Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

michal.olszanski@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Michał Olszański

Wbrew ambicjom dziennikarskim rodziców wybrałem resocjalizację, choć klawiszem być nie chciałem. Trafiłem do SOS-u, zwariowanej, innowacyjnej placówki dla trudnej młodzieży. Tam spędziłem lata 80-te, chroniąc pogubione nastolatki, kadrę, no i siebie. Gdy odezwały się dziennikarskie korzenie po ojcu, zostałem radiowcem. Robiłem w radiu niemal wszystko, po drodze nawet byłem dyrektorem. Cenne doświadczenie - nigdy więcej ! Równocześnie zadomowiłem się w telewizji - w Magazynie Ekspresu Reporterów i w paśmie śniadaniowym. Jestem w pięknym wieku, mam doświadczenie i młodzieńczy zapał, Jestem mężem Magdy, ojcem Jana i Antoniego, dziadkiem Nadii i Liwki oraz opiekunem Lufy, Jaromira, Paska, kota Kasjusza i papugi Gucia.
17.09.2023, 60’

goście:Anna Stefaniszyn i Dawid Hadar

W cztery oczy (audycja)

Gośćmi "W cztery oczy" będą Anna Stefaniszyn i Dawid Hadar.
Połączyła ich pasja do papieru. Ona przez wiele lat prowadziła muzeum papieru w Dusznikach, a on zajmował się fotografią i grafiką. Jest Żydem który wyjechał z Polski do Izraela w 58 roku.
Opowie o tym jak bronił polskości w kibutzu i kogo fotografował będąc w wojsku. A Anna zaprosi do swojej pracowni papieru i na tańce na ulicy. Polecam Michał Olszański.
07.09.2023, 60’

Czy polska reprezentacja powinna dokonać zmiany pokoleniowej i sięgnąć po młodych, mniej doświadczonych, ale głodnych sukcesu piłkarzy?

Co Państwo na to?

W czwartek Polska zagra z Wyspami Owczymi w meczu eliminacji ME. Po dwóch porażkach z Czechami i Mołdawią nasi musza w kolejnych meczach już tylko wygrywać. Mając zatem nóż na gardle, trener Santos postanowił powołać do kadry rentierów mających na karku ponad 30 lat. Czy Grosicki i Krychowiak to sposób na pokonanie Wysp i potem Albanii? A może nadszedł czas na totalną zmianę warty? Lewandowski w ostatnim wywiadzie zarzucił młodszym kolegom brak stosownej ambicji i charyzmy na boisku. Wygląda na to, że reprezentację czeka poważna rekonstrukcja.

Stawiamy zatem pytanie:

Czy polska reprezentacja powinna dokonać zmiany pokoleniowej i sięgnąć po młodych, mniej doświadczonych, ale głodnych sukcesu piłkarzy?

Nasi eksperci to trener Jerzy Engel i dziennikarz Rafal Stec.
03.09.2023, 60’

Gość: Mirosław Wieteska

W cztery oczy (audycja)

Gościem "W w cztery oczy" będzie nauczyciel z krwi i kości Mirosław Wieteska. Od ponad 40tu lat z pasja wprowadza uczniów w świat literatury i języka polskiego.
Opowie o tym na czym polega sens edukacji i dlaczego zdecydował się na prowadzenie szkoły społecznej.
Dziś jest dyrektorem 17tki, cenionego liceum w Warszawie.
Na dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego polecam rozmowę o wychowaniu, edukacji i misji nauczyciela.
29.08.2023, 40’

Jesień z Radiem 357 - live otwarty

Live - dla Patronów

Odsłaniamy wszystkie ramówkowe karty! Nasze propozycje na jesień, wszystkie w jednym miejscu - nowości, nowi autorzy oraz kilka audycji w nowych porach. No i do tego nasze podcasty! Gośćmi Oli Budki w drugiej godzinie audycji "Taka sytuacja" będą Olga Mickiewicz, Ewa Koch, Krystian Hanke, Antoni Grudniewski, Michał Żakowski i Michał Olszański. Zapraszamy już 29 sierpnia, w ostatni wakacyjny wtorek, od 15:00.
21.08.2023, 60’

Sesja osiemdziesiąta druga

Polska na kozetce

Czy współcześni Polscy mężczyźni tacy są? Czy się zmieniają, czy chcą się zmieniać, czy poszukują nowych męskich wzorców. Czy obserwujemy kryzys męskości w związku z zachodzącymi zmianami?
Na pewno nie mamy do czynienia z jednolitym zjawiskiem męskości, zarówno w świecie zachowań społecznych, kulturowych i rynkowych. Obraz męskości jest pozytywnie rozproszony.
Pretekstem jest jeszcze ciepły raport "Looking at the Man - Mężczyźni o mężczyznach” przygotowany przez trzy agencje badawcze IRCenter, Kantar Polska i Adres Media, który zderza się z wieloma stereotypami męskości np. mężczyźni „zostają w tyle” nie czują już takiej siły napędowej i sprawczej, jak niegdyś. Podczas, gdy 73% mężczyzn ciągle uczy się nowych rzeczy, 80% ma swoje hobby, 62% mówi o sobie „jestem szczęśliwym człowiekiem”.
20.08.2023, 60’

Gościni: Daria Mejnartowicz

W cztery oczy (audycja)

Dziś gościem "W 4 oczy" będzie Daria Mejnartowicz. Od wielu lat z pasją pomaga kobietom i dzieciom w Afryce. Przed nią już za kilka dni kolejna misja w Sierra Leone. W bardzo szczerej rozmowie opowie jak wyszła z traumy przemocy i depresji. Dlaczego odzyskała sens życia pomagając innym? Jak nauczyć się skutecznie pomagać ? Polecam Michał Olszański
15.08.2023, 60’

Czy można pokonać traumę?

