Idź do treści
Dodaj do ulubionych
reportaze@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Radio 357

Taśma Profesjonalna

Pięć niezwykłych reportaży współtworzonych przez Radio 357 i Pracuj.pl. Każdy z nich będzie inny, ale połączy je pokazywanie nowych, nie zawsze oczywistych, obliczy współczesnego życia zawodowego. Chcemy, by historie naszych bohaterów inspirowały do walczenia o własną wizję życia zawodowego. Być może wymagającą odwagi, ale dającą satysfakcję. Reportaże z cyklu „Taśma profesjonalna” będą otwarte dla wszystkich Słuchaczy Radia 357, bez konieczności logowania i posiadania statusu aktywnego Patrona.
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 25.11.2022, 20’

Posprzątane życie

Beata Kwiatkowska
Mop, odkurzacz i rękawiczki to ich codzienne atrybuty. Do tego można dodać zapach detergentów i specyficzny strój. Jedni uważają, że praca sprzątaczki odziera ich z godności, inni że to całkiem dochodowe zajęcie, które i tak towarzyszy kobietom w ich domach. Jeszcze inni na słowo sprzątaczka reagują alergicznie i wolą zamiennik pani sprzątającej. Nie wszyscy mają wybór. Beata nigdy nie pracowała. Żyła na ulicy. Dziś sprząta bloki innych. Praca pozwoliła jej wyjść na prostą i dzięki niej wkrótce odbierze klucze do własnego mieszkania. Co czuje kobieta doświadczona przez los, sprzątająca domy innych, a sama pozbawiona własnego kąta?
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 18.11.2022, 18’

Kawalerka na czterech kołach

Agnieszka Szwajgier
Umówienie się z nią na rozmowę graniczy z cudem. Łatwiej było dograć terminy z urzędnikami, zabieganymi lekarkami czy gangsterami... Ewa twierdzi, że ta praca daje jej wolność. Każdego dnia budzi się w innym miejscu i nigdy nie wie, gdzie tym razem pójdzie spać. Jej pierwsze spotkanie z tirem mogło skończyć się tragicznie. Dwa lata temu prowadziła osobówkę i wpadła w poślizg. Zderzyła się z wielką ciężarówką. Na szczęście wyszła z tego bez szwanku, ale strach przed tym, co może ją spotkać na drodze, pozostał. Postanowiła przełamać własny lęk i zdać prawo jazdy na duże samochody. Anglia, Holandia, Niemcy... Od kilku miesięcy Ewa jeździ po całej Europie. Kierowcy na widok kobiety za kółkiem reagują różnie: część się dziwi, odsyła do garów. Jednak większość uśmiecha się i pomaga. Jaki jest koszt tego, że do domu wraca raz w miesiącu, na cztery dni? Czego najbardziej się boi? I co takiego w tym zawodzie sprawia, że czuje się spełniona? „Kawalerka na czterech kółkach” - reportaż Agnieszki Szwajgier z cyklu Taśma profesjonalna.
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 04.11.2022, 15’

Na własnych zasadach

Justyna Godz
Śniadanie w Sewilli, obiad w Luksemburgu, kolacja w Mediolanie. Mogą pracować, gdzie chcą i skąd chcą. Nie tracą czasu na dojazdy do pracy - za biuro wystarczy im laptop. Pandemia zmieniła rynek pracy w większości krajów na świecie, również w Polsce. To będzie historia o wolności, poczuciu bezpieczeństwa i życiowej stabilizacji. Opowieść o Urszuli, która pracuje zdalnie jako Project Managerka w firmie IT (mieszka w Portugalii) i Gabrieli, która zaczynała od pracy zdalnej w sprzedaży oraz marketingu (i wciąż się przemieszcza - aktualnie jest w Norwegii). Jakie są blaski i cienie pracy zdalnej? Czy bycie cyfrowym nomadą jest dla każdego?
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 28.10.2022, 17’

Życie od kuchni

Beata Kwiatkowska
Kiedyś był szefem kuchni brytyjskich i wrocławskich restauracji. Bywało, że twardą ręką kierował zespołem gotującym w znanych lokalach i hotelach. Prowadził kilkusetosobową grupę zainteresowanych kulinariami artystów i szefów kuchni, a także kucharzy amatorów tworzących kolektyw Food Think Tank. Dziś zamiast dowodzenia zespołem, skupia się w swoim bistro i kawiarni, na rozmowie. Co więcej, zwrócił się ku rzemiosłu i wskrzesił zapomniany zawód ostrzyciela noży. Tomek Hartman gotuje od dziecka. Już jako nastolatek wszedł do branży gastronomicznej kuchennymi drzwiami. Do tej pory najlepiej czuje się przy stole lub w kuchni. Tak, jak w życiu zmieniają nam się przyzwyczajenia smakowe, tak u Tomka zmieniały się priorytety. „Życie od kuchni” - reportaż Beaty Kwiatkowskiej z cyklu Taśma profesjonalna.
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 21.10.2022, 17’

Marzenia pod kontrolą

Anna Dudzińska
Pokochał samoloty, gdy był dzieckiem - już wtedy potrafił odróżnić, jakie statki powietrzne przelatują nad małym lotniskiem na katowickim Muchowcu. Na początku dziwił się, że słyszał dźwięk nadlatującego samolotu, jeszcze zanim go zobaczył. Potem poszedł na studia, został informatykiem i na jakiś czas zapomniał o lotnisku. Ale samoloty jakby się o niego upomniały. Został spotterem - godzinami przesiadywał przed ogrodzeniem lotniska i fotografował startujące oraz lądujące maszyny. „Miałem takie marzenie, że dostanę kiedyś pracę po tej drugiej, lepszej stronie płotu.” Michał zaczął myśleć o zmianie pracy i kiedy podjął już decyzję, zrobił wszystko, by z okien swojego biura widywać samoloty każdego dnia. Reportaż Anny Dudzińskiej.
Partner audycji Partner audycji
doładowanie ...