Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Dorota Minta

Psycholożka i psychoterapeutka. Współprowadzą "Polskę na kozetce".
25.09.2023, 59’

Polska na kozetce

Polska na kozetce

Dobry sen to podstawa! Wiemy to wszyscy, a jednak nie oznacza to zawsze dobrze przespanej nocy i pobudki pełnej energii.
Czym jest sen?Do czego potrzebujemy nocnej regeneracji?Co sprawia, że śpimy źle, za krótko i co zrobić żeby spać dobrze?
Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania w audycji "Polska na kozetce". Nie zabraknie też pytania o sny i obrazy, które nasza głowa tworzy gdy śpimy.
18.09.2023, 60’

Sesja osiemdziesiąta szósta

Polska na kozetce

Każdy z nas kiedyś odkładał na później, na jutro, na "za tydzień" najróżniejsze ważne rzeczy do zrobienia. Naukę do egzaminu, sprzątanie w garderobie, zapisanie się na siłownie albo zrobienie prezentacji. Prokrastynacja, to magiczna zjawisko, które jest elementem życia wielu z nas. Kto nie odłożył czegoś na później, zamiast zrobić coś dzisiaj niech pierwszy rzuci kamieniem. O tym właśnie będziemy rozmawiać. Skąd się bierze, czy może być przejawem jakiś innych problemów. Porównamy ją z prekrastynacją, ale też poszukamy pozytywnych skutków prokrastynacji. Zapraszamy na 21.00 - Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka
11.09.2023, 60’

Polska na kozetce

Polska na kozetce

Dom, najważniejsze dla nas miejsce.
Wydawałoby się, że z punktu widzenia psychologa skupiamy się na tym,co się w domu dzieje. Relacje, wsparcie, złość, miłość, albo jej brak. Tymczasem równie ważne jest to, jak "nasze miejsce" wygląda, czym się otaczamy. Ogromny wpływ na nasze samopoczucie mają pamiątki, porządek, światło, to wszystko co odbierają nasze zmysły. Jak to zmieniać, jak budować, na co zwracać uwagę.
Czasem bardzo ważna i potrzebna jest również zmiana miejsca w którym żyjemy...
O tych i wielu innych ważnych rzeczach, które mieszczą się w domu porozmawiają Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka.
04.09.2023, 60’

Sesja osiemdziesiąta czwarta

Polska na kozetce

Dla wielu z nas początek roku szkolnego to jak bycie na froncie: stres, kryzys i ogrom wymagań. Jaka edukacja daje największe szanse młodym ludziom na rozwój potrzebnych w przyszłości kompetencji? Jak rozwijać naszą uważność wobec dzieci o szczególnych potrzebach: z ADHD, ADD, w spektrum autyzmu, z wyłonioną stomią czy w kryzysie psychicznym. Dzisiaj będę o tym opowiadała w cotygodniowej "Polsce na kozetce" w Radio 357. Poszukamy z Katarzyna Pruchnicka odpowiedzi na te pytania. A zainspirowały mnie jak często badania psychologiczne. Do usłyszenia o 21.00
28.08.2023, 60’

Sesja osiemdziesiąta trzecia: Manipulacja

Polska na kozetce

ainspirowane badaniami prof. Dariusza Dolińskiego z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, który jest jednym z najbardziej cenionych psychologów społecznych, kierownikiem Centrum Badań nad Zachowaniami Społecznymi we Wrocławiu i członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk, Katarzyna Pruchnicka i Dorota Minta zajmą się dziś manipulacją.
Czym jest, jak ją rozpoznać, gdzie się nią posługujemy i jakie są najczęściej wykorzystywane techniki manipulacji?
To tylko niektóre z pytań jakie pojawią się dziś w "Polsce na kozetce".
Zapraszamy po 21:00.
Audycję prowadzą Katarzyna Pruchnicka i Dorota Minta, psycholog.
21.08.2023, 60’

Sesja osiemdziesiąta druga

Polska na kozetce

Czy współcześni Polscy mężczyźni tacy są? Czy się zmieniają, czy chcą się zmieniać, czy poszukują nowych męskich wzorców. Czy obserwujemy kryzys męskości w związku z zachodzącymi zmianami?
Na pewno nie mamy do czynienia z jednolitym zjawiskiem męskości, zarówno w świecie zachowań społecznych, kulturowych i rynkowych. Obraz męskości jest pozytywnie rozproszony.
Pretekstem jest jeszcze ciepły raport "Looking at the Man - Mężczyźni o mężczyznach” przygotowany przez trzy agencje badawcze IRCenter, Kantar Polska i Adres Media, który zderza się z wieloma stereotypami męskości np. mężczyźni „zostają w tyle” nie czują już takiej siły napędowej i sprawczej, jak niegdyś. Podczas, gdy 73% mężczyzn ciągle uczy się nowych rzeczy, 80% ma swoje hobby, 62% mówi o sobie „jestem szczęśliwym człowiekiem”.
14.08.2023, 60’

