Idź do treści
krystian.hanke@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Krystian Hanke

Miał w końcu dorosnąć, ale zrezygnował i został ojcem dwojga dzieci. Łączy zabawę z pracą, dumny ze swojego „hygge”. Autor książki „Tatowanie”, w której strasznie się wymądrza. W radiu od ponad 20-u lat. Tak zmęczony polityką, że przestał oglądać telewizję. Gdy odkrył Internet, zrozumiał, że radio można robić inaczej, w dodatku ciekawiej. Zgodnie z zasadą „weźmy się i zróbcie!”, w pewnej chwili pchnął koło machiny i wrócił do swoich zajęć. Wyznawca teorii o istnieniu światów równoległych i miłośnik historii alternatywnych. Zagłębiając się w nie, tropi nieścisłości. Trudny typ. Cierpiąc na syndrom stałego poszukiwacza, często przenosi się w świat wyobraźni. Dlatego ciężko się do niego dodzwonić.
27.04.2021, 6’

Koncerty a rzeczywistość

Muzyczny goniec

Część koncertów odwołana, a część odbędzie się w sieci i to z opóźnieniem.
27.04.2021, 9’

Przegląd prasy dla dzieci

Tatowanie

26.04.2021, 7’

Rozstanie rodziców - poradnik

Tatowanie

Rozwód rodziców rzadko jest korzystny dla dziecka, ale możnna go przeprowadzić jak najmniej boleśnie. Nikodem Sadłowski opisał swoje doświadczenia, W książce patrzy na rozstanie jako ojciec, uwzględniając rolę eks-partnerki, ale przede wszystkim stara się, by dzieci przeszły przez to "suchą stopą".
24.04.2021, 60’

Odpoczywamy po tygodniu

Przysobocie

Nie będziemy zamiatać spraw pod dywan, chować ich za kotarę! Zebrało się sporo spraw z mijającego tygodnia i wymagają one pilnego omówienia. Kilka żółtych kartek też zostanie pokazanych... Michał Gąsiorowski, Juliusz Kaszyński i Krystian Hanke zapraszają do „Przysobocia” – miejsca, gdzie odpoczywamy po kolejnym męczącym tygodniu.
22.04.2021, 6’

Dzień Ziemi? To sadzimy!

Tatowanie

Jak Ziemia to może ziemniaki? Na balkonie czy tarasie. Wyrosną! A radość będzie wielka . "Tata w ogrodzie" wyjaśnia, jak to zrobić z dzieciakami.
21.04.2021, 6’

Podniebne szaleństwa

Tatowanie

Bohaterowie książki "Awiatorzy" od dzieciństwa marzyli o tym, by siąść za sterami samolotu i królować w przestworzach. Anna Litwinek w swojej książce oddaje im hołd. Zbiór opowieści o niezwykłych wyczynach niezwykłych i niekoniecznie znanych bohaterach i bohaterkach.
20.04.2021, 6’

Nowości muzyczne

Muzyczny goniec

20.04.2021, 7’

Przygotujmy dzieci na sieć

Tatowanie

Internet jest dla ludzi. Myślących. Warto dzieci nauczyć tego, jak poruszać się po platformach typu YouTube, jak filtrować znajdujące się tam treści. Dużo rozmawiać i stawiać właściwe pytania - radzi psycholog dr Urszula Sajewicz-Radtke. Zakazy są złym rozwiązaniem.
19.04.2021, 7’

Pojedynek z zombiakami

Tatowanie

Wspólnie pokonać stwory, które opanowały miasto. To cel kooperacyjnej i ewolucyjnej gry planszowej "Zombie Teenz".
17.04.2021, 60’

Izerbejdżan istnieje naprawdę

Przysobocie

Południowo-zachodni kraniec Polski kryje wiele legend. Dawnych i współczesnych. O tych, o których niekoniecznie dowiecie się z przewodników, opowiada Grzegorz Żak, artysta, człowiek wielu talentów i lokalny patriota.
14.04.2021, 8’

Odcinek o zapachach

Tatowanie

Dlaczego pot śmierdzi, pytają dzieci. Co odpowiedzieć?
13.04.2021, 7’

Nowości muzyczne

Muzyczny goniec

13.04.2021, 7’

Z robotem, do roboty!

