Cofnij

Co Państwo na to?

Kuba Strzyczkowski

Podobno ciekawość zabiła kota. Na szczęście na człowieka to nie działa. Ciekawią nas sprawy i ludzie. Zastanawiamy się ciągle, jak na rzeczywistość reagują inni. A że dobrze nam się o tym zawsze rozmawiało, zamierzamy wrócić do rozmów z Państwem. O tym co boli, cieszy, martwi, daje nadzieję. "Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie" - pisał Jonasz Kofta. Więc nie przestajemy i pytamy Co Państwo na to? Audycję prowadzi Kuba Strzyczkowski. Na antenie Radia 357 od poniedziałku do czwartku o godz. 12:00.

Co Państwo na to? 30.06.22, 61’
Czy inflacja zmienia moje życie?
Ekonomiści nie mają wątpliwości. Inflacja w czerwcu ponownie będzie rekordowa. Sięgnie 15% może więcej. Wstępne dane GUS przedstawi w piątek. Z badań wynika, że Polacy redukują wydatki. Rezygnujemy z kina, teatru. Kupujemy mniej jedzenia.
Co Państwo na to? 29.06.22, 60’
Czy zakaz sprzedaży aut spalinowych to dobry pomysł?
M.in Włochy, Portugalia i Polska nie chcą zgodzić się na zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035r. 8.06 tę propozycję przyjął PE. Nie brak opinii, że wielu Europejczyków odetnie to od prywatnego transportu. Czy zakaz sprzedaży aut spalinowych to dobry pomysł?
Co Państwo na to? 28.06.22, 59’
Czy politycy budzą moją niechęć i agresję?
Prezes Kaczyński spotkał się z wyborcami PiS w Inowrocławiu. Ci, którzy sympatią Prezesa nie darzą, manifestowali, krzycząc "Będziesz siedział!". Wobec protestujących policja użyła gazu. Zdaniem prawników niezgodnie z prawem. Czy politycy budzą moją niechęć i agresję ?
Co Państwo na to? 27.06.22, 60’
Strefy wolne od dzieci?
Coraz częściej widzimy oferty: "Odpoczynek tylko dla dorosłych. Zapraszamy bez dzieci." Zmęczeni wczasowicze oczekują hoteli i plaż bez maluchów." Może stworzymy również plaże z zakazem dla osób starszych” oburzają się niektórzy. Strefy wolne od dzieci? Co Państwo na to?
Co Państwo na to? 23.06.22, 60’
Czy protest kredytobiorców jest uzasadniony?
W najbliższą sobotę w Warszawie odbędzie się protest kredytobiorców pod hasłem : "Stop banksterom". Jak przekonują organizatorzy : " Polacy nie dają rady spłacać kredytów hipotecznych, fatalna polityka rządu, oraz jeden z najgorszych systemów kredytowych w Unii Europejskiej powodują, że są na skraju bankructwa. Czas to zmienić! ".
Co Państwo na to? 22.06.22, 60’
Czy rezygnujemy z dzieci z powodów finansowych?
Mamy demograficzną katastrofę. Tegoroczny luty był najgorszym miesiącem od II wojny światowej, urodziło się tylko 23 tys. dzieci. Przez rok ubyło 180 tys. Polaków. Według prognoz w tym stuleciu liczba Polaków spadnie z 38 do 24 mln. Czy rezygnujemy z dzieci z powodów finansowych?
Co Państwo na to? 21.06.22, 59’
Czy w tym roku planuję wakacje?
Zgodnie z badaniami ARC Rynek i Opinia co czwarty Polak nie planuje żadnego wyjazdu wakacyjnego. 66% przyznaje, że na ich decyzje wakacyjne duży wpływ ma inflacja i ceny. Także ceny paliw. Czy w tym roku planuję wakacje?
Co Państwo na to? 20.06.22, 60’
Czy z atakiem Rosji na NATO powinniśmy się liczyć ?
Gen. S. Koziej uważa, że wciąż możliwy jest czarny scenariusz dla Ukrainy, państw bałtyckich, Polski i całego Zachodu. Gdyby Rosja wygrała w Ukrainie, za kilka lat mogłaby ruszyć dalej, np. w kierunku przesmyku suwalskiego... Czy z atakiem Rosji na Nato powinniśmy się liczyć ?
Co Państwo na to? 15.06.22, 60’
Czy sprawa z Jordanowa obciąża cały Kościół?
Wp.pl opisało wydarzenia, do których dochodziło w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie. Dom prowadzony jest przez siostry prezentki. Z relacji rodziców wynika, że od lat dochodziło tam do przemocy. Czy sprawa z Jordanowa obciąża cały Kościół ?
Co Państwo na to? 14.06.22, 60’
Czy znam media, które są rzetelne i uczciwie?
"Mamy totalną opozycję wspieraną przez równie totalne media, które są w stanie tworzyć kontrrzeczywistość, w którą jednak ludzie wierzą" powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Gazety Polskiej. Ciekawe, czy rzeczywistość kreowaną w mediach publicznych, prezes PiS uznaje za prawdziwą. Porozmawiajmy o mediach i ich roli w życiu politycznym.
Co Państwo na to? 13.06.22, 60’
Aborcja do 12. tygodnia?
Lider Platformy Obywalskiej, Donald Tusk ogłosił, że po wygranych przez Platformę wyborach, związki partnerskie będą legalne, a prawo aborcyjne złagodzone. Platforma będzie chciała przyjąć projekt legalnej aborcji do 12 tygodnia. Politycy Lewicy, którzy podobne postulaty mają w programie, nie wierzą w realizację tych planów...
Co Państwo na to? 09.06.22, 60’
Czy wiek emerytalny trzeba podnieść?
Rząd specjalnie się tym nie chwali, ale Polska w Krajowym Planie Odbudowy zobowiązała się do podwyższenia wieku emerytalnego. Do końca 2024 rząd musi sporządzić raport o działaniach , które do tego doprowadzą. Polakom zapewne taka zmiana nie spodoba się, choć z pewnością pomoże to Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych.
Co Państwo na to? 08.06.22, 60’
Wysokie podatki dla starszych aut?
Podatki w KPO mają od 2026 r. hamować rejestrację trujących środowisko samochodów. Chodzi o to, by nakłonić nas do kupowania aut mniej emisyjnych i elektrycznych. Jak to pogodzić z faktem, że średnia wieku samochodu w kraju to ponad 14 lat?
Co Państwo na to? 07.06.22, 60’
Czy 500+ zmienić na 700+?
Wg ekspertów wartość nabywcza 500+ z 2016 r. wynosi 395 zł. Inflacja sporo pożarła. Dlatego trwają dyskusje czy sztandarowego programu PiS nie waloryzować a przy okazji zmienić zasady. Czy musi to być wsparcie także dla tych, którzy tego nie potrzebują? Czy 500+ zmienić na 700+ ?
Co Państwo na to? 06.06.22, 59’
Czy system kaucyjny zadziała skutecznie ?
W przyszłym roku rząd wprowadzi system kaucyjny. W Polsce butelki i puszki będzie można zwracać bez paragonów. Kwoty kaucji zostaną podane w rozporządzeniu. Zdaniem specjalistów, system musi kosztować zatem nastąpi wzrost cen napojów. Czy system kaucyjny zadziała skutecznie ?
Co Państwo na to? 02.06.22, 61’
Zakaz hodowli zwierząt w Unii?
Co Państwo na to? 01.06.22, 59’
Czy dzieci wiedzą lepiej?
Co Państwo na to? 30.05.22, 60’
Czy politycy potrafią walczyć o młodych?
Ekologia, prawa kobiet, mniejszości seksualne i bezpieczeństwo to tematy najważniejsze dla młodzieży. Czy polska polityka nadąża za ich poglądami? Młodzieżówki partyjne są nieliczne a inicjatywy, jak np. Kampus polska niezbyt chwytające. Czy politycy potrafią walczyć o młodych?
Co Państwo na to? 26.05.22, 61’
Czy nie ma jak u Mamy?
Co Państwo na to? 25.05.22, 59’
Czy Ukraina powinna walczyć o całkowite wyparcie Rosjan, również z Krymu?
Były sekretarz stanu USA wezwał zachód do zaprzestania prób zadania miażdżącej klęski Rosji. Henry Kissinger ostrzega, że miałoby to katastrofalne skutki dla stabilności Europy. Zasugerował też, że Ukraina powinna być gotowa do oddania części terytorium Rosji. Wypowiedź poruszyła i wywołała dyskusję.
Co Państwo na to? 24.05.22, 59’
Czy ludzkość wykończą wirusy?
Coraz częściej odkrywane są w Europie przypadki małpiej ospy. WHO ostrzega, że latem choroba będzie się rozprzestrzeniać. Naukowcy przypominają, że ta ospa jest łagodniejsza od ospy prawdziwej i ma śmiertelność na poziomie od 3 do 6%. Czy ludzkość wykończą wirusy ?
Co Państwo na to? 23.05.22, 59’
Wypłata za nic?!
W Polsce rozpoczął się eksperymentalny program dotyczący bezwarunkowego dochodu podstawowego. To comiesięczna wypłata (1300 złotych) bez względu na zamożność, bez względu na to czy ktoś pracuje, czy też nie. Takie eksperymenty odbywały się w wielu krajach. Ekonomiści twierdzą, że w przyszłości na takie utrzymanie ludzi będziemy skazani ze względu na robotyzację. Wypłata za nic?! Co Państwo na to? Goście: 12:00 dr Andrzej Polaczkiewicz - ekonomista, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne 12:30 profesor nauk ekonomicznych Marian Noga, ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej
Co Państwo ma to? 19.05.22, 60’
Czy można żyć bez węgla?
