Idź do treści
zaneta.auler@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Żaneta Auler

Zwiedziłam ponad 120 krajów, ale jak w domu poczułam się dopiero w ogromnym, słonecznym, kosmopolitycznym, zakorkowanym po uszy Mieście Aniołów. Będąc autorką książki „7 dni w siódmym niebie” i podcastu „Rozmowy przez ocean” swoją energię czerpię ze słońca, sportu, odkrywania pięknego świata i poznawania wartościowych ludzi.
12.10.2022, 1’

Żaneta Auler - Ania z Zielonego Wzgórza, L. M. Montgomery

Lista lektur szkolnych 357

11.07.2022, 60’

O wizerunku rdzennych ludów Ameryki

Plac na rozdrożu

Rdzenne ludy Ameryki... ich historia, wierzenia, trudne losy, błędny wizerunek w kulturze masowej. Czy pióropusze w westernach miały sens? Jak wygląda życie w rezerwatach? Ile jest rdzennych plemion w USA? Na te i inne pytania odpowie Magda Gacyk - dziennikarka oraz korespondentka polskich mediów w USA. Zaprasza Żaneta Auler!
31.05.2022, 56’

O tragicznych wydarzeniach w USA

Plac na rozdrożu

Strzelanina w szkole podstawowej w Texasie była 215-tą masową strzelaniną w USA i 25-tą strzelaniną w szkole. Tylko w tym roku… Stany Zjednoczone są wstrząśnięte śmiercią 21. osób, w tym 19. dzieci. Czy są jednak wstrząśnięte na tyle, by wykonać choć najmniejszy krok w celu zapobiegnięcia kolejnej tragedii? Powtarzalność dramatycznych zdarzeń i pytań, jakie się po nich nasuwają, jest uderzająca. Na czym polega „wyjątkowość USA” w tej kwestii? Co mówią na ten temat statystyki? Jak interpretuje się 2. poprawkę do Konstytucji? Skąd bierze się siła lobby producentów broni? Czy jest szansa na jakiekolwiek zmiany? Czy wierzy w nie sam prezydent Biden, który mówi „dość”? Tak jak zresztą kilku jego poprzedników… Odpowiedzi na te pytania poszukamy we wtorkowym „Placu na rozdrożu”. Gościem Żanety Auler - korespondentki Radia 357 z Los Angeles, będzie doktor Łukasz Pawłowski - amerykanista, socjolog, psycholog, felietonista i autor podcastu o polityce i kulturze Stanów Zjednoczonych.
03.03.2022, 7’

Jak wydarzenia komentuje się w mediach amerykańskich?

Agresja na Ukrainę

Łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką Radia 357 w Los Angeles.
25.02.2022, 7’

Jak reaguje świat na wydarzenia w Ukrainie?

Agresja na Ukrainę

W Poranku łączymy się z Żanetą Auler, korespondentką radia 357 w Los Angeles. Żaneta opowie jaka jest reakcja USA na wydarzenia w Ukrainie.
24.01.2022, 61’

"Alaska. Przystanek na końcu świata"

Plac na rozdrożu

Żaneta Auler rozmawia na Alasce z Damianem Hadasiem o jego najnowszej książce "Alaska. Przystanek na końcu świata". Największym, ale najrzadziej zaludnionym stanie Ameryki, gdzie na kilometr kwadratowy przypada pół mieszkańca a do stolicy nie prowadzi żadna droga lądowa. Żyje się tu wśród zapierającej dech w piersi przyrody i na granicy płyt tektonicznych. Trzęsienie ziemi jest tu więc tak samo prawdopodobne jak spotkanie z niedźwiedziem czy łosiem.
05.11.2021, 52’

Żaneta Auler

Gra zespołowa

doładowanie ...