Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Agnieszka Obszańska

Obszary

Lokalne i zamiejscowe, salony i małe salki, o kulturze bez ograniczeń. Na co warto zwrócić uwagę, gdzie pójść, co włączyć, gdzie przystawić ucho. Rozmowy, rekomendacje, nowe obszary, spotkania. Co ciekawego, co nowego. Będziemy zaglądać, wspólnie nasłuchiwać i balansować na kulturalnej linie. Zaprasza Agnieszka Obszańska. Na antenie Radia 357 we wtorek i środę o godz. 15:15 w ramach pasma "Taka sytuacja".
23.11.2022, 26’

15. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Już od 7 do 16 grudnia w Krakowie, po raz piętnasty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. To największy przegląd tego, co dzieje się aktualnie w polskim teatrze. Mottem 15. edycji festiwalu jest „Polskie tabu”. Zobaczymy 31 przedstawień, w tym 9 w sekcji konkursowej INFERNO, 10 w sekcji PARADISO, 10 w PURGATORIO oraz 2 spektakle stworzone przez twórczynie z Ukrainy. Przez program tegorocznej edycji "Boskiej" przeprowadzi nas Jacek Wakar- krytyk teatralny i selekcjoner festiwalowych spektakli.
22.11.2022, 25’

Wszystkie Mazurki Świata

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Przed nami prawdziwe święto tradycyjnej muzyki, tańca i śpiewu, czyli po prostu Festiwal Wszystkie Mazurki Świata! Zbliża się jesienna edycja festiwalu w Warszawie ( 25-27 listopada) i czekają na nas koncerty, potańcówki, warsztaty, a o muzyce tradycyjnej, programie i tańczeniu mazurków wszystko wie i opowie Jagna Knittel.
16.11.2022, 22’

13. edycja festiwalu NARRACJE/ Gdańsk

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Jak sztuka „przerobi” gdańską Przeróbkę? Oto jest pytanie na które odpowiedzą kuratorki 13. edycji festiwalu NARRACJE - Emilia Orzechowska i Bogna Świątkowska. NARRACJE - festiwal sztuki w przestrzeni miejskiej, rok w rok odbywają się w jednej z gdańskich dzielnic, a tym razem 18 i 19 listopada cała uwaga skupi się na Przeróbce! Artyści i artystki zaczerpną z jej (niemal) nieograniczonego potencjału: świadomi wyzwań wynikających z wpływu ludzkiej działalności na przyrodę, postarają się spojrzeć w przyszłość i zaproponować nam swoje interpretacje tego, co nadchodzi. O tym co nadchodzi porozmawiamy w Obszarach. (narracje.eu.).
09.11.2022, 28’

Projekt #ODRA

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Kolektyw fotograficzny Sputnik Photos podjął temat katastrofy ekologicznej na Odrze. Projekt #ODRA to spojrzenie na temat szeroko, wykraczając poza newsowe narracje. Poprzez fotografie, filmy, zebrane historie z osobami mieszkającymi nad rzeką na różnych jej odcinkach. Michał Łuczak ze Sputnik Photos wraz z dziennikarką Olgą Gitkiewicz przez pięć dni przemierzyli ponad tysiąc kilometrów wzdłuż Odry. Oława, Jeszkowice, Wrocław, Piaski, Cedynia, Gryfino, Szczecin, Widuchowa, Słubice, Zatoń... zatrzymywali się w losowo wybranych miejscach na mapie, żeby zobaczyć umierającą rzekę i porozmawiać o niej z ludźmi, którzy nad tą rzeką żyją, pracują i odpoczywają. Co zobaczyli i usłyszeli? O tym opowie Michał Łuczak. Projekt #ODRA można śledzić na Facebooku i Instagramie i stronie kolektywu Sputnik Photos.
08.11.2022, 22’

Nieskończoność Kory/ Michał Pepol i Paweł Bownik

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
"Kora ∞" Michała Pepola i nieskończoność obrazu Pawła Bownika. Kompozytor i wiolonczelista Michał Pepol stworzył muzykę, a Paweł Bownik buduje do niej obrazy, całą oprawę wizualną od okładki, po teledyski. O współpracy, muzyce, wizualności i najnowszym klipie "Szał w Kadyksie" opowiedzą już sami.
02.11.2022, 24’

Autonomous Zones

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Mkniemy do BWA Wrocław na międzynarodową wystawę szkła współczesnego "Autonomous Zones". 25 artystów i artystek z 9 krajów i największą wystawa w BWA Wrocław w tym roku, która jest częścią programu Międzynarodowego Roku Szkła 2022 i American Film Festival. Na drugą nogę wizyta w Kwiaciarni Grafiki w Warszawie i zaproszenie na wystawę "Action print" berlińskiego artysty i drukarza Rolanda Bartha.
26.10.2022, 26’

POLA ESTHER

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Zapraszam na spotkanie z POLĄ ESTHER - fotografką urodzona w Łodzi, artystką multimedialną, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Jej fotografie są publikowane w wielu magazynach, drukowanych i internetowych, między innymi Harper’s Bazaar, Purple Fashion Magazine, S Magazine, Opera Magazine for Classic and Contemporary Nude, Office Magazine NYC, Artforum. Artystka wystawiała swoje prace w muzeach i galeriach w Polsce, Francji, Bułgarii, Niemczech, Chinach i Stanach Zjednoczonych oraz współpracowała przy projektach z Beyonce, Blondie, koreańska grupa Big Bang i Lennym Kravitzem. Porozmawiamy o jej wystawie w Polsce, która możemy zobaczyć w Pop-up Ogrodowa 8 w Łodzi. "Notorious nylons" to wystawa na której artystka prezentuje portrety 15 muz, które zaprosiła do kreatywnego dialogu, do wykonania aktu zakładania rajstop przed kamerą i odpowiedzi na kilka pytań dotyczących kobiecości i tożsamości. Spotkała się z nimi w Nowym Jorku i Los Angeles, a nam opowie o bohaterkach i powstaniu narracji wizualnych, które możemy oglądać w Łodzi do 7 listopada.
19.10.2022, 24’

