Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Obszary
13.07.2023, 60’
Obszary

Nadstawcie ucha...

13.07.2023, 60’

Dziś zacznę od Ukrainy i pomocy dla kultury. Mało o tym się mówi, a kultura to także cel ataków, choć w obliczu tragedii wojny temat schodzi na dalszy plan. O metodach niszczenia dziedzictwa kulturowego, sytuacji instytucji i ich pracowników w Ukrainie porozmawiam z Małgorzatą Ławrowską von Thadden i Vasylem Pasternakiem z Fundacji Obmin
Kuba Gołąb zabierze nas do Książa Wielkiego i tamtejszego Pałacu Mirów na Gadafest , festiwal kameralny, przyjazny, pięknie ulokowany na obszarze Wyżyny Miechowskiej, więcej opowiemy po 21:00 a GADAFEST już od 21 do 23 lipca.
To co z tym uchem?
Ucho stało się bohaterem pewnej tradycyjnej, brazylijskiej pieśni która stała się ważnym elementem znakomitego komiksu "Nadstaw ucha śliczna Marcio", którego autorem jest Marcello Quintanilha, a wydał go w Polsce Timof Comics . Ruszymy do brazylijskiej faweli za historią Marcii, jej partnera Aluisio i niesfornej (najdelikatniej mówiąc) córki Jacqueline, która wiąże się z gangiem narkotykowym i wplątuje siebie i całą rodzinę w srogie kłopoty. Co za historia, kolory, akcja... Do Brazylii i w jeszcze jedną podróż tropem kolejnego komiksu "Visa Tranzytowa" Nicolasa de Crecy zabierze nas Paweł Timofiejuk.