Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Radio 357

Agresja na Ukrainę

Relacje, zweryfikowane informacje i komentarze oraz specjalne audycje poświęcone sytuacji w Ukrainie. Podcast został otwarty dla wszystkich użytkowników. Na antenie wiosną 2022 roku.
27.05.2022, 18’

Kwitka

Anna Dudzińska
„Iść z dala miasta / Poszukać lepszego miejsca / Coś mi chodzi po głowie / Zawsze w mojej głowie / Mam nadzieję, że pewnego dnia się stąd wydostanę / Nawet jeśli zajmie to całą noc lub sto lat / Potrzebuję miejsca do ukrycia, ale nie mogę go znaleźć w pobliżu / Chcę czuć się żywa, na zewnątrz mogę zwalczyć mój strach…” [Billie Eilish, Lovely] Kwitka też szuka dla siebie lepszego miejsca, ale najbardziej chciałaby wrócić do domu. Tęskni za nim, choć nie tęskni za uczuciem strachu i niepewności, które pojawiły się z dniem wybuchu wojny. Przez swoistą terapię dźwiękiem pomaga jej przejść Joanna Bronisławska, edukatorka muzyczna, z którą Kwitka przygotowuje się do koncertu. Do Polski uciekła ze Lwowa. Nie przeżywa dramatu takiego, jak jej równolatki w Mariupolu, Irpieniu czy Buczy. Jej dom stoi tam, gdzie stał przed wojną, a jej polska szkoła we Lwowie nadal działa. A jednak w ciągu kilkudziesięciu godzin musiała wydorośleć. Spakować walizkę nie tylko sobie, ale też swojej mamie. Zostawić za sobą tatę i całe dotychczasowe życie - tak jak urodzinowy prezent dla koleżanki, do której miała iść 24 lutego… Reportaż Anny Dudzińskiej.
15.05.2022, 120’

Ukraina / Rosja / NATO / Palestyna

Michał Żakowski
Ameryka uderza w gospodarkę Rosji. 80 lat temu ten akt prawny pomógł w wojnie z III Rzeszą. Teraz Land Lease Act oznacza nieograniczoną pomoc dla Ukrainy. Świat się zmienia w tempie ekspresowym. Finlandia i Szwecja chcą i za chwilę będą w NATO. Francuski prezydent chce drugiej Unii Europejskiej. Ale dlaczego i komu jest ona potrzebna? Wielki gniew w Palestynie i Katarze. Dziennikarka stacji Al. Jazeera zginęła w Jeninie. Tłumy na pogrzebie i pytanie czy to strzelał izraelski żołnierz. I czym jest al. Jazeera dla świata arabskiego?
20.04.2022, 60’

O rzeczach, które ratują i dają godność

Karolina Sulej
Funkcjonują w całej Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Rybniku, Białymstoku. W salkach parafialnych, na stadionach miejskich, w galeriach handlowych, centrach integracji mieszkańców. Uchodźcy i uchodźczynie wojenne oraz dzieci uchodźcze, mogą tu dostać ubrania, buty, kosmetyki i zrobić zakupy spożywcze. Wszystko bezkosztowo. Stąd nazwa - free shop. Jak działa takie miejsce? Jakie opowiada historie? Dlaczego koordynatorzy poświęcają na taką pracę pro publico bono już kolejny miesiąc? Jaką Polskę i jaką Ukrainę widać w tej sklepowej krzątaninie? Karolina Sulej - pisarka, reporterka, podcasterka, doktorantka w Instytut Kultury Polskiej, Uniwersytet Warszawski - przyjrzy się działalności Centrum Pomocy Puławska 20 i gościnnie poprowadzi „Plac na rozdrożu”. Jej gośćmi będą koordynatorzy placówki: Agata Kozak, Brunon Odolczyk i Svietlana Chystiakova.
05.04.2022, 13’

Reakcja europejskich polityków na wydarzenia w Ukrainie

Ernest Zozuń
03.04.2022, 120’

39. dzień wojny - czy Europa i Świat mogą żyć bez gazu z Rosji?

Michał Żakowski
Ukraina 39. Dzień wojny. Rosjanie ustępują z okolic Kijowa, zostawiają spaloną ziemię. Co się dzieje w stolicy i mieście Sumy, jeszcze otoczonym przez wojska rosyjskie. Co teraz jest najważniejsze dla prezydenta Ukrainy nazywanego przez Economist drugim Churchilem? O tym goście prosto z Sum i Kijowa. O Rosjanach i Rosji opowie Nikita Pietrow z Moskwy, do niedawna członek rozwiązanego Memoriału. Będzie także o niezwykłym i arcyważnym spotkaniu na pustyni Negev w Izraelu. Cztery państwa arabskie oraz Izrael piszą nową historię regionu? Węgry wybierają … Victora Orbana? Czy czwarta kadencja premiera będzie należeć do tego przez jednych uwielbianego a przez innych znienawidzonego polityka Czy Europa, Świat może żyć bez gazu z Rosji? Niezwykła historia Nord Stream czyli rurociągu z Rosji do Niemiec Salwador i wojna państwa z gangami. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy i aresztowano ponad 4 tysiące osób. Kraj bez poczucia bezpieczeństwa ale za to z kryptowalutą bitcoinem. Goście: Dr Agnieszka Bryc, nasz stały Gość z otoczonych Sum, 40 km od granicy z Rosją oraz Mykoła Davydiuk z Kijowa, Szymon Kardaś, Joanna Gocłowska Bolek.
31.03.2022, 24’

#23

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
30.03.2022, 6’

O „inscenizacjach” w mediach i powielaniu dezinformacji

Ernest Zozuń
Z Pawłem Elerikiem z LexDigital sprawdzamy prawdziwość informacji
30.03.2022, 21’

#22

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
29.03.2022, 6’

O konserwach z pomocy humanitarnej i dziadku prezydenta

Justyna Mączka
Paweł Elerik z LexDigital sprawdza prawdziwość najnowszych informacji.
29.03.2022, 24’

#21

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
28.03.2022, 8’

O mieszkaniowych groźbach i strzałach do cywili

Ernest Zozuń
Paweł Elerik z LexDigital w rozmowie z Ernestem Zozuniem dementuje najświeższe fakenewsy
28.03.2022, 23’

