Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Marcin Łukawski

Ranek

Wszystko, co Państwo znają i lubią, powraca tu! Uśmiech pod wąsem, życzliwe słowo, a także delikatna porcja złośliwości... To my! Dr Tomasz Rożek i odpowiedzi na pytania, które niezręcznie było zadać. Krzysztof Szubzda, Łukasz Błąd i Filip Jaślar opowiedzą uśmiechem co tam w kalendarzu. Krystian Hanke o świadomym rodzicielstwie. Informacje o nowościach płytowych, koncertowych. Do tego porcja ważnych informacji, materiały reporterskie, przeglądy prasy, sport, pogoda – wszystko co rano wiedzieć trzeba! Audycję prowadzi Marcin Łukawski. Na antenie Radia 357 od poniedziałku do czwartku od godz. 6:00.
30.11.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Mecz Polska- Argentyna to temat wszystkich wtorkowych rozmów. W Ranku o tym jakie mamy szanse na awans w Mistrzostwach Świata w Katarze rozważy nasz redakcyjny kolega Mateusz Kuźniewski. Izabela Woźniak z kolei sprawdzi co trener Czesław Michniewicz może powiedzieć w szatni naszej drużynie, żeby ta była dobrze zmotywowana do zwycięstwa. A Krystian Hanke, wraz z pszczelarzem opowiedzą o tym co zrobić żeby kataru nie było....
Partner audycji Partner audycji
29.11.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Trwa obława na kierowców 'z aplikacji'. Tylko podczas weekendowych kontroli na Podkarpaciu policja ujawniła ponad 50 wykroczeń. O tym jak zadbać o bezpieczeństwo na polskich drogach porozmawiamy z Łukaszem Zboralskim z BRD24.pl Gminy mogą wnioskować o pieniądze na remonty pustostanów. Potrzeby mieszkaniowe w Polsce są ogromne, eksperci upatrują częściowo rozwiązania w zagospodarowaniu właśnie pustostanów. Więcej w materale Izabeli Woźniak. Natomiast Maria Kornaga sprawdzi jak idzie transport gigantycznej maszyny do drążenia tuneli.
28.11.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Premier Mateusz Morawiecki w sobotę odwiedził Kijów, gdzie rozmawiał między innymi o spodziewanym wzmożonym ruchu migracyjnym Ukraińców. O wizycie polskiego premiera i o przygotowaniach do kolejnej fali uchodźców porozmawiamy z prof. Maciejem Duszczykiem z Ośrodka Badan nad Migracjami UW, a także z Michałem Żakowskim, który wrócił właśnie z Ukrainy. Bombki 357 mogą już Państwo kupić w Boxie, jak one powstają? - sprawdzi Izabela Woźniak. W poniedziałkowym Ranku usłyszą też państwo jak nasi redaktorzy pracowali w pocie czoła nad tegoroczną "Piosenką o pewnej rybie"
24.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W Polsce w ostatnich dniach coraz głośniej mówi się, że podczas mroźnej zimy nasz system energetyczny może mieć problemy. czy grożą nam Blacouty i jak się przed nimi uchronić? Porozmawiamy o tym z Maciejem Gackim z Instytutu Jagiellońskiego. Budżet naszego państwa na nowych mandatach ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej w analogicznym okresie - więc w materiale Izabeli Woźniak.
23.11.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Katarze - z Meksykiem. Jak się spiszą nasi rodacy? O tym Mateusz Fusiarz. Jak to możliwe, że ktoś z nami nie spokrewniony, może fizycznie wyglądać tak jak my? Czy każdy ma gdzieś na świecie sobowtóra a jeśli tak, to ilu ich może być? W Ranku zapowiedź podcastu "Ewolucjoniści" Izabeli Woźniak.
22.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
We wtorek pierwszy mecz Polaków podczas Mistrzostw Świata w Katarze, zmierzą się w Meksykiem. Jaką mamy szanse na wygraną? O tym w rozmowie z redakcją sportową radia 357.  Przybywa dzieci w spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera. Poradnie wydają coraz więcej orzeczeń. Tylko w jednej z poradni, poradni numer 24 na warszawskim Wilanowie w ostatnim czasie to wzrost o ¼ – więcej na ten temat w materiale Izabeli Woźniak. W Tatowaniu książka/komiks "Wilki" Michała Figury - największego, polskiego tropiciela Wilków. 
21.11.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
Za nami dość trudny weekend na drogach, a wszystko dlatego, że jak zwykle - zima zaskoczyła kierowców. W trasę wyjechało sporo samochodów jeszcze na letnich oponach, bo nie wszystkim udało się wymienić ogumienie na zimowe. Komu się udało? Sprawdzi Izabela Woźniak. W Niedziele rozdano nagrody na "Podcast Roku". Jednym z Jurorów w tym konkursie był Marcin Łukawski i z nim oraz jednym z laureatów porozmawiamy w ranku po 8:15. Ponadto zajrzymy do Gdańska, gdzie w weekend odbył się festiwal "Narracje".
17.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Mecz Polska- Chile. To sprawdzian przed Katarem. Czy udany? O tym Marcin Łukawski porozmawia z większą częścią redakcji sportowej Radia 357, czyli Mateuszem Fusiarzem i Mateuszem Kuźniewskim. W ostatnich czasie nasiliły się cyberataki. W tym roku, aż 81 procent firm na świecie, miało z nimi do czynienia. Niestety ofiarą hakerów padają placówki medyczne, także w Polsce. Jak wygląda zabezpieczenie szpitali przed cyberatakami, o tym w materiale Izabeli Woźniak. Jak co czwartek - zajrzymy do prasy zagranicznej. Tym razem włoskie gazety przeglądnie Justyna Godz.
