Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Marcin Klimkowski

369

Rozmawialiśmy o dojrzewaniu, edukacji seksualnej, pornografii, zdradzie, homoseksualności, fantazjach seksualnych, gadżetach, libido, pożądaniu, slut-shamingu, zapachu, orgazmach, aseksualności, grze wstępnej, szczerości, pojęciu normalności w seksie, zdrowiu, chemii miłości i pożądania, wpływie stresu na życie seksualne, niedopasowaniu seksualnym, seksie w Szwecji, na Bali i w Stanach Zjednoczonych. W nowej odsłonie audycja 369 ma ambicje być bliższa słuchaczom. W większości odcinków będzie można napisać lub zadzwonić do prowadzącego i gościni lub gościa audycji i porozmawiać na temat dręczących słuchacza wątpliwości. Będzie można zadawać pytania, czy to osobiście (telefonicznie), czy za pośrednictwem maila. Audycje tego typu będą zapowiadane wcześniej, żebym mógł zebrać odpowiedni materiał. W ciągu tygodni będę też zbierał pytania, by zadawać je fachowcom na antenie, ponieważ nie każdy ma tyle odwagi, by zdecydować się na kontakt bezpośredni. Na antenie Radia 357 w nocy z niedzieli na poniedziałek, start o północy.
04.12.2022, 60’

Udawane orgazmy

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Porozmawiamy dziś na żywo z Magdaleną Smaś-Myszczyszyn, seksuolożką i psychoterapeutką. Odpowiemy na pytania z nadsyłanych przez Was maili (było ich sporo), ale także poruszymy trudny temat: udawania orgazmów. Wciąż możecie pisać, co Was interesuje i trapi. Będziemy się starali odnieść do tych pytań i dylematów, jeszcze dzisiaj. Na koniec ponownie bardzo Was proszę, Drodzy Patroni i Słuchacze, piszcie do mnie. O swoich wrażeniach. Tak jak dziś, Wasze pytania zadam specjalistom: psychologom i seksuologom. Odpowiemy na nie na antenie.
27.11.2022, 59’

Miłość w XXI wieku

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Dziś ostatnie listopadowe 369. Jak zwykle o najtrudniejszej porze z możliwych, czyli o północy z niedzieli na poniedziałek. Jeśli nie będziecie spali, słuchajcie. Jeśli będziecie, seksownych snów życzę, ale pamiętajcie, że 369 to audycja i podcast w jednym, możecie jej odsłuchać w dogodnej dla siebie porze. Wybierzcie sami, ważna jest przecież treść. Porozmawiamy dziś bardziej o relacjach niż o „łóżku”. Tematem będzie oddalanie się od siebie. Jak to jest: ona kocha jego (lub ją), on kocha ją (lub jego), przynajmniej tak deklarują, a mechanizm związku przestaje funkcjonować? Coraz mniej jest dobrych wspólnych chwil, coraz mniej seksu, porozumienia i czułości. Bo stres, wypalenie, dzieci, praca, pieniądze… Po tym trudnym temacie i meandrach oddalania się od siebie oprowadzi Was „doktor od miłości”, czyli dr Olga Kamińska, psycholożka, badaczka i pasjonatka neuronauki, autorka podcastu „#LOVE. Miłość w XXI wieku” i książki „#LOVE. Jak kochać w XXI wieku”.  Na koniec ponownie bardzo Was proszę, Drodzy Patroni i Słuchacze, piszcie do mnie. O swoich wrażeniach, ale także dylematach. Wasze pytania zadaję specjalistom: psychologom i seksuologom. Będziemy na nie odpowiadać na antenie już za tydzień, 4 grudnia. Gościnią będzie wówczas seksuolożka i psycholożka Magdalena Smaś-Myszczyszyn. 
20.11.2022, 60’

Z Ewą Wanat o rewolucji seksualnej

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
My się nie wstydzimy. Nie w 369! Mam nadzieję, że dołączą Państwo do nas i też wstyd porzucą. Tym bardziej, że w najnowszej audycji będzie o nim sporo. Porozmawiam z jedną z najlepszych dziennikarek w Polsce, propagatorką wiedzy o seksualności i współautorką pionierskiej audycji radiowej o seksie, którą wiele lat prowadziła z dr. Andrzejem Depko, czyli z Ewą Wanat. A to dlatego, że spod jej pióra wyszła doskonała książka "Pieprzyć wstyd. Historia rewolucji seksualnej". Będzie o tym, dlaczego rewolucja seksualna ominęła komunistyczną Polskę, dlaczego nie doszło do niej, kiedy PRL już upadła, no i dlaczego wciąż są z nią problemy. Z rewolucją, z edukacją seksualną i z otwartością na seks w ogóle. Ewa Wanat była i jest bezkompromisową autorką, spodziewajcie się zatem kawy na ławę. Zapraszam na 369, audycję o seksie i intymności w Radiu 357,
13.11.2022, 60’

