Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
popoludnie357@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga,

Popołudniówka 357

Najświeższe informacje, analizy codziennych wydarzeń tych z naszego i obcego podwórka a wszystko oglądane przez filtr zainteresowań różnych autorów. Dużo gości, trochę muzyki i bardzo bliski kontakt z Państwem i jeden cel: słuchacze dobrze poinformowani. Audycję prowadzą Ernest Zozuń i Patrycjusz Wyżga. Na antenie Radia 357 od poniedziałku do czwartku od godz. 16:00.
28.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o tym jak byliśmy szczepieni w czasie covidu. Raport przedstawi NIK. Czy stać nas na organizację igrzysk olimpijskich? Będzie też o tym jak samorządy walczą z odpadami... O pracy tłumaczy w przeddzień ich święta... O tym co rodzi się w garażu oraz o nowym Znachorze...
27.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o głosie kobiet w najbliższych wyborach... Dlaczego mieszkania są coraz droższe? Czy warto być miejskim aktywistą? Powiemy też o tych, którzy dowożą nam jedzenie. Czy znikną z naszych ulic? Będzie też o dlaczego korzystając z telefonu musimy udowadniać że nie jesteśmy robotami? A na koniec udowodnimy że teatr może być na wyciągnięcie ręki.
26.09.2023, 124’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tym czy realny jest scenariusz zamkniętych granic? Poza tym o pomyśle jeżdżenia po mieście maksymalnie 30 km/h. O tym czy zagranica przygotowana jest na wybory i szybkie liczenie głosów? O alimentach... Oraz o wręczonych wczoraj Teatralnych Nagrodach Muzycznych.
25.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o taniejących paliwach... O wydarzeniach w Armenii... O pomyśle, by do szkoły uczniowie chodzili cztery dni w tygodniu... Będzie też rozmowa z Damianem Dudą, wolontariuszem odznaczonym przez prezydenta Ukrainy... Zaprosimy do Teatru Wielkiego oraz sprawdzimy jak Mateusz Waligóra przemierza szlak wzdłuż Odry...
21.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tym dlaczego Zielona granica budzi takie spory? Poza tym o tym ile zapłacimy za prąd, o tym czy rywalizacja dzieci w sporcie powinna zostać ograniczona, o kulisach pracy w sejmie opowie Radomir Wit zaś Tomasz Jeleński będzie tropił absurdy... Jak zwykle zresztą...
20.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o coraz bardziej agresywnej kampanii wyborczej, o nowym selekcjonerze reprezentacji, o wydarzeniach w Górnym Karabachu, o gestach w dyplomacji, o nowym sezonie w Teatrze Słowackiego w Krakowie oraz o przerwanym spektaklu w teatrze w Zielonej Górze.
19.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tym czy zboże będzie miało wpływ na stosunki polsko - ukraińskie? Będzie też o tym jak sztuczna inteligencja wpływa na funkcjonowanie firm, o tym, że w Łodzi powołano doradcę do spraw czadu wolnego młodzieży. Będziemy też w Chinach oraz w Maroku. I mamy też zaproszenie do Teatru Powszechnego...
18.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o tym czy imigranci stali się głównym tematem kampanii i jakie może przynieść skutki... Poza tym - dlaczego w wielu branżach kobiety wciąż zarabiają mniej od mężczyzn? O tym - dlaczego siatkarze mimo sukcesów mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach jak piłkarze? Będzie o ujawnionych planach NATO, o rozpoczynającym się festiwalu filmowym w Gdyni oraz o antynoblach...
14.09.2023, 124’

Popołudniówka 357

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o aferze wizowej. Naszym gościem będzie prof. Maciej Duszczyk. Poza tym o powodzi w Libii, o złotym, który zalicza spadki, o wypaleniu zawodowym oraz o tym, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?
13.09.2023, 124’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o embargu na zboże. Jaką decyzję podejmie Komisja Europejska? Będzie też o spotkaniu na szczycie w Moskwie. O gwiezdnych wojnach. O szkoleniu polskich kierowców. Oraz o oblężonych przychodniach. Powiemy także o Teatrze Polskim w Warszawie, który ma bardzo ciekawą propozycję.
12.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o losie zagranicznych trenerów w polskiej reprezentacji, o pomyłkach w rozkładach jazdy PKP, o raporcie NIK w sprawie pandemii oraz o sondażach. Którym wierzyć a którym nie? Polecamy!!!
11.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o plakatach wyborczych. Czym grozi ich zerwanie? Oraz jak miasta walczą by plakaty nie zasłoniły... wszystkiego. Poza tym o trzęsieniu ziemi w Maroku, o tym czy za sprawą zmian klimatu znikną niektóre grzyby, o konflikcie wokół Muzeum Azji i Pacyfiku, o sukcesie Agnieszki Holland... Oraz oczywiście o tym, że nic się wczoraj w Tiranie nie stało...
07.09.2023, 126’

Popołudniówka 357

Grzegorz Sajór
Dzisiaj głównym tematem będą kolejki do psychiatrów dziecięcych - osiem miesięcy, tyle średnio wynosi czas oczekiwania. Porozmawiamy o tym problemie z Lucyną Kicińską, certyfikowaną suicydolożką PTS. W związku z Międzynarodowym Dniem Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba zastanowimy się też nad problemem smogu. Kampania wyborcza w toku - z dr. Sergiuszem Trzeciakiem porozmawiamy o hasłach wyborczych. Połączymy się też z Mateuszem Waligórą, który odbywa pieszą wędrówkę szlakiem Odry. Ponadto: materiał o festiwalu w Łodzi, machaniu na przejściach dla pieszych oraz felieton o prawdzie i kłamstwie.
06.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o obietnicach wyborczych. Kto co nam obiecuje i ile to by kosztowało? Poza tym o odkładaniu obowiązków na... zaś. Historia mężczyzny któremu bank naliczył rekordowy dług. Będzie o stopach procentowych i ich spodziewanej obniżce. Będziemy też w Wenecji, gdzie wczoraj odbył się pokaz filmu Agnieszki Holland.
05.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o blokach z wielkiej płyty... Czy modernizacja je uratuje? Będzie też o karach za szczekające psy oraz tajemniczy felieton betonowy. W Radio Świecie o relacjach turecko - rosyjskich. Zajmiemy się też misją OBWE dotyczącą kontroli wyborów. A na koniec pojawią się autorzy książki o Kalinie Jędrusik. Polecamy!!!
04.09.2023, 125’

Popołudniówka 357

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o polskiej szkole. Czego uczy a czego uczyć powinna? Będzie też o barwach kampanii. Oraz o podróży papieża Franciszka do Mongolii oraz dymisji szefa ministerstwa obrony w Ukrainie. Powiemy też o bezpańskich psach atakujących w jedynej z gmin pod Bydgoszczą oraz o tym, że już za niespełna 10 miesięcy będą znów wakacje!!!!
31.08.2023, 124’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o lekarzach, którzy pracują zbyt dużo. Czy można to zmienić? Z publicystami skomentujemy listy wyborcze - dziś karty odkrywa PiS. Będzie też rozmowa z panią Wiktorią, Ukrainką, która uciekła przed wojną. Ponad rok temu opowiadała w Popołudniówce o tym, jak Polacy jej pomagają. Dziś... ma już inne zdanie. Co się zmieniło? Opowiemy także o niezwykłej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. Polecamy!!!
30.08.2023, 126’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o darmowych lekach dla młodych i seniorów. O tym co zrobić gdy nie zgadzamy się z wynikiem egzaminów maturalnych. O niezwykłym transferze pewnego klubu. O tym czy woda, którą pijemy jest bezpieczna. O pomyśle pewnego miasta na brak lekarzy. Oraz ostatni w te wakacje Miejscownik! Zapraszamy
29.08.2023, 126’

Popołudniówka 357

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tym kto znajdzie się w komisji badającej rosyjskie wpływy w Polsce? I czy w ogóle ona powstanie? Będzie też o tym, co zrobić z dziećmi 1 września? Powiemy także o nietoperzach, które nieproszone wpadają do mieszkania oraz odwiedzimy teatr Witkacego. Złożymy też życzenia strażnikom miejskim i gminnym z okazji ich święta. Zapraszamy!!!
28.08.2023, 125’