16.11.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W dzisiejszym poranku - Co mogło wydarzyć się w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim? - o tym Marek Świerczyński, dział bezpieczeństwa Polityki Insight. Komandor porucznik rezerwy Maksymilian Dura - defence24: o wybuchach na polskiej granicy? Żaneta Auler - korespondentka Radia 357 w Los Angeles: reakcja USA na wybuchy na polsko-ukraińskiej granicy. Donald Trump kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy.
15.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
We wtorek w Indonezji rozpoczyna się szczyt G20. Czy w obliczu słabnącej Rosji Polska ma szansę na znalezienie się w tym elitarnym gronie? O to spytamy dr hab Bartłomieja Biskupa, politolog z UW. NIK kontroluje składy węgla - więcej na temat temat w materiale Izabeli Woźniak. I jak co dzień: pytanie do dr Rożka, Tatowanie oraz Latka Lecą - we wtorek od Łukasza Błąda.
14.11.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Coraz więcej osób wypisuje się z lekcji wychowanie do życia w rodzinie. To kolejne nieobowiązkowe zajęcia, na które uczniowie nie chcą chodzić. Odbywają się w starszych klasach podstawówki i w szkołach średnich. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzi poszuka Izabela Woźniak. Ukraina odbiła Chersoń. Czy zmieni to bieg wojny? Spytamy o to Wojciecha Konończuka, zastępce dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich.
10.11.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Samochody dla wielu z nas stają się dobrem luksusowym. Benzyna droga a i ubezpieczenia poszły w górę i jeszcze zdrożeją. Do tego od przyszłego roku trzeba będzie płacić sporo większe składki - więcej o tym w materiale Izabeli Woźniak. Facebook zwalnia 11 tys. osób, Twitter, pod rządami Elona Muska - 7 tys. Powód? Akcje gigantów lecą na łeb na szyję. Czy obserwujemy schyłek mediów społecznościowych? O tym zapytamy Jakuba Wątora z Spider Web. W ranku nie zabraknie pytania do dr Rożka, ale też dr Rożek pojawi się w Tatowaniu ze swoją najnowszą książką dla dzieci. Jak co czwartek do kartki z kalendarza zaglądnie Krzysztof Szubzda
09.11.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Ma powstać nowe prawo, które zaostrzy wymóg weryfikacji kierowców taksówek. To odpowiedź na plagę gwałtów w przewozach zamawianych za pośrednictwem aplikacji. Jak będzie przebiegać taka weryfikacja - o tym w Ranku - Izabela Woźniak. Rząd podejmuje kolejną próbę dogadania się z UE w sprawie środków z KPO, czy istnieje realna i szybka szansa na pozyskanie tych pieniędzy? O to spytamy prof. Annę Pacześniak, europeistkę z Uniwersytetu Wrocławskiego. I jak co środę - Filip Jaślar spojrzy w kartkę z kalendarza, ale i zaprezentuje swoje niezwykłe umiejętności muzyczne.
08.11.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Rozpoczął się sezon na sporty zimowe, jednak zimy brak. Co stanie się z dyscyplinami wymagającymi śniegu? O tym porozmawiamy po 8:15 z Marcinem Szafrańskim z Eurosportu. Najprawdopodobniej 15 listopada 2022 r. ludzkość przekroczy kolejną, historyczną granicę. Tego dnia wedle szacunków ONZ populacja Ziemi przekroczy 8 miliardów ludzi. Co to oznacza dla naszej planety - sprawdzi Izabela Woźniak. Jak co wtorek będzie też Łukasz Błąd z 'Latkami' i oczywiście pytanie do dr. Rożka oraz chwila dla ojca z dziećmi - Tatowanie Krystiana Hanke.
07.11.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Polska nie wdrożyła dotąd dyrektywy unijnej Omnibus, która zabrania sklepom udawanych promocjami. Nie będzie już można sztucznie zawyżać cen przed wprowadzeniem obniżek, aby rabat wyglądał na większy niż w rzeczywistości. O promocjach, szczególnie przed zbliżającym się Black Friday - w materiale Izabeli Woźniak. W piątek Sejm za to przyjął tzw. "ustawę antylichwiarską" - o tym kto na niej zyska, a kto straci porozmawiamy z ekonomistą Markiem Zuberem. A do tego w Ranku pytanie do dr Rożka, Tatowanie i Krzysztof Szubzda, który przypomni nam o przypadającym 7 listopada Dniu Inuity...
03.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Badanie Instytutu Matki i Dziecka wykazało narastającą częstość nadwagi i otyłości w grupie dzieci w wieku 8 lat. O stanie zdrowia polskich dzieci porozmawiamy z prof. Anną Fijałkowską z IMiDz. 2 miesiące minęły od sierpniowej katastrofy ekologicznej na Odrze. Co się dzieje z rzeką? O tym w materiale Izabeli Woźniak. A ponadto: pytanie do dr Rożka, Tatowanie i Latka Lecą w wykonaniu Krzysztofa Szubzdy. No i jeszcze zajrzymy do prasy zagranicznej, a dokładnie do prasy z USA.
