Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
tomasz.gorazdowski@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Tomasz Gorazdowski

Life guru - otwórz oczy

Najprościej napisać, że to dwie godziny dla ludzi aktywnych, dla których świata jest zawsze za mało. A komplikując nieco, bądź wyjaśniając raczej znajda tu Państwo dużo aktywności sportowej nie związanej ze sportem wyczynowym – góry, woda, biegi te krótsze i maratony, rowery, dorny, pojazdy elektryczne, hulajnogi, zegarki dla których mierzenie czasu to jedynie funkcja podstawowa. Nowe sporty, nowe zajęcia i aplikacje, nowe zawody związane z rozwojem techniki i technologii. Audycję prowadzi Tomasz Gorazdowski.
30.09.2023, 59’

Gość: Karol Myśliwiec

Tomasz Gorazdowski
Profesor Karol Myśliwiec, jeden z najwybitniejszych polskich naukowców i jeden z czołowych archeologów na świecie, będzie gościem w sobotniej audycji Life Guru - otwórz oczy.
Pan profesor od ponad 50 lat prowadzi wykopaliska w wielu miejscach - głównie w Egipcie. I jak sam przyznaje, jest to wyjątkowo pasjonujące zajęcie. Jak dużą pasję trzeba mieć by szukać czegoś, czego być może nigdy się nie znajdzie. Ile trzeba mieć cierpliwości? Co mówią nam odkryte pozostałości po byłych cywilizacjach? Co już odkryliśmy, a co odkryć dopiero możemy?
Na rozmowę z profesorem Karolem Myśliwcem zaprasza Life guru, otwórz oczy - Tomasz Gorazdowski.
23.09.2023, 60’

Gość: Robert Maciąg

Tomasz Gorazdowski
Gościem sobotniego Life Guru - otwórz oczy będzie Robert Maciąg.
Podróżuje i pisze od 1997 roku. Pasjonat podróży.
Fotograf z zamiłowania, pedagog z zawodu i pisarz podróżniczy z przypadku.
Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku).
Do tej pory ukazało się osiem książek autorstwa Roberta „Robba” Maciąga.
Uwielbia fotografować ludzi i to o nich najchętniej opowiada.
16.09.2023, 60’

Gość: Kajetan Kajetanowicz

Tomasz Gorazdowski
Sobotniego gościa audycji Life Guru - otwórz oczy, w zasadzie nie trzeba przedstawiać...
Kajetan Kajetanowicz - mistrz kierownicy, wirtuoz rajdowych tras. Był trzykrotnie mistrzem Europy, wicemistrzem świata, a w Polsce nie miał sobie równych kiedy startował.
Opowie nam dziś o rajdowych upadkach i wzlotach, o tym dlaczego nie został mistrzem świata i dlaczego byłby nim, gdyby był lżejszy o 3 kg.
Opowie też, o swoich trudnych początkach i trudnej młodości, o strachu, niebezpieczeństwie i umiejętności skupienia się na tym, co najważniejsze.
09.09.2023, 60’

Rozmowa z Dorotą Rasińską-Samoćko

Tomasz Gorazdowski
Dziś ciekawa rozmowa z Dorotą Rasińską-Samoćko. Zdobywczynią już 10 ośmiotysięczników w Himalajach I Karakorum.
17.06.2023, 119’

gościni: Martyna Wojciechowska

Tomasz Gorazdowski
W Life Guru Martyna Wojciechowska opowie o tym co ją pcha do przodu, jak radzi sobie z dołkami, które potrafią być dołami. Czemu Weszła na Everest, dlaczego nie pojechała drugi raz w Rajdzie Dakar i generalnie będzie ciekawie i optymistycznie.
10.06.2023, 119’

Kierunek Himalaje

Tomasz Gorazdowski
Bohaterem audycji będzie Katarzyna Mazurkiewicz, która zabierze nas tą mniej znaną, indyjską część Himalajów
03.06.2023, 120’

Gość: Tomasz Kozłowski

Tomasz Gorazdowski
Bohaterem audycji będzie Tomasz Kozłowski - psycholog i ratownik górski, a także skoczek spadochronowy, który chce przebić wyczyn Felixa Baumgartnera!
27.05.2023, 120’

Wszerz i wzdłuż Australii

Tomasz Gorazdowski
Spotkanie z Michałem Kozokiem, który właśnie zakończył 14 miesięczną podróż wszerz i wzdłuż Australii. Pewnych kwestii na pewno się nie spodziewacie. Fajne opowieści pozytywnie zakręconego gościa.
20.05.2023, 120’

Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie

Tomasz Gorazdowski
W ramach sobotniej audycji Life Guru – otwórz oczy, przeniesiemy się tym razem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i do Dubaju.
Naszą przewodniczką będzie ceniona reportażystka i radiowa koleżanka - Anna Dudzińska. Po 4 latach pobytu w Dubaju, obserwacji otoczenia Ania ma o czym opowiadać, a skoro wie o czym mówi i umie to robić to stawiamy orzechy przeciwko dolarom, że wielu z Was otworzy oczy na Dubaj, Abu Zabi i Emiraty Arabskie. Nie będzie wcale o Disneylandzie, ani o Burdż al-Arab czy największym diabelskim kole…
13.05.2023, 119’

Na rowerze przez Amerykę Południową

Tomasz Gorazdowski
Bohaterem audycji będzie Wojciech Ganczarek, a tematem niezwykła podróż po Ameryce Południowej. Z wykształcenia fizyk i matematyk, choć sam Wojtek do tego bycia fizykiem już nie bardzo się przyznaje. W praktyce autor reportaży, książek, filmów dokumentalnych, z którym dziś rozmawiać będziemy o podróży na rowerze przez Amerykę Południową. Podróż miała trwać rok… a okazało się, że trwała lat 10.
Wojtek mieszkał w Paragwaju, w Wenezueli, w Argentynie... Obserwował, notował, przyglądał się tematom ważnym trudnym i o wszystkim nam dziś opowie.
06.05.2023, 119’

Dwie godziny opowieści o Afryce

Tomasz Gorazdowski
Miłośnicy przyrody, zwierząt, znikającego świata, Ci którym los innych nie jest obojętny… Baczność! W Live Guru - otwórz oczy, gościem Tomasza Gorazdowskiego będzie Dorota Kozarzewska. Przewodniczka po Afryce, obserwatorka, edukatorka, która o zwierzętach i o Afryce wie bardzo wiele i na dodatek świetnie o tym opowiada.
Jako pierwsza Polka zdała egzaminy w oficjalnej szkole przewodników po buszu. 9 lat mieszkała w Afryce, więc na pewne sprawy siłą rzeczy patrzy inaczej niż większość z nas.
Na 2 godziny opowieści o Afryce i jej bogactwie zaprasza Life guru, otwórz oczy - Tomasz Gorazdowski.
29.04.2023, 120’

Gościni: Magda Gacyk

Tomasz Gorazdowski
Bohaterką audycji będzie Magda Gacyk - dziennikarka, analityczka trendów technologicznych, konsultantka polskich startupów w Dolinie Krzemowej, socjolożka i tłumaczka, posługująca się sześcioma językami.
22.04.2023, 119’

