Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Ola Budka, Michał Gąsiorowski, Katarzyna Borowiecka, Marcin Klimkowski, Mateusz Fusiarz, Maja Piskadło,

Taka sytuacja

Nowy sposób na spędzenie popołudnia od poniedziałku do czwartku to przede wszystkim dużo muzyki. Polskiej i zagranicznej. Świeże, ciekawe brzmienia, ale też trochę klasyki. Do tego rozmowy o książkach, wydarzeniach kulturalnych, ciekawych inicjatywach, nowych technologiach czy motoryzacji. Będą goście i ciekawe cykle: Michała Olszańskiego, który o zwierzętach rozmawiać będzie z Anetą Awtoniuk; Beaty Kwiatkowskiej, która przybliży sylwetki prawdziwych postaci, będących inspiracją dla pisarzy, filmowców, muzyków. Leski zajrzy do Oli Budki i Mateusza Fusiarza, żeby porozmawiać o muzyce, a Gabi Darmetko opowie o wyzwaniach związanych z transhumanizmem. W poniedziałek i w czwartek o 15.15 w ramach pasma cykl "Sprawdzone w czytaniu przez Big Book Cafe”. Informacje o premierach i wydarzeniach literackich, rozmowy z pisarzami. We wtorek i w środę o 15.15 cykl Agnieszki Obszańskiej “Obszary” o wydarzeniach kulturalnych, wystawach, spektaklach. Zapraszają Maja Piskadło (poniedziałek), Ola Budka i Mateusz Fusiarz (wtorek), Katarzyna Borowiecka (środa) oraz Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski (czwartek).
06.12.2022, 179’

Zapraszają Ola & Mateo

PROWADZENIE: Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
05.12.2022, 179’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
W dzisiejszej Takiej Sytuacji podwójna Wersja Polska. Rozmowy Mai z Jimkiem o projekcie „Historia Polskiego Hip Hopu” oraz Marty Kuli z Zalią o Jej debiutanckiej płycie. W cyklu "Sprawdzone w czytaniu": Julia i Bartek porozmawiają o premierze biografii Joan Didion, fenomenie jej pisarstwa i ikonicznej postaci. W Psychodni będziemy rzucać piłką! Aneta Awtoniuk w rozmowie z Michałem Olszańskim opowie czy ta, wydawałoby się całkiem nieszkodliwa zabawa może sprawiać kłopot naszym pupilom. Czy piłka i pies to nie jest najlepsze połączenie?
01.12.2022, 179’

Zapraszają Klimciu & Gąsu

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
Zima na drogach i ceny tegorocznych aut w grudniu - to tymi tematami zajmiemy się między innymi w czwartkowej "Takiej sytuacji". Nie zabraknie także komentarzy po meczu Polska-Argentyna. W cyklu Trendbook Paweł Sołtys z gośćmi postarają się odpowiedzieć na pytanie gdzie sprawdza się sztuczna inteligencja i jak konsumenci reagują na automatyczne analizowanie i zbieranie danych. Z kolei w Bigbook Caffé Anna Król podpowie jaki książkowy prezent można podarować otwartym rodzicom i dziadkom, rzecz o książce Marii Peszek "Nakurwiam Zen".
Partner audycji Partner audycji
30.11.2022, 182’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

PROWADZENIE: Katarzyna Borowiecka
Audycja Taka Sytuacja - od 13.00 . A w niej ... WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka - opowie o niej w Obszarach Obszany - Agnieszka Obszańska . Metawersum to świat wirtualny, w którym kupimy to samo , co w rzeczywistym ale w postaci cyfrowej - temat ten zgłębi Gabi Darmetko zapowiadając swój podcast " Szalony Świat " . Zaproszenie do Radia 357 przyjął dyrektor Muzeum Karykatury w Warszawie Paweł Płoski. Zapowie na pewno otwarcie wystawy przygotowanej przez austriackie Muzeum Karykatury w Krems : Donald made in Austria! Zaprasza Katarzyna Borowiecka , która obiecuje dużo muzyki filmowej z Topu 357...choć nie tylko !
29.11.2022, 180’

