Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Patronautyka
12.11.2023, 119’
Patronautyka

Debata o sztucznej inteligencji

12.11.2023, 119’

Są takie weekendy, które wyjątkowo sprzyjają podróżowaniu. Bo na północ od stolicy naprawdę się dziś dzieje! W dzisiejszej „Patronautyce” połączymy się z Wami z Torunia.
A dokładnie będzie to Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które z okazji swojego 10-lecia przygotowało szereg atrakcji dla miłośników nauki, kreatywności i innowacji. Jeśli jesteście w pobliżu, wpadnijcie koniecznie - czekają na Was otwarte pracownie, warsztaty, pokazy i debaty naukowe. Wstęp wolny!
W obliczu tych faktów, w Toruniu nie mogło zabraknąć Patrycjusza Wyżgi. Poprowadzi on debatę o sztucznej inteligencji, w której udział weźmie śmietanka świata nauki: prof. dr hab. Andrzej Dragan, prof. dr hab. Włodzisław Duch i dr hab. Aleksandra Przegalińska.
A w audycji o godzinie 12:00 opowie między innymi o tym, dlaczego nauka jest ważna i kim jest prawdziwy naukowiec. Gośćmi będą dr Monika Wiśniewska - dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy,
prof. dr hab. Ireneusz Grabowski - dyrektor Instytutu Fizyki UMK, dr hab. Dominik Antonowicz - kierownik Katedry Badań nad Nauką i Szkolnictwem Wyższym Instytutu Socjologii UMK.

Partnerem odcinka jest Partner audycji
Partnerem odcinka jest Partner audycji

Playlista odcinka

Michael Brecker
The Nearness of You
Eugen Cicero
Prélude in C Minor, Op. 28 No. 20
Lorenzo Tucci
Grow
Marek Napiórkowski
Dzielę z tobą dzień na dwoje
Dean Parks
Venice
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.