Plac na rozdrożu

W "Placu na rozdrożu" gośćmi Michała Olszańskiego będą Anna Jera i Maciej Bennewicz. Zajmują się kognitywistyką, ostatnio napisali książkę ŚWIATŁO W MROKU. To mądra próba odpowiedzi na pytanie jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku wywołanego wojną w Ukrainie. Czy można pokonać traumę? Autorzy nie tylko analizują ten problem ale podają praktyczne sposoby radzenia sobie z lękiem.
06.08.2023, 59’

Goście: Kasia i Krzysiek Świdrakowie

W cztery oczy (audycja)

Po kolejnej audycji "W cztery oczy" dostałem maila. "Fajnych ma Pan gości, świetnie się słucha o pasjach. My także mamy pasje i chcemy o tym opowiedzieć w Pana audycji". Ok. W to mi graj. I tak w niedzielę opowiedzą o swoich niezwykłych podróżach Kasia i Krzysiek Świdrakowie. Oni poznają świat zmysłami, węchem i słuchem. Jak pachnie świat i co słychać wokół?. Zapraszam Michał Olszański
23.07.2023, 60’

Gościni: Agnieszka Cubała

W cztery oczy (audycja)

Gościem audycji będzie Agnieszka Cubała. Właśnie ukazuje się jej kolejna książka "Wolność 44". Autorka od wielu lat z pasją podejmuje tematykę Powstania Warszawskiego. Pisała o kobietach, dzieciach, ludności cywilnej i oczywiście o samych powstańcach. Rozmawiała z wieloma uczestnikami powstania, analizowała przyczyny i jego przebieg. O tym w niedzielę opowie w radiu 357, na kilka dni przed rocznicą powstania.
21.07.2023, 180’

Jeszcze tydzień, ale już prawie weekend

Popołudniówka w piątek

Dziś w Popołudniówce prowadzonej przez Michała Olszańskiego oprócz stałych, piątkowych pozycji będzie także rozmowa z profesorem Marcinem Wiąckiem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który pełni tę funkcję dokładnie od 2 lat... Oraz rozmowa z dziennikarzem Canal Plus Marcinem Rosłoniem o starcie najbardziej ekscytującej Ekstraklasy piłkarskiej... Polecamy!!!
09.07.2023, 60’

Gość: Michał Cessanis

W cztery oczy (audycja)

Moim gościem będzie Michał Cessanis. Dziennikarz i podróżnik. Zaczynał w regionalnej gazecie w Pabianicach a dziś prowadzi polską edycję National Geographic. Jego pasją jest poznawanie świata. Zapraszam na fascynującą wyprawę. Michał Olszański
03.07.2023, 60’

Sesja siedemdziesiąta piąta

Polska na kozetce

Dzisiaj porozmawiamy o ciele. A właściwie poszukamy odpowiedzi na kilka pytań: Dlaczego ma być idealne?
Czy ulegliśmy dyktatowi idealnego piękna? Dlaczego ulegamy wirtulanym ideałom? Czy naprawdę w modzie i sieci mamy zgodę na "body positive"? A co z blizną? Niepełnosprawnością? Co z ciałem po mastektomii, blizną po wypadku czy wyłonioną stomią? Będziemy szukać sposobów na akceptację. Usłane rożnym wieku, noszącego ślady naszego życia, tego niedoskonałego.
30.06.2023, 57’

#13 Tomasz Smokowski

W cztery oczy (podcast)

Dziennikarz i komentator sportowy. Dziś tworzy youtubowy „Kanał sportowy” z milionem subskrybcji. Jak wyglądał świat sportu w 2020, kiedy razem z trójką innych dziennikarzy tworzyli kanał? Czy da się żyć z youtuba? Jaki jest jego największy sukces zawodowy? O prawie na Sorbonie, muzyce, przekraczaniu granic i depresji w rozmowie z Michałem Olszańskim, w podcaście „W cztery oczy”, Tomasz Smokowski.
25.06.2023, 59’

Gość: Piotr Kołaj

W cztery oczy

Rozmowa z Piotrem Kołajem - basistą, który dzięki pasji do muzyki stworzył festiwal reggae w Ostródzie. Dziś Ostróda Reggae Festival jest jednym ze znaków rozpoznawczych miasta. To będzie opowieść o trudnych początkach, bijatykach z lokalnymi chuliganami i niezwykłej współpracy z Jamajką. W czasie przerw muzycznych oczywiście pojawi się soczyste reggae.
11.06.2023, 60’

Gościni: Katarzyna Harbul-Bała

W cztery oczy

Gościnią audycji będzie Katarzyna Harbul-Bała, prezeska Fundacji Boskie Karkonoskie. Wspiera kobiety w wielu aspektach, od zdrowia po biznes. 10 lat pracowała w Radiu Eska w Poznaniu, potem była szefową marketingu w klubie Warta. Dziś mieszka w Świeradowie. Jest przykładem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zaraża aktywnością i pozytywną energią. Zapraszam
07.06.2023, 60’

Czy umiemy bezpiecznie odpoczywać nad wodą?

Co Państwo na to?

Zbliżają sie wakacje. Przed nami długi weekend, taki przedsmak wakacyjnej laby. Wielu z nas ruszy nad wodę, bo zrobiło się już ciepło. Niestety nadal Polacy płacą wysoką cenę za lekkomyślność i brawurę nad wodą. W ubiegłym roku utonęło 419 osób, w tym niemal 40. I choć można bez końca apelować o rozsądek to ciagle dochodzi do tragedii. My zapytamy czy umiemy bezpiecznie odpoczywać nad wodą? Przypomnimy najważniejsze zasady bezpieczeństwa i zapytamy WOPR jak nasze kąpieliska przygotowane są na ten sezon.

Czy umiemy bezpiecznie odpoczywać nad wodą?

Goście:

12:00- Paweł Błasiak, prezes zarządu WOPR
12:30- Maciej Rokus, Szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP i edukator a w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.
06.06.2023, 60’

Czy polska szkoła publiczna wymaga głębokiej zmiany?

Co Państwo na to?

Jak zwykle, kiedy zbliża się koniec roku szkolnego powraca dyskusja o edukacji. Coraz więcej uczniów i rodziców wskazuje na wady polskiej szkoły publicznej. Przeładowane programy, oceonoza, zmęczeni nauczyciele, stres. Można by wymienić dużo więcej wad. Stawiamy zatem pytanie.
05.06.2023, 61’

Czy społeczne protesty i demonstracje pomagają w osiągnięciu celu?

Co Państwo na to?

W niedzielę doszło w Warszawie do bezprecedensowej manifestacji. Pół miliona osób maszerowało w proteście przeciwko aktualnej wladzy. Czy tak masowa społeczna aktywność może być skuteczna? Czy prowadzi do celu? Spojrzymy na to zarówno w kontekście dzisiejszej sytuacji ale także w kontekście historii Polski po 1945 roku.