Popołudniówka 357

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o kolejnych przypadkach legionelli i wynikach badań pobranych próbek. Gościem będzie Paweł Grzesiowski. Poza tym o zatrzymywanych pociągach porozmawiamy z Adrianem Furgalskim. Nie zabraknie polityki - i komentarza prof. Renaty Mieńkowskiej - Norkiene. Odwiedzimy też Zimbabwe oraz opowiemy o show lotniczym w Radomiu. Polecamy!!!
24.08.2023, 126’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce nie tylko o tym co się wydarzyło wczoraj niedaleko Moskwy. Będzie też relacja Piotra Kaszuwary z Ukrainy. Powiemy o walce o telefon zaufania dla młodzieży oraz o wyroku ws. Stachowiaka. Będzie też o drożejącym chlebie i pełen pakiet informacji o groźnej bakterii na Podkarpaciu. Polecamy!!!
23.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o zarobkach nauczycieli... Czy w szkołach prywatnych zarabiają więcej? Poza tym o groźnej bakterii, która atakuje na Podkarpaciu. Będzie też o leczeniu dzieci od uzależnień cyfrowych oraz jak w każdą wakacyjną środę Miejscownik, na który zaprosi Justyna Godz. Polecamy!!!
22.08.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o organizowaniu pokazów lotniczych... Będzie też o tym, że czad jest groźny także latem. O niebezpiecznej "zabawie" dzieci, którzy udają swoje zaginięcie. Będzie też o prawach człowieka w Arabii Saudyjskiej. O ratowaniu Muzeum Ziemi w Warszawie. Gościem będzie również Kamil Dziubka, który odsłoni kulisy PiS. Zapraszamy!!!
21.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o wyprzedaży majątku narodowego. Gościem będzie prof. Andrzej Sadowski. Poza tym o sondzie rosyjskiej, która nie doleciała w kosmos. Będzie o tych co jeżdżą na gapę. O F 16 które trafią na Ukrainę. Będzie też o nowościach jakie czekają kierowców oraz o tym jacy Polacy są w łóżku. Zapraszamy!!!
17.08.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wszystko o referendum. O wydarzeniach w sejmie opowie Krzysztof Zimoch. Będą komentarze publicystów i ekspertów. Oprócz tego o tym jak złe powietrze wpływa na nasze zdrowie oraz o tym, że Bydgoszcz zakazuje grillowania na balkonach. Naszym gościem będzie też Adam Feder, który opowie co słychać na bazarze... Zapraszamy!!!?
16.08.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
15.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Ernest Zozuń
14.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Ernest Zozuń
10.08.2023, 124’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
09.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Ernest Zozuń
Porozmawiamy o wyborczym kalendarzu, o dymisji ministra zdrowia, poczytamy książki, jako, że dziś jest Dzień Miłośników Książek. W RADIO ŚWIECIE zajrzymy do Gruzji - mija właśnie 15 lat od wojny z Rosją. Będzie też o tym jak film o Oppenheimerze przyjmą Japończycy i o ściekach pod samym Wawelem.
08.08.2023, 126’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Patrycjusz Wyżga
Porozmawiamy o zapowiadanym strajku lekarzy, o wzroście kradzieży żywności w sklepach. W Radio Świecie przyjrzymy się skandalowi w Wielkiej Brytanii z barką dla uchodźców. Będzie też o braku kierowców zawodowych i o tym co dzieje się na Ukrainie po ostatnim ostrzale rakietowym. I na koniec o pszczołach, których jest coraz mniej...
07.08.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Ernest Zozuń
O zamieszaniu z receptami, czy skończy się w końcu ten bałagan, zapytamy meteorologa kiedy poprawi się pogoda, brygadier Karol Kierzkowski dokona bilansu strat i zniszczeń po ostatnich nawałnicach.W RADIO ŚWIECIE o tym, że nie wiele dały rozmowy w Arabii Saudyjskiej w sprawie Ukrainy. Będzie też o oszustwach remontowych i jak przed nimi się ustrzec.
03.08.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
02.08.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
01.08.2023, 124’

Audycja specjalna z Muzeum Powstania Warszawskiego

Ernest Zozuń
W ten wyjątkowy dzień zapraszamy na specjalne wydanie Popołudniówki Radia 357 z Muzeum Powstania Warszawskiego. Naszymi i Państwa gośćmi będą min. Jan Ołdakowski, dyrektor muzeum, Justyna Dżbik - Kluge, autorka książki przygotowanej na tę 79. rocznicę wybuchu powstania Jacy byliśmy? Jacy jesteśmy oraz jedna z bohaterek książki Aga Zaryan. Mówić będziemy o zdjęciach upamiętniających kolejne powstańcze rocznice, o wystawie na temat kobiet w poestaniu... Wspomnimy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz powstańcze radio. Będzie też niezwykła opowieść uczestnika tamtych dni... - pana Stefana. Nie zabraknie harcerzy... Zaprosimy też na spektakl Cisza, którego premiera odbędzie się dziś o północy w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Taka to będzie Popołudniówka z tego niezwykłego miejsca. A do tego piosenki oddające klimat tego co wydarzyło się 79 lat temu...
31.07.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce Radia 357 o tym jakie studia są studiami przyszłości? Będzie też o bezpłatnych lekach, o tym kiedy odbędą się wybory, o pewnym wiadukcie co ma dziś urodziny, o pamiątkach po Pancernych oraz o tym czy warto się ubezpieczać.
27.07.2023, 124’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o problemie śniętych ryb w Odrze, o coraz bardziej gorącym klimacie, o Korei, o kredytach 2-procentowych, o 600-leciu Łodzi oraz o ukradzionym pokoju i UFO, ale na poważnie ...
26.07.2023, 124’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce relacja od Polki mieszkającej w Palermo. Poza tym o tym co zmieniło się przez rok - bo rok temu okazało się że Odra jest zatruta. Będzie też o Chinach, o Wejściu Smoka i o pewnym 80-latku. No i oczywiście Miejscownik.
25.07.2023, 127’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wszystko o pożarach na greckich wyspach. Porozmawiamy z Polką przebywającą na Rodos. Ze strażakiem oraz ekspertem od ubezpieczeń. Poza tym o wydarzeniach w Izraelu, o dniu bezpiecznego kierowcy, o zmianach na Twitterze oraz o zwierzętach, które podbijają sieć.
24.07.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o problemie importowanych śmieci... O pożarach, które szaleją w Grecji. Co z polskimi turystami? Gościem będzie Paweł Niewiadomski, szef Polskiej Izby Turystycznej. Będzie też o wyborach w Hiszpanii... O tym, jak prawa i obowiązki mamy wobec policjantów... O pomyśle na wakacje w lesie... Oraz o trenerze z Portugalii, co to nie wiadomo czy będzie czy nas opuści....
20.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o sprawie pani Joanny... Porozmawiamy z prawniczką i przedstawimy racje wszystkich stron. Będzie też o polskich strażakach którzy zmierzają do Grecji by gasić pożary... O turystach sprawiających problemy w samolotach. Bela Komoszyńska zaprosi na jutrzejszy koncert do Muzeum Powstania Warszawskiego...
Zapraszamy!
19.07.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o polskich referendach i o tym kiedy jest ono ważne? Poza tym będzie o suszy rolniczej oraz o tym czy sjesta to dobry pomysł? Nie zabraknie sportu, wieści ze świata oraz Justyny Godz i Miejscownika... Zapraszamy!!!
18.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o wypadku samolotu pod Nasielskiem... O dostępie do broni... O upadających sklepach... O placu zabaw na środku boiska... O biegu na 600 lecie Łodzi... Oraz o słuchu i słuchaniu...
17.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce Radia 357 dużo ważnych ale i trudnych tematów. Co się wydarzyło w na basenie w Bytomiu? Porozmawiamy o przestępczości obcokrajowców. Będzie też o agresji na górskich szlakach oraz o nocnych i często tragicznych rajdach młodych ludzi... Powiemy o protestach w Hollywood oraz o pewnej ławce i pewnym widoku...
13.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o kontrowersjach dotyczących e-recept. Powiemy też które procesje znikną wskutek sztucznej inteligencji. Zdradzimy dlaczego nie można pokazywać filmów w telefonie... gorylom. Odwiedzimy festiwal polonijny w Rzeszowie. Oraz ocenimy nowego Pana Samochodzika...
12.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce podsumujemy ustalenia szczytu NATO; powiemy o kontrolach tych co jeżdżą buspasami; zajmiemy się raportem o bezpiecznej żywności; zdradzimy szczegóły obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego; wybierzemy się na deptak w Nałęczowie; porozmawiamy o nowym Panu Samochodziku oraz zaprosimy do Miejscownika...
11.07.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o znaczeniu szczytu NATO który rozpoczyna się w Wilnie. Będzie także o wysychaniu mazurskich jezior, o tym dlaczego wciąż tyle osób ulega wypadkom na przejściach dla pieszych, o rocznicy rzezi wołyńskiej, o tym, dlaczego policjanci w Bydgoszczy muszą oszczędzać i na czym oraz o pewnym mieszkańcu Krakowa który przeszedł wszystkie ulice w mieście.
10.07.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
06.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce Radia 357 o rekordach ciepła i zmianach klimatu... Poza tym o konsekwencjach jedzenia fast foodów, o tym dlaczego warto pić kranówkę, o całowaniu oraz z politologami porozmawiamy o spotkaniu u premiera na temat migrantów.
05.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
04.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
03.07.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o migrantach. Wydarzenia we Francji skomentuje prof. Maciej Duszczyk. Wątek migrantów w kampanii ocenią Bogusław Chrabota i Roman Imielski. Będzie też o niezwykłym otwarciu drogi. O torebkach foliowych. O proteście producentów malin oraz o festiwalu filmowym w Toruniu.
29.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
28.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o deklaracji redaktorów naczelnych mediów; rozmawiać będziemy z jednym z sygnatariuszy listu - Andrzejem Andrysiakiem; będzie też o relacjach Rosja - Białoruś; o pewnym Włochu co jeździł 50 lat bez prawa jazdy; o sporze o czyste powietrze; z prof. Marcinem Wiąckiem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich porozmawiamy o lustracji urzędników; będziemy mieć też zaproszenie do opery oraz zapowiemy naszą wakacyjną akcję... Pamiętają Państwo Miejscownik?
27.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
O Rosji po buncie Prigożyna, o wirusie, który zabija koty domowe. O cukrzycy - coraz więcej Polaków na nią choruje. Będzie też o perełce- fabrycznie nowym polonezie z 1989 roku.
26.06.2023, 126’