Deklaracja o Przyjemności Seksualnej

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Seks to przyjemność! Po prostu, przyjemność, do której każdy człowiek ma prawo. Dawno nie słyszeliście nic bardziej banalnego? No cóż, być może, ale od teraz mamy na ten "banał" mocne papiery. Otóż Światowe Stowarzyszenie Zdrowia Seksualnego (World Association for Sexual Health) przyjęło oficjalnie Deklarację o Przyjemności Seksualnej. Co z tego faktu wynika, o tym porozmawiamy z Magdaleną Smaś-Myszczyszyn, seksuolożką i psychoterapeutką z Centrum Terapii Lew-Starowicz. Będzie też dużo o przyjemności w seksie. Zapraszam na 369, Marcin Klimkowski
06.11.2022, 60’

Odpowiadamy na Wasze pytania

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Wielkim krokami zbliża się wyjątkowe, niedzielne 369. Wyjątkowe, bo będziemy odpowiadać na Wasze maile. A właściwie, odpowiadać będzie gościni, psychoterapeutka Marlena Ewa Kazoń. Porozmawiamy również o tym, jak traumatyczne przeżycia z przeszłości, dzieciństwa, poprzednich związków, utrudniają bycie szczęśliwym w kolejnych relacjach. Nie uniemożliwiają, ale utrudniają. Jeśli macie pytania piszcie śmiało na adres: klimek@radio357.pl; 369@radio357.pl.
30.10.2022, 60’

Czego pragnie kobieta?

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Najnowsza książka prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza i Krystyny Romanowskiej w swoim tytule ma pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi: „Czego pragnie kobieta”. A jednak książka ma kilkaset stron. Zarówno profesor, jak i Krystyna Romanowska z jej dociekliwymi pytaniami, próbują bowiem zbliżyć się do tej tajemnicy tak blisko, jak to tylko możliwe. Może i nam w 369 to się uda. Może w jakiś sposób odpowiemy zarówno na dylematy kobiet, jak i mężczyzn. Na rozmowę z Krystyną Romanowską zaprasza Marcin Klimkowski.
23.10.2022, 60’

Trauma zdrady

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Tym razem w 369 o traumie zdrady. Dlaczego i jak zdrada traumatyzuje, dlaczego decyzja o tym, by ratować relacje, jest równie uzasadniona, co decyzja, by jednak związek zakończyć. A jeśli ratować, to jak? Co wolno, a czego nie, na etapie "już po"? A jeśli zakończyć, to w jaki sposób, żeby traumę zminimalizować i nie dać się pokonać nieszczęściu? O tym wszystkim porozmawiamy z Marleną Ewą Kazoń, psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożka. Zaprasza Marcin Klimkowski
16.10.2022, 60’

Sztuka obsługi waginy

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Wierzymy, że audycja tej niedzieli pozwoli dowiedzieć się czegoś więcej, dowiedzieć się czegokolwiek lub uporządkować wiedzę, którą się ma. A to dlatego, że będziemy rozmawiać o cipkach/waginach/wulwach/nazw są setki i tysiące. Jagna Kaczanowska wraz z Andrzejem Gryżewskim napisali fantastyczną książkę "Sztuka obsługi waginy", która jest prawdziwym kompendium wiedzy. Dla kobiet, dla mężczyzn, dla wszystkich. Częścią tej rozkosznej wiedzy podzielą się z prowadzącym Marcinem Klimkowskim, który zaprasza na 369.
09.10.2022, 60’

Świat seksualnych gadżetów

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Będziemy rozmawiać o świecie seksualnych gadżetów, a gościnią będzie Magdalena Smaś-Myszczyszyn, która właśnie wróciła z poznańskiego Festiwalu Rozkoszy. Będzie mówić o gadżetach, ich rodzajach i rozwoju, rynku i ludzkich potrzebach. Ale także odpowiadać na maile i telefony w temacie zarówno gadżetów, jak i innych tematach. Fajnie byłoby to zapowiedzieć, że można pisać i dzwonić :-) Zaprasza Marcin Klimkowski
02.10.2022, 60’

Różnice w zdradzie kobiet i mężczyzn

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Jak i po co zdradzają mężczyźni i jak i po co zdradzają kobiety. Czy motywacje są podobne, czy inne? Co łączy, a co dzieli obie płcie w podejściu do zdrady? Czy któraś wybacza chętniej? A może obie nie? Przewodniczką po meandrach zdrady będzie Marlena Ewa Kazoń, dr Polskiej Akademii Nauk, psychoterapeutka traumy. Zachęcam do słuchania i wysyłania maili i innych wiadomości, ponieważ dr Kazoń pojawi się wkrótce na antenie ponownie i odpowie przynajmniej na część Państwa dylematów. A potem zrobi to jeszcze raz. Już na żywo.
25.09.2022, 60’

Czy można żyć bez seksu?