Czy protesty społeczne i demonstracje w Polsce po 1945 roku są skuteczne. Czy pomagaja w osiagnieciu celu?
TYLKO W TWOJE 357 31.05.2023, 56’

#12 Feliks Falk

W cztery oczy

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramatopisarz i artysta plastyk. Feliks Falk. Na swoim koncie ma dziewiętnaście filmów. Twórca m.in. „Wodzireja” i „Komornika”. Skąd w jego twórczości mrok i lęk? Dlaczego przestał robić filmy? O zmęczeniu, pieniądzach, satysfakcji i proroczym śnie w rozmowie w cztery oczy z Michałem Olszańskim.
28.05.2023, 61’

Gościem audycji jest Tim Simes

W cztery oczy

Tim Simes do Polski przyjechał w 1994 roku. Jest absolwentem Brytyjsko-Polskiego Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) i członkiem Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE. W audycji opowie o swojej miłości do zwierząt.
14.05.2023, 59’

Pasja do życia

W cztery oczy

W audycji z cyklu "w cztery oczy" pomówimy o pasji do życia. Moim gościem będzie młody człowiek Rafał Kątny. 6 lat temu nagle dowiedział się, że jego wątroba nadaje się tylko do wymiany. Po kilku miesiącach lekarze dokonali przeszczepu. O tym jak wykorzystać życie dane po raz drugi i o swojej pasji, Rafał opowie na antenie Radia 357. Połączymy się także z organizatorem "Biegu po nowe życie", który w sobotę odbył się w Wiśle. Zapraszam...
08.05.2023, 60’

Sesja sześćdziesiąta siódma: Jak przygotować się na dobrą starość?

Polska na kozetce

Jak nauczyć się na dobra starość, na dobry trzeci etap życia. Co zrobić, jak przygotować się, żeby ostatnia triada życia była pełna szczęście, harmonii, z miejscem na nowe. Rozmawiają dojrzale Dorota Minta i Michał Olszański
01.05.2023, 60’

Sesja sześćdziesiąta szósta: O sztuce dobrego odpoczynku

Polska na kozetce

Dorota Minta i Michał Olszański rozmawiają o sztuce dobrego wypoczynku, takiego, który pozwala nam na zadbanie o nasz dobrostan psychiczny.
30.04.2023, 59’

gościni: Dominika Lasota

W cztery oczy

Michał Olszański porozmawia z aktywistką - Dominiką Lasotą. Choć ma dopiero 21 lat jest już twarzą polskiej młodzieży w walce o sprawiedliwość klimatyczną.
Brała udział w wielu akcjach, negocjowała kwestie klimatyczne z politykami. Często pojawia się w mediach i trzeba przyznać, że wypada w nich znakomicie. Ostatnio angażuje się także w działania antywojenne.
24.04.2023, 60’

Sesja sześćdziesiąta piąta

Polska na kozetce

Samookaleczenie, autoagresja, myśli samobójcze - dzisiaj z Michałem Olszańskim rozmawiamy w Polsce na kozetce, jak zawsze do 22.00 w Radio 357. Jak znaleźć sposób na mądre pomaganie, nie odbierające dziecku wolności, ale też nie wywołujący Syndromu Wertera. Dziękuję za podsunięcie tego ważnego i trudnego tematu Słuchaczkom i Słuchaczom. Zawsze czekam na Wasze maile: dorota.minta@radio357.pl i  Kasia Krzywicka-Zdunek  z teamu Socjolozki.pl
TYLKO W TWOJE 357 24.04.2023, 56’

#11 Marek Piekarczyk

W cztery oczy

Rocznik 1951, osobowość telewizyjna i ikona polskiego rocka. Od trzech lat weganin. Marek Piekarczyk. W cztery oczy opowie o śmierci syna, wyjeździe do USA, o tym jak postrzega zło i dlaczego współpracuje z telewizją publiczną. Dlaczego nie został żołnierzem? O narodzinach TSA, Jarocinie i nastoletnich protest songach w rozmowie z Michałem Olszańskim.
08.04.2023, 59’

Rozmowa z siostrą Małgorzatą Chmielewską

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 07.04.2023, 47’

#10 Małgorzata Potocka

W cztery oczy

Aktorka, reżyserka, producentka filmowa. Małgorzata Potocka. O spokoju który stresuje, relacjach, żywocie artysty w Polsce i osobistym "amerykańskim śnie" porozmawia w cztery oczy z Michałem Olszańskim. Co dla aktorki jest największym wyzwaniem? Czego żałuje a co wspomina ze łzami w oczach? Co dla artystki jest pełnią szczęścia?
28.03.2023, 60’

Czy Fernando Santos odniesie sukces z naszą reprezentacją?

Co Państwo na to?

Po nieudanym mundialu, wraz z powołaniem na stanowisko selekcjonera doświadczonego trenera Fernando Santosa, odżyły nadzieje kibiców na poprawę gry naszej reprezentacji. Oczekiwania miały się spełnić bardzo szybko, okazją były dwa mecze rozpoczynają eliminacje do Euro 2024. Niestety, mecz z Czechami był katastrofą. Nigdy wcześniej Polska nie straciła w pierwszych minutach dwóch goli, a styl prezentowany w Pradze przypominał najgorsze występy biało-czerwonych. Wczoraj z Albanią na Narodowym było lepiej. Zwycięstwo 1:0 daje trzy punkty, natomiast obrazuje miejsce naszej drużyny w Europie. Co najwyżej średniak bez polotu.
Czy nowy trener Fernando Santos odniesie sukces z naszą reprezentacją?
TYLKO W TWOJE 357 17.03.2023, 60’

#9 Wojciech Gąssowski

W cztery oczy

Piosenkarz, którego nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. W niezwykle intymnej rozmowie opowie o zaletach życia w latach 60., warszawskim koncercie Stonesów i uwielbieniu dla Burta Bacharacha, a także o tym, dlaczego nie żałuje, że jednak nie został sportowcem i nie założył rodziny.
07.03.2023, 60’

O ludobójstwie w Rwandzie

Plac na rozdrożu

Natalia Ojewska jest reporterką, która specjalizuje się w tematyce związanej ze społeczeństwami odbudowującymi się po konfliktach i katastrofach. W swojej książce "Zabiłam" opisuje historie kobiet, które brały udział w ludobójstwie w Rwandzie. To opowieść o tym, co pcha człowieka do ludobójstwa, próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego nagle rodziny, które mieszkały obok siebie i przyjaźniły się przez lata zaczęły mordować się nawzajem . Do czego doprowadza polaryzacja społeczeństwa autorka opowiedziała w rozmowie z Michałem Olszańskim.
TYLKO W TWOJE 357 03.03.2023, 59’

#8 Tomasz Sianecki

W cztery oczy

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W rozmowie z Michałem Olszański opowiada m.in. o początkach swojej kariery w mediach i przejściu z radia do telewizji, a także o okolicznościach powstania programu "Szkło kontaktowe".
TYLKO W TWOJE 357 17.02.2023, 56’

#7 Agata Młynarska

W cztery oczy

Agata Młynarska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarek telewizyjnych. Chociaż skończyła studia polonistyczne i miała uczyć w szkole, los zdecydował, że trafiła do telewizji. Razem z Jurkiem Owsiakiem tworzyła program "Róbta co chceta" i rozpoczynała zbiórkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak po tych wszystkich latach patrzy na swoją telewizyjną przygodę? O tym opowiada Michałowi Olszańskiemu.
13.02.2023, 61’