Wydanie specjalne z Sopotu i z Warszawy

Ernest Zozuń, Grzegorz Sajór,
Dziś wyjątkowe wydanie Popołudniówki Radia 357 z Sopotu. Zapraszamy do naszego studia które będzie w muszli koncertowej przy molo. Będzie wielu ciekawych gości i tekstów dotyczących atrakcji tego kurortu. Polecamy
Partner audycji Partner audycji
22.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce Radia 357 o zapowiadanym na jutro proteście diagnostów samochodowych; o nowych uprawnieniach ratowników medycznych; o pewnej kapliczce stojącej na środku skrzyżowania; o modzie na samochody elektryczne; o nowym przedmiocie Biznes i Zarządzanie; oraz o urodzinach Jana Kochanowskiego...
21.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w PP o rynku mieszkaniowym: czy mieszkanie będą tańsze, co z kredytami? Będzie o igrzyskach olimpijskich i wyczynie polskich piłkarzy; będzie też o tym jakie rośliny "mieszkają" na Pałacu Kultury oraz o planach wakacyjnych Polaków. Przyjrzymy się też akcji ratunkowej dotyczącej łodzi podwodnej. Polecamy!!!
20.06.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o to na co wydajemy najwięcej a na czym oszczędzamy? Będzie o prowizorkach na... długie lata... Będzie o tym, jak bezpiecznie przebywać za granicą podczas urlopu; będzie o kontrolowaniu pracy zdalnej przez pracodawców oraz o modzie na ludową, a może raczej folkową muzykę.
19.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce Radia 357 o urlopach tak długich jak chcą pracownicy. Czy to możliwe? Będzie też o stosunkach chińsko- amerykańskich. O tym co Amerykanie robią na lotnisku w Radomiu. O obleganych kierunkach studiów. O udzieleniu pierwszej pomocy. Oraz o wyprawie na Kazbek. Zapraszamy
15.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o wyroku TSUE dotyczącym kredytów frankowych. Kto zyska? Kto straci? Poza tym o wydarzeniach w Grecji; o magii liczb (nie tylko 666); o oszczędzaniu wody; o kryzysie w branży weselnej; będzie też zaproszenie do teatru Studio oraz na Męskie Granie.
14.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o protestach po śmierci 33 - letniej kobiety w ciąży. Naszym gościem będzie przedstawiciel Rzecznika Praw Pacjenta. Będzie też o tym co czeka na s jutro - wyrok w sprawie frankowiczów. Jakie są możliwe scenariusze? Będzie oczywiście o procesie Donalda Trumpa oraz jak trudny może być i stresujący pierwszy dzień w pracy. Porozmawiamy też o tym jak ważna jest krew oraz o tym, co łączy sztukę i biznes.
13.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tym czy rozpocznie prace i według jakich zasad komisja weryfikacyjna? Będzie o problemach firm budowlanych oraz o tym czy nadal chcemy pomagać Ukraińcom? Wreszcie przyjrzymy się raportowi - jakimi jesteśmy patriotami? Będzie też o dziwnych zgubach i wieści ze świata...
12.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
08.06.2023, 124’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w świątecznej Popołudniówce powrócimy do unijnego referendum. Wtedy byliśmy za przyjęciem do Unii. A dziś? Jak Polska się przez te lata zmieniła? Będzie też relacja naszego korespondenta z Chersonia oraz o pomocy jaką niesie tam Polska Akcja Humanitarna. Będzie o złym parkowaniu, o ocenach, niezwykłym rajdzie Maluchami oraz rozmowa z pastorem z Mrągowa. Zapraszamy!!!
07.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce Radia 357 przyjrzyjmy się sytuacji w Chersoniu. Powiemy o elektrowni w Turowie. Wspomnimy Papcio Chmiela. Będzie też o braku pracowników sezonowych oraz o edukacji seksualnej. Zdradzimy też w czym tkwi tajemnica zdrowej żywności.
06.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce powrócimy do tematu zbożowego... Także w kontekście zapowiadanej suszy. Poza tym będzie o wysadzeniu tamy w Ukrainie; o tym, że nie umiemy jeździć autostradami; o walce o lasy; a także będzie wiele wspomnień - porozmawiamy o pierwszym festiwalu w Jarocinie z 1980 roku oraz o Maluchu, który kończy dziś 50 lat. Kto z Państwa miał Malucha? Albo jeszcze ma? Proszę pochwalić się... Czekamy!
05.06.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce powrócimy do wczorajszego marszu opozycji. Porozmawiamy o jego konsekwencjach... z publicystami oraz z aktorką Joanną Szczepkowską która swego czasu ogłosiła, ze 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Będzie także o Chinach, o pikniku naukowym w Rzeszowie, o atakujących wronach oraz o suszy, jaka nas czeka w najbliższych miesiącach.
01.06.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś finał naszego słownika polsko - dziecięcego. Głosowanie właśnie się zakończyło. Od 16 do 18 wszystko ujawnimy. Będą goście, będą opinie dzieci. Będzie też Staś. Ale oprócz tego także o konsekwencjach powołania komisji weryfikacyjnej oraz o plebiscycie na drzewo roku. Zawsze warto być z nami, ale dziś zwłaszcza!!!!
30.05.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o kontrowersjach dotyczących komisji weryfikacyjnej porozmawiamy z prof. Adamem Strzemboszem, byłym prezesem Sądu Najwyższego. Poza tym mówić będziemy o tym, co dzieje się w Grecji, o rodzicielstwie zastępczym, o tanich truskawkach oraz o tym, jak Polacy zachowują się w hotelach. No i nie omieszkamy wspomnieć o głosowaniu na słownik polsko - dziecięcy...
29.05.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce ogłosimy dwadzieścia finałowych słówek do słownika polsko - dziecięcego. Będzie można teraz na nie głosować. Poza tym o decyzji prezydenta ws powołania komisji badającej wpływy rosyjskie... Będą analizy i komentarze. Oczywiście będziemy też w Turcji. Zajmiemy się gniazdownikami oraz wojną dronową w Ukrainie. Będzie też o fałszywym adwokacie.
zapraszamy!!!
25.05.2023, 119’

Audycja specjalna z Torunia i Warszawy

Ernest Zozuń, Beata Kwiatkowska,
Popołudniówka w mieście Kopernika! 

Komiksową serię „Najwybitniejsi naukowcy” wzbogacił zeszyt o najsłynniejszym, polskim astronomie . „Kopernik. Centrum wszechświata” to rysunkowa opowieść o chłopcu, który  zafascynował się spoglądaniem w niebo, zanim jeszcze został wielkim odkrywcą. Komiks powstał z okazji Roku Mikołaja Kopernika. To dobry powód, żeby spotkać się z Państwem w gotyckim mieście astronoma. 

Zapraszamy na popołudniówkę z dziedzińca Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. W audycji : Jordi Bayarri, autor komiksu  zabierze opowie o rysunkowym wyobrażeniu Mikołaja Kopernika, Dr Michał Targowski, historyk oraz Jerzy Rafalski, astronom zderzą te wyobrażenia z rzeczywistością i opowiedzą o tym, jak w rzeczywistości mógł wyglądać Mikołaj Kopernik. 
Mamy w świadomości kilka           wizerunków Kopernika. Żaden z tych, które zachowały się do dzisiaj nie pochodzi z czasów kiedy Kopernik żył, skąd więc wiemy, czy ten sportretowany na pomniku jest prawdziwy? 
Toruńskie pierniki dawniej i dziś! Tradycyjny wypiek toruński, wyrabiany jest przez piekarzy od około 700 lat. Jak to możliwe, że pierniki nie znudziły się przez tyle lat. Jak tradycyjny przepis postanowiła zinterpretować Iga Sarzyńska- Komorowska, której pierniki są jak słodkie dzieła sztuki? Joanna Gus opowie o sposobie na zrozumienie przewrotu kopernikańskiego w postaci gier, które prezentowane są na automatach, i eksponowane w różnych galeriach sztuki. Celem projektu „Zasada Kopernikańska” jest przypomnienie nam, że nie stanowimy centrum kosmosu i podkreślenie naszej roli jako strażników planety. 
24.05.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce ogłaszamy trzecią edycję słownika polsko - dziecięcego. Jak będzie można wybierać te najpiękniejsze dziecięce słowa? - proszę nas słuchać od 16. Będzie też o Trybunale Konstytucyjnym i bezpieczeństwie polskiego nieba. Będzie o ślimaczeniu się... wszak dziś dzień ślimaka. Będzie o tym, co dzieje się w Rosji oraz że od dziś koniec z jednorazowymi plastikowymi np. sztućcami. Zapraszamy!!!
23.05.2023, 122’

Audycja specjalna z Rzeszowa

Ernest Zozuń, Grzegorz Sajór,
Dziś specjalne wydanie Popołudniówki Radia 357 z Rzeszowa. Powiemy o atrakcjach miasta, odwiedziny muzeum dobranocek, porozmawiamy o architekturze oraz o instalacji planet. Ale będą także informacje o proteście pielęgniarek oraz mnóstwo sportu.
Partner audycji Partner audycji
22.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Dziś w Popołudniówce o polskiej szkole; wszak jutro egzamin uczniów 8 klas. Czy można się nie denerwować? Będzie też o tym, że najwyższy czas na sadzenie... w naszych ogródkach. Zajrzymy do Włoch, gdzie wciąż trwa walka z wodą. A na ratunek ruszają polscy strażacy. Opowiemy smutno - wzruszającą historię z Łodzi oraz porozmawiamy o funduszu rodzinnym. Co to za fundusz? Na koniec zaprosimy do teatru muzycznego im. Kiepury w Warszawie na operetkę Kraina uśmiechu. I przeniesiemy się też do Rzeszowa skąd jutro cała (prawie) Popołudniówka.
18.05.2023, 125’

Słuchacze dobrze poinformowani. Zawsze.