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Czy można żyć bez seksu? Ale tak żyć w zgodzie z sobą i szczęśliwie, nie z przymusu. Okazuje się, że tak. I że takich żyjących bez seksu lub z seksem w innej formie jest bardzo wielu. W 369 porozmawiamy o aseksualności. A ekspertką będzie Anna Niemczyk, autorka książki "Aseksualność. Czwarta orientacja". Anna rozmawiała z wieloma ludźmi, którzy wyjaśnili jej to, co wydaje się trudne do wyjaśnienia. I właśnie o nich będziemy przede wszystkim rozmawiać, o ludziach.
17.09.2022, 59’

O seksualnej wolności z Kasią Pieluszką

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
W 369 porozmawiamy o seksualnej wolności. Gościnią będzie autorka głośnej książki „Bali Tinder. Wolność i relacje” Kasia Pieluszka. Kasia jest znaną i popularną w sieci podróżniczką, blogerką i autorką przewodników, która swoje miejsce na ziemi znalazła w międzynarodowym towarzystwie młodych ludzi na indonezyjskiej wyspie Bali. To, w jaki sposób opisała swoje przygody, nie ma precedensu, ponieważ zrobiła to otwarcie i bez cienia skrępowania. I chodzi zarówno o doświadczenia miłosne, jak i związane z wolną miłością. Błyskawicznie została w związku z publikacją osądzona, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. I właśnie o tym głównie rozmawiamy. Cenie za wybór własnego sposobu na układanie swoich relacji i życie seksualne. A przy okazji o tym jacy są młodzi ludzie z różnych zakątków świata.
10.09.2022, 59’

Kobiety, które starają się za bardzo

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Skąd poczucie, że muszę wszystko? Dlaczego stawiam siebie na drugim miejscu? Czy muszę tak żyć? Książka „Kobiety, które starają się za bardzo” Sylwii Sitkowskiej i Katarzyny Troszczyńskiej jest tematem dzisiejszej audycji.
03.09.2022, 60’

Coraz więcej zakażeń wirusem HIV

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
W Polsce rośnie liczba zakażeń wirusem HIV. Dlaczego nie działają apele i 40 już lat edukacji? Po prostu uznaliśmy, że tego wirusa i choroby u nas nie ma i nas nie dotyczy. Do nowych zakażeń dochodzi głównie w środowiskach heteroseksualnych. W 369 gościć będziemy dzisiaj: dr n. społecznych - Magdalenę Ankiersztejn-Bartczak (prezes Fundacji Edukacji Społecznej) i Agnieszkę Świderską (Fundacja Edukacji Społecznej).
27.08.2022, 60’

Czy pornografia szkodzi?

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Amerykanie zrobili badania, które są zupełnie przełomowe. Dowodzą fatalnego wpływu pornografii na dorosłych ludzi i ich związki. Te badania skomentował prof. Lew-Starowicz, który przez lata był zwolennikiem luźnego podejścia do pornografii. We "Wprost" powiedział, że gdyby wiedział, jego podejście byłoby zupełnie inne. Profesora (ze względu na stan zdrowia) w audycji nie będzie, ale porozmawiamy z autorką wywiadu z nim i wielu książek, które napisali wspólnie - Krysią Romanowską oraz Pauliną Sochą-Jakubowską, która wdała się ostatnio w swego rodzaju dyskusję z, jak ich określiła, „porno-celebrytami”. O nich też będziemy rozmawiać.
20.08.2022, 60’

O sekspracy w Polsce z Karoliną Rogaską

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Dziś, bez wstydu, porozmawiamy z autorką książki „Bez wstydu. Sekspraca w Polsce”. Karolina Rogaska, znana reporterka, nie tylko zebrała doskonały materiał o sferze, o której wolimy milczeć, ale postanowiła poznać sekspracę od środka. Jak jej się to udało, co zobaczyła i kogo poznała?
13.08.2022, 60’

Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Związki homoseksualne nie są już raczej w Polsce tematem tabu. Ale nie da się ukryć, że wiedza na ich temat jest dość powierzchowna i przede wszystkim - pełna stereotypów. A i sami zainteresowani przed wieloma tematami uciekają, wstydząc się lub obawiając. To akurat tyczy się zresztą chyba wszystkich relacji międzyludzkich. Seksuolog, psycholog i psychoterapeuta - Andrzej Gryżewski oraz Przemysław Pilarski - dramatopisarz, scenarzysta i dziennikarz - postanowili stworzyć książkę, która rozprawi się z tymi tematami. W „Jak facet z facetem. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich” nie znajdziecie jednak złotych rad, łatwych recept, a… rozmowę. O dylematach, problemach i wyzwaniach, z jakimi spotykają się mężczyźni nieheteronormatywni, osoby żyjące w związkach męsko-męskich. Czy jest to jednak wyłącznie poradnik dla gejów? Nie. Mamy więc podejrzenie, że każdy, kto będzie słuchał dzisiejszych gości Marcina Klimkowskiego, znajdzie w tej rozmowie coś wartościowego.
06.08.2022, 60’

Świat według kochanki. Rozmowa z Katarzyną Miller

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
30.07.2022, 60’

O Szwedach i ich podejściu do seksualności

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Nie zaglądają innym do łóżek. Nie wstydzą się. Nie są skrępowani konwenansami. Bardzo szybko adaptują się do nowości. Czy Szwedów naprawdę można uznać za „wyzwolonych”? I co to w ogóle oznacza „wyzwoleni”? Z czego takie podejście wynika? Do dzisiejszej audycji „369” Marcin Klimkowski zaprosił Katarzyna Tubylewicz, autorkę książki „Szwedzka sztuka kochania”. Przejrzymy się w Szwedach, jak w lustrze i porozmawiamy o Polakach. Czego nam brakuje, a jakie mamy przewagi i szanse, by także u nas było może mniej pruderyjnie i bardziej tolerancyjnie, zarówno w sypialniach, jak i przestrzeni publicznej.
23.07.2022, 60’

Czym jest post-pornografia?

