Idź do treści
Dodaj do ulubionych
popoludnie357@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga,

Popołudniówka 357

Najświeższe informacje, analizy codziennych wydarzeń tych z naszego i obcego podwórka a wszystko oglądane przez filtr zainteresowań różnych autorów. Dużo gości, trochę muzyki i bardzo bliski kontakt z Państwem i jeden cel: słuchacze dobrze poinformowani. Audycję prowadzą Ernest Zozuń i Patrycjusz Wyżga. Na antenie Radia 357 od poniedziałku do czwartku od godz. 16:00.
23.03.2023, 120’

Wydanie specjalne z Gliwic i z Warszawy

Ernest Zozuń, Anna Dudzińska,
Dziś w Popołudniówce odwiedzimy Gliwice. Naszymi gośćmi będą m.in. prezydent miasta Adam Neumann, Grzegorz Krawczyk - dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach, mówić będziemy o śląsko - zagłębiowskich staraniach o europejska stolice kultury oraz że podczas trwających prac konserwatorskich wykonywanych na gorsetach ludowych natrafiono na niesamowite znalezisko... Jakie o tym wszystkim opowie Anna Dudzińska ze swoimi gośćmi. Będzie też o tym protestach rolników oraz o tym, że miasta rezygnują z miejskich rowerów. Czy to już koniec boomu na takie rowery? Polecamy się...
Partner audycji Partner audycji
22.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Po lesie czas na wodę. Dziś w światowym dniu wody... wody lać nie będziemy. Będzie dużo ważnych i ciekawych tematów. O wodzie także... A poza tym o tym czy zamiast 500 plus będzie może 1000 plus? I co na to Polacy? Zajrzymy do sejmu gdzie nadal trwa protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Tomek Jeleński pokaże niezwykły wyczyn pewnego kierowcy pewnego małego auta... Będzie oczywiście radio świat oraz fake newsy. Krzysztof Zimoch zdradzi nowe pomysły dotyczące konfiskaty auta za jazdę po pijanemu. Będziemy także w Teatrze Dramatycznym, gdzie jutro premiera sztuki "Chłopaki płaczą".... Dlaczego warto sobie czasami popłakać?
21.03.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś wyjątkowa Popołudniówka, bo oprócz Ernesta Zozunia poprowadzi ją Pani Lidia, która wylicytowała współprowadzenie naszej audycji w przedświątecznej licytacji. Będą w związku z tym tematy zaproponowaną przez nią samą. Gościem będzie Zofia Dzik, twórczyni Akademii Przywódców Liderów Oświaty oraz Dorota Kicka z Polpharmy, czyli firmy, która już posadziła ponad 10 lasów w ciągu ostatnich dwóch lat z Fundacją Las na Zawsze. No i to będzie gość nieprzypadkowy, bo w Dniu Lasu dużo będziemy mówić o lesie, tym bardziej, że dziś ogłosiliśmy kolejną edycję sadzenia lasu z Radiem 357. A poza tym... powiemy dlaczego coraz więcej uczniów przenosi się do szkół prywatnych, czy obchodzony jest jeszcze Dzień Wagarowicza oraz o szczytnej kampanii mającej na celu aktywizację zawodową osób z Zespołem Downa. Bo dziś także jest Ich święto. A poza tym - wiadomo - WIOSNA.
20.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce w Dniu bez Mięsa... o wpływie mięsa na klimat; zajrzymy do Kazachstanu oraz wspomnimy kultową Syrenkę; zajmiemy się testamentami w akcji Zapisz dobro; zastanowimy się - co z tymi bankami? - czy grozi nam znów kryzys finansowy? Będzie także relacja z festiwalu sztuki słowa, jaki w weekend odbywał się w Elblągu...
16.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o wyroku w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza; o sytuacji w Korei; o tym dlaczego warzywa drożeją; o prawach konsumentów, zwłaszcza w kontekście Ukrainek; o powracających bocianach; o premierze Okna na parlament w Och Teatrze oraz o powracającej modzie na kasety magnetofonowe.
15.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o kredytach mieszkaniowych; czy to tylko temat kampanii czy realne wsparcie? Powiemy o chrapaniu oraz walce z cyberprzestępczością. Z Arturem Andrusem wspominać będziemy Wojciecha Młynarskiego. Jak w każdą środę demaskować będziemy fake newsy oraz odpowiemy na pytanie, kto może mieć pozwolenie na broń i kiedy może ją przy sobie nosić i w jaki sposób?
14.03.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce: czy po upadku amerykańskich banków grozi nam kolejny kryzys finansowy?; o za nisko umieszczanych tabliczkach z rozkładem jazdy autobusów; o tym jak miasta nagradzają tych, którzy płacą u nich podatki; o programie"czysta rzeka" ; oraz o tajemnicach liczby PI... Zapraszamy!!!
13.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce zajmiemy się m.in agresją wśród nastolatków; naszym gościem będzie Łukasz Ługowski, były dyrektor ośrodka Kąt; powiemy też o kolejnym dniu protestu osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców; będziemy w Arabii Saudyjskiej oraz z Markiem Zającem podsumujemy dekadę papieża Franciszka; przyjrzymy się sprawie zatruwanej Wisły oraz z podsumujemy oscarową noc, ale bardzo nietypowo - naszymi gośćmi będą: Tomasz Organek oraz hodowca osiołka Kubusia, który zagrał główną rolę w filmie IO...
