Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
gabi@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Gabi Darmetko

Wzór na zdrowie

Jak być zdrowym w czasach, kiedy wszystko jest niezdrowe, a zewsząd atakują cię informacje na temat tego, co musisz zrobić żeby żyć długo i perfekcyjnie? Co jest marketingową ściemą, a co naprawdę może nam pomóc? O zdrowym podejściu do zdrowia opowiadają eksperci i ekspertki, bez wmawiania nam, że musimy być lepszą wersją siebie.
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 24.05.2023, 31’

#7 Indeks Zdrowych Miast

Gabi Darmetko
Około 60% populacji Polski mieszka w miastach. Życie w mieście jest wygodniejsze niż na terenach wiejskich, między innymi ze względu na ułatwiony dostęp do opieki zdrowotnej, edukacji, pracy czy komunikacji zbiorowej. Z drugiej strony miasto to duży stres, zanieczyszczone powietrze, ograniczony dostęp do terenów zielonych, hałas i szybkie tempo życia.
Czy możliwe jest mieszkanie w zdrowym mieście? Na to pytanie odpowiada raport Indeks Zdrowych Miast - stworzony przez Grupę Lux Med, Szkołę Główną Handlową oraz Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej.
DLA WSZYSTKICH 09.05.2023, 16’

#6 ABC suplementacji

Gabi Darmetko
Co powinniśmy łykać, żeby dobrze się czuć? Oglądając telewizję można wywnioskować, że wszystko i w zasadzie cały dzień powinniśmy przyjmować jakieś tabletki. A okazuje się, że wcale aż tak dużo nie potrzeba, żeby czuć się dobrze i być zdrowym. W tym odcinku podcastu “Wzór na zdrowie” przyjrzymy się odpowiedniej suplementacji.
DLA WSZYSTKICH 19.04.2023, 11’

#5 Ile należy pić wody?

Gabi Darmetko
Trzeba pić wodę. Ile? W tym odcinku sprawdzimy, czy jest odpowiedź na to pytanie. Czy należy słuchać swojego organizmu czy stosować do wyliczeń? Co jeżeli nie czujemy pragnienia? Co jeżeli nie lubimy pić? Co robi woda w naszym organizmie? Czy zupa to też woda? Raz na zawsze uporządkujemy wiedzę o tym, jak pić z głową.
DLA WSZYSTKICH 04.04.2023, 18’

#4 Czas na przegląd - jakie badania i kiedy należy wykonać?

Gabi Darmetko
Warto się badać. Raz w roku powinniśmy zrobić porządny przegląd naszego stanu zdrowia. Badania profilaktyczne to podstawa i nie wolno o nich zapominać, nawet jeżeli dobrze się czujemy. Jakie badania wykonać, z jaką częstotliwością?
DLA WSZYSTKICH 22.03.2023, 13’

#3 Co ma żuchwa do miednicy?

Gabi Darmetko
Różnego rodzaju połączenia w naszym ciele mogą zaskakiwać. Chociażby to, jak zaciśnięta szczęka wpływa na miednicę i co się wtedy dzieje. Gdzie kumulują się konkretne emocje i co fizjoterapeuta może powiedzieć o naszym stanie psychiczno-emocjonalnym po spojrzeniu tylko na naszą sylwetkę? O tym w trzecim odcinku podcastu opowie fizjoterapeutka Paulina Milczarek.
DLA WSZYSTKICH 08.03.2023, 24’

#2 Ani masa, ani rzeźba

Gabi Darmetko
Są osoby, które kochają aktywność fizyczną. Bez niej nie wyobrażają sobie życia. Ale są też tacy, którzy ruszać się nie lubią, nie sprawia im to przyjemności, chodzenie na siłownie jest dla nich przykrym obowiązkiem, ale ćwiczą tylko po to, żeby jeść. O tym, że ruch dla zdrowia jest bardzo ważny wszyscy wiemy. Ale jaki ten ruch powinien być? Czy musimy biegać, chodzić na siłownię albo pokonywać kilometry na rowerze, żeby móc powiedzieć, że się ruszamy? Czego potrzebuje nasz organizm, żeby nie zamienić się w zwiotczałą kupę tłuszczu?
DLA WSZYSTKICH 22.02.2023, 19’

#1 Co w jelitach piszczy?

Gabi Darmetko
Bakterie, wirusy, pasożyty i jeszcze inny miks ciekawych postaci znajduje się w naszych... jelitach. I co więcej, te wszystkie postacie tworzą bardzo ważny dla nas narząd zwany mikrobiotą. Do czego służy nam mikrobiota? W jaki sposób ją budujemy, a w jaki rujnujemy? O tym wszystkim opowie prof. Ewa Stachowska, kierowniczka Zakładu biochemii i żywienia człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
doładowanie ...