Idź do treści
Dodaj do ulubionych
gabi@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Gabi Darmetko

Wzór na zdrowie

Jak być zdrowym w czasach, kiedy wszystko jest niezdrowe, a zewsząd atakują cię informacje na temat tego, co musisz zrobić żeby żyć długo i perfekcyjnie? Co jest marketingową ściemą, a co naprawdę może nam pomóc? O zdrowym podejściu do zdrowia opowiadają eksperci i ekspertki, bez wmawiania nam, że musimy być lepszą wersją siebie. Premierowe odcinki w co drugą środę tylko w Twoje 357. Zaprasza Gabi Darmetko.
Partner audycji Partner audycji
22.03.2023, 13’

#3 Co ma żuchwa do miednicy?

Gabi Darmetko
Różnego rodzaju połączenia w naszym ciele mogą zaskakiwać. Chociażby to, jak zaciśnięta szczęka wpływa na miednicę i co się wtedy dzieje. Gdzie kumulują się konkretne emocje i co fizjoterapeuta może powiedzieć o naszym stanie psychiczno-emocjonalnym po spojrzeniu tylko na naszą sylwetkę? O tym w trzecim odcinku podcastu opowie fizjoterapeutka Paulina Milczarek.
08.03.2023, 24’

#2 Ani masa, ani rzeźba

Gabi Darmetko
Są osoby, które kochają aktywność fizyczną. Bez niej nie wyobrażają sobie życia. Ale są też tacy, którzy ruszać się nie lubią, nie sprawia im to przyjemności, chodzenie na siłownie jest dla nich przykrym obowiązkiem, ale ćwiczą tylko po to, żeby jeść. O tym, że ruch dla zdrowia jest bardzo ważny wszyscy wiemy. Ale jaki ten ruch powinien być? Czy musimy biegać, chodzić na siłownię albo pokonywać kilometry na rowerze, żeby móc powiedzieć, że się ruszamy? Czego potrzebuje nasz organizm, żeby nie zamienić się w zwiotczałą kupę tłuszczu?
22.02.2023, 19’

#1 Co w jelitach piszczy?

Gabi Darmetko
Bakterie, wirusy, pasożyty i jeszcze inny miks ciekawych postaci znajduje się w naszych... jelitach. I co więcej, te wszystkie postacie tworzą bardzo ważny dla nas narząd zwany mikrobiotą. Do czego służy nam mikrobiota? W jaki sposób ją budujemy, a w jaki rujnujemy? O tym wszystkim opowie prof. Ewa Stachowska, kierowniczka Zakładu biochemii i żywienia człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
doładowanie ...