09.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o mediach publicznych; czy należy zlikwidować TVP INFO jak chce opozycja?; połączymy się także z reporterem w Ukrainie, gdzie trwają zmasowane ataki Rosjan; odwiedzimy protestujących rodziców osób z niepełnosprawnościami; powiemy czy w każdym bloku będzie musiała być winda?; zajmiemy się też poważnym problem odżywiania - anoreksją.
08.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń, Maria Guzek,
Dziś w Popołudniówce składać będziemy najlepsze życzenia wszystkim Paniom!!! Mówić będziemy o tym czy są traktowane na rynku pracy tak samo jak mężczyźni; naszym gościem będzie Aleksandra Karasińska, redaktor naczelna magazynu Forbes Women; Tomasz Jeleński przypomni jak to kiedyś bywało 8 marca; porozmawiamy też o kobietach z Ukrainy, zarówno tych przebywających w swojej Ojczyźnie, jak i tych, które przyjechały do Polski. Będziemy też w sejmie, gdzie protestują rodzice dzieci z niepełnosprawnościami oraz odwiedzimy też Wielką Brytanię. A skoro środa będą też fake newsy. Polecamy się...
07.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce będziemy w sejmie, gdzie po 5 lata protest wznowili rodzice dzieci z niepełnosprawnościami. Porozmawiamy z mamą 25-letniej Kingi... Odwiedzimy też Chiny oraz opowiemy o najmniejszej kawalerce świata... Rafał Frydrych zajmie się żebrzącymi na ulicach - czy dawać im pieniądze czy pomagać w inny sposób? Nie zabraknie też odpowiedzi na pytanie - co wiedział Jan Paweł II - to po premierze dokumentu Marcina Gutowskiego "Bielmo. Franciszkańska 3".
06.03.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce nie zabraknie ważnych, ale bardzo trudnych tematów. Po śmierci nastolatka ze Szczecina ze Sławomirem Matczakiem, ekspertem od walki hejtem porozmawiamy jak ważna jest ta walka i jak ważne jest chronienie ofiar... Poza tym powiemy o nowym zjawisku w pracy, w wyborach w Estonii, o najpopularniejszych nazwiskach oraz o pomyśle, by można brać zwolnienie, gdy chory jest nasz... pies lub kot. Będzie też o niezwykłych obrazach ukraińskich artystów oraz zaproszenie na Alicję w Krainie Czarów.
02.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o mailach Michała Dworczyka i postępowaniu prokuratury. Będzie też... felieton religijny Tomasza Jeleńskiego oraz wzruszająca historia pewnego chłopca, który czeka na pomoc. Będziemy też w Teatrze Polskim, gdzie jutro premiera Koziołka Matołka.. oraz wrócimy do tematu zatrutej Odry. Polecamy!!!
01.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wszystko o Pracowniczych Planach Kapitałowych... Poza tym przypomnimy kultową Warszawę, poprzytulamy się z bibliotekarzami, odwiedzimy Nigerię, przyjrzymy się muralom, sprawdzimy, czy to koniec Tik-Toka oraz zdemaskujemy fake newsy. Polecamy!!!
28.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce polecamy rozmowę z Marcinem Oleksym, który wczoraj odebrał nagrodę FIFA na najpiękniejszego gola w 2022 roku. Gościem będzie też prezes AMP Futbol Polska. Powiemy o zaleceniach OECD dotyczących polskiej gospodarki - komentatorem będzie prof. Witold Orłowski. Zastanowimy się czy to już wiosna oraz czy warto spożywać... coś co nie jest mięsem. Z publicystami porozmawiamy o pakcie senackim, zaś w Radio Świecie przeniesiemy się do Irlandii. Zapraszamy!!!
27.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce historia ginekolożki ze Szczecina, u której CBA zabezpieczyła dane medyczne pacjentek... Z ekspertem zastanowimy się w jakich sytuacjach dokumentacja medyczna może być udostępniana i komu? Poza tym powiemy o tragedii imigrantów na południu Włoch, o tym, że Turcy wciąż czekają na pomoc po trzęsieniu ziemi oraz o wyroku w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło... Będzie też o pomyśle powrotu łaciny do szkół oraz zaproszenie do teatru...
23.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wiele tematów związanych z jutrzejszą rocznicą napaści Rosji na Ukrainę. Andrzej Rudke sprawdzi jak dziś funkcjonują ośrodki dla uchodźców z Ukrainy; o pomocy porozmawiamy z prof. Maciejem Duszczykiem z Uniwersytetu Warszawskiego; o pomocy dzieciom, zwłaszcza tym z domów dziecka - z Anną Choszcz - Sendrowską oraz Tomaszem Wodzyńskim ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce... Krzysztof Zimoch sprawdzi dlaczego tak często bez uzasadnienia wzywamy karetki pogotowia i straż pożarną, a Tomasz Jeleński - czy zawsze warto korzystać z google maps? Będzie też rozmowa Romy Leszczyńskiej o problemach afrykańskich kobiet w czasie menstruacji... Gościem Popołudniówki będzie ponadto o. Wiesław Dawidowski, który wczoraj odprawił prywatną Mszę Św. dla prezydenta USA.
22.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce nadal wiele o wizycie Joe Bidena w Polsce... Drugi dzień wizyty zrelacjonuje Andrzej Rudke, a skomentują byli korespondencji w USA - Dorota Wysocka - Schnepf, Andrzej Krajewski i Leszek Krawczyk. W Radio Świecie - apekt chiński. Powiemy też czy Polacy byliby skłonni walczyć za Ojczyznę. Zajrzymy też do Terespola, by z wójtem miasta porozmawiać o wpływie zamknięcia granicy dla sytuację przedsiębiorców... Będzie też o spacerach z końmi oraz jak co środa - o fake newsach.
21.02.2023, 126’