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Dziś o pierwszym festiwalu filmów post-pornograficznych, Post Pxrn Film Festival Warsaw. Wydarzenie zorganizował guru polskiego środowiska filmowego - Roman Gutek i jego Gutek Film, w warszawskim kinie Muranów. Były protesty, były awantury i darcie szat przed drzwiami kina, ale były też pełne sale, od pierwszego do ostatniego momentu, kilkudniowego spotkania. W audycji porozmawiamy o tym, czym w ogóle jest post-pornografia i jak się ma do mainstreamowej pornografii. O festiwalach tego typu filmów, ich losach w historii, specyfice festiwali w Grecji, Niemczech i Skandynawii. Czy post-pornografia jest zjawiskiem na marginesie kultury, czy kontrkultury, oraz w jaki sposób może wpływać na seksualność i sensualność? Jeśli w ogóle wpływa. Jak podkreśla Marcin Klimkowski: "nie trzeba lubić pornografii, żeby wysłuchać z otwartą głową tej rozmowy...". Gościem 369 będzie dr Ewa Stusińska, autorka wielu publikacji oraz doktoratu pod tytułem: "Dzieje grzechu. Dyskurs pornograficzny w polskiej prozie XX wieku."
16.07.2022, 60’

O mowie ciała i ukrytych w niej komunikatach

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
O istocie mowy ciała i wszystkich ukrytych w niej komunikatach opowiada Kinga Łakomska, psycholożka i seksuolożka.
09.07.2022, 60’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
02.07.2022, 60’

Najlepsze utwory na randkę

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Wakacyjne wydanie 369 w klimacie muzycznym, intymnym i seksownym... Marcin Klimkowski poprosił naszych dziennikarzy o wskazanie najlepszego, ich zdaniem, romantycznego utworu do spotkania we dwoje.
25.06.2022, 60’

O męskiej obsesji dotyczącej kłopotów z erekcją

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Wyjaśnimy, jaką rolę w życiu seksualnym odgrywa prostata, jak ją badać, żeby uniknąć kłopotów i kiedy jest najlepszy czas, żeby się nią zająć. Gośćmi jest małżeństwo lekarzy: dr n. med. Łukasz Nyk, ordynator Oddziału Urologii w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock w II Klinice Urologii CMKP oraz dr n. med. Anna Kępczyńska-Nyk, specjalistka chorób wewnętrznych, endokrynologii i seksuologii.
18.06.2022, 59’

Zrozumieć kobiece libido

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Kobiece libido, bo o nim posłuchamy w 369, jest czymś, co warto naprawdę dobrze zrozumieć, żeby móc się na jego temat wypowiadać. Dlaczego rośnie, dlaczego spada, dlaczego czasami jest duże wobec jednych, podczas gdy wobec drugich jest bliskie zeru. Pomogą w tym Jagna Kaczanowska, psycholożka i dziennikarka, oraz Andrzej Gryżewski, psycholog, psychoterapeuta i seksuolog.
11.06.2022, 60’

Rozmowa z Katarzyną Nowakowską aka KN Haner

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
04.06.2022, 59’

Kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Czy poprzednie relacje wpływają na te kolejne, destrukcyjnie czy konstruktywnie? Czy ludzie powielają błędy w kolejnych związkach czy raczej się na nich uczą? Jak jest u Was? W dzisiejszym 369 Marcin Klimkowski i Anna Mochnaczewska (psycholożka i psychoterapeutka), porozmawiają o emocjonalnym bagażu doświadczeń, trudnych relacjach i związkach ludzi po przejściach.
28.05.2022, 59’

Co ma wpływ na męskie libido?

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Mężczyźni w Polsce (chociaż nie tylko) są dziwni, o czym najlepiej wiedzą kobiety w Polsce (chociaż nie tylko). Chcą dwóch wykluczających się rzeczy. Chcą pić, jeść, palić i rozrabiać, a po latach być jurnymi, zdrowymi, wciąż atrakcyjnymi fizycznie i - także - płodnymi. Problem jest jednak taki, że to tak nie działa. Żeby chciało się chcieć i mogło móc, trzeba wcześniej dać coś z siebie, czyli mówiąc po męsku: popracować. O wpływie genów, stylu życia, diety i stresu na męską potencję i libido po latach porozmawia Marcin Klimkowski w „369” z dr. Tadeuszem Oleszczukiem, autorem nowej i fantastycznie „łatwej w obsłudze” książki „Facet jak młody bóg”.
21.05.2022, 60’