Sesja osiemdziesiąta pierwsza: Pokolenie Z

Polska na kozetce

Kim są pokolenie Z i pokolenie K? Czego się obawiają? Czego zabrakło w ich dzieciństwie? Czy rodzice potrafią rozmawiać ze swoimi dorastającymi dziećmi?
Młodzi ludzie w przedziale wiekowym 17-23 mówią o sobie, że ciężko im zauważyć „sens”. Że czują presję doskonałej edukacji, szybkiej kariery, jednym słowem - sukcesu. Dlaczego jako rodzice i społeczeństwo zafundowaliśmy im takie obawy i lęki? Jak możemy być bliżej nich, żeby je złagodzić?
„Polska na kozetce” przyjmuje dziś młodych dorosłych oraz ich najbliższych. Będziemy rozmawiać o poszukiwaniu własnej drogi życiowej, strachem przed przyszłością i opuszczaniu gniazda.
07.08.2023, 60’

Sesja osiemdziesiąta

Polska na kozetce

31.07.2023, 60’

Sesja siedemdziesiąta dziewiąta

Polska na kozetce

24.07.2023, 59’

Sesja siedemdziesiąta ósma: depresja okołoporodowa

Polska na kozetce

Dziś porozmawiamy o depresji okołoporodowej. Temat, który wydaje się znanym, pomoc i opieka dostępną, ale okazuje się, że potoczna wiedza czasami nie wystarcza.
O przyszłych i obecnych rodzicach w trudnych chwilach, do których mają prawo dziś porozmawiają Katarzyna Pruchnicka i Dorota Minta
18.07.2023, 60’

Sesja siedemdziesiąta siódma: Inteligencja emocjonalna

Polska na kozetce

Dzisiaj na kozetkę kładziemy inteligencję emocjonalną. Zaczniemy od fundamentalnego pytania: czy jest wrodzona, czy raczej rozwijamy ją prze całe życie? Co to znaczy, że ktoś ma wysoki poziom inteligencji emocjonalnej? Czy możemy połączyć empatię z asertywnością i czy warto robić? Jak inteligencja emocjonalna pozwala nam na budowanie dojrzałych kontaktów z innymi? Czy pomaga nam walczyć ze stresem i odnaleźć się w konkretnych sytuacjach? Ale tez czy ma wpływ życiowy sukces, zarówno ten związany z pracą, jak i rodziną? A jak inteligencją emocjonalną u Was? Dbacie jakoś szczególnie o nią? Jak zawsze na 21.00 zaprasza Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicką.
10.07.2023, 60’

Sesja siedemdziesiąta szósta: Samotność

Polska na kozetce

Porozmawiamy o samotności, poszukamy odpowiedzi na pytania: czy samotność jest zwyczajnym elementem naszego życia? co dobrego może nam wnieść w życie? czy możemy ją oswoić? czy warto to robić? czy czasami może nam szkodzić?
03.07.2023, 60’

Sesja siedemdziesiąta piąta

Polska na kozetce

Dzisiaj porozmawiamy o ciele. A właściwie poszukamy odpowiedzi na kilka pytań: Dlaczego ma być idealne?
Czy ulegliśmy dyktatowi idealnego piękna? Dlaczego ulegamy wirtulanym ideałom? Czy naprawdę w modzie i sieci mamy zgodę na "body positive"? A co z blizną? Niepełnosprawnością? Co z ciałem po mastektomii, blizną po wypadku czy wyłonioną stomią? Będziemy szukać sposobów na akceptację. Usłane rożnym wieku, noszącego ślady naszego życia, tego niedoskonałego.
26.06.2023, 59’

Sesja siedemdziesiąta czwarta

Polska na kozetce

19.06.2023, 59’

Sesja siedemdziesiąta trzecia

Polska na kozetce

12.06.2023, 60’

Sesja siedemdziesiąta druga: Dobre relacje pacjent-lekarz, czyli o skutecznej komunikacji

