Idź do treści
katarzyna.borowiecka@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Katarzyna Borowiecka

Odkąd pamiętam dużo oglądam, dużo czytam i dużo mówię - najchętniej o tym, co oglądam i co czytam:) W radiu mówię od ponad 13 lat. Kiedy zaczynałam, w kinach gotował Ratatuj od Pixara, Marketa Irglova i Glen Hansard dostali Oscara za "Falling slowly" z filmu "Once" i nikt jeszcze nie przypuszczał, że nadchodzi streamingowa rewolucja. A potem - prowadziłam Aktualności Filmowe w CanalPlus i Kluby Trójki. Za audycję ABCpopkultury Zestaw Powiększony dostałam MediaTORa 2018 w kategorii NawigaTOR, za opowiadanie o popkulturze zawsze w kontekście istotnych zjawisk społecznych. W Radiu 357 o wszystkim, co na ekranie - tym srebrnym i tym domowym - będę opowiadać w audycji Ekranizacja.
08.02.2023, 178’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

"Taka sytuacja" w filmowym anturażu... to musi być środa i audycja Katarzyny Borowieckiej. Pierwsza godzina upłynie nam właśnie pod znakiem melodii z dużego i małego ekranu. Wspomnimy również muzycznie o Johnie Williamsie, który dziś obchodzi 91 urodziny. W drugiej godzinie, po 14:30 usłyszycie materiał Pauliny Kozion-Bąk. Tym razem wybierzemy się do Teatru Polskiego w Warszawie... tam rok 2023 będzie rokiem mrożkowskim. O 15:15 "Sprawdzone w czytaniu" - Anna Król porozmawia z Katarzyną Michalczak, autorką książki “Synu, jesteś kotem” o dziecku w spektrum autyzmu.
03.02.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji: Monika Talarczyk o skarbach polskiego kina (i nie tylko) na platformie 35mm.online, Łukasz Mańkowski o nowym filmie Park Chan-wooka "Podejrzana" (od dziś w kinach), Mateusz Głowacki - reżyser filmu "Masz ci los!" - o graniu w totka i kręceniu komedii o Polakach (od dziś w kinach), Karol Piekarczyk (dyrektor artystyczny Millenium Docs Against Gravity) - o już zapowiedzianych festiwalowych premierach i o filmie "Rzeka" (premiera 10.02).
03.02.2023, 15’

... zombie, zombie, zombie

Ciekawy przypadek...

01.02.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Teatr, książka, kino. Tych elementów dzisiaj nie zabraknie. W cyklu "Sprawdzone w czytaniu", Paulina Wilk rozmawiać będzie z Olgą Wiechnik, autorką nowego reportażu historycznego "Platerówki? Boże broń". O polskim batalionie żeńskim i o kobietach na wojnie. Sprawdzimy także, co nowego w Teatrze Ateneum w Warszawie. "Kim dzisiaj jesteśmy my Europejczycy? Dlaczego pomimo kataklizmu II wojny światowej ludzkość powtarza te same błędy?" - pyta spektaklem Przemysław Bluszcz, reżyser monodramu "Znieważeni", o którym opowie Paulina Kozion-Bąk. O całość zadba, jak zwykle, Katarzyna Borowiecka, zatem muzycznie będzie można poczuć się jak w domu. Tfu! Jak w kinie!
27.01.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Plany na Ekranizację są następujące: Z dziennikarką filmową Małgorzatą Steciak porozmawiamy o wchodzącym za tydzień na ekrany filmie Aftersun z nominowanym do Oscara za główną rolę Paulem Mescalem. O nagrodzonym w Wenecji, wchodzącym właśnie na ekrany filmie Damiana Kocura "Chleb i sól" opowiedzą twórcy. Tomasz Kolankiewicz (dyrektor artystyczny festiwalu w Gdyni) zaprosi na nowy cykl w kinach studyjnych - Krótka historia polskiego kina. Będzie też przewodnik po nominowanych do Oscara filmach - gdzie obejrzeć, co nadrobić, na kogo zwrócić uwagę.
27.01.2023, 14’

... oscarowych rekordów

Ciekawy przypadek...

26.01.2023, 13’

Wojtek Wawszczyk, Tomasz Lew Leśniak - Fungae

Świat w dymkach

25.01.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowieckla

Taka sytuacja

W Takiej Sytuacji dziś nie możemy pominąć ogłoszenia oscarowych nominacji - o tym, czy jest się czym ekscytować porozmawiamy z Łukaszem Muszyńskim z Filmwebu. Z Michałem Rusinkiem zapowiemy najważniejsze wydarzenia roku Wisławy Szymborskiej - Sprawdzone w czytaniu (Big Book Cafe) po 15. Będzie też muzyka filmowa bez związku z Oscarami, będą Melisa Boys, będą utwory, od których serce bije szybciej.
20.01.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Odwiedzi nas Wojciech Mecwaldowski w związku z premierą filmu "Niebiezpieczni dżentelmeni" Z Radosławem Czyżem z Gazety Wyborczej porozmawiamy o grze i serialu "The Last of Us" Na moment wrócimy na festiwal do Wenecji, gdzie premierę miał wchodzący właśnie na ekrany film Martina McDonagh - "Duchy Inisherin" Anna Dudzińska i Anita Skwara jak co miesiąc opowiedzą o kinie i architekturze - tym razem zaczniemy na Montmartre, ale opowiemy o wielu filmowych lokacjach.
20.01.2023, 13’

... wizji przyszłości

Ciekawy przypadek...

18.01.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Jest środa, jest "Taka sytuacja", zatem jest i Katarzyna Borowiecka. A skoro Katarzyna Borowiecka to jedno jest pewne: muzyki filmowej i wątków filmowych... nie zabraknie! W pierwszej godzinie, bo w drugiej porozmawiamy o kulturze Głuchych z Julią Bellon z Mazowieckiego Instytutu Kultury. Opowie o nowym cyklu wydarzeń "Kultura Dostępności", który już niebawem rozpocznie się w Instytucie. Nie zabraknie także tematów książkowych. W cyklu "Sprawdzone w czytaniu" tym razem spotkamy się z Julią Rzemek i Bartkiem Kamińskim. Porozmawiamy o najlepszych i najgorszych tytułach. Jak powstają, jak działają i jaki mają wpływ na powodzenie książek?
13.01.2023, 118’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

W Ekranizacji dziś: o drugim sezonie serialu „Sexify” opowie reżyserka Kalina Alabrudzińska, o swoim nowym filmie „Godland” opowie Hlynur Pálmason, o znakomitym dokumencie „Silent Love” (wkrótce na Slamdance) porozmawiamy z teżyserem - Markiem Kozakiewiczem. Agnieszka Piotrkowska-Prażuch i Urszula Biel z Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF opowiedzą o festiwalu ZEF w drodze i kinie dla młodych widzów. Będzie również szereg niezobowiązujących, ale uporczywych rekomendacji ode mnie
13.01.2023, 15’

... potworów pod łóżkiem

Ciekawy przypadek...

12.01.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

12.01.2023, 10’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Świat w dymkach

06.01.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Goście audycji: Rafał Skalski - reżyser filmu "Noc w przedszkolu"; Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra - twórcy serialu "Wiedźmin: Rodowód krwi"; Mateusz Demski (krytyk filmowy) - o kinie Rubena Ostlunda i jego najnowszym filmie "W trójkącie" (premiera); Diana Dąbrowska (krytyczka, filmoznawczyni) - o serialu "Zakłamane życie dorosłych" na podstawie powieści Eleny Ferrante.
06.01.2023, 11’

grawitacji

Ciekawy przypadek....