Tatowanie

Polski robot Emys pomaga uczyć angielskiego. Jest przyjazny, cierpliwy, można z nim nawiązać kontakt, dlatego świetnie sprawdza na zajęciach z dziećmi dotkniętymi różnego rodzaju funkcjami. Przetestowaliśmy go!
12.04.2021, 6’

Czekolada w dniu jej święta

Tatowanie

Czekolada wcale nie jest niezdrowa. Zwłąszcza gorzka i w nieprzesadnych ilościach - przekonuje psychodietetyk Mikołaj Choroszyńśki, autor książki "Uzależnienie od słoduyczy". Ale słodkich pułapek wokoło nie brakuje. Co w nich szkodzi i dlaczego?
10.04.2021, 60’

Rodzicielstwo to survival

Przysobocie

Rodzicielstwo nie jest łatwe i każdy ponosi porażki. Tylko nie wpadajmy w panikę. Nie dajmy się wyrzutom sumienia. Rozejrzyjmy się wokoło. Czy naprawdę wszyscy inni są bezbłędni? Z Szymonem Mysłakowskim aktorem, grającym jednego z ojców w serialu "Mamy to", rozgrzeszamy nieidealnych rodziców.
08.04.2021, 7’

Gry kooperacyjne

Tatowanie

"Gra słów", "Zagadki kryminalne" czy seria "Escape Room". Proste, karciane gry wymagające współpracy wszystkich zawodników pozwalają domownikom razem wykonać zadanie i są znakomitym treningiem dla umysłu.
07.04.2021, 9’

Nowości muzyczne

Muzyczny goniec

07.04.2021, 8’

Jak nie zwariować

Tatowanie

Lockdown, kwarantanna to kolejne kłody rzucane przez życie rodzicom pod nogi. Jak nie zwariować? Sylwia Włodarska czyli "Pani swojego szczęścia" ma kilka prostych rad.
06.04.2021, 7’

Nowości muzyczne

Muzyczny goniec

06.04.2021, 8’

Mała historia kuchni

Tatowanie

Co jemy, jak jemy, kiedy jemy i dlaczego to jemy? Historia kuchni, którą dla dzieci kreśli Łukasz Modelski, przynosi wiele smacznych ciekawostek i niespodzianek. Nie wszystko, co znajdujemy na talerzu jest tak oczywiste, jak nam się wydaje.
03.04.2021, 61’

Na pustkowiu

Przysobocie

Pustka, przestrzeń, kontemplacja... Trochę smutku, dużo refleksji przy dźwiękach malujących krajobrazy niekoniecznie wielkomiejskie. Wielka Sobota, wielkie zatrzymanie.
27.03.2021, 60’

W słoweńskim kociołku

Przysobocie

Mały kraj ludzi o wielkich sercach, cudownych krajobrazach i pysznej kuchni. Słowenia to niezwykła mieszanka, którą omijamy pędząc na południe Europy. Tymczasem między górami, ukrywa się kraina o fascynującej historii, której mieszkańcy uwielbiają sport, a zwłaszcza skoki narciarskie. Ale Pawła Kranca z visitslovenia.pl wypytuję nie tylko o Planicę.
25.03.2021, 5’

Rodzicielstwo bez lukru

Tatowanie

Kiedy pod wieczór brak już sił, ale chcemy jeszcze zerknąć na krótki film o... innych rodzicach. Serial "Mamy to" przywraca nadzieję, że nie tylko my popełniamy rodzicielskie błędy. A serialowa Ewa czyli Laura Breszka zdradza, że scenarzyści świetnie ją znają.
24.03.2021, 6’

Maja Lunde ku czci wiosny

Tatowanie

Jaki byłby świat bez Słońca? To tylko jedno z pytań, na które znakomita i znana na świecie pisarka Maja Lunde odpowiada w swojej kolejnej baśni. "Strażniczka Słońca" to opowieść o stracie i odważnej dziewczynce. Czy autorka była taką w młodości?
23.03.2021, 7’

Nowości muzyczne

Muzyczny goniec

23.03.2021, 7’