#20

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
25.03.2022, 22’

#19

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
24.03.2022, 19’

#18

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
24.03.2022, 3’

Dementujemy fake newsy - Demagog

Wioletta Myszkowska
24.03.2022, 4’

O Prezydencie Zełeńskim

Wioletta Myszkowska
Fake newsy dementuje Wioletta Myszkowska z Demagog.pl.
23.03.2022, 22’

#17

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
23.03.2022, 3’

Dementujemy fake newsy - Demagog

Wioletta Myszkowska
22.03.2022, 14’

O porozumieniu nuklearnym z Iranem

Ernest Zozuń
22.03.2022, 122’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
22.03.2022, 22’

#16

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
22.03.2022, 3’

Dementujemy fake newsy - Demagog

Radio 357
Analizuje Mateusz Cholewa
22.03.2022, 8’

Osoby starsze, chore i dzieci...

Radio 357
Osoby starsze, niepełnosprawne i dzieci z domów dziecka - dla nich ucieczka przed wojną na Ukrainie jest podwójnie ciężka. Opuściły swój dom ale także w ich sytuacji zdrowotnej czy życiowej, trudno powiedzieć jak potoczą się ich losy tu w Polsce. Osoby starsze nie pójdą do pracy, osoby niepełnosprawne muszą kontynuować swoje leczenie i także nie znajdą tu zajęcia. Są też dzieci z ewakuowanych domów dziecka.
21.03.2022, 12’

Jak Izrael przyjął wystąpienie Zeleńskiego?

Ernest Zozuń
Audycja Ernesta Zozunia.
21.03.2022, 22’

#15

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
21.03.2022, 8’

Szkoły

Izabela Woźniak
Ukraińskich uczniów przybywa każdego dnia. Do polskich szkół zapisanych jest już ponad 70 tysięcy. Najwięcej w Warszawie i innych dużych miastach, ale w mniejszych miejscowościach także szkoły stają przed wyzwaniem przyjęcia ich do szkół i zorganizowania im nauki.
20.03.2022, 119’

Sytuacja w Ukrainie - 25. dzień wojny

Michał Żakowski
Ukraina. 25. dzień wojny. „Na dachu świata” usłyszymy bezpośrednie relacje świadków dramatycznych wydarzeń zza naszej wschodniej granicy: z otoczonego i obleganego miasta Sumy, z ucieczki z Mariupola w którym rozgrywa się tragedia cywilów, ostrzeliwanych przez rosyjskie wojsko, z Kijowa o wojnie opowie jeden z najlepszych ukraińskich politologów. W studiu przy Słowackiego, razem z Michałem Żakowski i Zorianą Varenią goście: Jarosław Kociszewski, redaktor naczelny Nowa Europa Wschodnia, Adam Balcer, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego, znawca Izraela Turcji i Bliskiego Wschodu. Poza tym Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich opowie o Chinach i o tym, czy poprą rosyjską wojnę z Ukrainą.
18.03.2022, 18’

Alina

Olga Mickiewicz
Długo marzyła o tym, żeby być aktorką. Pierwszą ważną rolę miała zagrać w filmie, do którego zdjęcia rozpoczynały się 24 lutego. Rano przygotowywała się na plan. „Nigdzie nie pojedziesz, jest wojna" - usłyszała słowa męża. Od razu podjęła decyzję - nie wyjedzie z Kijowa. Nie opuści ukochanego miasta i ukochanego mężczyzny. Ta drobna, dziewczyna o brązowych włosach i zielonych oczach, to Alina Shapran. Jej historię będzie można usłyszeć w reportażu Olgi Mickiewicz „Alina”.
18.03.2022, 23’

#14

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
17.03.2022, 60’

Jaka będzie Polska za kilkanaście lat?

Grzegorz Sajór
Na naszych oczach zmienia się świat. Zmienia się Europa. I zmienia się Polska. Inwazja Rosji w Ukrainie, napływ setek tysięcy uchodźców do Polski stawiają przed nami nieznane od II wojny światowej wyzwania. Polityczne, społeczne i - przede wszystkim - te dotyczące bezpieczeństwa. Jak poradzimy sobie z tymi wyzwaniami? Jaka będzie Polska za kilka czy kilkanaście lat? Grzegorz Sajór zaprasza na debatę Radia 357, w której głos zabiorą: Michał Broniatowski (POLITICO), prof. Halina Brdulak (SGH), prof. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski), dr Marcin Kędzierski (Klub Jagielloński) oraz Adam Daniel Rotfeld (były minister spraw zagranicznych), Aleksander Tereszczenko (coach, Ukrainiec mieszkający w Polsce), Piotr Arak (Polski Instytut Ekonomiczny).
17.03.2022, 20’

#13

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
17.03.2022, 3’

Dementujemy fake newsy - Demagog

Radio 357
Analizuje Mateusz Cholewa
16.03.2022, 60’

Jak wojna w Ukrainie zmieni świat kultury?

Beata Kwiatkowska
Wielu artystów otwarcie potępia agresję Rosji na Ukrainę. Bojkot dotyczy niemal wszystkiego, co rosyjskie, także kultury. Świat artystyczny w Polsce reaguje oddając swoje przestrzenie, galerie sztuki, teatry, jako miejsca schronienia dla Ukraińców. Repertuary kin pełne są ukraińskich filmów, a dochód ze sprzedaży biletów zasila konta fundacji zaangażowanych w pomoc Ukraińcom. Twórcy myślami są z Ukrainą. W wyniku ostrzału poważnie ucierpiał również dobytek kulturowy Ukrainy. Pociski trafiają w zabytki. Dzieła sztuki w Ukrainie znikają i są niszczone. Rosjanie z kolei, nie obejrzą nowego „Batmana”. Wielkie studia filmowe bojkotują Rosję. Disney, Warner, Sony - nie wprowadzą na rosyjskie ekrany swoich hitów. Na obecną sytuację zareagowała też Europejska Akademia Filmowa, z której wcześniej w akcie protestu wystąpił Sergiej Łoźnica. Festiwal Filmowy w Cannes zdecydował się nie przyjmować delegacji z Rosji. Powstaje także pytanie, czy oglądać, czy bojkotować rosyjskie filmy, spektakle? Czy czytać rosyjską literaturę i słuchać muzyki z rosyjskim rodowodem? O kulturze w dobie wojny Beata Kwiatkowska rozmawia z Yulią Krivich (ukraińską fotografką, artystką z Grupy Blyzkist), Oksaną Czerkaszyną (ukraińską aktorką) oraz krytyczką kultury Adrianą Prodeus.
16.03.2022, 5’

Dementujemy fake newsy

Grzegorz Sajór
Dementujemy fake newsy z LexDigital
16.03.2022, 11’

Jaki jest stosunek Indii do wydarzeń w Ukrainie?