25.12.2022, 120’

Święta na małym i dużym ekranie

Świąteczna ścieżka dźwiękowa

W świątecznej Ścieżce Dźwiękowej nie zabraknie dzwoneczków od Johna Williamsa i Alexandre'a Desplat, chociaż nie zawsze będą one pochodzić ze świątecznych filmów. Będziemy tropić świąteczną atmosferę na małym i dużym ekranie, ale pewnie spojrzymy też w stronę nadchodzącego roku.
23.12.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

21.12.2022, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Jak zawsze posłuchamy muzyki z filmów i seriali - pojawią się też oczywiście najświeższe rekomendacje #GuillermoDelToro #Pinokio ;) Z Łukaszem Muszyńskim, krytykiem filmowym porozmawiamy o tym, co obejrzeć, żeby podkręcić atmosferę świąteczną i o tym, po co powinni sięgnąć ci, którzy mają już dość dzwoneczków. A Obszary przejmie dziś Roma Leszczyńska i zabierze nas do... Sosnowca. A to dlatego, że w Pałacu Schoena trwa wystawa "Sny ze srebra" Wojciecha Prażmowskiego. Ponad 200 prac: fotogramów, kolaży, instalacji niejednokrotnie bardzo osobistych, odwołujących się do historii rodziny.
02.12.2022, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Łódź - Festiwal Mediów Człowiek w zagrożeniu / Śubuk / Matecznik / premiery małego i dużego ekranu
02.12.2022, 13’

Sąsiadów

Ciekawy przypadek...

01.12.2022, 9’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Świat w dymkach

30.11.2022, 182’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Audycja Taka Sytuacja - od 13.00 . A w niej ... WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka - opowie o niej w Obszarach Obszany - Agnieszka Obszańska . Metawersum to świat wirtualny, w którym kupimy to samo , co w rzeczywistym ale w postaci cyfrowej - temat ten zgłębi Gabi Darmetko zapowiadając swój podcast " Szalony Świat " . Zaproszenie do Radia 357 przyjął dyrektor Muzeum Karykatury w Warszawie Paweł Płoski. Zapowie na pewno otwarcie wystawy przygotowanej przez austriackie Muzeum Karykatury w Krems : Donald made in Austria! Zaprasza Katarzyna Borowiecka , która obiecuje dużo muzyki filmowej z Topu 357...choć nie tylko !
25.11.2022, 120’

Do ostatniej kości

Ekranizacja

Z Małgorzatą Steciak o Do ostatniej kości / o 1899 i Wednesday Bartek Czartoryski / MoonageDaydream z Maciejem Kędziora (Filmawka) / Na pełny etat z Piotrem Guszkowskim (Gazeta Wyborcza)
25.11.2022, 11’

Środy

Ciekawy przypadek...

24.11.2022, 8’

Jan Mazur - Incel

Świat w dymkach

23.11.2022, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Będzie muzycznie i filmowo . Jak to u Katarzyny Borowieckiej . Między innymi rozmowa z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk - znaną także jako Zwierz Popkulturalny- o świątecznych filmach, które już zalewają platformy streamingowe. O Międzynarodowym Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie opowie Agnieszka Obszańska i jej gość Jacek Wakar. Poza tym oczywiście wątek z muzyką filmową, będzie Radiohead i Melissa Boys.
18.11.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

18.11.2022, 12’

Lekarzy

Ciekawy przypadek...

16.11.2022, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

W środowej audycji " Taka Sytuacja " Katarzyny Borowieckiej porozmawiamy o sztucznej inteligencji wykorzystywanej w medycynie. Swój podcast Szalony Świat zapowie bowiem Gabi Darmetko. Na Festiwal Sztuki w przestrzeni miejskiej NARRACJE w Gdańsku zabierze nas Agnieszka Obszańska. Festiwal w tym roku gości na Przeróbce. Zaproszenie do studia Radia 357 przyjęła Maja Chiro z magazynu Elle. Rozmowa toczyć się będzie wokół wielkiego powrotu lat 60 tych i 70 tych w popkulturze . Ponadto będzie Radiohead, będą Melisa Boys, będą wspomnienia z American Film Festival okraszone muzyką.
10.11.2022, 60’

American Film Festival

Plac na rozdrożu

O filmie Roving Woman opowiedzą twórcy - Lena Góra i Michał Chmielewski. Spotkamy się z bohaterką retrospektywy - amerykańską reżyserką Niną Menkes Listę filmów, których nie warto przegapić stworzymy z krytykiem filmowym - Piotr Czerkawski. Zaprasza Katarzyna Borowiecka. Audycja z kina Nowe Horyzonty - z American Film Festival.
09.11.2022, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Środowa " Taka sytuacja " pod znakiem muzyki filmowej a także zaproszenia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania. Ten Festiwal w przyszłym tygodniu w Mazowieckim Instytucie Kultury . Nie zabraknie Agnieszki Obszańskiej . W Obszarach Obszany tym razem katastrofa ekologiczna na Odrze okiem fotografów z Kolektywu Sputnik Photos . Aha , no i obowiązkowo Radiohead .
04.11.2022, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

The Office PL / Wywiad z wampirem / Lombard / serialowa jesień / American Film Festival
04.11.2022, 16’

Wampirów

Ciekawy przypadek...

28.10.2022, 120’

Baby Broker

Ekranizacja

W Ekranizacji przyjrzymy się bliżej dwóm kinowym premierom. „Baby Broker” Hirokazu Koreedy to koreańska produkcja w reżyserii japońskiego mistrza - o kinie Koreedy porozmawiamy z Łukaszem Mańkowskim. "Zdarzyło się” Audrey Diwan to z kolei adaptacja prozy noblistki Annie Ernaux. O filmie reżyserka opowiedziała Beacie Kwiatkowskiej. Urszula Śniegowska, dyrektorka American Film Festival, zapowie 13. edycję wszystkich stanów kina. Zapraszam.
21.10.2022, 119’

Silent Twins

Ekranizacja

W Ekranizacji o filmie Silent Twins opowiemy razem z twórczyniami i twórcami - pojawi się wątek animacji, choreografii, scenografii zdjęć, a Leaticia Wright i Tamara Lawrance powiedzą jak szukały w sobie bliźniaczek. Ale także o serialu "Gang zielonej rękawiczki", którego bohaterki, szlachetne złodziejki trafiają (przymusowo) do domu spokojnej starości, gdzie, jak się okazuje, mają sporo do załatwienia, porozmawiamy z aktorkami - Anną Romantowską, Magdaleną Kutą, Karoliną Rzepą, Beatą Bandurską i Małgorzatą Potocką.  Będzie też zaproszenie na festiwale - Splat!, Festiwal Kina Niemego i Ukraina! Festiwal Filmowy. Oczywiście nie zabraknie muzyki.
21.10.2022, 15’

Piłkarzy

Ciekawy przypadek...

20.10.2022, 9’

Wydział 7

Świat w dymkach

W dzisiejszym „Świecie w dymkach” zatrzyma się przy serii nagrodzonej na ostatnim Międzynarodowym Festiwal Komiksu W Łodzi, na którym osobiście była Katarzyna Borowiecka. „Wydział 7” Tomasz Kontnego, Marka Turka i innych autorów wygrał konkurs na najlepszy polski album komiksowy. „Historia stworzona przez Tomasz Kontny i Marek Turek (scenariusz), a narysowana przez Krzysztof Budziejewski (Kły i pazury) oraz Wojciech Stefaniec (Azyl) została odnaleziona gdzieś na oddziale siostry Ratched. Z rozsianych w kolejnych zeszytach fabuł kiełkuje obraz geniuszu. Gdyby Tadeusz Różewicz wziął się za kręcenie Z archiwum X, to wyglądałoby to pewnie jakoś podobnie!” - uzasadniało decyzję jury.
19.10.2022, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

16.10.2022, 120’

Odcinek 91: O sztuce dobierania utworów do filmów

Cisza, nagranie!