Jestem Feniksem

Tatowanie

Tyfon, najstraszniejszy z mitycznych potworów zamienił greckich bogów w inne postacie. W "Immortals Fenyx Rising" wcielam się w rolę Feniksa i próbujemy ich uratować. Gra komputerowa z baśniową grafiką dzieje się na kolorowej antycznej wyspie.
22.03.2021, 7’

Geocaching 357

Tatowanie

W pobliżu Radia 357 jest skrytka geocachingowa. Z tatą Wiktorem szukamy jej i rozmawiamy o fenomenie tej zabawy.
20.03.2021, 60’

Słowa figlują

Przysobocie

O słowach, zwłaszcza tych, które przyniosła nam pandemia, zdalna praca i e-nauczanie oraz o tych brzydkich, których nie umiemy się wystrzec. Bo... Czy musimy? Językoznawczyni dr Agata Hącia cierpliwie odpowiada na wszelkie wątpliwości. Zwłaszcza tę, czy dałoby "zalegalizować" słowo na k...
18.03.2021, 6’

Nowości muzyczne

Muzyczny goniec

18.03.2021, 6’

Książki do wyobrażania

Tatowanie

Do czego służą picture booki? Dla kogo są? Niezwykłe książki, w których artystyczne ilustracje zastępują często fabułę nie bodźcują i rozwijają wyobraźnię. Dorota Hartwich z "Formatu" opowiada też o fenomenie książki z... dziurą.
17.03.2021, 6’

Oznaczenia gier komputerowch

Tatowanie

Pająk? Strzykawka? Przed zakupem gry komputerowej, warto dokładnie obejrzeć oznaczenia na pudełku. System PEGI pomaga wybrać grę odpowiednia do wieku i umiejętności. Dominika Urbańska-Galanciak ze stowarzyszenia SPIDOR daje rodzicom kilka ważnych rad.
16.03.2021, 9’

Nowości muzyczne

Muzyczny goniec

15.03.2021, 7’

Gra z jajem

Tatowanie

Ale jaja! Tylko trzeba je w myślach liczyć i w odpowiednim momencie krzyknąć "Cięcie!". Dlaczego "Gra z jajem" rozwija mózg a rozgrywka jest szybka i ekscytująca?
13.03.2021, 59’

Oni z gitarą, ona w tangu

Przysobocie

Wpadli z gitarą i opowiedzieli, czym dla nich jest muzyka. Kayber i Ryba o przyjaźni i muzyce, ogniskach i legendarnym obozie w środku lasu. I z urodzinową niespodzianką dla gospodarza. A z Luxemburga, Beata Szałwińska na setne urodziny Astora Piazzoli z niezwykłą wersją tanga "Oblivion".
10.03.2021, 5’

Rockafanki dają czadu

Tatowanie

Kiedy tata ma gitarę, głowę pełną pomysłów i zapał, by dzieci śpiewały mocnego rocka, powstaje niesamowita płyta. Maciej Kański z przyjaciółmi stworzył "Rockafanki". A na co dzień wspiera swoje dzieci w innych artystycznych pasjach.
09.03.2021, 5’

Feralne Biuro Śledcze

Tatowanie

Najlepsze kryminały piszą Skandynawowie. Ale Polak pod szwedzkim pseudonimem też nieźle wypada. Rafał Witek zdradza, jak wodzi za nos swoich młodych czytelników i co jest ważne, kiedy pisze się takie książki.
08.03.2021, 5’

Dzień Kobiet codziennie

Tatowanie

Kiedy ma się żonę i cztery córki, Dzień Kobiet jest codziennie. Grzegorz Żak opowiada o tym, jak się odnajduje na co dzień i jak relaksuje od czasu do czasu.
06.03.2021, 58’

Dwie na jednego

Przysobocie

Dlaczego te feminatywy są takie ważne? Gdzie jest wciąż za słaby głos kobiet? Co my, faceci możemy zrobić nie tylko na Dzień Kobiet? Zapytałem o to redakcyjne koleżanki Katarzyny: Borowiecką i Pruchnicką.
04.03.2021, 7’

Kosmiczne wyzwania

Tatowanie

Współpraca w teamie, burza mózgów niekonieczne ścisłych umysłów daje kosmiczne efekty! Syn Papcia Chmiela - Artur B. Chmielewski pracuje w NASA a w swojej książce zdradza tajemnice swojej pracy. I wspomina dzieciństwo... nocą na dachu.
03.03.2021, 7’