Gość: Maciej Sodkiewicz

Tomasz Gorazdowski
W sobotnim Life Guru - otwórz oczy zamelduje się kapitan Maciej Sodkiewicz.
Laureat nagrody Kolosa w kategorii „Żeglarstwo” rok 2022, autor projektu Lodowe Krainy za przygotowanie i realizację wyprawy żeglarskiej na akwenie Zatoki Hudsona.
Na wodach tego ogromnego akwenu, jachty pojawiają się niezmiernie rzadko. W trakcie wyprawy jacht Inatiz przemierzył łącznie prawie 11 tysięcy mil morskich, z czego ponad 4 tysiące po wodach Arktyki Kanadyjskiej, stał się też pierwszą jednostką pod polską banderą, która żeglowała po wodach Basenu Foxa położonego między Zatoką Hudsona a Ziemią Baffina.
15.04.2023, 118’

Gość: Jan Błachowicz

Tomasz Gorazdowski
Gościem Tomasza Gorazdowskiego będzie mistrz Jan Błachowicz - zawodnik mieszanych sztuk walki wagi półciężkiej, utytułowany grappler i zawodnik boksu tajskiego!
Posłuchamy o tym, co musiał zrobić by dostać się na sam szczyt, w niełatwej przecież dyscyplinie. Jak przyjmował porażki i jak się po nich podnosił? Kiedy zaczęło wystarczać na rachunki i ile dostaje się za bonus walcząc w UFC? Czy czuje się bezpieczny na niekoniecznie bezpiecznych ulica
01.04.2023, 119’

Czy tanie zwiedzanie świata jest możliwe?

Tomasz Gorazdowski
Podróż za jedno euro, a może podróż za jeden uśmiech? Czy tanie zwiedzanie świata jest w ogóle możliwe?
Drogie bilety lotnicze, wysokie ceny ofert biur podróży, a do tego jeszcze potrzebne pieniądze na życie na miejscu… jednak wcale nie musi to tak wyglądać!
Specjalista do spraw podróży - Paweł Kunz ma na to wiele sposobów i już dziś w sobotniej audycji Life Guru – otwórz oczy opowie Wam parę sposobów na to, by podróżowanie nie kosztowało Was miliony monet.
A może Wy macie swoje sposoby na tanie wyjazdy? Na co najczęściej zwracacie uwagę przy planowaniu wycieczki? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!
25.03.2023, 119’

Gość: Marek Kamiński

Tomasz Gorazdowski
Gościem sobotniego Life Guru - otwórz oczy, będzie Marek Kamiński.
Polarnik, podróżnik, zdobywca biegunów, założyciel Fundacji Life Plan Academy i Marek Kaminski Academy.
Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku, dzięki czemu został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Inspiruje setki tysięcy ludzi w Polsce i na świecie poprzez książki, filmy, podcasty, webinary oraz programy trenerskie.
25.02.2023, 119’

4 ultra maratony na 4 kontynentach

Tomasz Gorazdowski
Przebiegła „4 deserts race” – 4 ultra maratony po 250 km każdy, po 4 pustyniach na 4 różnych kontynentach, wygrała 50 kilometrowy wyścig z przeszkodami po Saharze, a przy tym wszystkim jest także żoną i mamą na pełen etat!
Julita Ilczyszyn będzie sobotnim gościem Tomasza Gorazdowskiego w audycji „Life guru – otwórz oczy”. Miłośniczka biegania, nauczycielka wf-u, instruktorka indoorcyclingu oraz kobieta, która nie boi się wyzwań i wymagających przygód.
O swojej przygodzie z maratonami, o tym jak stawiać czoła przeciwnościom losu i jak się nie poddawać w ciężkich chwilach
18.02.2023, 119’

NFL - najpotężniejszy sport Ameryki

Tomasz Gorazdowski
Super Bowl za nami, a rozmowa o NFL - najpotężniejszym sporcie Ameryki, dopiero przed nami.
Po emocjach w niedzielnym meczu, to znakomity moment żeby przybliżyć Wam to, czym jest National Football League.
Wielkie pieniądze, wielkie gwiazdy, cały system, który można powiedzieć - jest idealny.
Gośćmi sobotniej audycji Life Guru będą: Witold Cebulewski i Jędrzej Stęszewski.
11.02.2023, 119’

Gość: Piotr „Peru” Chrzanowski

Tomasz Gorazdowski
W Life Guru cofniemy się do Kanady sprzed kilkudziesięciu lat.
Gościem Tomasz Gorazdowskiego będzie Piotr „Peru” Chrzanowski - narciarz, freerider, filmowiec, paralotniarz, urodzony w Krakowie. Dokonał wielu ekstremalnych zjazdów z najwyższych szczytów Ameryki Północnej i Południowej, między innymi słynny zjazd z Mount Robson.
Opowie o tym, jak kiedyś wyglądała Kanada, domki i chatki skiboomerów, którzy chcieli przeżyć, ale dla których najważniejsze było jak najwięcej się najeździć na nartach. Będzie więc o fałszowaniu skipassów, niskobudżetowych produkcjach filmowych, rdzennych mieszkańcach Peru i Kolumbii. Wielu przygodach, ale i niebezpiecznych wypadkach, choćby na paralotni.
04.02.2023, 119’

Gość: Krzysztof Hołowczyc

Tomasz Gorazdowski
Trzykrotny mistrz Polski, mistrz Europy z 1997 roku, uczestnik rajdów WRC i Rajdu Dakar. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców. Gościem dzisiejszej audycji „Life Guru - otwórz oczy” będzie Krzysztof Hołowczyc.
Słuchaczom Radia 357 opowie o swojej rajdowej przygodzie i dokonaniach, o tym, czego nie zrobił, a co planuje na przyszłość. Będzie tez o strachu, wypadkach i o tym, jak panuje nad pędzącą maszyną z taką precyzją.
A ponieważ ma talent nie tylko do samochodów, ale i do opowiadania, możecie być pewni, że czeka nas dwugodzinne spotkanie pełne fascynujących historii i anegdot.
28.01.2023, 120’

Motocyklem przez świat

Tomasz Gorazdowski
W "Life Guru" wsiadamy na motocykl i wspólnie otwieramy oczy. Moim gościem w Radiu 357 będzie Aleksandra Trzaskowska, która kancelarię adwokacką zamieniła na motocykl i teraz otwiera oczy na świat innym. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że to zajęcie łatwe, lekkie i przyjemne, cóż, nie zawsze takie jest. O plusach i minusach, o zaletach i wadach oraz o tym co trzeba w sobie mieć, a czego lepiej nie mieć.
21.01.2023, 119’

Z Beatą Chomą o baloniarstwie

Tomasz Gorazdowski
Rozmowa z Beatą Chomą, mistrzynią Europy w baloniarstwie, zdobywczynią Pucharu Świata. Wszystko co się da na temat balonów.
14.01.2023, 119’

Gość: Szymon Marciniak

Tomasz Gorazdowski
Szymon Marciniak - najlepszy sędzia 2022 roku na świecie według Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu, najwyżej oceniany polski arbiter oraz sędzia klasy UEFA Elite będzie gościem Tomasza Gorazdowskiego w audycji Life Guru – otwórz oczy.
O tym czy trenował przed lustrem, jak elegancko pokazać czerwoną kartkę piłkarzowi, jakie emocje wiązały się z mistrzostwami oraz ile go to wszystko kosztowało,
07.01.2023, 119’