Festiwal Przestrzeń Słowa/ Festiwal Filmów Jednominutowych

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Ruszamy do Sosnowca na 2. edycję Festiwalu Przestrzeń Słowa, która odbędzie się od 20 do 29 października. W ciągu ośmiu październikowych dni w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbędzie się 7 spektakularnych, interdyscyplinarnych wydarzeń literacko-muzycznych, podczas których wystąpi 31 znakomitych artystów – pisarzy, poetów, muzyków i tłumaczy. O szczegółach opowiada Bartłomiej Majzel. Zaraz potem skok do Gdańska na 17. Festiwal Filmów Jednominutowych. Jak zamknąć w jednej minucie? O tym opowie koordynator festiwalu Bartosz Filip, a w czasie dwudniowego festiwalu (19-20 października) w Nadbałtyckim Centrum Kultury będzie można obejrzeć najlepsze jednominutowe produkcje tego sezonu oraz spotkać członków Jury, którzy przedstawią swoje spojrzenie na sztukę filmu.
18.10.2022, 26’

Festiwal Nowe Oświecenie

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
W Obszarach pojawi się dr Krzysztof Czubaszek - dyrektor Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" i porozmawiamy o Festiwalu Nowe Oświecenie. Tematem przewodnim pierwszej edycji festiwalu będzie pytanie: „Czy to już koniec... świata?”, odnoszące się do nastrojów powodowanych przez widmo katastrofy klimatycznej, pandemię Covid-19 i wojnę w Ukrainie, ale też kres świata, jaki znamy – w obszarze wartości i relacji społecznych. Gośćmi festiwalu będą m.in.: Wiesław Myśliwski, Iwan Wyrypajew, Piotr Cieplak, Filip Springer, Karolina Gruszka, Edwin Bendyk, Jarosław „Bisz” Jaruszewski, ale Nowe Oświecenie to nie tylko dyskusje, ale również koncerty – wystąpią grupa Kwadrofonik z Adamem Strugiem oraz Pablopavo i Ludziki, a także wystawa przygotowana przez Joanną Rajkowską. Festiwal potrwa od 20 do 23 października w Warszawie.
12.10.2022, 18’

Justyna Mielnikiewicz "W Ukrainie"

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Justyna Mielnikiewicz "W Ukrainie" / Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie Dzisiaj prosto z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie i wystawy fotograficznej "W Ukrainie" Justyny Mielnikiewicz, na której zobaczymy ponad 90 fotografii, które autorka zrobiła w latach 2014–2019 oraz w 2022 r. Bohaterami i bohaterkami zdjęć są żołnierze i ich rodziny, ale także cywile, którzy mierzą się z konsekwencjami wojny, a ich historie, spisane przez Mielnikiewicz, stanowią równie ważną część wystawy co fotografie.
11.10.2022, 14’

Odin Teatret

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dziś gratka dla tych, którzy kochają teatr w najlepszym wydaniu! Legendarny duński Odin Teatret, założony w 1964 roku przez włoskiego dyrektora teatru Eugenio Barbę szykuje swoją premierę w Polsce! W Goleniowie zaprezentuje swój najnowszy spektakl „Teby w Czasie Żółtej Febry”. Spektakl będzie można zobaczyć od 22 października w nowej siedzibie Goleniowskiego Domu Kultury – Rampie Kultura, a o wszystkim opowiada nam Daniel Jacewicz - reżyser teatralny, aktor, animator kultury, założyciel goleniowskiego Teatru Brama.
05.10.2022, 22’

21. Ciało/Umysł - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
O tańcu, performansie i najstarszym w Polsce międzynarodowym festiwalu prezentującym, to co we tańcu współczesnym ciekawe i intrygujące opowiada Edyta Kozak - dyrektorka artystyczna festiwalu, choreografka, kuratorka tańca, twórczyni międzynarodowego festiwalu „Ciało/Umysł”; od ponad 25 lat związana z warszawską sceną tańca. Od 10 do 15 października w Warszawie zobaczymy spektakle z Brazylii, Portugalii, Ukrainy oraz Polski, a hasło wywoławcze tegorocznej edycji brzmi WOLNO TAŃCZYĆ!
04.10.2022, 21’

Noc księgarń 2022

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
gościcni: Anna Karczewska
28.09.2022, 19’

Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Ruszamy do Krakowa na Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab, to coroczne wydarzenie poświęcone twórczości, która powstaje w oparciu o najnowsze technologie i kreatywne programowanie. Jedenasta edycja Festiwalu Patchlab będzie skupiona na roli technologii i sztuki cyfrowej w budowaniu świadomości ekologicznej i możliwych zmianach relacji z naturą. Aktualne tematy i wszystko, to co najlepsze w sztuce cyfrowej w Krakowie już od 6 do 9 października. Na drugą nogę Sybilla, czyli konkurs na muzealne wydarzenie roku. Łączymy się z Łodzią, gdyż z nagrodą w kategorii nowe i zmodernizowane wystawy stałe, wrócił zespół Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Zasłużenie, bo wystawę “Miasto-Moda-Maszyna” po prostu trzeba zobaczyć!
27.09.2022, 18’

