Cofnij

Agresja na Ukrainę

Radio 357

Relacje, zweryfikowane informacje i komentarze oraz specjalne audycje poświęcone sytuacji w Ukrainie. Podcast został otwarty dla wszystkich użytkowników.

Reportaż 27.05.22, 18’
Kwitka
„Iść z dala miasta / Poszukać lepszego miejsca / Coś mi chodzi po głowie / Zawsze w mojej głowie / Mam nadzieję, że pewnego dnia się stąd wydostanę / Nawet jeśli zajmie to całą noc lub sto lat / Potrzebuję miejsca do ukrycia, ale nie mogę go znaleźć w pobliżu / Chcę czuć się żywa, na zewnątrz mogę zwalczyć mój strach…” [Billie Eilish, Lovely] Kwitka też szuka dla siebie lepszego miejsca, ale najbardziej chciałaby wrócić do domu. Tęskni za nim, choć nie tęskni za uczuciem strachu i niepewności, które pojawiły się z dniem wybuchu wojny. Przez swoistą terapię dźwiękiem pomaga jej przejść Joanna Bronisławska, edukatorka muzyczna, z którą Kwitka przygotowuje się do koncertu. Do Polski uciekła ze Lwowa. Nie przeżywa dramatu takiego, jak jej równolatki w Mariupolu, Irpieniu czy Buczy. Jej dom stoi tam, gdzie stał przed wojną, a jej polska szkoła we Lwowie nadal działa. A jednak w ciągu kilkudziesięciu godzin musiała wydorośleć. Spakować walizkę nie tylko sobie, ale też swojej mamie. Zostawić za sobą tatę i całe dotychczasowe życie - tak jak urodzinowy prezent dla koleżanki, do której miała iść 24 lutego… Reportaż Anny Dudzińskiej.
Na dachu świata 15.05.22, 120’
Ukraina / Rosja / NATO / Palestyna
Ameryka uderza w gospodarkę Rosji. 80 lat temu ten akt prawny pomógł w wojnie z III Rzeszą. Teraz Land Lease Act oznacza nieograniczoną pomoc dla Ukrainy. Świat się zmienia w tempie ekspresowym. Finlandia i Szwecja chcą i za chwilę będą w NATO. Francuski prezydent chce drugiej Unii Europejskiej. Ale dlaczego i komu jest ona potrzebna? Wielki gniew w Palestynie i Katarze. Dziennikarka stacji Al. Jazeera zginęła w Jeninie. Tłumy na pogrzebie i pytanie czy to strzelał izraelski żołnierz. I czym jest al. Jazeera dla świata arabskiego?
Plac na rozdrożu 20.04.22, 60’
O rzeczach, które ratują i dają godność
Funkcjonują w całej Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Rybniku, Białymstoku. W salkach parafialnych, na stadionach miejskich, w galeriach handlowych, centrach integracji mieszkańców. Uchodźcy i uchodźczynie wojenne oraz dzieci uchodźcze, mogą tu dostać ubrania, buty, kosmetyki i zrobić zakupy spożywcze. Wszystko bezkosztowo. Stąd nazwa - free shop. Jak działa takie miejsce? Jakie opowiada historie? Dlaczego koordynatorzy poświęcają na taką pracę pro publico bono już kolejny miesiąc? Jaką Polskę i jaką Ukrainę widać w tej sklepowej krzątaninie? Karolina Sulej - pisarka, reporterka, podcasterka, doktorantka w Instytut Kultury Polskiej, Uniwersytet Warszawski - przyjrzy się działalności Centrum Pomocy Puławska 20 i gościnnie poprowadzi „Plac na rozdrożu”. Jej gośćmi będą koordynatorzy placówki: Agata Kozak, Brunon Odolczyk i Svietlana Chystiakova.
Radio Świat 05.04.22, 13’
Reakcja europejskich polityków na wydarzenia w Ukrainie
Na dachu świata 03.04.22, 120’
39. dzień wojny - czy Europa i Świat mogą żyć bez gazu z Rosji?
Ukraina 39. Dzień wojny. Rosjanie ustępują z okolic Kijowa, zostawiają spaloną ziemię. Co się dzieje w stolicy i mieście Sumy, jeszcze otoczonym przez wojska rosyjskie. Co teraz jest najważniejsze dla prezydenta Ukrainy nazywanego przez Economist drugim Churchilem? O tym goście prosto z Sum i Kijowa. O Rosjanach i Rosji opowie Nikita Pietrow z Moskwy, do niedawna członek rozwiązanego Memoriału. Będzie także o niezwykłym i arcyważnym spotkaniu na pustyni Negev w Izraelu. Cztery państwa arabskie oraz Izrael piszą nową historię regionu? Węgry wybierają … Victora Orbana? Czy czwarta kadencja premiera będzie należeć do tego przez jednych uwielbianego a przez innych znienawidzonego polityka Czy Europa, Świat może żyć bez gazu z Rosji? Niezwykła historia Nord Stream czyli rurociągu z Rosji do Niemiec Salwador i wojna państwa z gangami. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy i aresztowano ponad 4 tysiące osób. Kraj bez poczucia bezpieczeństwa ale za to z kryptowalutą bitcoinem. Goście: Dr Agnieszka Bryc, nasz stały Gość z otoczonych Sum, 40 km od granicy z Rosją oraz Mykoła Davydiuk z Kijowa, Szymon Kardaś, Joanna Gocłowska Bolek.
My z Wami 31.03.22, 24’
#23
Dementujemy fake newsy 30.03.22, 6’
O „inscenizacjach” w mediach i powielaniu dezinformacji
Z Pawłem Elerikiem z LexDigital sprawdzamy prawdziwość informacji
My z Wami 30.03.22, 21’
#22
Dementujemy fake newsy 29.03.22, 6’
O konserwach z pomocy humanitarnej i dziadku prezydenta
Paweł Elerik z LexDigital sprawdza prawdziwość najnowszych informacji.