Gość: Waldemar Heflich

Tomasz Gorazdowski
W pierwszym, noworocznym wydaniu audycji „Life Guru – otwórz oczy”, gościem Tomasza Gorazdowskiego będzie Waldemar Heflich - komentator regat olimpijskich, felietonista oraz twórca programów telewizyjnych i audycji radiowych o tematyce żeglarskiej.
Będzie o morskich dramatach, największych regatach, wielkich pieniądzach i niesamowitych historiach.
17.12.2022, 120’

Gość: Adrian Kostera

Tomasz Gorazdowski
Trzydzieste urodziny były dla niego momentem przełomowym, postanowił zmienić swoje życie, rzucił palenie i zaczął gonić za marzeniami.
W ciągu kilku lat został m.in. rekordzistą świata w 5-krotnym triathlonie, stanął na podium w 10-krotnym Ironmanie oraz przebiegł 100 maratonów w 100 dni!
Gościem audycji Life guru – otwórz oczy, będzie Adrian Kostera.
Opowie o tym, jak przetrwał najcięższe momenty w swoim życiu, jakie są Jego marzenia i gdzie planuje pobijać kolejne rekordy świata.
10.12.2022, 119’

Gość: Maciej Kawecki

Tomasz Gorazdowski
Maciej Kawecki, Cyfrowy Ambasador Unii Europejskiej, Prezes Instytutu Lema, Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie oraz poszukiwacz technologicznych rozwiązań, będzie gościem Tomasza Gorazdowskiego w sobotnim Life guru – otwórz oczy.
Opowie Wam o najnowszych przełomach naukowych dokonanych nie tylko przez zagranicznych naukowców.
03.12.2022, 118’

Wolontariat jako styl życia

Tomasz Gorazdowski
Sky is not the limit… A na pewno nie dla Ani i Pawła Romaniuk.
Pojechali pomagać do Czadu, jednego z najbiedniejszych krajów świata, borykających się z głodem i suszą, a razem z nimi pojechały ich dwie córki – ośmioletnia Lena oraz trzyletnia Lila.
Na wyjazdach wolontaryjnych spędzili już kilka lat. Byli w Rwandzie, Azerbejdżanie, Palestynie i Nepalu. To nie jest tylko przygoda. To jest ich styl życia!
O tym, jak zaczęła się ich przygoda z pomaganiem, jakie są ich marzenia i plany, usłyszycie już po 15:00.
19.11.2022, 119’

Gość: Mateusz Wrazidlo

Tomasz Gorazdowski
Moim gościem w sobotnim “Life guru otwórz oczy”, będzie Mateusz Wrazidlo. Tegoroczny laureat Kolosów. Doceniono go „za wrażliwość i empatię wobec lokalnej społeczności oraz wytrwałość i rzetelność podczas dokumentacji Tepui w Gujanie uwieńczonej publikacją badań naukowych”. Mateusz to taki współczesny Indiana Jones. Tamten poszukiwał zaginionej Arki, ten szukał w Gujanie małych owadożernych roślin. I znalazł nie tylko je. Od kilkunastu dni członek rzeczywisty The Explorer Club, elitarnego stowarzyszenia skupiającego odkrywców, podróżników, badaczy. Będzie ciekawie i odkrywczo. Tomasz Gorazdowski zapraszam. Sobota Radio 357 godzina 15.
12.11.2022, 120’

Japonia oczami Dominki Giordano

Tomasz Gorazdowski
Dziś w Life Guru, w ramach otwierania oczu zabieram Was do Japonii a konkretnie zabierze nas Dominka Giordano. Korespondentka Radia357 z Tokio, była konsul RP w Japonii, po 12 latach mieszkania w Kraju Kwitnącej Wiśni ma co nie co do opowiedzenia o tym niezwykle ciekawym i egzotycznym dla nas kraju.
05.11.2022, 119’

Gość: Szymon Marciniak

Tomasz Gorazdowski
Wszystkim słuchaczom, a szczególnie tym, co się interesują sportem, albo piłką nożną, albo zbliżającymi się mistrzostwami świata, polecam sobotnie wydanie audycji "Life Guru - otwórz oczy". Moim gościem będzie najlepszy polski sędzia piłkarski Szymon Marciniak, który w pasjonujący sposób opowiada o piłce na najwyższym poziomie, o zarządzaniu ludźmi, o sposobach na największych twardzieli na boisku. I to wszystko na 2 tygodnie przed rozpoczęciem Mundialu.
29.10.2022, 119’

gość: Piotr Pogon

Tomasz Gorazdowski
„Jestem zwykłym facetem z niezwykłym życiorysem” – tak opisuje się Piotr Pogon, gość audycji „Life guru – otwórz oczy”.
Od wielu lat walczący z chorobą nowotworową, Piotr Pogon w sierpniu 2012 roku – jako pierwszy człowiek bez płuca – ukończył zawody triathlonowe na dystansie Ironman Triathlon w Kalmarze.
W 2014 powtórzył ten wyczyn w zawodach Ironman Triathlon Zurych.
Jest również zdobywcą szczytów m.in.: Kilimandżaro, Elbrus i Aconcagua.
Dzięki swoim przeżyciom nauczył się, że można dawać nadzieję innym i aktualnie działa charytatywnie na rzecz osób niepełnosprawnych.
O tym, jakie wyzwania czekały przed Piotrem, jak wpłynęła na niego choroba i co wywołuje uśmiech na jego twarzy, usłyszycie w tym wydaniu audycji "Life guru - otwórz oczy".
22.10.2022, 120’

Gość: Tomasz Staniszewski

Tomasz Gorazdowski
Dziś w Live Guru rozmawiać będziemy o pasji, o pasji do samochodów, o pasji do motocykli, o marzeniach które trzeba mieć i je realizować. Moim gościem będzie człowiek który na pewno ma trochę benzyny we krwi i mocno rozbudowaną wyobraźnię. Gościem Guru będzie dzisiaj Tomasz Staniszewski.
15.10.2022, 119’

O podróżach z Kamilą Kielar

Tomasz Gorazdowski
Przeszła górami prawie 5000 kilometrów z Meksyku do Kanady szlakiem Pacific Crest Trail. Niedawno wróciła z Kolumbii Brytyjskiej po poszukiwaniu niedźwiedzi duchów - najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie.
Kamila Kielar, samotnie przepłynęła wody Pacyfiku kajakiem, przeszła pieszo dużą część Laponii i Szkocji, a dziś będzie gościem Tomasza Gorazdowskiego w audycji “Life Guru - otwórz oczy”.
08.10.2022, 120’

Dolina Krzemowa z perspektywy Magdy Gacyk

Tomasz Gorazdowski
Będziemy przyglądać się światu z perspektywy Doliny Krzemowej.
Co nowego za oceanem, jakie mody, trendy, czy już na każdej ulicy możesz sobie kupić prywatny bunkier? Co dzieje się w Kaliforni w związku z Santa Muerte, jak rozwija się kościół grzybków psylocybów, co nowego wywinął Elon Musk?
01.10.2022, 120’

Rafał Fronia o wyprawie w Himalaje

Tomasz Gorazdowski
W Life Guru moim gościem będzie Rafał Fronia. Uczestnik wielu wyprawa w Himalaje, zdobywca 3 szczytów powyżej 8 tysięcy. Będzie opowieść o pasji, o presji, o górach i nie tylko. Tomasz Gorazdowski zapraszam.
24.09.2022, 119’