Polska na kozetce

Dobre relacje pacjent lekarz, czyli o skutecznej komunikacji. Ani jednej, ani jednego więcej. W ostatnich miesiącach doszło do tragicznej śmierci, pozostawionych samych sobie kobiet, ale też porzucono bez wsparcia i informacji ich partnerów - zmarły, bo nie otrzymały zgodnej z EBM (medycyną oparta na faktach) pomocy. To pokazuje, że pacjent w polskim szpitalu ciągle jest traktowany przedmiotowo. Te przypadki są szczególnie tragiczne, ale miejsc, w których pacjent jest pozostawiony sam sobie jest o wiele więcej. Dzisiaj porozmawiamy o komunikacji i relacjach personel medyczny - pacjent: Jakim wsparciem powinien być otoczony pacjent? O co może pytać pacjent? Kogo może prosić o pomoc? Jakich informacji powinien dostarczyć lekarz? Czy mamy prawo odmówić leczenia, brania lekarstw itp? Jaka jest rola wsparcia psychologicznego, kiedy powinno się pojawić? Ale też jakiego wsparcia powinni domagać się medycy? “Komunikacja głupcze” - co jest specyficznego w skutecznej komunikacji pacjent-lekarz? Czy świadome doskonalenie skutecznej komunikacji może wpływać na skuteczność leczenia i nasze bezpieczeństwo?
05.06.2023, 59’

Sesja siedemdziesiąta pierwsza: Do posłuchania i do poczytania

Polska na kozetce

Będziemy rozmawiać o książkach psychologicznych, które pomagają zrozumieć nam świat, ludzi dookoła i nas samych. Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka zebrały nowości wydawnicze. Poleca się do czytania na łące, w parku albo na balkonie.
29.05.2023, 60’

Sesja siedemdziesiąta: wewnętrzne dziecko

Polska na kozetce

Przy okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka, Katarzyna Pruchnicka i Dorota Minta postanowiły zaopiekować się wewnętrznym dzieckiem, które nosi w sobie każdy dorosły.
Każdy z nas słyszał, że należy je pielęgnować, doceniać, korzystać z tego, że je mamy. W "Polsce na kozetce" porozmawiamy o tym jak to zrobić, ale też zastanowimy się czy i jak wewnętrzne dziecko utrudnia nam bycie dorosłym.
Zapraszają Katarzyna Pruchnicka oraz Dorota Minta.
22.05.2023, 61’

Sesja sześćdziesiąta dziewiąta: Rodzicielstwo

Polska na kozetce

Czy ciągle jest czas na obchody Dnia Matki i Dnia Ojca, a może pora zacząć zwyczajnie zrobić święto ludzi, którzy nas kochają? Jak te święta mają się do zmieniającej się struktury współczesnej rodziny, tej patchworkowej ale też tej tęczowej? Rozmawiają Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka
15.05.2023, 59’

Sesja sześćdziesiąta ósma: jak zachować się wobec przemocy?

Polska na kozetce

Kolejny raz zderzyliśmy się z tragedią, jaką jest śmierć maltretowanego dziecka. Media i politycy rzucają oskarżenia, szukają winnych i epatują srogimi karami. Wielu zagłusza zbiorowe poczucie winy, wynikające z zaniechania, oburzeniem. Może, zanim rzucimy kamieniem, powinniśmy zadać sobie kilka pytań? A co najważniejsze nauczyć się mądrze reagować i szukać rozwiązań w kryzysie.
Bo czy my w ogóle wiemy, jak się zachować wobec przemocy? Wielu z nas zapewne nie ma pojęcia. Cóż… Najwyższa pora zacząć się uczyć. Rozmawiania z dziećmi czy dorosłymi, którzy są ofiarami przemocy i rozmawiania z oprawcami. Ale też tego, jak młodzi ludzie mogą zareagować na krzywdę rówieśnika i gdzie szukać pomocy.
Nauczmy się budować koalicje, nie obawiajmy się inicjowania działań przeciwko przemocy, dziejącej się każdego dnia za zamkniętymi drzwiami, tuż obok nas. To trudne i wymagające wysiłku działania, ale warto - nawet gdybyśmy mieli uratować jedno dziecko, jedną kobietę lub jednego mężczyznę.
Jak to robić? Dorota Minta, psycholożka i psychoterapeutka spróbuje odpowiedzieć na pytania Katarzyna Pruchnicka w audycji „Polska na kozetce”
08.05.2023, 60’

Sesja sześćdziesiąta siódma: Jak przygotować się na dobrą starość?

