Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

katarzyna.borowiecka@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!

Katarzyna Borowiecka

Odkąd pamiętam dużo oglądam, dużo czytam i dużo mówię - najchętniej o tym, co oglądam i co czytam:) W radiu mówię od ponad 13 lat. Kiedy zaczynałam, w kinach gotował Ratatuj od Pixara, Marketa Irglova i Glen Hansard dostali Oscara za "Falling slowly" z filmu "Once" i nikt jeszcze nie przypuszczał, że nadchodzi streamingowa rewolucja. A potem - prowadziłam Aktualności Filmowe w CanalPlus i Kluby Trójki. Za audycję ABCpopkultury Zestaw Powiększony dostałam MediaTORa 2018 w kategorii NawigaTOR, za opowiadanie o popkulturze zawsze w kontekście istotnych zjawisk społecznych. W Radiu 357 o wszystkim, co na ekranie - tym srebrnym i tym domowym - będę opowiadać w audycji Ekranizacja.
27.09.2023, 171’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Kieruj się na południe

22.09.2023, 120’

Ekranizacja

Ekranizacja

To będzie specjalne wydanie Ekranizacji - z 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jeszcze bez podsumowań, bo w przedostatnim dniu festiwalu, przed werdyktem, ale pełne emocji i zapowiedzi wspaniałych filmowych przeżyć.
Pojawią się twórcy malarskiej animacji "Chłopi", o muzyce do filmu DK i Hugh Welchmanów opowie L.U.C., z Pawłem Maśloną porozmawiamy o Kościuszce i "Kosie", Jan Holoubek opowie o pracy nad filmem "Doppelgänger: Sobowtór". Usłyszymy twórców filmów: "Imago", "Tyle co nic" i "Lęk".
Będzie też słowo od dyrektorki artystycznej festiwalu Joanny Łapińskiej.
I parę innych niespodzianek - także muzycznych.
15.09.2023, 119’

Ekranizacja

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji - o pracy nad główną rolą w serialu "Infamia" opowie Zofia Jastrzębska, Maciej Stuhr zdradzi, co najmocniej zapamięta z planu trzeciego sezonu Belfra, zaprosimy na kinowe spotkanie z Maciejem Parowskim w dokumencie "Fantastyczny Matt Parrey" i na Sounds of Silents - Warszawskie Dni Filmu Niemego poświęcone pamięci Anny SIenkiewicz-Rogowskiej.
14.09.2023, 7’

Marzena Sowa, Sylvain Savoia - Marzi

Świat w dymkach

13.09.2023, 150’

Kieruj się na południe

Kieruj się na południe

W środę po 9:00 kierujemy się w stronę muzyki i kultury. W cyklu teatralnym Paulina Kozion i spektakl "Młody Mężczyzna" w reżyserii Katarzyny Kalwat. W cyklu "Sprawdzone w czytaniu" Paulina Wilk i Julia Rzemek opowiedzą o literaturze po ruchu #metoo. Będzie to również rozmowa o książkach, które pokazują siłę kobiet. A o wątki filmowe z pewnością zatroszczy się prowadząca audycję, Kataryna Borowiecka.
08.09.2023, 119’

Biennale Cinema w Wenecji

Ekranizacja

Dziś specjalne wydanie Ekranizacji z Wenecji, w którym z głowami pełnymi filmów pojawią się:
Małgorzata Steciak (dziennikarka filmowa), Jakub Popielecki (krytyk filmowy z portalu Filmweb.pl), dr Ewa Szponar (filmoznawczyni, autorka książki o festiwalach filmowych "Fabryka splendoru") i dr Miłosz Stelmach (filmoznawca, redaktor naczelny czasopisma Ekrany).
A o swoich filmach opowiedzą między innymi: Sofia Coppola, David Fincher, Luc Besson i Yorgos Lanthimos.
01.09.2023, 120’

Ekranizacja

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji: Wiktoria Gorodeckaja (aktorka) i Piotr Adamski (reżyser) opowiedzą o filmie "Ukryta sieć" (na podstawie powieści Jakuba Szamałka), który właśnie wchodzi na ekrany. Maciej Stuhr (aktor) i Łukasz Grzegorzek (reżyser) zaproszą na 3. sezon serialu Belfer (premiera 8 września). Z Maciejem Jakubczykiem porozmawiamy o filmie "Cicha dziewczyna" (dziś premiera kinowa) i o zbliżającym się festiwalu Młode Horyzonty. Weronika Adamowska opowie o HEr Docs Forum, które odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

Będzie też oczywiście muzyka filmowa i parę nie tylko wrześniowych zapowiedzi kinowych.
25.08.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji - w dniu premiery o filmie "O psie, który jeździł koleją" opowie reżyserka Magdalena Nieć. O wystawie i albumie fotografii „Wyśniona historia kina na Podlasiu” opowiedzą Tomasz Adamski i Andrzej Górski. Diana Dąbrowska, dyrektorka artystyczna, zaprosi na 12. edycję festiwalu Hommage a Kieślowski. Ze współ-dyrektorem Festiwalu Filmowego Pięć Smaków Marcinem Krasnowolskim zdradzimy parę szczegółów tegorocznej edycji. Zapraszam, Katarzyna Borowiecka
24.08.2023, 8’

Paco Roca "Zmarszczki" / Mirion Malle "W ten sposób znikam"

Świat w dymkach

23.08.2023, 120’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Środa jak zwykle filmowa, ale poświęcimy również czas literaturze.
W pierwszej godzinie porozmawiamy z Filipem Springerem o Festiwalu Miedzianka Po Drodze, czyli jedynym w Polsce wędrownym festiwalu literackim. To wyjątkowe spotkanie z książkami i krajobrazem rozpocznie się już w najbliższą niedzielę.
W letniej odsłonie cyklu "Sprawdzone w czytaniu" Paulina WIlk opowie o książkach, które wspierają odpoczynek: "Złodzieje. Co okrada nas z uwagi", "Dlaczego śpimy" i "Sztuka odpoczynku". I taka to sytuacja... zapraszamy!
11.08.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Ekranizacja w wydaniu muzycznym - bo lato, bo zaległości do nadrobienia.
Będzie trochę guilty pleasures, będzie trochę pożegnań, ale i powitań.
I propozycje muzyczne od sluchaczek i słuchaczy z mojej fejsbukowej ferajny, czyli „Wataha” spotyka „Helikopter w ogniu”
09.08.2023, 119’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

04.08.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Plan na Ekranizację jest następujący: z Bartkiem Czartoryskim porozmawiamy o Wojowniczych Żółwiach Ninja i ich najnowszej kinowej odsłonie z dopiskiem "Zmutowany chaos”. Wojciech Diduszko zaprosi na dokument Erika Gandiniego "Po pracy”. Dagmara Molga, dyrektorka Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, opowie o nadchodzącej, 24. edycji. Grzegorz Fortuna, dyrektor programowy Octopus Film Festival, podpowie, dlaczego koniecznie trzeba być w Gdańsku na szóstej edycji. Wspomnimy o premierach drugiego sezonu The Bear, drugiego sezonu Heartstoppera, padnie jeszcze parę innych premierowych tytułów i oczywiście będzie dużo muzyki ze ścieżek dźwiękowych. 
03.08.2023, 8’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Świat w dymkach

Alice Oseman - Heartstopper;
Peter Laird & Kevin Eastman - Wojownicze Żółwie Ninja
02.08.2023, 119’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

28.07.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Na żywo z Festiwalu Nowe Horyzonty
27.07.2023, 6’

Relacja z Festiwalu Nowe Horyzonty

Nowe horyzonty

26.07.2023, 9’

Relacja z Festiwalu Nowe Horyzonty

Nowe Horyzonty

25.07.2023, 7’

Relacja z Festiwalu Nowe Horyzonty

Nowe Horyzonty

24.07.2023, 10’

Relacja z Festiwalu Nowe Horyzonty

Nowe Horyzonty

21.07.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji: z dziennikarką filmową Małgorzatą Steciak rozmawiamy o "Barbie" Grety Gerwig. Grażyna Torbicka, dyrektorka artystyczna festiwalu Dwa Brzegi zaprosi na nadchodzącą 17. już edycję. Joanna Łapińska, dyrektorka artystyczna Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni opowie o filmach konkursu głównego. Anna Dudzińska i Anita Skwara zabiorą nas w podróż w przyszłość pełną śmieci - z film Wall-E. Zapraszam, Katarzyna Borowiecka
20.07.2023, 6’