My z Wami 29.03.22, 24’
#21
Dementujemy fake newsy 28.03.22, 8’
O mieszkaniowych groźbach i strzałach do cywili
Paweł Elerik z LexDigital w rozmowie z Ernestem Zozuniem dementuje najświeższe fakenewsy
My z Wami 28.03.22, 23’
#20
My z Wami 25.03.22, 22’
#19
My z Wami 24.03.22, 19’
#18
Agresja na Ukrainę 24.03.22, 3’
Dementujemy fake newsy - Demagog
Dementujemy fake newsy 24.03.22, 4’
O Prezydencie Zełeńskim
Fake newsy dementuje Wioletta Myszkowska z Demagog.pl.
My z Wami 23.03.22, 22’
#17
Agresja na Ukrainę 23.03.22, 3’
Dementujemy fake newsy - Demagog
Radio Świat 22.03.22, 14’
O porozumieniu nuklearnym z Iranem
Popołudniówka 357 22.03.22, 122’
Podsumowanie dnia
My z Wami 22.03.22, 22’
#16
Agresja na Ukrainę 22.03.22, 3’
Dementujemy fake newsy - Demagog
Analizuje Mateusz Cholewa
Agresja na Ukrainę 22.03.22, 8’
Osoby starsze, chore i dzieci...
Osoby starsze, niepełnosprawne i dzieci z domów dziecka - dla nich ucieczka przed wojną na Ukrainie jest podwójnie ciężka. Opuściły swój dom ale także w ich sytuacji zdrowotnej czy życiowej, trudno powiedzieć jak potoczą się ich losy tu w Polsce. Osoby starsze nie pójdą do pracy, osoby niepełnosprawne muszą kontynuować swoje leczenie i także nie znajdą tu zajęcia. Są też dzieci z ewakuowanych domów dziecka.
Radio Świat 21.03.22, 12’
Jak Izrael przyjął wystąpienie Zeleńskiego?
Audycja Ernesta Zozunia.
My z Wami 21.03.22, 22’
#15
Relacja 21.03.22, 8’
Szkoły
Ukraińskich uczniów przybywa każdego dnia. Do polskich szkół zapisanych jest już ponad 70 tysięcy. Najwięcej w Warszawie i innych dużych miastach, ale w mniejszych miejscowościach także szkoły stają przed wyzwaniem przyjęcia ich do szkół i zorganizowania im nauki.
Na dachu świata 20.03.22, 119’
Sytuacja w Ukrainie - 25. dzień wojny
Ukraina. 25. dzień wojny. „Na dachu świata” usłyszymy bezpośrednie relacje świadków dramatycznych wydarzeń zza naszej wschodniej granicy: z otoczonego i obleganego miasta Sumy, z ucieczki z Mariupola w którym rozgrywa się tragedia cywilów, ostrzeliwanych przez rosyjskie wojsko, z Kijowa o wojnie opowie jeden z najlepszych ukraińskich politologów. W studiu przy Słowackiego, razem z Michałem Żakowski i Zorianą Varenią goście: Jarosław Kociszewski, redaktor naczelny Nowa Europa Wschodnia, Adam Balcer, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego, znawca Izraela Turcji i Bliskiego Wschodu. Poza tym Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich opowie o Chinach i o tym, czy poprą rosyjską wojnę z Ukrainą.
Reportaż 18.03.22, 18’
Alina
Długo marzyła o tym, żeby być aktorką. Pierwszą ważną rolę miała zagrać w filmie, do którego zdjęcia rozpoczynały się 24 lutego. Rano przygotowywała się na plan. „Nigdzie nie pojedziesz, jest wojna" - usłyszała słowa męża. Od razu podjęła decyzję - nie wyjedzie z Kijowa. Nie opuści ukochanego miasta i ukochanego mężczyzny. Ta drobna, dziewczyna o brązowych włosach i zielonych oczach, to Alina Shapran. Jej historię będzie można usłyszeć w reportażu Olgi Mickiewicz „Alina”.
My z Wami 18.03.22, 23’
#14
Debata 357 17.03.22, 60’
Jaka będzie Polska za kilkanaście lat?
Na naszych oczach zmienia się świat. Zmienia się Europa. I zmienia się Polska. Inwazja Rosji w Ukrainie, napływ setek tysięcy uchodźców do Polski stawiają przed nami nieznane od II wojny światowej wyzwania. Polityczne, społeczne i - przede wszystkim - te dotyczące bezpieczeństwa. Jak poradzimy sobie z tymi wyzwaniami? Jaka będzie Polska za kilka czy kilkanaście lat? Grzegorz Sajór zaprasza na debatę Radia 357, w której głos zabiorą: Michał Broniatowski (POLITICO), prof. Halina Brdulak (SGH), prof. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski), dr Marcin Kędzierski (Klub Jagielloński) oraz Adam Daniel Rotfeld (były minister spraw zagranicznych), Aleksander Tereszczenko (coach, Ukrainiec mieszkający w Polsce), Piotr Arak (Polski Instytut Ekonomiczny).
My z Wami 17.03.22, 20’
#13
Agresja na Ukrainę 17.03.22, 3’
Dementujemy fake newsy - Demagog
Analizuje Mateusz Cholewa
Plac na rozdrożu 16.03.22, 60’
Jak wojna w Ukrainie zmieni świat kultury?
Wielu artystów otwarcie potępia agresję Rosji na Ukrainę. Bojkot dotyczy niemal wszystkiego, co rosyjskie, także kultury. Świat artystyczny w Polsce reaguje oddając swoje przestrzenie, galerie sztuki, teatry, jako miejsca schronienia dla Ukraińców. Repertuary kin pełne są ukraińskich filmów, a dochód ze sprzedaży biletów zasila konta fundacji zaangażowanych w pomoc Ukraińcom. Twórcy myślami są z Ukrainą. W wyniku ostrzału poważnie ucierpiał również dobytek kulturowy Ukrainy. Pociski trafiają w zabytki. Dzieła sztuki w Ukrainie znikają i są niszczone. Rosjanie z kolei, nie obejrzą nowego „Batmana”. Wielkie studia filmowe bojkotują Rosję. Disney, Warner, Sony - nie wprowadzą na rosyjskie ekrany swoich hitów. Na obecną sytuację zareagowała też Europejska Akademia Filmowa, z której wcześniej w akcie protestu wystąpił Sergiej Łoźnica. Festiwal Filmowy w Cannes zdecydował się nie przyjmować delegacji z Rosji. Powstaje także pytanie, czy oglądać, czy bojkotować rosyjskie filmy, spektakle? Czy czytać rosyjską literaturę i słuchać muzyki z rosyjskim rodowodem? O kulturze w dobie wojny Beata Kwiatkowska rozmawia z Yulią Krivich (ukraińską fotografką, artystką z Grupy Blyzkist), Oksaną Czerkaszyną (ukraińską aktorką) oraz krytyczką kultury Adrianą Prodeus.
