Idź do treści
Polska na kozetce
10.06.2024, 60’
Polska na kozetce

Polska na kozetce

10.06.2024, 60’

Wakacje dla lepszego zdrowia psychicznego!
Czy zastanawialiście się, jakie wakacje są najlepsze dla Waszego zdrowia psychicznego? W poniedziałek 10 czerwca w audycji "Polska na kozetce" Dorota Minta i Katarzyna Pruchnicka przedstawię kilka szczegółowych propozycji, które mogą pomóc Wam zregenerować siły i poprawić samopoczucie.
Poniżej tylko kilka z nich, a więcej oczywiście w audycji. A więc zaczynamy:
1. Wakacje typu „detoks cyfrowy”
Ograniczcie lub całkowicie zrezygnujcie z korzystania z urządzeń elektronicznych i internetu podczas wakacji. Pozwoli to na pełne oderwanie się od codziennych obowiązków i natłoku informacji.
2. Spędzanie czasu w naturze
Wyjazd w góry, nad morze, do lasów czy nad jeziora może znacząco poprawić zdrowie psychiczne. Kontakt z naturą redukuje stres, obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu) oraz poprawia nastrój i zwiększa poczucie szczęścia.
3. Wakacje kulinarne
Wybierzcie się do regionów znanych z wyjątkowej kuchni, gdzie możecie delektować się lokalnymi specjałami i uczyć się nowych przepisów.
4. Aktywne wakacje rekreacyjne
Wakacje, które obejmują różnorodne formy aktywności fizycznej, takie jak sporty wodne, wspinaczka czy jazda na rowerze, mogą być niezwykle korzystne dla zdrowia psychicznego.
5. Wakacje pełne nowych doświadczeń kulturalnych
Zwiedzanie nowych miejsc, poznawanie różnych kultur, sztuki, historii i tradycji może być niezwykle wzbogacające i inspirujące.
6. Relaksacyjne wakacje spa i wellness
Wybierzcie się do ośrodków spa, które oferują masaże, kąpiele termalne, medytację i jogę, co pomaga w pełnej regeneracji ciała i umysłu.
7. Wakacje z bliskimi
Spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi podczas wspólnych wyjazdów może znacząco poprawić samopoczucie i zacieśnić więzi.
Życzę Wam wspaniałych wakacji, pełnych regeneracji i wspaniałych wspomnień!