Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Łukasz Dunaj

Włącz ten hałas

Najgłośniejsza audycja muzyczna Radia 357. Do świata ciężkich brzmień w każdy wtorek po 22 zaprasza Łukasz Dunaj.
06.12.2022, 120’

#93 Post-Metal

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Tydzień temu poświęciłem całą audycję thrash metalowi. Dzisiaj z kolei zapraszam na dwugodzinną podróż po rubieżach post-metalu. Zastanowimy się wspólnie nad współczesną kondycją tego podgatunku, przypomnimy kilka żelaznych klasyków, a może dokonamy też nowych i ciekawych odkryć. Z pewnością mogę obiecać trzy rzeczy: będzie ciężko, smutno, a piosenki długie. Zapraszam od 22:00.
29.11.2022, 120’

#92 Trash Metal

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Zainspirowany premierą nowego singla Metalliki, postanowiłem w ostatniej chwili zmienić charakter dzisiejszej audycji. W maju 2021 poświęciłem całe wydanie "Włącz ten Hałas" thrash metalowi. Gatunkowi, który tyle razy już umierał, ale coś umrzeć nie może i wciąż podnosi swój kudłaty łeb :) Dzisiaj więc czas na drugą odsłonę. Będą nieoczywiste klasyki, zapomniane perły gatunku i trochę nowości. Wymagany dress code: ramoneska pamiętająca rok 1987, przetarte dżinsy rurki i białe adidasy. Słyszymy się o 22:00.
22.11.2022, 120’

#91 Więcej nowości

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Cześć, w dzisiejszym wydaniu audycji "Włącz ten hałas" kontynuujemy przegląd najciekawszych metalowych nowości. Oprócz tego zagramy przedpremierowo nowy utwór toruńskiego zespołu Mag, a także w "Kąciku starego metala" przypomnimy pewną, klasyczną już płytę doommetalową sprzed 35 lat. Zapraszam od godz. 22:00.
15.11.2022, 118’

#90 Listopadowy freestyle vol. 1

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Dzisiaj "Włącz ten hałas" odbędzie się według tak lubianej przez Was formuły "freestyle'owej". Czyli bez tematu przewodniego, bez gości specjalnych, ale za to z całą masą dobrej i różnorodnej muzyki metalowej. Black, death, doom, thrash, heavy? Mówicie, macie. Zapraszam.
08.11.2022, 120’

#89 Wyłącznie po polsku

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Parafrazując znane powiedzenie z czasów słusznie minionych, że polska młodzież śpiewa polskie piosenki, chciałbym zaprosić Was na dzisiejsze wydanie "Włącz ten Hałas", które będzie poświęcone wyłącznie rodzimym wykonawcom. Co więcej, audycję wypełnią w przeważającej części utwory premierowe czy nawet przedpremierowe (!). Przyznam, że dawno nie czułem takiej ekscytacji wybierając to, co aktualnie najciekawsze na współczesnej scenie mocnego grania w Polsce. Zapraszam od godz. 22:00.
01.11.2022, 121’

#88 Doom & Gloom

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Drodzy, pomimo tego, że mamy szczególny dzień, metal będzie wciąż kuty i audycja odbędzie się planowo. Z uwagi jednak na charakter święta dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas!" będzie bardziej refleksyjne i na pewno dominować będą w nim smutne i ciężkie dźwięki. Nie zabraknie też wspomnienia Artystów, którzy w tym roku nas opuścili. Zapraszam od godz. 22:00.
25.10.2022, 120’

#87 Skóra i ćwieki na wieki

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
"Skóra i ćwieki na wieki" - rozmowa z Jarkiem Szubrychtem Dzisiaj zapraszam Was na wyjątkowe spotkanie z Jarkiem Szubrychtem - dziennikarzem muzycznym, autorem książek i wokalistą metalowym w stanie spoczynku. Okazją do naszej rozmowy jest premiera jego nowej książki "Skóra i ćwieki na wieki", która ukaże się już jutro nakładem wydawnictwa Czarne. To fantastyczna, chociaż osadzona często w bardzo przyziemnych realiach, opowieść o skomplikowanej relacji autora z muzyką metalową. Będziemy uczyć, bawić, tumanić i przestraszać. Również za pomocą specjalnie dobranej oprawy muzycznej.
18.10.2022, 120’

