Idź do treści
Dodaj do ulubionych
bartek.gil@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Bartek Gil

Tymczasem

Spotkania Bartka Gila z obcokrajowcami, którzy przyjechali do Polski i postanowili w niej zostać. Czasami na krócej, ale często na dłużej. A bywa, że i na zawsze. Dlaczego wybrali akurat Polskę? Jak żyje im się w naszym kraju? I za czym tęsknią, gdy wspominają swoją ojczyznę? Niezwykłe historie niezwykłych ludzi w podcaście Bartka Gila.
27.02.2022, 120’

#5 Michał Rezazadeh

Bartek Gil
Gościem piątego odcinka „Tymczasem” jest Michał Rezazadeh, który od 2016 roku mieszka w Polsce. O miłości, rodzinie, różnicach społecznych i wychowaniu. O tym dlaczego Irańczycy biorą dwa śluby? Dlaczego danie przygotowane przez Michała doprowadziło jego mamę do łez? Jaka była reakcja rodziny na wieść o wyprowadzce z kraju? O smakach, muzyce i zwyczajach w rozmowie z Bartkiem Gilem. Proszę przygotować się na dużą dawkę radości, inspirującej energii i zaraźliwego spokoju. To będzie długa rozmowa o otwartości i chęci odkrywania świata.
30.01.2022, 80’

#4 Fatima Shah (wersja z tłumaczeniem)

Bartek Gil
W odcinku czwartym Bartek Gil spotyka się z Fatimą Shah i dwójką jej nastoletnich dzieci, Sajjedem Assad Abbasem i Rabab Fatimą. Opowiedzą o tym jak żyje się w Polsce i co zmieniło się od ich przyjazdu w 2017 roku. Będzie to niezwykła mieszanka historii i kultur. Przetniemy Iran, Pakistan, Katar, Bahrajn i Emiraty Arabskie. Odkryjemy kilka miejsc i smaków. Dowiemy się, czym jest Paszmak i dlaczego nazywany jest włosami starszej pani? Który ze znanych gościom języków jest zarezerwowany dla miłosnych wyznań, a w którym najlepiej brzmi złość? To wszystko przeplecione salwami śmiechu, westchnieniami i muzyką w urdu i hindi. Zapraszamy na rozmowę w wersji z tłumaczeniem na polski.
30.01.2022, 80’

#4 Fatima Shah (wersja oryginalna)

Bartek Gil
W odcinku czwartym Bartek Gil spotyka się z Fatimą Shah i dwójką jej nastoletnich dzieci, Sajjedem Assad Abbasem i Rabab Fatimą. Opowiedzą o tym jak żyje się w Polsce i co zmieniło się od ich przyjazdu w 2017 roku. Będzie to niezwykła mieszanka historii i kultur. Przetniemy Iran, Pakistan, Katar, Bahrajn i Emiraty Arabskie. Odkryjemy kilka miejsc i smaków. Dowiemy się, czym jest Paszmak i dlaczego nazywany jest włosami starszej pani? Który ze znanych gościom języków jest zarezerwowany dla miłosnych wyznań, a w którym najlepiej brzmi złość? To wszystko przeplecione salwami śmiechu, westchnieniami i muzyką w urdu i hindi. Zapraszamy na rozmowę w wersji oryginalnej w języku angielskim.
30.01.2022, 80’

#4 Fatima Shah (wersja z tzw. panoramą)

Bartek Gil
W odcinku czwartym Bartek Gil spotyka się z Fatimą Shah i dwójką jej nastoletnich dzieci, Sajjedem Assad Abbasem i Rabab Fatimą. Opowiedzą o tym jak żyje się w Polsce i co zmieniło się od ich przyjazdu w 2017 roku. Będzie to niezwykła mieszanka historii i kultur. Przetniemy Iran, Pakistan, Katar, Bahrajn i Emiraty Arabskie. Odkryjemy kilka miejsc i smaków. Dowiemy się, czym jest Paszmak i dlaczego nazywany jest włosami starszej pani? Który ze znanych gościom języków jest zarezerwowany dla miłosnych wyznań, a w którym najlepiej brzmi złość? To wszystko przeplecione salwami śmiechu, westchnieniami i muzyką w urdu i hindi. Zapraszamy na rozmowę w wersji tzw. panoramy dla słuchawkowiczów (oryginalna rozmowa w lewym kanale, w prawym tłumaczenie).
28.11.2021, 35’

#3 Noumassan Dembele (wersja z tłumaczeniem)

Bartek Gil
Gościem Bartka Gila jest urodzony w Burkinie Faso Noumassan Dembele, instrumentalista pochodzący z rodziny griotów, który od trzech lat mieszka w Polsce. Jak mu się żyje w naszym kraju? Za czym tęskni? Czego od Burkińczyków mogliby nauczyć się Polacy? Jak brzmi, zrobiona z tykwy, kora elektryczna? Zapraszamy na tę niezwykłą rozmowę w wersji z tłumaczeniem na polski.
28.11.2021, 35’

#3 Noumassan Dembele (wersja z tzw. panoramą)

Bartek Gil
Gościem Bartka Gila jest urodzony w Burkinie Faso Noumassan Dembele, instrumentalista pochodzący z rodziny griotów, który od trzech lat mieszka w Polsce. Jak mu się żyje w naszym kraju? Za czym tęskni? Czego od Burkińczyków mogliby nauczyć się Polacy? Jak brzmi, zrobiona z tykwy, kora elektryczna? Zapraszamy na tę niezwykłą rozmowę w wersji tzw. panoramy dla słuchawkowiczów (oryginalna rozmowa w lewym kanale, w prawym tłumaczenie).
28.11.2021, 35’

#3 Noumassan Dembele (wersja oryginalna)

Bartek Gil
Gościem Bartka Gila jest urodzony w Burkinie Faso Noumassan Dembele, instrumentalista pochodzący z rodziny griotów, który od trzech lat mieszka w Polsce. Jak mu się żyje w naszym kraju? Za czym tęskni? Czego od Burkińczyków mogliby nauczyć się Polacy? Jak brzmi, zrobiona z tykwy, kora elektryczna? Zapraszamy na tę niezwykłą rozmowę w wersji oryginalnej w języku angielskim.
30.10.2021, 111’

#2 Senait Cieplińska

Bartek Gil
25.09.2021, 61’

#1 Elmi Abdi (Somalia)

Bartek Gil
Bohaterem pierwszego odcinka jest pochodzący z Somalii Elmi Abdi, który z wykształcenia jest weterynarzem, absolwentem Uniwersytetu w Mogadiszu. Obecnie prowadzi Fundację dla Somalii, która pomaga imigrantom przyjeżdżającym do Polski.
doładowanie ...