Agresja na Ukrainę 16.03.22, 5’
Dementujemy fake newsy
Dementujemy fake newsy z LexDigital
Radio Świat 16.03.22, 11’
Jaki jest stosunek Indii do wydarzeń w Ukrainie?
My z Wami 16.03.22, 24’
#12
Agresja na Ukrainę 16.03.22, 4’
Dementujemy fake newsy
Wioletta Myszkowska z portalu Demagog o dezinformacji w porannej audycji
Relacja 16.03.22, 8’
Uczeni
Mówi się o 200-tu tysiącach miejsc pracy w krótszej perspektywie, o 700-set tysiącach miejsc w tej dłuższej. Praca dla osób, które uciekły z Ukrainy przed wojną, to zatrudnienie przede wszystkim w usługach i handlu. Ale wśród Ukraińców, którzy przybywają do Polski jest sporo osób bardzo dobrze wykształconych, którzy mogą wspomóc nasz rynek pracy.
Plac na rozdrożu 15.03.22, 60’
„Agenci ze wschodu” o obecnej sytuacji w Rosji
Po inwazji na Ukrainę, Kreml wprowadził w Rosji dyktaturę wojskową. Służby bezpieczeństwa zorganizowały masowe aresztowania i represje, zamknęły wszystkie niezależne media i wprowadziły cenzurę wojenną. Rozpoczęła się również masowa emigracja wykształconych Rosjan - prawdopodobnie ojczyznę opuściło już kilkadziesiąt tysięcy osób. Niektórzy porównują obecną Rosją z państwem Lenina po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej. O obecnej sytuacji w Rosji dyskutują Ernest Zozuń i Kuba Benedyczak.
My z Wami 15.03.22, 25’
#11
Agresja na Ukrainę 15.03.22, 3’
Dementujemy fake newsy - Demagog
Agresja na Ukrainę 14.03.22, 6’
Dementujemy fake newsy
Grzegorz Sajór razem z Lex Digital rozwiewa wątpliwości dotyczące informacji.
Radio Świat 14.03.22, 13’
O broni, której świat zakazał
My z Wami 14.03.22, 23’
#10
Agresja na Ukrainę 14.03.22, 3’
Dementujemy fake newsy - Demagog
Agresja na Ukrainę 14.03.22, 3’
Dementujemy fake newsy
Wiola Myszkowska z Demagoga rozprawia się z rosyjską dezinformacją.
Pomagamy 14.03.22, 8’
Mieszkania dla Ukraińców
Na razie wielu z nich ma dach nad głową dzięki pomocy i ofiarności zwykłych Polaków. Uchodźców z Ukrainy przyjmowali i wciąż przyjmują do swoich domów, ale to sytuacja tymczasowa. Część już chce się usamodzielnić i szuka mieszkania do wynajęcia, na chwilę, na dłużej, na stałe.
Na dachu świata 13.03.22, 121’
Wydanie specjalne: Ukraina
Audycja Michała Żakowskiego współprowadzona z Zorianą Varenią, która pierwszego dnia wojny zdała relację z Kijowa w specjalnym wydaniu naszego Ranka. Razem wsłuchają się w głosy ludzi, których codziennością jest teraz wojna. Goście: Agnieszka Bryc i Michał Potocki opowiedzą o aktualnej sytuacji międzynarodowej w związku z wojną. A Jarosław Rybak, specjalista od sił specjalnych, o ochotnikach z zachodu i najemnikach z Syrii.
Przysobocie 12.03.22, 59’
"Sztama z Ukrainą"
O „Sztamie z Ukrainą”, czyli projekcie Zwolnionych z teorii, dzięki któremu ukraińska młodzież będzie miała szansę na lepszy start - Krystian Hanke w „Przysobociu”. Gośćmi audycji będą: Andrzej Osypowycz - pierwszy bohater filmu, Ukrainiec urodzony w Polsce, student SGH, Aleksandra Chudaś - dyrektor zarządzająca w Fundacji Zwolnieni z Teorii, Wiktoria Sęk - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, uczestniczka akcji .
Reportaż 11.03.22, 17’
Trzeba być żołnierzem
„Wiele osób mówi: nie mieszamy się w politykę. Chociaż rozumiem, że dla matki najważniejsze jest życie dziecka to historia cofa się lub powraca. O swoje trzeba walczyć. Nikt nie chce wojny, ale jak już jest to warto zawalczyć o swoją ziemię i swoją rodzinę” mówi Masza. 8 lat temu, tuż po zajęciu Krymu przez Rosję nie przyjęła rosyjskiego obywatelstwa. Na znak protestu przyjechała do Polski. W Sewastopolu zostawiła matkę, rodzinę i przyjaciół. Dla wielu z nich z dnia na dzień stała się obcą. Dzisiaj pracuje w katowickim Hospicjum Cordis i pomaga Ukraińcom, którzy uciekają przed wojną. Tragedia, śmierć, zrujnowane marzenia i plany. Uciekający przyjeżdżają z jedną reklamówką, w której są dokumenty i butelka wody. Kobiety, które wraz z dziećmi uciekły przed wojną opowiadają, że ich domów już nie ma. Pokazują zdjęcia, które zrobiły na trzy dni przed atakiem. Ci, którzy zostali, siedzą w piwnicach bez wody i jedzenia. Wielu mężczyzn poszło na front by bronić kraju. „Z czyjegoś milczenia i przyzwolenia tworzy się zło” dodaje Masza. Reportaż Anny Dudzińskiej.
