Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
trendbook@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,

Trendbook

Świat zmienia się szybciej, niż nam się wydaje. Nowe trendy zmieniają to jak pracujemy, jak żyjemy, jak kupujemy - a przyszłość często zlewa się z teraźniejszością. Dlatego powstał Trendbook Pulsu Biznesu i Radia 357, czyli multimedialny notes, w którym rozpracowujemy najważniejsze kierunki zmian w naszym otoczeniu, oswajamy je, a pomagają nam w tym goście z najwyższej biznesowej ligi. Gospodarzami cyklu są Paweł Sołtys i Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny Pulsu Biznesu. Trendbook na antenie w czwartki po 14.
25.05.2023, 17’

Różnorodność się opłaca

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Różnorodność znalazła się na sztandarach tzw. kultury korporacyjnej. Wiele firm uwierzyło w to, że mając w zespołach osoby w różnym wieku, płci, różnych narodowości, może osiągać lepsze wyniki biznesowe. Powstają więc specjalne działy i stanowiska osób, które tworzą polityki różnorodności.

O tym w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu porozmawiamy z ekspertkami, które tematem różnorodności zajmują się od dawna. Naszymi gościniami będą: Marlena Janota, członkini zarządu Santander TFI,Katarzyna Komorowska, partnerka PwC Polska, zespół People & Organisation. Zapraszają Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys
18.05.2023, 17’

#17 Jedzenie po nowemu

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Mąka ze świerszczy, ser z nerkowców, jogurt z fasoli i ryby... z grzybów. Nowa era jedzenia rozpoczęła się jakiś czas temu, ale dobrze zrobić sobie przegląd pola w produkcji żywności innej niż do tej pory. Po co nam te innowacje i w jakim kierunku zmierzamy? O tym Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys porozmawiają z gościniami Trendbooka, a będą nimi: Karolina Poznar, współwłaścicielka marki Dobra Kaloria, Zuzanna Rzymanek, współwłaścicielka marki Wege Siostry.
11.05.2023, 19’

#16 Dane w służbie rozwoju

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Dane są wszędzie. Trudno dziś sobie wyobrazić menedżera, który podejmując jakąś decyzję nie będzie jej uzasadniał danymi. Firmy starają się gromadzić jak najwięcej informacji o swoich klientach, czasem mają ich tak dużo, że nie potrafią ich dobrze wykorzystać… Czy jako kliencie powinnyśmy się tego trendu obawiać? A może cieszyć się, że usługi i produkty będą lepsze, bo bardziej do nas dopasowane?

Gośćmi Grzegorza Nawackiego i Pawła Sołtysa na kogresie Impact'23 w Poznaniu będą:
Aniela Hejnowska, dyrektorka generalna IQVIA,
Maciej Reluga, główny ekonomista, członek zarządu Santander Bank Polska
04.05.2023, 16’

#15 Przydomowa produkcja energii

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Ręka do góry kto jeszcze nie odebrał telefonu od sprzedawcy fotowoltaiki. To gałąź energetyki, która robi w ostatnich latach furorę, ale w tym sezonie grzewczym została ona zdetronizowana przez pompy ciepła. Co jeszcze będziemy instalować w domach lub biurach, by produkować energię? Jaka jest przyszłość mikroenergetyki - o tym będziemy rozmawiali z tymi, którzy się znają - jak to w Trendbooku. Naszymi gośćmi będą: Paweł Lachman, prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła,
Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy. Zapraszają, jak to w Trendbooku - redaktor naczelny Pulsu Biznesu Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys. Partnerem audycji jest [Santander Bank Polska]
27.04.2023, 17’

#14 Drugie życie śmieci

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Opakowania, które da się powtórnie przetworzyć lub wykorzystać, projektowanie... śmieci, a także rozsądniejsza gospodarka surowcami - bardzo dużo się dzieje na odcinku odpowiedzialnego podejścia do wykorzystania zasobów naturalnych w biznesie. Na rozmowę na ten temat w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu wybierają się do naszego studia: Marta Karwacka, Deloitte, promotorka odpowiedzialnej konsumpcji i socjolożka biznesu oraz Marian Owerko, założyciel i prezes FoodWell, właściciela takich marek jak Bakalland czy Purella. Zapraszają Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys

Partnerem Trendbooka jest Santander Bank Polska.
DLA WSZYSTKICH 20.04.2023, 17’

#13 Medycyna przyszłości

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Rusza nowy sezon Trendbooka Radia 357 i Pulsu Biznesu, a w nim na pierwszy ogień niezauważalne i futurystyczne zmiany w medycynie -- dokąd nas zaprowadzą i w jakim miejscu już jesteśmy? Co, jak i czym napędzany będzie rozwój technik, którymi się badamy i leczymy w najbliższej przyszłości?