Wizyta Joe Bidena w Polsce

Ernest Zozuń
Dziś specjalne wydanie Popołudniówki poświęconej w całości wizycie Joe Bidena w Warszawie. Będziemy tam, gdzie prezydent USA wygłosi o 17.30 przemówienie; poznamy reakcje ze Stanów Zjednoczonych, z Ukrainy, ale także z Moskwy, gdzie dziś swoje orędzie wygłosi prezydent Rosji. Przybliżymy poprzednie ważne wizyty prezydentów USA w Polsce oraz z byłym szefem BOR gen. Marianem Janickim porozmawiamy o zabezpieczeniu takich wizyt. Zaś od 17.30 z ekspertem będziemy śledzić wystąpienie prezydenta Bidena.
20.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wszystko o wizycie prezydenta USA w Kijowie i Warszawie. Połączymy się z Kijowem, naszym gościem będzie były ambasador Polski w USA - Ryszard Schnepf; powrócimy też do konferencji bezpieczeństwa w Monachium. Będzie też o ubóstwie energetycznym, spacerach terapeutycznych z końmi, a na koniec - odkryjemy tajemnice Air Force 1.
16.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
15.02.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
14.02.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce będzie oczywiście walentynkowo... Maria Guzek opowie o tym czy w tym święcie więcej jest romantyzmu czy marketingu? Porozmawiamy o wizerunku współczesnych singli... Będzie o pięcioraczkach urodzonych w Krakowie... O problemach małych i średnich przedsiębiorców porozmawiamy z ich rzecznikiem Adamem Abramowiczem. Będzie raport z Mołdawii i z Odessy w Ukrainie. A także o pewnej aplikacji i pewnej owieczce...
13.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w wyjątkowej Popołudniówce z okazji Dnia Radia powiemy Państwu jak się robi... Popołudniówkę... Poza tym będzie o kolejnym zestrzelonym balonie; o maśle, które tanieje; o tym jak odbudować zniszczone po trzęsieniu ziemi tereny oraz o finale superbowl... Gościem Popołudniówki będzie też prof. Andrzej Zoll. Czy można sfałszować wybory? I co dalej z pieniędzmi z KPO po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy? Polecamy...
09.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce - relacje z Turcji, gdzie wciąż trwa akcja ratownicza po trzęsieniu ziemi; powiemy czy za wypłatę pieniędzy z bankomatu będziemy musieli zapłacić 10 zł; o wizycie prezydenta Ukrainy w Londynie, Paryżu i Brukseli; o raporcie - jak Polacy traktują dziś Ukraińców; o tym jak zostać fikcyjnym królem oraz rozmowa z wicemistrzem świata w robieniu pizzy... Bo dziś przecież wszyscy do pizzeriii... Albo pizza w domu... Polecamy się od 16 do 18...
08.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o pomocy dla osób poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi; rozmawiać będziemy z polskimi strażakami z grupy ratowniczej; z Polakiem mieszkającym w Turcji i niosącym pomoc; z szefem Caritas Polska pomagającym w Syrii; będzie także o niezwykłe pomocy jaką niosą psy ratownicze; a poza tym o orędziu Bidena; o tym czy zakazać uczniom używania telefonów w szkołach; o rajdzie rowerowym dla klimatu oraz o... mięsie komórkowym... Brzmi tajemniczo? Wszystko wyjaśni się między 16 a 18. Zapraszamy!
07.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce cały pakiet wiadomości z Turcji i Syrii. Będą relacje z miejsca trzęsienia ziemi, rozmowa ze strażakiem oraz o akcji pomocy; w Radio Świecie o stosunkach amerykańsko - chińskich; o nowych przepisach dotyczących miejsc parkingowych; o tym, czy opozycja pójdzie osobno do wyborów; oraz rozmowa z ostatnim redaktorem naczelnym Świata Młodych; no i na koniec niespodzianka - będzie o nas - czyli jak się robi Popołudniówkę? Polecamy!
06.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce wszystko o trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię; poza tym o pomyśle rządu na kredyty mieszkaniowe 2 procentowe; o szpiegowskich balonach; o mistrzach parkowania. Powrócimy także do zatrucia Odry oraz do uchodźców przekraczających granicę polsko - białoruską... Wiele ważnych i tematów przed nami. Polecamy!!!
02.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o tym czy Polacy mają jeszcze oszczędności; o wizycie papieża Franciszka w Kongo; o ślepej miłości prowadzącej do bankructwa; o tym, czy będziemy płacić podatek od darowizn i zbiórek oraz czy Polacy chcą jeszcze pomagać uchodźcom z Ukrainy. Będzie też zaproszenie na UFO, czyli festiwal organizowany przez młodzież z warszawskiego liceum Batorego.
01.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o fali samobójstw wśród nastolatków; o sytuacji w Gruzji; o tym, co czeka w tym roku maturzystów na egzaminie; o tym co mogą a czego nie - fundacje; o tym, co zabralibyśmy z domu na wypadek niespodziewanego zdarzenia; o tym czy to koniec księgarni oraz oczywiście jak w każdą środę walka z fake newsami. Polecamy!!!
31.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
W Popołudniówce polecamy wiele ciekawych tematów... Ubywa Polaków... Dlaczego i czy dam się odwrócić tę tendencję? O sytuacji w Izraelu... Relacja z Ukrainy oraz rozmowa o tym, czy Amerykanie przekażą samoloty F16? Będzie też o policjantach, którym ukradziono radiowóz oraz o taksówkarzach, których coraz częściej brakuje...
30.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o sporze między lekarzami a ministrem edukacji dotyczącym dostępu do studiów medycznych; o wyborach prezydenckich w Czechach; o nowinkach technologicznych sprawiających kłopoty; o byciu wolontariuszem WOŚP; o tym, że Polacy rekordowo się zadłużają biorąc "chwilówki" oraz o tym, że dziś mija 32 lata od premiery musicalu "Metro". Gośćmi będą odtwórcy głównych ról...
26.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
W Popołudniówce specjalny dyżur telefoniczny, podczas którego odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące badania Radia 357. Poza tym o klauzuli sumienia, o Australii, o strefach wolnych od zanieczyszczeń w miastach, o premierze w Teatrze Ateneum oraz o wirtualnej rzeczywistości, która pomaga walczyć z fobiami.
25.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
O nowych przepisach dla polskich kierowców, o kontrowersyjnych przepisach dotyczących lasów, o leopardach wysyłanych na Ukrainę. A także o dymisjach w ukraińskich władzach, o budce dla ptaków, która udaje fotoradar i o fake newsach.
24.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce...oczywiście o nowym trenerze polskiej kadry; o tym czy stanieją bilety PKP; o tym kiedy policja ma nas prawo legitymować; o nominacjach do Oscarów oraz o odszkodowaniu za brak prądu.
23.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce... O akcji Jazda bez czytanki - wyjaśni Maria Guzek. O wydarzeniach w Izraelu opowiemy w Radio Świecie. Będzie też o walce z foliówkami oraz o pewnej Włoszce, która dojeżdża do pracy 770 km codziennie... Będzie też o pladze kradzieży oraz oczywiście o naszej ankiecie dla słuchaczy.
19.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o proponowanym przez rząd podatku od zakupu mieszkań... o telefonach, co się nie chcą dać zresetować... o wydarzeniach we Francji... o tym, czy w Polsce przestrzegane są prawa człowieka... o filmowym portrecie Jurka Owsiaka oraz o katastrofie humanitarnej na Madagaskarze.
18.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tragedii koło Kijowa, o elektrowniach wiatrowych, o tym, kto może liczyć na dopłaty do rachunków za gaz, o sytuacji w Niemczech po dymisji minister obrony, o człowieku, który zdobył biegun oraz o naszych emeryturach... Będą także obalane fake newsy oraz historia retro parowozów...
17.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Czy nowelizacja prawa o spółkach handlowych została napisana pod dyktando prezesów paliwowych gigantów? Czy wakacje zamienią się w...ferie zimowe? O ćwiczeniach rosyjsko - białoruskich... O publicznym praniu brudów między pewnym piłkarzem a pewną piosenkarką... O tym, jak zachować się w czasie karambolu... Oraz o rankingu uprzejmych miast.
16.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Dziś w Popołudniówce serwujemy... wirtualne msze odprawiane przez nastolatków? Jak tłumaczyć to zjawisko - odpowiedź Krzysztofa Zimocha i brata Szymona Janowskiego; o dziwnych fotkach z fotoradarów opowie Tomasz Jeleński; Ernest Zozuń zabierze nas do Peru; zaś Andrzej Rudke zda relację czy to koniec osiedlowych sklepików; będzie też rozmowa z Małgorzatą Serafin o depresji i apel by zostać wolontariuszem Muzeum Polin.
12.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
Prowadzenie: Michał Olszański
11.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
10.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
Prowadzenie: Michał Olszański
09.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
05.01.2023, 180’