Alcante, Laurent-Frederic Bollee, Denis Rodier - Bomba

Świat w dymkach

19.07.2023, 120’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Będzie filmowo, bo to przecież środa, a wtedy stery w "Takiej sytuacji" przejmuje Katarzyna Borowiecka. W cyklu teatralnym Paulina Kozion-Bąk, która zabierze nas na Warmię i do Teatru Węgajty, gdzie niebawem rozpocznie się Festiwal Wioska Teatralna. W drugiej godzinie - jak zwykle - "Sprawdzone w czytaniu". Odwiedzi nas Paulina Wilk, która opowie o wakacyjnych rekomendacjach, tym razem będą to propozycje lektur gatunkowych dla mężczyzn młodych i dorosłych.
14.07.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji w roli głównej - emocje!
Mission: Impossible po raz siódmy - o nowych wyczynach Ethana Hunta/Toma Cruise'a porozmawiamy z Jakubem Popieleckim z Filmwebu
Mateusz Janicki opowie jak to jest być Panem Samochodzikiem na ekranie,
Piotr Czerkawski (krytyk filmowy i programer sekcji shortów na festiwalu Nowe Horyzonty) zapowie nowohoryzontową shortlistę i poleci parę tytułów z pełnometrażowego programu. 
Wspomnimy też o starku aktorów i nominacjach do Emmy ogłoszonych w tym tygodniu.
13.07.2023, 6’

Jean-Paul Eid - Mały astronauta

Świat w dymkach

12.07.2023, 120’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

07.07.2023, 120’

23. Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Ekranizacja

Ekranizacja w odsłonie głównie festiwalowej: z dyrektorkami artystycznymi Małgorzatą Sadowską i Ewą Szablowską zapowiadamy 23. Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Bartek Świerkowski zaprasza na Kinogranie w Audustowie, a Mateusz Toma na II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem w Warszawie. Odnotujemy też premierę filmu "Nostalgia" w reżyserii Maria Martone - o powrotach do Neapolu opowie filmoznawczyni i założycielka Accademii Włoskiego Kina - Diana Dąbrowska.
05.07.2023, 120’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

30.06.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Pierwsze wakacyjne wydanie Ekranizacji przyniesie kalejdoskop filmowych i serialowych propozycji. Z Łukaszem Muszyńskim z Filmwebu omówimy kinowe (i nie tylko) premiery - od Indiany Jonesa przez Barbie po Oppenheimera.
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, czyli Zwierz Popkulturalny, pomoże nam ułożyć serialowy rozkład jazdy na wakacje - #Fundacja, #Ahsoka, #OnlyMurdersInTheBuilding. Zaczynamy o 14. Zaprasza Katarzyna Borowiecka
28.06.2023, 120’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

23.06.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

W Ekranizacji: z krytykiem filmowym Maciejem Kędziorą porozmawiamy o kinie Wesa Andersona i jego najnowszym filmie "Asteroid City"
- dr Magdalena El Ghamari przybliży nam kontekst filmu "Chłopiec z niebios. Kaja Szafrańska (jakbyniepaczeć) opowie o najnowszym sezonie seialu "Czarne lustro”. Artur Zaborski zaprosi na 21. Tofifest, który 27 czerwca rozpoczyna się w Toruniu.

Ale to oczywiście zaledwie część rekomendacji na dziś. 
Zapraszam, Katarzyna Borowiecka
23.06.2023, 16’

... ojców

Ciekawy przypadek...

22.06.2023, 171’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Kieruj się na południe

21.06.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Dziś w Takiej Sytuacji będzie mnóstwo słonecznych utworów, bo słońca nigdy za wiele.
Paulina Kozion zaprasza do Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na spektakl mocno związany z "Hydrozagadką", a Bartek Kamiński z Big Book Cafe porozmawia z Mateuszem Górniakiem, którego książka "Dwie powieści w ruchu" niedawno się ukazała.
Będzie oczywiście także parę wątków filmowych.
16.06.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Porcja premier kinowych, serialowych i festiwalowych na dziś: "Warszawianka" wg Żulczyka w reż. Borcucha z Szycem w roli głównej, 
"Całe to piękno i krew" Laury Poitras w kinach, festiwal Animator w Poznaniu i kolejny odcinek cyklu Anny Dudzińskiej. W muzycznym skrócie - Flash/Asteroid City/Czarne lustro.
16.06.2023, 15’

... gór

Ciekawy przypadek...

14.06.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

W środowym wydaniu "Takiej sytuacji", prowadzonej przez Katarzynę Borowiecką będzie: filmowo, bo to już tradycja, teatralnie, a to dlatego, że Paulina Kozion zabierze nas na spektakl "Pogo" do Teatru Polonia w Warszawie, literacko w cyklu "Sprawdzonych w czytaniu" - Julia Rzemek i Bartosz Kamiński opowiedzą o książce "Za plecami", ukraińskiej pisarki Haśki Szyjan, za którą dostała Nagrodę Literacką Unii Europejskiej 2019, magicznie, bo porozmawiamy o relacji człowieka z drzewami, z Izą Klementowską, autorką książki "Cztery strony drzewa";
09.06.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji:
Marek Kozakiewicz opowie o swoim dokumencie "Jesteśmy idealni", z Radosławem Czyżem (Gazeta Wyborcza) porozmawiamy o multiwersum Spider-Mana, Anna Serdiukow zaprosi na festiwal Młodzi i Film w Koszalinie, a Łukasz Maciejewski na 12. Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim.
Wspomnimy też o filmie "Osiem gór", będzie Maks Bereski, którego plakaty filmowe znaleźć można w internecie pod hasłem Plakiat i będzie sporo muzyki.
09.06.2023, 11’

... pająków

Ciekawy przypadek...

08.06.2023, 9’

Jacek Świdziński

Świat w dymkach

07.06.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

01.06.2023, 3’

Papcio Chmiel udomowiony

Świat w dymkach

Dzisiaj w Świecie w dymkach było słówko o Papciu Chmielu - w związku z książką „Papcio Chmiel udomowiony” i w związku z nadchodzącą setną rocznicą urodzin Henryka Jerzego Chmielewskiego.
31.05.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Środowa "Taka sytuacja", prowadzona przez Katarzynę Borowiecką, to gwarancja wątków filmowych, które pojawią się w audycji. Porozmawia m.in. z Anną Serdiukow o 14. Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego. W cyklu teatralnym Paulina Kozion-Bąk zabierze nas do Teatru Roma w Warszawie na spektakl "Dzielny głębinek" - oczywiście z okazji Dnia Dziecka! A w książkowej odsłonie "Sprawdzone w czytaniu" dzisiaj Paulina Wilk i Bartosz Kamiński, opowiedzą o nowych powieściach: "Złoty dom" Jessie Burton i "Hałastra" Moniki Helfer .
26.05.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Plan na dziś: z Mateuszem Rakowiczem i Janem Kwiecińskim porozmawiamy o filmie „Dzień matki", Michał Walkiewicz (Filmweb) podzieli się wrażeniami z festiwalu w Cannes, Natasza Parzymies zaprosi na swój film "Moje stare" na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Marianna Zydek opowie o pracy nad filmem "Czwartek" (do zobaczenia także na Krakowskim Festiwalu Filmowym).

Będzie jeszcze więcej rekomendacji i oczywiście sporo muzyki.
26.05.2023, 12’

... matek

Ciekawy przypadek...

24.05.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

19.05.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji:

Z Grzegorzem Jaroszukiem porozmawiamy o jego nowym filmie "Bliscy", z Anną Grygiel zaprosimy na 37. Tarnowską Nagrodę Filmową, a Olga Lany opowie o nadchodzącym 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Anna Dudzińska i Anita Skwara w cyklu miejskim przypomną czarno-białe skąpane w deszczu Sin City.
Będzie słowo o Szybkich i wściekłych 10 (!), padnie parę canneńskich tytułów, zapowiemy też premierę aktorskiej wersji "Małej syrenki".
17.05.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

12.05.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji:  Marianna Ame i Marcin Bortkiewicz zapraszają do kin na film "Tonia”, Kuba Mikurda opowiada o filmie "Solaris Mon Amour" (premiera na festiwalu Millenium Docs Against Gravity), z reżyserką Martą Karwowską  rozmawiamy o filmie "Fanfik" (17 maja - Netflix), Michał Pieńkowski (filmograf z FINA) zapowiada Noc Muzeów w warszawskim kinie Iluzjon (z "Bolkiem i Lolkiem" w rolach głównych) i zaprasza na cykl Film z historią (także w Iluzjonie) #wstarymkinie
Można się oczywiście spodziewać zaskakujących utworów ze ścieżek dźwiękowych i duuużo więcej tytułów. 
12.05.2023, 12’

... pianistów

Ciekawy przypadek...