Zapraszają Ola & Mateo

PROWADZENIE: Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
28.11.2022, 180’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
Bohaterką Hometown Heroes będzie królowa rock n' rolla, Tina Turner, która w sobotę obchodziła 83. urodziny. W Psychodni mierzymy się z pytaniem, co z ubraniami dla psów na zimę: ubierać czy nie? O tym, jak chronić psa przed zmarznięciem, opowie Aneta Awtoniuk wraz z Michałem Olszańskim. W cyklu Sprawdzone w czytaniu Anna Król z Big Book Cafe łączy się z Mery Spolsky, aby porozmawiać o jej debiutanckiej książce. Ania zaprosi też na spotkanie z Gabrielem Krauze, pisarzem nominowanym do Bookera za książkę "Tu byli, tu stali".
24.11.2022, 179’

Zapraszają Marcin Klimkowski i Michał Gąsiorowski

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
Jak co czwartek - dużo tematów motoryzacyjnych, między innymi podsumowanie sezonu F1 i ochrona prawna kierowców autobusów i motorniczych oraz cotygodniowy test auta w wykonaniu Michała Gąsiorowskiego. W studiu pojawi się też architekta Anna Błaszczyk, z którą porozmawiamy o tym jakie tendencje panują obecnie w architekturze wnętrz. W Trendbooku o standardach i czynnikach ESG - czy to realna zmiana w biznesie? Konsumenci wybierają marki które grają fair, a biznes przestaje mierzyć efektywność zyskiem netto, a impaktem. społecznym. W studiu goście: Rafał Rudzki, Dyrektor ds. ESG, Żabka, Ewa Janczukowicz-Cichosz, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju LPP. Zapraszają Paweł Sołtys i Eugeniusz Twaróg. Julia Rzemek i Bartek Kamiński będą "Sprawdzać w czytaniu" książkę tegorocznej noblistki „Bliscy” Anne Ernaux, która właśnie trafiła do księgarń. Zastanowią się też nad siłą noblowskich nagród, oraz ich wpływie na rynek literacki.
Partner audycji Partner audycji
23.11.2022, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

PROWADZENIE: Katarzyna Borowiecka
Będzie muzycznie i filmowo . Jak to u Katarzyny Borowieckiej . Między innymi rozmowa z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk - znaną także jako Zwierz Popkulturalny- o świątecznych filmach, które już zalewają platformy streamingowe. O Międzynarodowym Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie opowie Agnieszka Obszańska i jej gość Jacek Wakar. Poza tym oczywiście wątek z muzyką filmową, będzie Radiohead i Melissa Boys.
22.11.2022, 179’

Zapraszają Ola Budka i Mateusz Fusiarz

PROWADZENIE: Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
21.11.2022, 179’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
17.11.2022, 180’

Zapraszają Marcin Klimkowski i Michał Gąsiorowski

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
Będzie dużo muzyki , bardzo różnej , sporo o motoryzacji. Eugeniusz Twaróg, dziennikarz Pulsu Biznesu i Paweł Sołtys Radio 357 wraz ze swymi gośćmi porozmawiają o płatnościach i bankowości przyszłości. Jak z pozoru futurystyczne technologie pomagają zmieniać metody płatności . To w cyklu Trendbook . "Wraz, czyli bez. Opowiadania i listy z krainy nonsensu" to zbiór purnonsensownych powiedzonek , stwierdzeń i złotych myśli Jeremiego Przybory zebranych przez Michała Rusinka . O pracy nad tą książką opowie po 15.00 na naszej antenie sam autor zbioru. To w cyklu "Sprawdzone w czytaniu " przygotowywanym przez Big Book Cafe. Gospodarzami czwartkowej audycji Taka Sytuacja będą Marcin Klimkowski i Michał Gąsiorowski.
16.11.2022, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

PROWADZENIE: Katarzyna Borowiecka
W środowej audycji " Taka Sytuacja " Katarzyny Borowieckiej porozmawiamy o sztucznej inteligencji wykorzystywanej w medycynie. Swój podcast Szalony Świat zapowie bowiem Gabi Darmetko. Na Festiwal Sztuki w przestrzeni miejskiej NARRACJE w Gdańsku zabierze nas Agnieszka Obszańska. Festiwal w tym roku gości na Przeróbce. Zaproszenie do studia Radia 357 przyjęła Maja Chiro z magazynu Elle. Rozmowa toczyć się będzie wokół wielkiego powrotu lat 60 tych i 70 tych w popkulturze . Ponadto będzie Radiohead, będą Melisa Boys, będą wspomnienia z American Film Festival okraszone muzyką.
14.11.2022, 180’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
Tym razem na Hometown Heroes zaprasza duet Cichy Pisk, ale produkuje się przede wszystkim Cichy, bo na tapecie Dave Matthews Band i Charlottesville. W Psychodni Aneta Awtoniuk i Michał Olszański biorą na warsztat pytanie: pies luzem czy zawsze na smyczy w przestrzeni społecznej? W Wersji polskiej echa PL21 i coś specjalnego dla naszych patronów, natomiast w cyklu Sprawdzone w czytaniu o dwóch kobiecych książkach opowiedzą Anna Król i Julia Rzemek z Big Book Cafe. Do tego mnóstwo muzyki na poniedziałkowe popołudnie! 
10.11.2022, 180’