Sesja pięćdziesiąta piąta: flirt

Polska na kozetce

„Flirt to gra, pojedynek na słowa. Błyskotliwa rozmowa o miłości, podsuwająca partnerowi pewne myśli, oceny uczuciowe czy sugestie - nie zawsze prawdziwe. Zmuszają one jedyne do błyskawicznej riposty i zręcznej reakcji na każdą najsubtelniejszą nawet aluzję. Flirt we wszystkich kulturach świata ma swoje wysoko cenione miejsce” - pisała Michalina Wisłocka w „Sztuce kochania”. W wigilię Walentynek i my postanowiliśmy porozmawiać o tej „grze”: Czy flirt zawsze jest dobry? Czy jest ważny? Do czego służy? Czy da się flirtować online? Na kozetkę tym razem zaproszą Was Dorota Minta (psycholożka, psychoterapeutka) oraz Michał Olszański.
06.02.2023, 60’

Sesja pięćdziesiąta czwarta: Fobia szkolna

Polska na kozetce

Czym jest fobia szkolna? Czy wiąże się z lękiem społecznym? Jak sobie z nią radzić i przede wszystkim jak ją leczyć?
Na te i inne pytania odpowie dzisiaj Dorota Minta w audycji "Polska na kozetce". Pytać będzie Michał Olszański.
TYLKO W TWOJE 357 03.02.2023, 51’

#6 Zygmunt Chajzer

W cztery oczy

Dziennikarz, prezenter telewizyjny, showman - Zygmunt Chajzer. Szczyt popularności osiągnął, kiedy prowadził program "Idź na całość". Bardzo dobrze znają go także słuchacze kultowej audycji Lato z Radiem". Jak wspomina te czasy? Dlaczego nie został gwiazdą "Wiadomości?" O tym wszystkim w najnowszym odcinku podcastu "W cztery oczy".
12.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Michał Olszański
10.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Michał Olszański
04.01.2023, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Michał Olszański
28.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

Prowadzenie: Michał Olszański.
27.12.2022, 120’

Podsumowanie dnia

Popołudniówka 357

W Popołudniówce o tym, co zmieni się w styczniu w programie Czyste Powietrze, opowie o tym Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Jacek Zalewski prezes Fundacji Dobra Wola wyjaśni jak bardzo ważne jest wsparcie dla rodziców, którym rodzi się niepełnosprawne dziecko, a z Norbertem Konarzewskim z Federacji Polskich Banków Żywności porozmawiamy o tym jak dobrze gospodarować, by nie marnować żywności. I przyjrzymy się jak w Nowej Zelandii walczy się paleniem.
24.12.2022, 60’

Fenomen Bożego Narodzenia

Wigilijna opowieść

Gościem audycji będzie prof. Eugeniusz Sakowicz, znakomity religioznawca i teolog. Opowie o fenomenie Bożego Narodzenia. Czy w wielu religiach niebiosa zsyłają boskiego syna? Kim jest i jakie niesie przesłanie? Jakie są okoliczności Jego narodzin?
19.12.2022, 19’

#12 Święta ze zwierzętami

Psychodnia

TYLKO W TWOJE 357 16.12.2022, 55’

#5 Robert Janowski

W cztery oczy

Większość z nas kojarzy go z hasłem "Jaka to melodia?". Przez 21 lat prowadził telewizyjne show, w którym zachwycał muzycznym talentem. Robert Janowski ma wiele innych zdolności, a jego działalność jest o wiele szersza niż ta, którą widzieliśmy w telewizji. Poza życiem estradowym, pracował jako lekarz weterynarii, skończył podyplomowe studia pedagogiczne i marzył o wielkiej stodole na wsi.
12.12.2022, 19’

#11 Jak rozpoznać stres?

Psychodnia

07.12.2022, 60’

Czy ogromne pieniądze we współczesnym sporcie są uzasadnione?

Co Państwo na to?

Obiecana naszym piłkarzom premia w wysokości 30 mln zł za wyjście z grupy podczas mundialu, została cofnięta. Krocie jakie zarabiają sportowcy kilku dyscyplin już od dawna wzbudzają emocje. Czy ogromne pieniądze we współczesnym sporcie są uzasadnione?
05.12.2022, 18’

#10 Rzucać czy nie rzucać piłkę?

Psychodnia

05.12.2022, 60’

Czy trener Czesław Michniewicz powinien dalej prowadzić naszą reprezentację?

Co Państwo na to?

Polska reprezentacja piłkarska wraca z Quataru po rozegraniu czterech spotkań. Po latach niepowodzeń wreszcie wyszliśmy z grupy, by zagrać w 1/8 finału z mistrzem świata. Można zatem powiedzieć - to sukces, tak trzymać trenerze Czesławie! Z drugiej strony graliśmy w piłkę brzydko, bardzo bojaźliwie, stawiając na obronę i zapominając o tym, że liczą się bramki strzelone rywalowi. W trzech meczach grupowych Polacy oddali 4 strzały w światło bramki. Wytykano nam, że jesteśmy jedną z najgorszych drużyn na mundialu. Czyli jednak- do widzenia trenerze Czesławie?! No ale był też mecz z Francją, po którym można w końcu pochwalić Polaków za styl gry, choć na Francuzów to było za mało. Może zatem trener Michniewicz jest tym, który poprowadzi zespół ku lepszej przyszłości. I to jest pytanie do naszych słuchaczy.
TYLKO W TWOJE 357 02.12.2022, 53’

#4 Monika Richardson

W cztery oczy

Swoją karierę zaczynała w telewizji, szczególne miejsce w jej sercu zajmuje program "Europa da się lubić", który prowadziła przez sześć lat. Dzisiaj prowadzi autorską szkołę językową, a mediom przygląda się z boku.
28.11.2022, 16’

#9 Jak ochronić psa przed zmarznięciem

Psychodnia

DLA ZALOGOWANYCH 22.11.2022, 50’

Rozmowa z Jolantą Kwaśniewską (W cztery oczy - odc. 1)

W cztery oczy

Rozmowy doskonale znane słuchaczom spod najlepszego radiowego adresu zadomawiają się w podcastach - w tym sezonie posłuchamy o tych, których gwiazda świeciła kiedyś bardzo jaskrawie, a dzisiaj już nie są na pierwszych stronach gazet. W pierwszym odcinku rozmowa z Jolantą Kwaśniewską - pierwszą damą w latach 1995-2005. Jak wspomina prezydenturę męża? Co było jasną, a co mroczną jej stroną? I jak patrzy na to dzisiaj? Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/w-cztery-oczy-tylko-w-twoje-357/.
21.11.2022, 19’

