Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Wioletta Myszkowska

Level 357

Gry wideo dorosły razem ze swoimi odbiorcami. Dzisiaj bez kompleksów mogą stać obok swojego starszego rodzeństwa: produkcji kinowych i telewizyjnych, zarówno pod względem scenariusza, ścieżki dźwiękowej czy gry autorskiej. W podcaście opowiemy o tych największych tytułach i tych nieco mniejszych oraz o tym, jaki wywarły wpływ na kulturę. Zaprasza Wioletta Myszkowska.
DLA WSZYSTKICH 30.01.2022, 14’

#8 Zombie i koledzy: Resident Evil

Wioletta Myszkowska
Tytuł, który przeniósł kino grozy do gier wideo. Z całym dobrodziejstwem inwentarza: zombiakami, kiczowatymi dialogami i "rozdzielmy się". W roli eksperta Marcin Kosman z wydawnictwa Open Beta. A zaprasza niezmiennie Wioletta Myszkowska.
DLA WSZYSTKICH 17.01.2022, 13’

#7 Symulacja, czyli jak to jest być kozą

Wioletta Myszkowska
Oczywiście istnieją symulatory edukacyjne, które służą np. kandydatom na pilotów. Ale są też takie, które symulują życie, kontakty międzyludzkie czy prace domowe. Dzięki grom można na chwilę stać się nawet... kozą. Albo chlebem. Pytanie: po co? Zapraszam do kontaktu - wioletta.myszkowska@radio357.pl
DLA WSZYSTKICH 19.12.2021, 7’

#6 Kooperacja (i miłość): It Takes Two

Wioletta Myszkowska
Gra roku tegorocznej gali The Game Awards 2021. Nie da się jej przejść w pojedynkę. Potrzeba drugiej osoby - najlepiej takie, która siedzi obok na kanapie. I choć opowiada o rozpadającym się małżeństwie, to jest jak ciepła i nieco baśniowa komedia.
DLA WSZYSTKICH 21.11.2021, 10’

#5 Gris: Szarość kontra inne barwy

Wioletta Myszkowska
Gra, która powstała z połączonych mocy programistów, artystów i psychoterapeuty. „Gris” rozpoczyna się w szarym świecie, który stopniowo odzyskuje kolory. O tym interaktywnym dziele sztuki w piątym odcinku podcastu opowiada Wioletta Myszkowska.
DLA WSZYSTKICH 07.11.2021, 61’

#4 Punkty (ciężkiego) doświadczenia: Mass Effect

Wioletta Myszkowska
Dzielny/-a bohater/-rka, wraz ze swoją drużyną, stawia czoło najeźdźcom z kosmosu. Znamy tę historię. Ale BioWare wie jak opowiadać, żeby znów nas porwała. Nawet jeśli scenarzyści wielokrotnie złamią nam serce. Keelah se'lai! Wioletta Myszkowska rozmawia z Anną Nowak ("Grozkminy") i Piotrem Modzelewskim ("Padcast").
DLA WSZYSTKICH 24.10.2021, 12’

#3 Układanki! (z nagrodami)

Wioletta Myszkowska
Tetris w połowie lat 80. przekroczył granicę Związku Radzickiego i nauczył nas układać pudła w bagażniku. Oraz tego, że od gier można się uzależnić. W jaki sposób gry nas angażują? Gdzie leży granica pomiędzy zaangażowaniem i uzależnieniem? Wyjaśni dr Paweł Strojny z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
DLA WSZYSTKICH 10.10.2021, 16’

#2 W drogę! Solo i w duecie

Wioletta Myszkowska
Co powstanie z połączonych mocy programistów i artystów? Istnieje spora szansa, że dzieło sztuki. I tak jest w przypadku gry Journey (Podróż) z 2012 roku, o której w drugim odcinku podcastu opowiada Wioletta Myszkowska.
DLA WSZYSTKICH 26.09.2021, 23’

#1 Przygoda (po trupach!): Tomb Raider i Uncharted

Wioletta Myszkowska
Poszukiwacze skarbów zapatrzeni w Indianę Jonesa, twórcy gier zapatrzeni w kino przygodowe i dysonans ludonarracyjny. O kultowych seriach przygodowych gier akcji, takich jak Tomb Raider czy Uncharted, Wioletta Myszkowska rozmawia z Mateuszem Araszkiewiczem z serwisu tvgry.pl.
doładowanie ...