Warsaw Gallery Weekend

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
W Obszarach ruszymy na Warsaw Gallery Weekend! To największe w Polsce i jedno z czołowych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone sztuce współczesnej. Jak co roku, w ostatni weekend września, prywatne galerie sztuki prezentują wystawy otwierające jesienny sezon wydarzeń kulturalnych. Premierowe wystawy będą aktualnym i przekrojowym przeglądem nowej sztuki, prezentując nie tylko polskich, ale i zagranicznych twórców. Prace komentują i dotykają tego, co obecnie na świecie ważne – od sytuacji politycznej, społecznej, zmian klimatycznych, niepewnej przyszłości do uniwersalnych tematów humanistycznych. 33 galerie i 38 wystaw, spotkania z artystami i artystkami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne - tego możemy spodziewać się na WGW, a w studio pojawi się kuratorka sztuki współczesnej Aneta Szyłak i pomkniemy wspólnie na wystawę Arobala w Galerii Szydłowski.
21.09.2022, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dziś mkniemy przez 60 minut wokół szeroko pojętej kultury i działań, spotkań, wydarzeń na które warto zwrócić uwagę. Specjalnie, przyjedzie do nas Marta Duszyńska, by zaprosić do Centrum Kultury i Sztuki w Koninie na Festiwal Elektroniczny ElektroNOT, a na nim Skalpel, Rysy, BOKKA i Boarding Pass. Co i gdzie wydarzy się jeszcze w programie festiwalu i jak działa miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić? Ruszymy też do Filharmonii Szczecińskiej, gdzie już dziś startuje MUSIC.DESIGN.FORM Festival, a w programie koncerty ( m.in. znakomity dj i producent Max Cooper!), wystawy, spotkania i rozmowy, a o wszystkim opowie w Obszarach dyrektorka filharmonii- Dorota Serwa. Czym jest dobrostan? Każdy ma swoją definicję, a dla 9.edycji Poznań Design Festival stał się hasłem wywoławczym. Poznańskie święto wzornictwa, to blisko 40 wartych uwagi wydarzeń o których opowie Olga Sokal!
14.09.2022, 60’

Pełen worek zaproszeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dzisiaj Obszary wypełnione po brzegi kulturalnymi propozycjami i zaproszeniami. Skoro o zaproszeniach mowa, wciąż trwa nabór do międzynarodowego konkursu dla artystów sztuk wizualnych Allegro Prize 2022, artystki i artyści mogą składać swoje portfolio jeszcze do 27 września, a o szczegółach opowie Dobromiła Błaszczyk z Fundacji Contemporary Lynx. Na drugą nogę Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze! Czy ktoś jest w pobliżu? Jeśli tak, to zdecydowanie warto wybrać się na Vintage Photo Festival, który ruszy już 23 wrześnie, a po programie oprowadzi nas Katarzyna Gębarowska Kasia Navarra. Na koniec Kostas Georgakopulos połączy Wrocław, Warszawę, Berlin i zaprosi na Avant Art Festival!
07.09.2022, 59’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
31.08.2022, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
24.08.2022, 59’

Podróż do korzeni kultury polsko-litewsko-białoruskiej

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dziś wybierzemy się w podróż do korzeni kultury polsko-litewsko-białoruskiej. Ruszymy więc na pogranicze wraz z zespołami Sutari i Bastarda, które połączyły siły, nagrywając przepiękną płytę „Tamoj”. Czerpią w niej z ludowych pieśni białoruskich, litewskich sutartinės, ale także polskiej muzyki tradycyjnej. O wszystkim opowie Basia Songin z tria Sutarai. Będzie z nami też Nina Giba - dyrektorka Rybnik Foto Festivalu - by ramię w ramię przejść przez program tegorocznej edycji, która startuje 9 września w Rybniku oczywiście. A już 1 września, w Bydgoszczy, Festiwal Filmowy Przeźrocza, na który zdecydowanie warto się wybrać - zdradzimy Wam dlaczego.
17.08.2022, 59’

Muzeum Fotografii MUFO / Warszawa Singera / OPO Festival

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Pomkniemy do Krakowa i Muzeum Fotografii MUFO, a w programie pojawi się specjalne dźwiękowe oprowadzanie po wystawie stałej „Co robi zdjęcie?”. Naszym przewodnikiem będzie współkurator wystawy - Dominik Kuryłek. Izabele Teodorkiewicz z Fundacji Shalom przeprowadzi nas przez program festiwalu Warszawa Singera, którego 19. edycja zaczyna się dokładnie za 10 dni. Na koniec przeskoczymy do Opola na wydarzenie, które pozwoli odkryć nam sporo nowej muzyki! Niegdyś Opole Songwriters Festival, dziś po prostu OPO Festival. Opowie nam o nim Roman Szczepanek.
10.08.2022, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
W dzisiejszych „Obszarach” też będzie festiwalowo, choć nie tylko... Odwiedzi nas fotograf Maciej Jeziorek i opowie o „Mox, Longe, Tarde” - to tytuł jego najnowszej książki, wydanej w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Świetny, wieloletni projekt fotograficzny, w rezultacie którego powstaje artystyczne archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Zajrzymy także do Krakowa i tamtejszej Cricoteki. O wystawie „Osobiste. Kostiumy teatralne Kantora” i „Święcie Wiosny” Katarzyny Kozyry opowie dyrektorka Cricoteki - Natalia Zarzecka. Festiwalowo zaś ruszymy wraz z Bartłomiejem Tełewiakiem na Young Arts Festival do Krosna.
03.08.2022, 60’