Ernest Zozuń
16.03.2022, 24’

#12

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
16.03.2022, 4’

Dementujemy fake newsy

Marcin Łukawski
Wioletta Myszkowska z portalu Demagog o dezinformacji w porannej audycji
16.03.2022, 8’

Uczeni

Radio 357
Mówi się o 200-tu tysiącach miejsc pracy w krótszej perspektywie, o 700-set tysiącach miejsc w tej dłuższej. Praca dla osób, które uciekły z Ukrainy przed wojną, to zatrudnienie przede wszystkim w usługach i handlu. Ale wśród Ukraińców, którzy przybywają do Polski jest sporo osób bardzo dobrze wykształconych, którzy mogą wspomóc nasz rynek pracy.
15.03.2022, 60’

„Agenci ze wschodu” o obecnej sytuacji w Rosji

Ernest Zozuń, Kuba Benedyczak,
Po inwazji na Ukrainę, Kreml wprowadził w Rosji dyktaturę wojskową. Służby bezpieczeństwa zorganizowały masowe aresztowania i represje, zamknęły wszystkie niezależne media i wprowadziły cenzurę wojenną. Rozpoczęła się również masowa emigracja wykształconych Rosjan - prawdopodobnie ojczyznę opuściło już kilkadziesiąt tysięcy osób. Niektórzy porównują obecną Rosją z państwem Lenina po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej. O obecnej sytuacji w Rosji dyskutują Ernest Zozuń i Kuba Benedyczak.
15.03.2022, 25’

#11

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
15.03.2022, 3’

Dementujemy fake newsy - Demagog

Wioletta Myszkowska
14.03.2022, 6’

Dementujemy fake newsy

Grzegorz Sajór
Grzegorz Sajór razem z Lex Digital rozwiewa wątpliwości dotyczące informacji.
14.03.2022, 13’

O broni, której świat zakazał

Ernest Zozuń
14.03.2022, 23’

#10

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
14.03.2022, 3’

Dementujemy fake newsy - Demagog

Wioletta Myszkowska
14.03.2022, 3’

Dementujemy fake newsy

Marcin Łukawski
Wiola Myszkowska z Demagoga rozprawia się z rosyjską dezinformacją.
14.03.2022, 8’

Mieszkania dla Ukraińców

Izabela Woźniak
Na razie wielu z nich ma dach nad głową dzięki pomocy i ofiarności zwykłych Polaków. Uchodźców z Ukrainy przyjmowali i wciąż przyjmują do swoich domów, ale to sytuacja tymczasowa. Część już chce się usamodzielnić i szuka mieszkania do wynajęcia, na chwilę, na dłużej, na stałe.
13.03.2022, 121’

Wydanie specjalne: Ukraina

Michał Żakowski
Audycja Michała Żakowskiego współprowadzona z Zorianą Varenią, która pierwszego dnia wojny zdała relację z Kijowa w specjalnym wydaniu naszego Ranka. Razem wsłuchają się w głosy ludzi, których codziennością jest teraz wojna. Goście: Agnieszka Bryc i Michał Potocki opowiedzą o aktualnej sytuacji międzynarodowej w związku z wojną. A Jarosław Rybak, specjalista od sił specjalnych, o ochotnikach z zachodu i najemnikach z Syrii.
12.03.2022, 59’

"Sztama z Ukrainą"

Krystian Hanke
O „Sztamie z Ukrainą”, czyli projekcie Zwolnionych z teorii, dzięki któremu ukraińska młodzież będzie miała szansę na lepszy start - Krystian Hanke w „Przysobociu”. Gośćmi audycji będą: Andrzej Osypowycz - pierwszy bohater filmu, Ukrainiec urodzony w Polsce, student SGH, Aleksandra Chudaś - dyrektor zarządzająca w Fundacji Zwolnieni z Teorii, Wiktoria Sęk - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, uczestniczka akcji .
11.03.2022, 17’

Trzeba być żołnierzem

Anna Dudzińska
„Wiele osób mówi: nie mieszamy się w politykę. Chociaż rozumiem, że dla matki najważniejsze jest życie dziecka to historia cofa się lub powraca. O swoje trzeba walczyć. Nikt nie chce wojny, ale jak już jest to warto zawalczyć o swoją ziemię i swoją rodzinę” mówi Masza. 8 lat temu, tuż po zajęciu Krymu przez Rosję nie przyjęła rosyjskiego obywatelstwa. Na znak protestu przyjechała do Polski. W Sewastopolu zostawiła matkę, rodzinę i przyjaciół. Dla wielu z nich z dnia na dzień stała się obcą. Dzisiaj pracuje w katowickim Hospicjum Cordis i pomaga Ukraińcom, którzy uciekają przed wojną. Tragedia, śmierć, zrujnowane marzenia i plany. Uciekający przyjeżdżają z jedną reklamówką, w której są dokumenty i butelka wody. Kobiety, które wraz z dziećmi uciekły przed wojną opowiadają, że ich domów już nie ma. Pokazują zdjęcia, które zrobiły na trzy dni przed atakiem. Ci, którzy zostali, siedzą w piwnicach bez wody i jedzenia. Wielu mężczyzn poszło na front by bronić kraju. „Z czyjegoś milczenia i przyzwolenia tworzy się zło” dodaje Masza. Reportaż Anny Dudzińskiej.
11.03.2022, 21’

#9

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
11.03.2022, 7’