10.05.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

05.05.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji: włoski pisarz i reżyser Donato Carrisi opowie o swoim nowym filmie "Jestem otchłanią”. Jan P. Matuszyński (reżyser "Ostatniej rodziny", "Króla", "Żeby nie było śladów") zaprosi na XX Węgiel Film Festival, ale opowie też trochę o swoim najnowszym filmie "Minghun", do którego zdjęcia zakończyły się w tym tygodniu. Wirginia Szmyt, szerzej znana jako DJ Wika, zaprosi na dokumentalny musical o sobie. Z Piotrem Guszkowskim z Gazety Wyborczej porozmawiamy o trzeciej (ostatniej) odsłonie "Strażników Galaktyki”. To oczywiście nie wszystkie tytuły, które padną w audycji. 
05.05.2023, 12’

... radia

Ciekawy przypadek...

03.05.2023, 89’

Miejsca 12-1

Polski Top Radia 357

03.05.2023, 175’

Miejsca 100-62

Polski Top Radia 357

28.04.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Przed majówką w Ekranizacji przewodnik po małym i dużym ekranie - podpowiadają Kaja Szafrańska (jakbyniepaczeć) i Łukasz Muszyński (Filmweb).
28.04.2023, 13’

... wakacji

Ciekawy przypadek...

27.04.2023, 5’

Zanzin & Hubert - Męska skóra

Świat w dymkach

26.04.2023, 75’

"Podwójny" live - podsumowanie badania społeczności i zapowiedź 3. Polskiego Topu Radia 357!

Live - dla Patronów

Oto, co zakłada plan:
17:00 - Jacy... jesteście? Podsumowanie badania społeczności
W styczniu zadaliśmy Wam... dużo pytań. I dostaliśmy dużo odpowiedzi! Profesjonalna agencja badawcza SmartScope opracowała wyniki największego jak dotąd badania społeczności Radia 357, a my, zgodnie z obietnicą, zaprezentujemy Wam jego podsumowanie. Spotkanie poprowadzi Paweł Sołtys, a jego gościem będzie Tomasz Dulinicz z agencji SmartScope

17:30 - 3. Polski Top - najważniejsze polskie utwory 3 maja w Radiu 357
Jutro będziemy mogli powiedzieć, że to za tydzień! Wielkimi krokami zbliża się trzeci Polski Top Radia 357, a w nim... rąbka tajemnicy uchylą Wam jutro Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, czyli tzw. większe pół składu prowadzących.

Serdecznie zapraszamy na obie części tego wyjątkowego spotkania! Link do wydarzenia pojawi się w komentarzu.
26.04.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Jak w każdą środę posłuchamy trochę muzyki płynącej z ekranu, zaprosimy na Warszawskie Spotkania Teatralne i będziemy mieli całe naręcze propozycji książkowych na dłuugi majowy weekend.
21.04.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

W Ekranizacji: Lena Góra i Michał Chmielewski opowiadają o filmie "Roving Woman", Dawid Nickel - o serialu #bringbackalice, z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk podziwiamy "Wspaniałą panią Maisel", a Anna Dudzińska i Anita Skwara polecają hotele (#GrandBudapest).
21.04.2023, 12’

... samochodów

Ciekawy przypadek...

20.04.2023, 8’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Świat w dymkach

19.04.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Włączamy tryb środowy - muzyka filmowa, teatr, książki i zapowiedź kolejnego odcinka podcastu Wzór na zdrowie. Te i inne przygody w Takiej sytuacji dziś - zaprasza Katarzyna Borowiecka.
DLA WSZYSTKICH 31.03.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji: Łukasz Kośmicki opowie o pracy nad serialem „Emigracja XD”, z Małgorzatą Steciak porozmawiamy o powrocie Royów i ostatnim sezonie serialu „Sukcesja”, Katarzyna Butowtt opowie o aktorskim wyzwaniu, jakie w filmie „Jezioro słone” postawiła przed nią Kasia Rosłaniec, Karolina Porcari zaprosi na swój film „Victoria”, który w towarzystwie jeszcze dwóch krótkich metraży można oglądać w kinach studyjnych, a z Łukaszem Maciejewskim zaprosimy na przegląd Kino Na Granicy.
DLA WSZYSTKICH 29.03.2023, 86’

Grande Finale!

Akcja! Ekranizacja - finał

Wielki finał filmowego święta na naszej antenie i w sali kinowej Kinogramu. Katarzyna Borowiecka, Mateusz Fusiarz, dwanaście kategorii i goście!
27.03.2023, 19’

Kategoria: Ktoś dzwoni?

Akcja! Ekranizacja

24.03.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Powrót Johna Wicka, "autobiografia" Jima Carreya, zapowiedzi festiwalowe - Script Fiesta i Solanin oraz ulubione momenty filmowe (#AkcjaEkranizacja) i parę rekomendacji serialowych i filmowych od Piotra Kmioły, czyli PigOuta.
24.03.2023, 17’

Kategoria: 5 x Tarantino

Akcja! Ekranizacja

23.03.2023, 9’

Patrick Norbert, Tanino Liberatore - Lucy. Nadzieja

Świat w dymkach

22.03.2023, 19’

Kategoria: Niezbyt happy end

Akcja! Ekranizacja

22.03.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

20.03.2023, 24’

Kategoria: Emocje sięgają zenitu

Akcja! Ekranizacja

17.03.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Grzegorz Damięcki opowie o pracy nad filmem "Wyrwa".
Nina Menkes - o filmie "Brainwashed: seks, kamera, władza".
Z Magdaleną Adamus (Catus Geekus) porozmawiamy o nowym sezonie serialu "Cień i kość".
Maja Staniszewska przypomni za co pokochaliśmy Teda Lasso, przy okazji wspominając o kilku wartych polecenia serialach ostatnich tygodni ("Rozterki Fleishmana" na przykład).
Będzie też kolejna filmowa opowieść z architekturą w roli głównej - od Anny Dudzińskiej i dr Anity Skwary.
17.03.2023, 20’

Kategoria: Najlepszy przyjaciel człowieka

Akcja! Ekranizacja

15.03.2023, 15’

Kategoria: Jazda bez trzymanki

Akcja! Ekranizacja

15.03.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Dziś Katarzyna Borowiecka przybliży kolejną kategorię Akcji Ekranizacja - Jazda bez trzymanki - trzymajcie się poręczy!
Wrócimy też na moment do oscarowej nocy, odnotujemy powrót Teda Lasso, a z Bartoszem Czartoryskim porozmawiamy - po finale - co widzom uczynił seriał The Last of Us.

Środa w Takiej Sytuacji oznacza także polecenia "Sprawdzone w czytaniu" od Big Book Cafe, teatralne rekomendacje od Pauliny Kozion i całą masę muzyki pochodzenia ekranowego.
13.03.2023, 31’

Kategoria: Gwiazdy z innych wymiarów

Akcja! Ekranizacja

10.03.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Z krytyczką filmową Adrianą Prodeus porozmawiamy o filmie "W gorsecie" a z dyrektorka artystyczna festiwalu Animator Adriana Prodeus opowie o nadchodzącej edycji.

Agnieszka Drewno (Manana Film) zaprosi na Tydzień Kina Hiszpańskiego, Kaja Klimek (Kajutex) odpowie na pytanie, czy Oscary są nudne, Krzysztof Brzezowski ze Szkoły Filmowej w Łodzi wspomni o powracającym przeglądzie filmów studenckich Łodzią po Wiśle przy okazji przypominając o jubileuszu 75-lecia Filmówki.

Będzie też dużo muzyki. Wiadomo.
10.03.2023, 18’

Kategoria: Piruety i podskoki

Akcja! Ekranizacja

09.03.2023, 9’

Frederik Peeters - „Niebieskie pigułki” i „Oleg”

Świat w dymkach

08.03.2023, 17’

Kategoria: Mistrzostwo Świata

Akcja! Ekranizacja

08.03.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Muzyka filmowa, Akcja! Ekranizacja i kolejna kategoria: Mistrzostwo Świata.
W planie również: Gabi Darmetko zapowie drugi odcinek podcastu "Wzór na zdrowie", którego tytuł brzmi "Ani masa, ani rzeźba”. Paulina Kozion-Bąk zabierze nas do Teatru Narodowego na spektakl "Alicji Kraina Czarów”. Porozmawiamy z Anną Kowalczyk o powstającym właśnie Muzeum Historii Kobiet, a w cyklu "Sprawdzone w czytaniu", Anna Król zaprezentuje Niezbędnik współczesnej czytelniczki, czyli najlepsze tytuły, które współczesna dziewczyna, kobieta powinna mieć w torebce
06.03.2023, 28’

Kategoria: Rodzina, ach rodzina

Akcja! Ekranizacja

03.03.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji:
Anne Gościnny opowie o filmie animowanym "Szczęście Mikołajka", który nie tylko opowiada przygody znanego wszystkim urwisa, ale mówi trochę o życiu jego twórców - Rene Gościnnego i Jean Jacquesa Sempe.
Będzie słowo od twórców "Filipa" na podstawie powieści Leopolda Trymanda. Z Karoliną Cieślik-Jakubiak, iranistką z Uniwersytetu Warszawskiego poszerzymy konteksty do oglądania filmu "Holy Spider " Alego Abbasiego. Będzie sporo muzyki i kolejne zaproszenie do udziału w Akcji! Ekranizacja.
03.03.2023, 18’

Kategoria: 3, 2, 1... start!

