Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Obszary
26.01.2023, 60’
Obszary

Ulicówki / Zapis Migracji Wojennych

26.01.2023, 60’

Agnieszka Obszańska zaprasza do wehikułu czasu i wyprawy do międzywojennego Białegostoku. A to dzięki fotografiom Bolesława Augustisa - twórcy największej międzywojennej kolekcji tzw. „ulicówek” w Polsce.
Niesamowita jest historia znalezienia i ocalenia tych fotografii, które od lat konserwuje i digitalizuje Grzegorz Dąbrowski - fotograf, dziennikarz i kurator, który sukcesywnie uzupełnia kolejne fragmenty kolekcji. Dzisiaj w Obszarach opowie o niezwykłym znalezisku liczącym ponad 10 tysięcy negatywów!
Zdjęcia Augustisa możemy oglądać na specjalnie stworzonej stronie http://albom.pl - nie krępujcie się od razu zajrzeć
Drugim gościem Agnieszki Obszańskiej będzie Rafał Milach - fotograf, artysta wizualny, współzałożyciel kolektywu Sputnik Photos i Archiwum Protestów Publicznych, członek prestiżowej agencji MAGNUM. Opowie o platformie internetowej UATLAS Zapis Migracji Wojennych https://www.uatlas.org . To otwarte, niestety wciąż aktualizowane, archiwum zawierające fotografie i rozmowy z osobami dotkniętymi kryzysem uchodźczym, spowodowanym rosyjskimi działaniami w Ukrainie. Polsko-ukraiński zespół artystów i redaktorów pracował we Lwowie, na przejściach granicznych oraz w Warszawie, zbierając historie i doświadczenia osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

Partnerem odcinka jest Partner audycji

Playlista odcinka

Moor Mother
Made A Circle
Marina Herlop
Miu
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.