Grenlandia pieszo

Tomasz Gorazdowski
Gośćmi audycji będą Łukasz Supergan i Mateusz Waligóra, którzy kilka miesięcy temu na piechotę przeszli Grenlandię, ponad 600 km ciągnąć wszystko co do życia potrzebna na sankach.
17.09.2022, 119’

Motocyklowa podróżniczka Kinga Tanajewska

Tomasz Gorazdowski
W Life Guru, gościem Tomasza Gorazdowksiego będzie Kinga Tanajewska.
Motocyklowa podróżniczka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.
Motocyklami zaczęła jeździć, gdy miała 16 lat.
Były to głównie maszyny sportowe i nakedy. Pierwsze Jej podróże były przez Litwę, Łotwę i do Estonii. W 2005 r. wyjechała do Australii.
Jej marzeniem stało się objechanie tego kontynentu.
Wtedy też zdała sobie sprawę, że motocykle szosowe nie są wystarczające, dlatego w 2013 roku kupiła BMW F 800 GS.
Przede wszystkim jednak, zdała sobie sprawę, że Jej marzeniem są podróże, że chce przejechać motocyklem cały Świat…
10.09.2022, 121’

Agility - o sporcie dla psów

Tomasz Gorazdowski
Mówić będziemy o Agility.
Nie każdy właściciel czworonoga wie, co kryje się pod tą nazwą.
Tymczasem jest to jeden z popularniejszych sportów uprawianych wraz z psami.
Jak zacząć przygodę z tego rodzaju aktywnością i czy każdy może ją uprawiać? Gościnie: Olga Kwiecień, Magdalena Łabieniec.
25.06.2022, 120’

Gość: Krzysztof Dołęgowski

Mateusz Kuźniewski
Biegacz, ultramaratończyk, zawodnik rajdów przygodowych. Przez lata zastępca redaktora naczelnego magazynu Bieganie. Współautor książki "Szczęśliwi biegają ULTRA:, promotor biegania ultra. W ogniu pytań Mateusza Kuźniewskiego!
18.06.2022, 116’

Gość: Piotr Hercog

Tomasz Gorazdowski
Bieg Rzeźnika na 82 km? Bieg górski ultra na 250 km?
A może AR Word Series – Sweden na 1100 km?
Dla Piotra Hercoga, gościa Tomasza Gorazdowskiego w Life Guru - otwórz oczy, to nic strasznego! Od 15 lat uprawia sporty wytrzymałościowe. Uczestnik około 50 zawodów multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zdobywca Pucharów Polski w imprezach na orientację w latach 1990 – 2003. W 2014 roku sklasyfikowany w TOP 10 światowego rankingu Ultra-Trail World Tour Series.Czterokrotny rekordzista Biegu Rzeźnika oraz częsty bywalec podium w innych biegach górskich.
11.06.2022, 119’

Z Polski za koło podbiegunowe i z powrotem

Tomasz Gorazdowski
9 miesięcy w podróży i 8 000 kilometrów pokonanych na… rowerowym tandemie - ważącym ponad 400 kg i z 50-kg psem na pace….
Klaudia Jadwiszczyk, Krzysztof Lewicki i Kadlook (rasy Alaskan Malamut) w trójkę, jako jedyni na świecie dokonali zimowego przejazdu na rowerze tandemie z dużą przyczepką, z Polski za koło podbiegunowe i z powrotem. Nocowali w namiocie, mierzyli się z temperaturą sięgającą nieraz nawet -35’ C i potężnym wiatrem.
04.06.2022, 119’

Rajdy Tanzanii i Burundi...

Tomasz Gorazdowski
Sławomir Makaruk, pseud. Makaron – polski podróżnik, fotograf, zawodowy nurek, kierownik wypraw, instruktor nurkowania, ratownik ochotnik TOPR, instruktor jazdy offroadowej. Trochę tego jest...
Do 1996 roku organizował polskie i europejskie selekcje Camel Trophy, a od 1997 selekcje w Polsce dla Malboro Adventure Team. Jako kierownik wielu wypraw zwiedził tak egzotyczne miejsca jak m.in. Vanatu, Tajlandia, Nepal, Sudan, Meksyk czy Belize.
28.05.2022, 119’

O innowacjach, które zmieniają świat

Tomasz Gorazdowski
Z Maciejem Kaweckim - prorektorem ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, prezesem Instytutu Lema - porozmawiamy o niezwykłych rozwiązaniach w technice. O naszych polskich naukowcach, ich osiągnięciach, pomysłach i projektach, słynnych na cały świat. O innowacjach, które zmieniają świat.
Gwarantujemy, że dziś dowiecie się o wynalazkach, które się Wam nie śniły!
21.05.2022, 119’

Gość: Dominik Bac

Tomasz Gorazdowski
Jak wygląda sytuacja grup etnicznych w Ameryce Południowej?
Społeczeństwa tego kontynentu należą do najbardziej zróżnicowanych pod względem rasowym i etnicznym na świecie. Zasiedlili go przedstawiciele wszystkich ras oraz wielu narodów europejskich, afrykańskich i azjatyckich.
Niestety z miesiąca na miesiąc ich los się zmienia... na gorsze. Dlaczego tak się dzieje i czy ma to związek z wrzecionem osi Ziemi?
Gościem Tomasza Gorazdowskiego będzie Dominik Bac - żeglarz, podróżnik, fotograf. Na Ameryce Południowej znający się jak mało kto. Organizował i uczestniczył w wyprawach żeglarskich dookoła obu Ameryk – QNT Northwest Passage i Cape Horn Antarctica, wyróżnionych najbardziej prestiżowymi nagrodami. Podróżuje w nieznane zakątki Kolumbii i inne miejsca Ameryki Południowej, gdzie odwiedza żyjące pierwotnie plemiona Indian.
14.05.2022, 120’

Wietnam - wzdłuż i wszerz

Tomasz Gorazdowski
Mówią o nim, że jest bardziej wietnamski niż najstarsi Wietnamczycy....
W Wietnamie mieszka od ponad 10 lat i przejechał do wzdłuż i wszerz. Tak biegle nauczył się mówić po wietnamsku, że przez kilka lat prowadził programy o Wietnamie, po wietnamsku, dla Wietnamczyków, w największych wietnamskich stacjach telewizyjnych. Porozumiewa się także komunikatywnie po tajsku oraz khmersku…
Gościem będzie Adrian - Adi Hai Phong - Zagrodzki. Opowieści ma w zanadrzu na pewno wiele...
07.05.2022, 120’

Podróż z Polski do Jakucka - motocyklem

Tomasz Gorazdowski
Do tego odcinka audycji - trzeba się ciepło ubrać. Marek Suslik pokonał dwanaście tysięcy - motocyklem i to wśrodku zimy. Momentami - było minus pięćdziesiąt stopni. Co przeżył? Co widział?
30.04.2022, 115’

Gość: Mateusz Kusznierewicz

Tomasz Gorazdowski
W przedmajówkowym Life guru wypływamy na szerokie wody.
Odwiedzimy najbardziej egzotyczne zakątki świata, ale również dowiedzieć się jak połączyć pasję do sportu z biznesem. Gościem Tomasza Gorazdowskiego jest Mateusz Kusznierewicz - nieprzeciętny żeglarz sportowy, kilkukrotny mistrz świata i Europy, wielokrotny zdobywca mistrzostw Polski. Oprócz kariery sportowej Mateusz realizuje się w roli mówcy motywacyjnego, w zakresie budowania strategii, rozwoju marki osobistej, a także zarządzania i komunikacji w zespole. Ma za sobą ponad 800 wystąpień. Od lat angażuje się w działalność społeczną i biznesową.
23.04.2022, 119’

