Idź do treści
05.04.2023

Mijają 2 lata od uruchomienia podcastów Radia 357. Takie urodziny to świetna okazja na kilka nowości dla Was 🙂 Sprawdź, co przygotowaliśmy!

Macie już 12 000 odcinków do dyspozycji

Twoje 357 to platforma podcastowa Radia 357 dostępna przez stronę internetową i aplikację. Wystartowała 2 lata temu – 5 kwietnia 2021 roku.

Podcasty uruchomiliśmy w rekordowym tempie, zaledwie po 3 miesiącach od startu Radia 357. To jeden z dwóch najważniejszych filarów naszej strategii, opartej na treściach na żywo i na żądanie. Bardzo mocno stawiamy na dalszy rozwój podcastowej części naszej oferty. Pozyskujemy najlepszych autorów, dbamy o jakość, zwiększamy wygodę korzystania z podcastów Radia 357. I intensywnie działamy, by przyciągnąć nowych użytkowników – mówi Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357, koordynująca ofertę programową.

Obecnie udostępniamy już ponad 12 000 odcinków podcastów. Oferta obejmuje 255 serii podcastowych od 70 autorów.

Warto tu przypomnieć, że za hasłem “podcasty” stoją nie tylko ich autorzy. To też realizacja, obsługa plików dźwiękowych, montaż, wycinanie ze “szpiega”, opisy, udostępnianie w odpowiednim porządku i czasie, dbanie o platformę, czyli zaplecze IT i coraz większą bazę nagrań. Jest co robić. Koncentrujemy się na tym, by podcast Radia 357 był synonimem dobrego wyboru dla wymagających. I by grono ich odbiorców systematycznie rosło – dodaje Kuba Jonczyk, odpowiedzialny za rozwój podcastów w Radiu 357.

Wybrane podcasty dostępne dla każdego

Dostęp do wszystkich podcastów to jeden z przywilejów Patronów Radia 357 – słuchaczy, którzy wspierają je finansowo.

I to się nie zmieni. Premiery podcastowe i 95% treści w Twoje 357 rezerwujemy dla płacących użytkowników platformy. Z drugiej strony to właśnie jakość podcastów Radia 357 jest naszą przewagą konkurencyjną. I istotnym argumentem za tym, by do nas dołączyć. Dlatego co jakiś czas wychodzimy z treściami na zewnątrz, za paywall. Chcemy tam dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357 – wyjaśnia Kuba Jonczyk.

Tym razem wytypowaliśmy 14 serii podcastowych, które często wskazywaliście jako takie, których wyjątkowo dobrze słucha. Są to audycje słowne – reporterskie, publicystyczne, wywiady i rozmowy.

Już wcześniej udostępnialiśmy w ten sposób wybrane treści – po rosyjskiej agresji na Ukrainę, po audycjach specjalnych Top Depeche Mode i Top Queen oraz w ramach specjalnego podcastu otwartego Najlepszy radiowy adres na świecie, przygotowywanego przez Pawła Sołtysa i Gabi Darmetko. Również każdy pierwszy odcinek podcastu jest udostępniany zalogowanym użytkownikom, bez wymogu opłacania subskrypcji. Niedawno kilkadziesiąt wybranych odcinków trafiło do platformy Onet Audio, a wywiady sportowe Michała Gąsiorowskiego, w wersji wideo, są dostępne na radiowym kanale YouTube.

Otwarte odcinki będą oznaczone za pomocą nowej, zielonej belki. Dzięki temu możecie je łatwo podawać dalej, na przykład w mediach społecznościowych.

Tytuły, które zostaną udostępnione:

Rozwój platformy

Wraz z rozbudową bazy podcastów cały czas pracujemy nad rozwojem ich zaplecza technologicznego.

Odświeżona wersja strony internetowej i aplikacji wzbogaciła się ostatnio o wiele nowych funkcji, na które Patroni wskazywali jako szczególnie przydatne – dodawanie do ulubionych, obsługę chromecast i CarPlay, przewijanie czy wyłącznik czasowy. Dzisiaj pokazaliśmy kolejną nowość – zupełnie przebudowany widok kategorii tematycznych, które pomogą w odkrywaniu ciekawych treści – mówi Ewa Mieczławska, odpowiedzialna za obszar IT Radia 357.

Na stronie głównej platformy Twoje 357 podcasty są teraz prezentowane w podziale na kategorie, które mają pomóc wyeksponować różnorodność dostępnych tytułów. Można je przeglądać także po tytule audycji lub nazwisku autora. Dostępne są również fragmenty dłuższych audycji – np. poranne rozmowy Tomasza Rożka Pytania z księżyca, cykl Tatowanie Krystiana Hanke, czy Muzyczny goniec z informacjami muzycznymi. W podcastach dostępne są także audycje antenowe emitowane od początku działalności Radia 357 – w tym poranne pasma publicystyczne: Ranek i Popołudniówka wraz z serwisami informacyjnymi.

Nowe podcasty ekskluzywne – tylko w Twoje 357

I last but not least. Wśród 255 serii podcastowych 45 tytułów to tzw. podcasty ekskluzywne, nigdy nie emitowane. Od początku 2023 roku powstają 3 nowe takie serie – Wzór na zdrowie, The Beatles: Historia bez granic oraz Czarne owce. A jeszcze tej wiosny zaprezentujemy kolejne nowości: nowa odsłona cyklu Politkultura Kuby Benedyczaka, podcast sportowy oraz wywiady Piotra Stelmacha.