Podróż do świata wyobraźni

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Zabieram Was dzisiaj do świata wyobraźni artystki Aleksandry Waliszewskiej, a świat to jest ogromny! Opowieści, które zaklina w swoich obrazach, podbijają serca i umysły publiczności, galerzystów i osób zupełnie niezwiązanych ze sztuką - zarówno w muzeach i galeriach na całym świecie, jak i w internecie. Zdecydowanie nie topielica, a raczej rebel girl, Sylwia Chutnik przesyła nam dźwiękową pocztówkę o Kawiarni Literackiej na OFF Festivalu, której program misternie zbudowała. Z kim się widzę w Katowicach? To jeszcze nie koniec... dużo miejsca poświecę teatrowi - Daniel Jacewicz zabierze nas do Goleniowa na Spotkania Teatralne BRAMAT, a Tomasz Rodowicz do Łodzi na RETROPERSPEKTYWY.
27.07.2022, 59’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
20.07.2022, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
13.07.2022, 59’

Ukraina w fotografii Agaty Grzybowskiej

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Wyjechała do Ukrainy miesiąc po rozpoczęciu rosyjskiej agresji. Na miejscu rozmawiała z ludźmi, którzy zdecydowali się zostać, nie chcieli uciekać… O przywiezionych stamtąd fotografiach i historiach ich bohaterów, Agata Grzybowska opowie w dzisiejszych „Obszarach”. Dobromiła Błaszczyk z Contemporary Linx opowie o trwającym do 27 września naborze do tegorocznej edycji Allegro Prize - międzynarodowego konkursu dla artystów i artystek sztuk wizualnych. A Jędrzej Dondziło zabierze nas do Białegostoku i zaprezentuje program (wciąż poszerzający się) tegorocznej edycji festiwalu UP TO DATE.
06.07.2022, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
W Obszarach ruszymy wspólnie do Kwiaciarni Grafiki, a jedyny taki Kwiatek opowie o sitodruku, serigrafiach artysty Karola Radziszewskiego, którego "Henryk Walezy" otwiera nową serię prac Karola tworzonych we współpracy z Martą Kwiatek i Kwiatkiem w ich pracowni. Wykrzykniemy : WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, SERIGRAFIA! Jak już pokrzyczymy, to do studia wbiegnie Ania Chojnacka, bo już jutro w Warszawie rusza cykl koncertów Lado w Mieście. Zaczyna Ken Vandermark & Pall Nilssen - Love i Onoe Caponoe! A potem już w każdy czwartek róg muzycznej obfitości, na Barcie pojawią się m.in.: Alameda Organisation, Nihiloxica , Jerzyk Krzyżyk , Brutah, SIKSA, LXMP and many, many more... Po tym możemy już tylko odpocząć, zdecydowanie należy nam się relaks w lesie i tu pojawi się Karolina Śmigiel i zaprosi do...Stanicy Polewicz na Kolonie dla dorosłych! Na Koloniach można poleżeć, ale program taki, że pewnie nikt nie będzie chciał. A miało być leniwe lato...
29.06.2022, 58’

Gdynia / Jędrzejów / Ameryka od podszewki

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Kolejne miejsca na kulturalnej mapie tej audycji! Odwiedziny na wystawie "Streetwise" z pracami prekursora fotografii ulicznej - Joela Mayerowitza, na festiwalu Gdynia Design Days i w muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie
22.06.2022, 59’

Podróż przez całą Polskę

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dziś ruszamy w podróż przez całą Polskę. Robert Konieczny - architekt i Tomasz Malkowski - krytyk architektury i publicysta, zabiorą nas szlakiem najciekawszych przykładów architektury współczesnej. Swoimi spostrzeżeniami dzielą się w świeżo wydanym Archiprzewodniku po Polsce. Przeniesiemy się do Wrocławia, prosto do budynków byłego szpitala Betania, które staną się areną dla 20. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL, wydarzenia prezentującego sztukę współczesną. Opowie o niej Michał Beniek. Podążając nadal architektonicznym tropem, odwiedzimy pełen uroku, zabytkowy Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi, gdzie 24 i 25 czerwca odbędzie się festiwal Ravekjavik. O sprzężeniu muzyki, tańca, nowych technologii, teatru i sztuk wizualnych opowie Łukasz Kazek. Na deser w Krakowie Wianki - Święto Muzyki (25.06 - 26.06). Smacznego!
15.06.2022, 60’

Najciekawsze wydarzenia kulturalne tygodnia

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dziś w audycji, szersza relacja z Festiwalu Fotografii - Fotofestiwal Lodz (9 - 26 czerwca), usłyszycie o dwóch wybranych wystawach. Marta Szymańska opowie o "Solidarność, protest, troska", a Krzysztof Candrowicz o naszych relacjach ze światem nie-ludzkim, w kontekście wystawy "COEXIST Wolność, Równość, Bioróżnorodność". Jeśli dysponujecie chwilą wolnego to warto skoczyć do Łodzi, przed 26 czerwca ☺️. GOLAS czyli Giżycka Otwarta Letnia Akademia Sztuki, wypełni drugą część dzisiejszej audycji. O spotkaniu z rzemiosłem i sztuką opowiedzą: Małgorzata Lewczyk - ceramiczka i pomysłodawczyni wydarzenia; Katarzyna Dobrzyn - tkaczka, która wraz z siostrą Anną tworzy nowe formy użytkowe na bazie tradycyjnego rzemiosła; Anna Trzpil - Zagórska - projektantka graficzna i ilustratorka.
08.06.2022, 58’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
01.06.2022, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
25.05.2022, 60’

Warszawskie Biennale / Konekt Festival / CSW Łaźnia / Rosemberg Sandoval

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Podróż od "widzących kamieni i przestrzeni poza Doliną", przez Pałac w Gorzanowie, aż do Kolumbii. Muzycznie fika ciumba i eketronika. Za sterami - Agnieszka Obszańska!
18.05.2022, 59’

Celina Osiecka / Anna Konik / Maria Seweryn

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Bardzo kobiecy przegląd wydarzeń kulturalnych - zaprasza Agnieszka Obszańska.
11.05.2022, 60’