02.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Sklepy socjalne i społeczne - coraz więcej powstaje ich w Polsce. Są między innymi w Warszawie, Tychach, kolejny powstaje także we Wrocławiu. Na czym polega ich działalność? To sprawdzi Izabela Woźniak. Rosjanie nie ustają w bombardowaniu Kijowa i innych miast Ukrainy. O tym jak radzą sobie mieszkańcy atakowanych miast spytamy Piotra Kaszuwarę, który jest w Ukrainie. Jak co środę do studia zawita Filip Jaślar ze skrzypcami, będzie też Krystian Hankę i jego "Tatowanie" oraz Marta Kula i "Muzyczny Goniec"
01.11.2022, 121’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Dziś Wszystkich Świętych, a więc tradycyjnie będziemy wspominać zmarłych w minionym roku. W Ranku będą to aktorzy: Jerzy Trela, Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka. Ponadto połączymy się z Robertem Opasem z Komendy Głównej Policji i porozmawiamy o akcji 'Znicz'.
31.10.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
Z rzeszowskiej rzeczywistości znikła w ostatnią niedzielę października giełda samochodowa. Było kultowe miejsce Podkarpacia z 36-letnią tradycję, gdzie handlowano nie tylko autami ale wszystkim czym się dało, ze starociami włącznie. Z mikrofonem wybrała się tam Maria Kornaga. W dzień przed świętem Wszystkimi Świętymi zastanowimy się nad tym, jak poszukiwać historii i naszych przodków - o tym w rozmowę z Genealogiem - Paulina Kozion.
27.10.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Strajk WORDów przynosi skutki. Już wkrótce ceny egzaminów na prawo jazdy mogą wzrosnąć. Jakie stawki i zmiany zaproponowała sejmowa komisja infrastruktury? O tym w materiale Izabeli Woźniak. Wszystko wskazuje na to, że od 2030 roku nowe budynki będą musiały być zeroemisyjne. O szczegółach prawa przygotowywanego przez Komisję Europejską opowie Alicja Kuczera, dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Krystian Hanke w "Tatowaniu" będzie starał się znaleźć odpowiedź na pytanie jak pomóc nastolatkom opanować stres? Nie zabraknie również Muzycznego Gońca, kartki z kalendarza w wykonaniu Krzysztofa Szubzdy i jak co czwartek - przeglądu prasy z zagranicy. Tym razem będzie to prasa australijska i Agnieszka Wyszomirska.
26.10.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Podczas spotkania z papieżem Franciszkiem Emanuel Macrone podarował mu książkę, która wzbudziła kontrowersję w polskich mediach. Wszystko przez pieczęć Czytelni Akademickiej we Lwowie i domniemanie, że książka mogła zostać zrabowana podczas wojny. O prezentach dyplomatycznych i ewentualnym losie książki podarowanej przez Macrona Paulina Kozion porozmawia z historykiem dyplomacji - dr Januszem Siborą. Izabela Woźniak sprawdzi jak ma się w Polsce edukacja domowa i czy rodzice, którzy się na nią zdecydowali obawiają się zmian zapowiadanych przez Ministra Edukacji Przemysłowa Czarnka. W programie również Tatowanie i gra 'Pacjent Zero' oraz pocztówka od Wuja Filipa.
25.10.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Minister zdrowia Niemiec alarmuje, że w tym sezonie jesienno-zimowym grozi nam tzw. twindemia, czyli dwie epidemie jednocześnie: Covid-19 i grypy. Więcej na ten temat w materiale Izabeli Woźniak. Pytanie do dr Rożka, proste, acz kluczowe: dlaczego klej w tubce nie zasycha? Po godzinie 8:15 na żywo w studiu gość: Dominika Lasota, aktywistka klimatyczna, związana z ruchem Fridays For Future, z którą Paulina Kozion porozmawia o tym skąd wzmożone ataki na dzieła sztuki (w ostatnim czasie próbowano zdewastować obraz Monet'a i Van Gogh'a) oraz o planowanym w Warszawie na piątek "Strajku Kryzysowym".
24.10.2022, 198’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Ponad 4 tysiące drzewek już posadzonych. W sobotę byli Państwo z nami na Podlasiu koło Suchowoli, tam sadziliśmy wspólnie z Fundacją „Las na zawsze” las 357. A kto nie był, będzie mógł posłuchać, jak było - w relacji Izabeli Woźniak. Fundusze Unijne - to hasło odmieniane w ciągu ostatnich dni przez wszystkie przypadki. Ale czy jest się czego obawiać jeśli chodzi o pieniądze unijne dla Polski? O to zapytamy dr Marcina Kędzierskiego z Klubu Jagiellońskiego. W Ranku oczywiście nie zabraknie pytania do dr Rożka, tym razem o jajko, Tatowania i "Latek" - w ten poniedziałek w wykonaniu Krzysztofa Szubzdy
20.10.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Piękne plaże, wspaniała pogoda i wspaniałe zabytki. Chorwacji wielu z nas nie trzeba przedstawiać, bo to jedna z ulubionych wakacyjna destynacja Polaków. Ale czy tylko w wakacje warto się tam wybrać? To sprawdza Ernest Zozuń, który wybrał się do Zagrzebia. A my, tu w Polsce już w sobotę sadzimy las Radia 357. Anna Derda z Fundacji Las na zawsze zjawi się w studiu przy Słowackiego, żeby opowiedzieć jak idą przygotowania do tej wielkiej, i to dosłownie, inicjatywy. Natomiast Krystian Hanke w Tatowaniu zachęci do lasoterapii dzieci.
