Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
jaroslaw.sroka@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Jarosław Sroka

Firmament - prolog

Pokazujemy realne wyzwania, z którymi mierzą się nowocześni przedsiębiorcy. Dużo biznesowej praktyki dla planujących start oraz chcących wzbić się wyżej. Dla wszystkich, którzy chcą swoją firmę rozwijać w sposób przemyślany, nowoczesny i odpowiedzialny.
27.09.2023, 15’

Firmament - prolog

Jarosław Sroka
13.09.2023, 19’

Firmament - prolog

Jarosław Sroka
14.06.2023, 17’

Jak wypoczywać...

Jarosław Sroka
W ostatnim odcinku Firmamentu przed wakacjami zajmiemy się tym, jak wypoczywać od pracy tak, by nie wrócić z urlopu jeszcze bardziej zmęczonym niż przed wyjazdem. A także szerzej - o kulturze dobrego samopoczucia, odnajdywania balansu i eliminowania tego, co nas męczy na co dzień.

Porozmawiamy o tym w gronie:
Joanna Bensz - założycielka i prezeska Longevity Center, pionierka programów związany
Ewa Geresz - współtwórczyni programów i partnerstw międzynarodowych w Fundacji Venture Cafe Warszawa
Radosław Kruczek - członek zarządu Wellbeing Polska, który połączy się z Madery, gdzie przeprowadził się w imię zdrowszego trybu życia

Do usłyszenia o 21.00 - zapraszają gospodarz audycji - Jarosław Sroka i wydawca - Paweł Sołtys.
24.05.2023, 3’

Zapowiedź audycji wieczornej

Jarosław Sroka
Jak sprawić, by pracownicy byli zaangażowani w pracę, zaś "firma rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej"? Niektórzy mają na to gotowe rozwiązanie -- wypłacajmy część pensji... w akcjach!

Na ile taki model może motywować do długofalowej pracy, a na ile jest nierealny ze względu na niską atrakcyjność czy wręcz konflikt interesów? Bo czy da się być jednocześnie pracownikiem i właścicielem? Jakie inne metody na pozytywne motywowanie stosuje się w nowoczesnym biznesie?

Na ten temat Jarosław Sroka i jego goście porozmawiają w najnowszym odcinku Firmamentu, który nadamy prosto z kongresu Infoshare w Gdańsku.
10.05.2023, 5’

Po co biznesowi kongresy?

Jarosław Sroka
Firmament nadajemy dziś prosto z Poznania, a konkretnie z kongresu Impact’23, czołowego wydarzenia w polskim świecie biznesu, jeśli chodzi o nowe technologie, odpowiedzialne i ambitne zarządzanie, czyli sprawy, które w Firmamencie są nam szczególnie bliskie.

Ale kongresów, konferencji, zjazdów i forów jest wiele. Po co ludziom biznesu wszystkie te imprezy? Czy chodzi tylko o możliwość spotkania się w sprzyjających okolicznościach?

W kongresowym studiu Radia 357 pojawią się:
Tomasz Karwatka - przedsiębiorca, współzałożyciel Catch The Tornado, platformy do rozwoju e-commercowych startupów,
Sebastian Kulczyk - międzynarodowy inwestor, przedsiębiorca, autor programu InCredibles,
Krystian Wolak - organizator kongresu Impact.
19.04.2023, 16’

#43 Jak zarobić na sztucznej inteligencji

Jarosław Sroka
Sztuczna inteligencja szturmem podbiła trendy w mediach społecznościowych i na portalach, a my z tego szumu w Firmamencie wyławiać będziemy idee warte rozwinięcia.

Jak zarobić na sztucznej inteligencji, co zrobić, by nie zostać w tyle w tym wyścigu? Jakie kompetencje i pomysły biznesowe liczyć się będą najbardziej?

Gotowi do dyskusji są już: Bartek Pucek - twórca technologicznego newslettera pucek.com, anioł biznesu i podcaster, Rafał Tromczyński - prezes Digital First AI, Michał Jaskólski - współzałożyciel i CPO w Grupie Morizon-Gratka, Magdalena Dziewguc - country manager w Google Cloud Poland...a także gospodarz audycji Jarosław Sroka i wydawca - Paweł Sołtys.
05.04.2023, 17’

Zapowiedź rozmowy "Czy kończy się czas usług za darmo?"