"Usypianki i wyciszanki" po ukraińsku

Natalia Fiedler
Natalia Fiedler w swoim internetowym cyklu opowiada o projekcie @świadomedzieciaki, w którym twórczyni, Monika Grabska, znalazła miejsce na oddech i niełatwe emocje najmłodszych. Nagrania w języku ukraińskim, niebawem również po polsku, dostępne są dla wszystkich na youtubowym kanale projektu. O pomocy inaczej i o tym, że w internecie możemy znaleźć wartościowych twórców i ich treści, po godzinie 6:30 w Caffe Matte.
10.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
W audycji m.in. relacja Aleksandry Rutkowskiej, materiał o strategii wojny i nasz wrocławski korespondent o uchodźcach przedostających się do Europy Zachodniej.
10.03.2022, 14’

Rozmowy w Antalyi

Ernest Zozuń
Gościem Ernesta Zozunia jest Daniel Szeligowski z PISM.
10.03.2022, 22’

#8

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
10.03.2022, 8’

Zalegalizowanie pobytu i inne prawa

Izabela Woźniak
W poniedziałek przyjął ją rząd, a wczoraj późnym wieczorem po gorącej dyskusji, w trybie ekspresowym sejm przyjął projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. To przepisy określające szczegółowe zasady zalegalizowania ich pobytu i pracy w Polsce. Ale także prawa do świadczeń np. rodzinnych. Zmiany w prawie, umożliwią Ukraińcom korzystanie z usług publicznych, a zwłaszcza z polskiej służby zdrowia oraz pozwolą na posłanie dzieci do polskich szkół.
09.03.2022, 60’

Nie mieszajmy sportu i polityki?

Tomasz Gorazdowski
Wojna w Ukrainie pokazuje, że świat sportu reaguje. Nie pierwszy raz – Jugosławię wykluczono z Euro 1992, co przeszło do historii dzięki zwycięstwu Duńczyków, którzy zastąpili odsuniętą drużynę. A przecież słowa „bojkot” i „wykluczenie” to właśnie to, co słyszymy, gdy do sportu wkraczają niesportowe zachowania. W ostatnich latach Rosja nie jest reprezentowana na Igrzyskach Olimpijskich – choć z zupełnie innego powodu. Audycję prowadzi Tomasz Gorazdowski.
09.03.2022, 13’

Na jakie sankcje wobec Rosji może pozwolić sobie Europa?

Ernest Zozuń
Audycja Ernesta Zozunia.
09.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
08.03.2022, 14’

Praca dla Uchodźców

Justyna Mączka
Gośćmi Justyny Mączki są Barbara Godlewska-Bujok, ekspert rynku pracy z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Rafał Nachyna z portalu Pracuj.pl.
08.03.2022, 14’

Manifestacje w Serbii

Ernest Zozuń
Marta Szpala z Ośrodka Studiów Wschodnich gościem Ernesta Zozunia.
08.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
08.03.2022, 19’

#6

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
07.03.2022, 58’

Jędrzej Morawiecki o współczesnej Rosji

Agnieszka Obszańska
Rosja po rozpadzie Związku Radzieckiego. Jakiej odnowy doświadczyła? „Szuga. Krajobraz po imperium” to zbiór reportaży i opowieści z syberyjskiego Tomska oraz poruszających relacji mieszkańców Donbasu po rosyjskiej agresji na ich region, ale także próba zmierzenia się z fantazmatami na temat Rosji i samą strukturą reportażowych opowieści. Agnieszka Obszańska w rozmowie z Jędrzejem Morawieckim, reporterem, publicystą, literaturoznawcą, socjologiem, znawcą Rosji - który od lat podróżuje w najdalsze jej zakątki i opisuje rzeczywistość oraz zachodzące w tym kraju złożone procesy. Rosja ostatniej dekady to rozkwit nacjonalizmów, radykalizacja postaw, represje wobec niepokornych. Bohaterowie książki szukają kryjówek albo uciekają, trafiając do klinik psychiatrycznych, obozów dla uchodźców, wreszcie do strefy działań wojennych.
07.03.2022, 13’

Bezpieczeństwo nuklearne

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
07.03.2022, 25’

#5

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
07.03.2022, 14’

O pomocy psychologicznej

Izabela Woźniak
Dla nich to trauma i stres – ucieczka z kraju ogarniętego wojna. Uchodźcy z Ukrainy mogą w Polsce liczyć na pomoc psychologów i terapeutów. Co chcieliby im powiedzieć? Jakie uczucia w sobie mają? O tym w rozmowie z Radiem 357 Zoriana Varenia, którą już Państwo poznali i której udało się w ubiegłym tygodniu uciec wraz z mamą z zaatakowanego przez armię rosyjską Kijowa. Rozmawia z nią Izabela Woźniak.
06.03.2022, 117’

Wydanie specjalne: Ukraina

Michał Żakowski
Czy pada mit potęgi rosyjskiej armii? Co zrobi Łukaszenka? Do tego łączenia z ukraińskimi miastami i najnowsze komentarze. Intensywne 2 godziny o sytuacji międzynarodowej. Specjalne wydanie "Na dachu świata" poprowadzą: Michał Żakowski i Zoriana Varenia. Zoriana to ukraińska politolożka z Kijowa, która relacjonowała na naszej antenie pierwsze dni wojny. W studiu goście: dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Jan Mikruta - Polsat News, współprowadzący magazyn Dzień na Świecie.
05.03.2022, 60’

Spojrzenie na przyszłość

Krystian Hanke
Krystian Hanke rozmawia z Juliuszem Kaszyńskim i Michałem Gąsiorowskim.
05.03.2022, 61’

Obserwowanie wojny w sieci

Gabi Darmetko
O obserwowaniu wojny w sieci Gabriela Darmetko rozmawia z dr Karoliną Małagocką, specjalistką ds. cyberbezpieczeństwa na wiele interesujących tematów: Czym jest i do czego Rosja może wykorzystać deepfake?; Jaki wpływ mapy Google mogą mieć na bezpieczeństwo?; Na ile można odciąć rosyjskie społeczeństwo od informacji?; Dlaczego niektóre działania Anonymous, choć w szczytnym celu, mogą okazać się dla nas groźne?; Jak bardzo Starlink pomaga Ukraińcom i czy można odciąć Europę od internetu?
04.03.2022, 60’