O dojrzewaniu z Izą Jąderek

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
W audycji 369, Marcin Klimkowski porozmawia z Izą Jąderek, autorką książki „Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania”, o tym jak pomóc dzieciom w okresie dojrzewania i jak edukować w sprawie seksu. Co to w ogóle, tak naprawdę, jest edukacja seksualna? Rozwój psychoseksualny człowieka trwa całe życie a okres dojrzewania jest szczególnie ważny. To intensywny i burzliwy czas, który kształtuje rozumienie i postrzeganie siebie.
14.05.2022, 60’

Akcja Hiacynt w rozmowie z Remigiuszem Ryzińskim

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
07.05.2022, 59’

O subiektywnym poczuciu normalności i winie

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
gościni Magdalena Smaś-Myszczyszyn
30.04.2022, 59’

Sekrety życia seksualnego zwierząt

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Czy ludzie mogą się czegoś w seksie nauczyć od zwierząt? Może strategii podrywania od słowików? Albo tolerancji od pająków? Zaangażowania od łabędzi? Wytrwałości od żab? Na pewno od zwierząt mogą się nauczyć tego, że jak bardzo by temu nie zaprzeczali, do świata zwierząt należą i czasami jak zwierzęta się zachowują. Z lepszymi lub gorszymi skutkami. „Sekrety życia seksualnego zwierząt” zdradzą Andrzej Kruszewicz i Katarzyna Burda, którzy napisali fascynującą książkę pod tym właśnie tytułem. Wbrew pozorom, najwięcej będziemy rozmawiać o ludziach.
23.04.2022, 60’

Czy kobiety i mężczyźni fantazjują tak samo?

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Kobiety fantazjują czasami w bardzo rozbudowany i radykalny sposób. Natomiast mężczyźni biorą sprawy w swoje ręce. Co pomyślą, to od razu robią. Trudno o bardziej nieprawdziwy ciąg zdań. Bo tak naprawdę zgadza się tylko to, że mężczyźni fantazjują właściwie bez przerwy, o swoich byłych, koleżankach z pracy i… aktualnych partnerkach. Tak, bywa, że przechodzą od marzeń do ich realizacji, ale i bywa, że stawiają sobie granice, których nie przekraczają, z różnych zresztą powodów. Po świecie męskich fantazji oprowadzi nas Magdalena Kuszewska, autorka książki „Chciałbym. Męskie fantazje seksualne”.
16.04.2022, 60’

O kłótniach w związku

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Przygotowania do świąt bywają stresujące, o kłótnie w związkach wtedy wyjątkowo łatwo. Co robić, kiedy już do nich dojdzie?
09.04.2022, 59’

Świat seksualnych dodatków

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
gościni: Ewa Łukasińska
02.04.2022, 60’

O zazdrości z Anną Mochnaczewską

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
26.03.2022, 60’

O niemonogamii

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Czy monogamia jest jedyną receptą na udany związek? Czy monogamia jest jedyną receptą na udany związek? Czy romantyczne pojmowanie miłości jest tym, co nie pozostawia miejsca dla innych dróg? Czy związek Ona + On = WNM to jedyny wybór? Dziś gościnią będzie Agata Loewe-Kurilla, współzałożycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności. Psychoterapeutka i terapeutka seksualna. O niemonogamii - nomen omen - otwarcie porozmawiamy dziś w 369 z Agatą Loewe-Kurillą, współzałożycielką Instytutu Pozytywnej Seksualności, psychoterapeutką i terapeutką seksualną.
19.03.2022, 60’

Oszuści z Tindera...

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Widzieliście „Oszusta z Tindera” na Netfliksie? Lekko przerażajace, prawda? Jak się okazuje takich oszustów jest więcej. Może nie na tę skalę, bo nie zostawiają kobiet okradzionych i porzuconych, ale kłamią im w żywe oczy, że są inni, niż w rzeczywistości. O tych bawidamkach, którzy wymiękają, gdy kobiety mówią: „Sprawdzam”, Marcin Klimkowski rozmawia z Anną Klimczewską, autorką fabularyzowanej, ale opartej na prawdziwych historiach dziesiątek kobiet, książki „Masz nową parę!” Spokojnie, o przyzwoitych facetach też będzie. No i nie zapomnimy o „oszustkach z Tindera”, bo i tych jest bardzo dużo!
12.03.2022, 60’

Sceny intymne w filmach

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Wyobrażaliście sobie, jak to jest, całować się, przytulać, kłócić, czy grać w secnach erotycznych z kimś całkowicie obcym? Kolegą lub koleżanką z planu? A może czytaliście, że obnażanie się, paradowanie nago przed kamerą, granie fizycznego zbliżenia, nie tylko, że bardzo stresujące, to jest dla wielu aktorów wręcz nieprzyjemne? Jednak są sposoby, by ten aktorski obowiązek oswoić. By podczas grania scen intymnych czuć się komfortowo i w zgodzie z sobą. Potrzeba tylko właściwego pomocnika. Dziś w 369 o seksie w filmach, serialach i teatrze z koordynatorką do spraw intymności, Katarzyną Szustow.
19.02.2022, 60’

O swingowaniu ciąg dalszy...