Polska na kozetce

Jak nauczyć się na dobra starość, na dobry trzeci etap życia. Co zrobić, jak przygotować się, żeby ostatnia triada życia była pełna szczęście, harmonii, z miejscem na nowe. Rozmawiają dojrzale Dorota Minta i Michał Olszański
01.05.2023, 60’

Sesja sześćdziesiąta szósta: O sztuce dobrego odpoczynku

Polska na kozetce

Dorota Minta i Michał Olszański rozmawiają o sztuce dobrego wypoczynku, takiego, który pozwala nam na zadbanie o nasz dobrostan psychiczny.
17.04.2023, 59’

Sesja sześćdziesiąta czwarta: Dzieci trzeciej kultury

Polska na kozetce

Ludzie świata, dzieci różnych kultur. Kim są dzieci, a właściwie ludzie trzeciej kultury, czyli obywatele świata. Opowiadają o tym Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka
10.04.2023, 60’

Sesja sześćdziesiąta trzecia: O dobrej rozmowie

Polska na kozetce

Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka rozmawiają o dobrej rozmowie, jej znaczeniu i płynących z niej pożytkach
03.04.2023, 59’

Sesja sześćdziesiąta druga: zabawa!

Polska na kozetce

Będziemy się bawić! Mam nadzieję, że rozmowa o zabawie dostarczy radości nie tylko nam, ale również Państwu. Czym jest zabawa dla dzieci? Czy my dorośli też jej potrzebujemy, a może z niej wyrastamy? Czy nasz mózg ją lubi? Czego się uczymy o sobie i innych w trakcie zabawy? Na to i inne pytania poszukamy odpowiedzi z radością. Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka
28.03.2023, 60’

Sesja sześćdziesiąta pierwsza: Ważni równoważni rodzice

Polska na kozetce

Badacze sprawdzili, że oboje rodzice są równie ważni dla rozwoju dziecka i tego jakim dorosłym ono będzie. O tym rozmawiają Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka
20.03.2023, 60’

Sesja sześćdziesiąta: Co nam daje wiosna

Polska na kozetce

Zmiana, przesilenie, początek nowego? Co w naszych głowach robi wiosna? Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka
13.03.2023, 59’

Sesja pięćdziesiąta dziewiąta: Książki o psychologii

Polska na kozetce

Dzisiaj kolejna audycja z książką na kozetce. Mamy poczucie, że książki, te psychologiczne mogą nam pomagać w zrozumieniu siebie i świata. Nie szukajmy w nich jednej, magicznej recepty na szczęście. Są natomiast dobrym źródłem wiedzy, która może być pomocna w rozwiązywaniu naszych osobistych dylematów. Oto polecane przez nas książki: Agnieszka Jucewicz "Czasem czuje mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego”, "Clou" rozmowa Agaty Trzebuchowskiej z Cleo Ćwiek, Małgorzata Serafin i Marek Sekielski „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?”, Joanna Derda i Marta Pawłowska "Jedzenie emocjonalne i inne podjadania", Anna Paluszak i Jacek Rydlewski „Ścieżki miłości”, Tavi Hawn "Tożsamość płciowa. Poradnik dla rodziców". Chcąc zgłębić jakiś ważny temat warto czytać różne pozycje, wsłuchiwać się w słowa wielu autorów, tak, żeby wybrać dla siebie najlepszą ścieżkę.
06.03.2023, 60’

Sesja pięćdziesiąta ósma: Praca przyszłości

Polska na kozetce

Jaka będzie, jak wybierać zawód, jak zmieniać swoją aktywność zawodową? Jedno jest pewne: zmiana. Jak myśleć perspektywą talentów, kompetencji a nie zawodów. Jak zawsze rozmawiają Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka.
27.02.2023, 61’

Sesja pięćdziesiąta siódma: Hortiterapia

Polska na kozetce

Ogrody mają moc, pomagają w psychoterapii, w leczeniu depresji, wspierają wkluczanie osób neuronienormatywnych. O mocy przyrody i kontaktu z nią rozmawiają Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka
20.02.2023, 60’