Zbliża się Noc Muzeów

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
W audycji m.in. przenosimy się do Łodzi, gdzie odbędzie się Łódź Design Festival - o tym rozmowa z Michałem Piernikowskim. Drugi kierunek to Lublin - tam specjalna wystawa połączona ze sprzedawaniem obrazów. Dochód z nich przeznaczony jest na pomoc Ukrainie.
04.05.2022, 60’

Weneckie Biennale - Pawilon Polski

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dzisiaj w Obszarach Wenecja połączy się z Polską powiatową, a kultura Romów z poszukiwaniem naszej narodowej tożsamości. Będziemy w pałacu, ale zatrzymamy się też przy przydrożnych kapliczkach... Po raz pierwszy od 120 lat, podczas weneckiego wydarzenia "Re-enchanting the World | Biennale Arte 2022", Pawilon Polski reprezentuje romska artystka. O wystawie "Przeczarowując świat" Małgorzaty Mirga-Tas, opowie jej współkuratorka Joanna Warsza. Z kolei duet Dyba & Lach zabiorą nas w podróż po Polsce, z finałem w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Tam też możemy oglądać już ich wystawę “Ranne ptaki są nieufne”. To fotograficzny zapis ponad trzyletniej dokumentalnej podróży przez Polskę, podróży pełnej spotkań, rozmów i obserwacji które dają wiele do myślenia...
27.04.2022, 60’

Będziemy dziś dużo tańczyć!

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
20.04.2022, 59’

Łódź - Odessa - Mińsk - Warszawa - Wrocław

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
9 czerwca wystartuje kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, a już dziś w audycji Agnieszki Obszańskiej, Franciszek Ammer opowie wszystko co wie na temat tegorocznej edycji tego wydarzenia. Zatrzymamy się też w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie trwa wystawa przedaukcyjna "Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców". O idei, pracach artystów i artystek z całego świata i aukcji opowie Magda Lipska. Na koniec ruszymy wraz z Patrycją Sap do Wrocławia, na Triennale Rysunku Wrocław 2022. "Nie oglądaj się za siebie"- to hasło wywoławcze wystawy, o nim i o współczesnym rysunku porozmawiamy dziś nieco więcej w Obszarach.
13.04.2022, 60’

Miesiąc fotografii / NFT / Współgramy

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Spoglądamy w górę i na niebie jasno już klaruje się obraz dzisiejszych Obszarów, a będzie się działo! Tomasz Gutkowski z Fundacji Sztuk Wizualnych po raz pierwszy opowie o programie jubileuszowej 20. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Jaki to będzie festiwal, co na nim zobaczymy od 26 maja? Stay tuned! Ostatnie pięć dni Agnieszka Obszańska intensywnie spędziła w Gdańsku, m.in. na konferencji Marketing w Kulturze organizowanej przez Instytut Kultury Miejskiej w Teatrze Szekspirowskim, skąd przywiozła rozmowę z Joanną "Frotą" Kurkowską - analityczką rynku gier i nowych technologii, Web3, dóbr cyfrowych i NFT. NFT weszło przebojem na rynek sztuki, media rozpisywały się o milionowych transakcjach za cyfrowe pliki graficzne, a w audycji usłyszymy o tym, czym właściwie jest NFT i jak przejawia się w szeroko pojętej kulturze. Maria Seweryn, opowie o akcji WSPÓŁGRAMY Unii Teatrów Niezależnych i o tym jak teatry WSPÓŁGRAJĄ dla Ukrainy.
06.04.2022, 60’

Rafał Wilk / Hilme Af Klimt / Jane Rush / Tauron Nowa Muzyka Katowice

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Jakie rośliny otaczają artystę Rafała Wilka? Co zagra Królowa chicagowskiego footworku na jedynym koncercie we Wrocławiu? Dlaczego wciąż pytamy, gdzie są wielkie artystki? Jakie wieści płyną z Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice? W tę środę właśnie te cztery „Obszary” poznamy z Agnieszką Obszańską. Czekają nas odwiedziny w warszawskiej Galeria Szara i w stolicy Górnego Śląska, sylwetki Hilme Af Klimt i Jane Rush.
30.03.2022, 59’

Underground, independent i inwazje

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
W środowych „Obszarach” będziemy wraz z gośćmi trochę ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT?, pokusimy się o analizę wpływu ligi żużlowej na polską sztukę, a na koniec porozmawiamy o INWAZJACH. Czy coś nam mówią o naturze człowieka? W rolach głównych: Maciej Rant/Stefan Kornacki/Tom Swoboda i Ola Ignasiak oraz Miejska Strefa Kultury Ośrodek Sztuki, Białostocki Ośrodek Kultury i Pracownia Wschodnia
23.03.2022, 60’

Festwial Malta / okładki Zdebiaka / idealne miasto Grospierre'a

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Wieści z poznańskiego Festiwalu Malta - pierwsze ogłoszenia, zapowiedzi, zaangażowany temat przewodni „Świat w uścisku” i wszystko, co na temat tegorocznej edycji można już ujawnić. Archiwum fascynującego fotografa Antoniego Zdebiaka. Przyjrzymy się jego romansowi z muzyką i tworzonym przez Zdebiaka w latach 80. okładkom, sesjom plakatowym i dokumentacjom dla takich zespołów jak: Republika, Osjan, Siekiera, czy Brygada Kryzys. I Nicolas Grospierre - artysta, fotograf, twórca instalacji, obiektów multimedialnych, tropiciel modernistycznych śladów w światowej architekturze - być może odpowie na pytanie „Jak zbudować idealne miasto”. Bo to jednocześnie jest tytułem jego wystawy
16.03.2022, 61’

Kultura dla Ukrainy / Bydgoszcz / wspomnienie Pawła Kwieka

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
09.03.2022, 55’

Wyjątkowe dziewczyny

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
02.03.2022, 55’

Wszystkie ręce na pokład!