Akcja! Ekranizacja

02.03.2023, 53’

Rozpoczynamy zabawę!

Akcja! Ekranizacja

02.03.2023, 11’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Świat w dymkach

Z komiksu na ekran w roku 2023
01.03.2023, 179’

Rozpoczynamy zabawę "Akcja! Ekranizacja"

Taka sytuacja

To ten dzień, to ten moment! O 13:00 rozpoczniemy zabawę: Akcja! Ekranizacja, czyli propozycja dla fanów filmów i seriali.
W poleceniach teatralnych dzisiaj spektakl polityczny, farsa na tragiczną rzeczywistość. Paulina Kozion zabierze nas do Teatru Polskiego w Poznaniu. W cyklu "Sprawdzone w czytaniu" porozmawiamy o odnalezionych w nowym tłumaczeniu. Bartosz Kamiński i Julia Rzemek powrócą do klasyki w nowych wydaniach i tłumaczeniach, np. "Stoner", "Kwartet Aleksandryjski", "Powrót do Brideshead".
24.02.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji: o filmie "Tata" - Przemysław Chruścielewski (współscenarzysta i montażysta), o filmie "Tár" i wielkiej Cate Blanchett - krytyk filmowy Łukasz Knap, pocztówka z Berlinale od Beaty Kwiatkowskiej, berlińskie zachwyty Kuby Armaty i kolejny odcinek cyklu Anny Dudzińskiej o filmowej architekturze - tym razem hasło "blokowisko".
24.02.2023, 15’

... rodziców

Ciekawy przypadek...

23.02.2023, 11’

Zerocalcare - Przepowiednia pancernika

Świat w dymkach

22.02.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Dziś w Takiej sytuacji:  Agata Napiórska opowie o swojej książce „Ha-Ga. Obrazki z życia” - i oczywiście jej bohaterce, Hannie Gosławskiej-Lipińskiej. Gabi Darmetko zaprosi na swój nowy podcast Wzór na zdrowie (#Twoje357). Paulina Kozion powróci z teatralnymi rekomendacjami. Paulina Wilk i Julia Rzemek w cyklu Sprawdzone w czytaniu poradzą, jak uwalniać książki.  Oczywiście będzie też muzyka, takę filmowa, - zaczynamy o 13. 
17.02.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji: z filmoznawczynią Dianą Dąbrowską porozmawiamy o filmie "Blisko" Lukasa Dhonta, także o tym, czy warto go pokazać młodym widzom. O filmie "Wieloryb" opowiedzą twórcy: Darren Aronofsky, Sam Hunter, Brendan Fraser, Sadie Sink i Hong Chau. Z Kamilem Śmiałkowskim porozmawiamy o kinowym uniwersum Marvela - przy okazji premiery filmu: "Ant-Man i Osa: Kwantomania”. A ja będę miała dla Państwa kilka filmowych propozycji książkowych wartych szczególnej uwagi. Zapraszam o 14, Katarzyna Borowiecka
17.02.2023, 13’

Ciekawy przypadek... Masek i drugich twarzy

Ciekawy przypadek...

16.02.2023, 9’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Świat w dymkach

15.02.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

W środę w Takiej Sytuacji nie zabraknie oczywiście muzyki filmowej (tym razem można się spodziewać akcentów galijskich), ale pojawią się też muzyczne dedykacje na tzw. Dzień Singla, teatralne podpowiedzi od Pauliny Kozion i Sprawdzone w czytaniu polecenia od przyjaciół z Big Book Cafe - dziś z Susan Sontag w roli głównej.
10.02.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji z Izą Wójcik (PNF) porozmawiamy o Polskich Nagrodach Filmowych Orły ino ogłoszonych w środę tegorocznych nominacjach. O dubbingu w Asteriksie i Obeliksie opowie Maciej Kosmala, reżyser dubbingui aktor (Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka). Nieoczywiste serialowe premiery początku roku poleci Kaja Szafrańska (jakbyniepaczeć). Zapowiemy z Grzegorzam Fortuną weekend z horrorem „Skinamarink”. Będzie oczywiście muzyka i jeszcze więcej tytułów. 
10.02.2023, 13’

Ciekawy przypadek... Asterixa i Obelixa

Ciekawy przypadek...

09.02.2023, 5’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Świat w dymkach

08.02.2023, 178’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

"Taka sytuacja" w filmowym anturażu... to musi być środa i audycja Katarzyny Borowieckiej. Pierwsza godzina upłynie nam właśnie pod znakiem melodii z dużego i małego ekranu. Wspomnimy również muzycznie o Johnie Williamsie, który dziś obchodzi 91 urodziny. W drugiej godzinie, po 14:30 usłyszycie materiał Pauliny Kozion-Bąk. Tym razem wybierzemy się do Teatru Polskiego w Warszawie... tam rok 2023 będzie rokiem mrożkowskim. O 15:15 "Sprawdzone w czytaniu" - Anna Król porozmawia z Katarzyną Michalczak, autorką książki “Synu, jesteś kotem” o dziecku w spektrum autyzmu.
03.02.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji: Monika Talarczyk o skarbach polskiego kina (i nie tylko) na platformie 35mm.online, Łukasz Mańkowski o nowym filmie Park Chan-wooka "Podejrzana" (od dziś w kinach), Mateusz Głowacki - reżyser filmu "Masz ci los!" - o graniu w totka i kręceniu komedii o Polakach (od dziś w kinach), Karol Piekarczyk (dyrektor artystyczny Millenium Docs Against Gravity) - o już zapowiedzianych festiwalowych premierach i o filmie "Rzeka" (premiera 10.02).
03.02.2023, 15’

Ciekawy przypadek... Zombie, zombie, zombie

Ciekawy przypadek...

DLA WSZYSTKICH 03.02.2023, 15’

Ciekawy przypadek... Zombie, zombie, zombie

Akcja Ekranizacja

Wszystkie odcinki cyklu "Ciekawy przypadek..." są dostępne tu: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ciekawy-przypadek/.
01.02.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Teatr, książka, kino. Tych elementów dzisiaj nie zabraknie.
W cyklu "Sprawdzone w czytaniu", Paulina Wilk rozmawiać będzie z Olgą Wiechnik, autorką nowego reportażu historycznego "Platerówki? Boże broń". O polskim batalionie żeńskim i o kobietach na wojnie.
Sprawdzimy także, co nowego w Teatrze Ateneum w Warszawie. "Kim dzisiaj jesteśmy my Europejczycy? Dlaczego pomimo kataklizmu II wojny światowej ludzkość powtarza te same błędy?" - pyta spektaklem Przemysław Bluszcz, reżyser monodramu "Znieważeni", o którym opowie Paulina Kozion-Bąk.
O całość zadba, jak zwykle, Katarzyna Borowiecka, zatem muzycznie będzie można poczuć się jak w domu. Tfu! Jak w kinie!
27.01.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Plany na Ekranizację są następujące:
Z dziennikarką filmową Małgorzatą Steciak porozmawiamy o wchodzącym za tydzień na ekrany filmie Aftersun z nominowanym do Oscara za główną rolę Paulem Mescalem.
O nagrodzonym w Wenecji, wchodzącym właśnie na ekrany filmie Damiana Kocura "Chleb i sól" opowiedzą twórcy.
Tomasz Kolankiewicz (dyrektor artystyczny festiwalu w Gdyni) zaprosi na nowy cykl w kinach studyjnych - Krótka historia polskiego kina.
Będzie też przewodnik po nominowanych do Oscara filmach - gdzie obejrzeć, co nadrobić, na kogo zwrócić uwagę.
27.01.2023, 14’

Ciekawy przypadek... Oscarowych rekordów

Ciekawy przypadek...

26.01.2023, 13’

Wojtek Wawszczyk, Tomasz Lew Leśniak - Fungae

Świat w dymkach

25.01.2023, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowieckla

Taka sytuacja

W Takiej Sytuacji dziś nie możemy pominąć ogłoszenia oscarowych nominacji - o tym, czy jest się czym ekscytować porozmawiamy z Łukaszem Muszyńskim z Filmwebu.
Z Michałem Rusinkiem zapowiemy najważniejsze wydarzenia roku Wisławy Szymborskiej - Sprawdzone w czytaniu (Big Book Cafe) po 15.
Będzie też muzyka filmowa bez związku z Oscarami, będą Melisa Boys, będą utwory, od których serce bije szybciej.
20.01.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Odwiedzi nas Wojciech Mecwaldowski w związku z premierą filmu "Niebiezpieczni dżentelmeni"
Z Radosławem Czyżem z Gazety Wyborczej porozmawiamy o grze i serialu "The Last of Us"
Na moment wrócimy na festiwal do Wenecji, gdzie premierę miał wchodzący właśnie na ekrany film Martina McDonagh - "Duchy Inisherin"
Anna Dudzińska i Anita Skwara jak co miesiąc opowiedzą o kinie i architekturze - tym razem zaczniemy na Montmartre, ale opowiemy o wielu filmowych lokacjach.
20.01.2023, 13’

Ciekawy przypadek... Wizji przyszłości

Ciekawy przypadek...