My z Wami 11.03.22, 21’
#9
Agresja na Ukrainę 11.03.22, 7’
"Usypianki i wyciszanki" po ukraińsku
Natalia Fiedler w swoim internetowym cyklu opowiada o projekcie @świadomedzieciaki, w którym twórczyni, Monika Grabska, znalazła miejsce na oddech i niełatwe emocje najmłodszych. Nagrania w języku ukraińskim, niebawem również po polsku, dostępne są dla wszystkich na youtubowym kanale projektu. O pomocy inaczej i o tym, że w internecie możemy znaleźć wartościowych twórców i ich treści, po godzinie 6:30 w Caffe Matte.
Popołudniówka 357 10.03.22, 120’
Podsumowanie dnia
W audycji m.in. relacja Aleksandry Rutkowskiej, materiał o strategii wojny i nasz wrocławski korespondent o uchodźcach przedostających się do Europy Zachodniej.
Radio Świat 10.03.22, 14’
Rozmowy w Antalyi
Gościem Ernesta Zozunia jest Daniel Szeligowski z PISM.
My z Wami 10.03.22, 22’
#8
Ustawa dla Ukrainy 10.03.22, 8’
Zalegalizowanie pobytu i inne prawa
W poniedziałek przyjął ją rząd, a wczoraj późnym wieczorem po gorącej dyskusji, w trybie ekspresowym sejm przyjął projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. To przepisy określające szczegółowe zasady zalegalizowania ich pobytu i pracy w Polsce. Ale także prawa do świadczeń np. rodzinnych. Zmiany w prawie, umożliwią Ukraińcom korzystanie z usług publicznych, a zwłaszcza z polskiej służby zdrowia oraz pozwolą na posłanie dzieci do polskich szkół.
Plac na rozdrożu 09.03.22, 60’
Nie mieszajmy sportu i polityki?
Wojna w Ukrainie pokazuje, że świat sportu reaguje. Nie pierwszy raz – Jugosławię wykluczono z Euro 1992, co przeszło do historii dzięki zwycięstwu Duńczyków, którzy zastąpili odsuniętą drużynę. A przecież słowa „bojkot” i „wykluczenie” to właśnie to, co słyszymy, gdy do sportu wkraczają niesportowe zachowania. W ostatnich latach Rosja nie jest reprezentowana na Igrzyskach Olimpijskich – choć z zupełnie innego powodu. Audycję prowadzi Tomasz Gorazdowski.
Radio Świat 09.03.22, 13’
Na jakie sankcje wobec Rosji może pozwolić sobie Europa?
Audycja Ernesta Zozunia.
Popołudniówka 357 09.03.22, 120’
Podsumowanie dnia
Agresja na Ukrainę 08.03.22, 14’
Praca dla Uchodźców
Gośćmi Justyny Mączki są Barbara Godlewska-Bujok, ekspert rynku pracy z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Rafał Nachyna z portalu Pracuj.pl.
Radio Świat 08.03.22, 14’
Manifestacje w Serbii
Marta Szpala z Ośrodka Studiów Wschodnich gościem Ernesta Zozunia.
Popołudniówka 357 08.03.22, 120’
Podsumowanie dnia
Prowadzenie: Justyna Mączka.
My z Wami 08.03.22, 19’
#6
Plac na rozdrożu 07.03.22, 58’
Jędrzej Morawiecki o współczesnej Rosji
Rosja po rozpadzie Związku Radzieckiego. Jakiej odnowy doświadczyła? „Szuga. Krajobraz po imperium” to zbiór reportaży i opowieści z syberyjskiego Tomska oraz poruszających relacji mieszkańców Donbasu po rosyjskiej agresji na ich region, ale także próba zmierzenia się z fantazmatami na temat Rosji i samą strukturą reportażowych opowieści. Agnieszka Obszańska w rozmowie z Jędrzejem Morawieckim, reporterem, publicystą, literaturoznawcą, socjologiem, znawcą Rosji - który od lat podróżuje w najdalsze jej zakątki i opisuje rzeczywistość oraz zachodzące w tym kraju złożone procesy. Rosja ostatniej dekady to rozkwit nacjonalizmów, radykalizacja postaw, represje wobec niepokornych. Bohaterowie książki szukają kryjówek albo uciekają, trafiając do klinik psychiatrycznych, obozów dla uchodźców, wreszcie do strefy działań wojennych.
Radio Świat 07.03.22, 13’
Bezpieczeństwo nuklearne
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
My z Wami 07.03.22, 25’
#5
Agresja na Ukrainę 07.03.22, 14’
O pomocy psychologicznej
Dla nich to trauma i stres – ucieczka z kraju ogarniętego wojna. Uchodźcy z Ukrainy mogą w Polsce liczyć na pomoc psychologów i terapeutów. Co chcieliby im powiedzieć? Jakie uczucia w sobie mają? O tym w rozmowie z Radiem 357 Zoriana Varenia, którą już Państwo poznali i której udało się w ubiegłym tygodniu uciec wraz z mamą z zaatakowanego przez armię rosyjską Kijowa. Rozmawia z nią Izabela Woźniak.
Na dachu świata 06.03.22, 117’
Wydanie specjalne: Ukraina
Czy pada mit potęgi rosyjskiej armii? Co zrobi Łukaszenka? Do tego łączenia z ukraińskimi miastami i najnowsze komentarze. Intensywne 2 godziny o sytuacji międzynarodowej. Specjalne wydanie "Na dachu świata" poprowadzą: Michał Żakowski i Zoriana Varenia. Zoriana to ukraińska politolożka z Kijowa, która relacjonowała na naszej antenie pierwsze dni wojny. W studiu goście: dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Jan Mikruta - Polsat News, współprowadzący magazyn Dzień na Świecie.
