Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Reportaż
18.11.2022, 18’
Reportaż

Kawalerka na czterech kołach

18.11.2022, 18’

Umówienie się z nią na rozmowę graniczy z cudem. Łatwiej było dograć terminy z urzędnikami, zabieganymi lekarkami czy gangsterami...
Ewa twierdzi, że ta praca daje jej wolność. Każdego dnia budzi się w innym miejscu i nigdy nie wie, gdzie tym razem pójdzie spać.
Jej pierwsze spotkanie z tirem mogło skończyć się tragicznie. Dwa lata temu prowadziła osobówkę i wpadła w poślizg. Zderzyła się z wielką ciężarówką. Na szczęście wyszła z tego bez szwanku, ale strach przed tym, co może ją spotkać na drodze, pozostał. Postanowiła przełamać własny lęk i zdać prawo jazdy na duże samochody.
Anglia, Holandia, Niemcy... Od kilku miesięcy Ewa jeździ po całej Europie. Kierowcy na widok kobiety za kółkiem reagują różnie: część się dziwi, odsyła do garów. Jednak większość uśmiecha się i pomaga.
Jaki jest koszt tego, że do domu wraca raz w miesiącu, na cztery dni? Czego najbardziej się boi? I co takiego w tym zawodzie sprawia, że czuje się spełniona? „Kawalerka na czterech kółkach” - reportaż Agnieszki Szwajgier z cyklu Taśma profesjonalna.

Partnerem odcinka jest Partner audycji