19.10.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Od poniedziałku Kijów codziennie jest bombardowany. Rosja atakuje głównie budynki cywilne - o przebiegu wojny i relacjach zachodu porozmawiamy z Piotrem Pogorzelskim z Biełsatu. Maria Kornega natomiast będzie przyglądać się sytuacji rzeszowskiego MPK i zapyta dlaczego transport miejski w prawie wszystkich miastach w Polsce przeżywa kryzys. Jak co środę, ze skrzypcami odwiedzi nas również Filip Jaślar.
18.10.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W obliczu coraz wyższych cen energii szukamy sposobów na jej oszczędzenie lub pozyskanie niskim kosztem. Panele fotowoltaiczne na dobre zagościły na dachach wielu budynków, ale jak się okazuje mogą one również 'zdobić' nasze balkony - o tym w materiale Łukasza Kwaśnego. Jak boomerang wraca temat ograniczenia dzieciom dostępu do pornografii. I wciąż nie ma pomysłu jak to zrobić. O doświadczeniach z innych krajów Paulina Kozion porozmawia z Szymonem Wójcikiem z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Ponadto w Tatowaniu przegląd prasy młodzieżowej i Latka Lecą Łukasza Błąda
17.10.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Inflacja w Niemczech jest najwyższa od lat '70, za to magazyny gazu wypełnione na zimę - jak radzi sobie niemiecka gospodarka w obliczu kryzysu, o tym Wojciech Szymański z Deutsche Welle. Elon Musk jednego dnia żąda od Ukrainy pieniędzy za internet, drugie wycofuję się że swoich roszczeń. W co gra jeden z najbogatszych ludzi świata? Zapytamy o to Jowitę Michalską z Digital University. W Ranku oczywiście nie zabraknie cyklu 'Tatowanie' i 'Latka lecą', które w ten poniedziałek przygotuje Łukasz Błąd
13.10.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W Polsce istnieje 62 tysiące schronów. W jakim są stanie? To pytanie zada ekspertom Krzysztof Zimoch.  System kaucyjny w Polsce to kwestia zapowiada od lat. Niestety wciąż czekamy na przepisy, a propozycje jak miałby on wyglądać zmieniają się co kilka miesięcy. Czy jesteśmy bliżej czy dalej o tym porozmawiamy z Filipem Piotrowskim że Stowarzyszenia Zero Waste.  Ponadto, jak co czwartek - przegląd prasy zagranicznej, tym razem z Japonii.
12.10.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Październik to miesiąc bibliotek szkolnych z tej okazji redaktorzy Radia 357 przygotowali fragmenty swoich ulubionych lektur szkolnych. W Ranku będą mieli Państwo okazję posłuchać i odgadnąć co to za lektury, a Krystian Hanke w Tatowaniu zastanowi się nad tym jak przedstawiać lektury żeby dzieci chciały je czytać. Ponadto po 8:15 połączymy się z naszym ukraińskim korespondentem Piotrem Kaszuwarą, który jest obecnie pod Lwowem.
11.10.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Obecny kryzys energetyczny wymaga oszczędzania i optymalizacji pracy. Tymczasem wciąż wiele osób nie odwołuje wizyt u lekarza, pomimo tego, że NFZ od kilku lat wysyła SMSy przypominające o wizytach i zabiegach. Jak poradzić sobie z kolejkami w NFZ - o tym w Ranku 357 w materiale Krzysztofa Zimocha. Ponadto, jak co wtorek - lekcja angielskiego z Fluentbe, tym razem o podstawowych czasownikach frazowych. A po godzinie 8:00 w studiu zawita kilku redaktorów muzycznych, którzy zaproszą Państwa do kolejnej odsłony jesiennej zabawy muzycznej...
10.10.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Tegoroczną Pokojową Nagrodę otrzymało między innymi stowarzyszenie Memoriał z Rosji. Jego członkowie o tym wyróżnieniu dowiedzieli się w sądzie... W Ranku 357 połączymy się z Moskwą i porozmawiamy z jednym z członków tej organizacji - Aleksandrem Gurianowem. Ponadto Izabela Woźniak sprawdzi jak uczelnie radzą sobie z rosnącym cenami prądu i ogrzewania.
06.10.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Ekipa Ranka wróciła z lasu prosto do studia 357 i spraw bardzo przyziemnych. Codziennie słyszymy o kolejnych, spektakularnych sukcesach ofensywy ukraińskiej i odwrocie Rosjan - ile w tym propagandy, a ile prawdy? O tym Piotr Pogorzelski. Zapasy węgla w polskich elektrowniach się kurczą, a polskie kopalnie odnotowują spadki w wydobyciu. Czy musimy się przygotować na przerwy w dostawach energii? O tym Paulina Kozion rozmawiała z Wojciechem Jakóbikiem z Biznes Alert. W ranku nie zabrakło oczywiście Krystiana Hankego, który polecał, dla tych, którzy nie mieli okazji oglądać stacjonarnie - Festiwal Kino Dzieciom online, oraz Krzysztofa Szubzdy, który tym razem dosłownie odleciał w kosmos z "Latkami"
05.10.2022, 188’

