Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Paulina Wilk, Anna Król, Julia Rzemek, Bartek Kamiński,

Sprawdzone w czytaniu

W każdy poniedziałek i czwartek po 15:00 w „Sprawdzone w czytaniu" posłuchacie o książkowych premierach i wydarzeniach literackich - opowiadać Wam będą Paulina Wilk, Anna Król, Julia Rzemek i Bartek Kamiński. Nie zabraknie też rozmów z pisarzami i osobistych rekomendacji. Cykl powstaje we współpracy z Big Book Cafe - księgarnią, kawiarnią i centrum zdarzeń literackich, stworzonym i koordynowanym przez Fundację „Kultura nie boli".
28.11.2022, 19’

#6 Marysia...

PROWADZENIE: Anna Król
W cyklu Sprawdzone w czytaniu Anna Król z Big Book Cafe łączy się z Mery Spolsky, aby porozmawiać o jej debiutanckiej książce. Ania zaprosi też na spotkanie z Gabrielem Krauze, pisarzem nominowanym do Bookera za książkę "Tu byli, tu stali".
21.11.2022, 18’

#5

PROWADZENIE: Julia Rzemek, Bartek Kamiński,
17.11.2022, 19’

#4 „Wraz czyli bez” Jeremiego Przybory

PROWADZENIE: Anna Król
O książce opowiada Michał Rusinek.
14.11.2022, 19’

#3 "Kobieta osobna i miasto" / "Ten się śmieje, kto ma zęby"

PROWADZENIE: Anna Król, Julia Rzemek,
Anna Król i Julia Rzemek opowiadają o dwóch książkach bardzo "kobiecych" - "Kobieta osobna i miasto" Vivian Gornick oraz "Ten się śmieje, kto ma zęby" Zyty Rudzkiej. Pierwsza to książka kultowej amerykańskiej autorki, w której analizowana jest istota miłości, przyjaźni, budowania bliskości. Pretekstem do snucia opowieści są piesze wędrówki po Nowym Jorku, w którym mieszka. Druga to także portret kobiety - mocnej, po przejściach, dojrzałej. Pisana z poczuciem humoru i ogromnym dystansem do siebie.
10.11.2022, 19’

#2

PROWADZENIE: Anna Król
03.11.2022, 20’

#1 "Kołysanka" i "Kopernik. Rewolucje"

PROWADZENIE: Paulina Wilk, Anna Król,
Premierowe rekomendacji literackie. Paulina Wilka zakochana w książkach Macieja Siembiedy, którego ceni za mistrzowskie przygotowanie, literacki rozmach i kryminalną precyzję. Dla niej "Kołysanka" to przede wszystkim opowieść rozpięta pomiędzy epokami i barwnymi biografiami bohaterów A Maciej Siembieda jest jednym z najbardziej cenionych i popularnych autorów powieści z wątkami sensacyjnymi i zagadkami. To mistrz wyświetlania pojedynczych ludzkich losów na planie wielkiej historii. Z kolei Anna Król rozpoczęła od książki "Kopernik. Rewolucje" Wojciecha Orlińskiego i nie może wyjść z podziwu, jak można napisać biografię człowieka, o którym nic nie wiadomo, nie zachował się nawet żaden jego potwierdzony portret.
doładowanie ...