Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
anna.dudzinska@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Anna Dudzińska

Dobrze zaprojektowane

Podcast, w którym z najlepszymi polskimi architektami i architektkami, stworzymy katalog najlepiej zaprojektowanych przestrzeni świata. Goście podcastu opowiedzą o miejscach i budynkach, które ich zachwycają i które wpłynęły na ich drogę zawodową.
TYLKO W TWOJE 357 13.01.2022, 22’

#6 Tysiąclatki, czyli jak zachwycić się szkołą podstawową

Anna Dudzińska
Natalia Paszkowska, współzałożycielka pracowni architektonicznej WWAA, o tym, że zachwycając się nawet najbardziej niezwykłymi budynkami świata i tak na samym końcu można zachwycić się szkołą podstawową... Tak zwana Tysiąclatka na jednym z warszawskich osiedli. Do tego ten zachwyt może wpłynąć na karierę architekta i na to jak, miejmy nadzieję, będą wyglądać kiedyś szkoły w całej Polsce. Zaprasza Anna Dudzińska.
DLA WSZYSTKICH 08.12.2021, 23’

#5 Parafia Przemienienia Pańskiego w Opolu

Anna Dudzińska
O tym, że zawsze trzeba projektować w interesie klienta. Nawet jeśli klient tego jeszcze nie wie. Antoni Domicz - odważny minimalista i skromny architekt niezwykle skromnych projektów. Autor takich budynków, jak Biblioteka Diecezjalna w Opolu, Centrum Edukacji Artystycznej ArtPunkt i oraz kościołów. O tym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Opolu opowiada w piątym odcinku podcastu "Dobrze zaprojektowane".
DLA WSZYSTKICH 04.11.2021, 25’

#4 Kaplica Ciszy w Helsinkach

Anna Dudzińska
O architekturze, która nas uspokaja. O przestrzeniach, w których czujemy się przytulnie i bezpiecznie. O Kaplicy Ciszy w Helsinkach i "domach broszkach". Na rozmowę z doktor Joanną Jurgą, projektantką, która bada warunki, w jakich pracują ludzie w wyizolowanych przestrzeniach, m.in. na promach kosmicznych i stacjach arktycznych, zaprasza Anna Dudzińska.
DLA WSZYSTKICH 06.10.2021, 24’

#3 Dom, którego nazwy nie pamiętam

Anna Dudzińska
Gościem Anny Dudzińskiej jest Robert Konieczny, jeden z najbardziej znanych polskich architektów, członek prestiżowej Francuskiej Akademii Architektury. Autor wielu wybitnych budynków, które zdobywały najważniejsze nagrody architektoniczne na świecie m.in. domu Arki w Brennej, który otrzymał tytuł najlepszego domu na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards w 2017. Zaprojektowane przez jego biuro KWK Promes szczecińskie Centrum Dialogu Przełomy otrzymało nagrody za najlepszy budynek na świecie w konkursie World Architecture Festival 2016 i pierwsza nagrodę w konkursie European Prize For Urban w tym samym roku.
DLA WSZYSTKICH 15.08.2021, 16’

#2 Pawilon barceloński

Anna Dudzińska
Pawilon zaprojektowany przez Ludwika Miesa van der Rohe, jednego z najbardziej znanych architektów świata można znaleźć we wszystkich, absolutnie wszystkich książkach o historii architektury. Zobaczyć na zdjęciach to jedno. Przyglądać się idealnemu zestawieniu tafli szkła, naturalnym rysunkom na marmurach, pięknej ścianie z onyksu czy odbijającej się w wodzie rzeźbie to zupełnie co innego. Joanna Małecka, architektka z katowickiej pracowni Małeccy, uważa pawilon w Barcelonie za jedną z największych inspiracji, które miała przywilej zobaczyć w życiu.
DLA WSZYSTKICH 21.07.2021, 15’

#1 Dom Igloo we Wrocławiu

Anna Dudzińska
Odcinek pierwszy, w którym znany polski architekt, Zbyszek Maćków opowiada o Domu Igloo we Wrocławiu. To budynek, którego wystarczy raz zobaczyć, by nie zapomnieć go nigdy. O miejscu, które przyjeżdżają fotografować Japończycy. O domu, który żyje intensywnie z naturą a swoja formą wybiega w przyszłość. O salonie, w którego centrum wyrasta fikus, tak wysoki, że byłby z niego dumny każdy ogród botaniczny. Dom Igloo zaprojektowany przez profesora Witolda Lipińskiego jest nieustająca inspiracją dla Zbyszka Maćkowa - ciekawe, czy i Państwa zadziwi.
doładowanie ...