Wydanie urodzinowe

Kuba Strzyczkowski
Dziś w wyjątkowej, bo urodzinowej Popołudniówce polecamy: specjalną rozmowę ze Stefanem Friedmannem; będzie z nami Marcin Gutowski, który zdradzi pewną tajemnicę; Grzegorz Sajór w cyklu (mini) Korzenie i skrzydła zada kilka pytań red. Kubie Strzyczkowskiemu; będzie także urodzinowy materiał Kuby Benedyczaka oraz news dla patronów Kamila Paczka. Oprócz tego powiemy także czy zabraknie leków oraz o przyszłości Kościoła...
04.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
Prowadzenie: Michał Olszański
03.01.2023, 127’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
02.01.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
29.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Krzysztof Tubilewicz
Niemal każdego, pierwszego stycznia, podejmujemy próbę kształtowania w sobie zdrowych nawyków. W czwartkowej Popołudniówce, wgryziemy się w to zagadnienie naukowo. Porozmawiamy z dr Alicją Puścian z Pracowni Neurobiologii Emocji. Później, na temat spojrzymy przymrużonym okiem Tomka Jeleńskiego. Co więcej? Andrzej Rudke i Krzysztof Zimoch opowiedzą nam o zmianach, które w Nowym Roku zajdą na pewno. Praca zdalna, ochrona przed zwolnieniem z pracy oraz nowe rodzaje urlopów, ale także… znacznie lepsza perspektywa na te urlopy. Rok 2023 przyniesie nam więcej długich weekendów! Tylko czy starczy nam pieniędzy, żeby te dni ciekawie wykorzystać..? Beata Kwiatkowska wyjaśni nam ważny przekaz, który niesie ze sobą ustawiona w Legnicy choinka z rozbitymi bombkami. W Radiu Świat, raz jeszcze ozłocona Argentyna. Czy rodacy Messiego świętowali podwójnie, by zapomnieć o niemal stuprocentowej inflacji..?
28.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
Prowadzenie: Michał Olszański.
27.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
W Popołudniówce o tym, co zmieni się w styczniu w programie Czyste Powietrze, opowie o tym Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Jacek Zalewski prezes Fundacji Dobra Wola wyjaśni jak bardzo ważne jest wsparcie dla rodziców, którym rodzi się niepełnosprawne dziecko, a z Norbertem Konarzewskim z Federacji Polskich Banków Żywności porozmawiamy o tym jak dobrze gospodarować, by nie marnować żywności. I przyjrzymy się jak w Nowej Zelandii walczy się paleniem.
22.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
21.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce polecamy: masło ofiarą inflacji; na co uważać w szale zakupów; czy przedświąteczne porządki mają sens?; co dzieje się w Afganistanie?; czy można domagać się odszkodowania za śliskie chodniki?; będzie też o pomaganiu i fake newsach...
20.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Co dalej z Komendantem Głównym Policji? A także o relacjach rosyjsko-białoruskich; o tym, jak defibrylator może uratować życie; o chodnikach przypominających dziś lodowiska oraz tym, jakie mądre prezenty kupować pod choinkę.
19.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce mnóstwo po wczorajszych mundialowych emocjach. Naszymi gośćmi będą Michał Listkiewicz, dziennikarz Jerzy Chromik oraz Polka mieszkająca w Argentynie. Będzie też o tym, co Mundial dał Katarowi. Oprócz tego o ustawie antylichwiarskiej oraz o tym, że Częstochowa nie chce płacić za lekcje religii. A także o choince. Żywa czy sztuczna? Będzie także Paweł Sołtys ze swoim Coś za coś... Czekamy!!!!
15.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o przełomie w sprawie śmierci Iwony Wieczorek; o słowie roku w Wielkiej Brytanii; o szczycie USA - Afryka; o niezwykłym i wymagającym pomocy katowickim hospicjum; o świątecznej akcji Wiosek Dziecięcych; o tym, jak Brytyjczycy przygotowują się do świąt oraz zaproszenie do Prekursorów.
14.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
13.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Dziś w Popołudniówce o pomyśle, by zwiększyć liczbę komisji wyborczych; o tym czy przysłuży się to wyższej frekwencji Andrzej Rudke i komentarz Anny Materskiej Sosnowskiej z UW, Tomasz Jeleński sprawdził co grozi za niewłaściwe odśnieżanie auta, zaś Artur Gaweł opowie o pomyśle ograniczenia dostępu do leków w sklepach czy na stacjach benzynowych. Ernest Zozuń przyjrzy się korupcji na szczytach unijnej władzy. Będzie też wspomnienie stanu wojennego (z dziennikarzem Andrzejem Krajewskim) oraz gen. Mirosława Hermaszewskiego. No i moc informacji przed półfinałem Argentyna - Chorwacja.
12.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
08.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie; Ernest Zozuń
07.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tym, że Patrioty będą jednak w Polsce? Dlaczego - o tym Maria Guzek i płk rezerwy Maciej Matysiak, ekspert Fundacji Stratpoints; będzie także o tym, że karpie mają być na święta wyjątkowo drogie; Artur Gaweł opowie o tym, że na drogach ma być mniej znaków drogowych; będą fake newsy oraz o tym, że tradycje flisackie trafiły na listę UNESCO. Zaś Magdalena Bigaj zdradzi co mówią o nas hasła, których wyszukujemy w googlach.
06.12.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie; Grzegorz Sajór
05.12.2022, 128’