Co Państwo na to? 18.05.22, 60’
Czy mam niezły nastrój i widzę przyszłość optymistycznie?
Kwiecień był miesiącem spadku nastrojów konsumentów. Źle oceniamy sytuację finansową i gospodarkę państwa, wynika z barometru Gfk. Jak podaje GUS w kwietniu odnotowano poprawę nastrojów konsumenckich ! I komu wierzyć... Czy mam niezły nastrój i widzę przyszłość optymistycznie ?
Co Państwo na to? 17.05.22, 60’
Czy myślę o kupnie mieszkania?
Dane z BIK pokazują, że w kwietniu liczba wniosków o kredyty hipoteczne była o 45% niższa niż przed rokiem. Deweloperzy mniej budują i sprzedają, ale ceny są nadal wysokie. Tymczasem rząd pracuje nad nowym podatkiem od trzeciego mieszkania. Czy myślę o kupnie mieszkania ?
Co Państwa na to? 16.05.22, 60’
Czy koronawirus już nam nie zagraża?
W Polsce notujemy kilkaset zakażeń koronawirusem dziennie. Od początku epidemii zmarło u nas ponad 116 tysięcy osób, u których przyczyną zgonu był koronawirus. Mamy 51 procent w pełni zaszczepionych obywateli. Czy koronawirus już nam nie zagraża ? Goście: 12:00- dr n. med. Paweł Grzesiowski, 12:30- Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.
Co Państwo na to? 12.05.22, 60’
Czy wysokie mandaty zdyscyplinowały kierowców?
Co Państwo na to? 11.05.22, 58’
Czy pomoc państwa istotnie ulży kredytobiorcom?
Premier Morawiecki przedstawił pakiet wsparcia dla kredytobiorców. Fundusz Wsparcia Kredytobiorców będzie zwiększony. W tym i w przyszłym roku będzie można skorzystać z wakacji kredytowych. Od przyszłego roku wskaźnik Wibor będzie zastąpiony korzystniejszą dla klientów stawką. Lekko i tak nie będzie, bo jak powiedział Marek Suski : " jak się zaciąga kredyty, no to się je spłaca". Czy pomoc państwa istotnie ulży kredytobiorcom ? Goście: 12:00- Piotr Kuczyński, ekonomista 12:30- prof. Marian Noga, ekonomista
Co Państwo na to? 10.05.22, 60’
Czy reakcja wobec rosyjskiego dyplomaty jest uzasadniona?
Rosjanie świętowali Dzień Zwycięstwa. Z tej okazji ambasador Rosji w Warszawie Sergiej Andriejew miał składać kwiaty na cmentarzu żołnierzy radzieckich. Rosyjski dyplomata został oblany czerwoną farbą, wyrwano mu wieniec z rąk. Czy reakcja protestujących jest uzasadniona ?
Co Państwo na to? 09.05.22, 59’
Czy blokada pieniędzy jest słuszną karą dla Polski?
W Parlamencie Europejskim dyskutowano na temat stanu praworządności w Polsce. Europarlament przyjął rezolucję wzywającą do odrzucenia planów Polski i Węgier w ramach odbudowy i zwiększania odporności. Zatem pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy wciąż nie mamy. "To poniżanie Polski" grzmią politycy PiS. Czy blokada pieniędzy jest słuszną karą dla Polski ?
Co Państwo na to? 05.05.22, 60’
Czy nuklearny szantaż Rosji należy traktować poważnie?
Rosyjska stacja telewizyjna Rossija 1 przedstawiła symulację podwodnego ataku nuklearnego na Wielką Brytanię i Irlandię. Prowadzący prezentował torpedę Posejdon, której eksplozja wywołuje gigantyczną falę tsunami.
Co Państwo na to? 04.05.22, 59’
Czy potrafimy radzić sobie, kiedy brakuje pieniędzy?
Główny Urząd Statystyczny ogłosił dane inflacyjne za kwiecień. Inflacja rok do roku osiągnęła poziom 12.3 procent. Najmocniej wzrosły ceny paliw, o 27.8 procent. Według licznych opinii ekonomistów to nie jest jeszcze szczyt. Jak żyć, kiedy po opłaceniu rachunków, kredytów niewiele zostaje... Czy potrafimy radzić sobie, kiedy brakuje pieniędzy ? Goście: 12:00- profesor Witold Orłowski, ekonomista, PwC 12:30- Katarzyna Sekścińska, psycholog UW
Co Państwo na to? 02.05.22, 60’
Czy Ukraina jest w stanie wyprzeć Rosjan ze swojego terytorium?
Ponad dwa miesiące trwa wojna w Ukrainie. Od początku inwazji wojsko rosyjskie straciło ponad 23 tysiące żołnierzy, 1008 czołgów, 190 samolotów, 155 śmigłowców poinformował Sztab Generalny Ukrainy. Straty ponosi również i armia ukraińska, ale pomoc państw zachodnich, dostarczających sprzęt, uzbrojenie, jest coraz większa. Trwa wielka bitwa o Donbas... Czy Ukraina jest w stanie wyprzeć Rosjan ze swojego terytorium ? 12:00- generał Waldemar Skrzypczak 12:30- Maria Piechowska, PISM,
Co Państwo na to? 28.04.22, 59’
Czy ciężka praca popłaca?
Tygodnik"Polityka" zlecił badania dotyczące stosunku Polaków do pracy. 25 lat temu w podobnych badaniach 84 procent Polaków radziło innym by byli w życiu pracowici. Dziś 74 procent. 25 lat temu 80 procent z nas wierzyło że w pracę warto wkładać serce, starać się. Dziś tak uważa 66 procent. Co ciekawe, wśród uczącej się młodzieży nie ma wiary w to , że ciężka praca będzie nagrodzona . Czy ciężka praca popłaca?
Co Państwo na to? 27.04.22, 60’
Czy państwo powinno otoczyć opieką Ukrainki z niechcianą ciążą?
Do Polski trafia coraz więcej Ukrainek, które są ofiarami gwałtu. Są w niechcianej ciąży, szukają u nas pomocy, chcą przeprowadzić zabieg. W Polsce nadal prawo pozwala na przerwanie ciąży będącej wynikiem gwałtu. Jednak fundacja Kai Godek "Życie i rodzina" o tym nie informuje. Ukrainki do których trafiają ulotki fundacji dowiadują się jedynie, że " aborcja to zabójstwo i najgorsza zbrodnia". Czy państwo powinno otoczyć opieką Ukrainki z niechcianą ciążą ?
Co Państwo na to? 26.04.22, 59’
Czy pomoc państwa kredytobiorcom ma sens?
Rząd planuje wsparcie dla kredytobiorców. WIBOR będzie zlikwidowany i zastąpiony korzystniejszym wskaźnikiem decydującym o koszcie depozytów. Przewidziane są wakacje kredytowe, a nawet pokrycie rat przez trzy lata i częściowe umorzenie pomocy finansowej. Rząd zamierza zachęcać banki do podnoszenia oprocentowania kredytów. Czy pomoc państwa kredytobiorcom ma sens ? Goście: 12:00- profesor Marian Noga- ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej 12:30- Marek Zuber-ekonomista.
Co Panstwo na to? 25.04.22, 60’
Czy Unia powinna całkowicie odciąć się od Rosji?
Premier Morawiecki ogłosił rozpoczęcie kampanii międzynarodowej, będącej inicjatywą Polski - " Stop Russia now". Billboardy pojawią się w europejskich miastach. "Chcemy by ta akcja była krzykiem pomordowanych" - tłumaczył premier. Czy Unia powinna całkowicie odciąć się od Rosji ?
Co Państwo na to? 21.04.22, 60’
Czy zagłosuję na koalicję Polski 2050, PO i Lewicy?
Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby teraz 30 procent ankietowanych, na Koalicję Obywatelską 26, na Polskę 2050 9 procent, a na Lewicę 8 wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Z tego sondażu wynika coś jeszcze. Koalicja kilku partii być może odsunęłaby PiS od władzy...
Co Państwo na to? 20.04.22, 59’
Czy przygotowanie się na wypadek wojny ma sens?
Czy jesteśmy gotowi na to, by przetrwać kiedy wojna dotknęłaby Polski? Wydaje się to abstrakcyjne? Niemożliwe? Czy umiemy radzić sobie bez prądu? Bez lodówki? Z ograniczonym dostępem do żywności ? Czy wiemy jak się chronić? Czy przygotowanie się na wypadek wojny ma sens?
Co Państwo na to? 19.04.22, 60’
Czy rząd ma pomysł na walkę z inflacją?
Takiej inflacji nie mieliśmy od 21 lat! Ceny towarów i usług wzrosły w marcu aż o 11 procent, w porównaniu do marca ubiegłego roku. Rząd przekonuje, że to efekt rosyjskiej inwazji i wysokich cen energii i paliwa. Zapewne tak, ale podwyższanie płac i świadczeń walce z inflacją nie służy..
Co Państwo na to? 14.04.22, 60’
Czy mam życzenia na Święta?
Co Państwo na to? 13.04.22, 60’
Czy rezygnuję z firm pozostających na rosyjskim rynku?
Przed sklepami Auchan organizowane są protesty pod hasłem "Kupując tu, wspierasz ruskich morderców". W sklepach Leroy Merlin trwa akcja podmieniania etykiet. Na nowych widnieje np. „Worek na zwłoki". Czy rezygnuję z usług i produktów firm pozostających na rosyjskim rynku ?