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o rynku mieszkaniowym... Fiasku projektu Mieszkanie Plus i tym co w zamian? Poza tym o wolności w mediach, o prohibicji w Krakowie oraz o ludziach, którzy potrafią się... samozaorać.. Będzie też o Komediancie oraz oczywiście sport i wieści ze świata.
17.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o darmowych lekach dla dzieci i młodzieży oraz osób powyżej 65 roku życia. Będzie też o WF na maturze. Czy to dobry pomysł? Zaprosimy na sztukę do teatru Studio oraz w dniu telefonu zaufania dla młodzieży porozmawiamy o kondycji psychicznej młodych ludzi.
16.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o obietnicy 800 plus. Co sądzą o niej ekonomiści? Poza tym o dronach które zagrażają samolotom... O wydarzeniach w Tajlandii... O tym, jak ważne jest światło w naszym życiu... A także o memach o radomskim lotnisku... I zaproszenie do niezwykłego podcastu.
15.05.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce poszukiwać będziemy balona, który miała nadlecieć z terenu Białorusi i wciąż nie wiadomo gdzie jest... Naszym gościem będzie gen. Mirosław Różański. Poza tym powiemy o wyborach w Turcji, o pomyśle na darmowe autostrady. Skomentujemy inne pomysły prezesa PiS oraz przeanalizujemy tekst polskiej piosenki na Eurowizję. Będzie też zaproszenie do teatru oraz o akcji ochrony karpackich lasów.
11.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o pomysłach na zaostrzenie kar. Naszym gościem będzie były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Poza tym o tym, że nie warto śmiecić oraz o profesjach cieszących się największą renomą. Będą u nas także młodzi ludzie, którzy podbijają kosmos. Oraz specjalna relacja z festiwalu Eurowizji...
10.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tym czy Polacy chcą pracować czy przejść na przysługującą im emeryturę? Będzie o ataku nożownika w domu dziecka. Jak się zachować gdy grozi nam niebezpieczeństwo? Poza tym zajmiemy się zaginionym dronem, nagrodami Anody oraz będziemy mieć zaproszenie na koncerty przy pomniku Chopina w Warszawie. Zapraszamy!!!
09.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wiele ważnych i aktualnych tematów. Będzie o pomocy dla rolników, bo dziś zbiera się w tej sprawie sejm. Będzie o rodzinach zastępczych i Wioskach SOS. Powiemy o paradzie zwycięstwa w Moskwie oraz o niezwykłym pomniku w Warszawie. A także o tym że będą kontrole płatności gdy kupujemy coś poprzez platformy sprzedażowe. Wreszcie zajmiemy się też blokowaniem kont w mediach społecznościowych. Polecamy!!!
08.05.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce zmierzymy się z królową nauk, czyli matematyką. Naszym gościem będzie prof. Paweł Strzelecki z Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie poza tym o szachach oraz o bibliotekach - czy są one jeszcze komuś potrzebne? Wrócimy też do sytuacji na granicy polsko - białoruskiej, gdzie wciąż umierają ludzie oraz do koronacji Karola III. Polecamy się od 16 do 18.
04.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
02.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w nieco jednak świątecznej Popołudniówce o ostatnich godzinach na rozliczenie z fiskusem; o grillowaniu oczywiście; relacje z finału Pucharu Polski; o tym, że coraz więcej mandatów dostajemy za rozmowy przez telefon na przejściu dla pieszych; oraz rozmowa o polskiej fladze, wszak dziś jej święto... Nie zapomnimy też o tym, czym będziemy żyć jutro, czyli polskim TOP-ie Radia 357!!!
01.05.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w świątecznej Popołudniówce wybierzemy się na pierwszomajowy pochód. Zarówno ten dzisiejszy, jak też wrócimy do lat minionych w rozmowie z historykiem. Odnajdziemy też historyczny komputer oraz porozmawiamy o kontrowersjach związanych z występami ulicznych artystów. Będzie też o słowach papieża dotyczących wojny w Ukrainie oraz o książce dotyczącej lęków i strachów wojną wywołanych. Odwiedziny też Jastarnię i niezwykłą imprezę która się odbywa w tym mieście. Zapraszamy!!!
Partner audycji Partner audycji
27.04.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce Radia 357 o drogiej majówce, na co trzeba będzie wydać najwięcej? Poza tym o rozmowie prezydentów Ukrainy i Chin, o zamienianych flagach, o otworzonym dziś lotnisku w Radomiu, o sztucznej inteligencji, która budzi coraz więcej kontrowersji oraz o mediach społecznościowych - czy ich użytkownicy mają swoje prawa?
26.04.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o rewolucji w kodeksie pracy, komu przysługiwać będzie więcej urlopu i na jakich zasadach? Będzie też o pomysłach na ograniczenie dostępu dzieci do treści pornograficznych w sieci oraz o naszym zdrowiu psychicznym. Zaprosimy Państwa na Mistrza i Małgorzatę do Studio Buffo oraz powiemy o wierze Polaków w UFO
Partner audycji Partner audycji
25.04.2023, 120’

Wydanie specjalne z Opola i Warszawy

Ernest Zozuń, Grzegorz Sajór,
Dziś w specjalnej Popołudniówce wprost z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu opowiemy - co ciekawego dzieje się w mieście, które z piosenka nam się najbardziej właśnie kojarzy... Będą ciekawi goście i frapujące tematy; będzie o mówiących pomnikach, artystycznych muralach, opolskich dziołchach oraz oczywiście o Muzeum Polskiej Piosenki; nie zabraknie też wątków zdrowotnych; także tych związanych z hałasem. Ale będzie także o tym - dlaczego Polacy mniej kupują? Oraz dlaczego wciąż rozmawiamy przez telefon przechodząc przez ulicę. Zachęcamy do słuchania nas od 16 do 18. Można nas też odwiedzić w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Czeka na Państwa Ernest Zozuń.
Partner audycji Partner audycji
24.04.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o tym, czy embargo na produkty z Ukrainy obejmie także owoce miękkie, czego domagają się sadownicy? O Słowikach, które wspierają domy dziecka w Ukrainie; o zbliżającej się brytyjskiej koronacji; o tym, czy zbiórki charytatywne będą czy jednak nie będą opodatkowane oraz o szpiegach w czasie wojny. A że Majówka i wakacje coraz bliżej porozmawiamy także o szarej strefie związanej z organizacją wakacji na uczniów. Zaprosimy też Państwa na jutro do Opola.
20.04.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce Radia 357 o tłoku w szkołach... Czy da mu się zaradzić? Odpowiedzą dyrektorzy z Lublina i Warszawy. Poza tym o szkolnych uwagach....O schronach... Czy wiedzą Państwo gdzie się takie znajdują? Będzie też o skargach pacjentów oraz zaproszenie do Teatru Ateneum. Naszym gościem będzie reżyser Mikołaj Grabowski.
19.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce przede wszystkim o 80 rocznicy wybuchy Powstania w Getcie Warszawskim; naszym gościem będzie Zuzanna Schnepf - Kołacz z muzeum POLIN; poza tym o podwyżkach w pracy - chcą ich pracownicy, a co na to pracodawcy?;będzie też o rankingu najpopularniejszych zup oraz o tym, czy nowe przepisy unijne ograniczą tanie latanie? Zapowiemy też nową edycję festiwalu Chopin i jego Europa.
18.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce... o tym, jak embargo na import ukraińskich produktów może wpłynąć na polskie firmy?; o elektromobilności polskich miast; o zdrowiu psychicznym młodych ludzi; o obchodach 80. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie oraz o... żarówce która świeci nieprzerwanie od 1901 roku.
17.04.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce... opowiemy jak posadziliśmy hektary lasu; przyjrzymy się pomysłowi embarga na ukraińskie produkty; spytamy, czy od prezentów komunijnych trzeba płacić podatki; porozmawiamy o proteście logopedów oraz o niezwykłym projekcie: otwarte miasta i wsie.
13.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce w próbie odwołania ministra edukacji Przemysława Czarnka; o pewnym aktorze, który wziął sprawy w swoje ręce; o relacjach francusko - chińskich; o nowym systemie kaucyjnym; o polskiej polityce zagranicznej oraz wspomnimy też koncert sprzed lat - The Rolling Stones w Warszawie. Polecamy się!!!
12.04.2023, 121’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce powracamy do protestujących rolników i pytamy: co dalej z ukraińskim zbożem? Poza tym - pamiętają Państwo CB radio? Będzie też o wydarzeniach w Birmie oraz o locie Gagarina w kosmos. Nie zapomnimy o czekoladzie, ale podejdziemy do zagadnienia bardzo poważnie. No i na koniec jak zwykle walka z fake newsami oraz o... dzieciach ulicy. Polecamy dwie godziny z Popołudniówką!
11.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o protestach związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego; o święcie radia; o Irlandii; o tym jak niebezpieczne może być ładowanie telefonów w miejscach publicznych; o premierze zbliżającej się musicalu o grupie Queen... W sumie... Dużo ciekawych tematów w ten poświąteczny wtorek. Zapraszamy
06.04.2023, 124’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o kontrowersjach wokół budowy kopalni węgla brunatnego w Złoczewie; będziemy także w Izraelu, gdzie dochodzi do eskalacji konfliktu; oraz gościć będziemy Polkę mieszkającą od 13 lat w Argentynie; Tomek Jeleński upiecze babę wielkanocną; zapowiemy też nową premierę w Teatrze Muzycznym Roma - musical o grupie Queen. Będzie jeszcze wiele innych atrakcji.
05.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wiele uwagi poświęcimy wizycie prezydenta Ukrainy w Polsce. Na miejscu śledził ją będzie Andrzej Rudke. Będą rozmowy z ekspertami oraz łączenie z Kijowem. Poza tym - o Donaldzie Trumpie i jego kłopotach oraz o podcastach... Wszak dziś "ich święto". Polecamy się od 16 do 18, choć wydarzenia z wizyty prezydenta Ukrainy także w specjalnych serwisach o 12.00 i 19.00
04.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
03.04.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o wizycie prezydenta Ukrainy w Polsce porozmawiamy z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Kijowie. Poza tym będzie o nowościach w prawie pracy; o nietypowych kradzieżach; o niezwykłej wyprawie kajakami z Łodzi nad Bałtyk; o tym co może czekać Donalda Trumpa oraz oczywiście o tym co wydarzyło się w sobotę... Czyli o sadzeniu lasu 357...
30.03.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce powrócimy do wczorajszych rozmów rolników z ministrem rolnictwa. Naszym gościem będzie jeden z inicjatorów protestu; będzie także o chorobie dwubiegunowej oraz o wilkach, które atakują mieszkańców Podkarpacia; W Radio Świecie przeniesiemy się do Birmy, zaś Tomasz Jeleński pokaże linię kolejową, którą dłużej się remontuje, niż się ją budowało; będzie także o naszej akcji sadzenia lasu - wszak to już w sobotę 1 kwietnia.
Partner audycji Partner audycji
29.03.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce śledzić będziemy obrady Okrągłego Stołu w sprawie rolniczych protestów. Porozmawiamy z rolnikami oraz ekspertami. Tomasz Jeleński zdradzi tajemnice barw narodowych, zaś Ernest Zozuń zaprosi nas do Szkocji, ale także do teatru Roma. Krzysztof Zimoch oceni decyzję MKOL o przywróceniu, choć pod pewnymi warunkami, sportowców z Rosji i Białorusi do sportowej rywalizacji... Będą też oczywiście fake newsy.
28.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce na pewno nie będziemy kłamać... Wszak dziś Dzień Bez Kłamstwa. Dlatego porozmawiamy z ekspertem od badań wariograficznych. Będzie u nas także rodzina, która zdecydowała się zostać rodziną zastępczą. Powiemy co z tym Tik-Tokiem oraz zdradzimy w jakich miastach najczęściej się przeklina. Odwiedzimy Węgry, ale zaczniemy Popołudniówkę od komisji ds. pedofilii, która od wczoraj nie ma swojego przewodniczącego.
27.03.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce sporo tematów zagranicznych: powiemy o tym, co się dzieje w Izraelu, co się dzieje w Niemczech oraz o groźbach Putina dotyczących broni jądrowej. Przybliżmy też pomysł "babciowatego" oraz zajmiemy się seniorami za kierownicą. Odwiedzimy niezwykły teatr i pojedziemy starą windą. Polecamy!!!
23.03.2023, 120’