Jarosław Sroka
Czy kończy się czas usług za darmo? Opłata za Twittera, Wikipedię, informacje ze świata i za dostęp do ścieżki rowerowej. Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić świat, w którym za te wszystkie rzeczy trzeba będzie zapłacić? A może to już się dzieje? Na Firmament w tej sprawie zapraszają: Jarosław Sroka, Paweł Sołtys i goście: Maciej Kraus, partner w funduszu Movens Capital, Sabina Lipska, dyrektorka video i audio w Ringier Axel Springer Polska, Marcin Skonieczny, prezes Patronite.pl
08.03.2023, 16’

#39 Gdzie ten kryzys?

Jarosław Sroka
Słowo "kryzys" ma szansę być najbardziej nadużytym słowem roku, gdyby takowy ranking istniał.

Jak to jest, że zupełnie bezkarnie straszy się nas tym kryzysem? Czy skutki tego straszenia nie są większe niż sama dekoniunktura?

Jak połączyć te złowrogie prognozy z faktem, że wzrost gospodarczy trzyma się - jak na okoliczności - całkiem nieźle, nastroje w przemyśle i wśród konsumentów zaczynają się poprawiać, a bezrobocie nie za bardzo wzrosło?

O tym dziś w Firmamencie porozmawiają: Agnieszka Maciejowska - współzałożycielka i prezeska Plan Be Eco, Szymon Ostrowski - dyrektor zarządzający funduszem Newport Logistic Found, Mikołaj Raczyński - dyrektor inwestycyjny w Portu, Renata Juszkiewicz - prezeska Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz rzecz jasna gospodarz audycji - Jarosław Sroka.
Partner audycji Partner audycji
22.02.2023, 19’

W wieku 30 lat iść na emeryturę

Jarosław Sroka
Dziś w Firmamencie rozmawiamy o tym ile jeszcze będziemy pracować? Czy da się przejść na emeryturę w wieku lat... 30?

Są takie osoby w biznesie, które mają w sobie tyle werwy, wigoru, głowę pełną pomysłów, że mimo zaawansowanego wieku są aktywni, pracują po kilkanaście godzin, zarządzają i inspirują, a ich energią można byłoby obdarzyć jeszcze kilka osób i dla każdego by wystarczyło.

Są też tacy, którzy są na kompletnie drugim biegunie - chcą wzbić się na swój maksymalny pułap ekstremalnie szybko, po to by jeszcze przed 40. móc już zasadniczo oddać się filantropii, beztroskiemu życiu i odpoczynkowi.

Naszymi goścmi będą:
Marek Bardoński - partner zarządzający w AIREV
Anna Dobieszewska-Poświata - coach biznesu, INTEGRITY FOR CHANGE
Franciszek Georgiew - właściciel XXII Ventures
Wojciech Kostrzewa - prezes Grupy Billon
Partner audycji Partner audycji
08.02.2023, 11’

Budowanie firmy - zwiastun audycji

Jarosław Sroka
Jak budować firmę, o której każdy powie, że gra fair? Nie tylko prowadzi uczciwy biznes, ma wdrożone wszystkie wymagane prawem procedury, ale jest w swojej etyczności nowoczesna. Jest tak przyzwoita, że aż chce się w niej pracować.

Dla wielu, zwłaszcza młodszych, pracowników ten aspekt jest bardzo ważny w podjęciu decyzji o wyborze miejsca pracy.

Na Firmament w tej sprawie zapraszają gospodarz audycji - Jarosław Sroka, wydawca - Paweł Sołtys i goście:
Michał Kibil - DGTL LAW,
Maciej Balsewicz - bValue,
Izabela Kluzek-Kot - Wellbee,
Katarzyna Mierzejewska - HRHints.
Partner audycji Partner audycji
25.01.2023, 15’

Zwinność w biznesie

Jarosław Sroka
Ten odcinek Firmamentu poświęcamy różnym poziomom i znaczeniom zwinności w biznesie oraz mówimy o tym, co odróżnia firmy, które mają łatwość w reagowaniu na nowe sytuacje, od tych, które z różnych powodów są często zakładnikami samych siebie.
Partner audycji Partner audycji
doładowanie ...