Idź do treści
krzysztof.tubilewicz@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Krzysztof Tubilewicz

Od czasów wczesnonastoletnich zauroczony radiem. Od paru wiosen w intensywnym związku z nim. Jak w każdym związku - najważniejszy jest ogień. Z taką paką Mistrzów po tej samej stronie "sitka"... jestem o niego spokojny. Większość z Was - słuchaczy - do nowego najlepszego radiowego adresu na świecie przyciągnęli Właśnie Oni. Jest taki plan, żeby Ich audycje były jak długie, przyjemne loty. Ten plan przewiduje też to, że mam Wam zapewnić krótkie, miękkie i przyjemne międzylądowania. Żebyście byli na bieżąco z tym, co dookoła:) Skąd jestem? Jeśli miałoby to zabrzmieć jak najlepiej dla radiofila - urodziłem się w tym samym mieście, co Marek Niedźwiecki.
03.12.2022, 119’

Spotkanie z Joanną Kołaczkowską

Sobota i Gomora

Po serii spotkań z muzykami, dziennikarzami a także aktorami i youtuberami przyszedł czas na… hrabinę. Hrabinę polskiej sceny kabaretowej, czyli Joanna Kołaczkowska. Krzysztof Tubilewicz i Antoni Grudniewski od kilku dni czują więc nawracające uczucie niepokoju… Nie sposób zliczyć jej artystycznych wcieleń. Nie sposób również nie śmiać się słuchając tego, co ma do powiedzenia przy okazji każdego z występów. Jednak pozostaje pytanie, czy dziś będzie równie zabawnie? Zapytamy na pewno o dobry sposób na podryw. Liczymy również na Państwa telefoniczny udział, bo trzy głowy mogą okazać się niewystarczające….
26.11.2022, 120’

#10 Karol Paciorek

Sobota i Gomora

Rzadko kiedy odpowiada na pytania. Zazwyczaj je zadaje. Tym sposobem nieodwołalnie zmienił historię polskiego internetu goszcząc w swoim studiu wszystkich ważnych kandydatów na urząd prezydenta. Choć jak pokazują ostatnie wydarzenia - do urzędującego prezydenta nie trudno się dodzwonić. Interesuje się wszystkim, a jego wentylem jest kanał "Lekko stronniczy" Na co dzień rozmawia ze swoimi gośćmi na kanale "Imponderabilia". I nie ma osoby, która w ramach tej formuły nie znalazłaby czegoś dla siebie. Gościem Soboty i Gomory był Karol Paciorek.
21.11.2022, 120’

Wspomnienie

Michael Hutchence

19.11.2022, 120’

#9 Maciej Jabłoński i dobre pierwsze wrażenie

Sobota i Gomora

Dziś Krzysztof w wydaniu solo... Radio 357 odwiedzi zapowiadany już - jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Kojarzący się ze sportowymi emocjami i nienaganną dykcją. Wszechobecny w filmach, audiobookach i reklamach. Uczy również wystąpień publicznych - Maciej Jabłoński. W wigilię pierwszych mundialowych rozgrywek na pewno nie zabraknie pytań związanych z "piłeczką"; wspomnień, anegdotek i docierania do meandrów pracy telewizyjnego dziennikarza sportowego.
12.11.2022, 119’

#8 Artur Rawicz i o jeden krok za dużo

Sobota i Gomora

Rozmawiał już niemal z każdym, kto muzycznie miał lub ma coś do powiedzenia w Polsce. Dziś Sobotę i Gomorę nawiedzi Brutal Wieczorową Porą - Artur Rawicz! Zapytamy go o trzeszczące tryby polskiego przemysłu muzycznego, którym przygląda się od lat. Będziemy pytać o każdy moment, kiedy poczuł, że jego gość *(lub on sam) wykonał przysłowiowy jeden krok za dużo... Ale zabawnie też będzie!
05.11.2022, 119’