Na rozmowę na ten temat zapraszają Grzegorz Nawacki (PB) i Paweł Sołtys oraz gościnie: Anna Boguszewska-Chachulska - prezeska zarządu Genomed, Anna Rulkiewicz - prezeska zarządu Grupy Luxmed
DLA WSZYSTKICH 16.02.2023, 20’

#12 Inwestycje po nowemu

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Czy pasywne podejście do angażowania swoich pieniędzy oparte na patencie "zainwestuj i zapomnij" na dobre podbije serca drobnych inwestorów? Czy kryptowaluty kiedykolwiek będą bezpieczną przystanią? Czy inwestowanie w "dobre dla otoczenia" inwestycje jest rzeczywiście dobrym pomysłem? Jak regulacje (nie) nadążają za tym wszystkim...?

O tym dziś Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys porozmawiają z
- Kamilem Hajdamowiczem z Santander Biura Maklerskiego
- Piotrem Kuczyńskim z Domu Inwestycyjnego Xelion
Partner audycji Partner audycji
09.02.2023, 15’

#11 Kobieca zmiana w biznesie

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Ostatnie lata upłynęły pod znakiem długo wyczekiwanego szturmu kobiet na znaczące pozycje w biznesie. Polska plasuje się zresztą pod tym względem bardzo przyzwoicie na europejskim tle. Cały czas jednak polskim menedżerkom i kierowniczkom udziela się syndrom oszusta (a właściwie: oszustki). Co to takiego? Czy stopniowe upowszechnianie się feminatywów to znak, że operacja równoważenia płci w szefostwach firm się udaje?

O tym dziś w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu Grzegorz Nawacki i Paweł Sołtys
porozmawiają z: Krystyną Boczkowską - przez wiele lat prezeską Boscha w Polsce, a obecnie członkinią zarządu Fundacji Liderek Biznesu oraz Kingą Piecuch - prezeską zarządu HPE Polska - Partnerem Trendbooka jest Santander Bank Polska
Partner audycji Partner audycji
DLA ZALOGOWANYCH 02.02.2023, 15’

#10 Rozrywka w internecie

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Cyfrowa rozrywka redefiniuje to jak spędzamy nasz wolny czas w poszukiwaniu czegoś, co nas zrelaksuje, dostarczy emocji i wzbogaci. Radio - gra w internecie. Na film nie trzeba chodzić do kina, jeśli ma się dostęp do którejś z platform streamingowych. Koncerty i gry - w goglach 3D… Już teraz świat zmienił się nie do poznania. Co będzie dalej?

W studiu:

Aleksandra Bieluk - współzałożycielka i dyrektorka narracji studia Sundog, zajmującego się rozwojem gier komputerowych
Anna Winnicka - dyrektorka rozwoju biznesu Empik Go
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 26.01.2023, 15’

#9 Rewolucja aplikacji bankowych

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Aplikacje bankowe przeżywają kolejną metamorfozę. Kiedyś służyły do podstawowych operacji finansowych. Potem stały się centrami zarządzania rachunkami osobistymi. Teraz wychodzą poza stricte bankowe ramy i coraz częściej pojawiają się w nich usługi.

Opłata za parking, autostradę, portfel kart lojalnościowych, dostęp do dokumentów, paragonów, urzędów… Tak, te wszystkie funkcje zaczynają być standardem w bankowych appkach.

Jaki będzie następny krok - o tym w trendbooku porozmawiają Grzegorz Nawacki, Paweł Sołtys i ich goście: Piotr Hibner, dyrektor Santander Digital oraz Bartosz Berestecki, prezes PayTel.
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 19.01.2023, 19’

#8 Biznes w wirtualnym świecie

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Jeden świat, ten realny, już dawno przestał człowiekowi wystarczać do tego, by efektywnie pracować, robić zakupy, uczyć się, komunikować… no i długo by można tak jeszcze wymieniać. Ale teraz wbijamy kolejny level, bo biznes przenosi się do wirtualnego świata, który sam tworzy w ramach rzeczywistości rozszerzonej i zupełnie wirtualnej, z metaversum na czele. Z czym to się i je i jakie zmiany to przyniesie? Paweł Sołtys i Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu zapraszają na pogawędkę w tej sprawie w Trendbooku o 15:40, którego gośćmi będą Piotr Baczyński, prezes Immersiona oraz Marcel Pawlak, Senior Manager praktyki AML/KYC z działu Capgemini Invent w ramach Capgemini Polska Sp. z o.o.
Partner audycji Partner audycji
12.01.2023, 21’

#7 Jak kryzys zmienia zachowania konsumentów

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
W Nowym Roku wspólnie z Pulsem Biznesu wracamy z drugim sezonem Trendbooka.