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Wszystkie ręce na pokładzie także w wielu instytucjach kultury, które ruszyły z pomocą, pomocą na różnych poziomach, w różnych sferach. Samoorganizacja jest niesamowita, a dzisiaj w Obszarach w Radio 357 Agnieszka Obszańska połączy się z kilkoma miejscami w Polsce, żeby porozmawiać, opowiedzieć, przekazać ważne informacje.
23.02.2022, 59’

Powrót z długich wakacji

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Wrocław / Bytom / Augustów i muzyka przywieziona z Meksyku.
16.02.2022, 60’

Toruń / wspólnoty / Podlasie

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
09.02.2022, 60’

W 60 minut dookoła kultury

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Wojciech Retz opowie o „Rewolucji", płycie ognistej, zaangażowanej, która ujrzała świat dzięki wielu dobrym ludziom, a jacy na niej goście i gościówy… Rarytasik! W grudniu otworzyła się długo oczekiwana, nowa siedziba Muzeum Fotografii w Krakowie. Pojechałam na Rakowicką, zobaczyłam, nagrałam i dziś oprowadzanie dźwiękowe po wystawie „Tu zaszła zmiana" przygotowanej na nowe otwarcie MUFO. O zmianach, wizualności, entropii, obrazach, artystkach i artystach rozmawiam z kuratorką wystawy Moniką Kozień. Do tego ruszymy wspólnie do Muzeum Kinematografii w Łodzi, które otworzyło już drugą część wystawy stałej „Łódź filmowa" o której opowie jej kuratorka Zuzanna Woźniak.

02.02.2022, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
26.01.2022, 60’

Kto napisze historię łez?

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
19.01.2022, 59’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
12.01.2022, 60’

Hello w nowym roku!

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dzisiaj trzy klucze do tej bramy - wizualny, filharmoniczny i muzyczno- klubowy! Zagłębimy się w świecie fotografii - dzięki tytanicznej pracy Fundacja Sztuk Wizualnych i Karol Hordziej nad archiwum Zygmunta Rytki mamy co oglądać i o czym opowiadać. Dajemy wspólnie nura do Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie , tam dopiero się dzieje! Na koniec tygrysy...tygrysy elektroniki. Znacie braci SARAPATA ? Jeśli nie, to poznacie - całkiem niedawno wydali swój debiutancki album EP 1, choć debiutantami muzycznymi nie są. Warto ich posłuchać!
22.12.2021, 58’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
15.12.2021, 60’

Dla najmłodszych i nie tylko

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Izabela Chamczyk opowie o swoim malarstwie performatywnym, zaprosi nas do swojego świata i na wystawę TOXIC w Galeria Foksal. Wskoczymy do TR Warszawa wraz z Anną Rochowską i Michałem Domańskim, którzy opowiedzą o działaniach edukacyjnych i nadchodzącym spektaklu “Autokorekta” tworzonym przez licealistów i licealistki pod opieka reżyserską Jakuba Skrzywanka, A na deser pomkniemy do Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu i wraz z Katarzyną Kaliną porozmawiamy o wystawie “Chłód w pokoju sączy waniliowe mleko. Wystawa dla najmłodszych i nie tylko”.
08.12.2021, 60’

Spojrzenie na świat z dwóch perspektyw

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Po pierwsze architektura...bez architektów? Do algierskiej kazby, brazylijskich faweli, izraelskich kibuców, chińskich wiosek i wielu innych miejsc zabierze nas Jakub Szczęsny - człowiek wielu talentów, a tym razem autor książki "Witaj w świecie bez architektów" wydanej dopiero co przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern... Po drugie spojrzymy na świat czasem bliski nam, czasem bardzo odległy przez pryzmat człowieka i jego praw, a raczej ich łamania. O tym porozmawiam z Konradem Wirkowskim, bo już w piątek rusza 21. (!) Międzynarodowy WATCH DOCS Film Festival.
01.12.2021, 59’

Tropem Komuny Warszawa

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
W studio Grzegorz Laszuk i Jana Shostak - artystka i aktywistka, której "Stan wyjątkowy albo Krzykucha. Stand Up (For Your Rights) Comedy" będziemy mogli zobaczyć w Komunie już jutro. Jana Shostak jest też jedna z laureatek konkursu dla młodych artystów i artystek SPOJRZENIA w Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery... . Do tematu Zachęty na pewno jeszcze wrócę w kontekście kandydatury ministerstwa na nowego dyrektora instytucji. Ruszymy też do Krakowa na festiwal teatralny Boska Komedia, naszym przewodnikiem po festiwalu będzie Bartosz Szydłowski. Gdzie jeszcze warto zajrzeć? Na pewno do Tarnowa i tamtejszego BWA Tarnów, o tym co czeka nas na miejscu opowie dyrektorka Ewa Łączyńska-Widz.
24.11.2021, 59’

Gość: Karolina "Resina" Rec

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
17.11.2021, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
10.11.2021, 60’

Spotkanie z Danielem Rychalskim

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
03.11.2021, 60’

Białoruś, brzmienie miasta, wspaniała Helena-Bohle Szacka, Mięty Pole, Duchy

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
27.10.2021, 60’

Kongijskie malarstwo / A3 Teatr / Cross-dressing

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
20.10.2021, 60’

Archeologia fotografii / Przestrzeń Słowa / Noc księgarń / HER Docs

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
13.10.2021, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
O tym, co lokalne, a robione z pasją, rozmachem i promieniujące na całą Polskę.
06.10.2021, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
29.09.2021, 60’