Na żywo ze Śląskiego Festiwalu Nauki

Ernest Zozuń, Anna Dudzińska,
Specjalne wydanie Popołudniówki 357 z Festiwalu Nauki w Katowicach. Będzie mnóstwo ciekawych tematów i rozmów. Jednym z gości Ernesta Zozunia będzie Polak pracujący w CERN Sławosz Uznański. Czy poleci on w kosmos? Będą także laureaci konkursu naukowego, będzie rozmowa o biotechnologii oraz o niezwykłym projekcie RAWA. Naszymi gośćmi będą m.in. rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek, prof. Adam Pisarek, kulturoznawca z UŚ oraz prof. Grzegorz Hańderek, protektor ASP w Katowicach.
Partner audycji Partner audycji
01.12.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie; Ernest Zozuń
Partner audycji Partner audycji
30.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
29.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
28.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
24.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
23.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
22.11.2022, 180’

Mecz Polska - Meksyk

Ernest Zozuń, Tomasz Gorazdowski, Mateusz Fusiarz, Justyna Mączka, Mateusz Kuźniewski,
Prowadzenie: Justyna Mączka, Ernest Zozuń, Tomasz Gorazdowski, Mateusz Fusiarz, Mateusz Kuźniewski
21.11.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
17.11.2022, 126’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
15.11.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
15.11.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
14.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
10.11.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Popołudniówka w składzie: Justyna Mączka, Maciej Piasecki i Grzegorz Sajór polecają: - po co komu sanki? - czyli konsekwencje ocieplenia klimatu - Maria Guzek; Generał Stanisław Koziej - były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego: czy to koniec wojny w Ukrainie?; USA po wyborach do kongresu - Ernest Zozuń; alkohol przez internet? - Artur Gaweł; co słychać w Londynie? - Artur Kieruzal; czytanie w myślach - Tomek Jeleński no i oczywiście skład na Katar - Tomasz Gorazdowski.
09.11.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
08.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
07.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Ernest Zozuń, Szymon Kuliś i Grzegorz Sajór polecają dzisiejszą Popołudniówkę, w której: dlaczego Polki nie rodzą dzieci? - odpowie Maria Guzek; o walce ze stereotypami prof. Natasza Kosakowska - Berezecka z Uniwersytetu Gdańskiego; o szczycie klimatycznym rozpoczynającym się w Egipcie; czy to koniec tarczy antyinflacyjnej? - sprawą zajął się Krzysztof Zimoch; niezwykła kampnia SOS Wioski Dziecięce.
03.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
02.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
01.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Justyna Mączka, Grzegorz Sajór i Tomasza Matlingiewicz w tej świąteczny dzień zapraszają na Popołudniówkę. A w niej: droższe ubezpieczenie OC, od kiedy i dla kogo - odpowie Andrzej Rudke. Rekordowo ciepły 1 listopada - rozmowa z Grzegorzem Walijewskim z IMiGW. Niepokojące doniesienia z Ukrainy - relacja Piotra Kaszuwary. Groby bezdomnych i bezimiennych w Łodzi odwiedził Krzysztof Zimoch. Wspomnimy Królową Elżbietę II oraz Michaila Gorbaczowa i jak co wtorek powiemy jak inni radzą sobie z kryzysem - tym razem Włochy. Tomasz Jeleński zaś opowie o niezwykłym obrazie... Dlaczego niezwykłym? Polecamy Popołudniówkę Radia 357!
31.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
27.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Justyna Mączka, Grzegorz Sajór i Michał Foltak polecają Popołudniówkę, w której: jak Polacy radzą sobie w praktyce z drogą energią? - sprawdzała Maria Guzek; 5-godzinny dzień pracy? Dla kogo? Na jakich zasadach? - o tym mecenas Piotr Walczak; Ernest Zozuń zabierze nas do Iranu; Krzysztof Zimoch zapyta: co z tymi "małpkami"?; o elektronice w aucie, która nieraz płata figle - opowie Tomasz Jeleński; zaś Artur Kieruzal, jak co tydzień przybliży nam klimat Londynu.
26.10.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
25.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
24.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
20.10.2022, 120’

