Idź do treści
04.03.2022

Już dzisiaj o 16:00 licytacje poprowadzi na antenie Kuba Strzyczkowski. Licytowane będą przedmioty podarowane przez Roberta Lewandowskiego, Roberta Makłowicza, Agnieszkę Holland, Olega Sencowa i Wojciecha Grzędzińskiego. Ale możliwości pomocy przygotowaliśmy więcej!

Dziennikarze wystawiają swoje przedmioty na Allegro Charytatywni.  Ruszyła także zbiórka online poprzez serwis Patronite.  Za zebraną kwotę zostaną zakupione środki medyczne dla ukraińskiej służby zdrowia.

Puste magazyny szpitali ukraińskich

– W magazynach ukraińskich szpitali brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie ratować zdrowia i życia. Ten rodzaj pomocy wymaga dobrej znajomości tematu. Dlatego to właśnie z Polską Misją Medyczną organizujemy specjalną akcję charytatywną – mówi Julia Kohman, koordynująca jej przebieg po stronie Radia 357.

Zebrane środki umożliwią zakup materiałów pierwszej pomocy medycznej i ich transport do Ukrainy. – Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami, które zgłaszają nam swoje potrzeby, a my organizujemy i opłacamy zakup i przewóz tak, aby jak najszybciej dotrzeć z tym, czego brakuje najbardziej – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Opaska Lewandowskiego, o której mówił cały świat

W rekordowym tempie zgromadziliśmy przedmioty na licytację. – Będzie o co powalczyć. Nasi słuchacze słyną z hojności, dlatego staramy się zawsze rewanżować atrakcyjnymi przedmiotami na aukcjach. W grudniu czapeczki kierowców F1 osiągnęły astronomiczne kwoty. Liczymy, że i tym razem uda się zebrać istotną kwotę i pomóc wielu osobom – mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Wśród licytowanych przedmiotów podarowanych przez znane osoby będzie między innymi słynna już opaska Roberta Lewandowskiego. Dokładnie tę opaskę kapitańską w barwach ukraińskich założył w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt w sobotę, 26 lutego 2022 roku. Był to gest solidarności z Ukraińcami. Napisał wtedy w swoich mediach społecznościowych: „Jako sportowiec nie mogę udawać, że nic się nie dzieje #StandWithUkraine”.

Oleg Sencow to ukraiński reżyser, który sprzeciwiał się aneksji Krymu. Był więziony przez Rosjan i prowadził protest głodowy. Będąc w niewoli w kolonii karnej na Syberii stworzył film „Numery”. Zwycięzca aukcji otrzyma pakiet filmowy, a w nim plakat promujący tę niezwykłą produkcję wraz z podpisami ekipy filmowej oraz planszę z akcji „Free Oleg Sentsov”. 2 marca reżyser i laureat Nagrody Sacharowa poinformował, że dołączył do wojskowej obrony terytorialnej. „Wygramy tę wojnę, bo nie mamy innego wyjścia. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie całego świata” – mówił w nagraniu opublikowanym przez Euromaidan Press. W skład zestawu filmowego wchodzi także płyta DVD z filmem Agnieszki Holland „Obywatel Jones” z autografem reżyserki.

Do kupienia będzie także ukraińska, wyszywana ręcznie koszula przywieziona z Ukrainy przez Roberta Makłowicza oraz wysokiej jakości wydruk zdjęcia laureata World Press Photo Wojciecha Grzędzińskiego z granicy polsko-ukraińskiej z sygnaturą. Aukcja na antenie Radia 357 w piątek, 4 marca od 16:00 do 19:00. Poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski. Licytować będzie można telefonicznie: 510 357 357.

Przedmioty dziennikarzy na Allegro Charytatywni i zbiórka online

Oprócz aukcji antenowej pomóc można także poprzez serwis Allegro Charytatywni. To tutaj trafią przedmioty podarowane przez dziennikarzy Radia 357:

 • Specjalna audycja „Max 357” dla jednego słuchacza od Piotra Kaczkowskiego
 • Audycja „W 4 oczy” z Michałem Olszańskim
 • Porcelanowy kot z Ćmielowa od Haliny Wachowicz
 • Ceramika z Mariupolu od Ernesta Zozunia
 • Wyjątkowy żeton do kijowskiego metra od Pawła Sołtysa
 • Unikatowe płyty od Marcina Cichońskiego, Marty Kuli i Marka Niedźwieckiego
 • Koszulka Dynama Kijów od Mateusza Kuźniewskiego
 • Fryderyk i zapaska od Dagi Gregorowicz
 • Książka Suworowa z autografem autora od Andrzeja Rudke
 • Ostatnie zdjęcie wykonane przed wybuchem wojny przez Rafała Gontarza
 • Spoty reklamujące zwycięzcę aukcji w wykonaniu Filipa Jaślara, Łukasza Błąda i Krzysztofa Szubzdy
 • Aukcje są dostępne pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/Radio_357
 • Osoby chcące wesprzeć akcję wpłatą mogą skorzystać ze specjalnego profilu stworzonego we współpracy z serwisem Patronite: http://patronite.pl/pmm
 • Wszystkie informacje o akcji zebrane są na specjalnej stronie: https://pomagamy.Radio357.pl

Radio 357 udostępniło wszystkie swoje materiały dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę w darmowym podcaście „Agresja na Ukrainę”: https://radio357.pl/twoje357/audycje/agresja-na-ukraine