O kulinarnym podbijaniu

Tomasz Gorazdowski
To będzie audycja o tym, jak kieruje nami przypadek. Ale też o odwadze i otwartej głowie oraz sposobie na sukces, bo niewątpliwie obie panie, sukces odniosły.
W „Life Guru - otwórz oczy” Tomasz Gorazdowski porozmawia z dwoma kobietami, które postanowiły rzucić wszystko i podbić Azję swoimi pomysłami kulinarnymi.
Ewą Jankowską, która zawojowała Phnom Penh w Kambodży i Gosią Modlińską, która podbiła pierogowy rynek w Szanghaju.
16.04.2022, 119’

Gość: Rafał Sonik

Tomasz Gorazdowski
Gościem Tomasza Gorazdowskiego jest Rafał Sonik, przedsiębiorca, kierowca rajdowy, zwycięzca Rajdu Dakar.
09.04.2022, 120’

Po Napalu z Magdą Jończyk

Tomasz Gorazdowski
Pierwsze skojrzanie z Nepalem? Oczywiście Himalaje.
Ale dziś spojrzymy na ten kraj z innej strony - gościem Tomasza Gorazdowskiego w audycji „Life guru – otwórz oczy” będzie Magda Jończyk, przewodniczka wycieczek, choć niekoniecznie górskich, właśnie w tym regionie.
02.04.2022, 117’

Szybowce

Tomasz Gorazdowski
Wzniesiemy się razem w powietrze na długo i… dość wysoko.
Gościem Tomasza Gorazdowskiego będzie lekarz, żeglarz. Mistrz Polski, uczestnik wielu regat, w tym Mistrzostw Europy. Ale przede wszystkim - człowiek instytucja w temacie szybowców. Sebastian Kawa - najbardziej utytułowany szybownik w historii, 17-krotny Mistrz Świata, wielokrotny rekordzista świata.
Porozmawiamy o tajemnicach szybowców i polatamy bardzo wysoko - nawet nad Himalajami. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników latania.
26.03.2022, 120’

gość: Sobiesław Zasada

Tomasz Gorazdowski
Kariera Sobiesława Zasady trwa już 70 lat. W tym czasie wygrał 148 rajdów samochodowych, zdobył też 3 tytuły Mistrza Europy i 8 tytułów Mistrza Polski.
Rok temu, w wieku 91 lat, wziął udział w Rajdzie Safari - najtrudniejszym w kalendarzu WRC. Nie planuje zakończenia kariery - na setne urodziny chce wrócić do ścigania w Kenii.
19.03.2022, 119’

Gość: Marcin Jankowski

Tomasz Gorazdowski
Gościem Tomasza Gorazdowskiego w audycji „Life Guru - otwórz oczy” jest dziś Marcin Jankowski - dziennikarz, podróżnik, od 2000 roku związany z National Geographic, były redaktor naczelny Pismo. Głównym tematem będzie odkrycie wraku Endurance po 107 latach. Jakie ma znaczenie? I kim był Ernest Shackleton?
12.03.2022, 120’

gość: Grzegorz Kapla

Tomasz Gorazdowski
Spotkanie z autorem kryminałów, malarzem kominów, poszukiwaczem i obserwatorem rzeczy dziwnych.
Gościem Tomasza Gorazdowskiego będzie Grzegorz Kapla, który zabierze nas w podróż po Azji, głównie tej południowo-wschodniej.
05.03.2022, 120’

Gość: lek. wet. Radosław Fedaczyński

Tomasz Gorazdowski
Czy człowiek może otworzyć szkołę latania dla ptaków? Okazuje się, że może! „Pracowity jak mrówka”. To określenie pierwsze przychodzi do głowy po przeanalizowaniu działalności, którą prowadzi Radosław Fedaczyński. Rozmowa z lekarzem weterynarii z Przemyśla, pomysłodawcą i twórcą wielu inicjatyw na rzecz pomocy zwierzętom, takim jak Psia Wioska, Pogotowie dla niedźwiedzi i Bocianie przedszkole. Obecnie zaangażowany jest w ewakuację psów ze schronisk w ogarniętej wojną Ukrainie. Lekarz, który nie ustaje w pomysłach jak pomagać naszym braciom zwierzętom i używa do tego wszystkich dostępnych narzędzi.
26.02.2022, 114’

gość: Arkady Paweł Fiedler - odkrywca

Tomasz Gorazdowski
Podróżnik, odkrywca. Czy da się jeszcze być odkrywcą w dzisiejszych czasach? I co da się odkryć - podróżując maluchem? Będzie wspomnienie o imienniku - dziadku Arkadym.
19.02.2022, 120’

O misjach ratunkowych w górach (gość: Marcin Błeński)

Tomasz Gorazdowski
Dziś w “Life guru - otwórz oczy” o misjach ratunkowych, o bezpieczeństwie w górach, o potrzebie pomagania i to zupełnie za darmo.
Gościem Tomasza Gorazdowskiego będzie Marcin Błeński ratownik medyczny i wysokościowy, ratownik wodny, instruktor i szkoleniowiec, pomysłodawca projektu Bezpieczny Kazbek.
Rocznie w ramach akcji, polscy ratownicy odnotowali ponad 250 interwencji w tym kilkanaście wypadków górskich.
Jest gdzie i komu pomagać.
12.02.2022, 120’

Ameryka, Kalifornia i Dolina Krzemowa (gość: Magda Gacyk)

Tomasz Gorazdowski
O dziwnym świecie Ameryki, Kalifornii i Doliny Krzemowej,
O wizytach w szamańskich szałasach.
O psychodelicznych mszach i psychodelicznych obrządkach.
O tym wszystkim w ,,Life guru - otwórz oczy”, a naszym przewodnikiem będzie Magda Gacyk.
05.02.2022, 112’

Golf - sport i filozofia

Tomasz Gorazdowski
Największy w Polsce popularyzator golfa - Andrzej Person. Golfiście różnicę robi wysokość trawy - przyrastającej w ciągu jednego dnia. Przepisy w golfie - nie zmieniają się od setek lat. A co się zmienia?
29.01.2022, 114’

Niemożliwe nie istnieje (gość: Bartosz Ostałowski)

Tomasz Gorazdowski
Inspirujące spotkanie z Bartoszem Ostałowskim, jedynym na świecie profesjonalnym kierowcą sportowym z międzynarodową licencją wyścigową, wicemistrzem polski w drifcie w rywalizacji z osobami w pełni sprawnymi.
Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Bartosz w wieku 19 lat stracił obie ręce w wypadku motocyklowym.
Zapraszamy Was na opowieść o młodym człowieku, któremu w jednej chwili zawalił się świat, ale swoją determinacją i odwagą dokonał niemożliwego.
22.01.2022, 117’

Life guru - o chodzeniu. Ekstremalnym

Tomasz Gorazdowski
Agnieszka Dziadek przez życie dosłownie maszeruje. Na przykład - trzynaście tysięcy kilometrów przez Stany Zjednoczone - ze zdobytą koroną szlaków długodystansowych.
15.01.2022, 118’