Wydanie specjalne z Zagrzebia i Warszawy

Ernest Zozuń, Justyna Mączka,
Prowadzenie: Justyna Mączka i Ernest Zozuń.
19.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Justyna Mączka, Grzegorz Sajór i Rafał Grzebalski zapraszają na Popołudniówkę. A w niej: Czy za jazdę pod wpływem alkoholu powinny być konfiskowane auta? - o tym Krzysztof Zimoch. Ludzie listy piszą... do seniorów w szpitalach i domach pomocy społecznej,. Czy to koniec nowej premier Wielkiej Brytanii ? Z Londynu Artur Kieruzal. Czy klientom firmy Tauron grozi odcięcie gazu? - sprawdzał Andrzej Rudke, zaś Tomasz Jeleński podpowie: grabić liście czy nie? Będzie też Paweł Ellerick o fake newsach  i Kamil Paczek o powracającej modzie na robienie zdjęć na kliszach.
18.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Jak Polacy próbują sobie radzić, kiedy w portfelu zaczyna wiać pustkami? - sprawę badał Andrzej Rudke. Idzie załamanie pogody, uwaga na przymrozki - o tym w rozmowie z Grzegorzem Walijewskim z IMiGW. O sytuacji w Ukrainie porozmawiamy z Piotrem Kaszuwarą. Czy płacą Pańswo na odbiornik radiowy w samochodzie? Nie? To mają Państwo problem. Jaki? - odpowiedź w materiale Krzysztofa Zimocha. Ludzie listy piszą a listonosz je roznosi. O pracy listonoszy Tomasz Jeleński. Będziemy też w Berlinie i z Bartoszem Dudkiem porozmawiamy o tym, jak w kryzysie radzą sobie Niemcy. Zapraszamy!
17.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór.
13.10.2022, 126’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
12.10.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Dziś w Popołudniówce czekają na Państwa: Justyna Mączka, Ewa Koch, Grzegorz Sajór, Szymon Kuliś i Mateusz Fusiarz Ekolodzy łapią się za głowę, specjaliści od energetyki trochę niedowierzają, a sprawie przyglądał się Andrzej Rudke. O co chodzi? O możliwość palenia węglem brunatnym. Byli już Państwo na grzybach? To może najwyższy czas... Gdzie ich szukać - opowie Jerzy Rumiński, grzyboznawca w Wojewódzkiej Stacji sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu. Frankowicze czekali dziś na dobre dla nich wieści... Czy się doczekali - zdradzi radca prawny Marcin Szołajski. Będzie też o uzależnieniu od komputerów oraz o tym by uważać na np. łosie, gdy jedziemy leśną drogą. A przez całą Popołudniówkę dziennikarze Radia 357 czytać będą swoje ulubione lektury. Zapraszamy!
11.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
10.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce: - relacja Piotra Kaszuwary z Ukrainy, - w Dniu Zdrowia Psychicznego zajmiemy się pomocą dla młodych osób, gościem będzie Angelika Frydrych, autorka bloga Nastoletni Azyl, - będzie o politycznej scenie w Austrii oraz o protestujących nauczycielach, których odwiedził Andrzej Rudke, - Paweł Sołtys podpowie coś za coś, - odwiedzi nas także Alicja Pieczka, wnuczka zmarłego niedawno aktora. Alicja realizuje właśnie film. Franciszek Pieczka zagrał w nim swoją ostatnią rolę.
06.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
05.10.2022, 181’

Wydanie specjalne

Kuba Strzyczkowski
Wydanie specjalne - Kuba Strzyczkowski podsumował akcję ,,Posadź z nami las"
04.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
03.10.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
29.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Dziś w Popołudniówce: wsiąść do pociągu, ale jakiego, czyli o mapie skasowanych połączeń kolejowych; studenci wracają na uczelnie: prof. Michała Zasada, rektor SGGW; katastrofa humanitarna na Haiti; Kraków mówi "nie" tym, co wspierają agresję Rosji w Ukrainie; Londyn oczami Artura Kieruzala; pstrokata "pasteloza", czyli o urodzie polskich miast; aparaty na klisze wracają do łask.
28.09.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
27.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
PROWADZENIE: Justyna Mączka
26.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce: atak jądrowy - procedury postępowania; jak traktować uchodźców z Rosji: Anna Maria Dryner, PISM; czy za jajko zapłacimy wkrótce 5 zł?; w jakim kierunku skręcają Włochy?; Złota Wstążka: Anna Apel, prezeska Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową; jak zmieniają się lasy?; co wiemy po meczach z Holandią i Walią? Zaprasza Ernest Zozuń.
22.09.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
21.09.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
20.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
19.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
15.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
14.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
13.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
12.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
08.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
07.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
06.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
05.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
01.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
31.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
30.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
29.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
25.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
24.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
23.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
22.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
18.08.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
17.08.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
16.08.2022, 122’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
15.08.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
11.08.2022, 120’

Na żywo ze Szczecina

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
10.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
09.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
08.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
04.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
03.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
02.08.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
01.08.2022, 120’

Specjalne wydanie z Muzeum Powstania Warszawskiego

Ernest Zozuń, Grzegorz Sajór,
Specjalne wydanie Popołudniówki 357 z Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzone przez Ernesta Zozunia i Grzegorza Sajóra. Rozmowy na żywo z gośćmi, piosenki powstańcze w nowych aranżacjach i czytanie listów pisanych w sierpniu 1944 roku w Warszawie
28.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
27.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
26.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
25.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
21.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
20.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
19.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
18.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
14.07.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
13.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
12.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
11.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
07.07.2022, 120’