#7 Michał Olszański i pytania, na które nie ma dobrej odpowiedzi

Sobota i Gomora

Ponieważ naprzeciwko nas zasiadł naprawdę wytrawny gracz, poleciała w jego stronę największa w dotychczasowej, krótkiej i burzliwej historii Soboty i Gomory liczba podkręconych piłek. Niska temperatura na Szrenicy to przy tym pikuś. Dlaczego posądzał kolegów z pracy, że ukradli mu ciasto jagodowe? Dlaczego po przegranym meczu na prowadzonej przez niego konferencji zabrakło piłkarzy? Czy chciałby jeszcze przeprowadzić wywiad z papieżem Franciszkiem? Które rozmowy nie dają mu spokoju?
02.11.2022, 120’

Wieczorne granie z duszą

Heblem i soulą

Zastępczy duet, jakiego jeszcze nie było. Na pewno nie po tej samej stronie mikrofonu! Wierni słuchacze audycji "Chlebem i Soulą" odnotowali już, że głównodowodząca dzieliła się ostatnio wrażeniami z koncertów, i to nie sama. Również dziś - obecna nie tylko duchem i energią, ale także fizycznie i głosowo - w studiu pojawi się nasza realizatorka Julia Nowaczyńska, która wraz z Krzysztofem Tubilewiczem dokona przeglądu tego, co mieści się w ramach szerokich chlebowo-soulowych koncepcji. Będzie oldschoolowo, oby nie czerstwo...
29.10.2022, 119’

#6 Olga Drenda i szkoła sprzed lat

Sobota i Gomora

Ostatnio budzi się w nas coraz to więcej nostalgii… Ale nie takiej smutnej, raczej twórczej. Były już pierwsze randki, wycieczki szkolnej, ale nie było nic o szkole… Jakie były pierwsze szkolne wspomnienia? Czy doskwierały subkultury, a może ich brak? Jak wspominać jednocześnie nie wpadając w filozofię pt. "kiedyś to było"? Opowiada Olga Drenda - autorka "Duchologii", pisarka, felietonistka, antropolożka.
26.10.2022, 179’

Zaprasza Krzysztof Tubilewicz

Taka sytuacja

Zastępowy Katarzyny Borowieckiej - Krzysztof Tubilewicz zaprasza na krótką wycieczkę po Łodzi. To będzie historia o grupie znajomych, którzy kilka lat temu postanowili otworzyć kino. To był nieco szalony pomysł, który trafił na zdecydowanie szalone czasy, ale i tak - udało się prowadzić to miejsce wielokrotnie dłużej - niż ktokolwiek przypuszczał. O łódzkim Kinie Bodo opowie jeden z jego założycieli - Wojciech Wojtaszczyk. W "Takiej Sytuacji" ukraiński stand-up. To brzmi niewiarygodnie, ale jednym z takich występów była Aleksandra Rutkowska z Grupy Reporterskiej Outriders. W Radiu 357 opowie nam o swoich wrażeniach. Po 15.00 Obszary Obszany. A tu spotkanie z Polą ESTHER - fotografką, artystką multimedialną, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Jej fotografie są publikowane w wielu magazynach na świecie. Artystka wystawiała swoje prace w muzeach i galeriach w Polsce, Francji, Bułgarii, Niemczech, Chinach i Stanach Zjednoczonych oraz współpracowała przy projektach z Beyonce, Blondie, koreańską grupą Big Bang i Lennym Kravitzem. Porozmawiamy o jej wystawie w Polsce, którą możemy zobaczyć w Pop-up Ogrodowa 8 w Łodzi. "Notorious nylons" to wystawa na której artystka prezentuje portrety 15 muz, które zaprosiła do kreatywnego dialogu, do wykonania aktu zakładania rajstop przed kamerą i odpowiedzi na kilka pytań dotyczących kobiecości i tożsamości.
22.10.2022, 119’

#5 Agnieszka Szwajgier i natręctwa, obsesje...