Z filmowym konsultantem muzycznym Pawłem Juzwukiem porozmawiamy o sztuce dobierania utworów do filmów, głównie na przykładzie najnowszego filmu Agnieszki Smoczyńskiej "The Silent Twins". Ale nie tylko. Będzie też trochę muzyki nie związanej z kinem. Pojawi się oczywiście wątek winny i Tomasz Prange-Barczyński prosto z Serbii.
14.10.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Plan na Ekranizację jest następujący: - premiera filmu "Orzeł. Ostatni patrol" - wypowiedzi twórców (Jacek Bławut, Jolanta Dylewska, Radosław Ochnio, aktorzy) - premiera 3. sezonu serialu "Derry girls" - Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Zwierz Popkulturalny) - Maciej Kawalski - reżyser filmu "Niebezpieczni dżentelmeni" (film otwarcia Warszawskiego Festiwalu Filmowego) - Adam Ślesicki - prezes Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego - o cyklu Doc Hot Selection i programach fundacji dla twórców dokumentów Plus info o premierach tygodnia ode mnie, muzyka filmowa (trochę więcej niż do tej pory w Ekranizacji).
14.10.2022, 15’

Kucharzy

Ciekawy przypadek...

13.10.2022, 12’

Paneuropa vs. Zmory Przeszłości

Świat w dymkach

12.10.2022, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

W dzisiejszej audycji: - Agata Napiórska o jubileuszu magazynu „Zwykłe życie” - Joanna Kaczmarek o filmie „Chopin. Nie boję się ciemności” (od piątku w kinach) - Agnieszka Obszańska zabiera nas na wystawę Justyny Mielnikiewicz "W Ukrainie " prezentowaną w Krakowie - lektury szkolne w wykonaniu koleżanek i kolegów z R357 - muzyka, także filmowa i cotygodniowy środowy flirt z Radiohead
30.09.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji premiery kinowe: Elwira Niewiera opowie o pracy nad nagrodzonym w Locarno dokumentem "Syndrom Hamleta" (będzie też gość specjalny); z Natalią Koryncką-Gruz porozmawiam o pracy nad "Simoną", posłuchamy też opowieści Jerzego Skolimowskiego o "IO" (parę innych osób z ekipy filmu też się odezwie;). A na festiwal Afrykamera zaprosi jego dyrektor - Przemek Stępień.
28.09.2022, 180’

Audycja pełna niespodzianek!

Taka sytuacja

Katarzyna Borowiecka zapewnia - wędrówki pomiędzy audio i video, autorski wybór muzyki nie tylko filmowej, a więc - piosenki na każdą okazję, flirt z Radiohead, słowo od twórców filmu "Johnny" (od piątku w kinach) i parę niespodzianek, których nie zdradzi, bo nie taki jest sens niespodzianek ;) Do Borowieckiej przyjdzie Obszańska, Agnieszka Obszańska.... i wyruszymy do Krakowa na Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab, a potem do Łodzi na wystawę “Miasto-Moda-Maszyna” którą po prostu trzeba zobaczyć! Gabi Darmetko przyjrzy się implantom. Zarówno tym, które mogą być wszczepiane do mózgu, dzięki czemu będziemy czytać myśli innych ludzi. Ale i tym, które już dziś możemy zamontować w ręku i używać zamiast kart płatniczych. To będzie zapowiedź podcastu "Szalony świat".
16.09.2022, 120’

Prosto z 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Ekranizacja

Dzisiejsza „Ekranizacja” w całości z Gdyni. Od poniedziałku Katarzyna Borowiecka opowiada nam o tym, jednym z najstarszych w Europie, festiwalu filmowym. Przyszedł więc czas na wielki finał. Będzie dużo festiwalowej muzyki, komentarze do pokazywanych tu produkcji i premier, ale przede wszystkim - mnóstwo wspaniałych gości! Piotr Trojan - aktor z filmu „Johnny” (Konkurs Główny); Sandra Drzymalska - aktorka filmu „IO” (Konkurs Główny); Leszek Dawid i Łukasz Gutt - reżyser i autor zdjęć do filmu „Broad Peak” (Konkurs Główny); Kamil Krawczycki - reżyser (Konkurs Filmów Mikrobudżetowych); Grzegorz Mołda - reżyser filmu „Zadra” (Konkurs Główny).
16.09.2022, 5’

Polskich Zombie

Ciekawy przypadek...

09.09.2022, 119’

Wenecja

Ekranizacja

Na festiwalu filmowym w Wenecji przyglądamy się nie tylko filmom konkursu głównego.
08.09.2022, 5’

Relacja z czwartego dnia

79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

07.09.2022, 5’

Relacja z trzeciego dnia

79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

06.09.2022, 5’

Relacja z drugiego dnia

79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

05.09.2022, 5’

Relacja z pierwszego dnia

79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

02.09.2022, 119’

Pierścienie władzy

Ekranizacja

Wycieczka do Śródziemia (plus inne skarby Amazon Prime Video) - Kręgosłup nocy, czyli animacja tylko dla dorosłych w kinach - plany festiwalu Pięć Smaków - wznowione Konfrontacje Filmowe - festiwal, który się nie odbył
31.08.2022, 120’

Kierunek: Nieokreślony

Ścieżka dźwiękowa

Billy Elliot - Moulin Rouge - Fincher i Burton urodzinowo - remanentu część ostatnia
26.08.2022, 120’

Nieoszlifowane diamenty

Ekranizacja

Urodziny studia A24 - Ninja Baby - Szwedzki Stół Filmowy - Hommage a Kieślowski - fikołki i bziki
26.08.2022, 17’

Johnny'ego i Baby

Ciekawy przypadek...

25.08.2022, 10’

Craig Thompson "Blankets"

Świat w dymkach

24.08.2022, 118’

Kierunek: Multiwersum obłędu

Ścieżka dźwiękowa

Karen O doprowadza nas do Tima Burtona, Boba Dylana i tam, gdzie mieszkają dzikie stwory, żegnamy Saula Goodmana i kontynuujemy remanent. Essa!
19.08.2022, 120’

Ród smoka

Ekranizacja

Powrót do Westeros - Sandman - Łowca androidów - Wulkan miłości - Wielka woda - Władca pierścieni: Pierścienie władzy
19.08.2022, 20’

Saula Goodmana / Jimmy'ego McGilla

Ciekawy przypadek...

18.08.2022, 14’

Bino Bill. Integral / Heartstopper

Świat w dymkach

Jerzy Wróblewski - Bino Bill. Integral. Alice Oseman - Heartstopper
17.08.2022, 120’

Kierunek: Remanent

Ścieżka dźwiękowa

De Niro - Carell - Peele - dzwonki telefoniczne - filmowy recycling
12.08.2022, 120’

Koniec wakacji

Ekranizacja

NIetypowa Ekranizacja z Waszą listą filmów na koniec wakacji
11.08.2022, 8’

Vademecum złego ojca / Gniew

Świat w dymkach

10.08.2022, 120’

Kierunek: Xanadu

Ścieżka dźwiękowa

Zaczynamy od "Lata leśnych ludzi", sporo się wydarza w środku, a na koniec - he's a ghost, he's a god, he's a man, he's a guru;)
29.07.2022, 120’

Nowe Horyzonty

Ekranizacja

Dorota Kolak - Agnieszka Smoczyńska - Marta Minorowicz - Grzegorz Mołda - Marcin Filipowicz - Kamil Krawczycki
27.07.2022, 119’

Kierunek: Nowe Horyzonty

Ścieżka dźwiękowa

Nowohoryzontowa plejlista - Leonard Cohen - półmetek festiwalu.
22.07.2022, 119’

Superbohaterowie

Ekranizacja

Nowy film Paolo Genovese - nowy film Davida Cronenberga - gdyńskie zapowiedzi festiwalowe - Dwa Brzegi - Octopus Film Festival
22.07.2022, 18’

smoków

Ciekawy przypadek...

20.07.2022, 120’

Kierunek: Najbliższe boisko

Ścieżka dźwiękowa

Piłkarki w tarapatach - piłkarze pod czułym okiem Teda Lasso - migotliwa plejlista Ms. Marvel - pierwszy teledysk Spielberga
15.07.2022, 120’

Na chwilę, na zawsze

Ekranizacja

O premierowym filmie "Na chwilę, na zawsze" opowiedzą Paweł Domagała (tu także w nowej roli, jako współscenarzysta) i Piotr Trzaskalski (reżyser). A co poza tym w audycji? Będzie zaproszenie na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty - od Marcina Pieńkowskiego. Alek Pietrzak, który podczas ostatniej wizyty w Radiu 357 (prawie rok temu) zapraszał na swój film "Czarna owca", tym razem opowie o nowym festiwalu (nie tylko) filmowym - Big Festivalowski, który w sierpniu wystartuje w Płocku. Będzie też kolejna odsłona cyklu Anny Dudzińskiej o architekturze i kinie - dziś Seul w filmie "Parasite".
15.07.2022, 17’

bliźniąt

Ciekawy przypadek...