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
W dalszej części rozmowy o swingowaniu, swingersach - prof. Remigiusz Ryziński, filozof, autor głośnej książki-reportażu „Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu” oraz seksuolożka Magdalena Smaś-Myszczyszyn z Centrum Terapii Lew-Starowicz.
12.02.2022, 60’

O męskim ciele... gość: Paweł Pilich

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
... w seksualności, psychice.
05.02.2022, 60’

O swingowaniu (nie tylko podczas karnawału)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
„Wszystko można, nic nie trzeba”. Zjawisko, którego nazwa potrafi wywołać rumieńce na twarzach - ale to dobra prognoza, bo dziś nastąpi jego odczarowanie. Czym jest, i co wnosi ta zabawa? O tym w audycji goście: prof. Remigiusz Ryziński, filozof, autor głośnej książki-reportażu „Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu” oraz seksuolożka Magdalena Smaś-Myszczyszyn z Centrum Terapii Lew-Starowicz.
29.01.2022, 59’

Życie po rozstaniu

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
A gdyby tak rozstać się i - nie wyjeżdżając w Bieszczady - mieć wszystko w nosie? No cóż, takie rzeczy tylko w filmach i to raczej z kategorii science-fiction. Prawie każde rozstanie rozstanie to gigantyczne emocje, trudne do opanowania i pozostawiające szramy na psychice na wiele lat. Na dodatek bardzo często rozstanie dotyka nie tylko bezpośrednio zaangażowanych, ale rozlewa się na wszystkich wokół, w tym bogu ducha winne dzieci. Jak poradzić sobie po rozstaniu? Jak ułożyć relacje z ex, jeśli to konieczne? Marcin Klimkowski rozmawia o tym w 369 z Karoliną Borek i Jakubem Cyganem, psychoterapeutami z platformy do psychoterapii online Risify.pl.
22.01.2022, 59’

Kobiecy przewodnik po seksualności

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
O książce Joanny Keszki "Grzeczna to już byłam. Kobiecy przewodnik po seksie" z Joanną Keszką
15.01.2022, 60’

Temat - CHEMSEX

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
To zjawisko, które jest chyba numerem 1 na liście „Tego przecież nie ma” i okupuje topowe miejsca na liście „Lepiej w ogóle o tym nie rozmawiajmy”. Tym zjawiskiem jest CHEMSEX, czyli uprawianie seksu po narkotykach i substancjach psychoaktywnych. Tak, w większości są one nielegalne. Tak, posiadanie ich (choć nie przyjmowanie), jest niezgodne z prawem. Ale czy to oznacza, że Polacy, zwłaszcza młodzież, się tym przejmują? Otóż nie, by nie rzec: wręcz przeciwnie. Chemsex to moda, zagrożenie, ale także kusząca alternatywa, wciągająca przygoda i ciekawość nowego i zakazanego. Bywa groźny. Jest powszechny bardziej, niż myślimy. O Chemsexie porozmawiamy z Weroniką Achrem ze Społecznej Inicjatywy Narkopolityki, Dawidem Karpiukiem z Newsweeka, który dogłębnie zbadał temat od strony dziennikarskiej. To będzie rozmowa o seksie i narkotykach, czyli dwóch sferach życia, które całkiem sporo osób w Polsce chciałoby wymazać...
08.01.2022, 59’

Związek po zdradzie (gościni: Katarzyna Miller)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
18.12.2021, 60’

Terapie par

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
O terapii par: czym jest, komu jest potrzebna, czy dążą do niej jedynie kobiety i co wspólnego ma z seksem, porozmawiamy z Anną Mochnaczewską, psycholożką i psychoterapeutką, współzałożycielką Centrum Terapii Schematu.
11.12.2021, 60’

O penisie i męskim orgaźmie

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
W męskich sprawach. Tych w głowie i w tych w ciele. O orgazmach i męskich wytryskach z Andrzejem Gryżewskim
04.12.2021, 60’

Oczekiwania i presje wywierane na kobietach

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Gościnią Magdalena Kostyszyn (aka Chujowa Pani Domu) o książce "Też tak mam"
27.11.2021, 60’

Kuchnia i afrodyzjaki

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Gościni: Magdalena Grzebyk (Krytyka Kulinarna), autorka książki Comfort Food
20.11.2021, 60’

Kryzys męskości

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
O męskości 1.0, 2.0, 3.0 i nie tylko z dr. Andrzejem Gryżewskim
13.11.2021, 59’

Stres i seks. gość: dr Ewa Kempisty-Jeznach

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
06.11.2021, 59’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
30.10.2021, 60’

Seksualność osób z niepełnosprawnościami

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
goście: Renata Orłowska , Barbara Płaczek, Krzysztof Dobies
23.10.2021, 60’

gość: Kasia Koczułap

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
16.10.2021, 59’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
09.10.2021, 60’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
02.10.2021, 58’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
25.09.2021, 60’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
18.09.2021, 59’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
11.09.2021, 60’

