Idź do treści
Słuchasz? Wspieraj
Na szlaku
23.07.2022, 119’
Na szlaku

#2 Dla miłośników gór

23.07.2022, 119’

Zaczniemy od gór za granicami naszego kraju, by potem wrócić do Polski. Dla każdego coś ciekawego. A kto pojawi się w programie?

Piotr “Pioter” Jurkowski z popularnego kanału GDZIE BĄDŹ opowie o swojej górskiej pasji. Zajrzymy w góry Gruzji, Rosji, Armenii, Szwecji… i w Alpy też. Odpowiemy sobie na pytanie co zrobić, by spróbować swoich sił na nieco wyższych szczytach - takich powyżej 4 tysięcy czy nawet 5 m n.p.m. Marcin Błeński z projektu Bezpieczny Kazbek opisze nam dokładnie - krok po kroku - drogę na jeden z najbardziej znanych pięciotysięczników - Kazbek. Poza tym razem z Marcinem zwiedzimy góry w Gruzji. To niezwykle różnorodny kraj, który zachwyca wszystkich miłośników gór - tych wyższych i tych niższych. Przewodnik górski Radosław Szczepanek zabierze nas w Beskidy. Odwiedzimy Babią Górę, ale również takie miejsca w Beskidach, w które trafia nieco mniej turystów.
Co zabrać w góry? Jak się przygotować? Czy potrzebujemy dużo sprzętu? Organizator kursów lawinowych Jacek Będkowski odpowie na te pytania.