14.07.2022, 9’

#27

Świat w dymkach

13.07.2022, 118’

Kierunek: Hollywoodland

Ścieżka dźwiękowa

Nominacje do Emmy - Minionki śpiewają - Leo Grande rozwija działalność gospodarczą - Harrison Ford obchodzi urodziny
08.07.2022, 120’

Miłość i grom

Ekranizacja

Nowy Thor - Tytus, Romek i A'Tomek - Nowe Horyzonty - Atlanta
08.07.2022, 17’

Gitary

Ciekawy przypadek...

06.07.2022, 119’

Kierunek: The Upside Down

Ścieżka dźwiękowa

Gitary w Stranger Things - urodziny Evy Green (i Sylvestra Stallone) - Ennio zawsze i wszędzie
01.07.2022, 120’

Ennio

Ekranizacja

Maestro Morricone - Zbrodnie po sąsiedzku - Czarny telefon - Yellowjackets - festiwal Animator
01.07.2022, 13’

masek

Ciekawy przypadek...

30.06.2022, 10’

#26

Świat w dymkach

Adam Rusek - Od Łapigrosza do Funky Kovala. Historia komiksu polskiego do 1989 roku.
29.06.2022, 119’

Kierunek: Wakacje

Ścieżka dźwiękowa

Zbrodnie po sąsiedzku - rozszalałe supki - Geroge Fenton - i jeszcze raz: Elvis
24.06.2022, 120’

Król (Elvis) i Królowa

Ekranizacja

Elvis na dużym, Królowa na małym ekranie (opowiada Andrzej Seweryn), a dodatkowo mamy kolejne spotkanie z The Umbrella Academy. Satysfakcja gwarantowana.
24.06.2022, 14’

Elvisa

Ciekawy przypadek...

22.06.2022, 119’

Kierunek: Graceland

Ścieżka dźwiękowa

Elvis - The Umbrella Academy - urodziny Meryl Streep - Królowa.
21.06.2022, 171’

...bo tam zawsze świeci słońce

Kieruj się na południe

Prowadzenie: Katarzyna Borowiecka.
17.06.2022, 120’

Rozkołys

Ekranizacja

Surfowanie na Bałtyku i surfowanie przez platformy streamingowe - Przegląd Nowego Kina Francuskiego - architektura w kinie.
17.06.2022, 12’

... skrzypka

Ciekawy przypadek...

16.06.2022, 7’

Państwo polecają...

Świat w dymkach

16.06.2022, 173’

Niedźwiedź na wagarach

Kieruj się na południe

Prowadzenie: Katarzyna Borowiecka.
15.06.2022, 120’

Kierunek: Najbliższy barber

Ścieżka dźwiękowa

Wąsy - broda Stevena Spielberga - szokujące zapowiedzi" Joker, Paddington i...?
11.06.2022, 60’

Audycja wyjazdowa z Festiwalu Polskich Win

Międzymiastowa

Prowadzenie: Gabi Darmetko i Katarzyna Borowiecka.
10.06.2022, 120’

Disney

Ekranizacja

Wejście smoka w wykonaniu Disneya - koniec opery mydlanej - Short Waves - Happy Together
10.06.2022, 19’

Ciekawy przypadek... Dinozaurów

Ciekawy przypadek...

09.06.2022, 11’

#24

Świat w dymkach

Paco Roca - Powrót do Edenu i Fernando Aramburu i Toni Fejzula - Patria
08.06.2022, 120’

Kierunek: Top Gun

Ścieżka dźwiękowa

Natalie Portman - Córki dancingu - Piotr Fronczewski - premiery bliższe i dalsze - dinozaury i piloci.
03.06.2022, 119’

Post Pxrn

Ekranizacja

Festiwale filmowe i festiwal Disneya - Koszalin - Post Porn - Sopot. A w Krakowie - z Bartkiem Czartoryskim rozmawiamy o przepastnej szufladzie Disney+, którą wkróce oficjalnie otworzymy.
01.06.2022, 120’

Kierunek: Przygoda

Ścieżka dźwiękowa

Alternatywne obchody dnia (wewnętrznego także) dziecka.
27.05.2022, 120’

Detektyw Bruno

Ekranizacja

Detektyw Bruno - Stranger Things - Top Gun: Maverick - Boylesque - Cannes - Tarnowska Nagroda Filmowa - Komeda
27.05.2022, 16’

Ciekawy przypadek... Jedenastki

Ciekawy przypadek...

26.05.2022, 5’

#23

Świat w dymkach

Wanda Hagedorn, Ola Szmida - Twarz, brzuch, głowa. Memuar graficzny
25.05.2022, 121’

Kierunek: Dagobah

Ścieżka dźwiękowa

Urodziny Gwiezdnych Wojen i Franka Oza, Stranger Things i Vangelis.
20.05.2022, 119’

Mała mama

Ekranizacja

Filmy Celine Sciammy - Książę z Jimem Broadbentem - Lizbona na ekranie - Krakowskie Festiwal Filmowy - Vangelis/Łowca androidów.
20.05.2022, 13’

Ciekawy przypadek... Lwa

Ciekawy przypadek...

19.05.2022, 7’

#22

Świat w dymkach

18.05.2022, 121’

Kierunek: Cannes

Ścieżka dźwiękowa

Canneńskie wspomnienia ze Złotą Palmą w tle, gey i zabawy towarzyskie, urodziny Trenta Reznora.
17.05.2022, 172’

...bo tam zawsze świeci słońce

Kieruj się na południe

Prowadzenie: Katarzyna Borowiecka.
13.05.2022, 120’

Lepsze życie

Ekranizacja

Andrew Dominik - Nick Cave - Warren Ellis - Stewardessa - Pamela Adlon - kinowa Noc Muzeów.
13.05.2022, 15’

Ciekawy przypadek... Draculi

Ciekawy przypadek

12.05.2022, 7’

#21

Świat w dymkach

11.05.2022, 121’

Kierunek: Beetlejuice

Ścieżka dźwiękowa

Fascynujący talent Danny'ego Elfmana, Fucking Bornholm klasycznie, Djawadi i Britell, a na deser powrót na Pandorę.
06.05.2022, 119’

Fucking Bornholm

Ekranizacja

Anna Kazejak i jej film o czterdziestolatkach na majówce, kino włoskie i najlepsze dokumenty na świetnym festiwalu. Plus propozycja dla marzących o tworzeniu filmów.
06.05.2022, 17’

Ciekawy przypadek... Jedi

Ciekawy przypadek...

05.05.2022, 8’

#20

Świat w dymkach

04.05.2022, 120’

Kierunek: Odległa galaktyka

Ścieżka dźwiękowa

Dzień Gwiezdnych Wojen, filmowa muzyka Andrzeja Korzyńskiego, Daniel Pemberton i parę zapowiedzi.
03.05.2022, 182’

Miejsca 58-30

Polski Top Radia 357

Trzecią część Polskiego Topu Radia 357 przedstawia Katarzyna Borowiecka.
29.04.2022, 120’

Wszystko wszędzie naraz

Ekranizacja

Kwietniowy slalom kinowy - Wiking, X, Nicolas Cage i Michelle Yeoh. Saul Goodman i kino Apichatponga Weerasethakula. Essa!
29.04.2022, 15’

Ciekawy przypadek... Wikingów

Ciekawy przypadek...