#86 Październikowy anty-spleen

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Hej, miało być inaczej, ale przecież plany są od tego, aby je czasami zmieniać, prawda? Przed nami dwie audycje tematyczne, a dzisiaj postanowiłem podręczyć Was jeszcze październikowymi premierami i wspomnieniami lat minionych. Tych pierwszych mamy wyjątkową obfitość, więc jakże ich nie grać? Gwarantuję, że jestem dzisiaj w bojowym nastroju, więc ballad o smokach i rycerzach nie uświadczycie.
11.10.2022, 121’

#85 Infantylny metal

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Cześć, na pewno słyszeliście to wiele razy: "Ile Ty masz lat, żeby wciąż słuchać metalu?" albo "Nie wyrosłaś/wyrosłeś jeszcze z tego?" No i jeszcze te okładki, kto to widział. Zresztą popatrzcie na te płyty, które trzymam w ręku. "Włącz ten hałas" jest jednak strefą wolną od mentalnej dojrzałości i dzisiaj ponownie posłuchamy tego infantylnego metalu. Nowego i starego, zawsze wspaniałego ;) Zapraszam od godz. 22:00.
04.10.2022, 120’

#84 Nostalgicznie w 2002 rok

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Obiecywałem, że raz na kwartał będziemy fundować sobie nostalgiczną wycieczkę w przeszłość muzyki metalowej. Byliśmy już ostatnio w roku 1992 i 1997, a tym razem odwiedzimy rok 2002, aby sprawdzić, co na progu nowego milenium wyznaczało puls współczesności tego gatunku. A więc... przenieśmy się w czasie o dwie dekady i przeżyjmy to jeszcze raz od godz. 22:00! A w cyklu Nocnej|Mocnej Płyty - jako swoisty suplement do tematyki dzisiejszej audycji, zapraszam do dwugodzinnego seansu z płytą "Oceanic" zespołu ISIS. To jedno z najważniejszych dokonań nurtu post-metalowego. Album, który odegrał wielką rolę w zdefiniowaniu tego nurtu i do dzisiaj stanowi punkt odniesienia dla wielu zespołów.
27.09.2022, 120’

#83 Wrześniowy freestyle vol. 2

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
W dzisiejszym wydaniu "Włącz ten Hałas!" nie będzie gości, ani tematu przewodniego, natomiast z pewnością nie zabraknie ciekawych metalowych nowości oraz kilku oddechów wymarłych światów. Bez względu jednak na metrykę utworów możecie liczyć na dwie godziny hałasu o różnorodnym zabarwieniu i ze znakiem jakości Redaktora Dunaja.
20.09.2022, 120’

#82 Zbigniew "Inferno" Promiński

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Dzisiejsze wydanie "Włącz ten hałas!" zapowiada się bardzo wyjątkowo, ponieważ gościem będzie Zbigniew "Inferno" Promiński - perkusista Behemoth! Okazją do spotkania jest premiera nowej płyty naszych eksportowych blackmetalowców, ale nie zabraknie także zaskakujących muzycznych wycieczek oraz przedpremierowych utworów. A czyich? Tego dowiecie się między 22:00 a północą.
13.09.2022, 119’

#81 Freestyle

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Po dwóch audycjach tematycznych wracamy dzisiaj, do tak lubianej przez Was, formuły freestyle'u. Będą więc gorące nowości, rzeczy przegapione w ferworze walki oraz garść leciwych klasyków. Mamy nadzieję, że te dwie godziny spędzone z "Włącz ten hałas!" miną Wam jak z bicza strzelił.
06.09.2022, 119’

#80

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
30.08.2022, 120’