Specjalne wydanie z Katowic

Anna Dudzińska, Justyna Mączka,
Justyna Mączka i Anna Dudzińska udały się na Śląsk i na katowickim Placu Kwiatowym poprowadziły specjalną audycję wyjazdową. Gośćmi audycji są: Renata Waliczek , Aleksandra Klich, Zofia Oslislo-Piekarska, Anna Solińska (Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych), Adam Markowski (przewodniczący Związku Gmin Jurajskich).
06.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
05.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
04.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
30.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie Grzegorz Sajór
29.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie Grzegorz Sajór
28.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
27.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
23.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
22.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
21.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
20.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
16.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Specjalne wydanie Popołudniówki w weekendowy czwartek.
15.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
14.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
13.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
09.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
08.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
07.06.2022, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
06.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
02.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
01.06.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
31.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
30.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
26.05.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
25.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
24.05.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
23.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
19.05.2022, 120’

Podsumownie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
18.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
17.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
W audycji m.in. o sytuacji w Mariupolu, materiał Tomasza Jeleńskiego o drogowych wyłudzaczach oraz Karol Stańczak o gdańskiej murawie. Prowadzenie: Justyna Mączka.
16.05.2022, 120’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
12.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
11.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
10.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
09.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
05.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
04.05.2022, 118’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
02.05.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
28.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
27.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
26.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
25.04.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
21.04.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
W audycji m.in. relacja Patryka Michalskiego (WP) z Kijowa, materiał o PITach Krzysztofa Tubilewicza oraz niezrozumiały język... urzędów.
20.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
19.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
18.04.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
14.04.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
W audycji m.in. materiały Andrzeja Rudke, Łukasza Kwaśnego i Tomasza Gorazdowskiego. Zaprasza Justyna Mączka.
13.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
12.04.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
11.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
07.04.2022, 120’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze

Ernest Zozuń
W audycji m.in. rozmowa z generałem Mirosławem Różańskim, zapowiedź 6. festiwalu "Popisz się talentem" i materiały naszych reporterów. Audycję poprowadził Ernest Zozuń.
06.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
05.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
04.04.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
31.03.2022, 119’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Justyna Mączka
30.03.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
29.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
28.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
24.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
23.03.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
22.03.2022, 122’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
21.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
17.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Do Polski trafiają uchodźcy w coraz gorszym stanie fizycznym i psychicznym. W wielu miejscach, między innymi na Dworcu Głównym we Wrocławiu, czeka na nich podstawowa pomoc medyczna. Niektórzy z nich są też, w miarę potrzeb, kierowani do szpitali. Wszystkie placówki medyczne w stolicy Dolnego Śląska - również te niepubliczne - oferują darmową pomoc dla uciekających przed wojną Ukraińców. Więcej o tym wsparciu opowie w Popołudniówce 357 nasz wrocławski reporter - Artur Gaweł. Poza tym po 17:00 na antenie: wielka awaria PKP - Andrzej Rudke; nauczyciele z ukraińskim poszukiwani - Tomasz Jeleński; Radio Świat: Niemcy wobec wojny w Ukrainie - Agnieszka Łada, relacja z Ukrainy Wołodymyra Petraniuka - dyrektora Teatru zwierciadło w Kijowie; zagraniczne reakcje na wydarzenia w Ukrainie - Artur Kieruzal, korespondent Radia 357 w Londynie, Michel Viatteau, korespondent Agence France Presse (AFP) w Warszawie; kolejne fake newsy obali Paweł Ellerik z LexDigital. Audycję prowadzi Justyna Mączka, serwisy informacyjne przedstawi Krzysztof Tubilewicz, a wiadomości sportowe przygotował Tomasz Gorazdowski.
16.03.2022, 5’

Dementujemy fake newsy

Grzegorz Sajór
Dementujemy fake newsy z LexDigital
16.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
To była niedziela, minęły cztery dni od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Środowisko kulturalne w Poznaniu zaczęło działać. Po raz pierwszy zorganizowało wydarzenia dla Ukraińców - tych pozostających w kraju i tych, którzy z niego uciekają. Potem nastąpiły kolejne, których pointą stała się piosenka „Ukraina Żyje” - wykonana premierowo przed tysiącami ludzi na Placu Wolności. Teraz została nagrana. Tę historię przedstawi Wam w dzisiejszej „Popołudniówce 357” Kamil Paczek, nasz poznański reporter. Ponadto po 17:00: relacja z Charkowa - ks. Wojciech Stasiewicz, dyrektor Caritas-Spes Kharkiv | Карітас-Спес Харків; PESELe dla uchodźców - Andrzej Rudke; konsekwencje wojny - Adam Daniel Rotfeld, były szef MSZ; wstrzymujące się Indie - Patryk Kugiel Polski Instytut Spraw Międzynarodowych - PISM; na pomoc dzieciom - Monika Kacprzak UNICEF Poland; sąsiedzkie podwózki - Tomasz Jeleński. A do tego weryfikacją informacji zajmie się Paweł Ellerik z LexDigital. Audycję prowadzi Ernest Zozuń, serwisy informacyjne przedstawi Krzysztof Tubilewicz.
15.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
14.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
10.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
W audycji m.in. relacja Aleksandry Rutkowskiej, materiał o strategii wojny i nasz wrocławski korespondent o uchodźcach przedostających się do Europy Zachodniej.
09.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
08.03.2022, 14’

Praca dla Uchodźców

Justyna Mączka
Gośćmi Justyny Mączki są Barbara Godlewska-Bujok, ekspert rynku pracy z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Rafał Nachyna z portalu Pracuj.pl.
08.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
07.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
03.03.2022, 11’

gen. Jarosław Stróżyk

Justyna Mączka
W rozmowie z Justyną Mączką generał Jarosław Stróżyk, generał wywiadu, dyplomata, ekspert do spraw bezpieczeństwa.
03.03.2022, 11’