Na żywo z powsińskiego lasu

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Skoro tak dużo mówimy o lesie, to czas najwyższy rzeczywiście się tam przenieść. Jutro ekipa Poranka zawita w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa w Powsinie. Będziemy warszawski las przesłuchiwać, wąchać, poszukamy w nim zwierząt no i grzybów... Ale także zastanowimy się jak opowiadać o lesie na tyle ciekawie, żeby zainteresować nawet największych maruderów. A no i jeden redaktor ze skrzypcami będzie nas w tym lesie szukał, ale czy znajdzie?
04.10.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
We wtorkowym Poranku 357 - Kreolina Eastwood, jak co tydzień, podczas lekcji angielskiego wyjaśni jaka jest różnica w użyciu "have to" i "must". Krystian Hanke w Tatowaniu przybliży nam nową książkę dla dzieci izraelskiego historyka i filozofa Yuval Noah Harariego „Niepowstrzymani”, natomiast Izabela Woźniak sprawdzi jak firmy radzą sobie z zapowiedzią recesji i kryzysu (niektóre wprowadzają 4 dniowy tydzień pracy). Nie zabraknie też wątków leśnych - tym razem Artur Gaweł i zapyta o to czym się różni las od hodowli drzew.
03.10.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W poniedziałek w Ranku 357 Iza Woźniak zajrzy na Uniwersytet Medyczny, gdzie w tym roku akademickim studia rozpoczyna rekordowo dużo studentów. Czy to w przyszłości rozwiąże problem z dostępem do lekarzy w Polsce? Krystian Hanke wybierze się z dziećmi na weekendową wycieczkę do lasu. A po 8:15 porozmawiamy z Marią Domańską z Ośrodka Studiów Wschodnich o sukcesach Ukraińców na froncie.
29.09.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W czwartkowej audycji Artur Gaweł sprawdzi jakie zwierzęta i owady żyją w korzeniach drzew. Krystian Hanke wybierze się z dziećmi do muzeum, między innymi na wystawę Witkacego w Narodowym. Z kolei Iza Woźniak skontroluje stan magazynów leków, ponieważ przerwany łańcuch dostaw z Chin może je przetrzebić. Po godzinie 8:35 połączymy się z Wojciechem Szymańskim, który opowie nam co można przeczytać w prasie niemieckiej, a na koniec Krzysztof Szubzda, w dniu kawy przeszkoli nas z wszystkich jej rodzajów i odmian.
28.09.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W środowym ranku Karol Stańczak wybierze się na niezwykły rajd rowerowy z udziałem dzieci niepełnosprawnych nad morzem, o wyprawie rowerowej taty Roberta opowie też Krystian Hanke. Filip Jaślar, jak co środę - zagra i opowie o świętach przypadających 28 września. Około 8:10 połączymy się natomiast z Szymonem Kardasiem z OSW i porozmawiamy o wyciekach z Nord Stream 1 i 2
27.09.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W Ranku 357 we wtorek Izabela Woźniak sprawdzi alternatywne sposoby nauczania Historii i Teraźniejszość, natomiast Tomek Jeleński wybierze się do lasu, żeby podpatrzeć sposób komunikacji drzew. Tradycyjnie, jak we wtorek pojawi się również Karolina Eastwood z lekcją angielskiego. A około 8:15 porozmawiamy z prof. Jarosławem Flisem o proponowanych zmianach w liczeniu głosów wyborczych.
26.09.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W poniedziałek w Ranku 357 wrócimy do niedzielnego meczu reprezentacji Polski z Walią. Na miejscu w Cardiff jest nasz redakcyjny kolega Mateusz Kuźniewski. Po godzinie 8:00 z kolei wybierzemy się do lasu i to nie z byle powodu... W studiu będą goście z Fundacji Las Na Zawsze, których będą mogli Państwo obserwować również na żywo na naszych kanałach społecznościowy.
22.09.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
W Ranku 357 Izabela Woźniak sprawdzi na czym mają polegać kary dyrektorskie, które mogą być stosowane w szkołach już od tego roku. Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację, niektóre środowiska rosyjskie zapowiedziały w związku z tym protesty. O orędziu Putina i protestach z dr Michałem Patrykiem Sadłowskim, historykiem ustroju i prawa, ekspertem ds. obszaru poradzieckiego i historii Rosji rozmawiać będzie Paulina Kozion. Z kolei Krystian Hanke w Tatowaniu opowie o najsympatyczniejszej książę o jamniku, jaka powstała w Polsce, czyli "Draniu" Zofii Staneckiej.
21.09.2022, 203’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
20.09.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Dziś jedno z największych wydarzeń dyplomatycznych od kilku dekad - pogrzeb Elżbiety II. W ranku o kulisach przygotowań i planie uroczystości, a także o rozmowach zakulisowaych, które odbywaja się przy okazji pogrzebu brytyjskiej królowej. A ponadto w programie wspomnienia Krystiana Hankego i słuchaczy z dawnego transportu publicznego, czyli jakie charakterystyczne dzwięki można było usłyszeć podczas jazdy "Ogórekiem"
19.09.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Dziś jedno z największych wydarzeń dyplomatycznych od kilku dekad - pogrzeb Elżbiety II. W ranku o kulisach przygotowań i planie uroczystości, a także o rozmowach zakulisowaych, które odbywaja się przy okazji pogrzebu brytyjskiej królowej. A ponadto w programie wspomnienia Krystiana Hankego i słuchaczy z dawnego transportu publicznego, czyli jakie charakterystyczne dzwięki można było usłyszeć podczas jazdy "Ogórekiem"
15.09.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Dziś 20 naukowców i innowatorów z całej Polski wystąpi podczas finału konkursu Falling Walls Lab Warsaw, przedstawią pomysły na ""zburzenie muru"" w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce. O konkursie w ranku 357 mówiła Natalia Osica z ""pro science"
14.09.2022, 202’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Amerykanie złożyli Polsce ofertę ws elektrowni atomowej, dają nam miesiąc na jej rozpatrzenie. Czy jesteśmy coraz bliżej atomu w Polsce? O tym w ranu 357 mówił dr inż. Paweł Gajda z AGH
13.09.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
12.09.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
08.09.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
07.09.2022, 210’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
06.09.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
05.09.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
01.09.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
31.08.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
30.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
29.08.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
25.08.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
24.08.2022, 198’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
23.08.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
22.08.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
18.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
17.08.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
16.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
15.08.2022, 134’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
11.08.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
10.08.2022, 180’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
Prowadzenie: Krystian Hanke.
09.08.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
08.08.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
04.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
03.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
02.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
01.08.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
28.07.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
27.07.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
26.07.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
25.07.2022, 189’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
21.07.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
20.07.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
19.07.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
18.07.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
14.07.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
13.07.2022, 200’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
12.07.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
11.07.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
07.07.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
06.07.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
05.07.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
04.07.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
30.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
29.06.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
28.06.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
27.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
23.06.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
22.06.2022, 209’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE:
21.06.2022, 191’

Prosto z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W pierwszy dzień lata, tuż przed Nocą Kupały, w przypadające dziś Dzień Muzyki, ekipa Ranka stanie na deskach sceny głównej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, by nadać stamtąd na żywo Waszą ulubioną poranną audycję. W programie: zakulisowe ploteczki i sztuczki, tajniki języka baletowego, spotkania z niezwykłymi gośćmi - między innymi dyrektorem Teatru Wielkiego i tatą-baletmistrzem. Balety poprowadzą: Marcin Łukawski i Krystian Hanke, z chórkiem wspomagającym w osobach Pauliny Kozion, Romy Leszczyńskiej, Izy Woźniak oraz Filipa Jaślara. A wszystko pójdzie gładko za sprawą naszych magików od elektroniki - Adama Matyjka i Piotra Szydłowskiego.
20.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
17.06.2022, 119’