Gość: Roman Korbut

Michał Olszański
Roman Korbut - Polak, i Ukrainiec, z okolic Żytomierza. Od 2011 roku w Polsce. Aktywista, społecznik. Porozmawiamy o relacjach między Polakami i Ukraińcami - o tym jak dynamicznie zmieniają się od kilku lat i jak wyglądają teraz. O tym, jak pomagać Ukrainie i Ukraińcom. Również o relacjach Ukrainy i Rosji. Rozmowa Michała Olszańskiego.
04.03.2022, 25’

#4

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
04.03.2022, 7’

Projektantki i projektanci dla Ukrainy

Radio 357
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki buduje bazę osób i firm z branż kreatywnych, które oferują pomoc w znalezieniu pracy osobom dotkniętym skutkami inwazji Rosji na Ukrainę. Łączymy się z Kacprem Kępińskim, który opowiada o tym, jak możemy zaangażować się w akcję.
04.03.2022, 6’

O pomocy na miarę możliwości

Radio 357
Rozmowa z Kasią Błażejewską-Stuhr, która gościła ukraińska rodzinę pochodzenia afgańskiego, a dziś przygotowuje przestrzeń by przyjąć kolejnych uciekających z Ukrainy. O sposobach na pomoc, tych małych i dużych z Kasią, która łączy się z dyżuru w punkcie kryzysowym, rozmawia Mateusz Fusiarz.
04.03.2022, 7’

Młodzieżowy Klub Ratowniczy wysyła apteczki do Ukrainy

Radio 357
Młodzieżowy Klub Ratowniczy w Radomiu wysłał ponad 250 specjalnych apteczek taktycznych za naszą wschodnią granicę. Łączymy się z Michałem Gradowskim, radomskim licealistą i założycielem klubu ratowniczego.
03.03.2022, 11’

gen. Jarosław Stróżyk

Justyna Mączka
W rozmowie z Justyną Mączką generał Jarosław Stróżyk, generał wywiadu, dyplomata, ekspert do spraw bezpieczeństwa.
03.03.2022, 11’

Igor Hnydyn

Justyna Mączka
W Popołudniówce Igor Hnydyn, współzałożyciel Lwowskiej Szkoły Jazzu i muzyki współczesnej Wydziału Jazzu Lwowskiej Akademii Medycznej, dzisiaj pomagający swoim rodakom uciekającym przed wojną.
03.03.2022, 14’

Czy sankcje zatrzymają Rosję?

Ernest Zozuń
03.03.2022, 7’

Petro Znak "Woroszok"

Justyna Mączka
W popołudniówce Petro Znak pseudonim Woroszok, z ochotniczego batalionu walczącego w Kijowie.
03.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
03.03.2022, 24’

#3

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
Legenda o powstaniu Kijowa. Podstawowe "pomocowe" zwroty w języku ukraińskim. Rozmowa z Ivanną Kyliushyk (Ukraiński Dom w Warszawie / Український дім у Варшаві/Fundacja "Nasz Wybór").
03.03.2022, 190’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Marcin Łukawski
03.03.2022, 13’

Czy rosyjscy oligarchowie odczują sankcje?

Marcin Łukawski
Rozmowa z mecenasem Tomaszem Hatylakiem - ekspertem do spraw doradztwa i prowadzenia kwestii majątkowych zamożnych rodzin i klientów prywatnych na całym świecie.
03.03.2022, 4’

Pomoc dla uchodźców z niepełnosprawnościami

Marcin Łukawski, Justyna Godz,
Materiał Justyny Godz
03.03.2022, 9’

Jak na przeciętnych obywateli Rosji wpływają sankcje?

Izabela Woźniak
Czy sankcje są odczuwalne dla przeciętnego Rosjanina? Materiał Izy Woźniak.
03.03.2022, 7’

Jak wydarzenia komentuje się w mediach amerykańskich?

Marcin Łukawski, Żaneta Auler,
Łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką Radia 357 w Los Angeles.
02.03.2022, 60’

Polacy pomagają Ukraińcom

Ewa Świerżewska
Można to nazwać „pospolitym ruszeniem”. Jedni szykują paczki z odzieżą, artykułami spożywczymi i zabawkami. Inni jadą na naszą wschodnią granicę, by przewieźć Ukraińców w głąb Polski. Jeszcze inni ofiarowują nawet swoje mieszkanie. Polacy z wielkim zaangażowaniem pomagają uciekającym przed wojną Ukraińcom. Ewa Świerżewska również o tym jak pomagać skutecznie i długofalowo.
02.03.2022, 6’

W walce z dezinformacją

Ernest Zozuń, Grzegorz Sajór,
Jak ustrzec się przed nieprawdziwymi informacjami? Grzegorz Sajór w rozmowie z Pawłem Ellerikiem, ekspertem IT z firmy Lexdigital.
02.03.2022, 10’

Czy Chiny mogą być mediatorem w tym konflikcie?

Ernest Zozuń
Audycja Ernesta Zozunia.
02.03.2022, 8’

Chcemy pomóc Polskiej Misji Medycznej

Ernest Zozuń
Łączymy się z Dorotą Zadrogą z Polskiej Misji Medycznej.
02.03.2022, 3’

Co ze zwierzętami?

Ernest Zozuń
O tym co dzieje się za wschodnią granicą ze zwierzętami z Ewą Leszczyńską, z Fundacji Przyjaciel Zwierz.
02.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
02.03.2022, 27’

#2

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
Administracyjny podział i sąsiedzi Ukrainy. Nazwy największych miast polskich i ukraińskich. Rozmowa z Krzysztofem Majem, wicemarszałkiem Dolnego Śląska, o tym jak pomagać.
02.03.2022, 18’

Jak Rosjanie reagują na wojnę i sankcje?