DLA WSZYSTKICH 20.01.2023, 36’

Rozmowa z Wojciechem Mecwaldowskim

Akcja Ekranizacja

Fragment audycji „Ekranizacja” z 20.01.2023 r. Wszystkie odcinki "Ekranizacji" są dostępne tu: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ekranizacja/.
18.01.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Jest środa, jest "Taka sytuacja", zatem jest i Katarzyna Borowiecka. A skoro Katarzyna Borowiecka to jedno jest pewne: muzyki filmowej i wątków filmowych... nie zabraknie! W pierwszej godzinie, bo w drugiej porozmawiamy o kulturze Głuchych z Julią Bellon z Mazowieckiego Instytutu Kultury. Opowie o nowym cyklu wydarzeń "Kultura Dostępności", który już niebawem rozpocznie się w Instytucie.
Nie zabraknie także tematów książkowych. W cyklu "Sprawdzone w czytaniu" tym razem spotkamy się z Julią Rzemek i Bartkiem Kamińskim. Porozmawiamy o najlepszych i najgorszych tytułach. Jak powstają, jak działają i jaki mają wpływ na powodzenie książek?
13.01.2023, 118’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

W Ekranizacji dziś: o drugim sezonie serialu „Sexify” opowie reżyserka Kalina Alabrudzińska, o swoim nowym filmie „Godland” opowie Hlynur Pálmason, o znakomitym dokumencie „Silent Love” (wkrótce na Slamdance) porozmawiamy z teżyserem - Markiem Kozakiewiczem. Agnieszka Piotrkowska-Prażuch i Urszula Biel z Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF opowiedzą o festiwalu ZEF w drodze i kinie dla młodych widzów. Będzie również szereg niezobowiązujących, ale uporczywych rekomendacji ode mnie
13.01.2023, 15’

Ciekawy przypadek... Potworów pod łóżkiem

Ciekawy przypadek...

12.01.2023, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

12.01.2023, 10’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Świat w dymkach

06.01.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Goście audycji: Rafał Skalski - reżyser filmu "Noc w przedszkolu"; Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra - twórcy serialu "Wiedźmin: Rodowód krwi"; Mateusz Demski (krytyk filmowy) - o kinie Rubena Ostlunda i jego najnowszym filmie "W trójkącie" (premiera); Diana Dąbrowska (krytyczka, filmoznawczyni) - o serialu "Zakłamane życie dorosłych" na podstawie powieści Eleny Ferrante.
06.01.2023, 11’

Ciekawy przypadek... Grawitacji

Ciekawy przypadek....

25.12.2022, 120’

Święta na małym i dużym ekranie

Świąteczna ścieżka dźwiękowa

W świątecznej Ścieżce Dźwiękowej nie zabraknie dzwoneczków od Johna Williamsa i Alexandre'a Desplat, chociaż nie zawsze będą one pochodzić ze świątecznych filmów. Będziemy tropić świąteczną atmosferę na małym i dużym ekranie, ale pewnie spojrzymy też w stronę nadchodzącego roku.
23.12.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

21.12.2022, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Jak zawsze posłuchamy muzyki z filmów i seriali - pojawią się też oczywiście najświeższe rekomendacje #GuillermoDelToro #Pinokio ;) Z Łukaszem Muszyńskim, krytykiem filmowym porozmawiamy o tym, co obejrzeć, żeby podkręcić atmosferę świąteczną i o tym, po co powinni sięgnąć ci, którzy mają już dość dzwoneczków.
A Obszary przejmie dziś Roma Leszczyńska i zabierze nas do... Sosnowca. A to dlatego, że w Pałacu Schoena trwa wystawa "Sny ze srebra" Wojciecha Prażmowskiego. Ponad 200 prac: fotogramów, kolaży, instalacji niejednokrotnie bardzo osobistych, odwołujących się do historii rodziny.
02.12.2022, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Łódź - Festiwal Mediów Człowiek w zagrożeniu / Śubuk / Matecznik / premiery małego i dużego ekranu
02.12.2022, 13’

Ciekawy przypadek... Sąsiadów

Ciekawy przypadek...

01.12.2022, 9’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Świat w dymkach

30.11.2022, 182’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Audycja Taka Sytuacja - od 13.00 . A w niej ...
WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka - opowie o niej w Obszarach Obszany - Agnieszka Obszańska .
Metawersum to świat wirtualny, w którym kupimy to samo , co w rzeczywistym ale w postaci cyfrowej - temat ten zgłębi Gabi Darmetko zapowiadając swój podcast " Szalony Świat " .
Zaproszenie do Radia 357 przyjął dyrektor Muzeum Karykatury w Warszawie Paweł Płoski. Zapowie na pewno otwarcie wystawy przygotowanej przez austriackie Muzeum Karykatury w Krems : Donald made in Austria!

Zaprasza Katarzyna Borowiecka , która obiecuje dużo muzyki filmowej z Topu 357...choć nie tylko !
25.11.2022, 120’

Do ostatniej kości

Ekranizacja

Z Małgorzatą Steciak o Do ostatniej kości / o 1899 i Wednesday
Bartek Czartoryski / MoonageDaydream z Maciejem Kędziora (Filmawka) / Na pełny etat z Piotrem Guszkowskim (Gazeta Wyborcza)
25.11.2022, 11’

Ciekawy przypadek... Środy

Ciekawy przypadek...

24.11.2022, 8’

Jan Mazur - Incel

Świat w dymkach

23.11.2022, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Będzie muzycznie i filmowo . Jak to u Katarzyny Borowieckiej .
Między innymi rozmowa z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk - znaną także jako Zwierz Popkulturalny- o świątecznych filmach, które już zalewają platformy streamingowe.
O Międzynarodowym Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie opowie Agnieszka Obszańska i jej gość Jacek Wakar.
Poza tym oczywiście wątek z muzyką filmową, będzie Radiohead i Melissa Boys.
18.11.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

18.11.2022, 12’

Ciekawy przypadek... Lekarzy

Ciekawy przypadek...

16.11.2022, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

W środowej audycji " Taka Sytuacja " Katarzyny Borowieckiej porozmawiamy o sztucznej inteligencji wykorzystywanej w medycynie. Swój podcast Szalony Świat zapowie bowiem Gabi Darmetko. Na Festiwal Sztuki w przestrzeni miejskiej NARRACJE w Gdańsku zabierze nas Agnieszka Obszańska. Festiwal w tym roku gości na Przeróbce. Zaproszenie do studia Radia 357 przyjęła Maja Chiro z magazynu Elle. Rozmowa toczyć się będzie wokół wielkiego powrotu lat 60 tych i 70 tych w popkulturze . Ponadto będzie Radiohead, będą Melisa Boys, będą wspomnienia z American Film Festival okraszone muzyką.
10.11.2022, 60’

American Film Festival

Plac na rozdrożu

O filmie Roving Woman opowiedzą twórcy - Lena Góra i Michał Chmielewski. Spotkamy się z bohaterką retrospektywy - amerykańską reżyserką Niną Menkes
Listę filmów, których nie warto przegapić stworzymy z krytykiem filmowym - Piotr Czerkawski. Zaprasza Katarzyna Borowiecka. Audycja z kina Nowe Horyzonty - z American Film Festival.
09.11.2022, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

Środowa " Taka sytuacja " pod znakiem muzyki filmowej a także zaproszenia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania. Ten Festiwal w przyszłym tygodniu w Mazowieckim Instytucie Kultury . Nie zabraknie Agnieszki Obszańskiej . W Obszarach Obszany tym razem katastrofa ekologiczna na Odrze okiem fotografów z Kolektywu Sputnik Photos .
Aha , no i obowiązkowo Radiohead .
04.11.2022, 119’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

The Office PL / Wywiad z wampirem / Lombard / serialowa jesień / American Film Festival
04.11.2022, 16’

Ciekawy przypadek... Wampirów

Ciekawy przypadek...

