Idź do treści
Dodaj do ulubionych
paulina.kozion@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Paulina Kozion

357 premier teatralnych

W gąszczu nowych spektakli i premier teatralnych Paulina Kozion wybiera te najbardziej godne uwagi i zabiera Państwa na wycieczkę za kulisy. Na antenie w każdą środę ok. 14:30 w paśmie "Taka sytuacja".
22.03.2023, 4’

Chłopaki płaczą

Paulina Kozion
Łzy to męski temat tabu i to z nimi chce się zmierzyć Michał Buszewicz - reżyser i dramatopisarz spektaklu “Chłopaki płaczą”. Spektakl wystawiany na Małej Scenie Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.
15.03.2023, 5’

Genialna Przyjaciólka w Narodowym Starym Teatrze

Paulina Kozion
To historia kobiecej przyjaźni, emancypacji ale i współczesnej kobiecej intuicji. W Narodowym Starym Teatrze w Krakowie - Genialna Przyjaciółka na podstawie słynnej powieści Eleny Ferrante
08.03.2023, 5’

"Alicji Kraina Czarów" w Teatrze Narodowym

Paulina Kozion
8, czy 118 lat, nie ważne. Każdy wiek jest dobry na “Alicję”, a dokładnie na “Alicji krainę czarów” w Teatrze Narodowym w Warszawie. Spektakl muzyczny, z piosenkami autorstwa Sławomira Narlocha, który odpowiada za reżyserię.
01.03.2023, 4’

"Haga" w Teatrze Polskim w Poznaniu

Paulina Kozion
Putin i cała jego wierchuszka staje przed Trybunałem w Hadze. Sen? Myślenie życzeniowe? A może przyszłość? Sztuka Saszy Denisowej “ Haga” jest jak zaklęcie i próba działania w obliczu bezradności.
22.02.2023, 3’

"Arka i Ego" w Teatrze Dramatycznym

Paulina Kozion
Relacja człowiek-zwierzę, ale też czy przede wszystkim człowiek-człowiek. Gdzie jesteśmy w tych relacjach i gdzie podążamy? Takie pytanie stawiają sobie twórcy najnowszej pozycji w repertuarze Teatru Dramatycznego w Warszawie - spektaklu “Arka i Ego”.
15.02.2023, 4’

"Księga raju" w Teatrze Żydowskim

Paulina Kozion
"Księga raju" Icyka Mangera to klasyka literatury jidysz. Po raz pierwszy w Polsce, w Teatrze Żydowskim w Warszawie wystawiona została w języku oryginału.
08.02.2023, 5’

"Tango" w Teatrze Polskim

Paulina Kozion
W Teatrze Polski w Warszawie rok 2023 to rok rocznic: 10. rocznicy śmierci Sławomira Mrożka i 120. rocznicy powstania teatru. Z tej okazji - premiera "Tanga" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.
01.02.2023, 4’

"Znieważeni" w Teatrze Ateneum

Paulina Kozion
W Teatrze Ateneum w Warszawie - monodram “Znieważeni” według Sandora Maraia. Na scenie Dariusz Wnuk, reżyseruje Przemysław Bluszcz. To adaptacja teatralna powieści z połowy ubiegłego wieku i to takiej, którą czyta się jak współczesną.
doładowanie ...