#8 Kolor psa

Psychodnia

DLA ZALOGOWANYCH 18.11.2022, 54’

W cztery oczy - #3 Michał Wiśniewski

W cztery oczy - #3 Michał Wiśniewski

W tym odcinku podcastu Michał Olszański spojrzał głęboko w oczy Michałowi Wiśniewskiemu. Jest to głęboka i szczera rozmowa, m.in. o tym, czy ma żal, że jego muzyka nie pojawia się na antenach niektórych rozgłośni, o trudnej relacji z rodzicami, o budowaniu patchworkowej rodziny, o tym czego żałuje i za ile się sprzedał.
DLA WSZYSTKICH 18.11.2022, 54’

#3 Michał Wiśniewski

W cztery oczy

W tym odcinku podcastu Michał Olszański spojrzał głęboko w oczy Michałowi Wiśniewskiemu. Jest to głęboka i szczera rozmowa, m.in. o tym, czy ma żal, że jego muzyka nie pojawia się na antenach niektórych rozgłośni, o trudnej relacji z rodzicami, o budowaniu patchworkowej rodziny, o tym czego żałuje i za ile się sprzedał.
14.11.2022, 18’

#7 Pies na smyczy

Psychodnia

14.11.2022, 33’

Porozmawiajmy o... reportażu w 357

Live - dla Patronów

Co piątek w Popołudniówce prezentujemy jedną z najtrudniejszych radiowych form - reportaż. Kulisy prac redakcji reportażu przedstawia Patronom 357 Agnieszka Szwajgier - mówi o odpowiedzialności dziennikarskiej, stosunku do nagród, roli odpowiedniego doboru tematu i empatii. Dzieli się także pierwszymi wrażeniami ze spotkań w Instytucie Dźwięków Radia 357. Spotkanie prowadzi Michał Olszański.
07.11.2022, 16’

#6 Pies i dziecko

Psychodnia

TYLKO W TWOJE 357 04.11.2022, 50’

#2 Maciej Orłoś

W cztery oczy

31.10.2022, 18’

#5 Żałoba u zwierząt

Psychodnia

24.10.2022, 20’

#4 Wychowanie zwierzaka

Psychodnia

DLA WSZYSTKICH 21.10.2022, 50’

#1 Jolanta Kwaśniewska

W cztery oczy

17.10.2022, 19’

#3 Smycz, szelki czy obroża?

Psychodnia

DLA WSZYSTKICH 12.10.2022, 2’

Michał Olszański - Chłopcy z Placu Broni, Molnar Ferenc

Lista lektur szkolnych 357

10.10.2022, 18’

#2 Uczłowieczenie pupila

Psychodnia

05.10.2022, 60’

Posadź z nami las!

Leśny miejscownik

Las wzywa nas! Z okazji Dnia Patrona i finału akcji Las 357 nie mogło być inaczej... na naszej antenie zaszumi las. Od 12:00 do 13:00 zapraszamy na Leśny miejscownik. W audycji przedstawimy kilka pomysłów na zwiedzanie polskich lasów, puszczy, borów.
Jacek Zalewski już posadził swój las wraz z osobami niepełnosprawnymi. Jako tata Kuby zrezygnował ze stanowiska prezesa w dużej firmie i założył stowarzyszenie Dobra Wola. Podczas akcji 150 osób posadziło prawie 6 tysięcy drzewek. Opowiemy o lesie w dużym mieście, czyli lasku bielańskim. Kuba Rok, aktywista i badacz zabierze nas na Pogórze Przemyskie, gdzie lasy zajmują ponad 50% powierzchni regionu. Poza buczyną, jodłą, świerkiem, jaworem czy dzikimi zwierzętami, znajdziemy tu ciekawe historie. To tu znajdowało się tak zwane państwo arłamowskie, gdzie internowany był w latach 80-tych Lech Wałęsa. Z okolic Przemyśla przeniesiemy się w Tatry. Teresa Bachleda- Kominek, zakopiańska góralka, spokój odnajduje jedynie w lesie. Chcąc pozostawić po sobie coś potomnym, kupiła kawałek lasu w Tatrach. Dziś las jest dla niej miejscem magicznym. To tam pisze swoje wiersze. Nasza patronka, Maria Marzec zabierze nas do rezerwatu Biesak- Białogon w Kielcach. Oprócz lasu można tu zobaczyć mające 500 milionów lat skały. Na Leśny miejscownik zaprasza Michał Olszański.
03.10.2022, 18’

#1 Słowo wstępu

Psychodnia

TYLKO W TWOJE 357 23.09.2022, 60’

Gościni: Dorota Rogalska

W cztery oczy

Dorota Rogalska kiedyś pracowała jako pielęgniarka. Dziś prowadzi dom opieki dla seniorów. Jak wygląda jesień życia w polskich realiach, co jest ważne w opiece nas starszymi osobami i jakie są ich potrzeby?
TYLKO W TWOJE 357 16.09.2022, 60’

Jaka jest i jaka może być polska szkoła?

W cztery oczy

Iga Kaźmierczyk, Kamil Trochimiak i Maciej Sokół w rozmowie z Michałem Olszańskim.
12.09.2022, 60’

Marihuana to lek czy narkotyk?

Plac na rozdrożu

Od kilku lat obserwujemy w Polsce modę na produkty uzyskiwane z konopii indyjskich. Kosmetyki, tkaniny, suplementy diety czy w końcu leki. Tak zwana medycyna konopna, staje się coraz bardziej znana i popularna. Czym różnią się dwa podstawowe składniki, CBD i THC? Czy marihuana to lek czy narkotyk? O faktach i mitach porozmawiamy z ekspertami, dr. Markiem Bachańskim i prof. Małgorzatą Łukowic Zaprasza Michał Olszański.
TYLKO W TWOJE 357 09.09.2022, 60’

Na żywo z Lądka Zdrój

W cztery oczy

Z 27 Festiwali Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdrój zaprasza Michał Olszański
07.09.2022, 171’

...bo tam zawsze świeci słońce

Kieruj się na południe

31.08.2022, 60’

Zaprasza Michał Olszański

Miejscownik

11.08.2022, 60’

Z Michałem Olszańskim:

Miejscownik

Udamy się do Ćmielowa.
28.07.2022, 59’

Z Michałem Olszańskim:

Miejscownik

Zapraszamy do Warszawy. Za kilka dni 1 sierpnia, stąd wyjątkowe wydanie Miejscownika, poświęcone rocznicy powstania warszawskiego. Przewodnikiem po mniej znanych miejscach powstania, będzie Agnieszka Cubała - autorka wielu książek i pasjonatka historii Powstania Warszawskiego.
09.07.2022, 119’

Na żywo prosto z Ostródy!