Marcin Łukawski
Aleksander Gurianow, Szef sekcji polskiej Rosyjskiego Memoriału.
02.03.2022, 8’

Jakub Górnicki, Kijów

Marcin Łukawski
Łączymy się z Kijowem, z Jakubem Górnickim reporterem "Outriders"
02.03.2022, 10’

Piotr Pogorzelski

Marcin Łukawski, Piotr Pogorzelski,
Piotr Pogorzelski (Telewizja Biełsat, były korespondent w Ukrainie)
01.03.2022, 60’

Rozmowy o sprawach wschodnich

Ernest Zozuń
01.03.2022, 10’

gość: Wojciech Konończuk OSW

Ernest Zozuń
01.03.2022, 6’

Lesya Vakulyuk, Kijów

Justyna Mączka
Lesya Vakulyuk, dziennikarka Ukraina 24
01.03.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
01.03.2022, 21’

#1

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska,
Skąd się wzięła Ukraina - kontekst historyczny. Podstawowe "pomocowe" zwroty w języku ukraińskim. Rozwiejemy również wątpliwości na temat zwracania się do Ukraińców po rosyjsku.
01.03.2022, 193’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Marcin Łukawski
01.03.2022, 15’

Ołeh Biłecki, Kijów

Marcin Łukawski
O sytuacji w Kijowie opowiada Ołeh Biłecki, Bielsat
01.03.2022, 14’

Maksymilian Dura, Defence 24

Marcin Łukawski
Na Ukrainę wysyłana jest broń z całej Europy, czy Ukraińcy są przeszkoleni w jej używaniu? - Maksymilian Dura, Defence 24
01.03.2022, 8’

Andrzej Rudke

Marcin Łukawski, Andrzej Rudke,
Andrzej Rudke opowiada co dzieje się na granicy polsko-ukraińskiej.
28.02.2022, 5’

Jak nie wpadać w pułapkę dezinformacji?

Ernest Zozuń, Grzegorz Sajór,
Gościem Grzegorza Sajóra jest Paweł Ellerik, ekspert IT z firmy Lexdigital.
28.02.2022, 12’

Vitalii Mazurenko

Ernest Zozuń
Gościem Ernesta Zozunia jest Vitalii Mazurenko z portalu “Obserwator Międzynarodowy”, ekspert w dziedzinie praw człowieka i relacji polsko-ukraińskich.
28.02.2022, 6’

O tym jak staramy się pomóc

Ernest Zozuń
Materiały naszych reporterów o tym jak pomagają Polacy.
28.02.2022, 5’

Bartosz Dudek, Berlin

Ernest Zozuń
Komentarz Bartosza Dudka, kierownika Redakcji Polskiej Deutsche Welle.
28.02.2022, 10’

Nie dajmy się Rosji przestraszyć

Ernest Zozuń
Gościem Popołudniówki 357 jest dr Łukasz Kulesa z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
28.02.2022, 4’

Olena Sheremet, Kijów

Ernest Zozuń
Co dzieje się w Kijowie? I jaka panuje atmosfera wśród mieszkańców? Łączymy się z Oleną Sheremet, polsko-ukraińską tłumaczką, która przebywa w Kijowie.
28.02.2022, 7’

Ks Wojciech Stasiewicz, Charków

Ernest Zozuń
28.02.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
28.02.2022, 22’

Zoriana Varenia, Warszawa

Marcin Łukawski
Spotkanie w studiu z Zorianą Varenią, której udało się uciec z Kijowa.
28.02.2022, 190’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Marcin Łukawski
Prowadzenie: Marcin Łukawski.
28.02.2022, 2’

Wanda Traczyk- Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego

Marcin Łukawski
Komentarz Wandy Traczyk-Stawskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego, na temat wojny w Ukrainie.
28.02.2022, 19’

O cyberwojnie

Marcin Łukawski
Gruba hakerów Annonymous wyrusza na cyberwojnę. Rozmowa z ekspertem do spraw bezpieczeństwa Marcinem Majem (Niebezpiecznik.pl)
28.02.2022, 7’

Czy uchodźcy z Ukrainy znajdą pracę w Polsce?

Marcin Łukawski, Izabela Woźniak,
Czy uchodźcy z Ukrainy znajdą pracę w Polsce? Materiał Izy Woźniak.
28.02.2022, 12’

Piotr Pogorzelski

Marcin Łukawski, Piotr Pogorzelski,
W Ranku łączymy się z Piotrem Pogorzelskim (Telewizja Biełsat, były korespondent w Ukrainie) który opowie o bieżącej sytuacji za naszą wschodnią granicą.
27.02.2022, 37’

"Planeta Piołun" spotkanie z Oksaną Zabużko

Justyna Dżbik-Kluge
Rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z autorką książki „Planeta Piołun”, wybitną ukraińską pisarką, poetką i eseistką, Oksaną Zabużko. O twórczości i sytuacji na Ukrainie w audycji "Książki. Lubię to!"
27.02.2022, 119’

Ukraina, ale nie tylko

Michał Żakowski
Co Zachód przeoczył, że ta wojna w ogóle się rozpoczęła? Czy na Kremlu trwa walka o władzę? Dlaczego oligarchowie milczą? Skąd u Putina denazyfikacja i demilitaryzacja UA? Goście: Zbigniew Parafianowicz, Agnieszka Bryc, Paweł Reszka, Jakub Mielnik, Łukasz Fyderek
27.02.2022, 13’

Jak pomóc? Helena Krajewska - PAH

Antoni Grudniewski
26.02.2022, 6’

Piotr Andrusieczko, Kijów

Ernest Zozuń
Łączymy się z Kijowem, z Piotrem Andrusieczko.
26.02.2022, 8’

Porozmawiajmy o pomocy

Ernest Zozuń
Gośćmi Ernesta Zozunia są Piotr Bystrianin, prezes Fundacji Ocalenie i Anna Choszcz-Sendrowska Stowarzyszenie Wioski Dziecięce Sos.
26.02.2022, 8’

gość: Marta Jaroszewicz

Ernest Zozuń
Gościem Ernesta Zozunia jest Marta Jaroszewicz, Ośrodek Badań nad Migracjami.
26.02.2022, 4’

Maria Kornaga, Rzeszów

Ernest Zozuń
Wojna na wschodzie zjednoczyła Polaków. Każdy chce pomagać tak jak może i potrafi. Relacja z Rzeszowa przygotowana przez Marię Kornagę.
26.02.2022, 4’

Materiały radiowe i telewizyjne, Moskwa

Ernest Zozuń
Ernest Zozuń w przeglądzie moskiewskich materiałów radiowych, telewizyjnych i prasowych.
26.02.2022, 7’

