Idź do treści
marcin.lukawski@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Marcin Łukawski

"No, ale przynajmniej jak jedziesz do pracy, to nie ma korków" – tak reagują ci, którzy dowiadują się, że wstaję o 4.30. Tak, nie ma korków, ale nie tylko dlatego to lubię. Ta cudna, marznąca mżawka, krupa śnieżna, te wschody słońca… A serio - lubię to głównie ze względu na ludzi. Ekipa poranka spotyka się z wyjątkowymi ludźmi- inteligentnymi, dowcipnymi, życzliwymi, czasem lekko złośliwymi słuchaczami. Poza tym w ciągu dnia można odebrać ze szkoły dwoje łobuzów i poświęcić im trochę czasu. Można spotkać się ze studentami z Collegium Civitas- pobrać sporo energii i innego spojrzenia na świat. Można też się chwilę zdrzemnąć… P.s. 4.30 wcale nie jest taka zła! Latem to nawet już widno...
09.12.2022, 182’

Notowanie #59

Lista Piosenek 357

08.12.2022, 28’

#11 Premia za Złe Radio od Prezesa

Złe Radio

08.12.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

MON planuje, że w 2023 r. najwięcej żołnierzy rezerwy powoła na ćwiczenia wojskowe — maksymalnie 200 tys. O planach MONu porozmawiamy z Mariuszem Cielmą z Nowej Techniki Wojskowej. Inwestowanie w sztukę – zaczęło się w pandemii, a teraz kiedy inflacja galopuje i za te same pieniądze można kupić coraz mniej, inwestowanie w obrazy, rzeźby czy biżuterie będącą także dziełami sztuki, stało się sposobem na lokowanie pieniędzy. Co kupują, w co inwestują a w co powinny inwestować? sprawdzi Izabela Woźniak. Krzysztof Szubzda powinszuje Metallice występu na Antarktydzie, po którym stali się pierwszym zespołem grającym na wszystkich kontynentach, ale żeby pan Hetfield i koledzy nie osiedli na laurach, podpowie im inne niebanalne pomysły koncertowe.
07.12.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Coraz więcej ukraińskich lekarzy z nostryfikacją dyplomu w Polsce - o tym Izabela Woźniak. W środę ogłoszenie Młodzieżowego Słowa Roku. Gościem Ranka będzie prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i członkini jury plebiscytu. Krystian Hanke w Tatowaniu przedstawi propozycje na domowe, adwentowe zabawy taty z dzieckiem.
06.12.2022, 194’

Rozmowy pokojowe z Rosją

Ranek

Prezydent Francji Emmanuel Macron wzywa do stworzenia “gwarancji bezpieczeństwa” dla Rosji, gdy ta wyrazi chęć zawarcia pokoju. Z Wladimirem Putinem ponad godzinę rozmawiał kanclerz Niemiec Olaf Scholz, prezydent USA Jo Biden wyraża chęć rozmowy z przywódcą Rosji. Czy jest szansa na pokój? O tym w rozmowie z Justyną Gotkowską, wicedyrektor OSW. Wzrasta zainteresowanie Funduszem Wsparcia Kredytobiorców. Do wakacji do BGK wpływało siedem do kilkunastu miesięcznie wniosków o pomoc w spłacie kredytu. Teraz to jest nawet 520 – miesięcznie. Informacje na ten temat zebrała Izabela Woźniak.
05.12.2022, 190’

Polska żegna się z Mundialem

Ranek

Mecz Polska -Francja, choć lepszy niż inne mecze Polaków na Mundialu pogrzebał nasze marzenia o ćwierćfinale. Grę Polaków analizują Marcin Łukawski i Mateusz Fusiarz. A jak ten mecz komentuje francuska prasa? O tym spod Paryża Piotr Łucyk, współpracownik Tygodnika Powszechnego.
02.12.2022, 171’

Notowanie #58

Lista Piosenek 357

01.12.2022, 24’

#10 Stelka w kisielu

Złe Radio

Śpiewanie, a nauka francuskiego, losowanie ćwiartek Upadłej Madonny, londyńskie krasnale i rolnik szuka żony. Najgorszy podcast w eterze. Zła piosenka: Do boju Polsko
01.12.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Mecz Polska-Argentyna rozgrzewa serca i wyobraźnie Polaków. Czy wynik okaże się dla nas korzystny? Analizę pomeczową przeprowadzą Marcin Łukawski i Mateusz Fusiarz. Już w piątek pierwsza licytacja świąteczna. W ranku posłuchamy historii jednej ze stypendystek Fundacji św. Mikołaja. Zamiast 'Krystian Hanke..' będzie: W Tatowaniu będzie rzecz o niezwykłych figurkach, które pomaluje ekipa Ranka, a Krzysztof Szubzda w "Latkach", dość refleksyjnie zastanowi się nad tym jak się banalnie z tym światem nie rozstawać...
30.11.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Mecz Polska- Argentyna to temat wszystkich wtorkowych rozmów. W Ranku o tym jakie mamy szanse na awans w Mistrzostwach Świata w Katarze rozważy nasz redakcyjny kolega Mateusz Kuźniewski. Izabela Woźniak z kolei sprawdzi co trener Czesław Michniewicz może powiedzieć w szatni naszej drużynie, żeby ta była dobrze zmotywowana do zwycięstwa. A Krystian Hanke, wraz z pszczelarzem opowiedzą o tym co zrobić żeby kataru nie było....
29.11.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Trwa obława na kierowców 'z aplikacji'. Tylko podczas weekendowych kontroli na Podkarpaciu policja ujawniła ponad 50 wykroczeń. O tym jak zadbać o bezpieczeństwo na polskich drogach porozmawiamy z Łukaszem Zboralskim z BRD24.pl Gminy mogą wnioskować o pieniądze na remonty pustostanów. Potrzeby mieszkaniowe w Polsce są ogromne, eksperci upatrują częściowo rozwiązania w zagospodarowaniu właśnie pustostanów. Więcej w materale Izabeli Woźniak. Natomiast Maria Kornaga sprawdzi jak idzie transport gigantycznej maszyny do drążenia tuneli.
28.11.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę odwiedził Kijów, gdzie rozmawiał między innymi o spodziewanym wzmożonym ruchu migracyjnym Ukraińców. O wizycie polskiego premiera i o przygotowaniach do kolejnej fali uchodźców porozmawiamy z prof. Maciejem Duszczykiem z Ośrodka Badan nad Migracjami UW, a także z Michałem Żakowskim, który wrócił właśnie z Ukrainy. Bombki 357 mogą już Państwo kupić w Boxie, jak one powstają? - sprawdzi Izabela Woźniak. W poniedziałkowym Ranku usłyszą też państwo jak nasi redaktorzy pracowali w pocie czoła nad tegoroczną "Piosenką o pewnej rybie"
25.11.2022, 181’

