Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Paweł Drozd

Paweł Drozd
22.03.2022, 60’

Porozmawiajmy o Hongkongu

Plac na rozdrożu

Hongkong przez dekady był symbolem nowoczesności i dobrobytu. Nazywano go perłą w brytyjskiej koronie. Tam budowane były wielkie fortuny, tam swoje posterunki miały najważniejsze finansowe instytucje świata. W 1997 roku Londyn oddał Hongkong Pekinowi i przez długi czas wydawało się, że “jeden kraj - dwa systemy” jest planem możliwym do zrealizowania.
Od 2014 roku przez to niezwykłe miasto przetaczają się fale masowych protestów społecznych. Ludzie żądają wolności i obiecanych im praw, które obecnie są przez Pekin jaskrawo łamane. O Hongkongu opowiada Paweł Drozd.
12.12.2021, 121’

Rosja, Anglia, Francja, Niemcy, Honduras...

Na dachu świata

W zastępstwie Michała - Paweł Drozd.
Rosja gromadzi wojska na granicy z Ukrainą. Jak mogą odpowiedzieć państwa Zachodu?
Kolejne skandale wokół Borisa Johnsona. Kampania wyborcza we Francji. Nowe obostrzenia w Niemczech. Honduras ma nową prezydent. Nagroda Grand Press dla Agnieszki Szwajgier. Jak rozgrywa się jej śledztwo?
16.02.2021, 61’

Przewrót w Birmie

Publicystyka

Pucz wojskowy w Birmie był niespodziewany. W akcie protestu na ulice birmańskich miast wyszły setki tysięcy ludzi. Wojsko bez pardonu zwalcza ich opór, używając siły i grożąc długoletnimi więzieniami. Jaka jest i dokąd zmierza współczesna Birma?
doładowanie ...