Leszek Krawczyk, USA

Ernest Zozuń
Leszek Krawczyk, korespondent Radia 357 w USA.
26.02.2022, 6’

Andrzej Rudke, Hrebenne

Ernest Zozuń, Andrzej Rudke,
Relacja Andrzeja Rudke z przejścia granicznego w Hrebennem.
26.02.2022, 8’

Patryk Michalski WP

Ernest Zozuń
Łączymy się z Kijowem, z wysłannikiem Wirtualnej Polski, Patrykiem Michalskim.
26.02.2022, 60’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
W sobotnie popołudnie spotyka się z Państwem Ernest Zozuń, by razem z korespondentami na całym świecie relacjonować to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich godzin.
26.02.2022, 60’

O rosyjskiej propagandzie w internecie

Gabi Darmetko
Gabi Darmetko rozmawia z ekspertami serwisu Demagog.pl - Marcelem Kiełtyką i Pawłem Terpiłowskim.
25.02.2022, 18’

Dzień, w którym rozpoczęła się wojna

Radio 357
Saszę obudził dźwięk bomby. Lita o zdarzeniach wczorajszego dnia dowiedziała się w pracy, w Warszawie. Martwi się o rodzinę, która uciekła z Kijowa. Zoriana musiała odwołać ślub. Próbowała przebić się przez korki, by zaopatrzyć się w benzynę i jedzenie. Lesia jest w Warszawie, ale myśli o rodzinie ze Lwowa i okolic. Ich dom jest teraz ruiną. To był trudny dzień, w którym zaczęła się wojna. Agnieszka Szwajgier i Beata Kwiatkowska ze wsparciem całego zespołu reporterów Radia 357 przygotowały reportaż o wydarzeniach z 24 lutego.
25.02.2022, 12’

gość: Maria Domańska (OSW)

Ernest Zozuń
Rozmowa Ernesta Zozunia z Marią Domańską z Ośrodka Studiów Wschodnich o wojnie w Ukrainie.
25.02.2022, 7’

Relacja z przejścia granicznego w Korczowej

Kuba Strzyczkowski
Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji tylko od wczoraj granicę przekroczyło 56 tysięcy osób. Z przejścia w Korczowej, na granicy polsko-ukraińskiej łączy się z radiem 357 Milena Bobrowska, reporterka Polsat News.
25.02.2022, 11’

Rynek i giełdy po rosyjskiej agresji na Ukrainę

Paweł Sołtys
Rozmowa Pawła Sołtysa z Piotrem Kuczyńskim.
25.02.2022, 3’

Skąd panika na stacjach benzynowych?

Tomasz Jeleński
Materiał Tomasza Jeleńskiego.
25.02.2022, 187’

Łączymy się z Ukrainą

Kuba Strzyczkowski
Wydanie "Popołudniówki" poświęcone wojnie w Ukrainie. A w niej m.in.: reportaż "Dzień, w którym rozpoczęła się wojna" Agnieszki Szwajgier i Beaty Kwiatkowska ze wsparciem całego zespołu reporterów Radia 357; spotkanie z Anastazją, której udało się uciec z Ukrainy i przybyć do naszego studia; Tomasz Jeleński o panice paliwowej; specjalne wydanie „Radio Świat” Ernesta Zozunia z Marią Domańską (OSW) oraz informacje o zbiórkach dla Ukrainy. Zaprasza Kuba Strzyczkowski.
25.02.2022, 11’

O losie tych, którzy uciekają z Ukrainy

Kuba Strzyczkowski
W studiu Anastazja Litwiniuk, muzyk jazzowy, mieszkanka Lwowa, która uciekła z Ukrainy.
25.02.2022, 8’

Zoriana Varenia, Kijów

Marcin Łukawski
Przejmująca relacja Zoriany Varenii, która po prawie dwudziestu czterech godzinach, czeka na granicy między Ukrainą a Przemyślem.
25.02.2022, 9’

Przegląd ukraińskiej prasy

Marcin Łukawski, Piotr Pogorzelski,
O czym informują media ukraińskie? Piotr Pogorzelski w przeglądzie prasy.
25.02.2022, 13’

Jakie scenariusze są realne?

Marcin Łukawski
W Ranku Marcin Łukawski łączy się z byłym ambasadorem Polski w Ukrainie, Janem Piekło.
25.02.2022, 7’

Pomoc uchodźcom

Marcin Łukawski, Izabela Woźniak,
Polska szykuje się na falę uchodźców z Ukrainy po wczorajszych atakach Rosji. Coraz więcej Ukraińców decyduje się na ucieczkę do Polski. Materiał Izy Woźniak.
25.02.2022, 10’

Oleh Biłecki, Kijów

Marcin Łukawski
Dzisiejszą sytuację z Kijowa relacjonuje Oleh Biłecki (Ukraina 24) ukrywający się na stacji metra.
25.02.2022, 15’

O działaniach zbrojnych rosyjskiej armii

Marcin Łukawski
Głos w sprawie działań wojskowych zabiera generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych.
25.02.2022, 10’

Ołeh Biłecki, Kijów

Marcin Łukawski
25.02.2022, 7’

Jak reaguje świat na wydarzenia w Ukrainie?

Marcin Łukawski, Żaneta Auler,
W Poranku łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką radia 357 w Los Angeles. Żaneta opowie jaka jest reakcja USA na wydarzenia w Ukrainie.
24.02.2022, 60’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń, Kuba Benedyczak,
Wojna w Europie? Wkroczenie wojsk do republik? Operacja pokojowa? Agresja na Ukrainę? Dziś padło wiele nazw. Dotarło wiele informacji. Przez cały dzień dbaliśmy o to, żeby każde słowo było rzetelne i nie niosło za sobą przekłamań. Rosyjskie wojska są na terytorium Ukrainy i prowadzą działania militarne. Zagrożona jest suwerenność i integralność terytorialna naszego wschodniego sąsiada. Środowisko międzynarodowe reaguje jednoznacznie - będą najtwardsze sankcje w historii. W specjalnym wydaniu „Placu na rozdrożu” Kuba Benedyczak i Ernest Zozuń podsumowują dzień - dzień grozy, bólu, lęku, smutku i złości.
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 19:00

Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 3’

Jak możemy pomóc?