Przysobocie 05.03.22, 60’
Spojrzenie na przyszłość
Krystian Hanke rozmawia z Juliuszem Kaszyńskim i Michałem Gąsiorowskim.
Przeglądarka 05.03.22, 61’
Obserwowanie wojny w sieci
O obserwowaniu wojny w sieci Gabriela Darmetko rozmawia z dr Karoliną Małagocką, specjalistką ds. cyberbezpieczeństwa na wiele interesujących tematów: Czym jest i do czego Rosja może wykorzystać deepfake?; Jaki wpływ mapy Google mogą mieć na bezpieczeństwo?; Na ile można odciąć rosyjskie społeczeństwo od informacji?; Dlaczego niektóre działania Anonymous, choć w szczytnym celu, mogą okazać się dla nas groźne?; Jak bardzo Starlink pomaga Ukraińcom i czy można odciąć Europę od internetu?
W cztery oczy 04.03.22, 60’
Gość: Roman Korbut
Roman Korbut - Polak, i Ukrainiec, z okolic Żytomierza. Od 2011 roku w Polsce. Aktywista, społecznik. Porozmawiamy o relacjach między Polakami i Ukraińcami - o tym jak dynamicznie zmieniają się od kilku lat i jak wyglądają teraz. O tym, jak pomagać Ukrainie i Ukraińcom. Również o relacjach Ukrainy i Rosji. Rozmowa Michała Olszańskiego.
My z Wami 04.03.22, 25’
#4
Agresja na Ukrainę 04.03.22, 7’
Projektantki i projektanci dla Ukrainy
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki buduje bazę osób i firm z branż kreatywnych, które oferują pomoc w znalezieniu pracy osobom dotkniętym skutkami inwazji Rosji na Ukrainę. Łączymy się z Kacprem Kępińskim, który opowiada o tym, jak możemy zaangażować się w akcję.
Agresja na Ukrainę 04.03.22, 6’
O pomocy na miarę możliwości
Rozmowa z Kasią Błażejewską-Stuhr, która gościła ukraińska rodzinę pochodzenia afgańskiego, a dziś przygotowuje przestrzeń by przyjąć kolejnych uciekających z Ukrainy. O sposobach na pomoc, tych małych i dużych z Kasią, która łączy się z dyżuru w punkcie kryzysowym, rozmawia Mateusz Fusiarz.
Agresja na Ukrainę 04.03.22, 7’
Młodzieżowy Klub Ratowniczy wysyła apteczki do Ukrainy
Młodzieżowy Klub Ratowniczy w Radomiu wysłał ponad 250 specjalnych apteczek taktycznych za naszą wschodnią granicę. Łączymy się z Michałem Gradowskim, radomskim licealistą i założycielem klubu ratowniczego.
Agresja na Ukrainę 03.03.22, 11’
gen. Jarosław Stróżyk
W rozmowie z Justyną Mączką generał Jarosław Stróżyk, generał wywiadu, dyplomata, ekspert do spraw bezpieczeństwa.
Agresja na ukrainę 03.03.22, 11’
Igor Hnydyn
W Popołudniówce Igor Hnydyn, współzałożyciel Lwowskiej Szkoły Jazzu i muzyki współczesnej Wydziału Jazzu Lwowskiej Akademii Medycznej, dzisiaj pomagający swoim rodakom uciekającym przed wojną.
Radio Świat 03.03.22, 14’
Czy sankcje zatrzymają Rosję?
Agresja na Ukrainę 03.03.22, 7’
Petro Znak "Woroszok"
W popołudniówce Petro Znak pseudonim Woroszok, z ochotniczego batalionu walczącego w Kijowie.
Popołudniówka 357 03.03.22, 120’
Podsumowanie dnia
My z Wami 03.03.22, 24’
#3
Legenda o powstaniu Kijowa. Podstawowe "pomocowe" zwroty w języku ukraińskim. Rozmowa z Ivanną Kyliushyk (Ukraiński Dom w Warszawie / Український дім у Варшаві/Fundacja "Nasz Wybór").
Ranek 03.03.22, 190’
Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie
Agresja na Ukrainę 03.03.22, 13’
Czy rosyjscy oligarchowie odczują sankcje?
Rozmowa z mecenasem Tomaszem Hatylakiem - ekspertem do spraw doradztwa i prowadzenia kwestii majątkowych zamożnych rodzin i klientów prywatnych na całym świecie.
Agresja na Ukrainę 03.03.22, 4’
Pomoc dla uchodźców z niepełnosprawnościami
Materiał Justyny Godz
Agresja na Ukrainę 03.03.22, 9’
Jak na przeciętnych obywateli Rosji wpływają sankcje?
Czy sankcje są odczuwalne dla przeciętnego Rosjanina? Materiał Izy Woźniak.
Agresja na Ukrainę 03.03.22, 7’
Jak wydarzenia komentuje się w mediach amerykańskich?
Łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką Radia 357 w Los Angeles.
Plac na rozdrożu 02.03.22, 60’
Polacy pomagają Ukraińcom
Można to nazwać „pospolitym ruszeniem”. Jedni szykują paczki z odzieżą, artykułami spożywczymi i zabawkami. Inni jadą na naszą wschodnią granicę, by przewieźć Ukraińców w głąb Polski. Jeszcze inni ofiarowują nawet swoje mieszkanie. Polacy z wielkim zaangażowaniem pomagają uciekającym przed wojną Ukraińcom. Ewa Świerżewska również o tym jak pomagać skutecznie i długofalowo.
Radio Świat 02.03.22, 10’
Czy Chiny mogą być mediatorem w tym konflikcie?
Audycja Ernesta Zozunia.
Agresja na Ukrainę 02.03.22, 6’
W walce z dezinformacją
Jak ustrzec się przed nieprawdziwymi informacjami? Grzegorz Sajór w rozmowie z Pawłem Ellerikiem, ekspertem IT z firmy Lexdigital.
Agresja na Ukrainę 02.03.22, 3’
Co ze zwierzętami?
O tym co dzieje się za wschodnią granicą ze zwierzętami z Ewą Leszczyńską, z Fundacji Przyjaciel Zwierz.