DLA WSZYSTKICH 04.11.2022, 16’

Ciekawy przypadek... Wampirów

Akcja Ekranizacja

Wszystkie odcinki cyklu "Ciekawy przypadek..." są dostępne tu: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ciekawy-przypadek/.
28.10.2022, 120’

Baby Broker

Ekranizacja

W Ekranizacji przyjrzymy się bliżej dwóm kinowym premierom. „Baby Broker” Hirokazu Koreedy to koreańska produkcja w reżyserii japońskiego mistrza - o kinie Koreedy porozmawiamy z Łukaszem Mańkowskim. "Zdarzyło się” Audrey Diwan to z kolei adaptacja prozy noblistki Annie Ernaux. O filmie reżyserka opowiedziała Beacie Kwiatkowskiej. Urszula Śniegowska, dyrektorka American Film Festival, zapowie 13. edycję wszystkich stanów kina.
Zapraszam.
21.10.2022, 119’

Silent Twins

Ekranizacja

W Ekranizacji o filmie Silent Twins opowiemy razem z twórczyniami i twórcami - pojawi się wątek animacji, choreografii, scenografii zdjęć, a Leaticia Wright i Tamara Lawrance powiedzą jak szukały w sobie bliźniaczek.

Ale także o serialu "Gang zielonej rękawiczki", którego bohaterki, szlachetne złodziejki trafiają (przymusowo) do domu spokojnej starości, gdzie, jak się okazuje, mają sporo do załatwienia, porozmawiamy z aktorkami - Anną Romantowską, Magdaleną Kutą, Karoliną Rzepą, Beatą Bandurską i Małgorzatą Potocką. 

Będzie też zaproszenie na festiwale - Splat!, Festiwal Kina Niemego i Ukraina! Festiwal Filmowy.

Oczywiście nie zabraknie muzyki.
21.10.2022, 15’

Ciekawy przypadek... Piłkarzy

Ciekawy przypadek...

20.10.2022, 9’

Wydział 7

Świat w dymkach

W dzisiejszym „Świecie w dymkach” zatrzyma się przy serii nagrodzonej na ostatnim Międzynarodowym Festiwal Komiksu W Łodzi, na którym osobiście była Katarzyna Borowiecka. „Wydział 7” Tomasz Kontnego, Marka Turka i innych autorów wygrał konkurs na najlepszy polski album komiksowy.
„Historia stworzona przez Tomasz Kontny i Marek Turek (scenariusz), a narysowana przez Krzysztof Budziejewski (Kły i pazury) oraz Wojciech Stefaniec (Azyl) została odnaleziona gdzieś na oddziale siostry Ratched. Z rozsianych w kolejnych zeszytach fabuł kiełkuje obraz geniuszu. Gdyby Tadeusz Różewicz wziął się za kręcenie Z archiwum X, to wyglądałoby to pewnie jakoś podobnie!” - uzasadniało decyzję jury.
19.10.2022, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

DLA WSZYSTKICH 19.10.2022, 20’

Rozmowa z Agnieszką Smoczyńską o filmie „Silent Twins”

Akcja Ekranizacja

Fragment audycji „Taka sytuacja” z 19.10.2022 r. Wszystkie odcinki "Takiej sytuacji" są dostępne tu: https://radio357.pl/twoje357/audycje/taka-sytuacja/.
16.10.2022, 120’

Odcinek 91: O sztuce dobierania utworów do filmów

Cisza, nagranie!

Z filmowym konsultantem muzycznym Pawłem Juzwukiem porozmawiamy o sztuce dobierania utworów do filmów, głównie na przykładzie najnowszego filmu Agnieszki Smoczyńskiej "The Silent Twins". Ale nie tylko. Będzie też trochę muzyki nie związanej z kinem. Pojawi się oczywiście wątek winny i Tomasz Prange-Barczyński prosto z Serbii.
DLA WSZYSTKICH 16.10.2022, 38’

Rozmowa z Pawłem Juzwukiem o sztuce dobierania muzyki do filmów

Akcja Ekranizacja

Fragment audycji „Cisza! Nagranie” z 16.10.2022 r. Wszystkie odcinki "Ciszy! Nagranie" są dostępne są tu: https://radio357.pl/twoje357/audycje/cisza-nagranie/.
14.10.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Plan na Ekranizację jest następujący:

- premiera filmu "Orzeł. Ostatni patrol" - wypowiedzi twórców (Jacek Bławut, Jolanta Dylewska, Radosław Ochnio, aktorzy)
- premiera 3. sezonu serialu "Derry girls" - Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Zwierz Popkulturalny)
- Maciej Kawalski - reżyser filmu "Niebezpieczni dżentelmeni" (film otwarcia Warszawskiego Festiwalu Filmowego)
- Adam Ślesicki - prezes Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego - o cyklu Doc Hot Selection i programach fundacji dla twórców dokumentów

Plus info o premierach tygodnia ode mnie, muzyka filmowa (trochę więcej niż do tej pory w Ekranizacji).
14.10.2022, 15’

Ciekawy przypadek... Kucharzy

Ciekawy przypadek...

13.10.2022, 12’

Paneuropa vs. Zmory Przeszłości

Świat w dymkach

12.10.2022, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

Taka sytuacja

W dzisiejszej audycji:
- Agata Napiórska o jubileuszu magazynu „Zwykłe życie”
- Joanna Kaczmarek o filmie „Chopin. Nie boję się ciemności” (od piątku w kinach)
- Agnieszka Obszańska zabiera nas na wystawę Justyny Mielnikiewicz "W Ukrainie " prezentowaną w Krakowie
- lektury szkolne w wykonaniu koleżanek i kolegów z R357
- muzyka, także filmowa i cotygodniowy środowy flirt z Radiohead
30.09.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Ekranizacja

Dziś w Ekranizacji premiery kinowe: Elwira Niewiera opowie o pracy nad nagrodzonym w Locarno dokumentem "Syndrom Hamleta" (będzie też gość specjalny); z Natalią Koryncką-Gruz porozmawiam o pracy nad "Simoną", posłuchamy też opowieści Jerzego Skolimowskiego o "IO" (parę innych osób z ekipy filmu też się odezwie;).
A na festiwal Afrykamera zaprosi jego dyrektor - Przemek Stępień.
28.09.2022, 180’

Audycja pełna niespodzianek!

Taka sytuacja

Katarzyna Borowiecka zapewnia - wędrówki pomiędzy audio i video, autorski wybór muzyki nie tylko filmowej, a więc - piosenki na każdą okazję, flirt z Radiohead, słowo od twórców filmu "Johnny" (od piątku w kinach) i parę niespodzianek, których nie zdradzi, bo nie taki jest sens niespodzianek ;) Do Borowieckiej przyjdzie Obszańska, Agnieszka Obszańska.... i wyruszymy do Krakowa na Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab, a potem do Łodzi na wystawę “Miasto-Moda-Maszyna” którą po prostu trzeba zobaczyć!
Gabi Darmetko przyjrzy się implantom. Zarówno tym, które mogą być wszczepiane do mózgu, dzięki czemu będziemy czytać myśli innych ludzi. Ale i tym, które już dziś możemy zamontować w ręku i używać zamiast kart płatniczych. To będzie zapowiedź podcastu "Szalony świat".
16.09.2022, 120’

Prosto z 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Ekranizacja

Dzisiejsza „Ekranizacja” w całości z Gdyni. Od poniedziałku Katarzyna Borowiecka opowiada nam o tym, jednym z najstarszych w Europie, festiwalu filmowym. Przyszedł więc czas na wielki finał. Będzie dużo festiwalowej muzyki, komentarze do pokazywanych tu produkcji i premier, ale przede wszystkim - mnóstwo wspaniałych gości! Piotr Trojan - aktor z filmu „Johnny” (Konkurs Główny); Sandra Drzymalska - aktorka filmu „IO” (Konkurs Główny); Leszek Dawid i Łukasz Gutt - reżyser i autor zdjęć do filmu „Broad Peak” (Konkurs Główny); Kamil Krawczycki - reżyser (Konkurs Filmów Mikrobudżetowych); Grzegorz Mołda - reżyser filmu „Zadra” (Konkurs Główny).
16.09.2022, 5’

Ciekawy przypadek... Polskich zombie

Ciekawy przypadek...