Cnoty niewieście

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Gościnią audycji jest Marta Niedźwiecka
04.09.2021, 60’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
28.08.2021, 58’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
21.08.2021, 60’

Kobieca pornografia (gościni: Ewa Stusińska)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Z doktor Ewą Stusińską, jedna z najlepszych specjalistek od pornografii w Polsce, autorką książki "Miła robótka. Polskie świerszczyki, harlekiny i porno z satelity" rozmawiamy o zjawisku kobiecej pornografii. Jak bardzo różni się ona od tej mainstreamowej? I jaka jest jej przyszłość?
14.08.2021, 61’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
07.08.2021, 60’

Seks, intymność i relacje. Dla dorosłych

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
31.07.2021, 60’

Pruderyjna Ameryka (gość: Marcin Firlej)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Jak bardzo pruderyjna jest Ameryka? Dlaczego Stany Zjednoczone są tak bardzo wstydliwe i konserwatywne, jeśli chodzi o seksualność? Co sprawia, że „boją się” sutków, cielesności i rozmów o seksie, będąc jednocześnie największym producentem pornografii? Z jakiego powodu cenzura obyczajowa w popularnych serwisach społecznościowych jest tak duża? Skąd się wziął amerykański purytanizm? O przyzwoleniu na brutalność i braku zgody na nagość. O historii i przejawach amerykańskiej konserwy. Z Marcinem Firlejem - jednym z największych znawców Stanów Zjednoczonych oraz wieloletnim korespondentem polskich mediów - rozmawia Marcina Klimkowskiego.
24.07.2021, 60’

Biznes wokół samotności

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski, Krzysztof Tubilewicz,
Można płacić za przytulanie, za łączenie w pary, za nauczanie podrywania. Może to dobrze? W końcu dzięki pieniądzom jest szansa na lepsze życie, lepszy seks albo jakiekolwiek życie i jakikolwiek seks.
17.07.2021, 60’

Kobiecy orgazm (gość: dr Andrzej Gryżewski)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Seks w Radiu 357, czyli audycja 369. Dziś rozmawiamy w niej o kobiecym orgazmie. Czym jest, jak bardzo różni się od męskiego, czy jest najważniejszy i dlaczego jest go tak mało. O orgazmie i jego mechanizmach, związanych z nim emocjach i dotyczących go mitach opowiada dr Andrzej Gryżewski, seksuolog i psychoterapeuta.
10.07.2021, 60’

Zapach (gość: Marta Siembab)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Dzisiaj w 369 rozmawiamy o zapachu. Zapachu w seksie i relacjach, niesłusznie pomijanym i traktowanym po macoszemu. A jest on - zapach - równie ważny, jeśli nie ważniejszy, niż inne zmysły. Na wszystkie pytania o zapach odpowiada jedyna w Polsce senselierka, specjalistka od zapachu, Marta Siembab. Zaprasza Marcin Klimkowski.
03.07.2021, 58’

Penis (gość: dr Andrzej Gryżewski)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Penisokracja i penisocentryzm. Mężczyźni poświęcają swoim przyrodzeniom zdecydowanie zbyt wiele uwagi. Za bardzo się martwią, w przeciwieństwie do kobiety, które mają z penisami luz. O penisach rozmawiamy z dr. Andrzejem Gryżewskim, seksuologiem i psychologiem.
26.06.2021, 60’

Fantazje (gość: dr Andrzej Depko)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Polski fantazjują, fantazjują ostro i na takie tematy, które mężczyzn przerażają. O fantazjach kobiet rozmawiamy z dr. Andrzejem Depko, jednym z najsłynniejszych seksuologów w Polsce.
12.06.2021, 60’

Sutki (gość: Joanna Jędrusik)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Dlaczego sutki obrażają? Dlaczego nie można ich pokazywać, jeśli jest się kobietą? Dlaczego Facebook, Instagram i inne media cenzurują klatki piersiowe, ale tylko pań? O tym rozmawiamy z Joanną Jędrusik, kulturoznawczynią.
05.06.2021, 59’

Polskie porno (gość: dr Ewa Stusińska)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Z doktor Ewą Stusińską rozmawiamy o jej fantastycznej książce "Miła robótka. Polskie świerszczyki, harlekiny i porno z satelity". To sentymentalna podróż do lat 90. XX wieku, czasów pojawienia się na rynku erotycznych gazet, pierwszych filmów porno i słynnych peep-shows w największych miastach. Jakie jest dziedzictwo tej seksualnej rewolucji? Czy ma ona wpływ na to, co dzieje się w naszym kraju dziś? O tym właśnie rozmawiamy.
29.05.2021, 59’

Sexify (gościnie: Kalina Alabrudzińska, Natalia Dumała)

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
O tym, jak seks pokazywany jest w serialach dla młodzieży, czego brakuje w „telewizyjnej edukacji” seksualnej rozmawiamy z Kaliną Alabrudzińską i Natalią Dumałą, reżyserką i odtwórczynią głównej roli w serialu „Sexify” Netflixa.
22.05.2021, 60’