Agresja na Ukrainę 02.03.22, 8’
Chcemy pomóc Polskiej Misji Medycznej
Łączymy się z Dorotą Zadrogą z Polskiej Misji Medycznej.
Popołudniówka 357 02.03.22, 120’
Podsumowanie dnia
Prowadzenie: Ernest Zozuń.
My z Wami 02.03.22, 27’
#2
Administracyjny podział i sąsiedzi Ukrainy. Nazwy największych miast polskich i ukraińskich. Rozmowa z Krzysztofem Majem, wicemarszałkiem Dolnego Śląska, o tym jak pomagać.
Agresja na Ukrainę 02.03.22, 18’
Jak Rosjanie reagują na wojnę i sankcje?
Aleksander Gurianow, Szef sekcji polskiej Rosyjskiego Memoriału.
Agresja na Ukrainę 02.03.22, 8’
Jakub Górnicki, Kijów
Łączymy się z Kijowem, z Jakubem Górnickim reporterem "Outriders"
Agresja na Ukrainę 02.03.22, 10’
Piotr Pogorzelski
Piotr Pogorzelski (Telewizja Biełsat, były korespondent w Ukrainie)
Plac na rozdrożu 01.03.22, 60’
Rozmowy o sprawach wschodnich
Radio Świat 01.03.22, 10’
gość: Wojciech Konończuk OSW
Agresja na Ukrainę 01.03.22, 6’
Lesya Vakulyuk, Kijów
Lesya Vakulyuk, dziennikarka Ukraina 24
Popołudniówka 357 01.03.22, 121’
Podsumowanie dnia
My z Wami 01.03.22, 21’
#1
Skąd się wzięła Ukraina - kontekst historyczny. Podstawowe "pomocowe" zwroty w języku ukraińskim. Rozwiejemy również wątpliwości na temat zwracania się do Ukraińców po rosyjsku.
Ranek 01.03.22, 193’
Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie
Agresja na Ukrainę 01.03.22, 15’
Ołeh Biłecki, Kijów
O sytuacji w Kijowie opowiada Ołeh Biłecki, Bielsat
Agresja na Ukrainę 01.03.22, 14’
Maksymilian Dura, Defence 24
Na Ukrainę wysyłana jest broń z całej Europy, czy Ukraińcy są przeszkoleni w jej używaniu? - Maksymilian Dura, Defence 24
Agresja na Ukrainę 01.03.22, 8’
Andrzej Rudke
Andrzej Rudke opowiada co dzieje się na granicy polsko-ukraińskiej.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 5’
Jak nie wpadać w pułapkę dezinformacji?
Gościem Grzegorza Sajóra jest Paweł Ellerik, ekspert IT z firmy Lexdigital.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 12’
Vitalii Mazurenko
Gościem Ernesta Zozunia jest Vitalii Mazurenko z portalu “Obserwator Międzynarodowy”, ekspert w dziedzinie praw człowieka i relacji polsko-ukraińskich.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 6’
O tym jak staramy się pomóc
Materiały naszych reporterów o tym jak pomagają Polacy.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 5’
Bartosz Dudek, Berlin
Komentarz Bartosza Dudka, kierownika Redakcji Polskiej Deutsche Welle.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 10’
Nie dajmy się Rosji przestraszyć
Gościem Popołudniówki 357 jest dr Łukasz Kulesa z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 4’
Olena Sheremet, Kijów
Co dzieje się w Kijowie? I jaka panuje atmosfera wśród mieszkańców? Łączymy się z Oleną Sheremet, polsko-ukraińską tłumaczką, która przebywa w Kijowie.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 7’
Ks Wojciech Stasiewicz, Charków
Popołudniówka 357 28.02.22, 121’
Podsumowanie dnia
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 22’
Zoriana Varenia, Warszawa
Spotkanie w studiu z Zorianą Varenią, której udało się uciec z Kijowa.
Ranek 28.02.22, 190’
Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie
Prowadzenie: Marcin Łukawski.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 2’
Wanda Traczyk- Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego
Komentarz Wandy Traczyk-Stawskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego, na temat wojny w Ukrainie.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 19’
O cyberwojnie
Gruba hakerów Annonymous wyrusza na cyberwojnę. Rozmowa z ekspertem do spraw bezpieczeństwa Marcinem Majem (Niebezpiecznik.pl)
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 7’
Czy uchodźcy z Ukrainy znajdą pracę w Polsce?
Czy uchodźcy z Ukrainy znajdą pracę w Polsce? Materiał Izy Woźniak.
Agresja na Ukrainę 28.02.22, 12’
Piotr Pogorzelski
W Ranku łączymy się z Piotrem Pogorzelskim (Telewizja Biełsat, były korespondent w Ukrainie) który opowie o bieżącej sytuacji za naszą wschodnią granicą.
Agresja na Ukrainę 27.02.22, 37’
"Planeta Piołun" spotkanie z Oksaną Zabużko
Rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z autorką książki „Planeta Piołun”, wybitną ukraińską pisarką, poetką i eseistką, Oksaną Zabużko. O twórczości i sytuacji na Ukrainie w audycji "Książki. Lubię to!"
Na dachu świata 27.02.22, 119’
Ukraina, ale nie tylko
Co Zachód przeoczył, że ta wojna w ogóle się rozpoczęła? Czy na Kremlu trwa walka o władzę? Dlaczego oligarchowie milczą? Skąd u Putina denazyfikacja i demilitaryzacja UA? Goście: Zbigniew Parafianowicz, Agnieszka Bryc, Paweł Reszka, Jakub Mielnik, Łukasz Fyderek
Agresja na Ukrainę 27.02.22, 13’
Jak pomóc? Helena Krajewska - PAH
Agresja na Ukrainę 26.02.22, 6’
Piotr Andrusieczko, Kijów
Łączymy się z Kijowem, z Piotrem Andrusieczko.