28.04.2022, 10’

#19 Aktualności

Świat w dymkach

Stan Sakai - Usagi Yojimbo. Saga Sonny Liew - Życie i czasy Charliego Chan Hock Chye
27.04.2022, 121’

Kierunek: Wszędzie

Ścieżka dźwiękowa

Slalomem przez kwietniowe premiery na małym i dużym ekranie. Wikingowie, motyle w brzuchu i telefony do Saula.
30.03.2022, 119’

Kierunek: nas nie ogranicza

Ścieżka dźwiękowa

Oscarową ścieżkę trafimy za Jane Campion na krańce świata, będzie kwadrans dla Hansa Zimmera i wizyta w świecie pięknych ludzi i skrywanych emocji - rodem z Jane Austen i... Julii Quinn.
29.03.2022, 146’

...bo tam zawsze świeci słońce

Kieruj się na południe

Prowadzenie: Katarzyna Borowiecka.
25.03.2022, 120’

Piosenki o miłości

Ekranizacja

25.03.2022, 13’

Ciekawy przypadek... Niekończącej się opowieści

Ciekawy przypadek...

24.03.2022, 9’

#18 Historia monumentalna

Świat w dymkach

David B. - Rycerze świętego Wita.
23.03.2022, 120’

Kierunek: Wiosna

Ścieżka dźwiękowa

Wbrew wszystkiemu - budzimy się razem z wiosną i upajamy zielenią!
19.03.2022, 121’

#62

Zielony Żoliborz

W zastępstwie red. Stelmacha audycję poprowadziła Katarzyna Borowiecka.
18.03.2022, 120’

Inni ludzie

Ekranizacja

Aleksandra Terpińska o pracy z tekstem Doroty Masłowskiej, Kristoffer Rus o pracy nad filmem "Za duży na bajki", Polskie Nagrody Filmowe Orły i nowy cykl o architekturze w filmie. Voila!
18.03.2022, 16’

Ciekawy przypadek... wehikułu czasu

Ciekawy przypadek...

16.03.2022, 120’

Kierunek: Pixar

Ścieżka dźwiękowa

To nie wypanda? A właśnie, że panda! Newman, Goransson, Giacchino z filmów na ukojenie od Pixara, aktualizacja nagród filmowych i parę utworów, do których można się wściec.
11.03.2022, 119’

Najgorszy człowiek na świecie

Ekranizacja

Trzy canneńskie filmy w polskich kinach (Trier, Baker, Hamaguchi). HBO Max w Polsce. Wirtualne kino studyjne. Plus ucieczka od rzeczywistości.
11.03.2022, 13’

Ciekawy przypadek... Superbohaterów

Ciekawy przypadek...

10.03.2022, 7’

#17 Sapiens. Opowieść graficzna

Świat w dymkach

Sapiens. Opowieść graficzna - Część pierwsza: Narodziny ludzkości; Część druga: Filary cywilizacji autorzy: Yuval Noah Harari, David Vandermeulen, Daniel Casanave
09.03.2022, 120’

Kierunek: Światy równoległe

Ścieżka dźwiękowa

Otwieramy wrota do innych rzeczywistości, przy okazji zanurzając się w mgle Gotham.
04.03.2022, 120’

Batman

Ekranizacja

O "Batmanie" Matta Reevesa, "Cyrano" Joe Wrighta i "Córce" Maggie Gyllenhaal, lalkach i światach równoległych. Na chwilę oddechu i oderwanie od rzeczywistości.
02.03.2022, 120’

Tu i teraz

Ścieżka dźwiękowa

Muzyka na wszystkie stany ducha.
25.02.2022, 110’

The Old Man's Back Again

Ekranizacja

Ukraina w naszych głowach i sercach - kino fabularne i dokumentalne, które poszerza kontekst i perspektywę. Siergiej Łoźnica i Witalij Manski. A w drugiej godzinie - japońskie opowieści Ryusuke Hamaguchiego.
23.02.2022, 120’

Kierunek: Moulin Rouge

Ścieżka dźwiękowa

Brawurowe filmowe fikołki od Baza Luhrmanna, muzyczna synchronizacja z Euforią i Wasze ekranowe obsesje. Plus piosenki, które zostały nam po serialach, o których już zapomnieliśmy.
18.02.2022, 120’

Matki równoległe

Ekranizacja

O Almodovarze i Wong Kar Waiu, o starym kinie i Inie Benicie, o Berlinale i Stranger Things. I to jeszcze nie wszystko!
18.02.2022, 12’

Ciekawy przypadek... Hayao Miyazakiego

Ciekawy przypadek...

17.02.2022, 9’

#16

Świat w dymkach

Art Spiegelman - Maus. Opowieść ocalałego
16.02.2022, 120’

Kierunek: Almodovar

Ścieżka dźwiękowa

Bliskie spotkanie z Pedro i jego obsesjami, euforyczna aktualizacja, SuperBowlowe zwiastuny i polski wątek retro
11.02.2022, 120’

Oscary

Ekranizacja

Oscarowe szaleństwa się zaczynają, ale my mamy bezpieczną przystań z Jackiem Reacherem, Kennethem Branagh i Shondą Rhimes. Spokojnie, leci z nami pilot;)
11.02.2022, 11’

Ciekawy przypadek... Petera Parkera

Ciekawy przypadek...

10.02.2022, 9’

#15 Dziewczyny

Świat w dymkach

Penelope Bagieu - Tupeciary Katja Klengel - Słuchajcie dziewczyny!
09.02.2022, 120’

Kierunek: Dolby Theatre

Ścieżka dźwiękowa

Sporty zimowe na ekranie, aktualizacja muzyczna Euforii, urodziny Johna Williamsa i ... oscarowe nominacje. Taki plan.
04.02.2022, 120’

Mental

Ekranizacja

Serial Kordiana Kądzieli, ścieżka włoska z Monicą Vitti i "Genialną przyjaciółką" i komediowe rekomendacje od króla Węży.
04.02.2022, 13’

Ciekawy przypadek... Dextera Morgana

Ciekawy przypadek...

03.02.2022, 9’

#14 Kosmos

Świat w dymkach

Seria Descender - Jeff Lemire i Dustin Nguyen Załoga Promienia - Tillie Walden
02.02.2022, 120’

Kierunek: luty

Ścieżka dźwiękowa

#mentalneszprychy z Bruno Marsem i Andersonam .Paakiem, zbliżenie na Michaela Giacchino, cotygodniowa muzyczna aktualizacja Euforii i inne fikołki.
28.01.2022, 119’

Wszystko poszło dobrze

Ekranizacja

Bestiariusz Guillermo del Toro (#Frankenstein #Godzilla #TheThing), obsesje Francois Ozona i wysokie obcasy Carrie Bradshaw. Między innymi.
28.01.2022, 17’

Ciekawy przypadek... Anne Shirley

Ciekawy przypadek...

27.01.2022, 10’

#13 Daleko od domu

Świat w dymkach

Alison Bechdel - Fun Home. Tragikomiks rodzinny Guy Delisle - Pjongjang
26.01.2022, 119’

Kierunek: Śródziemie i okolice

Ścieżka dźwiękowa

Od Ravki do Two Rivers wędrujemy nie tylko za hobbitami, zrobimy przystanek przy bohaterach Mike'a Millsa, zabrzmi też głos Barbary Krafftówny.
21.01.2022, 120’

C'mon c'mon - Dajesz! Dajesz!