Sesja pięćdziesiąta szósta: samozwańczy coaching

Polska na kozetce

Dzisiaj wieczorem zapraszamy na wspólne połączenie kosmicznej energii, która jest w Was. Razem zbudujemy obfitość płynącą prosto z Waszego serca, a dzięki afirmacjom przełoży się ona na ogrom pieniędzy, szczęścia i spełnienia. Obfitość jest wszędzie, tylko trzeba umieć z niej korzystać i wierzyć w to, że dzięki radykalnemu wybaczaniu odblokujemy czakry, które przyciągną lawę szczęścia do naszego życia.
A teraz na poważnie. Tego typu twierdzenia i "mądrości" pojawiają się coraz częściej w szkoleniach, wykładach, webinarach pseudo mentorów i samozwańczych coachów. W "Polsce na kozetce" będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Dlaczego jest to tak popularne? Czy może w czymś pomóc albo zaszkodzić? Kto może profesjonalnie udzielać takich rad? Co jest potrzebne aby naprawdę wprowadzić jakieś zmiany w swoim życiu. Czym są afirmacje i manifestacje? - na ile to jest pomocne a na ile szkodliwe? Dlaczego ludzie tak łatwo nabierają się na opowieści dziwnej treści pseudo coachów, pseudo "mentorów", pseudo trenerów i motywatorów, nauczycieli obfitości itd.
Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że audycja nie będzie dotyczyła osób wykształconych i wysoce wykwalifikowanych, za którymi stoją ogromna wiedza i kompetencje w zakresie psychologii oraz treningu mentalnego.
13.02.2023, 61’

Sesja pięćdziesiąta piąta: flirt

Polska na kozetce

„Flirt to gra, pojedynek na słowa. Błyskotliwa rozmowa o miłości, podsuwająca partnerowi pewne myśli, oceny uczuciowe czy sugestie - nie zawsze prawdziwe. Zmuszają one jedyne do błyskawicznej riposty i zręcznej reakcji na każdą najsubtelniejszą nawet aluzję. Flirt we wszystkich kulturach świata ma swoje wysoko cenione miejsce” - pisała Michalina Wisłocka w „Sztuce kochania”. W wigilię Walentynek i my postanowiliśmy porozmawiać o tej „grze”: Czy flirt zawsze jest dobry? Czy jest ważny? Do czego służy? Czy da się flirtować online? Na kozetkę tym razem zaproszą Was Dorota Minta (psycholożka, psychoterapeutka) oraz Michał Olszański.
06.02.2023, 60’

Sesja pięćdziesiąta czwarta: Fobia szkolna

Polska na kozetce

Czym jest fobia szkolna? Czy wiąże się z lękiem społecznym? Jak sobie z nią radzić i przede wszystkim jak ją leczyć?
Na te i inne pytania odpowie dzisiaj Dorota Minta w audycji "Polska na kozetce". Pytać będzie Michał Olszański.
30.01.2023, 60’

Sesja pięćdziesiąta trzecia: Dojrzewanie

Polska na kozetce

Czy to zamknięty proces, a może dojrzewamy do różnych rzeczy w naszym życiu nieustająco? Czy takie dojrzewanie boli, czy uskrzydla - zastanawiają się Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka
23.01.2023, 60’

Sesja pięćdziesiąta druga: Dobroczynność

Polska na kozetce

Co nam daje czynienie dobra, co o tym sądzą badacze? Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka będą chciały zrozumieć sens dobroczynności.
16.01.2023, 60’

Sesja pięćdziesiąta pierwsza: Porozmawiajmy o seniorach

Polska na kozetce

Dziś porozmawiamy o roli babć i dziadków. Nie tylko w życiu wnuków.
Zastanowimy się jacy są obecni seniorzy, jacy byli kiedyś, jak zmieniła się ich rola?
Spróbujemy opisać ich wartość w wychowaniu wnuków, ale też umiejętnością myślenia o sobie.
Zajmiemy się też trudną, samotną, depresyjną stroną drugiej polowy życia.
09.01.2023, 60’

Sesja pięćdziesiąta: Jak zauważać szczęście?