Notowanie #57

Lista Piosenek 357

24.11.2022, 27’

#9 Gąssex

Złe Radio

Krystian wybrał złą kombinację wzrost razy wzrok, Marcel szuka w sieci gitar i garnków, Stels ma gwizdek, a Gąs osusza chodniki. Zła piosenka - Don't worry. Najgorszy podcast w eterze
24.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

W Polsce w ostatnich dniach coraz głośniej mówi się, że podczas mroźnej zimy nasz system energetyczny może mieć problemy. czy grożą nam Blacouty i jak się przed nimi uchronić? Porozmawiamy o tym z Maciejem Gackim z Instytutu Jagiellońskiego. Budżet naszego państwa na nowych mandatach ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej w analogicznym okresie - więc w materiale Izabeli Woźniak.
23.11.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Katarze - z Meksykiem. Jak się spiszą nasi rodacy? O tym Mateusz Fusiarz. Jak to możliwe, że ktoś z nami nie spokrewniony, może fizycznie wyglądać tak jak my? Czy każdy ma gdzieś na świecie sobowtóra a jeśli tak, to ilu ich może być? W Ranku zapowiedź podcastu "Ewolucjoniści" Izabeli Woźniak.
22.11.2022, 19’

Jak znaleźć pilota? (Złe radio - odc. 1)

Złe radio

Ten kwartet rozrabiał kiedyś na antenie po 9:00 w środy - ale okazało się, że trzeba jeszcze prowadzić audycję i niektóre dowcipy zostawały bez puenty. W podcaście prędzej czy później dokończą każdy żart - bo w złym radiu, jak sama nazwa wskazuje, o dobry humor przede wszystkim chodzi. Podwójny tandem Marcel-Krystian i Stelmi-Gąs przedstawia złe, gorsze i najgorsze radio, czyli miejsce, gdzie poważnym wstęp wzbroniony. W pierwszym odcinku podcastowym: Wypikać Klimka / Plasterki Adama Matyjka / Niedokończony dowcip Stelki / Złe utwory - Bakerman. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ze-radio-tylko-w-twoje-357/.
22.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

We wtorek pierwszy mecz Polaków podczas Mistrzostw Świata w Katarze, zmierzą się w Meksykiem. Jaką mamy szanse na wygraną? O tym w rozmowie z redakcją sportową radia 357.  Przybywa dzieci w spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera. Poradnie wydają coraz więcej orzeczeń. Tylko w jednej z poradni, poradni numer 24 na warszawskim Wilanowie w ostatnim czasie to wzrost o ¼ – więcej na ten temat w materiale Izabeli Woźniak. W Tatowaniu książka/komiks "Wilki" Michała Figury - największego, polskiego tropiciela Wilków. 
18.11.2022, 182’

Notowanie #56

Lista Piosenek 357

Tydzień temu najwyższą i jedyną nowością był utwór "Deszcz" zespołu T.Love. Jak poradzi sobie w tym tygodniu? Czy będzie zmiana na pozycji lidera?
17.11.2022, 25’

#8 Peter Jackson

Złe Radio

Rodzinne śniadanie i uaaa, co łączy Stelmiego z Billie Jean, kto podkrada wtyczki, stadion vs wary, piosenka B wygrywa z piosenką A, czyli przegrywa, bo jest gorsza, czyli lepsza. Złe Radio, najgorszy podcast w eterze.
17.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Mecz Polska- Chile. To sprawdzian przed Katarem. Czy udany? O tym Marcin Łukawski porozmawia z większą częścią redakcji sportowej Radia 357, czyli Mateuszem Fusiarzem i Mateuszem Kuźniewskim. W ostatnich czasie nasiliły się cyberataki. W tym roku, aż 81 procent firm na świecie, miało z nimi do czynienia. Niestety ofiarą hakerów padają placówki medyczne, także w Polsce. Jak wygląda zabezpieczenie szpitali przed cyberatakami, o tym w materiale Izabeli Woźniak. Jak co czwartek - zajrzymy do prasy zagranicznej. Tym razem włoskie gazety przeglądnie Justyna Godz.
16.11.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

W dzisiejszym poranku - Co mogło wydarzyć się w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim? - o tym Marek Świerczyński, dział bezpieczeństwa Polityki Insight. Komandor porucznik rezerwy Maksymilian Dura - defence24: o wybuchach na polskiej granicy? Żaneta Auler - korespondentka Radia 357 w Los Angeles: reakcja USA na wybuchy na polsko-ukraińskiej granicy. Donald Trump kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy.
15.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