PIątek, piąteczek, piątunio

PROWADZENIE: Filip Jaślar
Prowadzenie: Filip Jaślar.
16.06.2022, 126’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
15.06.2022, 209’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
14.06.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
13.06.2022, 189’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
09.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
08.06.2022, 211’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
07.06.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
06.06.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
02.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
01.06.2022, 205’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
31.05.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
30.05.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
26.05.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
25.05.2022, 206’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
24.05.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
23.05.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
19.05.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
18.05.2022, 201’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
17.05.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
16.05.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
12.05.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
11.05.2022, 204’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
10.05.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
09.05.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
05.05.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
04.05.2022, 207’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
03.05.2022, 120’

TOPowa rozgrzewka

PROWADZENIE: Mateusz Fusiarz
02.05.2022, 138’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
28.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
27.04.2022, 206’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
26.04.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
25.04.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
21.04.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
20.04.2022, 207’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
19.04.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
18.04.2022, 137’

Lanie wody w świąteczny poranek

PROWADZENIE: Krystian Hanke
14.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
13.04.2022, 203’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
12.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
11.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
07.04.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
06.04.2022, 203’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
05.04.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
04.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
31.03.2022, 188’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
30.03.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
29.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
28.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
24.03.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
23.03.2022, 188’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
22.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
21.03.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
17.03.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
17.03.2022, 4’

Kartka z kalendarza

PROWADZENIE: Krzysztof Szubzda
17.03.2022, 8’

Aktualności muzyczne

PROWADZENIE: Ola Budka
17.03.2022, 10’

Propozycje dla ukraińskich dzieci

PROWADZENIE: Krystian Hanke
17.03.2022, 7’

Dlaczego mrużymy oczy, jak coś chcemy odczytać?

PROWADZENIE: Tomasz Rożek
16.03.2022, 119’

26: Środa na nowo

PROWADZENIE: Maja Piskadło
Na kilka dni przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny w "Chlebem i soulą" serwujemy świeżutką kanapkę z nowalijkami. Nowe propozycje od Lucky Daye'a, Roberta Glaspera, Monophonics czy Allena Stone'a.
16.03.2022, 189’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
16.03.2022, 4’

Dementujemy fake newsy

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Wioletta Myszkowska z portalu Demagog o dezinformacji w porannej audycji
15.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
14.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
10.03.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
09.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
08.03.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
08.03.2022, 3’

Kartka z kalendarza

PROWADZENIE: Łukasz Błąd
08.03.2022, 5’

Aktualności muzyczne

PROWADZENIE: Ola Budka
08.03.2022, 10’

Przegląd prasy dziecięcej i młodzieżowej

PROWADZENIE: Krystian Hanke
08.03.2022, 6’

Bezpieczeństwo reaktorów atomowych

PROWADZENIE: Tomasz Rożek
07.03.2022, 121’

Jazz w roli głównej

PROWADZENIE: Marta Kula
07.03.2022, 189’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
07.03.2022, 14’

O pomocy psychologicznej

PROWADZENIE: Izabela Woźniak
Dla nich to trauma i stres – ucieczka z kraju ogarniętego wojna. Uchodźcy z Ukrainy mogą w Polsce liczyć na pomoc psychologów i terapeutów. Co chcieliby im powiedzieć? Jakie uczucia w sobie mają? O tym w rozmowie z Radiem 357 Zoriana Varenia, którą już Państwo poznali i której udało się w ubiegłym tygodniu uciec wraz z mamą z zaatakowanego przez armię rosyjską Kijowa. Rozmawia z nią Izabela Woźniak.
03.03.2022, 47’

#24

PROWADZENIE: Piotr Stelmach
03.03.2022, 190’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
03.03.2022, 13’

Czy rosyjscy oligarchowie odczują sankcje?

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Rozmowa z mecenasem Tomaszem Hatylakiem - ekspertem do spraw doradztwa i prowadzenia kwestii majątkowych zamożnych rodzin i klientów prywatnych na całym świecie.
03.03.2022, 4’

Pomoc dla uchodźców z niepełnosprawnościami

PROWADZENIE: Justyna Godz, Marcin Łukawski,
Materiał Justyny Godz
03.03.2022, 9’

Jak na przeciętnych obywateli Rosji wpływają sankcje?

PROWADZENIE: Izabela Woźniak
Czy sankcje są odczuwalne dla przeciętnego Rosjanina? Materiał Izy Woźniak.
03.03.2022, 7’

Jak wydarzenia komentuje się w mediach amerykańskich?

PROWADZENIE: Marcin Łukawski, Żaneta Auler,
Łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką Radia 357 w Los Angeles.
02.03.2022, 51’

Rewolucyjne i antywojenne reggae

PROWADZENIE: Ola Budka
02.03.2022, 55’

Wszystkie ręce na pokład!

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Wszystkie ręce na pokładzie także w wielu instytucjach kultury, które ruszyły z pomocą, pomocą na różnych poziomach, w różnych sferach. Samoorganizacja jest niesamowita, a dzisiaj w Obszarach w Radio 357 Agnieszka Obszańska połączy się z kilkoma miejscami w Polsce, żeby porozmawiać, opowiedzieć, przekazać ważne informacje.
02.03.2022, 120’

Tu i teraz

PROWADZENIE: Katarzyna Borowiecka
Muzyka na wszystkie stany ducha.
02.03.2022, 190’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
02.03.2022, 18’

Jak Rosjanie reagują na wojnę i sankcje?