Agresja na Ukrainę 26.02.22, 8’
Porozmawiajmy o pomocy
Gośćmi Ernesta Zozunia są Piotr Bystrianin, prezes Fundacji Ocalenie i Anna Choszcz-Sendrowska Stowarzyszenie Wioski Dziecięce Sos.
Agresja na Ukrainę 26.02.22, 8’
gość: Marta Jaroszewicz
Gościem Ernesta Zozunia jest Marta Jaroszewicz, Ośrodek Badań nad Migracjami.
Agresja na Ukrainę 26.02.22, 4’
Maria Kornaga, Rzeszów
Wojna na wschodzie zjednoczyła Polaków. Każdy chce pomagać tak jak może i potrafi. Relacja z Rzeszowa przygotowana przez Marię Kornagę.
Agresja na Ukrainę 26.02.22, 4’
Materiały radiowe i telewizyjne, Moskwa
Ernest Zozuń w przeglądzie moskiewskich materiałów radiowych, telewizyjnych i prasowych.
Agresja na Ukrainę 26.02.22, 7’
Leszek Krawczyk, USA
Leszek Krawczyk, korespondent Radia 357 w USA.
Agresja na Ukrainę 26.02.22, 6’
Andrzej Rudke, Hrebenne
Relacja Andrzeja Rudke z przejścia granicznego w Hrebennem.
Agresja na Ukrainę 26.02.22, 8’
Patryk Michalski WP
Łączymy się z Kijowem, z wysłannikiem Wirtualnej Polski, Patrykiem Michalskim.
Popołudniówka - wydanie specjalne 26.02.22, 60’
Podsumowanie dnia
W sobotnie popołudnie spotyka się z Państwem Ernest Zozuń, by razem z korespondentami na całym świecie relacjonować to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich godzin.
Przeglądarka 26.02.22, 60’
O rosyjskiej propagandzie w internecie
Gabi Darmetko rozmawia z ekspertami serwisu Demagog.pl - Marcelem Kiełtyką i Pawłem Terpiłowskim.
Reportaż 25.02.22, 18’
Dzień, w którym rozpoczęła się wojna
Saszę obudził dźwięk bomby. Lita o zdarzeniach wczorajszego dnia dowiedziała się w pracy, w Warszawie. Martwi się o rodzinę, która uciekła z Kijowa. Zoriana musiała odwołać ślub. Próbowała przebić się przez korki, by zaopatrzyć się w benzynę i jedzenie. Lesia jest w Warszawie, ale myśli o rodzinie ze Lwowa i okolic. Ich dom jest teraz ruiną. To był trudny dzień, w którym zaczęła się wojna. Agnieszka Szwajgier i Beata Kwiatkowska ze wsparciem całego zespołu reporterów Radia 357 przygotowały reportaż o wydarzeniach z 24 lutego.
Radio Świat 25.02.22, 12’
gość: Maria Domańska (OSW)
Rozmowa Ernesta Zozunia z Marią Domańską z Ośrodka Studiów Wschodnich o wojnie w Ukrainie.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 7’
Relacja z przejścia granicznego w Korczowej
Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji tylko od wczoraj granicę przekroczyło 56 tysięcy osób. Z przejścia w Korczowej, na granicy polsko-ukraińskiej łączy się z radiem 357 Milena Bobrowska, reporterka Polsat News.
Dobre notowania 25.02.22, 11’
Rynek i giełdy po rosyjskiej agresji na Ukrainę
Rozmowa Pawła Sołtysa z Piotrem Kuczyńskim.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 3’
Skąd panika na stacjach benzynowych?
Materiał Tomasza Jeleńskiego.
Popołudniówka w piątek 25.02.22, 187’
Łączymy się z Ukrainą
Wydanie "Popołudniówki" poświęcone wojnie w Ukrainie. A w niej m.in.: reportaż "Dzień, w którym rozpoczęła się wojna" Agnieszki Szwajgier i Beaty Kwiatkowska ze wsparciem całego zespołu reporterów Radia 357; spotkanie z Anastazją, której udało się uciec z Ukrainy i przybyć do naszego studia; Tomasz Jeleński o panice paliwowej; specjalne wydanie „Radio Świat” Ernesta Zozunia z Marią Domańską (OSW) oraz informacje o zbiórkach dla Ukrainy. Zaprasza Kuba Strzyczkowski.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 11’
O losie tych, którzy uciekają z Ukrainy
W studiu Anastazja Litwiniuk, muzyk jazzowy, mieszkanka Lwowa, która uciekła z Ukrainy.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 8’
Zoriana Varenia, Kijów
Przejmująca relacja Zoriany Varenii, która po prawie dwudziestu czterech godzinach, czeka na granicy między Ukrainą a Przemyślem.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 9’
Przegląd ukraińskiej prasy
O czym informują media ukraińskie? Piotr Pogorzelski w przeglądzie prasy.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 13’
Jakie scenariusze są realne?
W Ranku Marcin Łukawski łączy się z byłym ambasadorem Polski w Ukrainie, Janem Piekło.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 7’
Pomoc uchodźcom
Polska szykuje się na falę uchodźców z Ukrainy po wczorajszych atakach Rosji. Coraz więcej Ukraińców decyduje się na ucieczkę do Polski. Materiał Izy Woźniak.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 10’
Oleh Biłecki, Kijów
Dzisiejszą sytuację z Kijowa relacjonuje Oleh Biłecki (Ukraina 24) ukrywający się na stacji metra.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 15’
O działaniach zbrojnych rosyjskiej armii
Głos w sprawie działań wojskowych zabiera generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych.
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 10’
Ołeh Biłecki, Kijów
Agresja na Ukrainę 25.02.22, 7’
Jak reaguje świat na wydarzenia w Ukrainie?
W Poranku łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką radia 357 w Los Angeles. Żaneta opowie jaka jest reakcja USA na wydarzenia w Ukrainie.