Przypominamy trendbookowe zasady: Rozmawiamy o trendach, które wydaje się, że dopiero przed nami, a tak naprawdę już teraz mocno zmieniają naszą biznesową rzeczywistość.

Dziś o tym jak kryzys zmienia zachowania i zwyczaje konsumentów.
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 01.12.2022, 18’

#6 Inwigilujące maszyny

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Podglądają, podsłuchują, zapisują dane (oczywiście za naszą pełną zgodą), a potem analizują, wyciągają wnioski i podejmują decyzje. Wszechobecne maszyny i algorytmy, które coraz bardziej programują to jak kupujemy, sprzedajemy i pracujemy. Wizja z Raportu mniejszości? Bynajmniej. To już rzeczywistość tu i teraz.
W Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu pojawią się Jowita Michalska, prezeska Digital University, Warsaw Singularity Group oraz Magdalena Kasiewicz, członkini zarządu Microsoft w Polsce. Zapraszają Grzegorz Nawacki (Puls Biznesu) i Paweł Sołtys.
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 24.11.2022, 19’

#5 Front ESG

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Za 3 lata największe europejskie spółki czeka duża zmiana - będą one miały obowiązek raportowania, co robią na froncie ESG. Pod tymi trzema literami kryją się wszelkie działania, które firmy wykonują nie dla własnego zysku, ale dla dbałości o środowisko, społeczeństwo i szeroko pojętą uczciwość w zarządzaniu i relacjach z otoczeniem. Ile w tym przyszłościowego, optymistycznego trendu, a ile ściemy?

O tym dziś w Trendbooku Radia 357 i Pulsu Biznesu opowiedzą goście Pawła Sołtysa i Grzegorza Nawackiego, redaktora naczelnego PB:
Rafał Rudzki, dyrektor ds. ESG w Żabka Group oraz Ewa Janczukowicz-Cichosz, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w LPP.
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 17.11.2022, 19’

#4 Płatności i bankowość przyszłości

Paweł Sołtys
W tym odcinku będziemy rozmawiać o płatności i bankowości przyszłości - rymuje się? To świetnie. Ale my zajmiemy się prozą bankowego życia i tym, jak z pozoru futurystyczne technologie pomagają zmieniać to jak płacimy już teraz. Będzie też trochę o nowych pomysłach na płacenie przy wykorzystaniu cech biometrycznych i o tym czy mają szanse się przyjąć na naszym gruncie. Gośćmi będą:
Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe oraz Maciej Reluga, członek zarządu i główny ekonomista Santander Bank Polska. Rozmowę poprowadzą: Eugeniusz Twaróg, dziennikarz Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys.
DLA WSZYSTKICH 10.11.2022, 19’

#3 Zdalność wszystkiego

Paweł Sołtys, Ignacy Morawski,
Jak praca albo nauka - to na mailach i teamsach albo meetach. Jak do psychologa, to teleporada. Zakupy - w apce, zresztą już nie tylko elektronika i ciuchy, ale i te spożywcze. Koncerty - online. Randki. Msze. Wszystko się ucyfrowiło, a przy tym zmieniło (i nadal zmienia) nasze życie i zwyczaje konsumenckie. Zapraszają: Ignacy Morawski, główny ekonomista Pulsu Biznesu oraz Paweł Sołtys. Goście audycji:
Katarzyna Kazior, menedżerka e-commerce, założycielka startupu Polka oraz Michał Kramarz, Head Google for Startups CEE.
DLA WSZYSTKICH 03.11.2022, 19’

#2 Czy efekt szminki istnieje?

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
To opisany w teorii ekonomii fenomen: w kryzysie spada sprzedaż bardzo drogich towarów luksusowych, a wzrasta sprzedaż... nie aż tak bardzo drogich towarów luksusowych. Czy więc w branży artykułów luksusowych zacierają ręce myśląc o kryzysie? A może i oni są pod presją? Trendbook Puls Biznesu i Radia 357 w doborowym składzie: Anna Kruk, właścicielka i prezeska autorskiej marki ANIA KRUK oraz Wojciech Sieńczyk, dyrektor Obszaru Wealth Management w Santander Bank Polska - banku, który jest partnerem Trendbooka.
DLA WSZYSTKICH 27.10.2022, 20’

#1 Zaciskanie pasa

Paweł Sołtys, Grzegorz Nawacki,
Kryzys u bram, a tak naprawdę już jest, choć jeszcze niewielu go odczuwa. Jakie przyniesie zmiany dla pracowników i menedżerów? Czy postrach wszystkich, czyli (brrr!) CIĘCIA dotyczą wszystkich i wszystkiego? Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys rozmawiać będą o tym z Grażyną Piotrowską-Oliwą, prezeską Grupy Modne Zakupy i członkinią Rady Dyrektorów Grupy Pepco.
doładowanie ...