Warsaw Gallery Weekend / Milach / Breguła

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
W "Obszarach" o startującym jutro Warsaw Gallery Weekend! A także: Fotograf, autor książek, artysta wizualny, należący do najbardziej prestiżowej na świecie Agencji Magnum - Rafał Milach, który opowie o swojej wystawie i premierze książki "Strajk" * Artystka Karolina Breguła o problemie utraty domu i gentryfikacji które m.in.: podejmie na wystawie "Kurz" * A z Martą Przasnek z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie porozmawiamy o dostępności i 9 edycji Festiwalu Kultury Bez Barier.
22.09.2021, 59’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
15.09.2021, 60’

Music.Design.Form Festival 2021

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Pod naszym patronatem odbywa się Music.Design.Form Festival 2021, ruszymy więc do Szczecina wraz z Dorotą Serwą - dyrektorką Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, która opowie o festiwalu. Poza tym leśna muzyka i festiwal fotograficzny w Białymstoku
08.09.2021, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
01.09.2021, 59’

Chyba skończyły się wakacje...

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
25.08.2021, 60’

Cztery przeróżne miejsca

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
18.08.2021, 60’

Kultura fizyczna, czyli ćwiczymy

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
11.08.2021, 60’

Senatorium dźwięku, KASZEBE, UpToDate Festival

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Sanatorium dźwięku w Sokołowsku, Książka KASZEBE Tomasza Słomczyńskiego i UpToDate Festiwal Białystok
04.08.2021, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
28.07.2021, 60’

Wystawa Agnieszki Kurant

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
O tym spotkaniu myślałam od dawna i w końcu się udało! Agnieszka Kurant będzie gościnią dzisiejszej audycji! Artystka na co dzień mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Jej wystawę pt. ,,Erroryzm" można aktualnie oglądać w Muzeum Sztuki w Łodzi. Punkt obowiązkowy!". ,,Erroryzm" to żerowisko dla intelektu i wyobraźni. Iluzje i fikcje, którym się poddajemy, niewidzialny kapitał, ukryte formy wyzysku i uwikłanie w świat algorytmów...to tylko na początek. Gdzie tkwi błąd? ♥️ Co Daga Gregorowicz i Szymon Piguła zagrają w przestrzeni Katowic, a co zabrzmi w Szczebrzeszynie?
21.07.2021, 60’

Do wnętrza / Monodram / Marsz Pamięci

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
14.07.2021, 60’

Muzeum Supermarketu / Giewont / Santarcangelo

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Pomkniemy do Muzeum Supermarketu, na Giewont, do Santarcangelo a skończymy na dizajnie. Taki jest plan.
07.07.2021, 60’

Butterflies / Lado w Mieście / Dizajn BWA / Ephemera

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Silvia Pogoda opowie o swojej książce ,,Butterflies". Michał Borkiewicz o Lado w Mieście i paru jeszcze ważnych kwestiach. Katarzyna Roj zaprosi nas do eksploracji Wrocławskich Pól Irygacyjnych i na wystawę w Dizajn BWA Wrocław. Z Gosią Plysą wnikliwie omówimy program tegorocznego festiwalu Ephemera.
30.06.2021, 60’

Hafciarstwo, polaroidy i konkurs

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
23.06.2021, 60’

Białoruś, Big Book Festival i Zieleń w Mieście

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
16.06.2021, 60’

Malta. Kolonie. Opera dla Głuchych.

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Wraz z Michałem Merczyńskim ruszymy do Poznania na Festiwal Malta, który startuje już 18 czerwca. Z Karolina Śmigiel porozmawiam o Koloniach Dla Dorosłych – realizowanych w pewnym urokliwym miejscu. Jakim? Warto sprawdzić! A na koniec Anna Makowska opowie o wieloelementowym, fantastycznym festiwalu... Opera dla Głuchych! Brzmi intrygująco?
09.06.2021, 60’

Festiwale sztuki

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
02.06.2021, 58’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
26.05.2021, 59’

Plata / Rajkowska / Szydłowska

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
I to jacy! Będziemy defilować z Tomaszem Platą przez program wakacyjnego cyklu Plac Defilad, artystka Joanna Rajkowska zabierze nas do Wrocławia i galerii BWA Wrocław Główny, a na koniec o kulturalnych siłaczach i siłaczkach będę rozprawiać z Agnieszką Szydłowską!
19.05.2021, 60’

O kulturze bez ograniczeń

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
12.05.2021, 60’

Wspinanie

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Rozmowa z zespołem "Na Górze" oraz z Piotrem Krajewskim – szefem Biennale Sztuki Mediów WRO.
05.05.2021, 60’

Łódź filmowa i Instytut Otwarty

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Popłyniemy „Łodzią Filmową” prosto na wystawę do Muzeum Kinematografii, sprawdzimy czym zajmuje się Instytut Otwarty i posłuchamy, co ciekawego muzycznie pojawiło się w niezależnej wytwórni Nasiono Records.
28.04.2021, 60’

Wiejska fotografia

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
O wsi polskiej, oglądanej przez pryzmat wiejskiej fotografii. Gościem Agnieszki Obszańskiej będzie Agnieszka Pajączkowska – fotografka, animatorka kultury, autorka książek, bacznie przyglądająca się historiom, które chowają się za wielkimi narracjami. Rozmowa o jej insta-profilu #Nieprzezroczyste, a przede wszystkim o tym, co tam zamieszcza, czyli fotografiach mieszkańców wsi i wielu różnych kontekstach. Wiejskiej sielanki raczej nie będzie...
21.04.2021, 60’