Co Państwo na to? 12.04.22, 60’
Czy państwo powinno pomóc spłacającym kredyty?
W ubiegłym tygodniu stopa procentowa NBP urosła do 4.5%. To już siódma podwyżka od października 2021 r. Dla wielu rodzin to sytuacja dramatyczna. Rząd zastanawia się właśnie nad wsparciem kredytobiorców. Czy państwo powinno pomóc spłacającym kredyty?
Co Państwo na to? 11.04.22, 60’
Czy na Święta kupię za dużo jedzenia?
Wielkanoc tuż tuż. Mimo inflacji i droższej żywności jak co roku kupimy ponad miarę. Aż 39 % przyznaje, że po Świętach wyrzuca jedzenie. Rocznie w Polsce marnuje się 5 milionów ton jedzenia, połowę z tego wyrzucają gospodarstwa domowe. Czy na Święta kupię za dużo jedzenia ?
Co Państwo na to? 07.04.22, 60’
Czy napływ uchodźców z Ukrainy jest dla Polski pozytywny?
Co Państwo na to? 06.04.22, 60’
Czy od Papieża Franciszka oczekuję potępienia Rosji?
Papież Franciszek zabrał głos w sprawie wojny w Ukrainie. Wywołało to ogromne oburzenie i zdziwienie. "Napawa mnie bólem to, co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Wszyscy jesteśmy winni" napisał Ojciec Święty na Twitterze. Wśród milionów komentarzy, wiele takich: " Nie Ojcze. Winna jest Rosja". Goście: Tomasz Terlikowski, dziennikarz, filozof, publicysta o. Paweł Gużyński, dominikanin
Co Państwo na to? 05.04.22, 60’
Czy reakcja Zachodu wobec tragedii Ukrainy jest wystarczająca?
Ponad 30 miejscowości podbitych przez Rosjan zostało odzyskanych i wróciło pod kontrolę Ukrainy. W tych miejscach odkrywane są przerażające fakty. M.in. w Buczy odkryto masowe groby pomordowanych przez Rosjan strzałem w tył głowy Ukraińców, zwęglone ciała gwałconych kobiet, ciała torturowanych ludzi.... gościnie: Lesya Vakulyuk- dziennikarka, która przez 6 lat mieszkała w Buczy, dr Aleksandra Iwanowska, Helsińska Fundacji Praw Człowieka.
Co Państwo na to? 04.04.22, 60’
Czy dostęp do broni powinien być łatwiejszy?
Rząd zapowiada zmiany w dostępie do broni. Przepisy mają być zliberalizowane, by więcej Polaków mogło uzyskać zezwolenie. W tej chwili ponad 250 tys. rodaków ma zezwolenie, a blisko 600 tys. egzemplarzy broni jest w prywatnych rękach. Czy dostęp do broni powinien być łatwiejszy?
Co Państwo na to? 31.03.22, 60’
Czy używam suplementów diety?
Rynek suplementów diety w Polsce wart jest 6 miliardów złotych. Na naszym rynku działa 30 tysięcy firm produkujących, sprzedających suplementy. Ubiegły rok znów przyniósł wzrost sprzedaży. Wszyscy chcą być zdrowi, piękni i młodzi, a suplement diety wydaje się na to łatwym sposobem.
Co Państwo na to? 30.03.22, 60’
Czy banki traktują uczciwie swoich klientów?
Płaczemy i płacimy coraz wyższe raty kredytów. Nie buntujemy się bo wszyscy tłumaczą, że wraz ze wzrostem stóp procentowych wzrasta koszt kredytów. To zrozumiałe. Mniej zrozumiałe jest to, dlaczego jednocześnie nie rośnie oprocentowanie depozytów bankowych czyli pieniędzy, które trzymamy w banku. Oprocentowanie lokat jest niemalże na zerowym poziomie! Na koniec zagadka. Czy to będzie finansowo dobry rok banków ?
Co Państwo na to? 29.03.22, 60’
Czy kupując żywność sprawdzam ceny?
W styczniu cena oleju podskoczyła o 73 % ! Jednym z największych producentów jest Ukraina. Wojna wywołała kłopoty z dostawami pszenicy, jęczmienia, kukurydzy. Jedni w sklepie wrzucają produkty do koszyka, inni liczą koszty. Czy kupując żywność sprawdzam ceny ?
Co Państwo na to? 28.03.22, 60’
Czy wizyta Joe Bidena buduje nasze poczucie bezpieczeństwa?
New York Times napisał: "Polska stała się ostoją bezpieczeństwa i solidarności Zachodu". Wielu obserwatorów wizytę Prezydenta Joe Bidena określa mianem historycznej i przełomowej. Pytanie tylko, co ta wizyta przyniesie Ukrainie ? Podczas spotkania w Warszawie doszło m.in. do rozmów ministrów obrony i spraw zagranicznych USA i Ukrainy. Wydarzenia w Polsce pilnie obserwował cały świat.
Co Państwo na to? 24.03.22, 60’
Przysposobienie Obronne w szkołach?
Co Państwo na to? 23.03.22, 60’
Czy bojkot majonezu ma sens?
Międzynarodowa grupa Anonymous grozi wszystkim koncernom, które pozostały na rynku rosyjskim atakami hakerskimi. Minął termin, który sieć Anonymous dała firmom na porzucenie Rosji. Tymczasem w Polsce internauci atakują m.in. Leroy Merlin, Decathlon, Auchan i Nestle, koncern który produkuje m.in.majonez Winiary. Wielu Polaków zapowiada w internecie, że tego majonezu już nie kupuje. 
Co Państwo na to? 22.03.22, 60’
Czy wódka powinna być droższa?
Kupujemy mniej wódki! Styczeń i luty przyniosły poważny spadek sprzedaży. Aż o 9 procent. To może być efekt wzrostu akcyzy oraz rosnących kosztów życia. Najbardziej ograniczyli zakupy nabywcy najtańszych wódek. Nie brak jednak opinii, że mamy zbyt tani alkohol, co wpływa na rozpijanie narodu... Czy wódka w sklepie powinna być droższa ?
Co Państwo na to? 21.03.22, 60’
Czy polską gospodarkę czekają kłopoty?
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił tzw. tarczę antyputinowską. Szef rządu zapowiedział "pełną derusyfikację polskiej gospodarki". W planach przyspieszenie prac nad budową elektrowni atomowej w Polsce. Czy polską gospodarkę czekają kłopoty?
Co Państwo na to? 17.03.22, 60’
Czy nasza niechęć do Rosjan jest uzasadniona?
Powiedzieć, że łączy nas z Rosjanami trudna historia, to nic nie powiedzieć. Zabory, powstania, wojna 1920 roku, napaść w 1939, Katyń, wprowadzenie komunizmu, które przyniosło zależność na dekady... W oczach Rosjan często jesteśmy niewdzięcznikami , którzy grzeszą rusofobią. Wojna w Ukrainie zapewne wrogość tylko pogłębi. Czy nasza niechęć do Rosjan jest uzasadniona?
Co Państwo na to? 16.03.22, 60’
Czy wizyta w Kijowie wpłynie na wydarzenia w Ukrainie?
Do Kijowa specjalnym pociągiem udała się delegacja Rady Europejskiej. Na spotkanie z Prezydentem Ukrainy wybrał się Mateusz Morawiecki, Petr Fiala, Janez Jansa i Jarosław Kaczyński. Czy wizyta w Kijowie wpłynie na wydarzenia w Ukrainie?
Co Państwo na to? 15.03.22, 61’
Czy zrezygnuję z zakupów w Auchan?
Co Państwo na to? 14.03.22, 60’
Czy jesteśmy w stanie zaopiekować się uchodźcami?
Polska nie da sobie rady z pomocą dla uchodźców bez planu i bez poważnych pieniędzy. Na początku działaliśmy bardzo piękne, ale zapanował chaos. W samej Warszawie jest już 250 tys. uciekinierów. W całej Polsce ponad 1,5 miliona. Czy jesteśmy w stanie zaopiekować się uchodźcami?
Co Państwo na to? 10.03.22, 60’
Czy kupię obligacje zbrojeniowe?
Co Państwo na to? 09.03.22, 60’
Czy bojkot produktów rosyjskich to dobry pomysł?
Coca cola ogłosiła wycofanie się z Rosji. Nie brak wezwań do bojkotu firm takich jak TUI czy Yves Rocher. Szef UOKiKu w Polsce namawia do uderzenia w firmy i produkty pochodzenia rosyjskiego. Czy bojkot firm obecnych w Rosji i produktów rosyjskich to dobry pomysł?
Co Państwo na to? 08.03.22, 61’
Czy jesteśmy gotowi na wyrzeczenia i oszczędności?
Co Państwo na to? 07.03.22, 59’
Czy pod wpływem sankcji Rosja zmieni swoją politykę?
Co Państwo na to? 03.03.22, 60’
Czy włączę się w akcję pomocy dla Ukrainy?
Co Państwo na to? 02.03.22, 60’
Czy przewrót w Rosji jest możliwy ?
Wojna z Władimirem Putinem trwa również w internecie. Anonymous, międzynarodowa grupa hakerów atakuje rosyjskie strony rządowe, ale również prowadzi akcję informacyjną dla Rosjan. " Przejdź do Map Google. Wybierz terytorium Rosji. Znajdź restaurację lub firmę i napisz recenzję. Pisząc recenzję, wyjaśnij co dzieje się na Ukrainie" piszą Anonymous n Twitterze. Czy przewrót w Rosji jest możliwy ?
Co Państwo na to? 01.03.22, 60’
Czy sankcje wobec Rosji powinny dotyczyć sportu?