Bujaj się!

05.07.2022, 60’

Z Michałem Olszańskim:

Miejscownik

Dotrzemy do Zwierzyńca na Roztoczu i opowiemy o najlepszych trasach rowerowych i miejscach na spływ kajakowy; będziemy w Lidzbarku Warmińskim i pokonamy trasę rowerową do Ornety i wąwozu rzeki Symsarny; dotrzemy do Kruszynian, czyli miejsca związanego z tradycją tatarską.
TYLKO W TWOJE 357 24.06.2022, 60’

O pomocy dla Ukrainy

W cztery oczy

Gośćmi Michała Olszańskiego są Joanna Czerska-Thomas i Jakub Gołata.
TYLKO W TWOJE 357 17.06.2022, 59’

Gość: Grzegorz Kapla

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 10.06.2022, 59’

gość: Goran Milošević

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 03.06.2022, 59’

gościni: dr Daria Mejnartowicz

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 27.05.2022, 61’

Gość: Agata Czajkowska

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 20.05.2022, 60’

Gość: Katarzyna Rij

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 13.05.2022, 60’

Gość: Marcin Gutowski

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 06.05.2022, 61’

20. edycja "Biegu po nowe życie"

W cztery oczy

Z okazji 20-tej edycji Biegu po nowe życie gośćmi Michała Olszańskiego w audycji „W cztery oczy” będą Arkadiusz Pilarz - dyr. imprezy oraz prof. Maciej Kosieradzki - znakomity transplantolog. 14 maja w Wiśle po raz 20. spotkają się osoby po przeszczepieniu, które w sztafetowym marszu nordic walking przejdą wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarzami i koordynatorami oraz partnerami symboliczny kilometr.
TYLKO W TWOJE 357 30.04.2022, 62’

#19 Andrzej Rudke

Jacy jesteśmy

O matriarchalnym wychowaniu, wrażliwości społecznej, wyższości radia nad telewizją i fascynacji Indiami opowiada Andrzej Rudke, reporter Radia 357.
TYLKO W TWOJE 357 29.04.2022, 60’

Gość: Bogumiła Wróblewska

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 22.04.2022, 59’

Gość: Mateusz Waligóra

W cztery oczy

18.04.2022, 60’

Gość: Mirosław Maken Dzięciołowski

Regałowy śmigus-dyngus Michała Olszańskiego

Spotkanie na Lany Poniedziałek.
TYLKO W TWOJE 357 15.04.2022, 60’

Gość: ks. Wojciech Drozdowicz

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 08.04.2022, 61’

Gość: prof. Andrzej Żbikowski

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 01.04.2022, 60’

Z Katarzyną Bareją o tacie Stanisławie

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 30.03.2022, 58’

#18 Katarzyna Pruchnicka

Jacy jesteśmy?

O tworzeniu premierowej ramówki Radia 357, najważniejszych zawodach świata, walce z ciężką chorobą, dzieciństwie na warszawskiej Ochocie i swoich ukochanych chłopakach opowiada Katarzyna Pruchnicka.
TYLKO W TWOJE 357 25.03.2022, 60’

Goście: Kama & Hirek (EtnoWarmia)

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 18.03.2022, 60’

Gość: dr Andrzej Kruszewicz

W cztery oczy

Zapewne dobrze pamiętacie go z opowieści o ptakach. Dziś znów odpowie na pytania, nie tylko o skrzydlatych przyjaciół. Dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego Zoo, jest gościem audycji Michała Olszańskiego „W cztery oczy”. W rozmowie m.in. o nowej książce „Sekrety życia seksualnego zwierząt”, nie zabraknie też pochylenia się nad losem zwierząt w Ukrainie.
TYLKO W TWOJE 357 11.03.2022, 59’

gościni: Anna Bikont

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 04.03.2022, 60’

Gość: Roman Korbut

W cztery oczy

Roman Korbut - Polak, i Ukrainiec, z okolic Żytomierza. Od 2011 roku w Polsce. Aktywista, społecznik.
Porozmawiamy o relacjach między Polakami i Ukraińcami - o tym jak dynamicznie zmieniają się od kilku lat i jak wyglądają teraz. O tym, jak pomagać Ukrainie i Ukraińcom. Również o relacjach Ukrainy i Rosji. Rozmowa Michała Olszańskiego.
TYLKO W TWOJE 357 25.02.2022, 54’

gość: Piotr Romanowski

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 18.02.2022, 61’

gość: Michał Listkiewicz

W cztery oczy

Przez wiele lat był jednym z najważniejszych ludzi polskiej piłki nożnej. Co nie znaczy, że zawsze był uwielbiany.
Sędzia piłkarski, działacz UEFA i FIFA, dziennikarz. W latach 1999-2008 - Prezes PZPN. Między innymi jego kampania zapewniła Polsce i Ukrainie prawo organizacji Mistrzostw Europy 2012.
Nazywany jest mistrzem anegdot. Zna się z największymi gwiazdami świata futbolu. Ale szczerze opowiada też o trudnych przeżyciach z dzieciństwa i rodzinnych tragediach. Oraz o wybaczeniu. Gościem Michała Olszańskiego w audycji „W cztery oczy” jest Michał Listkiewicz.
TYLKO W TWOJE 357 11.02.2022, 62’

Gość: Adam Bodnar

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 04.02.2022, 61’

Gość: Jacek Kryg

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 30.01.2022, 68’

#17 Agnieszka Szwajgier

Jacy jesteśmy?

Agnieszka Szwajgier opowiada m.in. o tym, dlaczego porzuciła skrzypce na rzecz instrumentów dętych, zamiłowaniu do Islandii, do czego w życiu prywatnym i zawodowym przydaje się wielokierunkowe wykształcenie, dzieciństwie w Poniatowej i niezwykłym sposobie na kolkę oraz - rzecz jasna - sztuce reportażu.
TYLKO W TWOJE 357 28.01.2022, 60’

Gość: Weronika Marczuk

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 21.01.2022, 61’

Gość: Cezary Borowy

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 17.01.2022, 67’

#16 Michał Żakowski

Jacy jesteśmy?