Wydanie specjalne z Gliwic i z Warszawy

Ernest Zozuń, Anna Dudzińska,
Dziś w Popołudniówce odwiedzimy Gliwice. Naszymi gośćmi będą m.in. prezydent miasta Adam Neumann, Grzegorz Krawczyk - dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach, mówić będziemy o śląsko - zagłębiowskich staraniach o europejska stolice kultury oraz że podczas trwających prac konserwatorskich wykonywanych na gorsetach ludowych natrafiono na niesamowite znalezisko... Jakie o tym wszystkim opowie Anna Dudzińska ze swoimi gośćmi. Będzie też o tym protestach rolników oraz o tym, że miasta rezygnują z miejskich rowerów. Czy to już koniec boomu na takie rowery? Polecamy się...
Partner audycji Partner audycji
22.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Po lesie czas na wodę. Dziś w światowym dniu wody... wody lać nie będziemy. Będzie dużo ważnych i ciekawych tematów. O wodzie także... A poza tym o tym czy zamiast 500 plus będzie może 1000 plus? I co na to Polacy? Zajrzymy do sejmu gdzie nadal trwa protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Tomek Jeleński pokaże niezwykły wyczyn pewnego kierowcy pewnego małego auta... Będzie oczywiście radio świat oraz fake newsy. Krzysztof Zimoch zdradzi nowe pomysły dotyczące konfiskaty auta za jazdę po pijanemu. Będziemy także w Teatrze Dramatycznym, gdzie jutro premiera sztuki "Chłopaki płaczą".... Dlaczego warto sobie czasami popłakać?
21.03.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś wyjątkowa Popołudniówka, bo oprócz Ernesta Zozunia poprowadzi ją Pani Lidia, która wylicytowała współprowadzenie naszej audycji w przedświątecznej licytacji. Będą w związku z tym tematy zaproponowaną przez nią samą. Gościem będzie Zofia Dzik, twórczyni Akademii Przywódców Liderów Oświaty oraz Dorota Kicka z Polpharmy, czyli firmy, która już posadziła ponad 10 lasów w ciągu ostatnich dwóch lat z Fundacją Las na Zawsze. No i to będzie gość nieprzypadkowy, bo w Dniu Lasu dużo będziemy mówić o lesie, tym bardziej, że dziś ogłosiliśmy kolejną edycję sadzenia lasu z Radiem 357.
A poza tym... powiemy dlaczego coraz więcej uczniów przenosi się do szkół prywatnych, czy obchodzony jest jeszcze Dzień Wagarowicza oraz o szczytnej kampanii mającej na celu aktywizację zawodową osób z Zespołem Downa. Bo dziś także jest Ich święto. A poza tym - wiadomo - WIOSNA.
20.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce w Dniu bez Mięsa... o wpływie mięsa na klimat; zajrzymy do Kazachstanu oraz wspomnimy kultową Syrenkę; zajmiemy się testamentami w akcji Zapisz dobro; zastanowimy się - co z tymi bankami? - czy grozi nam znów kryzys finansowy? Będzie także relacja z festiwalu sztuki słowa, jaki w weekend odbywał się w Elblągu...
16.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o wyroku w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza; o sytuacji w Korei; o tym dlaczego warzywa drożeją; o prawach konsumentów, zwłaszcza w kontekście Ukrainek; o powracających bocianach; o premierze Okna na parlament w Och Teatrze oraz o powracającej modzie na kasety magnetofonowe.
15.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o kredytach mieszkaniowych; czy to tylko temat kampanii czy realne wsparcie? Powiemy o chrapaniu oraz walce z cyberprzestępczością. Z Arturem Andrusem wspominać będziemy Wojciecha Młynarskiego. Jak w każdą środę demaskować będziemy fake newsy oraz odpowiemy na pytanie, kto może mieć pozwolenie na broń i kiedy może ją przy sobie nosić i w jaki sposób?
14.03.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce: czy po upadku amerykańskich banków grozi nam kolejny kryzys finansowy?; o za nisko umieszczanych tabliczkach z rozkładem jazdy autobusów; o tym jak miasta nagradzają tych, którzy płacą u nich podatki; o programie"czysta rzeka" ; oraz o tajemnicach liczby PI... Zapraszamy!!!
13.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce zajmiemy się m.in agresją wśród nastolatków; naszym gościem będzie Łukasz Ługowski, były dyrektor ośrodka Kąt; powiemy też o kolejnym dniu protestu osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców; będziemy w Arabii Saudyjskiej oraz z Markiem Zającem podsumujemy dekadę papieża Franciszka; przyjrzymy się sprawie zatruwanej Wisły oraz z podsumujemy oscarową noc, ale bardzo nietypowo - naszymi gośćmi będą: Tomasz Organek oraz hodowca osiołka Kubusia, który zagrał główną rolę w filmie IO...
09.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o mediach publicznych; czy należy zlikwidować TVP INFO jak chce opozycja?; połączymy się także z reporterem w Ukrainie, gdzie trwają zmasowane ataki Rosjan; odwiedzimy protestujących rodziców osób z niepełnosprawnościami; powiemy czy w każdym bloku będzie musiała być winda?; zajmiemy się też poważnym problem odżywiania - anoreksją.
08.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń, Maria Guzek,
Dziś w Popołudniówce składać będziemy najlepsze życzenia wszystkim Paniom!!! Mówić będziemy o tym czy są traktowane na rynku pracy tak samo jak mężczyźni; naszym gościem będzie Aleksandra Karasińska, redaktor naczelna magazynu Forbes Women; Tomasz Jeleński przypomni jak to kiedyś bywało 8 marca; porozmawiamy też o kobietach z Ukrainy, zarówno tych przebywających w swojej Ojczyźnie, jak i tych, które przyjechały do Polski. Będziemy też w sejmie, gdzie protestują rodzice dzieci z niepełnosprawnościami oraz odwiedzimy też Wielką Brytanię. A skoro środa będą też fake newsy. Polecamy się...
07.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce będziemy w sejmie, gdzie po 5 lata protest wznowili rodzice dzieci z niepełnosprawnościami. Porozmawiamy z mamą 25-letniej Kingi... Odwiedzimy też Chiny oraz opowiemy o najmniejszej kawalerce świata... Rafał Frydrych zajmie się żebrzącymi na ulicach - czy dawać im pieniądze czy pomagać w inny sposób? Nie zabraknie też odpowiedzi na pytanie - co wiedział Jan Paweł II - to po premierze dokumentu Marcina Gutowskiego "Bielmo. Franciszkańska 3".
06.03.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce nie zabraknie ważnych, ale bardzo trudnych tematów. Po śmierci nastolatka ze Szczecina ze Sławomirem Matczakiem, ekspertem od walki hejtem porozmawiamy jak ważna jest ta walka i jak ważne jest chronienie ofiar... Poza tym powiemy o nowym zjawisku w pracy, w wyborach w Estonii, o najpopularniejszych nazwiskach oraz o pomyśle, by można brać zwolnienie, gdy chory jest nasz... pies lub kot. Będzie też o niezwykłych obrazach ukraińskich artystów oraz zaproszenie na Alicję w Krainie Czarów.
02.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o mailach Michała Dworczyka i postępowaniu prokuratury. Będzie też... felieton religijny Tomasza Jeleńskiego oraz wzruszająca historia pewnego chłopca, który czeka na pomoc. Będziemy też w Teatrze Polskim, gdzie jutro premiera Koziołka Matołka.. oraz wrócimy do tematu zatrutej Odry. Polecamy!!!
01.03.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wszystko o Pracowniczych Planach Kapitałowych... Poza tym przypomnimy kultową Warszawę, poprzytulamy się z bibliotekarzami, odwiedzimy Nigerię, przyjrzymy się muralom, sprawdzimy, czy to koniec Tik-Toka oraz zdemaskujemy fake newsy. Polecamy!!!
28.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce polecamy rozmowę z Marcinem Oleksym, który wczoraj odebrał nagrodę FIFA na najpiękniejszego gola w 2022 roku. Gościem będzie też prezes AMP Futbol Polska. Powiemy o zaleceniach OECD dotyczących polskiej gospodarki - komentatorem będzie prof. Witold Orłowski. Zastanowimy się czy to już wiosna oraz czy warto spożywać... coś co nie jest mięsem. Z publicystami porozmawiamy o pakcie senackim, zaś w Radio Świecie przeniesiemy się do Irlandii. Zapraszamy!!!
27.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce historia ginekolożki ze Szczecina, u której CBA zabezpieczyła dane medyczne pacjentek... Z ekspertem zastanowimy się w jakich sytuacjach dokumentacja medyczna może być udostępniana i komu? Poza tym powiemy o tragedii imigrantów na południu Włoch, o tym, że Turcy wciąż czekają na pomoc po trzęsieniu ziemi oraz o wyroku w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło... Będzie też o pomyśle powrotu łaciny do szkół oraz zaproszenie do teatru...
23.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wiele tematów związanych z jutrzejszą rocznicą napaści Rosji na Ukrainę. Andrzej Rudke sprawdzi jak dziś funkcjonują ośrodki dla uchodźców z Ukrainy; o pomocy porozmawiamy z prof. Maciejem Duszczykiem z Uniwersytetu Warszawskiego; o pomocy dzieciom, zwłaszcza tym z domów dziecka - z Anną Choszcz - Sendrowską oraz Tomaszem Wodzyńskim ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce...
Krzysztof Zimoch sprawdzi dlaczego tak często bez uzasadnienia wzywamy karetki pogotowia i straż pożarną, a Tomasz Jeleński - czy zawsze warto korzystać z google maps?
Będzie też rozmowa Romy Leszczyńskiej o problemach afrykańskich kobiet w czasie menstruacji...
Gościem Popołudniówki będzie ponadto o. Wiesław Dawidowski, który wczoraj odprawił prywatną Mszę Św. dla prezydenta USA.
22.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce nadal wiele o wizycie Joe Bidena w Polsce... Drugi dzień wizyty zrelacjonuje Andrzej Rudke, a skomentują byli korespondencji w USA - Dorota Wysocka - Schnepf, Andrzej Krajewski i Leszek Krawczyk. W Radio Świecie - apekt chiński. Powiemy też czy Polacy byliby skłonni walczyć za Ojczyznę. Zajrzymy też do Terespola, by z wójtem miasta porozmawiać o wpływie zamknięcia granicy dla sytuację przedsiębiorców... Będzie też o spacerach z końmi oraz jak co środa - o fake newsach.
21.02.2023, 126’