Po fali krytyki, FIFA i UEFA podjęły decyzję. Reprezentacja Rosji i drużyny zostały wykluczone ze wszystkich międzynarodowych rozgrywek. Uwagi dotyczą także FIS, organizacji która dopuszcza do zawodów skoczków narciarskich. Czy sankcje wobec Rosji powinny dotyczyć sportu?
Co Państwo na to? 28.02.22, 52’
Czy Rosję należy odizolować od cywilizacji zachodniej?
"Gdy wieje wiatr historii Ludziom jak pięknym ptakom Rosną skrzydła, natomiast Trzęsą się portki pętakom." Konstanty Ildefons Gałczyński. Czy Rosję należy całkowicie odizolować od cywilizacji zachodniej ?
Co Państwo na to? 24.02.22, 60’
Czy budowa silnej, dużej armii jest potrzebna?
Co Państwo na to? 23.02.22, 60’
Czy należy wykluczyć Rosję ze sportowych zawodów?
Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę łamiąc suwerenność tego kraju. Pojawiły się postulaty by rosyjskich sportowców wykluczyć ze wszystkich rozgrywek. Niebawem Polska reprezentacja ma zagrać mecz barażowy z Rosją. Czy należy wykluczyć Rosję ze sportowych zawodów ?
Co Państwo na to? 22.02.22, 75’
Czy wyższa cena papierosów przekona do rzucenia palenia?
8 mln Polaków pali papierosy. Przez nałóg co roku umiera ponad 80 tys. rodaków. NIZP oszacował ekonomiczne skutki palenia. To 57 mld zł.rocznie. Od początku roku mamy wyższą akcyzę na wyroby tytoniowe. Czy wyższa cena papierosów przekona do rzucenia palenia ?
Co Państwo na to? 21.02.22, 60’
Czy w obronie Polski potrafimy na szali położyć życie ?
Joe Biden ogłosił, że Władimir Putin podjął decyzję o inwazji na Ukrainę. Europa ma nadzieję, że to zły sen, a diagnozy amerykańskie są elementem strategii dyplomatycznej. Zagrożenia dla naszego kraju nie można wykluczyć. Czy w obronie Polski potrafimy na szali położyć życie ?
Co Państwo na to? 17.02.22, 60’
Czy potrafię ograniczać wydatki?
Co Państwo na to? 16.02.22, 59’
Czy życie z alkoholem jest radośniejsze ?
Jak wynika z Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2021 jedna piąta ankietowanych nie pije w ogóle alkoholu. 21 procent pije kilka razy w tygodniu, a 10 procent sięga po alkohol codziennie. Czy życie z alkoholem jest radośniejsze ?
Co Państwo na to? 15.02.22, 60’
Czy rząd radzi sobie z pandemią?
Co Państwo na to? 14.02.22, 59’
Odbierać auto pijanym kierowcom?
Powrócił pomysł konfiskaty pojazdów prowadzonych przez pijanych kierowców. Zgodnie z projektem Ministerstwa Sprawiedliwości kierowca, który będzie miał co najmniej 1.5 promila, straci samochód. Konfiskata samochodu pijanego kierowcy ? Co Państwo na to ?
Co Państwo na to? 10.02.22, 62’
Pomoc budżetowa dla posiadaczy kredytów
Co Państwo na to? 09.02.22, 60’
Czy brzydkie słowa przeszkadzają mi?
Brzydkie, wulgarne słowa są używane przez niektórych z upodobaniem. Innych rażą, wywołują dyskomfort. Niegdyś określenie hultaj obrażało, dziś rozrzewnia, bo pachnie naftaliną.... Czy brzydkie słowa przeszkadzają mi ?
Co Państwo na to? 08.02.22, 60’
Czy używam suplementów diety ?
Wartość rynku suplementów diety sięgnęła 6.5 miliarda zł. Według NIK system nadzoru nad tymi produktami nie gwarantuje nam żadnego bezpieczeństwa. Czy używam suplementów diety ?
Co Państwo na to? 07.02.22, 59’
Boimy się o budżety domowe?
Inflacja nie słabnie, "Polski ład" odbiera wielu Polakom pieniądze, a Rada Polityki Pieniężnej zapowiada podwyżki stóp procentowych. Czy z niepokojem myślimy o budżecie domowym ?
Co Państwo na to? 03.02.22, 60’
Czy małżeństwo jest nam do szczęścia potrzebne?
Co Państwo na to? 02.02.22, 60’
Kaucja za butelkę plastikową?
Rząd upublicznił planowane zmiany w systemie gospodarowania odpadami. Projekt dotyczy systemu kaucyjnego obejmującego butelki plastikowe. Czy system kaucyjny dla butelek plastikowych zadziała skutecznie?
Co Państwo na to? 01.02.22, 60’
Recepta dla Polski
Lewica przedstawiła plan "Recepta dla Polski". Wydatki na ochronę zdrowia trzeba podwyższyć do 7.2 procent PKB. Pielęgniarkom i lekarzom trzeba lepiej płacić. Pacjent nie może czekać dłużej na wizytę aniżeli 30 dni. Czy plan Lewicy wyjdzie nam na zdrowie?
Co Państwo na to? 31.01.22, 60’
Czy obawy przed szczepieniem są uzasadnione?
Od 12 lutego można składać wnioski o odszkodowanie za efekty niepożądane szczepionek koronawirusowych. Do tej pory zarejestrowano 17 tysięcy 528 niepożądanych zdarzeń medycznych. Czy obawy przed szczepieniem są uzasadnione?
Co Państwo na to? 27.01.22, 60’
Czy protest rolników jest uzasadniony?
Co Państwo na to? 26.01.22, 60’
Czy Prezydent powinien zawetować lex Czarnek?
Posłanki opozycji spotkały się z pierwszą damą w sprawie zmian w "lex Czarnek". Liczą, że Agata Kornhauser Duda przekona Prezydenta do zmian, albo do weta. Czy Prezydent powinien zawetować lex Czarnek?
Co Państwo na to? 25.01.22, 60’
Czy zagłosuję na zjednoczoną opozycję?
Wg badania Kantar, na PiS chce zagłosować 29 %. Na KO - 26 %. Wielu polityków mówi o wspólnym bloku opozycyjny - Koalicji, Lewicy, PSL- u i Polski 2050 - mógłby liczyć na 42 % poparcia. Czy oddam głos na zjednoczoną opozycję?
Co Państwo na to? 24.01.22, 60’
Wesołe jest życie staruszka?
Według Krajowego Rejestru Długów zaległości finansowe emerytów sięgnęły 6 miliardów 180 milionów złotych. Zadłużony emeryt ma do spłaty średnio 17 tysięcy trzysta złotych... Czy w Polsce wesołe jest życie staruszka?
Co Państwo na to? 20.01.22, 58’
Czy wojna na Ukrainie jest prawdopodobna?
Co Państwo na to? 19.01.22, 60’
Czy pojedziemy na mundial?
Już niebawem okaże się, kto zostanie nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Przed nami kluczowy mecz barażowy z Rosją. Czy nasza reprezentacja pojedzie mundial?
Co Państwo na to? 18.01.22, 60’
Alkohol dla zaszczepionych?
W Kanadzie do sklepów z alkoholem mogą wejść tylko zaszczepieni. Prof. Andrzej Horban przyznał, że to rozwiązanie mogłoby w Polsce przynieść pewien efekt..... Sprzedaż alkoholu tylko dla zaszczepionych?
Co Państwo na to? 17.01.22, 60’
Czy Polska powinna odrzucić program redukcji emisji?
W 2020 r. Unia zaproponowała plany redukcji emisji gazów cieplarnianych "Fit for 55". To oznacza rewolucję. Bardzo kosztowną. Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że rząd zrobi wszystko, by pakiet zmian nie wszedł w życie. Czy program redukcji emisji Polska powinna odrzucić?
Co Państwo na to? 13.01.22, 59’
Czy obawiam się Omikronu?
Co Państwo na to? 12.01.22, 85’
Czy decyzje rządu wyhamują inflację?
Premier Morawiecki przedstawił nowe pomysły na walkę z inflacją. Od 1 lutego VAT na paliwa spadnie z 23 do 8 procent. Do zera zostanie obniżony VAT na żywność.
Co Państwo na to? 11.01.22, 60’
Czy przez Polski ład będziemy ubożsi?
Nawet darzący rząd ogromną sympatią nie oceniają" Polskiego ładu" dobrze. Coraz więcej Polaków boi się, że na reformie prawa podatkowego straci. Czy "Polski ład" spowoduje, że stracę finansowo?
Co Państwo na to? 10.01.22, 60’
Czy polskie jedzenie jest zdrowe
Przez lata byliśmy dumni z naszej żywności. Stanowi poważną część naszego eksportu. Tymczasem najnowszy raport NIK jest przerażający. "Żywność z Polski należy do najniebezpieczniejszych w Unii" alarmują kontrolerzy. Nie badamy należycie zwierząt i nadużywamy w produkcji antybiotyków.
Co Państwo na to? 06.01.22, 60’
Czy szalejące ceny to efekt zaniedbań rządu?
Co Państwo na to? 05.01.22, 60’
Urodziny 357
Jak ten czas leci! Minął rok. Radio 357 ma pierwsze urodziny. Czy z Radiem 357 życie jest ładniejsze?
Co Państwo na to? 04.01.22, 60’
Opłacalność działalności gospodarczej
Wielu komentatorów, ekonomistów, politologów ostrzega: "To będzie rok wyjątkowo kiepski". I nie chodzi tylko i zbliżającą się do Polski falę pandemii. Dotkną nas podwyżki cen energii, dotknie Polski Ład oraz inflacja. Wiele osób zastanawia się nad zamknięciem działalności gospodarczej ze względu na składkę zdrowotną.
