Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,

Trendbook

Świat zmienia się szybciej, niż nam się wydaje. Nowe trendy zmieniają to jak pracujemy, jak żyjemy, jak kupujemy - a przyszłość często zlewa się z teraźniejszością. Dlatego powstał Trendbook Pulsu Biznesu i Radia 357, czyli multimedialny notes, w którym rozpracowujemy najważniejsze kierunki zmian w naszym otoczeniu, oswajamy je, a pomagają nam w tym goście z najwyższej biznesowej ligi. Gospodarzami cyklu są Paweł Sołtys i Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny Pulsu Biznesu. Trendbook na antenie w czwartki po 14.
01.12.2022, 18’

#6 Inwigilujące maszyny

PROWADZENIE: Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Podglądają, podsłuchują, zapisują dane (oczywiście za naszą pełną zgodą), a potem analizują, wyciągają wnioski i podejmują decyzje. Wszechobecne maszyny i algorytmy, które coraz bardziej programują to jak kupujemy, sprzedajemy i pracujemy. Wizja z Raportu mniejszości? Bynajmniej. To już rzeczywistość tu i teraz. W Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu pojawią się Jowita Michalska, prezeska Digital University, Warsaw Singularity Group oraz Magdalena Kasiewicz, członkini zarządu Microsoft w Polsce. Zapraszają Grzegorz Nawacki (Puls Biznesu) i Paweł Sołtys.
24.11.2022, 19’

#5 Front ESG

PROWADZENIE: Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Za 3 lata największe europejskie spółki czeka duża zmiana - będą one miały obowiązek raportowania, co robią na froncie ESG. Pod tymi trzema literami kryją się wszelkie działania, które firmy wykonują nie dla własnego zysku, ale dla dbałości o środowisko, społeczeństwo i szeroko pojętą uczciwość w zarządzaniu i relacjach z otoczeniem. Ile w tym przyszłościowego, optymistycznego trendu, a ile ściemy? O tym dziś w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu opowiedzą goście Pawła Sołtysa i Grzegorza Nawackiego, redaktora naczelnego PB: Rafał Rudzki, dyrektor ds. ESG w Żabka Group oraz Ewa Janczukowicz-Cichosz, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w LPP.
17.11.2022, 19’

#4 Płatności i bankowość przyszłości

PROWADZENIE: Paweł Sołtys
W tym odcinku będziemy rozmawiać o płatności i bankowości przyszłości - rymuje się? To świetnie. Ale my zajmiemy się prozą bankowego życia i tym, jak z pozoru futurystyczne technologie pomagają zmieniać to jak płacimy już teraz. Będzie też trochę o nowych pomysłach na płacenie przy wykorzystaniu cech biometrycznych i o tym czy mają szanse się przyjąć na naszym gruncie. Gośćmi będą: Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe oraz Maciej Reluga, członek zarządu i główny ekonomista Santander Bank Polska. Rozmowę poprowadzą: Eugeniusz Twaróg, dziennikarz Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys.
10.11.2022, 19’

#3 Zdalność wszystkiego

PROWADZENIE: Paweł Sołtys, Ignacy Morawski,
Jak praca albo nauka - to na mailach i teamsach albo meetach. Jak do psychologa, to teleporada. Zakupy - w apce, zresztą już nie tylko elektronika i ciuchy, ale i te spożywcze. Koncerty - online. Randki. Msze. Wszystko się ucyfrowiło, a przy tym zmieniło (i nadal zmienia) nasze życie i zwyczaje konsumenckie. Zapraszają: Ignacy Morawski, główny ekonomista Pulsu Biznesu oraz Paweł Sołtys. Goście audycji: Katarzyna Kazior, menedżerka e-commerce, założycielka startupu Polka oraz Michał Kramarz, Head Google for Startups CEE.
03.11.2022, 19’

#2 Czy efekt szminki istnieje?

PROWADZENIE: Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
To opisany w teorii ekonomii fenomen: w kryzysie spada sprzedaż bardzo drogich towarów luksusowych, a wzrasta sprzedaż... nie aż tak bardzo drogich towarów luksusowych. Czy więc w branży artykułów luksusowych zacierają ręce myśląc o kryzysie? A może i oni są pod presją? Trendbook Puls Biznesu i Radia 357 w doborowym składzie: Anna Kruk, właścicielka i prezeska autorskiej marki ANIA KRUK oraz Wojciech Sieńczyk, dyrektor Obszaru Wealth Management w Santander Bank Polska - banku, który jest partnerem Trendbooka.
27.10.2022, 20’

#1 Zaciskanie pasa

PROWADZENIE: Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Kryzys u bram, a tak naprawdę już jest, choć jeszcze niewielu go odczuwa. Jakie przyniesie zmiany dla pracowników i menedżerów? Czy postrach wszystkich, czyli (brrr!) CIĘCIA dotyczą wszystkich i wszystkiego? Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys rozmawiać będą o tym z Grażyną Piotrowską-Oliwą, prezeską Grupy Modne Zakupy i członkinią Rady Dyrektorów Grupy Pepco.
doładowanie ...