Wizyta Joe Bidena w Polsce

Ernest Zozuń
Dziś specjalne wydanie Popołudniówki poświęconej w całości wizycie Joe Bidena w Warszawie. Będziemy tam, gdzie prezydent USA wygłosi o 17.30 przemówienie; poznamy reakcje ze Stanów Zjednoczonych, z Ukrainy, ale także z Moskwy, gdzie dziś swoje orędzie wygłosi prezydent Rosji. Przybliżymy poprzednie ważne wizyty prezydentów USA w Polsce oraz z byłym szefem BOR gen. Marianem Janickim porozmawiamy o zabezpieczeniu takich wizyt. Zaś od 17.30 z ekspertem będziemy śledzić wystąpienie prezydenta Bidena.
20.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce wszystko o wizycie prezydenta USA w Kijowie i Warszawie. Połączymy się z Kijowem, naszym gościem będzie były ambasador Polski w USA - Ryszard Schnepf; powrócimy też do konferencji bezpieczeństwa w Monachium. Będzie też o ubóstwie energetycznym, spacerach terapeutycznych z końmi, a na koniec - odkryjemy tajemnice Air Force 1.
16.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
15.02.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
14.02.2023, 126’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce będzie oczywiście walentynkowo... Maria Guzek opowie o tym czy w tym święcie więcej jest romantyzmu czy marketingu? Porozmawiamy o wizerunku współczesnych singli... Będzie o pięcioraczkach urodzonych w Krakowie... O problemach małych i średnich przedsiębiorców porozmawiamy z ich rzecznikiem Adamem Abramowiczem. Będzie raport z Mołdawii i z Odessy w Ukrainie. A także o pewnej aplikacji i pewnej owieczce...
13.02.2023, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w wyjątkowej Popołudniówce z okazji Dnia Radia powiemy Państwu jak się robi... Popołudniówkę... Poza tym będzie o kolejnym zestrzelonym balonie; o maśle, które tanieje; o tym jak odbudować zniszczone po trzęsieniu ziemi tereny oraz o finale superbowl... Gościem Popołudniówki będzie też prof. Andrzej Zoll. Czy można sfałszować wybory? I co dalej z pieniędzmi z KPO po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy? Polecamy...
09.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce - relacje z Turcji, gdzie wciąż trwa akcja ratownicza po trzęsieniu ziemi; powiemy czy za wypłatę pieniędzy z bankomatu będziemy musieli zapłacić 10 zł; o wizycie prezydenta Ukrainy w Londynie, Paryżu i Brukseli; o raporcie - jak Polacy traktują dziś Ukraińców; o tym jak zostać fikcyjnym królem oraz rozmowa z wicemistrzem świata w robieniu pizzy... Bo dziś przecież wszyscy do pizzeriii... Albo pizza w domu... Polecamy się od 16 do 18...
08.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o pomocy dla osób poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi; rozmawiać będziemy z polskimi strażakami z grupy ratowniczej; z Polakiem mieszkającym w Turcji i niosącym pomoc; z szefem Caritas Polska pomagającym w Syrii; będzie także o niezwykłe pomocy jaką niosą psy ratownicze; a poza tym o orędziu Bidena; o tym czy zakazać uczniom używania telefonów w szkołach; o rajdzie rowerowym dla klimatu oraz o... mięsie komórkowym... Brzmi tajemniczo? Wszystko wyjaśni się między 16 a 18. Zapraszamy!
07.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce cały pakiet wiadomości z Turcji i Syrii. Będą relacje z miejsca trzęsienia ziemi, rozmowa ze strażakiem oraz o akcji pomocy; w Radio Świecie o stosunkach amerykańsko - chińskich; o nowych przepisach dotyczących miejsc parkingowych; o tym, czy opozycja pójdzie osobno do wyborów; oraz rozmowa z ostatnim redaktorem naczelnym Świata Młodych; no i na koniec niespodzianka - będzie o nas - czyli jak się robi Popołudniówkę? Polecamy!
06.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce wszystko o trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię; poza tym o pomyśle rządu na kredyty mieszkaniowe 2 procentowe; o szpiegowskich balonach; o mistrzach parkowania. Powrócimy także do zatrucia Odry oraz do uchodźców przekraczających granicę polsko - białoruską... Wiele ważnych i tematów przed nami. Polecamy!!!
02.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
Dziś w Popołudniówce o tym czy Polacy mają jeszcze oszczędności; o wizycie papieża Franciszka w Kongo; o ślepej miłości prowadzącej do bankructwa; o tym, czy będziemy płacić podatek od darowizn i zbiórek oraz czy Polacy chcą jeszcze pomagać uchodźcom z Ukrainy. Będzie też zaproszenie na UFO, czyli festiwal organizowany przez młodzież z warszawskiego liceum Batorego.
01.02.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o fali samobójstw wśród nastolatków; o sytuacji w Gruzji; o tym, co czeka w tym roku maturzystów na egzaminie; o tym co mogą a czego nie - fundacje; o tym, co zabralibyśmy z domu na wypadek niespodziewanego zdarzenia; o tym czy to koniec księgarni oraz oczywiście jak w każdą środę walka z fake newsami.
Polecamy!!!
31.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
W Popołudniówce polecamy wiele ciekawych tematów... Ubywa Polaków... Dlaczego i czy dam się odwrócić tę tendencję? O sytuacji w Izraelu... Relacja z Ukrainy oraz rozmowa o tym, czy Amerykanie przekażą samoloty F16? Będzie też o policjantach, którym ukradziono radiowóz oraz o taksówkarzach, których coraz częściej brakuje...
30.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o sporze między lekarzami a ministrem edukacji dotyczącym dostępu do studiów medycznych; o wyborach prezydenckich w Czechach; o nowinkach technologicznych sprawiających kłopoty; o byciu wolontariuszem WOŚP; o tym, że Polacy rekordowo się zadłużają biorąc "chwilówki" oraz o tym, że dziś mija 32 lata od premiery musicalu "Metro". Gośćmi będą odtwórcy głównych ról...
26.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
W Popołudniówce specjalny dyżur telefoniczny, podczas którego odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące badania Radia 357. Poza tym o klauzuli sumienia, o Australii, o strefach wolnych od zanieczyszczeń w miastach, o premierze w Teatrze Ateneum oraz o wirtualnej rzeczywistości, która pomaga walczyć z fobiami.
25.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Patrycjusz Wyżga
O nowych przepisach dla polskich kierowców, o kontrowersyjnych przepisach dotyczących lasów, o leopardach wysyłanych na Ukrainę. A także o dymisjach w ukraińskich władzach, o budce dla ptaków, która udaje fotoradar i o fake newsach.
24.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce...oczywiście o nowym trenerze polskiej kadry; o tym czy stanieją bilety PKP; o tym kiedy policja ma nas prawo legitymować; o nominacjach do Oscarów oraz o odszkodowaniu za brak prądu.
23.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce... O akcji Jazda bez czytanki - wyjaśni Maria Guzek. O wydarzeniach w Izraelu opowiemy w Radio Świecie. Będzie też o walce z foliówkami oraz o pewnej Włoszce, która dojeżdża do pracy 770 km codziennie... Będzie też o pladze kradzieży oraz oczywiście o naszej ankiecie dla słuchaczy.
19.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o proponowanym przez rząd podatku od zakupu mieszkań... o telefonach, co się nie chcą dać zresetować... o wydarzeniach we Francji... o tym, czy w Polsce przestrzegane są prawa człowieka... o filmowym portrecie Jurka Owsiaka oraz o katastrofie humanitarnej na Madagaskarze.
18.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tragedii koło Kijowa, o elektrowniach wiatrowych, o tym, kto może liczyć na dopłaty do rachunków za gaz, o sytuacji w Niemczech po dymisji minister obrony, o człowieku, który zdobył biegun oraz o naszych emeryturach... Będą także obalane fake newsy oraz historia retro parowozów...
17.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Czy nowelizacja prawa o spółkach handlowych została napisana pod dyktando prezesów paliwowych gigantów? Czy wakacje zamienią się w...ferie zimowe? O ćwiczeniach rosyjsko - białoruskich... O publicznym praniu brudów między pewnym piłkarzem a pewną piosenkarką... O tym, jak zachować się w czasie karambolu... Oraz o rankingu uprzejmych miast.
16.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Dziś w Popołudniówce serwujemy... wirtualne msze odprawiane przez nastolatków? Jak tłumaczyć to zjawisko - odpowiedź Krzysztofa Zimocha i brata Szymona Janowskiego; o dziwnych fotkach z fotoradarów opowie Tomasz Jeleński; Ernest Zozuń zabierze nas do Peru; zaś Andrzej Rudke zda relację czy to koniec osiedlowych sklepików; będzie też rozmowa z Małgorzatą Serafin o depresji i apel by zostać wolontariuszem Muzeum Polin.
12.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
Prowadzenie: Michał Olszański
11.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
10.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
Prowadzenie: Michał Olszański
09.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
05.01.2023, 180’