O ciele

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
O problemach z ciałem w rozmowie z Martą Niedźwiecką.
15.05.2021, 60’

Sex-working

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Marcin Klimkowski zaprosił do kolejnego odcinka „369” Olę Kluczyk i Julię Tramp, sex-workerki, które uruchomiły pierwszy w Polsce podcast o tej tematyce.
08.05.2021, 60’

Pierwsza randka

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Czego kobiety nie chcą usłyszeć na pierwszej randce? Ani na żadnej kolejnej? Niestety często muszą usłyszeć, bo panom wydaje się, że potrafią w komplementy. I im tymi słowami schlebiają... O tym, co wypada, a co nie powiedzieć podczas pierwszego spotkania, porozmawiam w „369” z Joanną Jędrusik, pisarką i kulturoznawczynią.
01.05.2021, 59’

Wpływ pandemii na seks

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Czy kochamy się więcej, czy mniej i jak roczna zawierucha wpłynęła na nasze łóżkowe zabawy. O tym wszystkim rozmawiamy z dr. Andrzejem Gryżewskim, seksuologiem i psychologiem.
24.04.2021, 57’

Seks w wielkim lesie

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
W „369” nie znamy pojęcia tabu, dlatego dziś o... kochaniu się na łonie natury, czyli „Seks w wielkim lesie”! Idziemy tropem książki o właśnie takim tytule. Jakie są korzyści z miłości w tak pięknych okolicznościach przyrody? Które lasy nadają się do seksu, a których lepiej unikać? I czy warto zwracać uwagę na... szyszki, mrówki i pokrzywy? O tym rozmawiamy z prof. Łukaszem Łuczajem, słynnym botanikiem i piewcą zarówno natury, jak i seksu.
17.04.2021, 58’

Randki w czasie zarazy

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
#Tinder i aplikacje randkowe w czasie zarazy – taki temat bierzemy na warsztat w „369”. O umawianiu się, podrywaniu i spotykaniu on-line i na żywo w czasie pandemii porozmawiamy dziś wspólnie z Joanną Jędrusik, autorką książki „50 twarzy Tindera”.
10.04.2021, 60’

Slut-shaming

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
O slut-shamingu, czyli zawstydzaniu kobiet ich seksualnością. Czy ktokolwiek może oceniać, jak kobiety powinny się ubierać, zachowywać, z kim spać, a z kim nie? O tym rozmawiamy z Pauliną Klepacz i Aleksandrą Nowak, które od lat badają zjawisko ośmieszania i poniżania kobiet. Zaprasza Marcin Klimkowski.
03.04.2021, 60’

Jak wychować syna...

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
...na szanującego kobiety kochanka. O tym, dlaczego edukacja seksualna powinna zaczynać się na najmłodszym etapie rozwoju i właściwie dlaczego nigdy nie powinna się kończyć. Rozmawiamy z Krystianem Hanke, Kasią Pruchnicką i Anną Kałubą-Korczak z Uniwersytetu dla Rodziców.
27.03.2021, 60’

Seks to zdrowie, ale dlaczego?

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Gościem 369 jest Ewelina Celejewska, szefowa Poradnika Zdrowie. Rozmawiamy o tym, co konkretnie oznacza to stwierdzenie-wytrych, że seks to zdrowie.
20.03.2021, 60’

Dotyk w seksie

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Dotyk w seksie, dlaczego warto go celebrować i nie odmawiać sobie poznawania się przez dotyk. Gość: Joanna Keszka.
13.03.2021, 60’

Antykoncepcja

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Antykoncepcja w Polsce. Jak dobrać właściwą antykoncepcję z dziesiątek metod? Rozmowa z dr. Jackiem Tulimowskim.
06.03.2021, 60’

Slow seks

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Slow seks, czyli dlaczego w seksie nie należy się spieszyć. Rozmowa z Martą Niedźwiecką oraz Hanną Rydlewską.
27.02.2021, 60’

Nasze fantazje

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Nasze fantazje. Jak się nimi dzielić i jak fantazjować, żeby było to dla obojga podniecające. Gość: Joanna Keszka.
20.02.2021, 60’

O pornografii

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Burzymy mity i stereotypy o pornografii. Rozmowa z Robertem Ziębińskim, autorem książki "Porno. Jak oni to robią?".
13.02.2021, 60’

Przeżywanie orgazmów

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Gość: Joanna Keszka.
06.02.2021, 60’

Wyjątkowa randka

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Gość: Joanna Keszka.
23.01.2021, 59’

Potęga zabawnego seksu

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Gość: Joanna Keszka.
23.01.2021, 59’

Porozmawiajmy o rozmawianiu

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Porozmawiajmy o rozmawianiu. Komunikacja w seksie. Gość: Joanna Keszka.
16.01.2021, 56’

Łechtaczka

PROWADZENIE: Marcin Klimkowski
Łechtaczka, dlaczego jest tak ważna w seksie i czy jest kluczem do kobiecej rozkoszy? Gość: Joanna Keszka.
doładowanie ...