Igor Hnydyn

Justyna Mączka
W Popołudniówce Igor Hnydyn, współzałożyciel Lwowskiej Szkoły Jazzu i muzyki współczesnej Wydziału Jazzu Lwowskiej Akademii Medycznej, dzisiaj pomagający swoim rodakom uciekającym przed wojną.
03.03.2022, 7’

Petro Znak "Woroszok"

Justyna Mączka
W popołudniówce Petro Znak pseudonim Woroszok, z ochotniczego batalionu walczącego w Kijowie.
03.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
02.03.2022, 6’

W walce z dezinformacją

Ernest Zozuń, Grzegorz Sajór,
Jak ustrzec się przed nieprawdziwymi informacjami? Grzegorz Sajór w rozmowie z Pawłem Ellerikiem, ekspertem IT z firmy Lexdigital.
02.03.2022, 8’

Chcemy pomóc Polskiej Misji Medycznej

Ernest Zozuń
Łączymy się z Dorotą Zadrogą z Polskiej Misji Medycznej.
02.03.2022, 3’

Co ze zwierzętami?

Ernest Zozuń
O tym co dzieje się za wschodnią granicą ze zwierzętami z Ewą Leszczyńską, z Fundacji Przyjaciel Zwierz.
02.03.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
01.03.2022, 6’

Lesya Vakulyuk, Kijów

Justyna Mączka
Lesya Vakulyuk, dziennikarka Ukraina 24
01.03.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
28.02.2022, 5’

Jak nie wpadać w pułapkę dezinformacji?

Ernest Zozuń, Grzegorz Sajór,
Gościem Grzegorza Sajóra jest Paweł Ellerik, ekspert IT z firmy Lexdigital.
28.02.2022, 12’

Vitalii Mazurenko

Ernest Zozuń
Gościem Ernesta Zozunia jest Vitalii Mazurenko z portalu “Obserwator Międzynarodowy”, ekspert w dziedzinie praw człowieka i relacji polsko-ukraińskich.
28.02.2022, 6’

O tym jak staramy się pomóc

Ernest Zozuń
Materiały naszych reporterów o tym jak pomagają Polacy.
28.02.2022, 5’

Bartosz Dudek, Berlin

Ernest Zozuń
Komentarz Bartosza Dudka, kierownika Redakcji Polskiej Deutsche Welle.
28.02.2022, 10’

Nie dajmy się Rosji przestraszyć

Ernest Zozuń
Gościem Popołudniówki 357 jest dr Łukasz Kulesa z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
28.02.2022, 4’

Olena Sheremet, Kijów

Ernest Zozuń
Co dzieje się w Kijowie? I jaka panuje atmosfera wśród mieszkańców? Łączymy się z Oleną Sheremet, polsko-ukraińską tłumaczką, która przebywa w Kijowie.
28.02.2022, 7’

Ks Wojciech Stasiewicz, Charków

Ernest Zozuń
28.02.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
26.02.2022, 6’

Piotr Andrusieczko, Kijów

Ernest Zozuń
Łączymy się z Kijowem, z Piotrem Andrusieczko.
26.02.2022, 8’

Porozmawiajmy o pomocy

Ernest Zozuń
Gośćmi Ernesta Zozunia są Piotr Bystrianin, prezes Fundacji Ocalenie i Anna Choszcz-Sendrowska Stowarzyszenie Wioski Dziecięce Sos.
26.02.2022, 8’

gość: Marta Jaroszewicz

Ernest Zozuń
Gościem Ernesta Zozunia jest Marta Jaroszewicz, Ośrodek Badań nad Migracjami.
26.02.2022, 4’

Maria Kornaga, Rzeszów

Ernest Zozuń
Wojna na wschodzie zjednoczyła Polaków. Każdy chce pomagać tak jak może i potrafi. Relacja z Rzeszowa przygotowana przez Marię Kornagę.
26.02.2022, 4’

Materiały radiowe i telewizyjne, Moskwa

Ernest Zozuń
Ernest Zozuń w przeglądzie moskiewskich materiałów radiowych, telewizyjnych i prasowych.
26.02.2022, 7’

Leszek Krawczyk, USA

Ernest Zozuń
Leszek Krawczyk, korespondent Radia 357 w USA.
26.02.2022, 6’

Andrzej Rudke, Hrebenne

Ernest Zozuń, Andrzej Rudke,
Relacja Andrzeja Rudke z przejścia granicznego w Hrebennem.
26.02.2022, 60’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
W sobotnie popołudnie spotyka się z Państwem Ernest Zozuń, by razem z korespondentami na całym świecie relacjonować to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich godzin.
24.02.2022, 3’

Jak możemy pomóc?

Ernest Zozuń, Daga Gregorowicz, Justyna Mączka,
Daga Gregorowicz wracając z protestu w Poznaniu łączy się z Justyną Mączką i Ernestem Zozuniem. Podpowiada co możemy robić dalej, jak wspierać i reagować na to co dzieje się za wschodnią granicą.
24.02.2022, 126’

Łączymy się z Ukrainą

Ernest Zozuń, Justyna Mączka,
Specjalne wydanie Popołudniówki poprowadzili Justyna Mączka i Ernest Zozuń.
24.02.2022, 13’

Mentalność Putina

Justyna Mączka, Kuba Benedyczak,
Gościem Popołudniówki 357 jest Arleta Bojke, dziennikarka, autorka książki "Władimir Putin. Wywiad, którego nie było".
24.02.2022, 11’

gość: Marek Świerczyński

Ernest Zozuń, Justyna Mączka,
Marek Świerczyński, ekspert do spraw wojskowości z "Polityka Insight " gościem popołudniowej audycji.
doładowanie ...