Idź do treści
„Wspieram, bo warto” Zaloguj się
„Poprawiacie mi nastrój” Popraw nam!
„Nie było to trudne” Przenieś patronat
Obszary
22.02.2024, 60’
Obszary

Obszary

22.02.2024, 60’

Ja tu jestem tylko na chwilę i nawet w promilu nie poznam ludzi tak, jak dzisiejszy gość Obszarów-fotograf Arkadiusz Gola poznał społeczność Romów. Fascynująca jest to opowieść, a wraz z Arkadiuszem Golą " i Pawełem Duszą - dyrektorem Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu porozmawiamy o książce “Inny [nie]obcy. Romowie na Górnym Śląsku. 1991-2023", w której obok zdjęć Arkadiusza Goli znajdziemy też świetne teksty.
Niestety nie mogłam pojechać na wystawę na festiwalu Ars Cameralis , ale na szczęście jest książka!
O Ukrainie w Obszarach nigdy dosyć. Tym razem o wojnie będziemy przypominać wraz z Julią Pietrzak z Instytut Fotografii Fort w Warszawie, w którym trwa wystawa "Ukraine. Stories of Resistance".
Wystawa zbiera fotograficzne obrazy różnych form oporu, od bezpośrednich działań wojennych po oddolne ruchy społeczne w Ukrainie i poza jej granicami, a wśród artystów i artystek : Arianna Arcara, Michajło Palinczak, Rafał Milach Rafał Milach i Sandra Schildwächter.