DLA WSZYSTKICH 16.09.2022, 120’

„Ekranizacja” z 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Akcja Ekranizacja

Dużo festiwalowej muzyki, komentarze do pokazywanych tu produkcji i premier, ale przede wszystkim - mnóstwo wspaniałych gości! Piotr Trojan - aktor z filmu „Johnny” (Konkurs Główny); Sandra Drzymalska - aktorka filmu „IO” (Konkurs Główny); Leszek Dawid i Łukasz Gutt - reżyser i autor zdjęć do filmu „Broad Peak” (Konkurs Główny); Kamil Krawczycki - reżyser (Konkurs Filmów Mikrobudżetowych); Grzegorz Mołda - reżyser filmu „Zadra” (Konkurs Główny).
Wszystkie odcinki "Ekranizacji" są dostępne tu: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ekranizacja/.
09.09.2022, 119’

Wenecja

Ekranizacja

Na festiwalu filmowym w Wenecji przyglądamy się nie tylko filmom konkursu głównego.
DLA WSZYSTKICH 09.09.2022, 119’

„Ekranizacja” z 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji

Akcja Ekranizacja

Na festiwalu filmowym w Wenecji przyglądamy się nie tylko filmom konkursu głównego. Wszystkie odcinki "Ekranizacji" są dostępne tu: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ekranizacja/.
08.09.2022, 5’

Relacja z czwartego dnia

79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

07.09.2022, 5’

Relacja z trzeciego dnia

79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

06.09.2022, 5’

Relacja z drugiego dnia

79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

05.09.2022, 5’

Relacja z pierwszego dnia

79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

02.09.2022, 119’

Pierścienie władzy

Ekranizacja

Wycieczka do Śródziemia (plus inne skarby Amazon Prime Video) - Kręgosłup nocy, czyli animacja tylko dla dorosłych w kinach - plany festiwalu Pięć Smaków - wznowione Konfrontacje Filmowe - festiwal, który się nie odbył
31.08.2022, 120’

Kierunek: Nieokreślony

Ścieżka dźwiękowa

Billy Elliot - Moulin Rouge - Fincher i Burton urodzinowo - remanentu część ostatnia
26.08.2022, 120’

Nieoszlifowane diamenty

Ekranizacja

Urodziny studia A24 - Ninja Baby - Szwedzki Stół Filmowy - Hommage a Kieślowski - fikołki i bziki
26.08.2022, 17’

Ciekawy przypadek... Johnny'ego i Baby

Ciekawy przypadek...

25.08.2022, 10’

Craig Thompson "Blankets"

Świat w dymkach

24.08.2022, 118’

Kierunek: Multiwersum obłędu

Ścieżka dźwiękowa

Karen O doprowadza nas do Tima Burtona, Boba Dylana i tam, gdzie mieszkają dzikie stwory, żegnamy Saula Goodmana i kontynuujemy remanent. Essa!
19.08.2022, 120’

Ród smoka

Ekranizacja

Powrót do Westeros - Sandman - Łowca androidów - Wulkan miłości - Wielka woda - Władca pierścieni: Pierścienie władzy
19.08.2022, 20’

Ciekawy przypadek... Saula Goodmana / Jimmy'ego McGilla

Ciekawy przypadek...

18.08.2022, 14’

Bino Bill. Integral / Heartstopper

Świat w dymkach

Jerzy Wróblewski - Bino Bill. Integral.
Alice Oseman - Heartstopper
17.08.2022, 120’

Kierunek: Remanent

Ścieżka dźwiękowa

De Niro - Carell - Peele - dzwonki telefoniczne - filmowy recycling
12.08.2022, 120’

Koniec wakacji

Ekranizacja

NIetypowa Ekranizacja z Waszą listą filmów na koniec wakacji
11.08.2022, 8’

Vademecum złego ojca / Gniew

Świat w dymkach

10.08.2022, 120’

Kierunek: Xanadu

Ścieżka dźwiękowa

Zaczynamy od "Lata leśnych ludzi", sporo się wydarza w środku, a na koniec - he's a ghost, he's a god, he's a man, he's a guru;)
29.07.2022, 120’

Nowe Horyzonty

Ekranizacja

Dorota Kolak - Agnieszka Smoczyńska - Marta Minorowicz - Grzegorz Mołda - Marcin Filipowicz - Kamil Krawczycki
27.07.2022, 119’

Kierunek: Nowe Horyzonty

Ścieżka dźwiękowa

Nowohoryzontowa plejlista - Leonard Cohen - półmetek festiwalu.
22.07.2022, 119’

Superbohaterowie

Ekranizacja

Nowy film Paolo Genovese - nowy film Davida Cronenberga - gdyńskie zapowiedzi festiwalowe - Dwa Brzegi - Octopus Film Festival
22.07.2022, 18’

Ciekawy przypadek... Smoków

Ciekawy przypadek...

20.07.2022, 120’

Kierunek: Najbliższe boisko

Ścieżka dźwiękowa

Piłkarki w tarapatach - piłkarze pod czułym okiem Teda Lasso - migotliwa plejlista Ms. Marvel - pierwszy teledysk Spielberga
15.07.2022, 120’

Na chwilę, na zawsze

Ekranizacja

O premierowym filmie "Na chwilę, na zawsze" opowiedzą Paweł Domagała (tu także w nowej roli, jako współscenarzysta) i Piotr Trzaskalski (reżyser). A co poza tym w audycji?
Będzie zaproszenie na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty - od Marcina Pieńkowskiego. Alek Pietrzak, który podczas ostatniej wizyty w Radiu 357 (prawie rok temu) zapraszał na swój film "Czarna owca", tym razem opowie o nowym festiwalu (nie tylko) filmowym - Big Festivalowski, który w sierpniu wystartuje w Płocku. Będzie też kolejna odsłona cyklu Anny Dudzińskiej o architekturze i kinie - dziś Seul w filmie "Parasite".
15.07.2022, 17’

Ciekawy przypadek... Bliźniąt

Ciekawy przypadek...

14.07.2022, 9’

#27

Świat w dymkach

13.07.2022, 118’

Kierunek: Hollywoodland

Ścieżka dźwiękowa

Nominacje do Emmy - Minionki śpiewają - Leo Grande rozwija działalność gospodarczą - Harrison Ford obchodzi urodziny
08.07.2022, 120’

Miłość i grom

Ekranizacja

Nowy Thor - Tytus, Romek i A'Tomek - Nowe Horyzonty - Atlanta
08.07.2022, 17’

Ciekawy przypadek... Gitary

Ciekawy przypadek...

06.07.2022, 119’

Kierunek: The Upside Down

Ścieżka dźwiękowa

Gitary w Stranger Things - urodziny Evy Green (i Sylvestra Stallone) - Ennio zawsze i wszędzie
01.07.2022, 120’

Ennio

Ekranizacja

Maestro Morricone - Zbrodnie po sąsiedzku - Czarny telefon - Yellowjackets - festiwal Animator
01.07.2022, 13’

Ciekawy przypadek... Masek

Ciekawy przypadek...

30.06.2022, 10’

#26

Świat w dymkach

Adam Rusek - Od Łapigrosza do Funky Kovala. Historia komiksu polskiego do 1989 roku.
29.06.2022, 119’

Kierunek: Wakacje

Ścieżka dźwiękowa

Zbrodnie po sąsiedzku - rozszalałe supki - Geroge Fenton - i jeszcze raz: Elvis
24.06.2022, 120’

Król (Elvis) i Królowa

Ekranizacja

Elvis na dużym, Królowa na małym ekranie (opowiada Andrzej Seweryn), a dodatkowo mamy kolejne spotkanie z The Umbrella Academy. Satysfakcja gwarantowana.
24.06.2022, 14’

Ciekawy przypadek... Elvisa

Ciekawy przypadek...

DLA WSZYSTKICH 24.06.2022, 25’

Rozmowa z Andrzejem Sewerynem o serialu „Królowa”

Akcja Ekranizacja

Fragment audycji „Ekranizacja” z 24.06.2022 r. Wszystkie odcinki "Ekranizacji" są dostępne tu: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ekranizacja/.
22.06.2022, 119’

Kierunek: Graceland

Ścieżka dźwiękowa

Elvis - The Umbrella Academy - urodziny Meryl Streep - Królowa.
21.06.2022, 171’

...bo tam zawsze świeci słońce

Kieruj się na południe

Prowadzenie: Katarzyna Borowiecka.
17.06.2022, 120’

Rozkołys

Ekranizacja

Surfowanie na Bałtyku i surfowanie przez platformy streamingowe - Przegląd Nowego Kina Francuskiego - architektura w kinie.
17.06.2022, 12’

Ciekawy przypadek... Skrzypka

Ciekawy przypadek...

16.06.2022, 7’

Państwo polecają...

Świat w dymkach

16.06.2022, 173’

Niedźwiedź na wagarach

Kieruj się na południe

Prowadzenie: Katarzyna Borowiecka.
15.06.2022, 120’

Kierunek: Najbliższy barber

Ścieżka dźwiękowa

Wąsy - broda Stevena Spielberga - szokujące zapowiedzi" Joker, Paddington i...?
11.06.2022, 60’

Audycja wyjazdowa z Festiwalu Polskich Win

Międzymiastowa

Prowadzenie: Gabi Darmetko i Katarzyna Borowiecka.
10.06.2022, 120’

Disney

Ekranizacja

Wejście smoka w wykonaniu Disneya - koniec opery mydlanej - Short Waves - Happy Together
10.06.2022, 19’

Ciekawy przypadek... Dinozaurów

Ciekawy przypadek...