#79 Summer Dying Loud

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Dzisiaj w audycji "Włącz ten hałas", gościem Łukasza Dunaja, będzie Tomasz Barszcz - wieloletni spiritus movens całego przedsięwzięcia. Usłyszycie nie tylko o tym, jak ekipie SDL udaje się organizować świetny festiwal metalowy w Aleksandrowie Łódzkim, ale i o największych wyzwaniach tegorocznego sezonu koncertowego, których bez wątpienia nie brakowało.
23.08.2022, 119’

#78

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
16.08.2022, 120’

#77 Metal o górach

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
09.08.2022, 119’

#76 Covery, przeróbki, cudzesy

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Covery, przeróbki, cudzesy - określeń na własne interpretacje kompozycji innych artystów jest wiele, ale wszystkie znaczą to samo. Niniejszym zapraszamy na drugą noc coverów, w historii audycji "Włącz ten hałas". Redaktor Dunaj ma nadzieję, że wybrany przez niego zestaw, będzie na tyle różnorodny i zaskakujący, że nie będzie Wam przeszkadzało, że gdzieś to już kiedyś słyszeliście.
02.08.2022, 120’

#75 Parno, gorąco i bezlitośnie

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
W dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas" będzie tak jak za oknami. Parno, gorąco i bezlitośnie. Aby odreagować rock'n'rollową kanikułę sprzed tygodnia, zapraszam dzisiaj Państwa do tańca w rytmie prawie wyłącznie death- i blackmetalowych przebojów. Będzie tradycyjnie sporo nowości, trochę leciwych klasyków, ale generalnie program będzie sponsorowany przez kolor czarny.
26.07.2022, 120’

#74 Wolne od metalu

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
John Lennon powiedział kiedyś: "Nie ma koncepcyjnie nic lepszego niż rock'n'roll". Korzystając z tego, że mamy wakacje, letnią kanikułę, przypomnimy sobie o tej starej prawdzie. W związku z tym, w dzisiejszym wydaniu "Włącz ten hałas!" biorę sobie wolne od metalu. Usłyszycie za to mnóstwo porywających piosenek, które powinny przyspieszyć Wam tętno. Scandi-rock, punk'n'roll, zespoły z tak odległych od siebie krajów jak Polska i RPA.
19.07.2022, 120’

#73 Nowe i stare

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Liczba gości: zero, liczba tematów przewodnich: mniej niż zero, liczba dobrych utworów - reaktor metalu wytrzyma! Słowem trochę nowości, trochę staroci, raz szybciej, raz wolniej. Brzmi mało zachęcająco? Uwierzcie mi, że pozory mylą, o czym będziecie mogli się przekonać podczas dzisiejszej audycji "Włącz ten hałas".
12.07.2022, 119’

#72 Antigama

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Cześć, a dzisiaj w audycji ponownie goście, goście. Tym razem miałem przyjemność zaprosić dwóch muzyków zespołu Antigama - Łukasza Myszkowskiego (wokal) oraz Macia Morettiego (bas). Możecie spodziewać się niespodziewanych wyborów muzycznych oraz tego, że dzisiaj NAPRAWDĘ będzie głośno!
05.07.2022, 120’

#71 Bez napinki

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
We "Włącz ten hałas" będzie wakacyjnie; bez większej napinki, freestyle'owo, czyli usłyszymy zarówno nowe, jak i starsze utwory. Tym razem bez klucza tematycznego. Pochylimy się też nad kilkoma płytami, które ukazały się w pierwszej połowie tego roku i tym, co nas czeka jesienią.
28.06.2022, 120’

#70 Cofamy zegary o ćwierć wieku

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Zgodnie z zapowiedzią, raz na kwartał jedno wydanie "Włącz ten hałas" będzie poświęcone muzyce z mniej lub bardziej odległej przeszłości. Dzisiaj lądujemy więc w 1997 roku i przypomnimy sobie, jak brzmiała muzyka metalowa w tamtym czasie. Będzie symfoniczny black metal, nu-metal, heavy metal, a nawet tak popularne wówczas "klimaty".
21.06.2022, 121’