Co Państwo na to? 03.01.22, 60’
Postanowienia noworoczne
Pod koniec roku spora część ludzkości dochodzi do wniosku, że musi coś zmienić w życiu… Może mamy wyrzuty sumienia? Może niedosyt? Tak czy inaczej, podejmujemy zobowiązania noworoczne. A to, że rzucimy palenie, a to, że zrzucimy kilogramy. Albo że wreszcie ogarniemy remont…
Co Państwo na to? 30.12.21, 59’
Elektrownia atomowa w Polsce?
Co Państwo na to? 29.12.21, 60’
Przyjmę trzecią dawkę szczepionki?
Wiele osób przyjęło, albo niebawem przyjmie, trzecią dawkę szczepionki. Część Polaków obawia się niepożądanych odczynów poszczepiennych. CZY PRZYJMĘ, ALBO JUŻ TO SIĘ STAŁO, TRZECIĄ DAWKĘ SZCZEPIONKI?
Co Państwo na to? 28.12.21, 60’
Czy boimy się podsłuchów?
Grupa Citizen Lab ujawniła kolejne nazwisko osoby inwigilowanej przez polskie służby oprogramowaniem Pegasus. To senator KO, Krzysztof Brejza. Szpiegujący system używany jest przez służby na całym świecie. CZY OBAWIAM SIĘ PODSŁUCHÓW?
Co Państwo na to? 27.12.21, 60’
Skazani na otyłość?
Polacy w rekordowym tempie przybierają na wadze. Pofolgowaliśmy sobie w Święta, ale co teraz ? Co czwarty dorosły Polak cierpi na otyłość, problem dotyczy coraz więcej dzieci. Czy jesteśmy skazani na otyłość ?
Co Państwo na to? 22.12.21, 59’
Odczucia przed Nowym Rokiem
Koniec roku to zazwyczaj czas podsumowań i życzeń. Jak dobrze, że cechuje nas tzw. wrodzony optymizm, bo czasy idą ciężkie... Czy z optymizmem powitam nowy rok?
Co Państwo na to? 21.12.21, 59’
Święta bez prezentów?
W Święta świętujemy bardzo różnie, choć pewnie u większości będzie choinka i tradycyjne wigilijne potrawy. Barszcz, czy grzybowa? zastanawiamy się co roku... Czasem jednak zwyczaje rodzinne są wyjątkowe, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Znam takie domy, w których prezenty są tylko dla najmłodszych. Czy wyobrażam sobie Święta bez prezentów??
Co Państwo na to? 20.12.21, 60’
Lex TVN
Niespodziewanie PiS przeforsował w Sejmie tzw. lex TVN, ustawę która de facto wywłaszcza amerykański koncern Discovery. Czy lex TVN to uderzenie w wolność mediów?
Co Państwo na to? 16.12.21, 61’
Legalna marihuana?
Co Państwo na to? 15.12.21, 60’
Obowiązkowe testy dla pracowników
Projekt ustawy PiS jest gotowy. Posłowie chcą by pracodawca miał prawo wymagać od pracownika wyniku testu na obecność koronawirusa.
Co Państwo na to? 14.12.21, 60’
Czy nowe prawo utemperuje piratów drogowych?
Prezydent podpisał nowelizację Prawa o ruchu drogowym. Kary będą zaostrzone. Maksymalna grzywna od stycznia to 30 tysięcy złotych. Czy nowe prawo utemperuje piratów drogowych?
Co Państwo na to? 13.12.21, 60’
Cztery lata Mateusza Morawieckiego
W sobotę minęły cztery lata od dnia kiedy premierem Polski został Mateusz Morawiecki. Podczas expose w grudniu 2017 mówił m.in.: Moim pragnieniem jest żeby rząd był rządem zjednoczonej Polski, bo rząd i premier mają służyć całemu krajowi, każdemu obywatelowi." Czy to się udało? Dziś Polacy wskazują na kryzys władzy, rekordową inflację, brak strategii wobec pandemii i wady "polskiego ładu". Czy cztery lata rządu premiera Morawieckiego można ocenić pozytywnie?
Co Państwo na to? 09.12.21, 60’
Czy mam prośbę do Świętego Mikołaja?
Co Państwo na to? 08.12.21, 60’
Czy zmiany proponowane przez Ministerstwo Edukacji są potrzebne?
W tym tygodniu Sejm zajmuje się m.in. nowelizacją prawa oświatowego czyli prawem zwanym "lex Czarnek". Opozycja twierdzi, że dojdzie do podporządkowania szkół władzy centralnej, a rola dyrektorów i rodziców będzie ograniczona.
Co Państwo na to? 07.12.21, 60’
Czy zaszaleję z wydatkami na święta?
Tegoroczne święta będą droższe. Zgodnie z badaniami zleconymi przez Związek Banków Polskich aż 63% ankietowanych zamierza ograniczyć wydatki świąteczne. Czy zaszaleję z wydatkami na święta?
Co Państwo na to? 06.12.21, 60’
Czy rząd powinien zdecydowanie działać wobec pandemii ?
We Włoszech, Austrii, w Niemczech obowiązek noszenia maseczek wszyscy traktują poważnie. W Polsce nikt się tym nie przejmuje. Mamy 54% zaszczepionych. . Lewica zgłosiła właśnie projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach dla osób dorosłych. Czy rząd powinien zdecydowanie działać wobec pandemii ?
Co Państwo na to? 02.12.21, 60’
Za i przeciw energii jądrowej w Polsce
Co Państwo na to? 01.12.21, 59’
Czy Instytut Rodziny i Demografii jest potrzebny?
We wtorek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii. Instytut miałby stanowić zaplecze merytoryczne dla polityki prorodzinnej państwa. Czy Instytut Rodziny i Demografii jest potrzebny?
Co Państwo na to? 30.11.21, 60’
Czy zamknąć szkoły?
Ponad połowa ognisk covidowych to szkoły. Tak wynika z danych jakie kompletuje ministerstwo zdrowia. Czy należy zamknąć szkoły ?
Co Państwo na to? 29.11.21, 60’
Tarcza antyinflacyjna
Rządowa propozycja walki z inflacją to obniżenie akcyz i podatków. Myśli się także o obniżeniu VAT-u na żywność nawet do zera. Antyinflacyjna pomoc ma kosztować 10 mld złotych. Czy tarcza antyinflacyjna nas obroni ?
Co Państwo na to? 25.11.21, 59’
Czy dla dobra zdrowia i budżetu akcyza powinna urosnąć?
Co Państwo na to? 24.11.21, 60’
Czy praca na czarno godna jest potępienia?
Jak szacuje Ministerstwo Finansów półtora miliona pracowników w Polsce otrzymuje część wynagrodzenia "pod stołem". Straty budżetu, NFZ i ZUS sięgają 17 miliardów złotych rocznie.
Co Państwo na to? 23.11.21, 58’
Czy potrafię z głową kupować i konsumować żywność?
W tej sprawie od lat niewiele się zmienia. Może po prostu ze zjawiskiem należy się pogodzić i przestać rwać szaty bezproduktywnie. Co roku w Polsce marnujemy 5 milionów ton jedzenia. Jednocześnie ok. 2 milionów Polaków żyje poniżej minimum egzystencji. Na świecie ⅓ produkcji żywności nadającej się do spożycia jest wyrzucana. 868 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu. Gdzie tu logika? Gdzie szacunek dla pracy? Dla pieniędzy? W Polsce za 60 procent marnowanej żywności odpowiadają konsumenci.
Co Państwo na to? 22.11.21, 60’
Czy rząd radzi sobie z pandemią?
Państwa Europy wprowadzają coraz poważniejsze obostrzenia. W Polsce rząd nie planuje ograniczeń, choć liczba hospitalizowanych i zgonów jest coraz większa. Czy rząd panuje nad pandemią?
Co Państwo na to? 18.11.21, 59’
Czy warto zainwestować we własne mieszkanie?
Co Państwo na to? 17.11.21, 60’
Czy Polski Ład zaszkodzi przedsiębiorcom?
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie. Czekają nas zmiany.
Co Państwo na to? 16.11.21, 60’
Czy katastrofa klimatyczna jest nieunikniona?
Według naukowców węgiel odpowiedzialny jest za 40% światowej emisji dwutlenku węgla. Po szczycie klimatycznym w Glasgow okazuje się, że wiele państw nie chce szybko wycofać się z eksploatacji węgla.
Co Państwo na to? 15.11.21, 60’
Czy ograniczam swoje wydatki?
W lipcu prezes NBP przewidywał inflację na poziomie 4.6 procent. Pomylił się srodze. Na czym zmuszeni jesteśmy oszczędzać? Czy ograniczam swoje wydatki?
Co Państwo na to? 10.11.21, 60’
Czy do kradzieży skłania bieda?
Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w tym roku nastąpił wzrost liczby kradzieży w sklepach. W porównaniu do ubiegłego roku o 21%. Do kradzieży najczęściej dochodzi w centrach handlowych. Czy do kradzieży skłania bieda?
Co Państwo na to? 09.11.21, 88’
Sytuacja na granicy
Rośnie liczba osób próbujących nielegalnie przekroczyć polską granicę. Pojawia się dylemat: jak chronić granicę, a jednocześnie być humanitarnym wobec migrantów. Czy działania podejmowane przez rząd na granicy są właściwe?
