Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Sprawdzone w czytaniu
05.10.2023, 60’
Sprawdzone w czytaniu

Sprawdzone w czytaniu

05.10.2023, 60’

Wieczorna audycja "Sprawdzone w czytaniu" dziś kręcić się będzie wokół rodziny i dorastania. Paulina Wilk stworzyła krótką listę najlepszych książek, które pomagają budować dobre relacje między dorosłymi i dziećmi.
Wśród polecanych tytułów znajdziecie m.in. "Co jest ze mną nie tak?” Joanny Flis i "Wychowanie przy ekranie" Magdaleny Bigaj. A w rozmowie z tłumaczką Kają Gucio i politologiem Radosławem Korzyckim przybliżymy fenomenalną powieść Barbary Kingsolver "Demon Copperhead", która trafi do naszych księgarń za kilka dni.
Publikacja to nowa wersja wielkiego literackiego klasyka - powieści "David Copperfield", w której Charles Dickens rozdzierająco opisał dorastanie osieroconego chłopca zmuszonego do niewolniczej pracy w wiktoriańskim Londynie. Kingsolver przeniosła akcję do lat 90. XX w., do Kentucky i Wirginii, gdzie zaczyna się epidemia opioidów. Dała głos chłopakowi z amerykańskich Appalachów, który rodzi się w przyczepie, traci rodziców i wpada w wir systemowej przemocy. Uparty i pełen żaru postanowi przetrwać i znaleźć szczęście w jednym z najuboższych zakątków USA.
Porywająca powieść nagrodzona w tym roku Pulitzerem jest hołdem dla dzieci zmuszonych dorastać bez najbliższych.

Playlista odcinka

Angel Olsen & Sturgill Simpson
Big Time
Dolly Parton
Backwoods Barbie (live)
The Steeldrivers
Blue Side of the Mountain
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.