Kajko i Kokosz w serialu

Tatowanie

Popularni bohaterowie komiksu Janusza Christy doczekali się ekranizacji. Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz z GS Animation opowiadają o pracy nad poszczególnymi odcinkami. Czy łatwo było ożywić komiks?
01.03.2021, 60’

Krystian Hanke

Gra zespołowa

Kolejna nowość w naszej ramówce to audycja „Gra zespołowa”. W poniedziałki o godz. 19.00 jeden z naszych „niemuzycznych” dziennikarzy zaprezentuje brzmienia, które kocha. Na początek Krystian Hanke i jego ulubieni wykonawcy. – Każdy utwór będzie pochodził z innej bajki, czyli usłyszycie Państwo co się dzieje, kiedy moje trolle przejmują pilota! Zapraszam o godz. 19.00 – zapowiada Krystian.
27.02.2021, 59’

Komikiem i tatą być

Przysobocie

Improwizację mają we krwi, bawią na scenie, a na co dzień? Błażej Staryszak i Krzysztof Wiśniewski z Teatru Improwizowanego "Klancyk" i "Klubu Komediowego", na co dzień ojcowie w całkiem poważnej rozmowie.
24.02.2021, 6’

Lateralizacja

Tatowanie

Co robić, gdy dziecko rysuje litery w lustrzanym odbiciu? Psycholog Marta Majorczyk podpowiada i uspokaja.
20.02.2021, 59’

O kawie wcale nie ekspresowo

Przysobocie

Zrobienie dobrej kawy wymaga umiejętności i doświadczenia. A malowanie wzorków mlekiem, czyli latte art to maestria. Sporo tajników zdradza Marcin Michalik - Kolorowy Barista z Colours of Coffee.
13.02.2021, 59’

Dzień Radia (oczami) kierowców

Przysobocie

W Światowym Dniu Radia z Michałem Gąsiorowskim i Juliuszem Kaszyńskim rozmawiamy nie tylko o radiu. Bierzemy pod lupę zwyczaje polskich kierowców i komentujemy ostatnie wydarzenia. A na koniec robimy Stelce niespodziankę.
06.02.2021, 60’

Sobota na Bali

Przysobocie

Mieszkająca kilkanaście lat na Bali Ola Liana opowiada o codziennym życiu na popularnej indonezyjskiej wyspie. I nieco ją "odczarowuje", opisując życie nieznane z folderów reklamowych.
30.01.2021, 60’

30 lat z "Metrem"

Przysobocie

Czegoś takiego wcześniej nie było czyli na czym polegał fenomen musicallu "Metro"..30 lat na afiszu Razem z Tomaszem Włodarskim, który grał w orkiestrze Janusza Stokłosy wspominamy początki.
27.01.2021, 6’

Gen i już czyli geniusz

Tatowanie

Czy wybitny i znany na całym świecie polski matematyk Stefan Banach, może zachęcić najmłodszych do matematyki? Jego audiobokowa biografia, którą napisała Anna Czerwińska-Rydel to piękna opowieść o pasji, ale i trudnym dzieciństwie.
23.01.2021, 60’

Pisarz z przygodami

Przysobocie

Popularny pisarz Grzegorz Kasdepke, Kawaler Orderu Uśmiechu o swoich książkach, scenariuszach, wyprawach i muzycznych fascynacjach.
21.01.2021, 5’

Ciabcia, kto to taki?

Tatowanie

Seria książek o Mai i Ciabci z wielopokoloniowej rodziny czarownic. Autor Marcin Szczygielski opowiada o swoich bohaterkach i pomysłach na książki.
16.01.2021, 59’

Biznes w nowych czasach

Przysobocie

Turkusowa firma, nowoczesny start-up... Obecne czasy wymagają nowego podejścia. Z Michałem Janiszewskim i Dariusze Sobczakiem rozmawiamy o przedsiębiorczości w czasach pandemii i... o życiu w tych niełatwych czasach.
09.01.2021, 60’

A gdyby tak nie było pandemii?

Przysobocie

Z Michałem Gąsiorowskim i Juliuszem Kaszyńskim podsumowujemy 2020 rok także w alternatywnej rzeczywistości.
doładowanie ...