Co Państwo na to? 08.11.21, 60’
Co dalej z białym miasteczkiem
Blisko 60 dni trwa protest pracowników ochrony zdrowia w białym miasteczku przed kancelarią premiera. Czy postulaty protestujących w białym miasteczku są słuszne?
Co Państwo na to? 04.11.21, 59’
Czy zmiana prawa aborcyjnego jest potrzebna?
Co Państwo na to? 03.11.21, 61’
Czy w miejscach publicznych, zamkniętych, noszę maseczkę?
Wobec zwiększającej się liczby zakażonych rząd ma wstępny plan. Powrócą limity osób w sklepach, galeriach i podczas zgromadzeń. Czy w miejscach publicznych, zamkniętych, noszę maseczkę?
Co Państwo na to? 02.11.21, 60’
Czy "dobra zmiana" to dobra zmiana?
Sześć lat temu odbyły się zwycięskie dla PiS wybory parlamentarne. Rozpoczęła się tzw. dobra zmiana. Jak oceniamy minione sześć lat? Czy "dobra zmiana" to dobra zmiana?
Co Państwo na to? 28.10.21, 60’
Czy wolność zgromadzeń powinna dotyczyć wszystkich obywateli?
Co Państwo na to? 27.10.21, 59’
Czy budowanie silniejszej armii jest konieczne?
Wojsko Polskie będzie liczniejsze. Żołnierzy zawodowych ma być 250 tysięcy, żołnierzy WOT 50 tysięcy. Armia ma otrzymać dodatkowe fundusze.
Co Państwo na to? 26.10.21, 60’
Czy inwestycja w fotowoltaikę ma sens?
Mają zmienić się przepisy prawa energetycznego. Czy zmieni się na lepsze czy na gorsze?
Co Państwo na to? 25.10.21, 60’
Czy wzrost cen to powód do niepokoju?
Akcyza na papierosy pójdzie w górę o 5 procent, na alkohol o 10 procent. Wzrost ceny prądu w przyszłym roku szacowany jest na 20 procent. Drożeją paliwa. Należy spodziewać się dalszego wzrostu cen żywności. Według GUS inflacja we wrześniu wyniosła 5.9 procent rok do roku.
Co Państwo na to? 21.10.21, 59’
Czy nakazy dotyczące stroju dziewczynek są potrzebne?
Co Państwo na to? 20.10.21, 59’
Pijani kierowcy
W ubiegłym roku kierujący pod wpływem spowodowali 1655 wypadków, w których zginęło 216 osób. NIK w ostatnim swoim raporcie pisze o "porażającej skali zjawiska" i "nieskuteczności władzy". Czy pijanych kierowców można powstrzymać?
Co Państwo na to? 19.10.21, 60’
Bieda w Polsce
15.7 mln Polaków żyje poniżej minimum socjalnego - wynika z najnowszego opracowania " Poverty Watch 2021". Czy bieda w Polsce rzuca się w oczy?
Co Państwo na to? 18.10.21, 59’
Mur na granicy
Rząd przyjął projekt ustawy o budowie zapory na granicy Polski z Białorusią. Budowa zabezpieczenia ma pochłonąć miliard sześćset milionów złotych. Ogromne pieniądze, niewiele więcej kosztowała nas budowa Stadionu Narodowego. Ale może wobec zagrożenia i inwazji migrantów nie ma innego wyjścia?
Co Państwo na to? 14.10.21, 60’
Czy miło wspominamy swoje czasy szkolne?
Co Państwo na to? 13.10.21, 60’
Handel w niedzielę
Zakaz handlu w niedzielę został uszczelniony. Zgodnie z nowymi przepisami można otworzyć sklep świadczący usługi pocztowe, ale pod warunkiem, że przychody z tej działalności przekraczają 50 procent wszystkich przychodów sklepu. Czy zakaz handlu w niedzielę to dobre rozwiązanie?
Co Państwo na to? 12.10.21, 58’
Plastikowa torebunia
Czy zauważyli Państwo jak wiele owoców i warzyw w marketach zapakowanych jest w folię? Grupa posłów skierowała niedawno pytania do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o to, czy ministerstwo prowadzi prace nad regulacjami ograniczającymi użycie plastiku w handlu. Czy możemy zrezygnować w Polsce z plastikowej torebuni?
Co Państwo na to? 11.10.21, 60’
Polityka Polski wobec Unii
Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że niektóre przepisy traktatu o UE są niezgodne z polską konstytucją. Komisja Europejska w oświadczeniu przypomina że " prawo Unii ma pierwszeństwo nad prawem krajowym". Czy polityka naszego rządu wobec Unii jest właściwa?
Co Państwo na to? 07.10.21, 59’
Czy wyobrażamy sobie życie bez mediów społecznościowych?
Co Państwo na to? 06.10.21, 60’
Zamykać granice przed migrantami?
Szef UNICEF Polska wystosował list do premiera, w którym krytykuje politykę rządu wobec migrantów przekraczających granicę z Białorusią. CZY RZĄD POWINIEN BEZWZGLĘDNIE TRZYMAĆ GRANICE ZAMKNIĘTE PRZED MIGRANTAMI?
Co Państwo na to? 05.10.21, 57’
Czy wolę kupować polskie produkty spożywcze?
Co Państwo na to? 04.10.21, 59’
Czy mamy sprawny system poboru opłat?
Pod koniec września system opłat na drogach został wygaszony. Jedynym, obowiązującym systemem uiszczenia opłat będzie aplikacja e-TOLL. Kierowców czekają i inne zmiany. CZY MAMY SPRAWNY SYSTEM POBORU OPŁAT?
Co Państwo na to? 30.09.21, 61’
Czy wprowadzanie ograniczeń ma sens?
Co Państwo na to? 29.09.21, 60’
Czy odbierać pijanym kierowcom auta?
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt zmian w kodeksie karnym, dotyczący przestępstw drogowych. Popełniający przestępstwo drogowe będą musieli liczyć się z tym, że państwo odbierze im samochód. Czy pijanych kierowców należy karać zabraniem pojazdu?
Co Państwo na to? 28.09.21, 60’
Czy potrzebna nam zmiana czasu.
PSL zgłosiło projekt ustawy, która znosi zmianę czasu w Polsce. Czasem obowiązującym ma być czas letni. Według wnioskodawców zmiany czasu są niezdrowe, rozbijają zegar biologiczny, a ponadto nie mają uzasadnienia ekonomicznego. Czy ze zmiany czasu należy zrezygnować?
Co Państwo na to? 27.09.21, 60’
Mandaty a bezpieczeństwo
Rząd ma plan, by od grudnia kierowcy mocniej dorzucili się do budżetu. Wysokość mandatów wzrośnie nawet dziesięciokrotnie. CZY WYSOKIE MANDATY ZDYSCYPLINUJĄ KIEROWCÓW?
Co Państwo na to? 23.09.21, 60’
Czy Polska powinna zamknąć kopalnię Turów?
Co Państwo na to? 22.09.21, 60’
Czy nowe przepisy ukrócą lichwę?
Co Państwo na to? 21.09.21, 58’
Czy alkohol jest za tani?
Rocznie na piwo wydajemy przeszło 17,5 miliarda złotych. Planowana zmiana w sposobie obliczania akcyzy przyniosłaby do budżetu ok. 5 miliardów złotych rocznie! Czy mamy zbyt tani alkohol?
Co Państwo na to? 20.09.21, 60’
Polski ład
Polski ład wprowadzi zmiany podatkowe w przyszłym roku. Co Państwa zdaniem w Polskim ładzie trzeba zmienić? Co jest nie do przyjęcia? Czy nowy ład jest nam do szczęścia potrzebny?
Co Państwo na to? 16.09.21, 60’
Kaucja za butelki plastikowe?
Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad systemem kaucyjnym opakowań z tworzyw sztucznych, bez potrzeby użycia paragonu. Chodzi o miliony plastikowych butelek, które można wykorzystać wielokrotnie.
Co Państwo na to? 15.09.21, 60’
Obowiązkowe lekcje religii lub etyki?
Lekcje religii i etyki nie są obowiązkowe. Ale niewykluczone, że przepisy zmienią się i rodzice będą zmuszeni, by zapisać ucznia na jeden z dwóch przedmiotów.
Co Państwo na to? 14.09.21, 60’
Czy otwartość w internecie jest ludzkości potrzebna?
Żyjemy w czasach powszechnej szczerości. W mediach społecznościowych informujemy o intymnych, osobistych sprawach.
Co Państwo na to? 13.09.21, 60’
Czy odczuwam wzrost cen?
Niedawno premier Mateusz Morawiecki został zapytany o cenę chleba. Premier kluczył i odpowiedział wymijająco: "staram się od czasu do czasu robić zakupy, żeby zobaczyć, jakie są ceny".
Co Państwo na to? 09.09.21, 60’
Czy z nowymi obciążeniami da się żyć?
Rząd przedstawia informacje dotyczące wysokości i sposobu obliczania składki zdrowotnej. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji zaprezentował ostateczną wersję podatkowych założeń Polskiego Ładu.
Co Państwo na to? 08.09.21, 60’
Konsekwencje uchwał LGBT
Komisja Europejska zapowiedziała blokadę środków w wysokości 126 milionów euro w pięciu polskich województwach. Wszystko dlatego, że te regiony przyjęły uchwały anty-LGBT, a w deklaracji sejmiku województwa małopolskiego czytamy o "zagrożeniu"
Co Państwo na to? 07.09.21, 60’
Stan wyjątkowy
Przed sejmem protestujący rozciągnęli drut. Wyrażają sprzeciw wobec wprowadzaniu stanu wyjątkowego na terenach przygranicznych. W sejmie debatowano nad zasadnością tej decyzji. Czy stan wyjątkowy przy granicy jest zasadny?
