Idź do treści
08.12.2021

Była sobie pewna Gala. Na Gali byli tacy jedni. Siedzą sobie spokojnie gdy nagle… Ale od początku.

“Radio internetowe, które zostało liderem rynku”. Sam fakt nominacji i jej uzasadnienie sprawiły nam ogromną radość. Ale to miał być dopiero początek.

Na pytanie “Kto za Wami stoi?” odpowiadamy z dumą, że społeczność. W ciągu roku spełniliście tyle naszych marzeń, że nawet Pat nie zsumuje 😉 Do tego wynieśliście nas na pierwsze miejsce w serwisie Patronite. A teraz – na scenę Gali Grand Press, wprost po statuetkę w kategorii Digital. Tak donoszą nasi wysłannicy. Potwierdzone info z pierwszej ręki (druga trzyma statuetkę).

To bardzo prestiżowe wyróżnienie. Jest przyznawane za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych. Partnerem nagrody jest Meta, czyli Facebook i nie tylko.

Za co byliśmy nominowani? Trochę krępujące, więc poczytajcie sobie sami

Nie mamy wątpliwości – to nagroda dla nas wszystkich. Najlepszej Społeczności, z którą od roku budujemy ten szalony projekt. Właśnie przygotowujemy się do pierwszej rocznicy nadawania. Zaczęliśmy zaledwie w styczniu. Cała nasza, jeszcze krótka historia pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, gdy w jednym szeregu stoją ludzie z pasją oraz ci, którzy są skłonni wesprzeć ich w realizacji śmiałych wizji.

Dziękujemy pozostałym nominowanym – Grupie Granica i Voice House – za tak doborowe towarzystwo.

Gdyby opisać co czujemy słowami nominowanymi do Młodzieżowego Słowa Roku wyszło by coś w rodzaju sheesh i pogchamp z dużą domieszką gituwy. I nie ulega kwestii – tego nie mogła przewidzieć żadna zodiakara 😉

Dziękujemy!

A to nie jedyna nagroda dla ekipy ze Słowackiego! Drugą otrzymała Agnieszka Szwajgier w kategorii „Reportaż audio” za cykl „Gdzie jest Joanna Segelström?”. To nasze pierwsze, poważne dziennikarskie śledztwo, które zdobyło już Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Reportażu Radiowego na festiwalu „Człowiek w Zagrożeniu”. Jest to solidny kawał dobrej, dziennikarskiej roboty i nasza duma. Nagrodzony reportaż znajdziecie tutaj.