Sobota i Gomora

Okazuje się, że nasza wzięta i nagradzana reportażystka czasami słucha współczesnej muzyki. Też jesteśmy w szoku. A co opowiedziała nam o swoich obsesjach i natręctwach? Co można robić w trakcie montowania reportażu, a czego absolutnie unikać? Harder, better, faster, stronger i nie tylko.
20.10.2022, 120’

Pershing tańczy

Wierność w stereo

tancbuda lekcew. «podrzędny lokal rozrywkowy z miejscem do tańca» (za słownikiem PWN). Zaprasza Krzysztof Tubilewicz.
15.10.2022, 120’

#4 Tomasz Smokowski i szkolne wycieczki

Sobota i Gomora

Umówmy się - klasowe wyjazdy były esencją szkolnego życia i potrafiły dostarczyć nam więcej wspomnień niż lata spędzone przy tablicy. Jak to wyglądało w przypadku Tomka Smokowskiego? Co wydarzyło się z pewną tylną szybą pewnego autokaru i dlaczego? Czym różnią się szkolne wycieczki w Polsce i Francji? Jaką muzykę przyniósł do nas dziennikarz sportowy? Posłuchajcie!
08.10.2022, 119’

#3 Radomir Wit i muzyczny motyw kłamstwa

Sobota i Gomora

Dziś od kuchni - wielka polityka i sejmowe korytarze. I nasz gość, który czuje się w nich jak ryba w wodzie. Czy naprawdę to najbardziej "sexy" gałąź dziennikarstwa, jaką można sobie wyobrazić? Tym razem od kuchni – wielka polityka i sejmowe korytarze. I nasz gość, który czuje się w nich jak ryba w wodzie. Czy naprawdę to najbardziej „sexy” gałąź dziennikarstwa, jaką można sobie wyobrazić? Plecy którego polityka ogląda najczęściej? Gdzie widzi się za dziesięć lat? Później przekrojowo - od Milli Vanilli po Rage Agains The Machine.
05.10.2022, 180’

Dzień Patrona

Taka sytuacja

W "Takiej Sytuacji" ugości Państwa sobotni duet - Antoni Grudniewski i Krzysztof Tubilewicz. Ale piąty października to nie byle jaki dzień - to Dzień Patrona. W związku z tym będziemy podsumowywać akcję sadzenia Lasu 357. Na naszej antenie pojawią się Patroni, którzy opowiedzą Państwu swoje niezwykłe historie zakupu... Pod nieobecność Katarzyny Borowieckiej nie zabraknie wątków filmowych. W drugiej godzinie audycji Gabi Darmetko z zapowiedzią najnowszego odcinka podcastu "Szalony Świat". Po godzinie 15:00 w studiu zamelduje się Agnieszka Obszańska, która opowie o Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu.
01.10.2022, 119’

#2 Mrozu i polskie koleje

Sobota i Gomora

Mrozu zamknie ten rok z setką koncertów na karku. Tym bardziej cieszymy się, że znalazł czas i siły dla nas! Wystarczy mu totalne inferno, które zgotował na tegorocznym Męskim Graniu niejako z tylnego fotela? A może myśli o MGO 2023? O hymnach, teledyskach, i pierwszych skrzypcach? Jeśli tak, to jak zareagowałby na propozycję zagrania w podwrocławskim Mrozowie...? Oprócz tego "Nobody But Me" i "Konduktorka PKP" jako muzyczne świadectwa amplitudy emocji, jaką mogą ze sobą nieść podróże polskimi kolejami... Bo taki był nasz motyw. Posłuchajcie!
24.09.2022, 120’

#1 Paweł Domagała i pierwsza randka

Sobota i Gomora

Jak wyglądają domówki Pawła Domagały? Dlaczego oświadczyny na jego koncercie poszły źle? I co go łączy z Bradem Pittem? Poza tym "Don't go", "Why can't we be friends" i inne utwory, które możemy - choć nie chcemy - kojarzyć z pierwszą randką.
10.09.2022, 60’