Gość: Krzysztof Wielicki

Tomasz Gorazdowski
Wybitny Himalaista, człowiek-legenda, który zdobył wszystkie ośmiotysięczniki świata.
W 2013 kierował zimową ekspedycją na Broad Peak, w 2018 - akcją ratunkową na Nanga Parbat.
Poznamy rolę szczęścia w górach, kulisy znanych i mniej znanych wypraw. Jakie dylematy i wartości towarzyszą Himalaistom? I jak upływa w górach czas?
08.01.2022, 115’

Szef kuchni w dubajskiej restauracji

Tomasz Gorazdowski
Paweł Kazanowski, szef kuchni w restauracji Zuma Dubai, będzie gościem Tomasza Gorazdowskiego.
Opowie między innymi o międzynarodowej ścieżce kariery i kulinarnych zamiłowaniach szejków.
Macie swoje ulubione danie kuchni wschodniej?
25.12.2021, 60’

Święta na świecie

Tomasz Gorazdowski
Goście będą tym razem opowiadać o tym gdzie i jakie - zastały ich święta. W Guru nie może być inaczej - to będzie świąteczne spotkanie z podróżnikami.
18.12.2021, 121’

Fenomen szachów

Tomasz Gorazdowski
Gracie w szachy? Macie ulubione otwarcia, strategie, czy pułapki taktyczne?
Zapraszamy na spotkanie z Adamem Dzwonkowskim, prezydentem środkowoeuropejskiej FIDE i członkiem teamu naszego arcymistrza, Jan-Krzysztof Duda!
Będzie o szachach wśród dzieci, o komputerach szachowych i o tym, co się dzieje obok szachownicy podczas najważniejszych meczów.
11.12.2021, 115’

Life Guru prosto z Tajlandii

Tomasz Gorazdowski
Piotr Paulo ma na Phuket szkołę nurkową. Jak żyje się w Tajlandii? Jak królestwo podnosi się po pandemii? I czy warto tam teraz jechać? Będzie też sporo o samym nurkowaniu, więc wielbiciele podwodnego świata powinni być zadowoleni.
04.12.2021, 119’

Kobieta, która skompletowała Koronę Ziemi

Mateusz Kuźniewski
Będziemy znów inspirować górsko. Monika Witkowska ma także imponujące dokonania żeglarskie. Odwiedziła również 180 państw świata. Pisze książki. W dwie godziny postara się o wszystkim opowiedzieć.
27.11.2021, 119’

Gość: Michał Leksiński

Mateusz Kuźniewski
Kogo Mateusz zaprosił do dzisiejszej audycji? Michała Leksińskiego - podróżnika, miłośnika gór, a zawodowo PRowca, który wędrował po 50 państwach świata i wspinał się na 6 kontynentach. Wymyślił projekt 7 Happy Summits, który promuje ideę budowy rodzinnych domów dziecka. I napisał książkę książkę „Projekt: Wyprawa” o finansowaniu wypraw i współpracy podróżników z korporacjami.
20.11.2021, 120’

Tomek Michniewicz o życiu zawodowych podróżników

Tomek Michniewicz
Tym razem kolejny z Tomków - Michniewicz opowie nam - poniekąd o samym sobie. Zastępstwo to dobra okazja, by odpowiedzieć na spływające szerokim strumieniem pytania o życie i wyprawy. Tomek Michniewicz przybliży też postać pewnej zawodowej podróżniczki. Kiedyś szukała niedźwiedzi, potem przejechała samotnie Jukon...
13.11.2021, 119’

gość: Maciej Kawecki

Tomasz Gorazdowski
Z Maciejem Kaweckim, dziekanem Wyższej Szkoły Bankowej i prezes Instytutu Lema, rozmawia Tomasz Gorazdowski.
06.11.2021, 120’

Trzy tysiące kilometrów konno. Z malutkimi dziećmi

Tomasz Gorazdowski
Tym razem w sobotnim "Life guru" wybierzemy się do Patagonii - poznamy wyjątkową rodzinę, która spędza najwięcej czasu podróżując. Środkiem ich lokomocji są... konie.
Pewnego razu Mo postanowił kupić konia i udać się w samotną podróż po Meksyku. Do Francji wrócił po dokumenty i spotkał tam miłość swojego życia - Angelę, która pojechała z nim do Londynu, za pracą. Wkrótce na świecie pojawiły się dzieci - Iyan i Ingis.
30.10.2021, 120’

gość: Rafał Wierzbicki

Tomasz Gorazdowski
Motyw przewodni - to podróże. Choć nietypowe. Rafał przemieszcza się tak, jakby trwał przełom XIX i XX wieku. Czyli na pewno nie z komórką i nie ze sportowymi butami. Jak sobie poradzić?
23.10.2021, 121’

Pontonem przez Atlantyk

Tomasz Gorazdowski
Wypływany na dwie godziny na wodę. Arkadiusz Pawełek to zawodowy nurek i instruktor nurkowania w marynarce wojennej. Instruktor offroadu i poszukiwacz przygód. Arek opłynął pontonem Przylądek Horn i przepłynął nim - Atlantyk...
16.10.2021, 120’

Matka z dzieckiem - przez świat

Tomasz Gorazdowski
Jedna z najbardziej dotychczas - otwierająca oczy historia. Joanna i Gaja Nowak wyjechały na trzy miesiące w świat, ale wróciły po sześciu latach. Podróżowały po miejscach nie uznawanych zawsze za bezpieczne. Czy niemożliwe nie istnieje?
09.10.2021, 121’

goście: Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski

Tomasz Gorazdowski
Tam nas jeszcze nie było - dosłownie w każdym miejscu Himalajów. Para, która gości w Guru - postanowiła z przerwami przejść najwyższe pasmo górskie świata. Od Bhutanu po Pakistan. 3600 kilometrów, sto przełęczy - w sumie prawie rok.
02.10.2021, 119’

O świecie manipulacji

Tomasz Gorazdowski
Gość: Bogumił Słama. Legenda polskich gór, instruktor alpinizmu. O górach opowiada godzinami, tym razem - o manipulacji w górach...
25.09.2021, 119’

gość: Andrzej Piętowski

Tomasz Gorazdowski
Kajarz, zdobywca, odkrywca. Kierownik wyprawy, która jako pierwsza spłynęła najgłębszym kanionem świata. Ale to nie tylko opowieść o wiosłowaniu. Będą także awantury i polityka!
18.09.2021, 120’

Podniebna audycja z Lądka-Zdroju

Tomasz Gorazdowski
Gościem Tomka Gorazdowskiego będzie Michał Gierlach. Uczestnik paralotniowych wyścigów, wziął udział w swoistym paralotniowym Tour de France - wyścigu przez Alpy - na piechotę i latając. Poważne, ekstremalne i ekscytujące wyzwanie.
11.09.2021, 120’

gość: Barbara Prymakowska

Tomasz Gorazdowski
Biega, po płaskim, i po górach. Niedawno została mistrzynią świata. Porozmawiamy z nią o niepohamowanej chęci do życia, kolejnych wyzwaniach, szczytach górskich i szczytach formy.
04.09.2021, 120’

gość: Marcin Kostrzynski

Tomasz Gorazdowski
Strzelbę zamienił na aparat fotograficzny. Z lasu wydobywa to co najlepsze. Dziki, wilki, jelenie - do jakich wniosków doszedł nasz bohater obserwując zwierzęta? Dlaczego dokonała się w nim tak drastyczna przemiana?
28.08.2021, 120’

gość: Robert Korzeniowski

Tomasz Gorazdowski
Najbardziej utytułowany polski olimpijczyk w historii. Rekordzista świata w chodzie. Opowie o swojej drodze dojścia do niesamowitych sukcesów. O zmieniającym się świecie. Jak chorowity chłopiec znalazł się w galerii chwały olimpizmu?
21.08.2021, 120’