Michał Żakowski opowiada m.in. o swojej fascynacji światem i pasji do dziennikarstwa, podróżach do Egiptu i Afganistanu, roli i ważności "Raportu o stanie świata", a także o kapitalnym dzieciństwie spędzonym na warszawskim Muranowie lat 80., piłkarskim mundialu w Hiszpanii, próbach gry na gitarze basowej i wreszcie koncercie Iron Maiden, na który w podstawówce zabrała go mama.
DLA ZALOGOWANYCH 17.01.2022, 67’

Jacy jesteśmy? - #16 Michał Żakowski

Jacy jesteśmy? - #16 Michał Żakowski

Michał Żakowski opowiada m.in. o swojej fascynacji światem i pasji do dziennikarstwa, podróżach do Egiptu i Afganistanu, roli i ważności "Raportu o stanie świata", a także o kapitalnym dzieciństwie spędzonym na warszawskim Muranowie lat 80., piłkarskim mundialu w Hiszpanii, próbach gry na gitarze basowej i wreszcie koncercie Iron Maiden, na który w podstawówce zabrała go mama.
TYLKO W TWOJE 357 14.01.2022, 60’

Gość: Ks. "Kuba" Czesław Marchewicz

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 07.01.2022, 60’

gość: Dorota Sumińska

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 31.12.2021, 60’

gość: Joanna Palica (Fundacja Koocham)

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 26.12.2021, 63’

#15 Gabi Darmetko

Jacy jesteśmy?

TYLKO W TWOJE 357 24.12.2021, 59’

gościni: Katarzyna Skopiec z Fundacji Humanosh

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 17.12.2021, 60’

Gość: Kasia Woźniak

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 12.12.2021, 60’

#14 Marcin Cichoński

Jacy jesteśmy?

TYLKO W TWOJE 357 10.12.2021, 60’

Gość: Dawid Łasiński

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 03.12.2021, 60’

Gość: Milo Kurtis

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 27.11.2021, 58’

#13 Anna Dudzińska

Jacy jesteśmy

TYLKO W TWOJE 357 26.11.2021, 60’

Gość: Joanna Gierak- Onoszko

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 19.11.2021, 59’

Gośćmi Maria i Arkadiusz Kraska

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 12.11.2021, 60’

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 05.11.2021, 60’

Gość: Michał Niewęgłowski

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 01.11.2021, 58’

Gość: Siostra Małgorzata Chmielewska

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 31.10.2021, 64’

#12 Filip Jaślar

Jacy jesteśmy

TYLKO W TWOJE 357 29.10.2021, 61’

Gość: Agnieszka Halicka

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 22.10.2021, 60’

Goście: Michał i Bartłomiej Różyccy

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 15.10.2021, 60’

goście: Marta Majewska i Beata Niewczas

W cztery oczy

Podróż do Ugandy z fundacją Window of Life.
TYLKO W TWOJE 357 10.10.2021, 67’

#11 Mateusz Fusiarz

Jacy jesteśmy

TYLKO W TWOJE 357 08.10.2021, 59’

Festiwal Kultura Bez Barier (gość: Robert Więckowski)

W cztery oczy

Gość: Robert Więckowski
TYLKO W TWOJE 357 01.10.2021, 59’

Gość: Adam Spała

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 26.09.2021, 64’

#10 Justyna Mączka

Jacy jesteśmy?

TYLKO W TWOJE 357 24.09.2021, 60’

Gość: Sławomir Laber

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 17.09.2021, 60’

Gość: Anna Dymna

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 03.09.2021, 119’

Wróżenie z fusów męskim uchem, w cztery oczy

Wróżenie z fusów

24.08.2021, 60’

Spotkanie z Fabryką Porcelany Ćmielów

Plaża niestrzeżona

TYLKO W TWOJE 357 22.08.2021, 71’

#9 Bartek Gil

Jacy jesteśmy?

17.08.2021, 60’

O psach i ich obyczajach

Plaża niestrzeżona

TYLKO W TWOJE 357 13.08.2021, 121’

Gość: Marek Dyjak

Męskim uchem

10.08.2021, 59’

gość: Agnieszka Cubała o Powstaniu Warszawskim

Plaża niestrzeżona

TYLKO W TWOJE 357 26.07.2021, 61’

#8 Ernest Zozuń

Jacy jesteśmy?

TYLKO W TWOJE 357 23.07.2021, 105’

Gość: Mirosław Maken Dzięciołowski

Męskim uchem

20.07.2021, 60’

Audycja z terenu

Plaża niestrzeżona

TYLKO W TWOJE 357 12.07.2021, 57’

#7 Tomek Gorazdowski

Jacy jesteśmy?

O tym jak splatały się nasze losy, kto kogo przyjmował do jakiego radia, o przyjaźni pesymisty z optymistą i o tym, jak powstał departament sportu, jedyny taki na świecie.
06.07.2021, 60’

Przestrzeń wokół nas

Plaża niestrzeżona

TYLKO W TWOJE 357 04.07.2021, 59’

#6 Paweł Sołtys

Jacy jesteśmy?

O sportowym dzieciństwie i co z tego wynikło, o tym co to znaczy być związkowcem, o tym co jest ważniejsze od kasy i dlaczego nie boi się prezesa.
TYLKO W TWOJE 357 02.07.2021, 60’

Gość: Marek Mentrak

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 25.06.2021, 60’

Gość: Aleksander Gadżanow

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 18.06.2021, 60’

Gość: Piotr Kolaj (Ostróda Reggae Festival)

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 11.06.2021, 59’

#5 Ola Budka

Jacy jesteśmy?

O tym, jak dziewczyna z Żuromina odniosła sukces, bo tak postanowiła, o kompleksach, które ją zahartowały i o miłości nie tylko do muzyki reggae.
TYLKO W TWOJE 357 11.06.2021, 59’

Rozmowa, w której nie ma łatwych pytań

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 04.06.2021, 59’

Rozmowa, w której nie ma łatwych pytań

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 28.05.2021, 60’

Stan polskiej transplantologii

W cztery oczy

W jakiej kondycji jest obecnie polska transplantologia? Jak pandemia wpłynęła na donacje organów? Kto i komu może przekazać narządy do przeszczepu? A wreszcie o tym, jak żyje się po przeszczepie? O tym dziś w audycji „W cztery oczy”. Gośćmi Michała Olszańskiego są prof. medycyny i transplantolog Roman Danielewicz, Arkadiusz Pilarz – organizator imprezy Bieg po Nowe Życie oraz Pan Eugeniusz, który żyje z nerką podarowaną przez brata.
TYLKO W TWOJE 357 21.05.2021, 61’

Wisła - królowa polskich rzek

W cztery oczy

Mateusz Waligóra - niezwykła historia spaceru od źródeł Wisły do jej ujścia.
TYLKO W TWOJE 357 14.05.2021, 58’

Historia niezwykłej kobiety

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 07.05.2021, 58’

Gość: Jacek Kleyff

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 30.04.2021, 58’

Gość: Aneta Górska-Kot

W cztery oczy

TYLKO W TWOJE 357 23.04.2021, 60’

Gość: Łukasz Szeliga

W cztery oczy

Sport paraolimpijski bez tabu, ale jako wielka pasja – pełna emocji, sukcesów, ale też porażek. Dziś Michał Olszański porozmawia „W cztery oczy” z Łukaszem Szeligą – trenerem narciarstwa alpejskiego, działaczem paraolimpijskim i prezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Zapraszamy na mocną, męską rozmowę o sporcie osób niepełnosprawnych, tolerancji i.. wrażliwości.
TYLKO W TWOJE 357 16.04.2021, 59’

#4 Marcin Łukawski

Jacy jesteśmy?