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Aleksander Gurianow, Szef sekcji polskiej Rosyjskiego Memoriału.
02.03.2022, 8’

Jakub Górnicki, Kijów

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Łączymy się z Kijowem, z Jakubem Górnickim reporterem "Outriders"
02.03.2022, 10’

Piotr Pogorzelski

PROWADZENIE: Marcin Łukawski, Piotr Pogorzelski,
Piotr Pogorzelski (Telewizja Biełsat, były korespondent w Ukrainie)
01.03.2022, 41’

#32 Solo poza zespołem cz. 2

PROWADZENIE: Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach,
Jak sobie radzili Stevie Nicks poza Fleetwood Mac, Don Henley bez The Eagles czy Mark Knopfler po rozwiązaniu Dire Straits? Zapraszamy na drugą część muzycznej opowieści o solowej twórczości ulubionych artystów Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha.
01.03.2022, 53’

Zespół

PROWADZENIE: Krzysztof Zalewski
01.03.2022, 193’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
01.03.2022, 15’

Ołeh Biłecki, Kijów

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
O sytuacji w Kijowie opowiada Ołeh Biłecki, Bielsat
01.03.2022, 14’

Maksymilian Dura, Defence 24

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Na Ukrainę wysyłana jest broń z całej Europy, czy Ukraińcy są przeszkoleni w jej używaniu? - Maksymilian Dura, Defence 24
01.03.2022, 8’

Andrzej Rudke

PROWADZENIE: Andrzej Rudke, Marcin Łukawski,
Andrzej Rudke opowiada co dzieje się na granicy polsko-ukraińskiej.
28.02.2022, 54’

#22 Co w radiu piszczy?

PROWADZENIE: Gabi Darmetko, Paweł Sołtys,
28.02.2022, 115’

Wydarzenia ze świata muzyki

PROWADZENIE: Piotr Stelmach
Prowadzenie: Piotr Stelmach.
28.02.2022, 52’

Czy Rosję należy odizolować od cywilizacji zachodniej?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
"Gdy wieje wiatr historii Ludziom jak pięknym ptakom Rosną skrzydła, natomiast Trzęsą się portki pętakom." Konstanty Ildefons Gałczyński. Czy Rosję należy całkowicie odizolować od cywilizacji zachodniej ?
28.02.2022, 8’

Bracia Kliczko

PROWADZENIE: Mateusz Fusiarz
28.02.2022, 9’

Węch ptaków

PROWADZENIE: Adam Zbyryt, Marcin Cichoński,
28.02.2022, 170’

...bo tam zawsze świeci słońce

PROWADZENIE: Marcin Cichoński
Prowadzenie: Marcin Cichoński.
28.02.2022, 22’

Zoriana Varenia, Warszawa

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Spotkanie w studiu z Zorianą Varenią, której udało się uciec z Kijowa.
28.02.2022, 190’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Prowadzenie: Marcin Łukawski.
28.02.2022, 2’

Wanda Traczyk- Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Komentarz Wandy Traczyk-Stawskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego, na temat wojny w Ukrainie.
28.02.2022, 19’

O cyberwojnie

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Gruba hakerów Annonymous wyrusza na cyberwojnę. Rozmowa z ekspertem do spraw bezpieczeństwa Marcinem Majem (Niebezpiecznik.pl)
28.02.2022, 7’

Czy uchodźcy z Ukrainy znajdą pracę w Polsce?

PROWADZENIE: Izabela Woźniak, Marcin Łukawski,
Czy uchodźcy z Ukrainy znajdą pracę w Polsce? Materiał Izy Woźniak.
28.02.2022, 12’

Piotr Pogorzelski

PROWADZENIE: Marcin Łukawski, Piotr Pogorzelski,
W Ranku łączymy się z Piotrem Pogorzelskim (Telewizja Biełsat, były korespondent w Ukrainie) który opowie o bieżącej sytuacji za naszą wschodnią granicą.
25.02.2022, 110’

The Old Man's Back Again

PROWADZENIE: Katarzyna Borowiecka
Ukraina w naszych głowach i sercach - kino fabularne i dokumentalne, które poszerza kontekst i perspektywę. Siergiej Łoźnica i Witalij Manski. A w drugiej godzinie - japońskie opowieści Ryusuke Hamaguchiego.
25.02.2022, 54’

Sesja czwarta

PROWADZENIE: Katarzyna Pruchnicka
Rozmawiamy o tym, jak poradzić sobie i pomóc innym w kontekście aktualnej sytuacji.
25.02.2022, 54’

#7 Jesteśmy z Ukrainą

PROWADZENIE: Justyna Godz
Mniej słowa, więcej muzyki...
25.02.2022, 54’

gość: Piotr Romanowski

PROWADZENIE: Michał Olszański
25.02.2022, 116’

Wróżenie z fusów #48 [#6] - Bo 48... to takie 46 & 2

PROWADZENIE: Mateusz Fusiarz
To jak do tej pory najdłuższy odcinek "Wróżenia z fusów". W trwającym niemal dwie godziny podcaście przyjrzymy się kolejnym stoner rockowym kapelom, będzie kilka kartek z kalendarza oraz... ponad 40 minut TOOL-a! W końcu #48 "Wróżenie..." musiało zawierać utwór numer pięć z albumu Ænima! A czy wiedzieli państwo, że istnieją zespoły... roboczo przez prowadzącego nazwane ,,post-toolowskimi"?
25.02.2022, 107’

Ludzi dobrej woli jest więcej

PROWADZENIE: Antoni Grudniewski
25.02.2022, 193’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
25.02.2022, 8’

Zoriana Varenia, Kijów

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Przejmująca relacja Zoriany Varenii, która po prawie dwudziestu czterech godzinach, czeka na granicy między Ukrainą a Przemyślem.
25.02.2022, 9’

Przegląd ukraińskiej prasy

PROWADZENIE: Marcin Łukawski, Piotr Pogorzelski,
O czym informują media ukraińskie? Piotr Pogorzelski w przeglądzie prasy.
25.02.2022, 13’

Jakie scenariusze są realne?