We wtorek w Indonezji rozpoczyna się szczyt G20. Czy w obliczu słabnącej Rosji Polska ma szansę na znalezienie się w tym elitarnym gronie? O to spytamy dr hab Bartłomieja Biskupa, politolog z UW. NIK kontroluje składy węgla - więcej na temat temat w materiale Izabeli Woźniak. I jak co dzień: pytanie do dr Rożka, Tatowanie oraz Latka Lecą - we wtorek od Łukasza Błąda.
14.11.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Coraz więcej osób wypisuje się z lekcji wychowanie do życia w rodzinie. To kolejne nieobowiązkowe zajęcia, na które uczniowie nie chcą chodzić. Odbywają się w starszych klasach podstawówki i w szkołach średnich. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzi poszuka Izabela Woźniak. Ukraina odbiła Chersoń. Czy zmieni to bieg wojny? Spytamy o to Wojciecha Konończuka, zastępce dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich.
10.11.2022, 21’

#7 Pączuś i gwiazda porno

Złe Radio

Odcinek, w którym jak zwykle niewiele się zgadza. Trochę o pielgrzymkach papieskich, trochę o zamianach cyferek, do tego o Pączusiu i gwieździe porno. I to nie ma nic wspólnego z Upadłą Madonną. Najgorszy podcast w eterze Złe Radio
10.11.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Samochody dla wielu z nas stają się dobrem luksusowym. Benzyna droga a i ubezpieczenia poszły w górę i jeszcze zdrożeją. Do tego od przyszłego roku trzeba będzie płacić sporo większe składki - więcej o tym w materiale Izabeli Woźniak. Facebook zwalnia 11 tys. osób, Twitter, pod rządami Elona Muska - 7 tys. Powód? Akcje gigantów lecą na łeb na szyję. Czy obserwujemy schyłek mediów społecznościowych? O tym zapytamy Jakuba Wątora z Spider Web. W ranku nie zabraknie pytania do dr Rożka, ale też dr Rożek pojawi się w Tatowaniu ze swoją najnowszą książką dla dzieci. Jak co czwartek do kartki z kalendarza zaglądnie Krzysztof Szubzda
09.11.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Ma powstać nowe prawo, które zaostrzy wymóg weryfikacji kierowców taksówek. To odpowiedź na plagę gwałtów w przewozach zamawianych za pośrednictwem aplikacji. Jak będzie przebiegać taka weryfikacja - o tym w Ranku - Izabela Woźniak. Rząd podejmuje kolejną próbę dogadania się z UE w sprawie środków z KPO, czy istnieje realna i szybka szansa na pozyskanie tych pieniędzy? O to spytamy prof. Annę Pacześniak, europeistkę z Uniwersytetu Wrocławskiego. I jak co środę - Filip Jaślar spojrzy w kartkę z kalendarza, ale i zaprezentuje swoje niezwykłe umiejętności muzyczne.
08.11.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Rozpoczął się sezon na sporty zimowe, jednak zimy brak. Co stanie się z dyscyplinami wymagającymi śniegu? O tym porozmawiamy po 8:15 z Marcinem Szafrańskim z Eurosportu. Najprawdopodobniej 15 listopada 2022 r. ludzkość przekroczy kolejną, historyczną granicę. Tego dnia wedle szacunków ONZ populacja Ziemi przekroczy 8 miliardów ludzi. Co to oznacza dla naszej planety - sprawdzi Izabela Woźniak. Jak co wtorek będzie też Łukasz Błąd z 'Latkami' i oczywiście pytanie do dr. Rożka oraz chwila dla ojca z dziećmi - Tatowanie Krystiana Hanke.
07.11.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Polska nie wdrożyła dotąd dyrektywy unijnej Omnibus, która zabrania sklepom udawanych promocjami. Nie będzie już można sztucznie zawyżać cen przed wprowadzeniem obniżek, aby rabat wyglądał na większy niż w rzeczywistości. O promocjach, szczególnie przed zbliżającym się Black Friday - w materiale Izabeli Woźniak. W piątek Sejm za to przyjął tzw. "ustawę antylichwiarską" - o tym kto na niej zyska, a kto straci porozmawiamy z ekonomistą Markiem Zuberem. A do tego w Ranku pytanie do dr Rożka, Tatowanie i Krzysztof Szubzda, który przypomni nam o przypadającym 7 listopada Dniu Inuity...
04.11.2022, 177’

Notowanie #54

Lista Piosenek 357

03.11.2022, 21’

#6 Wisieć na trzepaku

Złe Radio

Nie ma Krystiana, ponieważ go nie ma. Stels walczy i wygrywa. Marcel był znowu w sklepie, a Gąs zna historię o cebuli.
03.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Badanie Instytutu Matki i Dziecka wykazało narastającą częstość nadwagi i otyłości w grupie dzieci w wieku 8 lat. O stanie zdrowia polskich dzieci porozmawiamy z prof. Anną Fijałkowską z IMiDz. 2 miesiące minęły od sierpniowej katastrofy ekologicznej na Odrze. Co się dzieje z rzeką? O tym w materiale Izabeli Woźniak. A ponadto: pytanie do dr Rożka, Tatowanie i Latka Lecą w wykonaniu Krzysztofa Szubzdy. No i jeszcze zajrzymy do prasy zagranicznej, a dokładnie do prasy z USA.
02.11.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Sklepy socjalne i społeczne - coraz więcej powstaje ich w Polsce. Są między innymi w Warszawie, Tychach, kolejny powstaje także we Wrocławiu. Na czym polega ich działalność? To sprawdzi Izabela Woźniak. Rosjanie nie ustają w bombardowaniu Kijowa i innych miast Ukrainy. O tym jak radzą sobie mieszkańcy atakowanych miast spytamy Piotra Kaszuwarę, który jest w Ukrainie. Jak co środę do studia zawita Filip Jaślar ze skrzypcami, będzie też Krystian Hankę i jego "Tatowanie" oraz Marta Kula i "Muzyczny Goniec"
01.11.2022, 121’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Dziś Wszystkich Świętych, a więc tradycyjnie będziemy wspominać zmarłych w minionym roku. W Ranku będą to aktorzy: Jerzy Trela, Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka. Ponadto połączymy się z Robertem Opasem z Komendy Głównej Policji i porozmawiamy o akcji 'Znicz'.
28.10.2022, 181’