Ekranizacja

Filmowe rodziny w różnych ujęciach: C'mon c'mon Mike'a Millsa, Krzyk po raz piąty, propozycje na feria dla widzów najmłodszych i tydzień filmu niemieckiego z reżyserskim debiutem Daniela Brula. O!
20.01.2022, 6’

#12 Skrajne emocje

Świat w dymkach

Mikael Ross - Upadek, Paco Roca - Dom
19.01.2022, 121’

Kierunek: to tu, to tam

Ścieżka dżwiękowa

Ruchem konika szachowego skaczemy przez tytuły śladami" Ricky'ego Gervaisa, Jima Carreya, Dolly Parton, Damiena Chazelle'a i Jennifer Connelly. Plus parę fikołków, a jakże.
14.01.2022, 120’

Titane

Ekranizacja

Premiery na połowę stycznia: fałszywy ksiądz udziela ślubów, dziewczyna z tytanową płytką w głowie kocha samochody, wraca Euforia i After Life. A w Nowym Teatrze nowy przegląd filmowy - Niechciani.
13.01.2022, 6’

#11 Wielki kaliber

Świat w dymkach

Keum Suk Gendry-Kim- Trawa
12.01.2022, 120’

Kierunek: Bowieland

Ścieżka dźwiękowa

Hołdy dla Davida Bowie i fikołki premierowe z małego i dużego ekranu!
07.01.2022, 120’

Kontrola i pizza

Ekranizacja

Dziś trochę Ekranizacja, trochę Ścieżka Dźwiękowa - pierwszą połówkę wypełnią nam wizyty: Nataszy Parzymies, twórczyni internetowego hitu, seiralu Kontrola i Adriany Prodeus, z którą porozmawiamy o kinie Paula Thomasa Andersona #LicoricePizza. Druga połówka będzie muzyczna.
06.01.2022, 9’

#10 Dwie satyry

Świat w dymkach

Jacek Świdziński - Powstanie film narodowy i Michał Śledziński - Wartości rodzinne
05.01.2022, 124’

Sceny z życia radiowego

Ścieżka dźwiękowa

Nasze wpadki i wypadki, czyli dźwięki na co dzień niezbyt emisyjne.
31.12.2021, 42’

#5 Odliczamy do północy

Prywappka - zaktualizuj rok!

31.12.2021, 120’

Podsumowanie 2021 roku i plany filmowe na 2022

Ekranizacja

30.12.2021, 9’

#9 Bohaterowie wzięci z rzeczywistości

Świat w dymkach

Stan Lee / Peter David / Colleen Doran - "Zdumiewający. Fantastyczny. Niesamowity. Cudownie wpomnienia" i Marcin "Flint" Węcławek, Marcin Podolec - Dym. Pablopavo - wywiad graficzny.
29.12.2021, 121’

Kierunek: 2021

Ścieżka dźwiękowa

25.12.2021, 119’

Gościnie: Agnieszka Szydłowska i Natalia Grzeszczyk

Ekranizacja

Ulubiony świąteczny film? Wybór jest bardzo trudny. Podobnie, jak wybór ulubionego utworu ze ścieżki dźwiękowej. Świąteczne filmy najlepiej oglądać wspólnie – przed ekranem z Katarzyną Borowiecką zasiądą także zaproszone Agnieszka Szydłowska (Newonce Radio) i Natalia Grzeszczyk (RMF Classic).
22.12.2021, 119’

Kierunek: Hogwart

Ścieżka dźwiękowa

Williams, Britell i Hart w świątecznych i okołoświątecznych opowieściach, nienachalne podsumowania i shortlisty. Dzwonki, dzwonka i dzwoneczki.
03.12.2021, 120’

Dom Gucci

Ekranizacja

Lady Gaga i Ridley Scott, Afrykamera, Splat! FIlm Fest i animowane kino superłotrowskie. Oto nasz plan.
01.12.2021, 121’

Kierunek: Abbey Road

Ścieżka dźwiękowa

Strawberry Fields naprawdę Forever - to po pierwsze, po drugie - zapowiedzi i podsumowania, po trzecie - gruniowe, choć wciąż niezbyt nachalne, dzwoneczki. I tak dalej ;)
26.11.2021, 120’

Planeta Singli

Ekranizacja

Michał Chaciński o serialowej antologii "Planeta Singli", premiery serialowe, na które warto rzucić okiem ("Arcane", "Koło czasu") i zaproszenie na festiwal dla młodych widzów w kaźdym wieku. Essa!
25.11.2021, 8’

#8 Lato

Świat w dymkach

Jillian Tamaki, Mariko Tamaki - Pewnego Lata / Maria Rostocka - Koniec lipca
24.11.2021, 120’

Kierunek: Zaun / Piltover

Ścieżka dźwiękowa

Najpierw Flash Gordon i siarczyste "eeooo", a potem: animacje, animacje, animacje. Prawie bez wyjątków. Arcane, BoJack Horseman, Merida Waleczna i Gorillaz (awansem).
19.11.2021, 120’

Kurier Francuski

Ekranizacja

"Furia" Krzysztofa Kasiora, Lubelski Festiwal Filmowy i dwa spotkania z latami sześćdziesiątymi - polskie (z Kaliną/Marią w roli głównej) i andersonowskie (wreszcie na ekranach).
18.11.2021, 6’

#7 Ciało

Świat w dymkach

Alison Bechdel - Sekret nadludzkiej siły, Sebastien Samson - Mój nowojorski maraton i AJ Dungo - Fale
17.11.2021, 120’

Kierunek: Nowy Jork

Ścieżka dźwiękowa

Urodziny Martina Scorsese obchodzimy oczywiście w Nowym Jorku, ale przed nami też podróz do Azji - w 5 smakach i z Shigeru Umebayashi jako przewodnikiem.
12.11.2021, 120’

Ucieczka na srebrny glob

Ekranizacja

O filmie, który nie powstał i o filmie, który powstał - własnym - opowie Kuba Mikurda, będzie też przegląd jesiennych festiwali - Cinematika, Pięć Smaków i Etiuda&Anima.
10.11.2021, 120’

Kierunek: Montmartre

Ścieżka dźwiękowa

Świętujemy z Amelią i Neilem Gaimanem. No i zbliża się 15 lat od premiery filmu „Once”. Plus nieśmiałe (i zaskakujące) dzwoneczki. I inne fikołki.
05.11.2021, 120’

Wszystkie nasze strachy

Ekranizacja

Które strachy mają największe oczy? Ronduda, Rycharski, Larrain, Stewart. Fetiwal Filmowy Ukarina! - już za moment. I podróż w odległą choć jednocześnie bliską przeszłość.
04.11.2021, 7’

#6 Ratujemy świat i wspominamy młode lata

Świat w dymkach

Brian K. Vaughan / Cliff Chiang - seria Paper Girls + Gerard Way / Gabriel Ba - Umbrella Academy
03.11.2021, 120’

Kierunek: Hogwart

Ścieżka dźwiękowa

Pierwsze dzwoneczki (ale niezbyt nachalne), kowboje i Jonny Greenwood, Soho i parę niespodziewanych zwrotów akcji. Niech MOC będzie z Wami!
29.10.2021, 120’

Moje wspaniałe życie

Ekranizacja

Nowy film Łukasza Grzegorzka, nowy film Edgara Wrighta, American Film Festival we Wrocławiu i Camerimage w Toruniu - to hasła na dziś.
28.10.2021, 6’

#5 Historie z blokowiska

Świat w dymkach

Marzena Sowa / Sylvain Savoia - seria Marzi + Mavil - Kinderland
27.10.2021, 120’

Kierunek: Nysa

Ścieżka dźwiękowa

Alexandre, Anya i Łukasz. I kilkoro innych bohaterów niezmiennie związanych z ekranem.
22.10.2021, 120’

Diuna

Ekranizacja

Od kina niemego po epicką "Diunę" Dennisa Villeneuve'a - 17. Święto Niemego Kina, premiera The OfficePL, podróż na Arrakis i wizyta w świecie 1%.
21.10.2021, 8’

#4 Opowieść sentymentalna

Świat w dymkach

Komiksy Marjane Satrapi - Persepolis, Kurczak ze śliwkami, Wyszywanki
20.10.2021, 120’

Kierunek: Diuna

Ścieżka dźwiękowa

Jak Hans Zimmer słyszy Arrakis, a jak kunf-fu? Gdzie jest Florence? (odp. na ścieżkach dźwiękowych filmów o osobliwych bohaterkach) Jak Willy Wonka dorobił się fabryki czekolady? (odp. jeszcze nie wiemy, ale się dowiemy). I mnóstwo krętych dróżek, które jednak - jak zawsze - doprowadzą nas do celu.
15.10.2021, 120’

Hiacynt

Ekranizacja

O akcji Hiacynt i o filmie Hiacynt, o filmie Europa, odnalezionym po 80 latach, o festiwalu HER Docs i Węgierskiej Jesieni Filmowej
14.10.2021, 7’

#3 A teraz o komiksach, tak?