Plac na rozdrożu 24.02.22, 60’
Podsumowanie dnia
Wojna w Europie? Wkroczenie wojsk do republik? Operacja pokojowa? Agresja na Ukrainę? Dziś padło wiele nazw. Dotarło wiele informacji. Przez cały dzień dbaliśmy o to, żeby każde słowo było rzetelne i nie niosło za sobą przekłamań. Rosyjskie wojska są na terytorium Ukrainy i prowadzą działania militarne. Zagrożona jest suwerenność i integralność terytorialna naszego wschodniego sąsiada. Środowisko międzynarodowe reaguje jednoznacznie - będą najtwardsze sankcje w historii. W specjalnym wydaniu „Placu na rozdrożu” Kuba Benedyczak i Ernest Zozuń podsumowują dzień - dzień grozy, bólu, lęku, smutku i złości.
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 5’
2022.02.24 - 19:00
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 3’
Jak możemy pomóc?
Daga Gregorowicz wracając z protestu w Poznaniu łączy się z Justyną Mączką i Ernestem Zozuniem. Podpowiada co możemy robić dalej, jak wspierać i reagować na to co dzieje się za wschodnią granicą.
Popołudniówka 357 24.02.22, 126’
Łączymy się z Ukrainą
Specjalne wydanie Popołudniówki poprowadzili Justyna Mączka i Ernest Zozuń.
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 13’
Mentalność Putina
Gościem Popołudniówki 357 jest Arleta Bojke, dziennikarka, autorka książki "Władimir Putin. Wywiad, którego nie było".
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 5’
Protesty przeciw rosyjskiej argesji
Protest przed rosyjską ambasadą w Warszawie obserwował Tomasz Jeleński
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 4’
Anastazja Litwiniuk, Lwów
Przy telefonie Anastazja Litwiniuk, która rano uciekła ze Lwowa.
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 11’
gość: Marek Świerczyński
Marek Świerczyński, ekspert do spraw wojskowości z "Polityka Insight " gościem popołudniowej audycji.
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 4’
2022.02.24 - 18:00
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 7’
Ołeh Biłecki, Kijów
Wojska rosyjskie są na przedmieściach Kijowa. Jak w tej chwili wygląda sytuacja? Opowie Oleh Biłecki, dziennikarz Ukraina 24. Ernest Zozuń i Justyna Mączka nakreślą najnowsze doniesienia.
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 5’
Maria Herheliuk, Kijów
Maria Herheliuk, pracującą dla lokalnego ukraińskiego portalu internetowego, relacjonuje co dzieje się w stolicy Ukrainy.
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 5’
2022.02.24 - 17:00
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 9’
gość: prof. Nowak- Far
Profesor SGH i były wiceminister Artur Nowak-Far gościem Popołudniówki 357.
Agresja na Ukainę 24.02.22, 4’
Svita Oleshko, Charków
Jak chronią się mieszkańcy Charkowa? Ernest Zozuń w rozmowie z reżyserką Svitą Oleshko, mieszkającą w Charkowie.
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 8’
Wojna u naszych granic
Od rana z niepokojem obserwujemy doniesienia ze wschodu. Jak ten kryzys rozwijał się dziś opowiada Andrzej Rudke.
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 4’
2022.02.24 - 16:00
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 5’
2022.02.24 - 15:00
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 4’
2022.02.24 - 14:00
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 5’
2022.02.24 - 13:00
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 4’
2022.02.24 - 12:30
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 4’
2022.02.24 - 11:00
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 5’
2022.02.24 - 10:00
Ranek 24.02.22, 251’
Specjalne wydanie Ranka o sytuacji w Ukrainie
6:05 Marek Siernat, polski dziennikarz w Kijowie; 6:30 Ernest Zozuń; 7:00 - 8:00 Roman Yarchuk, Iwano Frankowsk, Maksymilian Dura, DEFENCE24; 8:10 Zoriana Varenia, Kijów; 8:15 Piotr Żochowski, OSW, ekspert od bezpieczeństwa wewnętrznego; 8:25 Miariia Herheliuk, mieszka w Kijowie; 9:00 - 10:00 Dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), Ołeh Biłecki (dziennikarz Ukraina 24)
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 10’
gość: Ołeh Biłecki
Rozmowa z dziennikarzem Ukraina 24 Ołehem Biłeckim
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 17’
gość: dr Agnieszka Bryc
Marcin Łukawski rozmawia z dr Agnieszką Bryc, specjalistką do spraw Rosji z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 9’
Rozmowa z Mariią Herheliuk
Rozmowa z Mariią Herheliuk, mieszkanką Kijowa
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 13’
Rozmowa z Zorianą Varenią
Marcin Łukawski rozmawia z Zorianą Varenią, mieszkanką Kijowa.
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 13’
gość: Piotr Żachowski
W Ranku łączymy się z Piotrem Żachowskim, ekspertem od bezpieczeństwa wewnętrznego z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 5’
2022.02.24 - 8:00
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 15’
Rozmowa z Maksymilianem Durą
Gościem Marcina Łukawskiego jest Maksymilian Dura, DEFENCE24.
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 10’
Jak Ukraińcy zostali przygotowani na tę sytuację w kraju?
Relacja Ernesta Zozunia.
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 8’
Rozmowa z Romanem Yarchukiem
Roman Yarchuk mieszkający w Iwano-Frankiwsku relacjonuje, co dzieje się na zachodzie Ukrainy. Jak obywatele Ukrainy zostali przygotowani na to, co dzieje się w ich kraju?
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 3’
2022.02.24 - 7:00
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 10’
Operacja wojskowa przeciwko Ukrainie
Ernest Zozuń relacjonuje jak wygląda sytuacja za wschodnią granicą naszego kraju. W środku nocy Rosja rozpoczęła operację wojskową przeciwko Ukrainie.
Agresja na Ukrainę 24.02.22, 4’
Jak wygląda sytuacja w Kijowie? (gość: Marek Sierant)
Jak w tej chwili wygląda sytuacja w Kijowie? Z pierwszą relacją podczas Ranka łączymy się z Markiem Siernatem, polskim dziennikarzem mieszkającym w Kijowie.
Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie 24.02.22, 3’
2022.02.24 - 6:00

Wesprzyj nas

Patronite

Polub nas

v1.3.6