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W Ranku Marcin Łukawski łączy się z byłym ambasadorem Polski w Ukrainie, Janem Piekło.
25.02.2022, 7’

Pomoc uchodźcom

PROWADZENIE: Izabela Woźniak, Marcin Łukawski,
Polska szykuje się na falę uchodźców z Ukrainy po wczorajszych atakach Rosji. Coraz więcej Ukraińców decyduje się na ucieczkę do Polski. Materiał Izy Woźniak.
25.02.2022, 10’

Oleh Biłecki, Kijów

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Dzisiejszą sytuację z Kijowa relacjonuje Oleh Biłecki (Ukraina 24) ukrywający się na stacji metra.
25.02.2022, 15’

O działaniach zbrojnych rosyjskiej armii

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Głos w sprawie działań wojskowych zabiera generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych.
25.02.2022, 7’

Jak reaguje świat na wydarzenia w Ukrainie?

PROWADZENIE: Marcin Łukawski, Żaneta Auler,
W Poranku łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką radia 357 w Los Angeles. Żaneta opowie jaka jest reakcja USA na wydarzenia w Ukrainie.
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 18:00

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 17:00

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 53’

Obudziliśmy się dzisiaj w nietypowych okolicznościach...

PROWADZENIE: Rosalie.
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 16:00

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 55’

Gospodarcze konsekwencje wojny

PROWADZENIE: Patrycjusz Wyżga
Dzisiaj temat jest tylko jeden. Najpierw prof. Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), potem analiza gospodarcza i rynkowa z domieszką prawa w rozmowie z Bartoszem Pawłowskim (mBank) i Andrzej Pośniakiem (CMS Cameron McKenna). Prowadzenie: Patrycjusz Wyżga.
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 15:00

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 114’

Nie wyobrażam sobie, miły...

PROWADZENIE: Marcin Cichoński
Prowadzenie: Marcin Cichoński.
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 14:00

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 13:00

PROWADZENIE: Agata Słysz
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 12:30

PROWADZENIE: Agata Słysz
24.02.2022, 60’

Czy budowa silnej, dużej armii jest potrzebna?

PROWADZENIE: Kuba Strzyczkowski
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 11:00

PROWADZENIE: Agata Słysz
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 10:00

PROWADZENIE: Agata Słysz
24.02.2022, 109’

Dziwny jest ten świat...

PROWADZENIE: Marek Niedźwiecki
Prowadzenie: Marek Niedźwiecki.
24.02.2022, 251’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
6:05 Marek Siernat, polski dziennikarz w Kijowie; 6:30 Ernest Zozuń; 7:00 - 8:00 Roman Yarchuk, Iwano Frankowsk, Maksymilian Dura, DEFENCE24; 8:10 Zoriana Varenia, Kijów; 8:15 Piotr Żochowski, OSW, ekspert od bezpieczeństwa wewnętrznego; 8:25 Miariia Herheliuk, mieszka w Kijowie; 9:00 - 10:00 Dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), Ołeh Biłecki (dziennikarz Ukraina 24)
24.02.2022, 17’

gość: dr Agnieszka Bryc

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Marcin Łukawski rozmawia z dr Agnieszką Bryc, specjalistką do spraw Rosji z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
24.02.2022, 10’

gość: Ołeh Biłecki

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Rozmowa z dziennikarzem Ukraina 24 Ołehem Biłeckim
24.02.2022, 21’

#3 Praca zdalna i hybrydowa cz. 2

PROWADZENIE: Marcin Cichoński
Druga część rozmowy z Tiną Sobocińską o mitach i faktach dotyczących pracy zdalnej i hybrydowej.
24.02.2022, 9’

Rozmowa z Mariią Herheliuk

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Rozmowa z Mariią Herheliuk, mieszkanką Kijowa
24.02.2022, 13’

Rozmowa z Zorianą Varenią

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Marcin Łukawski rozmawia z Zorianą Varenią, mieszkanką Kijowa.
24.02.2022, 13’

gość: Piotr Żachowski

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
W Ranku łączymy się z Piotrem Żachowskim, ekspertem od bezpieczeństwa wewnętrznego z Ośrodka Studiów Wschodnich.
24.02.2022, 8’

Rozmowa z Romanem Yarchukiem

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
Roman Yarchuk mieszkający w Iwano-Frankiwsku relacjonuje, co dzieje się na zachodzie Ukrainy. Jak obywatele Ukrainy zostali przygotowani na to, co dzieje się w ich kraju?
24.02.2022, 10’

Jak Ukraińcy zostali przygotowani na tę sytuację w kraju?

PROWADZENIE: Ernest Zozuń
Relacja Ernesta Zozunia.
24.02.2022, 15’

Rozmowa z Maksymilianem Durą

PROWADZENIE: Radio 357
Gościem Marcina Łukawskiego jest Maksymilian Dura, DEFENCE24.
24.02.2022, 10’

Operacja wojskowa przeciwko Ukrainie

PROWADZENIE: Ernest Zozuń
Ernest Zozuń relacjonuje jak wygląda sytuacja za wschodnią granicą naszego kraju. W środku nocy Rosja rozpoczęła operację wojskową przeciwko Ukrainie.
24.02.2022, 4’

Jak wygląda sytuacja w Kijowie? (gość: Marek Sierant)

PROWADZENIE: Radio 357
Jak w tej chwili wygląda sytuacja w Kijowie? Z pierwszą relacją podczas Ranka łączymy się z Markiem Siernatem, polskim dziennikarzem mieszkającym w Kijowie.
23.02.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
22.02.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
21.02.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
17.02.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
16.02.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
15.02.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
14.02.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Marcin Łukawski
10.02.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
09.02.2022, 202’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
08.02.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
07.02.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

PROWADZENIE: Krystian Hanke
doładowanie ...