Idź do treści
Dodaj do ulubionych
michal.zakowski@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Michał Żakowski

Usłyszeć świat. Afganistan

Relacja specjalnego wysłannika Radia 357 i Raportu o stanie świata Dariusza Rosiaka, Michała Żakowskiego, z Kabulu - stolicy Afganistanu, państwa ogarniętego kryzysem.
21.11.2021, 118’

Publicystyka międzynarodowa

Adrian Bąk, Michał Żakowski,
Ponownie Adrian Bąk zabiera nas na dach świata. Michał Żakowski kończy swoją wizytę w Afganistanie - znów opowie nam o tym, co dzieje się w Kabulu. Znów - sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Co jeszcze może się stać? Wirtualny szczyt USA-Chiny. Kontrowersyjne uniewinnienie mordercy z ubiegłorocznych zamieszek. Afryka - niespokojnie w Ugandzie. Coraz większy dramat w Etiopii.
19.11.2021, 2’

Wrogowie numer jeden

Michał Żakowski
Uliczni muzycy dostali zakaz gry od nowych władz Afganistanu. Sprzedają instrumenty, aby się utrzymać.
18.11.2021, 3’

Bazar Pul e Khishti

Michał Żakowski
Pomimo wielu zmian, to nadal serce Kabulu. Tłumy kupują, tłumy sprzedają.
16.11.2021, 10’

Konferencje prasowe władz Afganistanu

Michał Żakowski
Mogą paść tylko wcześniej zgłoszone pytania. Gdy Michał chciał zapytać o głód w trakcie nadciągającej zimy, nie dostał takiej możliwości, choć na konferencji był obecny Wiceminister Zdrowia.
15.11.2021, 2’

Posterunki Talibów

Michał Żakowski
Talibowie są dumni z tego, że pokonali Amerykanów. Mogą budować i kontrolować państwo według własnego uznania.
14.11.2021, 119’

Relacja Michała Żakowskiego z Afganistanu

Adrian Bąk, Michał Żakowski,
Prowadzi Adrian Bąk. Michał Żakowski jest w Kabulu i opowiada nam o tym co dzieje się w stolicy Afganistanu. I dosłownie z dachu świata - szczytu hotelu w tym mieście, w którym dzieje się wyjątkowo dużo. Jak wygląda sytuacja po przejęciu Kabulu przez Talibów? Komentarz na gorąco wraz z goścmi. Później sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. W co gra Łukaszenka? Ameryka Południowa. W Chile i Argentynie trwa sezon wyborczy.
12.11.2021, 7’

Michał dotarł do Kabulu

Michał Żakowski
Po 11 dniach podróży Michałowi Żakowskiemu udało się dotrzeć na miejsce. Będzie relacjonował życie w Kabulu, stolicy państwa w kryzysie.
07.11.2021, 119’

Publicystyka międzynarodowa

Ernest Zozuń, Michał Żakowski,
Zaprasza Ernest Zozuń. Zaczniemy od spraw związanych z klimatem. COP 26 trwa w Glasgow. Czy zapadną konkretne decyzje, które przyniosą konkretne skutki? "No more bla bla bla" - krzyczała Greta Thunberg. W drugiej części - Etiopia. W kraju od roku trwa wojna domowa. Poźniej - Tajwan. Chiny starają się podporządkować coraz bardziej wyspę.
doładowanie ...