Polska na kozetce

Dzisiaj w „Polsce na kozetce” zapraszamy do rozmowy o szczęściu. Czym jest, gdzie można je znaleźć, jak je zauważać i pielęgnować? A może nie ma jednego szczęścia tylko jest wiele drobnych, ale bardzo ważnych szczęśliwych puzzli?
02.01.2023, 60’

Sesja czterdziesta dziewiąta

Polska na kozetce

26.12.2022, 60’

Sesja czterdziesta ósma

Polska na kozetce

W wieczorny, jeszcze świąteczny czas zastanowimy się nad podsumowaniem roku. Podsumowaniem pełnym rzeczy trudnych i dobrych, porażek i zwycięstw. Zastanowimy się, co nam dają rozmyślania nad zamknięciem danego etapu, okresu życia i kiedy warto je robić. Czy okres świąteczno-noworoczny jest do tego odpowiedni, jedyny.
19.12.2022, 60’

Sesja czterdziesta siódma

Polska na kozetce

12.12.2022, 60’

Sesja czterdziesta szósta

Polska na kozetce

05.12.2022, 60’

Sesja czterdziesta piąta

Polska na kozetce

28.11.2022, 60’

Sesja czterdziesta czwarta

Polska na kozetce

21.11.2022, 60’

Sesja czterdziesta trzecia

Polska na kozetce

Dziś porozmawiamy o seksualności. O tym czym jest, jak się rozwija, jak ją traktujemy i jak to na nas wpływa. Zastanowimy się jak i czym się różnimy i rozprawimy się z problemem akceptacji siebie i innych.
14.11.2022, 60’

Sesja czterdziesta druga: Kino ważne z punktu psychoterapii

Polska na kozetce

07.11.2022, 60’

Sesja czterdziesta pierwsza

Polska na kozetce

W tym odcinku audycji Polska na kozetce zaprzyjaźnimy się z patriotyzmem. Poznamy jak wygląda rozumienie tego osobistego poczucia przez psychologów, zastanowimy się jak ewoluuje i co nam nam przynależność do grupy jaką jest naród. Pomyślimy o tym jak dobrze i w pełni obchodzić Święto Niepodległości.
31.10.2022, 60’

Sesja czterdziesta

Polska na kozetce

24.10.2022, 59’

Sesja trzydziesta dziewiąta

Polska na kozetce

17.10.2022, 60’

Kryzys psychiczny

Polska na kozetce

Tematem audycji Polska na kozetce będzie stres i kryzys, czyli o tym, że są nieodłącznym elementem naszego życia.
Czym jest kryzys psychiczny i skąd się może brać? Czy zawsze jesteśmy w stanie wyjść z kryzysu, a może jakaś jego cząstka w nas zostaje.
O tym jakie są i co z nami robią porozmawiam z Dorotą Mintą.
10.10.2022, 60’

#37 Do usłyszenia i poczytania!

Polska na kozetce

Raz na jakiś czas polecamy państwu dobrą lekturę. Tak będzie i dziś. Wybierzemy książki, które mogą pomóc, opisują nasze relacje, które warto przeczytać z dzieckiem. Do usłyszenia i "poczytania"!
03.10.2022, 60’

Sesja trzydziesta szósta: Dlaczego niektórzy mężczyźni boją się równouprawnienia?

Polska na kozetce

W dzisiejszej Polsce na kozetce zastanowimy się dlaczego niektórzy mężczyźni boją się równouprawnienia. Młodzi mężczyźni, pomiędzy 18 a 29 rokiem życia wolą konserwatywny kształt świata. Takie wnioski przyniosły wyniki badań naukowców z Uniwersytetu w Goteborgu. Zastanowimy się dlaczego tak jest, skąd może brać się strach przed równouprawnieniem, czy boją się go też młode kobiety. Porozmawiamy o tym czego tak naprawdę potrzebujemy, każda z płci.
26.09.2022, 60’

Sesja trzydziesta piąta: Jak to jest być neuro nienormatywnym?

Polska na kozetce

Porozmawiamy o dorosłych NNN. O tym jak to jest być dojrzałym z ADHD czy z zespołem Aspergera. Jak dopasować do siebie świat a nie żyć jako niedopasowany. Dowiemy się co nas może w sobie zaniepokoić, jak diagnozować się gdy nie jesteśmy dziećmi i gdzie szukać pomocy. Pomyślimy jak powinno pomagać otoczenie.
23.09.2022, 60’

Sesja trzydziesta czwarta: O kochaniu samego siebie

Polska na kozetce

Przez godzinę nauczymy się jak siebie poznać i polubić. Porozmawiamy o tym jak bardzo samoocena jest ważna, jak kształtować ją u dzieci i pielęgnować u dorosłych.
09.09.2022, 59’

Sesja trzydziesta druga - Odwaga

Polska na kozetce

O tym skąd się bierze, czy mamy jej tyle samo, kiedy jest nam potrzebna? Będzie o heroizmie, ale też codziennej odwadze do życia.
doładowanie ...