Co Państwo na to? 06.09.21, 59’
Ceny mięsa w Polsce
Ceny mięsa w sklepach zadziwiająco niskie. To cieszy konsumentów, martwi rolników. 11 września w stolicy odbędzie się protest rolników. Czy protest rolników jest uzasadniony?
Co Państwo na to? 02.09.21, 61’
Protest ratowników
Co Państwo na to? 01.09.21, 59’
Palenie na balkonie
Od 2010 roku mamy w Polsce zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Ale balkon, taras miejscem publicznym nie jest! Jednak niektóre wspólnoty mieszkaniowe taki zakaz wprowadzają.
Co Państwo na to? 31.08.21, 60’
Restauracje tylko dla zaszczepionych?
Rząd przygotowuje projekt ustawy, która pozwoli sprawdzić pracodawcom, czy pracownicy albo np. klienci są zaszczepieni. Restauracja albo hotel będą mogły uniknąć obostrzeń, jeśli usługi skierują tylko do osób zaszczepionych.
Co Państwo na to? 30.08.21, 59’
Czy Polska powinna otworzyć się na uchodźców?
Od wielu dni na granicy polsko-białoruskiej koczują uchodźcy z Iraku. Niedawno do Polski ewakuowano kilkaset osób z Afganistanu. Co myślimy o przyjmowaniu migrantów?
Co Państwo na to? 01.07.21, 60’
Czy Bałtyk uda się uratować?
Co Państwo na to? 30.06.21, 52’
Czy Kościół oczyści się?
Specjalna komisja hierarchów z Watykanu bada sprawę księdza Stanisława Dziwisza. Tymczasem Konferencja Episkopatu Polski przedstawiła raport dot. wykorzystywania nieletnich przez księży.
Co Państwo na to? 29.06.21, 60’
Czy pomaganie innym opłaca się?
Co Państwo na to? 28.06.21, 59’
Czy będą przyspieszone wybory?
Z klubu parlamentarnego PiS odeszła trójka posłów. Zjednoczona Prawica straciła większość w Sejmie. Czy dojdzie do przedterminowych wyborów?
Co Państwo na to? 24.06.21, 60’
Nowe uprawnienia kuratorów
Ministerstwo Edukacji planuje nowelizację prawa oświatowego. Nowe uprawnienia zyskają kuratorzy, którzy będą mogli zawieszać, powoływać i odwoływać dyrektorów szkół. Czy nowe uprawnienia kuratorów mogą zaszkodzić szkołom?
Co Państwo na to? 23.06.21, 59’
Susza w Polsce
Niektóre gminy wprowadziły już zakaz podlewania wodą ogródków, działek oraz zakaz napełniania basenów i mycia samochodów. Niektórych internautów takie zakazy oburzają: Jak to? Nie dość, że płacę, to jeszcze mam oszczędzać albo nie podlewać? Czy potrafię oszczędzać wodę?
Co Państwo na to? 22.06.21, 60’
Czy jesteśmy społeczeństwem homofobicznym?
Co Państwo na to? 21.06.21, 60’
Strategia demograficzna
Rząd przedstawił “Strategię demograficzną 2040”. Wśród pomysłów m.in. elastyczne godziny pracy dla rodziców, większa liczba żłobków, bon mieszkaniowy... Czy strategia demograficzna rozwinie dzietność Polaków?
Co Państwo na to? 17.06.21, 60’
Gospodarka odpadami
Czy gospodarka odpadami jest u nas prowadzona dobrze?
Co Państwo na to? 16.06.21, 60’
Czy współcześnie Bareja miałby tematy do filmów?
Właśnie obchodzimy 34 rocznicę śmierci wybitnego twórcy komedii, Stanisława Barei. Jego filmy urosły do miana kultowych. Czy współcześnie Pan Bareja miałby tematy do filmów?
Co Państwo na to? 15.06.21, 60’
Porozumienie PiS z Kukiz'15
Co Państwo na to? 14.06.21, 59’
Nagość dzieci na plaży
Według badań panelu Ariadna, aż 48 procent Polaków popiera wprowadzenie zakazu dla nagości dzieci na plażach. Z drugiej strony wielu rodziców nie widzi nic złego w rozbieraniu maluchów. CZY NAGIE DZIECI NA PLAŻY PRZESZKADZAJĄ MI?
Co Państwo na to? 10.06.21, 59’
Czy w życiu kierujemy się przesądami?
Dzisiaj będziemy mogli obserwować pierwsze od sześciu lat częściowe zaćmienie słońca. W przeszłości wierzono, że zapowiada śmierć, wojnę lub nieszczęście. Ale i teraz zwracamy uwagę na różne zjawiska i jesteśmy przekonani, że coś zapowiadają.
Co Państwo na to? 09.06.21, 60’
Szczepienia i koncerty
Od ostatniego piątku imprezy plenerowe są możliwe, ale z limitami. Zaszczepieni limitom nie podlegają. Nie spodobało się m.in. grupie Kult, która na takich koncertach grać nie chce, a nawet protestuje przeciwko apartheidowi. CZY IMPREZY BEZ OBOSTRZEŃ DLA ZASZCZEPIONYCH DYSKRYMINUJĄ?
Co Państwo na to? 08.06.21, 60’
Czy protest pielęgniarek i położnych jest uzasadniony?
Co Państwo na to? 07.06.21, 60’
Dostęp do broni w Polsce
Szykują się zmiany w dostępie do broni w Polsce. Pojawi się podział na kategorie, obowiązkowe będą okresowe badania lekarskie i psychologiczne dla wszystkich, a dostęp do najbardziej niebezpiecznych rodzajów broni będzie mocno ograniczony. Część pozwoleń może zostać cofnięta.
Co Państwo na to? 03.06.21, 60’
Wegetarianie kontra mięsożercy
"Od lat trwa spór między wegetarianami a miłośnikami kotleta schabowego. Zdaniem wielu dietetyków mięso jest nam potrzebne, ale w niewielkich ilościach i nie tzw. czerwone. Być może zastaniemy Państwa przy grillu, tym bardziej warto zatem zapytać… Czy wyobrażam sobie życie bez jedzenia mięsa?
Co Państwo na to? 02.06.21, 60’
Jak patrzę w przyszłość
Po hekatombie pandemii powrót do życia bez obostrzeń, wydaje się wielkim szczęściem. Choć zadajemy sobie pytanie, co przyniesie najbliższy czas... CZY Z OPTYMIZMEM PATRZĘ W PRZYSZŁOŚĆ?
Co Państwo na to? 01.06.21, 60’
Legalna aborcja do 12. tygodnia ciąży?
Lewica rozpoczęła zbieranie podpisów pod projektem ustawy o legalnej aborcji. Aborcja do 12. tygodnia ciąży byłaby legalna. Czy ustawa proponowana przez Lewicę jest dobrym rozwiązaniem?
Co Państwo na to? 31.05.21, 60’
Media publiczne
W wywiadzie dla "Wprost" prezes Jarosław Kaczyński zapytany o ocenę TVP powiedział, że w porównaniu do TVN , telewizja publiczna jest "wzorem cnót wszelakich". Czy media publiczne należycie wypełniają społeczną rolę?
Co Państwo na to? 27.05.21, 60’
Czy na czas Euro kibice powinni być traktowani ulgowo?
11 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W sumie kibice będą mogli obejrzeć 50 spotkań i finał, 11 lipca rozegrany na Wembley. Czy na czas mistrzostw kibice powinni być w domu traktowani ulgowo?
Co Państwo na to? 26.05.21, 60’
Czy szczepienia powinny być obowiązkowe?
Co Państwo na to? 25.05.21, 59’
Czy w tym roku pojadę na urlop?
Co Państwo na to? 24.05.21, 58’
Zamknięcie kopalni Turów
Polska decyzją TSUE została zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Czy zamknięcie kopalni Turów to słuszna decyzja?
Co Państwo na to? 20.05.21, 60’
Ceny polskiej żywności
W czwartek w Warszawie protest rolników pod patronatem Agrounii. Rolnicy rozdawać będą ziemniaki, które mogliby sprzedać za 25 do 30 groszy za kilogram. W sklepach ich cena jest wielokrotnie wyższa. Zdaniem protestujących to rządzący odpowiadają za galopujące ceny żywności i kłopoty producentów.
Co Państwo na to? 19.05.21, 60’
Paszport szczepionkowy
20 maja Polska ma dołączyć do testu systemu paszportów covidowych. Paszport ten umożliwi swobodne podróżowanie po państwach Unii Europejskiej. CZY PASZPORT COVIDOWY ZMOBILIZUJE DO SZCZEPIEŃ?
Co Państwo na to? 18.05.21, 61’
Co nam przyniesie Polski Ład?
Zjednoczona Prawica zaprezentowała program nazwany “Polskim Ładem”. Czy "Polski Ład" pozwoli Zjednoczonej Prawicy utrzymać władzę?
Co Państwo na to? 17.05.21, 60’
Alkohol na stacji?
W ubiegłym roku na alkohol wydaliśmy o 7 procent więcej niż w 2019. To w sumie 39 miliardów 200 milionów złotych. Specjaliści naszym spożyciem są przerażeni. Dlatego proponują ograniczenia... Czy wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych?
Co Państwo na to? 13.05.21, 59’
Płaca minimalna
Czy płaca minimalna powinna być ustalana przez państwo?