Wydanie urodzinowe

Kuba Strzyczkowski
Dziś w wyjątkowej, bo urodzinowej Popołudniówce polecamy: specjalną rozmowę ze Stefanem Friedmannem; będzie z nami Marcin Gutowski, który zdradzi pewną tajemnicę; Grzegorz Sajór w cyklu (mini) Korzenie i skrzydła zada kilka pytań red. Kubie Strzyczkowskiemu; będzie także urodzinowy materiał Kuby Benedyczaka oraz news dla patronów Kamila Paczka. Oprócz tego powiemy także czy zabraknie leków oraz o przyszłości Kościoła...
04.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
Prowadzenie: Michał Olszański
03.01.2023, 127’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
02.01.2023, 119’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
29.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Krzysztof Tubilewicz
Niemal każdego, pierwszego stycznia, podejmujemy próbę kształtowania w sobie zdrowych nawyków. W czwartkowej Popołudniówce, wgryziemy się w to zagadnienie naukowo.
Porozmawiamy z dr Alicją Puścian z Pracowni Neurobiologii Emocji. Później, na temat spojrzymy przymrużonym okiem Tomka Jeleńskiego. Co więcej?
Andrzej Rudke i Krzysztof Zimoch opowiedzą nam o zmianach, które w Nowym Roku zajdą na pewno. Praca zdalna, ochrona przed zwolnieniem z pracy oraz nowe rodzaje urlopów, ale także… znacznie lepsza perspektywa na te urlopy. Rok 2023 przyniesie nam więcej długich weekendów! Tylko czy starczy nam pieniędzy, żeby te dni ciekawie wykorzystać..?
Beata Kwiatkowska wyjaśni nam ważny przekaz, który niesie ze sobą ustawiona w Legnicy choinka z rozbitymi bombkami.
W Radiu Świat, raz jeszcze ozłocona Argentyna. Czy rodacy Messiego świętowali podwójnie, by zapomnieć o niemal stuprocentowej inflacji..?
28.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
Prowadzenie: Michał Olszański.
27.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Michał Olszański
W Popołudniówce o tym, co zmieni się w styczniu w programie Czyste Powietrze, opowie o tym Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Jacek Zalewski prezes Fundacji Dobra Wola wyjaśni jak bardzo ważne jest wsparcie dla rodziców, którym rodzi się niepełnosprawne dziecko, a z Norbertem Konarzewskim z Federacji Polskich Banków Żywności porozmawiamy o tym jak dobrze gospodarować, by nie marnować żywności. I przyjrzymy się jak w Nowej Zelandii walczy się paleniem.
22.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
21.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce polecamy: masło ofiarą inflacji; na co uważać w szale zakupów; czy przedświąteczne porządki mają sens?; co dzieje się w Afganistanie?; czy można domagać się odszkodowania za śliskie chodniki?; będzie też o pomaganiu i fake newsach...
20.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Co dalej z Komendantem Głównym Policji? A także o relacjach rosyjsko-białoruskich; o tym, jak defibrylator może uratować życie; o chodnikach przypominających dziś lodowiska oraz tym, jakie mądre prezenty kupować pod choinkę.
19.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce mnóstwo po wczorajszych mundialowych emocjach. Naszymi gośćmi będą Michał Listkiewicz, dziennikarz Jerzy Chromik oraz Polka mieszkająca w Argentynie. Będzie też o tym, co Mundial dał Katarowi. Oprócz tego o ustawie antylichwiarskiej oraz o tym, że Częstochowa nie chce płacić za lekcje religii. A także o choince. Żywa czy sztuczna? Będzie także Paweł Sołtys ze swoim Coś za coś... Czekamy!!!!
15.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o przełomie w sprawie śmierci Iwony Wieczorek; o słowie roku w Wielkiej Brytanii; o szczycie USA - Afryka; o niezwykłym i wymagającym pomocy katowickim hospicjum; o świątecznej akcji Wiosek Dziecięcych; o tym, jak Brytyjczycy przygotowują się do świąt oraz zaproszenie do Prekursorów.
14.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
13.12.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Dziś w Popołudniówce o pomyśle, by zwiększyć liczbę komisji wyborczych; o tym czy przysłuży się to wyższej frekwencji Andrzej Rudke i komentarz Anny Materskiej Sosnowskiej z UW,
Tomasz Jeleński sprawdził co grozi za niewłaściwe odśnieżanie auta, zaś Artur Gaweł opowie o pomyśle ograniczenia dostępu do leków w sklepach czy na stacjach benzynowych. Ernest Zozuń przyjrzy się korupcji na szczytach unijnej władzy. Będzie też wspomnienie stanu wojennego (z dziennikarzem Andrzejem Krajewskim) oraz gen. Mirosława Hermaszewskiego. No i moc informacji przed półfinałem Argentyna - Chorwacja.
12.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
08.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie; Ernest Zozuń
07.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce o tym, że Patrioty będą jednak w Polsce? Dlaczego - o tym Maria Guzek i płk rezerwy Maciej Matysiak, ekspert Fundacji Stratpoints; będzie także o tym, że karpie mają być na święta wyjątkowo drogie; Artur Gaweł opowie o tym, że na drogach ma być mniej znaków drogowych; będą fake newsy oraz o tym, że tradycje flisackie trafiły na listę UNESCO. Zaś Magdalena Bigaj zdradzi co mówią o nas hasła, których wyszukujemy w googlach.
06.12.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie; Grzegorz Sajór
05.12.2022, 128’