O tym dlaczego jest rannym ptaszkiem, o młodości wśród jezior, o fascynującej pracy w banku i o tym, jak ważne jest każde słowo. I starszy brat.
TYLKO W TWOJE 357 16.04.2021, 59’

Jak dzieci reagują na pandemię

W cztery oczy

Żeby wspierać nastolatków i młodych dorosłych zagrożonych lub dotkniętych bezdomnością, dziennikarka Agnieszka Sikora założyła fundację „Po drugie”. Jest gościem spotkania z Michałem Olszańskim
TYLKO W TWOJE 357 09.04.2021, 59’

Specjalista od pandemii

W cztery oczy

Doktor Paweł Grzesiowski od roku tłumaczy Polakom jak działa koronawirus i jak chronić się przed Covid-19. Znamy go dobrze ze strony zawodowej, a jaki jest prywatnie? Opowiedział Michałowi Olszańskiemu.
TYLKO W TWOJE 357 07.04.2021, 59’

#3 Piotr Stelmach

Jacy jesteśmy?

Rozmowa z Piotrem Stelmachem o łódzkim rodowodzie, o bieganiu na skrzydle w koszulce Widzewa i o tym, jak płakał u boku Piotra Kaczkowskiego podczas debiutu w Trójce.
TYLKO W TWOJE 357 06.04.2021, 61’

#2 Michał Gąsiorowski

Jacy jesteśmy?

Rozmowa z Michałem Gąsiorowskim o rywalizacji i talencie do sportu, o tym, jak ważny jest zespół a nie tylko kierowca F1 i o tym, jak o mały włos nie został na zawsze w Iranie.
TYLKO W TWOJE 357 05.04.2021, 60’

#1 Kuba Strzyczkowski

Jacy jesteśmy?

Rozmowa z Kubą Strzyczkowskim o dorastaniu u boku dziadka, z którym tylko raz wygrał, o tym, czym różni się Bałtyk od Atlantyku i o tym, dlaczego warto być przyzwoitym człowiekiem.
TYLKO W TWOJE 357 02.04.2021, 60’

Klątwa Ondyny

W cztery oczy

Jak radzić sobie kiedy dziecko choruje na niezwykle rzadką chorobę genetyczną? Rozmowa z rodzicami, którzy na co dzień zmagają się z walką z Klątwą Ondyny.
TYLKO W TWOJE 357 26.03.2021, 59’

Praca w policji

W cztery oczy

Mariusz Sokołowski, były rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji opowiada o wieloletniej pracy w tej instytucji oraz o tym, co robi na emeryturze.
TYLKO W TWOJE 357 19.03.2021, 60’

W rytmie rzeki

W cztery oczy

Jacek Andrzejak przywrócił świetność rzeki Jeziorki. Opowieść o tym, jak cieszyć się z przyrody, która nas otacza i jak o nią dbać. Pan Jacek szczególną miłością darzy rzeki.
TYLKO W TWOJE 357 12.03.2021, 59’

Jak ojciec z synem

W cztery oczy

Tadeusz opowiada Michałowi (obaj Olszańscy, zbieżność nazwisk nieprzypadkowa) o tym jak wyglądały Igrzyska Olimpijskie, które relacjonował jako dziennikarz sportowy.
TYLKO W TWOJE 357 05.03.2021, 58’

Lekarz z powołania

W cztery oczy

Jacek Tulimowski - lekarz ginekolog, który z pasją wykonuje swój zawód. Z Michałem Olszańskim rozmawia między innymi o tym, jak orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zmieniło jego pracę i przed jakimi wyzwaniami musi stanąć.
TYLKO W TWOJE 357 26.02.2021, 59’

Śpiewająca Katarzyna Miller

W cztery oczy

Katarzyna Miller znana psychoterapeutka, która udziela się także artystycznie. W rozmowie z Michałem Olszańskim opowiada o radości życia i tworzenia.
TYLKO W TWOJE 357 19.02.2021, 59’

Ratownica w akcji

W cztery oczy

Ane Piżl opowiada o pracy w ratownictwie medycznym. O tym z czym się zmagają, o tym co jest trudne, ale też o tym co jest piękne w tym zawodzie. Sama o sobie mówi, że jest ratownicą medyczną. Dlaczego ratownicą? Posłuchajcie.
TYLKO W TWOJE 357 12.02.2021, 60’

Doktor i muzyk w jednym

W cztery oczy

Robert Mróz - profesor, który specjalizuje się w chorobach płuc. Drugą jego pasją jest muzyka. A więc leczy ludzi i nagrywa płyty. Historia człowieka, dla którego życie nigdy nie było nudne.
TYLKO W TWOJE 357 05.02.2021, 60’

Polka z ormiańskimi korzeniami

W cztery oczy

Emma Kiworkowa - można powiedzieć kobieta perfekcyjna. Lekarka, z korzeniami ormiańskimi, która wykształcenie zdobywała m.in. w Gruzji i USA. Jednak najbardziej pokochała Polskę, bo tutaj ma swój dom, biznes i fundację. Praca to jej pasja, a całe życie prowadzi z kalendarzem w ręku.
TYLKO W TWOJE 357 29.01.2021, 58’

Marek Dyjak o swoim życiu

W cztery oczy

Jego życiorysem można byłby obdzielić kilka osób. Marek Dyjak opowiada o swoich życiowych zakrętach, twórczości i momentach zwrotnych w karierze i nie tylko.
TYLKO W TWOJE 357 22.01.2021, 59’

Byłem na Lesbos

W cztery oczy

Mateusz Gasiński prezes fundacji "Dobra Fabryka" opowiada o sytuacji uchodźców, którzy koczują w obozach na wyspie Lesbos. Jaki los spotkał tych ludzi, kiedy cały świat zajmuje się pandemią Covid-19. Czy są pozostawieni sami sobie?
TYLKO W TWOJE 357 15.01.2021, 60’

Trisomnia i spełnianie marzeń

W cztery oczy

Ania Komorek - aktorka, młoda, aktywna dziewczyna z chęcią do życia. I nie ogranicza jej w tym trisomnia 21, czyli tak zwany Zespół Downa. Ania opowiada Michałowi Olszańskiemu o swoim życiu, przeszkodach jakie pokonała i marzeniach, które zamierza spełnić.
doładowanie ...