Świat w dymkach

Skojarzenia ekranowo-dymkowe, czyli "Saga", oraz trzy bohaterki opowieści o domu pod słońcem.
13.10.2021, 120’

Kierunek: Casino Royale

Ścieżka dźwiękowa

Urodziny Sachy Barona Cohena, muzyka braci Galperine, trochę (wyczekiwanej) klasyki i parę niespodzianek.
09.10.2021, 180’

Odcinek 40

Zielony Żoliborz

W zastępstwie red. Stelmacha - Katarzyna Borowiecka.
08.10.2021, 120’

Gra w kałamarnicę

Ekranizacja

Koreańska fala nie odpuszcza #SquidGame, serialowe premiery października #Sukcesja, Azja w kinach #Tybet #Jinpa i w kinie domowym, wielcy polskiego kina #Wajda #Smarzowski #Wesele.
07.10.2021, 4’

#2 Opowiem Państwu bajkę...

Świat w dymkach

O "Oszołomiających bajkach urłałckich" Krzysztofa Owedyka.
06.10.2021, 120’

Kierunek: Podlasie

Ścieżka dźwiękowa

Spotkanie z Bartoszem Chajdeckim i muzyczne opowieści od "Czasu honoru" po "Kruka", trochę Bitelsów vel Bitlesów i paru szpiegów. Taki plan.
01.10.2021, 120’

Gagarin i Bond. James Bond

Ekranizacja

Razem z Bonderm odwiedzamy czerwony dywan na londyńskiej premierze "Nie czas umierać" i podsumowujemy erę Daniela Craiga, ale wybierzemy się też na istniejące już tylko na ekranie osiedle Gagarine. Czy to wszystko? Wiadomo, że nie;)
30.09.2021, 8’

#1 Pilot

Świat w dymkach

"Warto zaczynać czytać komiksy jak najwcześniej. Trzeba trochę poćwiczyć"
29.09.2021, 119’

Kierunek: Gdynia

Ścieżka dźwiękowa

17.09.2021, 120’

Lądek-Zdrój

Ekranizacja

Jesteśmy na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, wiec rozmawiamy o górach na ekranie, ale nie zapominamy też o premierach i reszcie świata. #najmro #aida #retroteka
10.09.2021, 120’

Rick i Morty

Ekranizacja

Wyruszamy w międzygalaktyczną przygodę, którą serwują Dan Harmon i Justin Roiland, sprawdzamy - jeszcze przed werdyktem - co się dzieje na festiwalu w Wenecji i zaglądamy do programu 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
09.09.2021, 147’

...bo tam zawsze świeci słońce

Kieruj się południe

08.09.2021, 60’

Kierunek: Zappa

Ścieżka dźwiękowa

Najnowsze filmowe zdobycze, kolejne kroki kinowego uniwersum Marvela i Rick. I Morty.
03.09.2021, 120’

Zupa nic

Ekranizacja

Kinga Dębska i nostalgia w kolorach ORWO, Piotr Głowacki i jego portret Mistrza, Kaja Szafrańska i serialowa jesień..., a raczej serialowy wrzesień. Bo jest co oglądać.
01.09.2021, 61’

Kierunek: Umbrella Academy

Ścieżka dźwiękowa

Powrót do szkoły może być bolesny. Dzisiaj przypominam parę szkół z ekranu, do których baaaardzo chcielibyśmy chodzić.
30.08.2021, 12’

#7 Kosmos i jeszcze dalej

Kino letnie

"Powrót do przyszłości" Roberta Zemeckisa, "Terminator" Jamesa Camerona, "Bandyci czasu" Terry'ego Gilliama, "Czas na miłość" Richarda Curtisa oraz "Na skraju jutra" Douga Limana to tylko niektóre seanse z finałowego odcinka pierwszego sezonu "Kina letniego".
27.08.2021, 120’

Żywe trupy

Ekranizacja

Start finałowego sezonu serialu The Walking Dead. Opowie o nim Bartek Czartoryski. Kill All Movies Do tego trochę festiwalowych podpowiedzi. Robert Piaskowski opowie o Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, a Katarzyna Biernacka o Festiwalu Filmów Górskich im. Andrzeja Zaawady w Lądku-Zdroju.
25.08.2021, 60’

Kierunek: Pożegnanie z Afryką

Ścieżka dźwiękowa

Filmowy misz-masz, bo wracamy na moment do Wrocławia, za polskimi filmami Nowych Horyzontów, ale patrzymy też w stronę Krakowa, gdzie już za kilka dni zaczyna się Festiwal Muzyki Filmowej.
20.08.2021, 120’

Nowe Horyzonty

Ekranizacja

Kino od nowa, a w nim - Maria Dębska jako Kalina Jędrusik, Dawid Ogrodnik jako Najmro, czyli polski Arsene Lupin, cała paleta nowohoryzontowych emocji, wzlotów i upadków, obrazów i dźwięków.
18.08.2021, 60’

Jeden tytuł, jedna piosenka

Ścieżka dźwiękowa

14.08.2021, 15’

#6 Za granicą

Kino letnie

Podróżujemy z Panem Kleksem i Jamesem Bondem, odwiedzamy m.in. Pragę ("Spiderman: Daleko od domu"), Brugię ("Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj") i Paryż ("Amelia"), a także zaglądamy do Narnii i Śródziemia, z ekranizacji powieści - odpowiednio - C.J. Lewisa i J.R.R. Tolkiena.
13.08.2021, 119’

Czarna owca

Ekranizacja

Aleksander Pietrzak brawurowo opowiada o rodzinnej tragikomedii "Czarna owca", a nasze festiwalowe apetyty zaspokajają - Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty i Solanin.
11.08.2021, 60’

Kierunek: Corto Maltese

Ścieżka dźwiękowa

Za supebohaterami/złoczyńcami z Legionu Samobójców podążamy na ścieżkę dźwiękową filmu Jamesa Gunna, ale jest też coś dla miłośników gwizdania, Idrisa Elby i Andrzeja Seweryna.
06.08.2021, 14’

#5 Za miastem

Kino letnie

W piątym odcinku podcastu m.in. serial "Samochodzik i templariusze" oraz filmy "Tamte dni, tamte noce" Luki Guadagnino, "Dirty Dancing" Emile'a Ardolino, "Mój sąsiad Totoro" Hayao Miyazakiego i "Kraina Jane Austen" Jerushy Hess.
06.08.2021, 120’

Jutro czeka nas długi dzień

Ekranizacja

Za dokumentem Pawła Wysoczańskiego podążamy do Indii, do Jeevodaya, do ośrodka dla trędowatych i ich dzieci, ale przed nami takze festiwalowe swawole - Nowe Horyzonty i Letnia Akademia Filmowa na starcie!
04.08.2021, 60’

Kierunek: Hawaje

Ścieżka dźwiękowa

Biały lotos i Cristobal Tapia de Veer, Zielony Rycerz i Daniel Hart, Deva Patela droga przez ekran i muzyka Jerzego Dudusia Matuszkiewicza.
30.07.2021, 13’

#4 Lato w mieście

Kino letnie

"Do widzenia, do jutra" Janusza Morgensterna, "E.T" Stevena Spielberga, "Projekt Floryda" Seana Bakera, "Chłopczyca" Céline Sciammy, a także ekranizacje powieści Stephena Kinga oraz twórczość Amy Schumer w kolejnym seansie "Kina Letniego".
30.07.2021, 119’

Zielony rycerz

Ekranizacja

Zielony Rycerz, Legion Samobójców, festiwale, których jesteśmy spragnieni - Dwa Brzegi, Octopus i Wenecja:)
28.07.2021, 59’

Kierunek: Arrakis

Ścieżka dźwiękowa

Pierwsze dźwięki Diuny (Hans Zimmer w formie), inne planety i swojska Ziemia.
23.07.2021, 13’

#3 Upał

Kino letnie

"Upał" Kazimierza Kutza, "Karmel" Nadine Labaki, "Mustang" Deniz Gamze Ergüven, "Midsommar. W biały dzień" Ariego Astera i "Mad Max: Na drodze gniewu" George'a Millera w trzecim seansie "Kina letniego".
23.07.2021, 119’