Notowanie #53

Lista Piosenek 357

27.10.2022, 20’

#5 Pan Kuba

Złe Radio

27.10.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Strajk WORDów przynosi skutki. Już wkrótce ceny egzaminów na prawo jazdy mogą wzrosnąć. Jakie stawki i zmiany zaproponowała sejmowa komisja infrastruktury? O tym w materiale Izabeli Woźniak. Wszystko wskazuje na to, że od 2030 roku nowe budynki będą musiały być zeroemisyjne. O szczegółach prawa przygotowywanego przez Komisję Europejską opowie Alicja Kuczera, dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Krystian Hanke w "Tatowaniu" będzie starał się znaleźć odpowiedź na pytanie jak pomóc nastolatkom opanować stres? Nie zabraknie również Muzycznego Gońca, kartki z kalendarza w wykonaniu Krzysztofa Szubzdy i jak co czwartek - przeglądu prasy z zagranicy. Tym razem będzie to prasa australijska i Agnieszka Wyszomirska.
26.10.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Podczas spotkania z papieżem Franciszkiem Emanuel Macrone podarował mu książkę, która wzbudziła kontrowersję w polskich mediach. Wszystko przez pieczęć Czytelni Akademickiej we Lwowie i domniemanie, że książka mogła zostać zrabowana podczas wojny. O prezentach dyplomatycznych i ewentualnym losie książki podarowanej przez Macrona Paulina Kozion porozmawia z historykiem dyplomacji - dr Januszem Siborą. Izabela Woźniak sprawdzi jak ma się w Polsce edukacja domowa i czy rodzice, którzy się na nią zdecydowali obawiają się zmian zapowiadanych przez Ministra Edukacji Przemysłowa Czarnka. W programie również Tatowanie i gra 'Pacjent Zero' oraz pocztówka od Wuja Filipa.
25.10.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Minister zdrowia Niemiec alarmuje, że w tym sezonie jesienno-zimowym grozi nam tzw. twindemia, czyli dwie epidemie jednocześnie: Covid-19 i grypy. Więcej na ten temat w materiale Izabeli Woźniak. Pytanie do dr Rożka, proste, acz kluczowe: dlaczego klej w tubce nie zasycha? Po godzinie 8:15 na żywo w studiu gość: Dominika Lasota, aktywistka klimatyczna, związana z ruchem Fridays For Future, z którą Paulina Kozion porozmawia o tym skąd wzmożone ataki na dzieła sztuki (w ostatnim czasie próbowano zdewastować obraz Monet'a i Van Gogh'a) oraz o planowanym w Warszawie na piątek "Strajku Kryzysowym".
24.10.2022, 198’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Ponad 4 tysiące drzewek już posadzonych. W sobotę byli Państwo z nami na Podlasiu koło Suchowoli, tam sadziliśmy wspólnie z Fundacją „Las na zawsze” las 357. A kto nie był, będzie mógł posłuchać, jak było - w relacji Izabeli Woźniak. Fundusze Unijne - to hasło odmieniane w ciągu ostatnich dni przez wszystkie przypadki. Ale czy jest się czego obawiać jeśli chodzi o pieniądze unijne dla Polski? O to zapytamy dr Marcina Kędzierskiego z Klubu Jagiellońskiego. W Ranku oczywiście nie zabraknie pytania do dr Rożka, tym razem o jajko, Tatowania i "Latek" - w ten poniedziałek w wykonaniu Krzysztofa Szubzdy
20.10.2022, 17’

#4

Złe Radio

20.10.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Piękne plaże, wspaniała pogoda i wspaniałe zabytki. Chorwacji wielu z nas nie trzeba przedstawiać, bo to jedna z ulubionych wakacyjna destynacja Polaków. Ale czy tylko w wakacje warto się tam wybrać? To sprawdza Ernest Zozuń, który wybrał się do Zagrzebia. A my, tu w Polsce już w sobotę sadzimy las Radia 357. Anna Derda z Fundacji Las na zawsze zjawi się w studiu przy Słowackiego, żeby opowiedzieć jak idą przygotowania do tej wielkiej, i to dosłownie, inicjatywy. Natomiast Krystian Hanke w Tatowaniu zachęci do lasoterapii dzieci.
19.10.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Od poniedziałku Kijów codziennie jest bombardowany. Rosja atakuje głównie budynki cywilne - o przebiegu wojny i relacjach zachodu porozmawiamy z Piotrem Pogorzelskim z Biełsatu. Maria Kornega natomiast będzie przyglądać się sytuacji rzeszowskiego MPK i zapyta dlaczego transport miejski w prawie wszystkich miastach w Polsce przeżywa kryzys. Jak co środę, ze skrzypcami odwiedzi nas również Filip Jaślar.
18.10.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

W obliczu coraz wyższych cen energii szukamy sposobów na jej oszczędzenie lub pozyskanie niskim kosztem. Panele fotowoltaiczne na dobre zagościły na dachach wielu budynków, ale jak się okazuje mogą one również 'zdobić' nasze balkony - o tym w materiale Łukasza Kwaśnego. Jak boomerang wraca temat ograniczenia dzieciom dostępu do pornografii. I wciąż nie ma pomysłu jak to zrobić. O doświadczeniach z innych krajów Paulina Kozion porozmawia z Szymonem Wójcikiem z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Ponadto w Tatowaniu przegląd prasy młodzieżowej i Latka Lecą Łukasza Błąda
17.10.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Inflacja w Niemczech jest najwyższa od lat '70, za to magazyny gazu wypełnione na zimę - jak radzi sobie niemiecka gospodarka w obliczu kryzysu, o tym Wojciech Szymański z Deutsche Welle. Elon Musk jednego dnia żąda od Ukrainy pieniędzy za internet, drugie wycofuję się że swoich roszczeń. W co gra jeden z najbogatszych ludzi świata? Zapytamy o to Jowitę Michalską z Digital University. W Ranku oczywiście nie zabraknie cyklu 'Tatowanie' i 'Latka lecą', które w ten poniedziałek przygotuje Łukasz Błąd
14.10.2022, 179’

Notowanie #51

Lista Piosenek 357

13.10.2022, 21’

#3 Kawulec

Złe Radio

13.10.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

W Polsce istnieje 62 tysiące schronów. W jakim są stanie? To pytanie zada ekspertom Krzysztof Zimoch.  System kaucyjny w Polsce to kwestia zapowiada od lat. Niestety wciąż czekamy na przepisy, a propozycje jak miałby on wyglądać zmieniają się co kilka miesięcy. Czy jesteśmy bliżej czy dalej o tym porozmawiamy z Filipem Piotrowskim że Stowarzyszenia Zero Waste.  Ponadto, jak co czwartek - przegląd prasy zagranicznej, tym razem z Japonii.
12.10.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych z tej okazji redaktorzy Radia 357 przygotowali fragmenty swoich ulubionych lektur szkolnych. W Ranku będą mieli Państwo okazję posłuchać i odgadnąć co to za lektury, a Krystian Hanke w Tatowaniu zastanowi się nad tym jak przedstawiać lektury żeby dzieci chciały je czytać. Ponadto po 8:15 połączymy się z naszym ukraińskim korespondentem Piotrem Kaszuwarą, który jest obecnie pod Lwowem.
11.10.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Obecny kryzys energetyczny wymaga oszczędzania i optymalizacji pracy. Tymczasem wciąż wiele osób nie odwołuje wizyt u lekarza, pomimo tego, że NFZ od kilku lat wysyła SMSy przypominające o wizytach i zabiegach. Jak poradzić sobie z kolejkami w NFZ - o tym w Ranku 357 w materiale Krzysztofa Zimocha. Ponadto, jak co wtorek - lekcja angielskiego z Fluentbe, tym razem o podstawowych czasownikach frazowych. A po godzinie 8:00 w studiu zawita kilku redaktorów muzycznych, którzy zaproszą Państwa do kolejnej odsłony jesiennej zabawy muzycznej...
10.10.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Tegoroczną Pokojową Nagrodę otrzymało między innymi stowarzyszenie Memoriał z Rosji. Jego członkowie o tym wyróżnieniu dowiedzieli się w sądzie... W Ranku 357 połączymy się z Moskwą i porozmawiamy z jednym z członków tej organizacji - Aleksandrem Gurianowem. Ponadto Izabela Woźniak sprawdzi jak uczelnie radzą sobie z rosnącym cenami prądu i ogrzewania.
07.10.2022, 179’

Notowanie #50

Lista Piosenek 357

06.10.2022, 18’

#2 Bakłażany

Złe Radio

06.10.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Ekipa Ranka wróciła z lasu prosto do studia 357 i spraw bardzo przyziemnych. Codziennie słyszymy o kolejnych, spektakularnych sukcesach ofensywy ukraińskiej i odwrocie Rosjan - ile w tym propagandy, a ile prawdy? O tym Piotr Pogorzelski. Zapasy węgla w polskich elektrowniach się kurczą, a polskie kopalnie odnotowują spadki w wydobyciu. Czy musimy się przygotować na przerwy w dostawach energii? O tym Paulina Kozion rozmawiała z Wojciechem Jakóbikiem z Biznes Alert. W ranku nie zabrakło oczywiście Krystiana Hankego, który polecał, dla tych, którzy nie mieli okazji oglądać stacjonarnie - Festiwal Kino Dzieciom online, oraz Krzysztofa Szubzdy, który tym razem dosłownie odleciał w kosmos z "Latkami"
05.10.2022, 188’

Na żywo z powsińskiego lasu

Ranek

Skoro tak dużo mówimy o lesie, to czas najwyższy rzeczywiście się tam przenieść. Jutro ekipa Poranka zawita w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa w Powsinie. Będziemy warszawski las przesłuchiwać, wąchać, poszukamy w nim zwierząt no i grzybów... Ale także zastanowimy się jak opowiadać o lesie na tyle ciekawie, żeby zainteresować nawet największych maruderów. A no i jeden redaktor ze skrzypcami będzie nas w tym lesie szukał, ale czy znajdzie?
04.10.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

We wtorkowym Poranku 357 - Kreolina Eastwood, jak co tydzień, podczas lekcji angielskiego wyjaśni jaka jest różnica w użyciu "have to" i "must". Krystian Hanke w Tatowaniu przybliży nam nową książkę dla dzieci izraelskiego historyka i filozofa Yuval Noah Harariego „Niepowstrzymani”, natomiast Izabela Woźniak sprawdzi jak firmy radzą sobie z zapowiedzią recesji i kryzysu (niektóre wprowadzają 4 dniowy tydzień pracy). Nie zabraknie też wątków leśnych - tym razem Artur Gaweł i zapyta o to czym się różni las od hodowli drzew.
03.10.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

W poniedziałek w Ranku 357 Iza Woźniak zajrzy na Uniwersytet Medyczny, gdzie w tym roku akademickim studia rozpoczyna rekordowo dużo studentów. Czy to w przyszłości rozwiąże problem z dostępem do lekarzy w Polsce? Krystian Hanke wybierze się z dziećmi na weekendową wycieczkę do lasu. A po 8:15 porozmawiamy z Marią Domańską z Ośrodka Studiów Wschodnich o sukcesach Ukraińców na froncie.
30.09.2022, 181’

Notowanie #49

Lista Piosenek 357

29.09.2022, 19’

#1 Jak znaleźć pilota?

Złe Radio

Wypikać Klimka / Plasterki Adama Matyjka / Niedokończony dowcip Stelki / Złe utwory - Bakerman.
29.09.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

W czwartkowej audycji Artur Gaweł sprawdzi jakie zwierzęta i owady żyją w korzeniach drzew. Krystian Hanke wybierze się z dziećmi do muzeum, między innymi na wystawę Witkacego w Narodowym. Z kolei Iza Woźniak skontroluje stan magazynów leków, ponieważ przerwany łańcuch dostaw z Chin może je przetrzebić. Po godzinie 8:35 połączymy się z Wojciechem Szymańskim, który opowie nam co można przeczytać w prasie niemieckiej, a na koniec Krzysztof Szubzda, w dniu kawy przeszkoli nas z wszystkich jej rodzajów i odmian.
28.09.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

W środowym ranku Karol Stańczak wybierze się na niezwykły rajd rowerowy z udziałem dzieci niepełnosprawnych nad morzem, o wyprawie rowerowej taty Roberta opowie też Krystian Hanke. Filip Jaślar, jak co środę - zagra i opowie o świętach przypadających 28 września. Około 8:10 połączymy się natomiast z Szymonem Kardasiem z OSW i porozmawiamy o wyciekach z Nord Stream 1 i 2
27.09.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

W Ranku 357 we wtorek Izabela Woźniak sprawdzi alternatywne sposoby nauczania Historii i Teraźniejszość, natomiast Tomek Jeleński wybierze się do lasu, żeby podpatrzeć sposób komunikacji drzew. Tradycyjnie, jak we wtorek pojawi się również Karolina Eastwood z lekcją angielskiego. A około 8:15 porozmawiamy z prof. Jarosławem Flisem o proponowanych zmianach w liczeniu głosów wyborczych.
26.09.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

W poniedziałek w Ranku 357 wrócimy do niedzielnego meczu reprezentacji Polski z Walią. Na miejscu w Cardiff jest nasz redakcyjny kolega Mateusz Kuźniewski. Po godzinie 8:00 z kolei wybierzemy się do lasu i to nie z byle powodu... W studiu będą goście z Fundacji Las Na Zawsze, których będą mogli Państwo obserwować również na żywo na naszych kanałach społecznościowy.
23.09.2022, 182’

Notowanie #48

Lista Piosenek 357

20.09.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Dziś jedno z największych wydarzeń dyplomatycznych od kilku dekad - pogrzeb Elżbiety II. W ranku o kulisach przygotowań i planie uroczystości, a także o rozmowach zakulisowaych, które odbywaja się przy okazji pogrzebu brytyjskiej królowej. A ponadto w programie wspomnienia Krystiana Hankego i słuchaczy z dawnego transportu publicznego, czyli jakie charakterystyczne dzwięki można było usłyszeć podczas jazdy "Ogórekiem"
19.09.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Dziś jedno z największych wydarzeń dyplomatycznych od kilku dekad - pogrzeb Elżbiety II. W ranku o kulisach przygotowań i planie uroczystości, a także o rozmowach zakulisowaych, które odbywaja się przy okazji pogrzebu brytyjskiej królowej. A ponadto w programie wspomnienia Krystiana Hankego i słuchaczy z dawnego transportu publicznego, czyli jakie charakterystyczne dzwięki można było usłyszeć podczas jazdy "Ogórekiem"
16.09.2022, 181’

Notowanie #47

Lista Piosenek 357

15.09.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Dziś 20 naukowców i innowatorów z całej Polski wystąpi podczas finału konkursu Falling Walls Lab Warsaw, przedstawią pomysły na ""zburzenie muru"" w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce. O konkursie w ranku 357 mówiła Natalia Osica z ""pro science"
14.09.2022, 202’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

Amerykanie złożyli Polsce ofertę ws elektrowni atomowej, dają nam miesiąc na jej rozpatrzenie. Czy jesteśmy coraz bliżej atomu w Polsce? O tym w ranu 357 mówił dr inż. Paweł Gajda z AGH
13.09.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

12.09.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

09.09.2022, 181’

Notowanie #46

Lista Piosenek 357

08.09.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

07.09.2022, 210’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

06.09.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

05.09.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

02.09.2022, 179’

Notowanie #45

Lista Piosenek 357

01.09.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

31.08.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

30.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

29.08.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

27.08.2022, 120’

Na żywo ze Świnoujścia i Żywca!

Od Ś do Ż

To będzie jedyny taki most radiowy! W dniu finałów dwóch festiwali, połączymy ze sobą Świnoujście i Żywiec. Festiwal Fama z Męskim Graniem. Będą niespodzianki i emocje. Goście, podsumowania i… scenariusz, który na pewno zostanie zburzony. W Świnoujściu znajdziecie nas w El Papa-Cafe Hemingway. W Żywcu - przy Scenie 357, w namiocie, którego nie da się nie zauważyć. Rowery, skutery, promy - co tam potrzebujecie, byle do nas dotrzeć!
26.08.2022, 179’

Notowanie #44 na żywca z Żywca!

Lista Piosenek 357

Lista na żywo z trasy Męskiego Grania 2022.
25.08.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

24.08.2022, 198’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

23.08.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

22.08.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

05.08.2022, 180’

Notowanie #41

Lista Piosenek 357

04.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

03.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

02.08.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

01.08.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

29.07.2022, 179’

Notowanie #40

Lista Piosenek 357

28.07.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

27.07.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

26.07.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

25.07.2022, 189’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

22.07.2022, 180’

Notowanie #39

Lista Piosenek 357

21.07.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

20.07.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

19.07.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

18.07.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

15.07.2022, 180’

Notowanie #38

Lista Piosenek 357

14.07.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

13.07.2022, 200’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

12.07.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

11.07.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

08.07.2022, 179’

Notowanie #37

Lista Piosenek 357

07.07.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

06.07.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

05.07.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

04.07.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

01.07.2022, 180’

Notowanie #36

Lista Piosenek

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
30.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

29.06.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

28.06.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

27.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

24.06.2022, 180’

Notowanie #35

Lista Piosenek 357

Na żywo z Męskiego Grania w Poznaniu.
23.06.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

21.06.2022, 191’

Prosto z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Ranek

W pierwszy dzień lata, tuż przed Nocą Kupały, w przypadające dziś Dzień Muzyki, ekipa Ranka stanie na deskach sceny głównej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, by nadać stamtąd na żywo Waszą ulubioną poranną audycję. W programie: zakulisowe ploteczki i sztuczki, tajniki języka baletowego, spotkania z niezwykłymi gośćmi - między innymi dyrektorem Teatru Wielkiego i tatą-baletmistrzem. Balety poprowadzą: Marcin Łukawski i Krystian Hanke, z chórkiem wspomagającym w osobach Pauliny Kozion, Romy Leszczyńskiej, Izy Woźniak oraz Filipa Jaślara. A wszystko pójdzie gładko za sprawą naszych magików od elektroniki - Adama Matyjka i Piotra Szydłowskiego.
20.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

15.06.2022, 209’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

14.06.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

13.06.2022, 189’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

09.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

08.06.2022, 211’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

07.06.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

06.06.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

03.06.2022, 179’

Notowanie #32

Lista Piosenek 357

02.06.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

01.06.2022, 205’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

31.05.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

30.05.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

27.05.2022, 179’

Notowanie #31

Lista Piosenek 357

26.05.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

25.05.2022, 206’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

24.05.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

23.05.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

20.05.2022, 180’

Notowanie #30

Lista Piosenek 357

19.05.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

18.05.2022, 201’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

17.05.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

16.05.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

13.05.2022, 179’

Notowanie #29

Lista Piosenek 357

12.05.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

11.05.2022, 204’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

10.05.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

09.05.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

06.05.2022, 180’

Notowanie #28

Lista Piosenek 357

05.05.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

04.05.2022, 207’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

03.05.2022, 209’

Miejsca 29-1

Polski Top Radia 357

Czwartą i zarazem ostatnią część Polskiego Topu Radia 357 przedstawia Marcin Łukawski.
02.05.2022, 138’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

29.04.2022, 181’

Notowanie #27

Lista Piosenek 357

28.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

27.04.2022, 206’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

26.04.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

25.04.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

22.04.2022, 181’

Notowanie #26

Lista Piosenek 357

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
21.04.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

20.04.2022, 207’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

19.04.2022, 193’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

18.04.2022, 120’

Notowanie #25

Lista Piosenek 357

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
14.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

13.04.2022, 203’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

12.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

11.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

08.04.2022, 180’

Notowanie #24

Lista Piosenek 357

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
07.04.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

06.04.2022, 203’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

05.04.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

04.04.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

01.04.2022, 178’

Notowanie #23

Lista Piosenek 357

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
31.03.2022, 188’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

30.03.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

29.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

28.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

25.03.2022, 181’

Notowanie #22

Lista Piosenek 357

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
24.03.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

23.03.2022, 188’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

22.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

21.03.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

18.03.2022, 179’

Notowanie #21

Lista Piosenek 357

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
17.03.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

16.03.2022, 189’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

16.03.2022, 4’

Dementujemy fake newsy

Agresja na Ukrainę

Wioletta Myszkowska z portalu Demagog o dezinformacji w porannej audycji
15.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

14.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

14.03.2022, 3’

Dementujemy fake newsy

Agresja na Ukrainę

Wiola Myszkowska z Demagoga rozprawia się z rosyjską dezinformacją.
11.03.2022, 180’

Notowanie #20

Lista Piosenek 357

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
10.03.2022, 191’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

09.03.2022, 190’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

08.03.2022, 192’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

07.03.2022, 189’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

04.03.2022, 175’

Jesteśmy razem

Muzyka na trudny czas

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
03.03.2022, 190’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Ranek

03.03.2022, 13’

Czy rosyjscy oligarchowie odczują sankcje?

Agresja na Ukrainę

Rozmowa z mecenasem Tomaszem Hatylakiem - ekspertem do spraw doradztwa i prowadzenia kwestii majątkowych zamożnych rodzin i klientów prywatnych na całym świecie.
03.03.2022, 4’

Pomoc dla uchodźców z niepełnosprawnościami

Agresja na Ukrainę

Materiał Justyny Godz
03.03.2022, 7’

Jak wydarzenia komentuje się w mediach amerykańskich?

Agresja na Ukrainę

Łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką Radia 357 w Los Angeles.
02.03.2022, 190’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Ranek

02.03.2022, 18’

Jak Rosjanie reagują na wojnę i sankcje?

Agresja na Ukrainę

Aleksander Gurianow, Szef sekcji polskiej Rosyjskiego Memoriału.
02.03.2022, 8’

Jakub Górnicki, Kijów

Agresja na Ukrainę

Łączymy się z Kijowem, z Jakubem Górnickim reporterem "Outriders"
02.03.2022, 10’

Piotr Pogorzelski

Agresja na Ukrainę

Piotr Pogorzelski (Telewizja Biełsat, były korespondent w Ukrainie)
01.03.2022, 193’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Ranek

01.03.2022, 15’

Ołeh Biłecki, Kijów

Agresja na Ukrainę

O sytuacji w Kijowie opowiada Ołeh Biłecki, Bielsat
01.03.2022, 14’

Maksymilian Dura, Defence 24

Agresja na Ukrainę

Na Ukrainę wysyłana jest broń z całej Europy, czy Ukraińcy są przeszkoleni w jej używaniu? - Maksymilian Dura, Defence 24
01.03.2022, 8’

Andrzej Rudke

Agresja na Ukrainę

Andrzej Rudke opowiada co dzieje się na granicy polsko-ukraińskiej.
28.02.2022, 22’

Zoriana Varenia, Warszawa

Agresja na Ukrainę

Spotkanie w studiu z Zorianą Varenią, której udało się uciec z Kijowa.
28.02.2022, 190’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Ranek

Prowadzenie: Marcin Łukawski.
28.02.2022, 2’

Wanda Traczyk- Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego

Agresja na Ukrainę

Komentarz Wandy Traczyk-Stawskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego, na temat wojny w Ukrainie.
28.02.2022, 19’

O cyberwojnie

Agresja na Ukrainę

Gruba hakerów Annonymous wyrusza na cyberwojnę. Rozmowa z ekspertem do spraw bezpieczeństwa Marcinem Majem (Niebezpiecznik.pl)
28.02.2022, 7’

Czy uchodźcy z Ukrainy znajdą pracę w Polsce?

