Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

369
13.08.2023, 61’
369

Seks w polskim kinie

13.08.2023, 61’

W ubiegłym tygodniu była wtopa, to co miało pojawić się w 369, nie pojawiło się. Zamiast świeżutkiej nowej audycji o seksie i intymności w Radiu 357, dostaliście ponownie rozmowę z Martą Niedźwiecką, która była jeszcze tydzień wcześniej (nomen omen fajną rozmowę, just sayin’).
Zawiódł system, czyli w sumie nic nowego, mnie się wydaje, że każdy system zawsze zawodzi, prędzej, czy później 
W każdym razie dziś nie zawiedzie. Co zatem usłyszycie w 369? Otóż do kin wszedł niedawno film „Porady na zdrady 2”. Letnia komedia romantyczna made in Poland.
Krzywicie się? Bo my nie. Wraz z Izabelą Jąderek, psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką uznaliśmy, że właśnie wychodząc od tej produkcji, porozmawiamy o intymności i seksie w polskim lekkim i przyjemnym kinie, w polskich serialach, w polskich mydlanych operach.
Będzie więc nie tylko o „Poradach na zdrady 2”, ale i „Listach do M.”, „Zakochanych”, czy „Planetach singli” i „Nigdy w życiu”. Ale i „Klanie”, „M jak miłość”, „Ojcu Mateuszu” i „Ranczu”.
Jak polskie lekkie kino i twórczość serialowa pokazują miłość, jak pokazuje seks? Czy jest konserwatywnie, czy liberalnie? Co mówią nam te obrazy o zdradzie, tworzeniu związku, jego dynamice? Gdzie pomagają, a gdzie koszmarnie przeszkadzają?
O tym już o północy z niedzieli na poniedziałek.