#56

Route 357

Zdecydowanie zakończymy lato i zakończymy pewną epokę. W programie także wyprawa w kosmos, wizyta u urologa... i podróż kolejowa, z przesiadką. Państwo mają bilety?
25.08.2022, 120’

Zaprasza Krzysztof Tubilewicz

Wierność w stereo

Pierwsza godzina - plażowa, różowa i roztańczona. Proszę uważać odtwarzając ją w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Druga - mroczna i zdecydowanie bardziej "wierna". Polecam obie! ~Krzysztof.
24.08.2022, 60’

50. rocznica szachowego meczu stulecia

Plac na rozdrożu

Pół wieku temu odbył się szachowy mecz stulecia. Przy szachownicy usiedli Amerykanin Bobby Fischer i broniący tytułu Rosjanin Borys Spasski. Nigdy wcześniej ani nigdy później - szachy nie skupiły na sobie takiej uwagi, a pojedynek w ramach rywalizacji szachowej, czy szerzej - sportowej - nie nabrał takiej symboliki - oczywiście w kontekście zimnej wojny. Nigdy więcej, w tej pięknej grze, nie pojawił się mistrz, będący tak blisko definicji szalonego geniusza. Szachownice nie będą potrzebne. Mamy nadzieję, że będzie to audycja dla wszystkich lubiących niesamowite historie! Te rzeczy - działy się naprawdę, a scenarzyści "Gambitu Królowej" z biografii Fischera czerpali całe fragmenty. W Placu na rozdrożu kilku bardzo ciekawych gości, m.in. Garry Kasparov oraz żyjący świadkowie tamtych wydarzeń. Uda nam się również na chwilę skoczyć na Islandię . Zaprasza Krzysztof Tubilewicz.
20.08.2022, 120’

#53

Route 357

Poprzednio popisywał się Samuel L. Jackson, a tym razem - śpiewająco poleca się Bruce Willis. Ale także Nanga, Marvin Gaye, Danzig i Mrozu... Świętujemy urodziny Roberta Planta!
30.07.2022, 120’

#50

Route 357

Ponownie zastępstwo. Słyszeli kiedyś Państwo śpiewającego Samuela L. Jacksona? Co łączy fanów Depeche Mode i fanki Florence + The Machine? Wystąpią także: John Frusciante, Chelsea Wolfe i Morphine!
23.07.2022, 119’

#49 Odcinek w kowbojkach

Route 357

Prowadzenie: Krzysztof Tubilewicz. Johnny Cash, Tom Waits, Lera Lynn i inni. Audycja zawiera spore ilości piochu!
02.06.2022, 48’

Single z Żoliborza - wydanie specjalne

Depeche Mode

Opowieść o muzyce, emocjach, wspomnieniach związanych z Depeche Mode. Zapraszają Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach i Krzysztof Tubilewicz.
02.06.2022, 21’

Fletch: uprzejmy księgowy

Depeche Mode

Nazywany przez niektórych “uprzejmym księgowym”, wiódł na pozór spokojne i uporządkowane życie. Na scenie trzymał się na uboczu tak bardzo, że w sieci można wręcz znaleźć filmiki pod tytułem “Co właściwie robi Andy Fletcher?”. W rzeczywistości był niezwykle ważną postacią w zespole. Na opowieść o Andym Fletcherze zaprasza Krzysztof Tubilewicz.
24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 19:00

Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie

24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 18:00

Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie

24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 17:00

Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie

24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 16:00

Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie

24.02.2022, 5’

2022.02.24 - 15:00

Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie

24.02.2022, 4’

2022.02.24 - 14:00

Serwis informacyjny o sytuacji w Ukrainie

05.12.2021, 142’

Nauki przyrodnicze na pierwszym planie

Patronautyka

11.10.2021, 60’

Czy żyjemy w czasach internetowego Dzikiego Zachodu?