Nietypowe maratony z Wojtkiem Machnikiem

Tomasz Gorazdowski
Nasz bohater - pracował w korporacji, ale zamienił się niemal w Forresta Gumpa. Zaczął biegać i wpadł na pomysł, by przebiec maratony we wszystkich krajach świata. Sto - ma już za sobą.
14.08.2021, 120’

O miłości do wioślarstwa

Tomasz Gorazdowski
Ona - srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio i brązowa medalistka Igrzysk w Rio de Janeiro. Mistrzyni Świata i Europy. On - brązowy medalista Mistrzostw Europy i Pucharu Świata, wielokrotny Mistrz Polski. Połączyła ich pasja do sportu i miłość do wioślarstwa. Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski byli gośćmi Tomasza Gorazdowskiego w „Life Guru - otwórz oczy”.
07.08.2021, 120’

Sztuka drzewek Bonsai

Tomasz Gorazdowski
Rafał Klimczewski - prosto z Tokio. Mieszka i uczy się w stolicy Japonii. Zadanie ma niełatwe - bo sztuka Bonsai - to dążenie do doskonałości. Jak odnaleźć się w zupełnie innej rzeczywistości?
31.07.2021, 120’

gość: Adam Bielecki

Tomasz Gorazdowski
Wybitny himalaista i pierwszy zdobywca dwóch ośmiotysięczników zimą. Będzie o zabawnych początkach, ale też oczywiście o wyzwaniach, trudnych wyborach, odpowiedzialności za siebie i innych.
24.07.2021, 117’

Wokół Igrzysk

Tomasz Gorazdowski
Andrzej Person - ze sportem związany jest od zawsze. Prezes, działacz, dziennikarz, senator i świetny opowiadacz sportowych historii. Sportowe wydarzenia - komentował od 88'go roku.
17.07.2021, 119’

Wzdłuż Wisły - na pieszo

Tomasz Gorazdowski
Mateusz Waligóra i Dominik Szczepański. Jaką niesamowitą podróż można zacząć już za progiem domu? Mateusz przeszedł 1200 kilometrów brzegiem Wisły. Pytał napotkanych ludzi o to - co dzieje się z rzeką. Do jakich doszedł wniosków?
10.07.2021, 120’

Gość: Piotr Pustelnik

Tomasz Gorazdowski
Gościem Tomka Gorazdowskiego jest prawdziwy guru alpinizmu, który zdobył wszystkie ośmiotysięczniki świata. Zapraszamy na rozmowę z Piotrem Pustelnikiem.
03.07.2021, 118’

Gość: Marek Brzeziński

Tomasz Gorazdowski
O Francji, jedzeniu, Tour de France i życiu korespondenta w rozmowie z Tomaszem Gorazdowskim opowiada Marek Brzeziński.
26.06.2021, 120’

Gość: Radosław Nawrot

Tomasz Gorazdowski
Dziś w Life guru - otwórz oczy będzie nie o pasji, a o pasjach! Mój gość Radosław Nawrot to... (kolejność dowolna): zwycięzca Wielkiej Gry - temat zwierzęta * dziennikarz * krytyk filmowy * podróżnik * kolekcjoner * znawca.
19.06.2021, 117’

Czy niedługo wszyscy staniemy się cyborgami?

Tomasz Gorazdowski
Dziś w „Life Guru” nie wspinamy się, nie nurkujemy, nie jedziemy na rowerze dookoła świata, ale otwieramy szeroko oczy na świat dookoła. I wraz z Magdalena Gacyk – dziennikarką, pisarką, analityczką trendów technologicznych i konsultantką polskich startupów w Dolinie Krzemowej – sprawdzimy tę odważną tezę o cyborgach. Tam w Kalifornii jest jakaś chora, poranna godzina, ale ja twardo zapraszam na rozmowę o tym, jaka czeka nas przyszłość!
12.06.2021, 120’

Gość: Marcin Możdżonek

Tomasz Gorazdowski
Siatkarski Mistrz Świata - Marcin Możdżonek opowie dziś o drodze. Drodze do sukcesów, o zwycięstwach i porażkach i o swojej pasji - do siatkówki i sportu. Porozmawiamy też trochę o kulisach wielkiego sportu i o żartach z piłkarzy.
05.06.2021, 120’

Samotnie dookoła świata

Tomasz Gorazdowski
Wyobraźcie sobie pokój 6 metrów na 2 metry. I że przez 270 dni nie możecie się z niego ruszyć, choćbyście bardzo chcieli. A wokół was ocean. Tony wody. A wy na łódeczce 6 metrów na 2 metry. Bez silnika, tylko z żaglem… Dziś gościem Tomasza Gorazdowskiego będzie Szymon Kuczyński, który dwukrotnie opłynął świat. Samotnie, bez zawijania do portów, w 270 dni. Nikt na mniejszym jachcie nie pokonał tej trasy tradycyjną drogą, wzdłuż trzech przylądków.
29.05.2021, 119’

O pasji do motocykli

Tomasz Gorazdowski
Tym razem Witold Palak - ukochał sobie Indie, nieustannie poszukuje, mówi o sobie "notoryczny imigrant". Jednośladem poruszał się między innymi po Wietnamie, Kambodży, Birmie i Australii.
22.05.2021, 120’

O kyudo - japońskiej sztuce walki

Tomasz Gorazdowski
Dziś Life Guru o drodze walki. O sztuce wojny. Dziś o japońskich sztukach walki, z naciskiem na Kyudo - łucznictwo ceremonialne, wywodzące się z tradycji samurajskich. Łączące w sobie elementy walki i opanowania filozofii Zen. Ale i o laido, czyli sztuce posługiwania się japońskim mieczem będzie. Sam więc nie wiem, czy w związku ze sztuką walki - przyspieszymy, czy w związku z Zen - zwolnimy… Wszystko może się wydarzyć. Naszymi gośćmi będą Emilia Iwaniuk-Rychłowska i Witold Rychłowski oraz Janusz Surma.
15.05.2021, 120’

Jelczem w Himalaje

Tomasz Gorazdowski
A gdyby tak pojechać jelczem z Polski w Himalaje? Brzmi niedorzecznie? Ale przecież to już się zdarzyło! W 1979 roku. Teraz podobną ekspedycję śladami uczestników tamtej podróży chce zorganizować ekipa pod kierownictwem Macieja Pietrowicza.
08.05.2021, 118’

Gość: Anna Jaklewicz

Tomasz Gorazdowski
Tym razem w Life Guru - problemy świata. Zanieczyszczenie wody i powietrza. Czy rzeczywiście mamy na to wpływ?
Podróżniczka, archeolog i antropolog Anna Jaklewicz - odpowiada na pytania Tomka Gorazdowskiego. Między innymi o akcję "Książka za worek śmieci".
01.05.2021, 118’