Na żywo ze Śląskiego Festiwalu Nauki

Ernest Zozuń, Anna Dudzińska,
Specjalne wydanie Popołudniówki 357 z Festiwalu Nauki w Katowicach. Będzie mnóstwo ciekawych tematów i rozmów. Jednym z gości Ernesta Zozunia będzie Polak pracujący w CERN Sławosz Uznański. Czy poleci on w kosmos? Będą także laureaci konkursu naukowego, będzie rozmowa o biotechnologii oraz o niezwykłym projekcie RAWA. Naszymi gośćmi będą m.in. rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek, prof. Adam Pisarek, kulturoznawca z UŚ oraz prof. Grzegorz Hańderek, protektor ASP w Katowicach.
Partner audycji Partner audycji
01.12.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie; Ernest Zozuń
Partner audycji Partner audycji
30.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
29.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
28.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
24.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
23.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
22.11.2022, 180’

Mecz Polska - Meksyk

Ernest Zozuń, Tomasz Gorazdowski, Mateusz Fusiarz, Justyna Mączka, Mateusz Kuźniewski,
Prowadzenie: Justyna Mączka, Ernest Zozuń, Tomasz Gorazdowski, Mateusz Fusiarz, Mateusz Kuźniewski
21.11.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
17.11.2022, 126’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
15.11.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
15.11.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
14.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
10.11.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Popołudniówka w składzie: Justyna Mączka, Maciej Piasecki i Grzegorz Sajór polecają: - po co komu sanki? - czyli konsekwencje ocieplenia klimatu - Maria Guzek; Generał Stanisław Koziej - były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego: czy to koniec wojny w Ukrainie?; USA po wyborach do kongresu - Ernest Zozuń; alkohol przez internet? - Artur Gaweł; co słychać w Londynie? - Artur Kieruzal; czytanie w myślach - Tomek Jeleński
no i oczywiście skład na Katar - Tomasz Gorazdowski.
09.11.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
08.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
07.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Ernest Zozuń, Szymon Kuliś i Grzegorz Sajór polecają dzisiejszą Popołudniówkę, w której: dlaczego Polki nie rodzą dzieci? - odpowie Maria Guzek; o walce ze stereotypami prof. Natasza Kosakowska - Berezecka z Uniwersytetu Gdańskiego; o szczycie klimatycznym rozpoczynającym się w Egipcie; czy to koniec tarczy antyinflacyjnej? - sprawą zajął się Krzysztof Zimoch; niezwykła kampnia SOS Wioski Dziecięce.
03.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
02.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
01.11.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Justyna Mączka, Grzegorz Sajór i Tomasza Matlingiewicz w tej świąteczny dzień zapraszają na Popołudniówkę. A w niej: droższe ubezpieczenie OC, od kiedy i dla kogo - odpowie Andrzej Rudke. Rekordowo ciepły 1 listopada - rozmowa z Grzegorzem Walijewskim z IMiGW. Niepokojące doniesienia z Ukrainy - relacja Piotra Kaszuwary. Groby bezdomnych i bezimiennych w Łodzi odwiedził Krzysztof Zimoch. Wspomnimy Królową Elżbietę II oraz Michaila Gorbaczowa i jak co wtorek powiemy jak inni radzą sobie z kryzysem - tym razem Włochy. Tomasz Jeleński zaś opowie o niezwykłym obrazie... Dlaczego niezwykłym?
Polecamy Popołudniówkę Radia 357!
31.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
27.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Justyna Mączka, Grzegorz Sajór i Michał Foltak polecają Popołudniówkę, w której: jak Polacy radzą sobie w praktyce z drogą energią? - sprawdzała Maria Guzek; 5-godzinny dzień pracy? Dla kogo? Na jakich zasadach? - o tym mecenas Piotr Walczak; Ernest Zozuń zabierze nas do Iranu; Krzysztof Zimoch zapyta: co z tymi "małpkami"?; o elektronice w aucie, która nieraz płata figle - opowie Tomasz Jeleński; zaś Artur Kieruzal, jak co tydzień przybliży nam klimat Londynu.
26.10.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
25.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
24.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
20.10.2022, 120’

Wydanie specjalne z Zagrzebia i Warszawy

Ernest Zozuń, Justyna Mączka,
Prowadzenie: Justyna Mączka i Ernest Zozuń.
19.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Justyna Mączka, Grzegorz Sajór i Rafał Grzebalski zapraszają na Popołudniówkę.
A w niej: Czy za jazdę pod wpływem alkoholu powinny być konfiskowane auta? - o tym Krzysztof Zimoch. Ludzie listy piszą... do seniorów w szpitalach i domach pomocy społecznej,. Czy to koniec nowej premier Wielkiej Brytanii ? Z Londynu Artur Kieruzal. Czy klientom firmy Tauron grozi odcięcie gazu? - sprawdzał Andrzej Rudke, zaś Tomasz Jeleński podpowie: grabić liście czy nie?
Będzie też Paweł Ellerick o fake newsach  i Kamil Paczek o powracającej modzie na robienie zdjęć na kliszach.
18.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Jak Polacy próbują sobie radzić, kiedy w portfelu zaczyna wiać pustkami? - sprawę badał Andrzej Rudke.
Idzie załamanie pogody, uwaga na przymrozki - o tym w rozmowie z Grzegorzem Walijewskim z IMiGW.
O sytuacji w Ukrainie porozmawiamy z Piotrem Kaszuwarą.
Czy płacą Pańswo na odbiornik radiowy w samochodzie? Nie? To mają Państwo problem. Jaki? - odpowiedź w materiale Krzysztofa Zimocha.
Ludzie listy piszą a listonosz je roznosi. O pracy listonoszy Tomasz Jeleński.
Będziemy też w Berlinie i z Bartoszem Dudkiem porozmawiamy o tym, jak w kryzysie radzą sobie Niemcy. Zapraszamy!
17.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór.
13.10.2022, 126’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
12.10.2022, 125’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Dziś w Popołudniówce czekają na Państwa:
Justyna Mączka, Ewa Koch, Grzegorz Sajór, Szymon Kuliś i Mateusz Fusiarz
Ekolodzy łapią się za głowę, specjaliści od energetyki trochę niedowierzają, a sprawie przyglądał się Andrzej Rudke. O co chodzi? O możliwość palenia węglem brunatnym.
Byli już Państwo na grzybach? To może najwyższy czas... Gdzie ich szukać - opowie Jerzy Rumiński, grzyboznawca w Wojewódzkiej Stacji sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu.
Frankowicze czekali dziś na dobre dla nich wieści... Czy się doczekali - zdradzi radca prawny Marcin Szołajski.
Będzie też o uzależnieniu od komputerów oraz o tym by uważać na np. łosie, gdy jedziemy leśną drogą.
A przez całą Popołudniówkę dziennikarze Radia 357 czytać będą swoje ulubione lektury.
Zapraszamy!
11.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
10.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce:
- relacja Piotra Kaszuwary z Ukrainy,
- w Dniu Zdrowia Psychicznego zajmiemy się pomocą dla młodych osób, gościem będzie Angelika Frydrych, autorka bloga Nastoletni Azyl,
- będzie o politycznej scenie w Austrii oraz o protestujących nauczycielach, których odwiedził Andrzej Rudke,
- Paweł Sołtys podpowie coś za coś,
- odwiedzi nas także Alicja Pieczka, wnuczka zmarłego niedawno aktora. Alicja realizuje właśnie film. Franciszek Pieczka zagrał w nim swoją ostatnią rolę.
06.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
05.10.2022, 181’

Wydanie specjalne

Kuba Strzyczkowski
Wydanie specjalne - Kuba Strzyczkowski podsumował akcję ,,Posadź z nami las"
04.10.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
03.10.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
29.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Dziś w Popołudniówce: wsiąść do pociągu, ale jakiego, czyli o mapie skasowanych połączeń kolejowych; studenci wracają na uczelnie: prof. Michała Zasada, rektor SGGW; katastrofa humanitarna na Haiti; Kraków mówi "nie" tym, co wspierają agresję Rosji w Ukrainie; Londyn oczami Artura Kieruzala; pstrokata "pasteloza", czyli o urodzie polskich miast; aparaty na klisze wracają do łask.
28.09.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
27.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
PROWADZENIE: Justyna Mączka
26.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Dziś w Popołudniówce: atak jądrowy - procedury postępowania; jak traktować uchodźców z Rosji: Anna Maria Dryner, PISM; czy za jajko zapłacimy wkrótce 5 zł?; w jakim kierunku skręcają Włochy?; Złota Wstążka: Anna Apel, prezeska Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową; jak zmieniają się lasy?; co wiemy po meczach z Holandią i Walią? Zaprasza Ernest Zozuń.
22.09.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
21.09.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
20.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
19.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
15.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
14.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
13.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
12.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
08.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Grzegorz Sajór
Prowadzenie: Grzegorz Sajór
07.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
06.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
05.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń
01.09.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
31.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
30.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
29.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka
25.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
24.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
23.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
22.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
18.08.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
17.08.2022, 121’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
16.08.2022, 122’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
15.08.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
11.08.2022, 120’

Na żywo ze Szczecina

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
10.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
09.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
08.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
04.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
03.08.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
02.08.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
01.08.2022, 120’

Specjalne wydanie z Muzeum Powstania Warszawskiego

Ernest Zozuń, Grzegorz Sajór,
Specjalne wydanie Popołudniówki 357 z Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzone przez Ernesta Zozunia i Grzegorza Sajóra. Rozmowy na żywo z gośćmi, piosenki powstańcze w nowych aranżacjach i czytanie listów pisanych w sierpniu 1944 roku w Warszawie
28.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
27.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
26.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
25.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
21.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie: Justyna Mączka.
20.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
19.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Justyna Mączka
Prowadzenie Justyna Mączka
18.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
14.07.2022, 119’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
13.07.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Ernest Zozuń
Prowadzenie Ernest Zozuń
doładowanie ...