Czesanie traw

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dzisiaj jestem strażniczką łąk i lasów, to sprawka mojego gościa - artysty Krzysztofa Maniaka. Spacerujemy i rozmawiamy o wąsach, lokalności, kontakcie z naturą i... czesaniu traw. Na drugą nogę zaglądamy do Wrocławia i Domu dla Kultury OP ENHEIM,o pewnej intrygującej wystawie opowiada Kamą Wróbel.
14.04.2021, 59’

Foto i Bajka

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Ogłoszenie! Pierwsze ogłoszenie programu festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie! Moimi gośćmi są Joanna Gorlach i Tomasz Gutkowski, którzy opowiadają o tegorocznej 19. edycji festiwalu. Na drugą łapę… psy, które rządzą na kwadracie, czyli Marcin Podolec opowiada o swoim komiksie "Bajka i jej gang".
07.04.2021, 60’

Krótkie jest piękne

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Platforma THIS IS SHORT, o tym że krótkie jest piękne przekonuję wraz z Emilią Mazik-dyrektorką Short Waves Festival. Na drugą nogę Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Z Barbara Sroką-wicedyrektorką IKM wspominamy, ale i spoglądamy w przyszłość, a to za sprawą pewnych badań o przyszłości miast...
31.03.2021, 58’

Anubis & Kraków Fringe

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Ruszamy tropem tajemniczego Anubisa, którego wykreowała na swoich obrazach Joanna Karpowicz. Jest art book wydany przez Timof Comics i wystawa "Papiery wartościowe". A po drugie Kraków Photo Fringe, sekcja Miesiąca Fotografii, którą reanimują Maja Pasternak i Patrycja Filarska aka Zwykła & Carina.
24.03.2021, 60’

Białoruś i Dziewczyny

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dzisiaj o Białorusi, o której w mediach coraz mniej, a tam wciąż trwają represje. Joanna Kinowska opowiada o wystawie fotograficznej "Białoruś: Marsz Wolności. W Gdyni wystawa "Dziewczyny na warsztat" o której opowiadają Joanna Kurkiewicz i Aleksandra Banaś.
17.03.2021, 60’

Dymiter vs. Jaśmina Wójcik

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Po pierwsze Marcin Dymiter - pierwszy w Polsce jak tylko mowa o nagrywaniu dźwięków terenowych - artysta dźwięku, a teraz jeszcze autor książki i właśnie o "Notatkach z terenu" sobie rozmawiamy. Druga wspaniała to artystka Jaśmina Wójcik, która opowiada o swoim nowym pomyśle GAZETA DZIECI.
10.03.2021, 60’

Armada/Architektura/Lisowski

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Projektant Tomasz Armada dyktuje tempo! Moda, teatr i wystaw "Równorodność". Uczymy się patrzeć na budynki z Katarzyną Domagalską, Martą Kwiatek i książką "Mały architekt. Przybornik do oglądania miasta", a wielką literaturą podpiera się Piotr Lisowski - kurator wystawy "Z tej nocy będzie serce".
03.03.2021, 60’

Zamek Cieszyn vs. Unsound

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Dzisiaj w roli głównej "nowe rzemiosło" i wraz z Lubomirą Trojan ruszamy do Zamku Cieszyn na wystawę "Splatając wątki. Konteksty nowego rzemiosła", a na drugą nogę festiwal Unsound i premiera nowej publikacji - albumu i książki „Intermission” o której prosto z Sydney opowiada Małgorzata Płysa.
24.02.2021, 60’

POLIN/HOW TO LOOK/StanCzuwania

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Kajetan Prochyra zaprasza na POLIN Music Festival. Beata Bartecka i Łukasz Rusznica przeprowadzają nas przez labirynty archiwum IPN i opowiadają o swojej fantastycznej książce fotograficznej HOW TO LOOK NATURAL IN PHOTOS, a Stan Czuwania opisze Grzegorz Hańderek- rektor ASP w Katowicach.
17.02.2021, 60’

Szczecin/Polesie/Outriders

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Goszczę Dorotę Serwę – dyrektorkę Filharmoni w Szczecinie. Jagna Knittel opowiada o płycie Kobiety Z Lasu, a na niej pieśniarki o wspaniałych głosach, przemierzają Polesie wzdłuż bagnistych łąk Prypeci w poszukiwaniu pieśni, starych obrzędów i rytuałów. Jakub Górnicki o Outriders Festiwal: Digital.
03.02.2021, 60’

Siniarska/Kucharczyk/Survival

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Z Agatą Siniarską rozmawiamy o ciele, tańcu, Alinie Szapocznikow, Ursuli Le Guin i wystawie "Osuwisko". Wojciech Kucharczyk opowiada m.in. o MIK MUSIK i swojej wystawie OLDSCHOOL DEMONS, a Michał Bieniek z Fundacji Art Transparent zapowiada kolejną edycję wrocławskiego Przeglądu Sztuki SURVIVAL.
27.01.2021, 59’

Studio, Znaki na niebie, Arton

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Prosto z Teatru Studio Anna Lewanowicz opowiada o OPEN STUDIOS. W złożoną podróż zabiera nas książka- wystawa. Znaki na niebie i na ziemi, a Marika Kuźmicz oprowadza po przygotowanym przez nią pokazie „Filmy awangardowe polskich artystek z lat 70.” dla nowojorskiej instytucji Antology Film Archives.
20.01.2021, 60’

Ondyna, Psy, Daily Art&Szydło

PROWADZENIE: Agnieszka Obszańska
Obszary #1 wypełniają się pierwszymi gośćmi: o aplikacji Daily Art opowiada Zuzanna Stańska, po muzycznym świecie i płycie Ondinata. Songs for Ondine oprowadza nas Magda Hueckel, są też Bezdomniaki z Rytlowa i „Psi Kalendarz”, a na deser jedyna taka Agnieszka Szydłowska.
doładowanie ...