Plac na Rozdrożu

Sygnalistka poinformowała, że algorytmy Facebooka promują treści negatywne i kontrowersyjne, żeby zwiększać zasięgi i angażować mocniej swoich użytkowników. Co to dla nas oznacza? Jak wpływa na nasz sposób komunikacji?
27.09.2021, 62’

Domek z kart

Plac na Rozdrożu

Domek z kart - wersja polska, czyli o stykach polityki i dziennikarstwa. Czy rzeczywiście powinno nas dziwić to, że politycy i dziennikarze spędzają wspólnie prywatny czas? Gdzie - jeśli w ogóle - jest granica i dla kogo na dłuższą metę taka “symbioza” może się okazać szkodliwa?
08.08.2021, 120’

Nauka dla naszego piękna

Patronautyka

Podkłady, szminki, farby do włosów, kremy, lakiery do włosów - nie wzięły się znikąd. Tym razem opowieść o rozwoju kosmetyków i kosmetologii - ogromnym i pełnym niesamowitych postaci... Skupimy się zwłaszcza na dwóch zapomnianych Polakach, którzy dokonali na tym polu totalnej rewolucji. Rozmawiamy z doktor Katarzyną Pytkowską i pisarką Martą Orzeszyną.
01.08.2021, 120’

Nauka w służbie zdrowiu psychicznemu

Patronautyka

Rozmawiamy o tym co sprawia, że psychiatria i psychologia wciąż bywają wkładane między bajki. To krzywdzące nie tylko dla ekspertów, ale i dla potrzebujących wsparcia. W pierwszej godzinie wizyta w gabinecie doktora Edwarda Krzemińskiego, psychiatry z ponad 50-letnim doświadczeniem. Później psycholog Tomasz Witkowski. Obaj specjaliści nie unikną rozmowy o pewnym konflikcie między swoimi środowiskami. W międzyczasie Paulina, współtwórczyni inicjatywy "Idź Pobiegaj," która również odkłamuje krzywdzące stereotypy.
25.07.2021, 120’

Proekologiczna architektura

Patronautyka

Czy nauka zdąży nas ochronić przed nami samymi na odcinku architektury i budownictwa? Czy zdążymy wynaleźć lub upowszechnić pewne rozwiązania, które sprawią, że nie będziemy masowo budowali w sposób szkodliwy dla siebie i środowiska? Być może odpowiedzi są twierdzące i podają je od dawna fani budownictwa naturalnego. Z jednym takim - Przemysławem Rajem - porozmawiam w pierwszej godzinie audycji. W drugiej - Kamil Białas, twórca portalu whiteMAD, niezwykłego miejsca w sieci, które popularyzuje proekologiczne rozwiązania w architekturze.
24.07.2021, 60’

Biznes wokół samotności

369

Można płacić za przytulanie, za łączenie w pary, za nauczanie podrywania. Może to dobrze? W końcu dzięki pieniądzom jest szansa na lepsze życie, lepszy seks albo jakiekolwiek życie i jakikolwiek seks.
18.07.2021, 127’

Szach Mat

Patronautyka

W zastępstwie Krzysztof Tubilewicz z gośćmi o szachach. Czym były w rozwoju komputerów? Czym komputery stały się dla szachów? Pytamy ponownie o inteligencję - ludzką i sztuczną. W pierwszej godzinie Adam Dzwonkowski z FIDE i Polskiego Związku szachowego. Następnie Marianczello - najpopularniejszy polski szachowy youtuber, który o królewskiej grze opowiada tak, że słuchają go nawet osoby, które w szachy grać nie potrafią. Następnie partia na żywo z Panią Od Szachów - Adrianną Staniszewską. Czy prowadzący da sobie radę?
08.07.2021, 15’

Puszcza Kampinoska

Moje wakacje (tylko w Twoje 357)

O Głównym Szlaku Puszczy Kampinoskiej i historii związanej z jego przebyciem opowiada Krzysztof Tubilewicz.
10.05.2021, 60’

Krzysztof Tubilewicz

Gra zespołowa

doładowanie ...