Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Obszary
28.12.2023, 60’
Obszary

Gdańsk / Warszawa

28.12.2023, 60’

Kulturalna kowbojka już na stanowisku.
Dzisiaj ostatnie Obszary w tym roku, a sporo się w nim wydarzyło i wciąż dzieje, na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, a ja dziękuję że wciąż tutaj jesteście!
Bo kultura sporo się musi nawalczyć, by być widoczną, dostrzeżoną, dofinansowaną, a i też sporo wysiłku kosztuje, by mówić o niej tam gdzie się chce i jak się chce.
Kolty nasmarowane i ruszymy dzisiaj do Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, a wraz z jego dyrektorką Aleksandrą Szymańską porozmawiam o tym co się dzieje w najbliższej perspektywie, ale też o nowym miejscu i szerszej perspektywie zmian w instytucjach kultury pamiętajcie o tych samorządowych, bo to one w Polsce stanowią większość!
Ruszymy też do Galeria Studio w Warszawie na wystawę „Zygmunt Rytka. Ciągi projekcyjne”. To pierwsza przekrojowa wystawa twórczości Rytki prezentowana w Warszawie. Dwa piętra Galerii Studio wypełniają prace fotograficzne z kilkunastu autorskich cykli, mało znane prace filmowe, a także liczne materiały archiwalne. Byłam, widziałam i szczerze polecam a naszym przewodnikiem po wystawie będzie współkurator Karol Hordziej.
A na koniec błyskotliwość, wiedza, erudycja i intrygujące spojrzenie na wcielane w życie idee w różnych miejscach i czasach - to właśnie "Azyle, nisze i enklawy czyli katalog małych utopii" - najnowsza książka Jakuba Szczęsnego, którą szczerze polecam. Subiektywny katalog małych utopii, projektów, idei które udawało się z sukcesem wprowadzać w życie, choć często w innej formie i skali, niż to było zakładane. Koniecznie! Książkę wydało Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie /