Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Filip Jaślar, Artur Andrus,

Radiowy dom wypoczynkowy "Czarna Helena"

Radiowy Dom Wypoczynkowy „Czarna Helena” to magazyn rozrywkowy, w którym prezentować będziemy premierowe monologi, skecze i piosenki przysyłane do audycji przez grupę zaprzyjaźnionych z Radiem 357 Autorów. Swój udział zapowiedzieli: Magdalena Mikołajczyk, Marianna Janczarska, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Robert Górski, Tomek i Szymon Jachimek, Grzegorz Wasowski, Wojciech Zimiński, Krzysztof Jaślar, Kuba Strzyczkowski, Wojtek Kamiński, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Kabaret Małżeński, Czas dla nas i Filip Jaślar. Znani z naszej anteny Mieczysław i Renata, oraz aspirant Włodzimierz nie wykluczyli możliwości współpracy z audycją. W każdym programie usłyszymy piosenkę z ostatniej chwili inspirowaną tematami proponowanymi przez Słuchaczy, dowiemy się co słychać u Czarnej Heleny, zaprosimy Państwa do czytelni i sięgniemy do archiwów polskiego kabaretu. Na portierni Radiowego Domu Wypoczynkowego Czarna Helena zasiadać będą sztafetowo Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda i Filip Jaślar, a częstym gościem będzie Artur Andrus. Zapraszamy w każdą wakacyjną sobotę o 13-tej.
02.09.2023, 60’

#11 Zakończenie turnusu

Filip Jaślar, Artur Andrus,
Wakacje, jak to wakacje, minęły niepostrzeżenie. Dla większości z Państwa zbliża się czas powrotu do codziennych obowiązków. Przecież przed pracą trzeba odwieźć, po pracy odebrać, pomóc przy odrabianiu lekcji, zrobić kanapki, wyprać strój na WF.
Tymczasem dla sezonowych pracowników Radiowego Domu Wypoczynkowego koniec wakacji to początek czasu wolnego, w którym będziemy odwozili, przywozili, pomagali, robili kanapki i prali strój na WF.
Odpoczniemy...
Nasza Szefowa już wydała dyspozycje dotyczące konserwacji obiektu, przekazania kajaków firmie leasingowej i oddania wioseł do naostrzenia. Przy rozbieraniu pomostu pomoże nam Artur Andrus, który najwięcej czasu spędził siedząc nad jeziorem i patrząc w dal.
W audycji usłyszą Państwo Hannę Śleszyńska i Roberta Górskiego w czwartym odcinku cyklu „100 uwag”, Łukasz Błąd wyda „Oświadczenie”, Wojciech Zimiński uda się do lasu, Łyżka Czyli Chilli zaplanuje podróż w kosmos, a „Synek” nie dopuści do „dlegacji zadań”.
Ceremonia przymknięcia, a nie zamknięcia Radiowego Domu Wypoczynkowego rozpocznie się w sobotę o 13:00.
Zapraszają Artur Andrus i Filip Jaślar.
26.08.2023, 60’

#10 Nad ciecz

Filip Jaślar, Wojciech Zimiński,
Nagle zupełnie niespodziewanie Czarna Helena zwołała zebranie. Co to jest? spytała pokazując nam fragment poezji Jeremiego Przybory.
„Jak dobrze jest wiosną podumać nad Prosną” to fragment poezji Jeremiego Przybory - odpowiedział Gospodarz Domu i usiadł wyraźnie z siebie zadowolony.
A dlaczego wiosną, a nie latem? - spytała Szefowa.
Tu nikt nie kwapił się z odpowiedzią.
Natychmiast macie napisać wakacyjną odpowiedź na tę wiosenną poezję.
Po dwóch dniach spędzonych o chlebie i wodzie w komórce Radiowego Domu Wypoczynkowego napisaliśmy zamówiony przez Czarną Helenę wierszyk.
Zadumaj się latem gdzieś nad Eufratem.
I to zdanie stało się mottem najbliższej audycji podczas której zaprosimy Państwa „Nad Ciecz”. Porozmawiamy o akwenach, rzekach, rzeczkach, hydraulikach i wędkowaniu.
Gościem, który w naszym Domu Wypoczynkowym zajmie apartament „Wenecja”, będzie Wojciech Zimiński.
W audycji usłyszą Państwo debiutantów: Kabaret „Pomoże” i grupę „Łyżka Czyli Chilli”. Biebrznięci będą wybierać pamiątkę z wakacji, Magda Mikołajczyk podzieli się swoimi refleksjami na temat Bałtyku, a Mieczysław naprawi Renacie samochód, który nie był zepsuty.
Zapraszamy nad Ciecz w sobotę o godzinie 13:00.
Wojciech Zimiński i Filip Jaślar
19.08.2023, 60’

#9 Nietypowe środki transportu

Filip Jaślar, Artur Andrus,
Podróżować można na wielbłądzie, kombajnem, kosiarką lub wannolotem. O nietypowych środkach transportu z Arturem Andrusem, niegdyś pasażerem wesołego pociągu do Zagórza, będzie rozmawiał Filip Jaślar, który kiedyś wrócił do domu wozem strażackim.
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz odbyli podróż nietypowym dla Gwiazd rowerem wodnym, a Agnieszka Osiecka z Saskiej Kępy na drugą stronę Wisły przepływała kajakiem.
Te i inne nietypowe środki transportu będą królowały w tym wydaniu Radiowego Domu Wypoczynkowego „Czarna Helena”.
Nawiasem mówiąc Szefowa wróciła już z urlopu i opowie o swoich wrażeniach, Hanna Śleszyńska i Robert Górski przekażą sobie kolejne ze „100 uwag”, Wojciech Kamiński porozmawia z synkiem o wyborach, Szymon Jachimek podzieli się swoją opinią na temat tegorocznych wakacji, a „Biebrznięci” skosztują dań kuchni regionalnej.
Drodzy Słuchacze, przybywajcie na latających dywanach, lub w stumilowych butach.
12.08.2023, 60’

#8 Kursy wakacyjne

Filip Jaślar, Artur Andrus,
W wakacje możemy nauczyć się pływać na kitesurfingu, uczestniczyć w kursie nurkowania i robienia selfie na tle raf koralowych, ale również odbyć szkolenie z zakresu zdalnej obsługi trudnego klienta, lub nauczyć się spawania metodą MAG-135.
Gospodarz Radiowego Domu Wypoczynkowego „Czarna Helena” marząc o awansie rozpoczął kurs „I ty możesz zostać recepcjonistą”, a Gość - Artur Andrus, nabył książkę „Ukulele w weekend” i już jest w trzecim rozdziale.
W audycji usłyszymy historię Tomasza Jachimka o matematyku na wakcjach, o swojej obsesji opowie Wojciech Zimiński, Mieczysław pochwali się Renacie trafieniem szóstki w Totka, a „Biebrznięci” będą cierpieć z nadmiaru słońca. Dobrze, że chociaż oni...
Radiowy Dom Wypoczynkowy „Czarna Helena” otwieramy w sobotę o 13:00.
Zapraszają Artur Andrus i Filip Jaślar. A Szefowa na urlopie...
05.08.2023, 60’

#7 Coś tu nie pasuje...

Filip Jaślar, Artur Andrus,
Dlaczego nikt nie chce zrobić sobie zdjęcia z białym niedźwiedziem na molo w Juracie? Dlaczego ciupagi z napisem „Władysławowo” cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem?
W dzisiejszej audycji Artur Andrus i Filip Jaślar znajdą się w miejscach do których nie pasują i zastanowią się jak sobie tam poradzić?
Techno Party na Ibizie, bawarska restauracja, bar dla truckerów w Tennessee. W takie miejsca trafią Gość i Gospodarz Radiowego Domu Wypoczynkowego.
Ponadto w programie usłyszymy Hannę Śledzyńską i Roberta Górskiego, w drugim odcinku cyklu „100 uwag”, Szymon Jachimek opowie o nietypowej ofercie operatora telefonii komórkowej, a Wojciech Zimiński podzieli się przemyśleniami człowieka siedzącego w beczce.
Czarna Helena przedstawi kolejny z bliskich swemu sercu utworów, a Carol Jantsch zagra na tubie wirtuozerską sonatinę. Coś tu nie pasuje...
Artur Andrus, Filip Jaślar i Personel pozostający pod czujnym okiem Czarnej Heleny.
29.07.2023, 60’

Beach Boys

Filip Jaślar, Tomasz Jachimek,
A może nad morze?
Zapraszamy na piękną bałtycką plażę strzeżoną przez naszą Szefową. Tu można zażywać kąpieli słonecznej, bezpiecznie popływać, zadzierzgnąć znajomość smarując plecy sympatycznej plażowiczki, lub postawnego plażowicza. Nie można wypływać poza czerwoną boję.
Za jednym z parawanów będzie wypoczywał Gospodarz Domu w towarzystwie wielokrotnego zdobywcy tytułu Mistera Plaży Pobierowo - Tomasza Jachimka.
Panowie, poprawiając listki na nosach, porozmawiają o plażowych rozrywkach, napiszą kilka wierszyków dla sprzedawców prażonej kukurydzy, omówią techniki puszczania latawców i wymienią się doświadczeniami związanymi z poparzeniami słonecznymi.
Na plaży odwiedzą nas Mieczysław i Renata, wysłuchamy kolejnej rozmowy Wojtka Kamińskiego z synkiem, a jeśli będzie padało, gotową receptę na spędzenie pochmurnego dnia w Juracie przekaże nam Zbigniew Wodecki.
Zapraszają Tomasz Jachimek, Filip Jaślar i Personel Domu Wypoczynkowego Czarna Helena.
22.07.2023, 59’

Całodzienne wyżywienie

Krzysztof Szubzda, Filip Jaślar,
Śniadanie o ósmej, obiad o trzynastej i kolacja o osiemnastej. W tych godzinach serwowane są posiłki w Radiowym Domu Wypoczynkowym Czarna Helena. Jeśli ktoś z Państwa uważa, że śniadanie jest za wcześnie, informujemy o możliwości złożenia zażalenia u Szefowej. Ale nie polecamy, bo nasza Chodząca Łagodność może się zdenerwować...
Personel naszego Domu Wypoczynkowego wzbogacony o Krzysztofa Szubzdę zaserwuje wartościowe i bogate w witaminy i uśmiech potrawy.
Porozmawiamy o jedzeniu na wakacjach: o zupie mlecznej, o smażonej rybie w piątek i konieczności dojadania między posiłkami. Nasi nowi przyjaciele - Hanna Śleszyńska i Robert Górski wcielą się w rolę małżeństwa z krótkim stażem, ale bogatymi doświadczeniami.
Magdalena Mikołajczyk opowie o przygotowaniach do wakacyjnego wyjazdu, Szymon Jachimek wzruszy piosenką o batoniku czekoladowym, a Biebrznięci pokłócą się o standard pokoju z aneksem kuchennym.
W czasach słusznie minionych 22 lipca na śniadanie w ośrodkach wczasowych zamiast zupy mlecznej była szynka. Powspominamy wakacyjne potrawy naszej młodości.
Zapraszają Krzysztof Szubzda i Filip Jaślar.
15.07.2023, 59’

#4 Agrowczasy

Filip Jaślar, Artur Andrus,
Naszym Gościom oferujemy szerokie możliwości zakwaterowania. Do wyboru obórka, chlewik, stóg siana, śpiwór pod gruszą. Mamy mleko prosto od krowy, jajka z wolnego wybiegu, nie mamy zasięgu telefonów komórkowych - słowem raj.
Nasz Gość, Artur Andrus, odpocznie tu czytając fragmenty dzieł Oskara Kolberga, słuchając piosenek Kazimierza Grześkowiaka, Jacka Zwoźniaka i kabaretu „Elita”.
Zastanowimy się czym jest końdziołeczka, wysłuchamy o czym kukułeczka kuka?
W programie ponadtousłyszymy premierową rozmowę Wojtka Kamińskiego z czteroletnim Jeremim, refleksje Marysi o wchodzeniu w dorosłość i felieton Wojciecha Zimińskiego.
Tylko u nas Wicia wierzchem jedzie. Zapraszają Artur Andrus i Filip Jaślar.
08.07.2023, 60’

#3 Wakacyjne widoki z okna

Łukasz Błąd, Filip Jaślar,
Radiowy Dom Wypoczynkowy "Czarna Helena" jest jedynym w Polsce obiektem, który ma w swojej ofercie apartament z widokiem i na morze i na Giewont. Widok z okna jest szalenie istotny. Może zachwycić, może zmobilizować, albo rozleniwić. Widok z okna może też zabiegać o atencję osoby wyglądającej - historia piosenki kabaretowej zna taki przypadek.
Portier Filip wraz z rzeszowskim franczyzobiorcą Łukaszem Błądem porozmawiają o wakacyjnych widokach z okna, tych na piękny las i tych na klimatyzatory na odrapanej mediolańskiej ścianie.
Czarną Helenę odwiedzili z premierowymi tekstami Magdalena Mikołajczyk, Biebrznięci, a piosenkę z ostatniej chwili zaśpiewał pan portier.
„Kalesony w lipcu”. Taki temat zaproponował Słuchacz Tomasz.
01.07.2023, 60’

#2

Filip Jaślar, Artur Andrus,
DLA WSZYSTKICH 24.06.2023, 59’

#1 Wieczorek zapoznawczy

Filip Jaślar, Artur Andrus,
Może gdzieniegdzie brakuje żyrandola, może niektóre regipsy były kładzione w pośpiechu i trochę odstają, ale nie ma co odwlekać tej uroczystej chwili.
Nadszedł czas na Wieczorek Zapoznawczy, a właściwie, ze względu na wczesną porę, na Podwieczorek Zapoznawczy.
Pierwszym Gościem naszego Domu Wypoczynkowego będzie Artur Andrus, w recepcji zasiądzie Roma Leszczyńska, a odpowiedzialną rolę portiera wziął na swoje barki Filip Jaślar.
Spodziewamy się wizyty Magdaleny Mikołajczyk, Agnieszki Mezzosopran Kowaluk, Szymona Jachimka, Kabaretu Małżeńskiego, Krzysztofa Szubzdy. Rozpoczniemy poszukiwania Letniego Przeboju, a swoją ulubioną piosenkę przedstawi nam Czarna Helena.
doładowanie ...