#69

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
"Czy w nocy dobrze śpicie? Czy śmierci się boicie?" - na te i inne fundamentalne pytania będę starał się znaleźć odpowiedź w rozmowie z moim dzisiejszym gościem. A będzie nim Cyprian Łakomy - lider i wokalista zespołu In Twilight's Embrace, którzy wydali niedawno swój najnowszy album "Lifeblood".
14.06.2022, 120’

#68

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
07.06.2022, 119’

#67

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
31.05.2022, 120’

#66 Wędrowcy ~ Tułacze ~ Zbiegi

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
Kim są? Skąd przyszli? Dokąd idą? W dzisiejszej audycji spodziewajcie się niespodziewanego, ponieważ moimi gośćmi będą Stawrogin i Sars z kolektywu Wędrowcy ~ Tułacze ~ Zbiegi (W/T/Z). Wy tego jeszcze nie wiecie, ale ja już wiem, że będzie to jedno z najbardziej eklektycznych i nietypowych wydań "Włącz ten hałas!"
24.05.2022, 120’

#65 Wacław "Vogg" Kiełtyka

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
17.05.2022, 119’

#64

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
10.05.2022, 119’

#63

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
26.04.2022, 120’

#62 Truchło Strzygi

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
19.04.2022, 121’

#61

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
12.04.2022, 120’

#60

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
05.04.2022, 121’

#59

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
29.03.2022, 119’

#58

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
22.03.2022, 120’

#57

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
15.03.2022, 121’

#56

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
08.03.2022, 120’

#55

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
01.03.2022, 119’

#54

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
22.02.2022, 119’

#53

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
15.02.2022, 121’

#52 Wspominamy Romana Kostrzewskiego

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
08.02.2022, 120’

#51

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
01.02.2022, 120’

#50

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
25.01.2022, 120’

#49

PROWADZENIE: Mateusz Fusiarz
18.01.2022, 120’

#48

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
11.01.2022, 116’

#47

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
04.01.2022, 120’

#46

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
28.12.2021, 121’

#45

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
21.12.2021, 119’

#44

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
14.12.2021, 120’

#43

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
07.12.2021, 119’

#42

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
30.11.2021, 120’

#41

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
23.11.2021, 120’

#40 gościem Adam Nergal Darski

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
16.11.2021, 120’

#39

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
09.11.2021, 119’

#38

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
02.11.2021, 120’

#37

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
26.10.2021, 120’

#36

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
19.10.2021, 120’

#35

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
12.10.2021, 118’

#34

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
05.10.2021, 119’

#33

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
28.09.2021, 119’

#32

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
21.09.2021, 120’

#31

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
14.09.2021, 120’

#30 - Iron Maiden "Senjutsu"

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
07.09.2021, 120’

#29

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
31.08.2021, 119’

#28

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
24.08.2021, 55’

Brudna muzyka z całego świata

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
18.08.2021, 119’

Festiwalowe powidoki

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
10.08.2021, 119’

#25

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
03.08.2021, 121’

#24

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
27.07.2021, 120’

#23

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
20.07.2021, 120’

#22

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
13.07.2021, 121’

#21

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
06.07.2021, 118’

#20

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
29.06.2021, 120’

#19

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
22.06.2021, 119’

#18

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
15.06.2021, 118’

#17

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
08.06.2021, 119’

#16

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
01.06.2021, 120’

#15

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
25.05.2021, 119’

#14

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
18.05.2021, 120’

#13

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
11.05.2021, 120’

#12

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
04.05.2021, 119’

#11

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
27.04.2021, 120’

#10

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
20.04.2021, 120’

#9

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
13.04.2021, 120’

#8

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
06.04.2021, 119’

#7

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
30.03.2021, 120’

#6 Pod bladoszarym niebem

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
23.03.2021, 120’

#5 Podsumowanie 2011-2020 (świat)

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
16.03.2021, 119’

#4 Klaszcz jak Ozzy!

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
09.03.2021, 120’

#3 L.G. Petrov - In Memoriam

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
02.03.2021, 120’

#2 Drugie uderzenie

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
23.02.2021, 120’

#1 Hałas na start

PROWADZENIE: Łukasz Dunaj
doładowanie ...