Pomoc dzięki technologii

Tomasz Gorazdowski
Czy dzięki Wirtualnej Rzeczywistości można pomagać innym? Piotr Łój z Fundacji Virtual Dream - LojKe ma na to pomysł i już go realizuje.
Dzisiaj w #LifeGuru opowie jak spełnia marzenia dziecięcych wojowników, chorych na raka oraz leżących w hospicjach. Projekt Piotra można wesprzeć tutaj: www.patronite.pl/VirtualDream
24.04.2021, 119’

Na przekór ograniczeniom

Tomasz Gorazdowski
Dziś w „Life guru” o pokonywaniu barier i spełnianiu marzeń. Na przekór ograniczeniom. – Moim gościem będzie Michał Woroch, który mimo swojej niepełnosprawności ruchowej (porusza się na wózku), wyznacza sobie cele, które dla sprawnego człowieka nie są łatwe. Razem z przyjacielem Maciejem Kamińskim (poruszającym się też na wózku), w ponad rok przejechali – specjalnie przystosowanym samochodem – trasę z Ziemi Ognistej na Alaskę – mówi Tomasz Gorazdowski, gospodarz audycji. Teraz Michał przygotowuje się do pokonania trekkingu dookoła Annapurny. Chce to zrobić na... specjalnym „łaziku”! Michał tym, co robi pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, że trzeba tylko chcieć. A swoją postawą potrafi zarażać innych.
17.04.2021, 120’

Łodzią przez świat

Tomasz Gorazdowski
Tomasz Gorazdowski zabiera nas na wodę.
Co widać za oknem? Z czego musieli zrezygnować?
Ania i Bartek Dawidowscy od kilku lat żyją na jachcie na Karaibach. Jachcie osiemdziesięciometrowym. Tak trzeba żyć?
10.04.2021, 119’

gość: Magdalena Gorzkowska

Tomasz Gorazdowski
Gościem w audycji Tomasza Gorazdowskiego jest Magdalena Gorzkowska. To dziewczyna, która nie znosi nudy i... nie boi się NOWEGO w swoim życiu. W 2012 roku wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w sztafecie 4x400 metrów. Później jednak bieżnię zamieniła na góry i dziś może pochwalić się zdobyciem trzech ośmiotysięczników: Mount Everestu, Makalu i Manaslu. Uczestniczyła też w styczniowych próbach zdobycia K2 zimą.
03.04.2021, 114’

Świat internetu

Tomasz Gorazdowski
Ludzie z pasją to nie jedyni bohaterowie audycji Life Guru. Tym razem świat dookoła i pytanie o to jak funkcjonujemy w świecie internetu. Wnioski są ciekawe i przerażające. Profesor Michał Kosiński z Uniwersytetu Stanforda oraz Maciej Kawecki z SWPS.
27.03.2021, 120’

Festiwale, N50

Tomasz Gorazdowski
Tym razem nieco inaczej.
Guru wokół Festiwalu 50N. W ramach wydarzenia - spotkanie z Krzysztofem Wielickim - jednym z najwybitniejszych himalaistów świata. To piąty człowiek na świecie, któy zdobył Koronę Himalajów. A to nie jedyny nasz gość.
20.03.2021, 119’

Rajdy samochodowe

Tomasz Gorazdowski
Kierowca i pilot rajdowy, trener judo. Tym razem o sukcesy, pasje i motywację Tomek Gorazdowski pyta Jarosława Kazberuka. A jest o co pytać - Rajd Transylwania, Rajd Transsyberia, Marocco Challenge, Dakar.
13.03.2021, 121’

Żeglarstwo

Tomasz Gorazdowski
Wczesny wieczór w Gambii. Statek zacumowany w zaroślach. To główny dom dla Kazimierza Ludwińskiego. Nasz bohater miał dwadzieścia parę lat, kiedy z braćmi zbudował żaglowy katamaran. Od Afryki Zachodniej zaczęła się przygoda z żeglowaniem i na niej się skupia, choć Kazimierz ma za sobą także rejs dookoła świata.
06.03.2021, 119’

Podróże piesze

Tomasz Gorazdowski
Łukasz Supergan ma w nogach ponad 23.000 kilometrów po trzech kontynentach.
Przez świat - z pasją na piechotę. Iran, Islandia, Kurdystan, Syria lub - polskie góry. Takich w audycji nam trzeba!
27.02.2021, 121’

Podróże

Tomasz Gorazdowski
Tym razem bohaterem jest globtroter - Sławek Muturi. Prawdopodobnie pierwszy Polak, który dwukrotnie odwiedził... wszystkie kraje świata.
20.02.2021, 119’

Rajdy samochodowe

Tomasz Gorazdowski
O dokonaniach najbardziej utytułowanego i najpopularniejszego pilota i kierowcy rajdowego Macieja Wisławskiego można opowiadać długo - a najlepiej - zrobi to on sam. I taki jest plan na ten odcinek Guru.
13.02.2021, 120’

Żeglarstwo samotne i regatowe

Tomasz Gorazdowski
Kapitan Waldemar Heflich o żeglarstwie opowiada z prawdziwą pasją.
Joanna Pajkowska przepłynęła ponad 250 tysięcy morskich mil.
Zbigniew Gutkowski jako pierwszy Polak wystartował w regatach okołoziemnskich VELUX 5 Oceans Race.
06.02.2021, 119’

Wyczyn

Tomasz Gorazdowski
Krew, pot, łzy i zimno.

Michał Kiełbasiński ukończył najtrudniejszy bieg w Arktyce. Pokonał 235km w górach w 35 godzin.

700 kilometrów w minus pięćdziesięciu stopniach? To tylko prolog...
30.01.2021, 117’

Himalaizm

Tomasz Gorazdowski
K2 zimą - ostatecznie zdobyte.
Rozmawiamy z Andrzejem Bargielem - narciarzem wysokogórskim, biegaczem, himalaistą, który zjechał na nartach z K2 oraz z Piotrem Pustelnikiem - zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum.

W programie także: Dominik Szczepański - dziennikarz, który pisze o górach i Rafał Fronia - himalaista, maratończyk, podróżnik.
23.01.2021, 118’

Rowery

Tomasz Gorazdowski
Maria Garus dopiero zaczęła swoją przygodę z ekstremalną jazdą. Zaczęła z wysokiego C - bo wyruszyła w wyprawę z Alaski do Argentyny.

Piotr Strzeżysz, autor bloga onthebike.pl jeździ rowerem odkąd pamięta. Podróżnik, pisarz, fotograf. Zwycięzca nagród, bohater filmów.
16.01.2021, 121’

Latanie

Tomasz Gorazdowski
Tomasz Gorazdowski rozmawia z Dominikiem Pundą - pasjonatem lotnictwa - historii oraz samych lotów. Człowiekiem, który wychował kolejne pokolenia lotników.

W studiu także Marcin Szamborski - także pilot oraz wykonawca ponad 1200 skoków ze spadochronem.
09.01.2021, 117’

Nurkowanie

Tomasz Gorazdowski
Dwie godziny dla ludzi aktywnych, dla których świata jest zawsze mało. W pierwszym odcinku Guru - wicemistrzyni świata we freedivingu - Emilia Biała.
A także Sławomir Makaruk - zawodowy nurek, podróżnik, fotograf, ratownik TOPR.
doładowanie ...