09.06.2022, 11’

#24

Świat w dymkach

Paco Roca - Powrót do Edenu i Fernando Aramburu i Toni Fejzula - Patria
08.06.2022, 120’

Kierunek: Top Gun

Ścieżka dźwiękowa

Natalie Portman - Córki dancingu - Piotr Fronczewski - premiery bliższe i dalsze - dinozaury i piloci.
03.06.2022, 119’

Post Pxrn

Ekranizacja

Festiwale filmowe i festiwal Disneya - Koszalin - Post Porn - Sopot. A w Krakowie - z Bartkiem Czartoryskim rozmawiamy o przepastnej szufladzie Disney+, którą wkróce oficjalnie otworzymy.
01.06.2022, 120’

Kierunek: Przygoda

Ścieżka dźwiękowa

Alternatywne obchody dnia (wewnętrznego także) dziecka.
27.05.2022, 120’

Detektyw Bruno

Ekranizacja

Detektyw Bruno - Stranger Things - Top Gun: Maverick - Boylesque - Cannes - Tarnowska Nagroda Filmowa - Komeda
27.05.2022, 16’

Ciekawy przypadek... Jedenastki

Ciekawy przypadek...

26.05.2022, 5’

#23

Świat w dymkach

Wanda Hagedorn, Ola Szmida - Twarz, brzuch, głowa. Memuar graficzny
25.05.2022, 121’

Kierunek: Dagobah

Ścieżka dźwiękowa

Urodziny Gwiezdnych Wojen i Franka Oza, Stranger Things i Vangelis.
20.05.2022, 119’

Mała mama

Ekranizacja

Filmy Celine Sciammy - Książę z Jimem Broadbentem - Lizbona na ekranie - Krakowskie Festiwal Filmowy - Vangelis/Łowca androidów.
20.05.2022, 13’

Ciekawy przypadek... Lwa

Ciekawy przypadek...

19.05.2022, 7’

#22

Świat w dymkach

18.05.2022, 121’

Kierunek: Cannes

Ścieżka dźwiękowa

Canneńskie wspomnienia ze Złotą Palmą w tle, gey i zabawy towarzyskie, urodziny Trenta Reznora.
17.05.2022, 172’

...bo tam zawsze świeci słońce

Kieruj się na południe

Prowadzenie: Katarzyna Borowiecka.
13.05.2022, 120’

Lepsze życie

Ekranizacja

Andrew Dominik - Nick Cave - Warren Ellis - Stewardessa - Pamela Adlon - kinowa Noc Muzeów.
13.05.2022, 15’

Ciekawy przypadek... Draculi

Ciekawy przypadek

12.05.2022, 7’

#21

Świat w dymkach

11.05.2022, 121’

Kierunek: Beetlejuice

Ścieżka dźwiękowa

Fascynujący talent Danny'ego Elfmana, Fucking Bornholm klasycznie, Djawadi i Britell, a na deser powrót na Pandorę.
06.05.2022, 119’

Fucking Bornholm

Ekranizacja

Anna Kazejak i jej film o czterdziestolatkach na majówce, kino włoskie i najlepsze dokumenty na świetnym festiwalu. Plus propozycja dla marzących o tworzeniu filmów.
06.05.2022, 17’

Ciekawy przypadek... Jedi

Ciekawy przypadek...

05.05.2022, 8’

#20

Świat w dymkach

04.05.2022, 120’

Kierunek: Odległa galaktyka

Ścieżka dźwiękowa

Dzień Gwiezdnych Wojen, filmowa muzyka Andrzeja Korzyńskiego, Daniel Pemberton i parę zapowiedzi.
03.05.2022, 182’

Miejsca 58-30

Polski Top Radia 357

Trzecią część Polskiego Topu Radia 357 przedstawia Katarzyna Borowiecka.
29.04.2022, 120’

Wszystko wszędzie naraz

Ekranizacja

Kwietniowy slalom kinowy - Wiking, X, Nicolas Cage i Michelle Yeoh. Saul Goodman i kino Apichatponga Weerasethakula. Essa!
29.04.2022, 15’

Ciekawy przypadek... Wikingów

Ciekawy przypadek...

28.04.2022, 10’

#19 Aktualności

Świat w dymkach

Stan Sakai - Usagi Yojimbo. Saga
Sonny Liew - Życie i czasy Charliego Chan Hock Chye
27.04.2022, 121’

Kierunek: Wszędzie

Ścieżka dźwiękowa

Slalomem przez kwietniowe premiery na małym i dużym ekranie. Wikingowie, motyle w brzuchu i telefony do Saula.
30.03.2022, 119’

Kierunek: nas nie ogranicza

Ścieżka dźwiękowa

Oscarową ścieżkę trafimy za Jane Campion na krańce świata, będzie kwadrans dla Hansa Zimmera i wizyta w świecie pięknych ludzi i skrywanych emocji - rodem z Jane Austen i... Julii Quinn.
29.03.2022, 146’

...bo tam zawsze świeci słońce

Kieruj się na południe

Prowadzenie: Katarzyna Borowiecka.
25.03.2022, 120’

Piosenki o miłości

Ekranizacja

25.03.2022, 13’

Ciekawy przypadek... Niekończącej się opowieści

Ciekawy przypadek...

24.03.2022, 9’

#18 Historia monumentalna

Świat w dymkach

David B. - Rycerze świętego Wita.
23.03.2022, 120’

Kierunek: Wiosna

Ścieżka dźwiękowa

Wbrew wszystkiemu - budzimy się razem z wiosną i upajamy zielenią!
19.03.2022, 121’

#62

Zielony Żoliborz

W zastępstwie red. Stelmacha audycję poprowadziła Katarzyna Borowiecka.
18.03.2022, 120’

Inni ludzie

Ekranizacja

Aleksandra Terpińska o pracy z tekstem Doroty Masłowskiej, Kristoffer Rus o pracy nad filmem "Za duży na bajki", Polskie Nagrody Filmowe Orły i nowy cykl o architekturze w filmie. Voila!
18.03.2022, 16’

Ciekawy przypadek... wehikułu czasu

Ciekawy przypadek...

16.03.2022, 120’

Kierunek: Pixar

Ścieżka dźwiękowa

To nie wypanda? A właśnie, że panda! Newman, Goransson, Giacchino z filmów na ukojenie od Pixara, aktualizacja nagród filmowych i parę utworów, do których można się wściec.
11.03.2022, 119’

Najgorszy człowiek na świecie

Ekranizacja

Trzy canneńskie filmy w polskich kinach (Trier, Baker, Hamaguchi). HBO Max w Polsce. Wirtualne kino studyjne. Plus ucieczka od rzeczywistości.
11.03.2022, 13’

Ciekawy przypadek... Superbohaterów

Ciekawy przypadek...

10.03.2022, 7’

#17 Sapiens. Opowieść graficzna

Świat w dymkach

Sapiens. Opowieść graficzna - Część pierwsza: Narodziny ludzkości; Część druga: Filary cywilizacji
autorzy: Yuval Noah Harari, David Vandermeulen, Daniel Casanave
09.03.2022, 120’

Kierunek: Światy równoległe

Ścieżka dźwiękowa

Otwieramy wrota do innych rzeczywistości, przy okazji zanurzając się w mgle Gotham.
04.03.2022, 120’

Batman

Ekranizacja

O "Batmanie" Matta Reevesa, "Cyrano" Joe Wrighta i "Córce" Maggie Gyllenhaal, lalkach i światach równoległych. Na chwilę oddechu i oderwanie od rzeczywistości.
02.03.2022, 120’

Tu i teraz

Ścieżka dźwiękowa

Muzyka na wszystkie stany ducha.
25.02.2022, 110’

The Old Man's Back Again

Ekranizacja

Ukraina w naszych głowach i sercach - kino fabularne i dokumentalne, które poszerza kontekst i perspektywę. Siergiej Łoźnica i Witalij Manski. A w drugiej godzinie - japońskie opowieści Ryusuke Hamaguchiego.
23.02.2022, 120’

Kierunek: Moulin Rouge

Ścieżka dźwiękowa

Brawurowe filmowe fikołki od Baza Luhrmanna, muzyczna synchronizacja z Euforią i Wasze ekranowe obsesje. Plus piosenki, które zostały nam po serialach, o których już zapomnieliśmy.
18.02.2022, 120’

Matki równoległe

Ekranizacja

O Almodovarze i Wong Kar Waiu, o starym kinie i Inie Benicie, o Berlinale i Stranger Things. I to jeszcze nie wszystko!
18.02.2022, 12’

Ciekawy przypadek... Hayao Miyazakiego

Ciekawy przypadek...

DLA WSZYSTKICH 18.02.2022, 12’

Ciekawy przypadek... Hayao Miyazakiego

Akcja Ekranizacja

Wszystkie odcinki cyklu "Ciekawy przypadek..." są dostępne tu: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ciekawy-przypadek/.
doładowanie ...