Idź do treści
Słuchasz? Wspieraj
25.05.2024

To było coś niesamowitego – dzięki Wam! Oficjalnie kończymy dziś naszą akcję zaWodnicy 357, która towarzyszyła Operacji Czysta Rzeka. Drodzy Patroni – Liderzy sztabów – to Wy mobilizowaliście zaWodników. Założyliście prawie 180 sztabów:  od małych, jedno czy dwu osobowych, po wielkie, liczące ponad sto osób.

Ważna informacja dla szefów sztabów! Przygotowaliśmy certyfikaty sztabów, które możecie znaleźć pod adresem radio357.pl/lp/certyfikat-zawodnicy/ – możecie je wypełnić, wygenerować i udostępnić pozostałym członkom Waszej ekipy! 

W sprzątaniu brzegów rzek wzięło udział 1277 naszych Słuchaczy. Każdej i Każdemu z Was dziękujemy za dołożenie cegiełki do poprawienia warunków brzegowych…  

Tona śmieci zebrana przez 120. zaWodników w Wielkopolsce nad jeziorem Chodzieskim, 900 kg w Toruniu czy ponad pół tony w Bożkowie w dolnośląskiem – oto moc naszych Słuchaczy, którzy porządkowali brzegi rzek (i nie tylko) od morza aż do Tatr – spacerując, płynąc kajakami, czasem mimo niesprzyjającej pogody.  

Czy to przypadek, że w jednej z akcji wzięło udział 35 osób dorosłych i 7 dzieci, a zaWodników mieliśmy także w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie? 😉 Na pewno nieprzypadkowe było umiejscowienie głównej akcji na 357. kilometrze Wisły w Kazimierzu Dolnym. Tam 20 kwietnia odbyło się największe sprzątanie brzegu, a Marek Niedźwiecki poprowadził audycję Zakamarki z motywem przewodnim “Piosenki z rzeką w tytule”. 

W specjalnym miasteczku zlokalizowanym w Porcie Jachtowym  można było spotkać naszych dziennikarzy: Michała Olszańskiego, Mateusza Fusiarza i Gabi Darmetko. Od samego startu, w akcję mocno zaangażowała się prawie cała załoga Radia 357, a niektórzy założyli nawet swoje sztaby. Dziękujemy wszystkich zaWodnikom oraz fundacji Operacja Czysta Rzeka. To dzięki Wam świat jest lepszy, a my kolejny raz przekonaliśmy się, jak niezwykła jest siła Społeczności Radia 357!

Strefa dostępna dla zalogowanych Patronów.