Agresja na Ukrainę

Czy uchodźcy z Ukrainy znajdą pracę w Polsce? Materiał Izy Woźniak.
28.02.2022, 12’

Piotr Pogorzelski

Agresja na Ukrainę

W Ranku łączymy się z Piotrem Pogorzelskim (Telewizja Biełsat, były korespondent w Ukrainie) który opowie o bieżącej sytuacji za naszą wschodnią granicą.
25.02.2022, 193’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Ranek

25.02.2022, 8’

Zoriana Varenia, Kijów

Agresja na Ukrainę

Przejmująca relacja Zoriany Varenii, która po prawie dwudziestu czterech godzinach, czeka na granicy między Ukrainą a Przemyślem.
25.02.2022, 9’

Przegląd ukraińskiej prasy

Agresja na Ukrainę

O czym informują media ukraińskie? Piotr Pogorzelski w przeglądzie prasy.
25.02.2022, 13’

Jakie scenariusze są realne?

Agresja na Ukrainę

W Ranku Marcin Łukawski łączy się z byłym ambasadorem Polski w Ukrainie, Janem Piekło.
25.02.2022, 7’

Pomoc uchodźcom

Agresja na Ukrainę

Polska szykuje się na falę uchodźców z Ukrainy po wczorajszych atakach Rosji. Coraz więcej Ukraińców decyduje się na ucieczkę do Polski. Materiał Izy Woźniak.
25.02.2022, 10’

Oleh Biłecki, Kijów

Agresja na Ukrainę

Dzisiejszą sytuację z Kijowa relacjonuje Oleh Biłecki (Ukraina 24) ukrywający się na stacji metra.
25.02.2022, 15’

O działaniach zbrojnych rosyjskiej armii

Agresja na Ukrainę

Głos w sprawie działań wojskowych zabiera generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych.
25.02.2022, 10’

Ołeh Biłecki, Kijów

Agresja na Ukrainę

25.02.2022, 7’

Jak reaguje świat na wydarzenia w Ukrainie?

Agresja na Ukrainę

W Poranku łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką radia 357 w Los Angeles. Żaneta opowie jaka jest reakcja USA na wydarzenia w Ukrainie.
24.02.2022, 251’

Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie

Ranek

6:05 Marek Siernat, polski dziennikarz w Kijowie; 6:30 Ernest Zozuń; 7:00 - 8:00 Roman Yarchuk, Iwano Frankowsk, Maksymilian Dura, DEFENCE24; 8:10 Zoriana Varenia, Kijów; 8:15 Piotr Żochowski, OSW, ekspert od bezpieczeństwa wewnętrznego; 8:25 Miariia Herheliuk, mieszka w Kijowie; 9:00 - 10:00 Dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), Ołeh Biłecki (dziennikarz Ukraina 24)
24.02.2022, 17’

gość: dr Agnieszka Bryc

Agresja na Ukrainę

Marcin Łukawski rozmawia z dr Agnieszką Bryc, specjalistką do spraw Rosji z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
24.02.2022, 10’

gość: Ołeh Biłecki

Agresja na Ukrainę

Rozmowa z dziennikarzem Ukraina 24 Ołehem Biłeckim
24.02.2022, 9’

Rozmowa z Mariią Herheliuk

Agresja na Ukrainę

Rozmowa z Mariią Herheliuk, mieszkanką Kijowa
24.02.2022, 13’

Rozmowa z Zorianą Varenią

Agresja na Ukrainę

Marcin Łukawski rozmawia z Zorianą Varenią, mieszkanką Kijowa.
24.02.2022, 13’

gość: Piotr Żachowski

Agresja na Ukrainę

W Ranku łączymy się z Piotrem Żachowskim, ekspertem od bezpieczeństwa wewnętrznego z Ośrodka Studiów Wschodnich.
24.02.2022, 8’

Rozmowa z Romanem Yarchukiem

Agresja na Ukrainę

Roman Yarchuk mieszkający w Iwano-Frankiwsku relacjonuje, co dzieje się na zachodzie Ukrainy. Jak obywatele Ukrainy zostali przygotowani na to, co dzieje się w ich kraju?
23.02.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

22.02.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

21.02.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

18.02.2022, 178’

Notowanie #17

Lista Piosenek 357

17.02.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

16.02.2022, 199’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

15.02.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

14.02.2022, 11’

#2 Czy to dobry moment na zmianę pracy?

Radiowe biuro karier

Wydaje się, że rośnie liczba ofert pracy, z drugiej strony - że brakuje kandydatów. Między innymi o tym w rozmowie z Marcinem Łukawskim opowiada Konstancja Zyzik, managerka ds. pozyskania talentów i rozwoju pracowników w Grupie Pracuj.
14.02.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

04.02.2022, 180’

Notowanie #15

Lista Piosenek 357

03.02.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

02.02.2022, 184’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

01.02.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

31.01.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

28.01.2022, 180’

Notowanie #14

Lista Piosenek 357

26.01.2022, 202’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

25.01.2022, 194’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

24.01.2022, 196’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

21.01.2022, 181’

Notowanie #13

Lista Piosenek 357

20.01.2022, 195’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

19.01.2022, 197’

Konkretne wejście w nowy dzień

Ranek

doładowanie ...