Biały lotos

Ekranizacja

Wakacyjne seriale, azjatyckie kino drogi, cieszyński festiwal Kino na Granicy, premiery na duzym ekranie - czegóż tu nie ma!
21.07.2021, 60’

Kierunek: Ulica Strachu

Ścieżka dźwiękowa

16.07.2021, 11’

#2 Plażujemy

Kino letnie

"Kobiela na plaży" Andrzeja Kondratiuka, "Szczęki" Stevena Spielberga, "Niebiańska plaża" Danny'ego Boyle'a, "Nienasyceni" Luki Guadagnino czy "Okja" Joon-ho Bonga to tylko niektóre propozycje z drugiego odcinka "Kina letniego".
16.07.2021, 120’

Czorny woron nie śpi

Ekranizacja

Za drugim sezonem serialu Kruk pędzimy na Podlasie, a potem kierunek - Cannes, kierunek - Gdynia, kiedynek - Accademia Włoskiego Kina. Co Wy na to?
14.07.2021, 60’

Kierunek: Paris, Paris

Ścieżka dźwiękowa

Nagłe zwroty akcji - to jedno jest pewne! Francuscy superbohaterowie i francuskie podlotki, Suzie, która nie da się lubić i seriale - te, które wracają i te, które nie wrócą.
09.07.2021, 9’

#1 Podróż

Kino letnie

09.07.2021, 120’

Rojst

Ekranizacja

Na małym ekranie "Rojst`97", o którym opowiadają Jan Holoubek i Kasper Bajon, na dużym Natasza Romanoff z całą rodziną, w Poznaniu - Animator, w Cannes - Cannes, a w Warszawie - Szwedzki Stół Filmowy. Bierzcie i oglądajcie!
07.07.2021, 60’

Kierunek: Sok z żuka

Ścieżka dźwiękowa

Sceny taneczne zupełnie nieoczywiste, parę dreszczy rodem z horroru i "Annette" prosto z Cannes.
02.07.2021, 120’

Hallo Szpicbródka

Ekranizacja z Augustowa

Pierwsza Ekranizacja w plenerze! KinoGranie, musicale, taneczne sceny, które przeszły do historii i ... Tomasz Kot o filmie ,,Wróg doskonały", graniu po angielsku i budowaniu czołgu w ogrodzie!
25.06.2021, 119’

Jabłka i Czarna Wdowa

Ekranizacja

Sfilmowani polecają filmy na wakacje (#kinowapogoda), Christos Nikou opowiada o swoim filmie "Niepamięć", który zachwycił Cate Blanchett, a Anna Smołowik ma szósty zmysł.
23.06.2021, 118’

Kierunek: Upał

Ścieżka dźwiękowa

Lato w rozkwicie, ojcowie na ekranie, nigdzie się nie spieszymy. O!
18.06.2021, 120’

Ostatni komers

Ekranizacja

Dawid Nickel i ,,Ostatni komers" - Magnus von Horn i ,,Sweat" - Lee Isaac Chung, Steven Yeun i ,,Minari"
16.06.2021, 120’

Kierunek: Nowości na małych i dużych ekranach

Ścieżka dźwiękowa

11.06.2021, 120’

Magnezja i mordercze ryjówki

Ekranizacja

Wracamy do "Łasucha", o którym opowiadają Jeff Lemire (autor) oraz Beth Schwartz i Jim Mickle (showrunnerzy), Maciek Bochniak zaprasza do kin na kresowy western, Agnieszka Żulewska - na "Ostatni komers", a Jacek Rokosz namawia do złego.
04.06.2021, 120’

Proste rzeczy

Ekranizacja

Grzegorz Zariczny i jego nowy film, Tomasz Kot i jego taniec w teledysku, "Łasuch" - z komiksu na ekran plus mnóstwo tytułów - cenneńskich i nie tylko. Bierzcie i oglądajcie!
02.06.2021, 121’

Kierunek: Mirmiłowo

Ścieżka dźwiękowa

Komiksy w roli głównej
01.06.2021, 60’

Popularność "Kajka i Kokosza"

Publicystyka

28.05.2021, 119’

Przyjaciele

Ekranizacja

Powroty przyjaciół po latach - check, polskie premiery - check, festliwale filmowe - check, startrekologia dla średniozaawansowanych lekcja 1 - check. Zombie i Cruella muzycznie.
26.05.2021, 120’

Kierunek: 101 Reykjavik

Ścieżka dźwiękowa

Jak zawsze w tej audycji - chodzę własnymi ścieżkami, więc nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Dzisiaj hasła: Islandia, Dadi, Wielka, Wes Anderson i Philip K. Dick. Ale te hasła nie wyczerpują naszej trasy.
22.05.2021, 180’

Odcinek 20

Zielony Żoliborz

21.05.2021, 120’

Powrót Jedi

Ekranizacja

Dzisiaj świętujemy powrót do kina - przeglądamy repertuar na najbliższe tygodnie (Almodovar i Swinton, Zhao i McDormand, Vinterberg i Mikkelsen), sprawdzamy, co Barry Jenkins zrobił z "Koleją podziemną" i zaglądamy do zakładki "kino amatorskie".
19.05.2021, 120’

Kierunek: Broadway

Ścieżka dźwiękowa

Wiosenna zaduma, wietrzna melancholia - Nicholas Britell, Liza Minelli w kilku wcieleniach i piosenki od Johna Carneya - z ekranu i z Broadwayu. Voila!
14.05.2021, 120’

Między słowami

Ekranizacja

Xavier Dolan w kinie wirtualnym, Azja na ekranie i nie tylko, urodziny królowej - Cate Blanchett. Ekranizacja pełna emocji! I niespodzianek!
12.05.2021, 120’

Kierunek: Thra

Ścieżka dźwiękowa

Tańczyć jak Tomasz Kot i Christopher Walken? Spróbujmy! Będą też urodziny Kermita, filmowe-niefilmowe Radiohead i Marilyn Monroe.
07.05.2021, 119’

West Side Story

Ekranizacja

Menu na udaną Ekranizację? Musicale, bo przecież Spielberg szykuje West Side Story, komiksy na dużym i małym ekranie, bo silniki rozgrzewa 4. faza kinowego uniwersum Marvela, a platformy streamingowe prześcigają się w adaptowaniu komiksowych plansz. I trochę brawurowych numerów musicalowych. Voila!
05.05.2021, 120’

Kierunek: Odległa Galaktyka

Ścieżka dźwiękowa

Niech MOC będzie z Wami! I 4 maja;) Obowiązkowy Williams dziś w kilku gwiezdnowojennych wcieleniach, ale jest też czas na bliższe spotkanie z Henrym Cavillem i podróż przez Skandynawię
30.04.2021, 118’

Sexify i otwarcie kin

Ekranizacja

Spotkamy się z twórcami serialu Sexify, podpowiemy, co oglądać na małym ekranie, zaprosimy na 61. Krakowski Festiwal Filmowy i przygotujemy się na otwarcie kin.
28.04.2021, 120’

Kierunek: Belleville

Ścieżka dźwiękowa

Ahoj przygodo! Zaczynamy od obowiązkowego Williamsa, a potem napięcie rośnie. #Oscary, #MadsMikkelsen #Jimek #itakdalej
23.04.2021, 120’

Cień i kość

Ekranizacja

Propozycje dla młodych widzów od organizatorów festiwalu Kino w Trampkach, oscarowe wróżby i mocne serialowe rekomendacje - jedna z przedmieść Filadeflii, druga - z Ravki (nie szukajcie na mapie).
21.04.2021, 117’

Kierunek: Szkocja

Ścieżka dźwiękowa

Nie unikamy nienachalnych wątków oscarowych, ale Tsotsi, Kusturica i Bear McCreary zaprowadzą nas w rejony, których jeszcze nie odwiedzaliśmy. Podróże w czasie i spotkania z zombie to tylko zapowiedź atrakcji.
doładowanie ...