Co Państwo na to? 12.05.21, 60’
Kościół a LGBT
Ponad stu niemieckich księży udzieliło błogosławieństwa parom homoseksualnym, sprzeciwiając się Watykanowi. W marcu papież Franciszek zabronił udzielania błogosławieństw parom tej samej płci. Diecezje niemieckie prowadzić będą akcję “Liebe gewinnt”, czyli “Miłość zwycięża”.
Co Państwo na to? 11.05.21, 60’
Edukacja seksualna w szkołach
Co Państwo na to? 10.05.21, 60’
Płaca "pod stołem"
Według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego co ósmy Polak dostaje część wynagrodzenia "pod stołem", w mikrofirmach połowa. Czy płacenie "pod stołem" jest naganne?
Co Państwo na to? 06.05.21, 57’
Czy oszukujemy na L4?
ZUS opublikował raport “Absencja chorobowa w 2020 roku”. Skontrolował 55 tysięcy zwolnień lekarskich. Zakwestionował aż 10 i pół tysiąca z nich, choć w pandemii takich kontroli jest znacznie mniej.
Co Państwo na to ? 05.05.21, 60’
Fundusz Odbudowy dla Polski
Czy decyzja Lewicy o poparciu Funduszu Odbudowy jest zrozumiała?
Co Państwo na to? 04.05.21, 60’
Podwyższyć wiek emerytalny?
Do 2050 roku jedną trzecią naszego społeczeństwa będą stanowić emeryci. Na gwałtowny wzrost liczby urodzeń Polaków nie możemy liczyć, zatem pozostaje jedno. Praca do 67 roku życia, a może dłużej. Czy wiek emerytalny musimy podwyższyć?
Co Państwo na to? 29.04.21, 60’
Wyższe podatki dla bogatych?
Pod koniec tego roku zadłużenie Polski sięgnie jednego biliona i prawie 479 miliardów złotych. To tak zwany dług publiczny. W dwa lata zadłużenie wzrosło o 433 miliardy. Od początku roku rosną wydatki. Żeby komuś dać, rząd musi komuś zabrać. Czy lepiej zarabiający powinni płacić wyższe podatki?
Co Państwo na to? 28.04.21, 60’
Czy będę płakać po ludzkości?
Według naukowców Uniwersytetu Oksfordzkiego, szanse, że do końca tego wieku jakaś katastrofa zniszczy całkowicie ludzkość wynosi 15 procent. Prawda, że niemało?
Co Państwo na to? 27.04.21, 60’
Szczepienie na Covid-19 obowiązkowe?
Coraz częściej mówi się o tym, że jeśli szczepienie na Covid-19 nie będzie obowiązkowe, pandemia będzie powracać.
Co Państwo na to? 26.04.21, 60’
Sytuacja biznesu w pandemii
Według GUS produkcja przemysłowa w Polsce rośnie mimo pandemii. Ale niektóre branże przeżywają dramat. Czy państwo skutecznie pomogło prowadzącym działalność?
Co Państwo na to? 22.04.21, 55’
Czy marihuana będzie legalna?
Parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany złożył w Sejmie pakiet ustaw konopnych. W projekcie zaproponowano, aby posiadanie do 5 gramów marihuany i haszyszu na własne potrzeby nie było karane. Czy uprawa i palenie trawki powinno być dopuszczone?
Co Państwo na to? 21.04.21, 60’
Co z komisją ds. pedofilii?
Państwowa komisja ds. pedofilii przedstawiła bilans swojej pięciomiesięcznej działalności. To między innymi 100 spraw zgłoszonych do prokuratury. Czy jest jeszcze potrzebna? Na audycję zaprasza Ernest Zozuń.
Co Państwo na to? 20.04.21, 60’
Problem długów alimentacyjnych
Łączna kwota zobowiązań alimentacyjnych w Polsce to ponad 13,5 miliarda złotych. Czy po zmianach w prawie skłonność do płacenia jest większa? Goście: 12:00 Justyna Żukowska-Gołębiewska, Stowarzyszenie Poprawy Spraw Alimentacyjnych Dla Naszych Dzieci a także o 12:30 adwokat Zbigniew Roma
Co Państwo na to? 19.04.21, 60’
Czy pandemia nas zmeni?
Wiele firm zniknie z rynku. Pozostaną z nami blizny psychiczne. Wśród tych, którzy Covid przeszli, wśród tych którzy stracili najbliższych. Z drugiej strony zapewne zachłyśniemy się "normalnością"..
Co Państwo na to? 15.04.21, 59’
Czy radzimy sobie z epidemią?
Rząd przedłużył obostrzenia do 25 kwietnia. Wyraźnie przyspieszyły szczepienia. Łączna liczba zaszczepionych jest na poziomie 8 milionów.
Co Państwo na to? 14.04.21, 60’
Co z Konwencją Stambulską?
Czy Konwencję Stambulską należy wypowiedzieć?
Co Państwo na to? 13.04.21, 60’
Czy podsłuch budzi niepokój?
Policja i służby specjalne podsłuchiwały w 2019 roku blisko 6 tysięcy osób. Fundacja Panoptykon rozpoczęła akcję „Podsłuch jak się patrzy”, aby uzmysłowić, że inwigilacja może dotyczyć każdego.
Co Państwo na to? 12.04.21, 60’
Czy przekazuję 1% podatku?
Mamy w Polsce blisko 8900 organizacji pożytku publicznego. To właśnie te organizacje mogą być beneficjentami jednego procenta naszych podatków. Co roku w ten sposób przekazujemy różnym instytucjom ponad 700 milionów złotych. Czy przekażę jeden procent wybranej organizacji.
Co Państwo na to? 08.04.21, 60’
Podatek od plastiku
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowuje przepisy, które przewidują wprowadzenie opłaty za jednorazowe opakowania z tworzywa sztucznego. Będzie to nawet złotówka za sztukę. Czy podatek od plastiku zniechęci do jego używania?
Co Państwo na to? 07.04.21, 59’
Pies na spacerze bez smyczy
10 kwietnia na mocy nowego rozporządzenia rządu wejdzie w życie nowy taryfikator mandatów. Dotyczy to między innymi nadzoru nad zwierzętami. Brak środków ostrożności przy wyprowadzaniu psa na spacer grozi mandatem w wysokości 500 złotych.
Co Państwo na to? 06.04.21, 56’
Czemu rodzi się mało dzieci?
W tym roku, w styczniu, urodziło się najmniej dzieci od 18 lat. Mamy katastrofę demograficzną. Rząd rozważa, aby wprowadzić zwolnienie młodych z podatku PIT - pod warunkiem, że zdecydują się na dziecko.
Co Państwo na to? 01.04.21, 60’
Czy jest nam do śmiechu?
W Prima Aprilis żartom i śmiechom nie ma końca. Tymczasem rzeczywistość za oknem dość ponura... Czy mamy jeszcze ochotę i siłę żartować?
Co Państwo na to? 31.03.21, 59’
Czy Anglia nas pokona?
Bez Roberta Lewandowskiego. Bez Grzegorza Krychowiaka. Bez Krzysztofa Piątkowskiego. Również beze mnie niestety… polska reprezentacja piłkarska zmierzy się z Anglią na Wembley. Ostatnio nadzieje polskich kibiców na korzystny wynik osłabły. Czy Anglia rozniesie nas na Wembley?
Co Państwo na to? 30.03.21, 60’
Jak spędzimy święta?
Weszły w życie nowe zakazy opisane w rozporządzeniu rządu. Spotkania „rodzinne” w domach będą w święta dozwolone, ale z ograniczeniem. Tymczasem szczyt fali pandemicznej dopiero przed nami, dlatego lekarze odradzają wszelkie spotkania. Czy święta zamierzamy spędzić wyłącznie z domownikami?
Co Państwo na to? 29.03.21, 61’
Fundusz Odbudowy dla Polski
Do końca kwietnia Polska ma czas na stworzenie i przekazanie Komisji Europejskiej Krajowego Planu Odbudowy. Tyle tylko, że z ratyfikacją funduszu może być problem. Czy Polska powinna przyjąć europejski Fundusz Odbudowy?
Co Państwo na to? 25.03.21, 60’
Znieważenie prezydenta
"Andrzej Duda jest debilem" - napisał pisarz Jakub Żulczyk na Facebooku. Prokuratura pisarza przesłuchała i skierowała akt oskarżenia do sądu. Za znieważenie Prezydenta Rzeczpospolitej grozi do trzech lat więzienia. Czy przepis w kodeksie karnym, chroniący prezydenta, powinien pozostać?
Co Państwo na to? 24.03.21, 60’
Pandemia a depresja
W ciągu siedmiu lat stukrotnie zwiększyła się w Polsce zachorowalność na depresję. Jednocześnie 81 procent Polaków uważa, że depresja jest chorobą wstydliwą i nie należy się z nią afiszować. Czy w pandemii mamy lęki lub stany depresyjne?
Co Państwo na to? 23.03.21, 60’
Czy zamknąć kościoły?
Wielu specjalistów i lekarzy, uważa, że kościoły w Polsce powinny zostać zamknięte. Zbliżające się Święta Wielkanocne rodzą obawy, czy potrafimy zachować dystans i dostosować się do zaleceń w świątyniach. Czy kościoły powinny zostać zamknięte?
Co Państwo na to? 22.03.21, 61’
Przeciwstanie się mobbingowi
Mobbing to prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie, stosowanie przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika. Często w pracy jesteśmy ofiarami przemocy psychicznej, ale boimy się protestować. Czy mamy odwagę, aby piętnować mobbing?

Wesprzyj nas

Patronite

Polub nas

v1.3.6