Ernest Zozuń, Daga Gregorowicz, Justyna Mączka,
Daga Gregorowicz wracając z protestu w Poznaniu łączy się z Justyną Mączką i Ernestem Zozuniem. Podpowiada co możemy robić dalej, jak wspierać i reagować na to co dzieje się za wschodnią granicą.
24.02.2022, 126’

Łączymy się z Ukrainą

Ernest Zozuń, Justyna Mączka,
Specjalne wydanie Popołudniówki poprowadzili Justyna Mączka i Ernest Zozuń.
24.02.2022, 13’

Mentalność Putina

Justyna Mączka, Kuba Benedyczak,
Gościem Popołudniówki 357 jest Arleta Bojke, dziennikarka, autorka książki "Władimir Putin. Wywiad, którego nie było".
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 18:00

Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 11’

gość: Marek Świerczyński

Ernest Zozuń, Justyna Mączka,
Marek Świerczyński, ekspert do spraw wojskowości z "Polityka Insight " gościem popołudniowej audycji.
24.02.2022, 4’

Anastazja Litwiniuk, Lwów

Justyna Mączka
Przy telefonie Anastazja Litwiniuk, która rano uciekła ze Lwowa.
24.02.2022, 5’

Protesty przeciw rosyjskiej argesji

Tomasz Jeleński, Justyna Mączka, Kuba Benedyczak,
Protest przed rosyjską ambasadą w Warszawie obserwował Tomasz Jeleński
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 17:00

Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 4’

Svita Oleshko, Charków

Ernest Zozuń
Jak chronią się mieszkańcy Charkowa? Ernest Zozuń w rozmowie z reżyserką Svitą Oleshko, mieszkającą w Charkowie.
24.02.2022, 5’

Maria Herheliuk, Kijów

Ernest Zozuń, Justyna Mączka,
Maria Herheliuk, pracującą dla lokalnego ukraińskiego portalu internetowego, relacjonuje co dzieje się w stolicy Ukrainy.
24.02.2022, 8’

Wojna u naszych granic

Andrzej Rudke
Od rana z niepokojem obserwujemy doniesienia ze wschodu. Jak ten kryzys rozwijał się dziś opowiada Andrzej Rudke.
24.02.2022, 7’

Ołeh Biłecki, Kijów

Ernest Zozuń, Justyna Mączka,
Wojska rosyjskie są na przedmieściach Kijowa. Jak w tej chwili wygląda sytuacja? Opowie Oleh Biłecki, dziennikarz Ukraina 24. Ernest Zozuń i Justyna Mączka nakreślą najnowsze doniesienia.
24.02.2022, 9’

gość: prof. Nowak- Far

Ernest Zozuń, Justyna Mączka,
Profesor SGH i były wiceminister Artur Nowak-Far gościem Popołudniówki 357.
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 16:00

Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 15:00

Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 14:00

Krzysztof Tubilewicz
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 13:00

Agata Słysz
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 12:30

Agata Słysz
24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 11:00

Agata Słysz
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 10:00

Agata Słysz
24.02.2022, 251’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Marcin Łukawski
6:05 Marek Siernat, polski dziennikarz w Kijowie; 6:30 Ernest Zozuń; 7:00 - 8:00 Roman Yarchuk, Iwano Frankowsk, Maksymilian Dura, DEFENCE24; 8:10 Zoriana Varenia, Kijów; 8:15 Piotr Żochowski, OSW, ekspert od bezpieczeństwa wewnętrznego; 8:25 Miariia Herheliuk, mieszka w Kijowie; 9:00 - 10:00 Dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), Ołeh Biłecki (dziennikarz Ukraina 24)
24.02.2022, 17’

gość: dr Agnieszka Bryc

Marcin Łukawski
Marcin Łukawski rozmawia z dr Agnieszką Bryc, specjalistką do spraw Rosji z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
24.02.2022, 10’

gość: Ołeh Biłecki

Marcin Łukawski
Rozmowa z dziennikarzem Ukraina 24 Ołehem Biłeckim
24.02.2022, 9’

Rozmowa z Mariią Herheliuk

Marcin Łukawski
Rozmowa z Mariią Herheliuk, mieszkanką Kijowa
24.02.2022, 13’

Rozmowa z Zorianą Varenią

Marcin Łukawski
Marcin Łukawski rozmawia z Zorianą Varenią, mieszkanką Kijowa.
24.02.2022, 13’

gość: Piotr Żachowski

Marcin Łukawski
W Ranku łączymy się z Piotrem Żachowskim, ekspertem od bezpieczeństwa wewnętrznego z Ośrodka Studiów Wschodnich.
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 8:00

Ewa Koch
24.02.2022, 8’

Rozmowa z Romanem Yarchukiem

Marcin Łukawski
Roman Yarchuk mieszkający w Iwano-Frankiwsku relacjonuje, co dzieje się na zachodzie Ukrainy. Jak obywatele Ukrainy zostali przygotowani na to, co dzieje się w ich kraju?
24.02.2022, 10’

Jak Ukraińcy zostali przygotowani na tę sytuację w kraju?

Ernest Zozuń
Relacja Ernesta Zozunia.
24.02.2022, 15’

Rozmowa z Maksymilianem Durą

Radio 357
Gościem Marcina Łukawskiego jest Maksymilian Dura, DEFENCE24.
24.02.2022, 3’

2022.02.24 - 7:00

Ewa Koch
24.02.2022, 10’

Operacja wojskowa przeciwko Ukrainie

Ernest Zozuń
Ernest Zozuń relacjonuje jak wygląda sytuacja za wschodnią granicą naszego kraju. W środku nocy Rosja rozpoczęła operację wojskową przeciwko Ukrainie.
24.02.2022, 4’

Jak wygląda sytuacja w Kijowie? (gość: Marek Sierant)

Radio 357
Jak w tej chwili wygląda sytuacja w Kijowie? Z pierwszą relacją podczas Ranka łączymy się z Markiem Siernatem, polskim dziennikarzem mieszkającym w Kijowie.
24.02.2022, 3’

2022.02.24 - 6:00

Ewa Koch
doładowanie ...