Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

La pausa italiana
17.12.2023, 59’
La pausa italiana

#96 Panettone czy pandoro?

17.12.2023, 59’

W dzisiejszej audycji „La pausa italiana” gramy świątecznie, żeby umilić Wam krzątanie się w kuchni, szukanie prezentów na ostatnią chwilę i przede wszystkim, żeby nas świątecznie nastroić! Już czas!

Ale, żeby nie było tak kolorowo, Justyna Godz przygotowała dla Was także zadanie. A mianowicie: PANETTONE czy PANDORO? To pytanie, które jest nieodłącznym elementem włoskich świąt. Dwie bożonarodzeniowe, drożdżowe baby, które co roku dzielą Włochów i Włoszki.

Panettone ozdobiona jest kandyzowanymi owocami i rodzynkami, czasem migdałami, orzechami lub kawałkami czekolady. Okrągły kształt i lekko popękana z wierzchu skórka. Pandoro to miękka, puszysta babka bez dodatków, o aromacie masła i wanilii. W kształcie gwiazdy, zazwyczaj posypana cukrem pudrem. Która z nich powinna Waszym zdaniem stanąć wyżej na świątecznym podium? Włosi od pokoleń nie są w stanie tego ustalić. Może nam się uda?

Playlista odcinka

Paolo Belli
Natale
Raffaella Carrà
Merry Christmas Everyone (R.Carrà Version)
Analfino Lello, Biondi Mario, CACCAMO GIOVANNI, Consoli Carmen, Fiorello Rosario, Frassica Nino, Kaballa, Paci Roy, Salemi Silvi
Viene Natale (Se Stiamo Lontani Staremo Vicini) [feat. Anastasi Giuseppe, Biancardi Daria, Errore Loredana, Iurato Deborah, Incu
Gino Paoli & Roby Matano
Natale din don dan (feat. Non solo Gospel)
Francesco De Gregori
Natale
Ennio Morricone
Desiderio di te
Roosevelt Jazz Band
Ouverture (Live)
Lorenzo Tozzi
Pandoro o panettone
Zucchero
Nella tempesta
Zucchero
Nella tempesta
Giorgio Poi
Rococò
Luca Carboni
O e' Natale tutti i giorni...
Laudesi Umbri & Padre Antonio Giannoni
Le campane di Natale
Mina
È natale
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.