Idź do treści
mateusz.kuzniewski@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Mateusz Kuźniewski

Na szlaku

To audycja dla wszystkich, którzy kochają góry. A może znajdą się słuchacze, którzy dopiero je pokochają dzięki naszym wakacyjnym spotkaniom. Autor audycji - Mateusz Kuźniewski, zabierze Państwa w najciekawsze zakątki polskich gór. Zajrzymy w Tatry, Karkonosze, Bieszczady i Beskidy. Opowiemy o miejscach, które warto tam odwiedzić. Nie będziemy się ograniczać - poszukamy też atrakcji poza granicami naszego kraju i powyżej granicy 3000 m n.p.m. Będzie o bezpieczeństwie, o przygotowaniu sprzętowym, o ekologii i o nieco bardziej ekstremalnych formach spędzania czasu w górach - czasem trzeba też zaszaleć, prawda?
03.09.2022, 118’

#5 Rozmowy o górach

Mateusz Kuźniewski
To niestety już ostatnie spotkanie "Na szlaku" tego lata. W studiu m.in. Jerzy Natkański - dyrektor Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, ale też w audycji pojawi mój poznański kamrat UltraManiac - Artur "Arti" Kujawiński.
20.08.2022, 120’

#4 Grossglockner zdobyty!

Mateusz Kuźniewski
Kilka dni temu Mateusz Kuźniewski zdobył najwyższy szczyt austriackiej części Alp. Grossglockner, czyli Wielki Dzwonnik, ma 3798 metrów n.p.m. i potrafi dać w kość. Opowieść o drodze na ten szczyt pojawi się w audycji. Co jeszcze? Monika Witkowska niedawno zdobyła K2 i podzieli się z nami wrażeniami ze wspinaczki w Karakorum. Poza tym zwiedzimy z nią Karpaty, o których napisała jedną ze swoich książek. Zejdziemy pod ziemię. Bo tam również czeka na nas mnóstwo atrakcji. W studiu pojawi się Kasia Biernacka - wybitna grotołazka, fotografka jaskiniowa i outdoorowa. Prowadzi spotkania o eksploracji jaskiń i wyprawach sportowych i naukowych, w których uczestniczyła przez ostatnie kilkanaście lat, oraz warsztaty edukacyjne i zajęcia dla dzieci. Kontynuujemy też podróż po Polsce z Krzysztofem Tubliewiczem. Zajrzymy w rejon Bieszczad, o których opowie Andrzej Potocki - regionalista bieszczadzki.
06.08.2022, 119’

#3 Zdobądź swój Everest!

Mateusz Kuźniewski
Zdobyła Everest i jest z tego duma. Miłka Raulin wspięła się na najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów i opowie o swojej górskiej pasji. Zdradzi nam również w jaki sposób udało jej się zrealizować swoje marzenia. Zajrzymy m.in. w Himalaje, Andy, odwiedzimy też Grenlandię. Nie będziemy rozmawiać jedynie o odległych miejscach. Zapytamy Ją również o ulubione miejsca w polskich górach. Autor książki "Karkonosze - spacerownik ilustrowany" Tomasz Dróżdż zabierze nas w magiczną podróż w Sudety. Poza popularną Śnieżką jest tam znacznie więcej ciekawych miejsc do zobaczenia. Przedstawiciele Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie tylko w drodze na Everest bezpieczeństwo jest niezwykle ważne. Wybierając się w góry zawsze musimy zachować rozsądek. Jeżeli coś pójdzie nie tak - do akcji wkraczają oni - ratownicy górscy. Będzie też o osobach z niepełnosprawnościami, które eksplorują górskie tereny. Jak to możliwe? W jaki sposób? Na to pytanie odpowie Paweł Jach, który prowadzi Fundację "Maciek Biega". Pan Paweł wspólnie ze swoim synem regularnie "zdobywają swoje Everesty".
23.07.2022, 119’

#2 Dla miłośników gór

Mateusz Kuźniewski
Zaczniemy od gór za granicami naszego kraju, by potem wrócić do Polski. Dla każdego coś ciekawego. A kto pojawi się w programie? Piotr “Pioter” Jurkowski z popularnego kanału GDZIE BĄDŹ opowie o swojej górskiej pasji. Zajrzymy w góry Gruzji, Rosji, Armenii, Szwecji… i w Alpy też. Odpowiemy sobie na pytanie co zrobić, by spróbować swoich sił na nieco wyższych szczytach - takich powyżej 4 tysięcy czy nawet 5 m n.p.m. Marcin Błeński z projektu Bezpieczny Kazbek opisze nam dokładnie - krok po kroku - drogę na jeden z najbardziej znanych pięciotysięczników - Kazbek. Poza tym razem z Marcinem zwiedzimy góry w Gruzji. To niezwykle różnorodny kraj, który zachwyca wszystkich miłośników gór - tych wyższych i tych niższych. Przewodnik górski Radosław Szczepanek zabierze nas w Beskidy. Odwiedzimy Babią Górę, ale również takie miejsca w Beskidach, w które trafia nieco mniej turystów. Co zabrać w góry? Jak się przygotować? Czy potrzebujemy dużo sprzętu? Organizator kursów lawinowych Jacek Będkowski odpowie na te pytania.
09.07.2022, 119’

#1 Tatry

Mateusz Kuźniewski
Pierwsza odsłona nowej audycji w wakacyjnej ramówce -„Na szlaku” Mateusza Kuźniewskiego. A będzie to audycja bardzo tatrzańska: Przewodnik tatrzański, Przemysław Sobczyk, opowie o tym jak wyglądają góry o wczesnym poranku i jak to jest stanąć twarzą w twarz z... niedźwiedziem brunatnym. Specjalista ds. ekologii i edukacji - Władysław Bętkowski (@eduTatry) - zdradzi nam, czy można pić wodę z górskiego strumienia i jakich zachowań w górach lepiej unikać. Pisarka Beata Sabała-Zielińska opowie o swojej nowej książce, w której pisze o Tatrach dla dzieci. Zdradzi też, dlaczego woli Tatry Zachodnie od Tatr Wysokich. Nie samymi Tatrami jednak człowiek żyje! Studio Radia 357 odwiedzi wspinacz - Michał Leksiński - który zaprosi Państwa na najwyższy szczyt pięknej Słowenii - Triglav.
doładowanie ...