Zapraszają Marcin Klimkowski i Michał Gąsiorowski

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
Duet Gąsiorowski - Klimkowski zapewnią w czwartkowej audycji "Taka sytuacja " sporo ciekawostek i przydatnych informacji motoryzacyjnych. Będzie między innymi o tym jak poradzić sobie z jesienno-zimowymi warunkami na drodze, będą statystyki: kto w Polsce najczęściej bierze udział w stłuczkach i o pomyśle z Sycylii: konfiskaty auta za nielegalne wyrzucanie śmieci. Michał z Marcinem podejmą gości w cyklu Trendbook. Z kolei Anna Król z Big Book Cafe przyniesie książkę Grzegorza Piątka "Gdynia obiecana", by przy okazji pomówić o koncepcji pisania biografii miast.
09.11.2022, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

PROWADZENIE: Katarzyna Borowiecka
Środowa " Taka sytuacja " pod znakiem muzyki filmowej a także zaproszenia na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania. Ten Festiwal w przyszłym tygodniu w Mazowieckim Instytucie Kultury . Nie zabraknie Agnieszki Obszańskiej . W Obszarach Obszany tym razem katastrofa ekologiczna na Odrze okiem fotografów z Kolektywu Sputnik Photos . Aha , no i obowiązkowo Radiohead .
08.11.2022, 180’

Zaprasza Ola Budka i Mateusz Fusiarz

PROWADZENIE: Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
Darek Król siedzi i jak ten świstak ze sreberkami przygotowuje misterny, skomplikowany, ale! wykonalny i genialny plan na piątek, czyli akcję PL21 i o wszystkim nam opowie. Ogłosimy Artyst(k)ę, który/a zagra tego dnia w Garażu za ścianą emisyjnego studia A i przypomnimy co działo się w PL21 przed rokiem. Poza tym: Leski z Fismollem zrelacjonują, jak, co i gdzie śpiewał Bon Iver, Beata Kwiatkowska ruszy śladem Paramonova, a Obszana w Obszarach ugości Michała Pepola i Pawła Bownika, którzy opowiedzą o współpracy, albumie "Kora ∞", wizualności i najnowszym klipie "Szał w Kadyksie". Złożymy także życzenia Ralphowi Kaminskiemu i rozdamy czarną od "Sadzy" płytę tygodnia.
07.11.2022, 175’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
03.11.2022, 179’

Zapraszają Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
02.11.2022, 180’

Zaprasza Antoni Grudniewski

PROWADZENIE: Antoni Grudniewski
Na początku października pod nieobecność Katarzyny Borowieckiej zameldowali się studiu we dwóch... Przed tygodniem sam Krzysztof, a dziś będzie Antoni. Również sam. Środowe wydanie Takiej Sytuacji nie może odbyć się bez polecajek filmowo-serialowych... Tak będzie również dziś , choć na pewno w nieco skromniejszym wydaniu. Pojawi się również Gabi Darmetko z podcastem "Szalony świat" w kontekście "ekościemy" . Przed 15:00 odwiedzi nas Magdalena Bigaj, prezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa. Porozmawiamy o tym jak bezpiecznie i w trosce o swoje zdrowie psychiczne korzystać z narzędzi cyfrowych. W trzeciej godzinie tradycyjnie Agnieszka Obszańska i jej Obszary. A tu : wizyta we wrocławskim BWA we Wrocław na wystawie szkła współczesnego "Autonomous Zones". Potem powrót do Warszawy do Kwiaciarni Grafiki i zaproszenie na wystawę "Action print" berlińskiego artysty i drukarza Rolanda Bartha. Nie trzeba chyba wspominać , że "Taka sytuacja " okraszona fantastyczną muzyką...
01.11.2022, 179’

Muzyka tych, którzy odeszli w 2022 roku

PROWADZENIE: Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
To taki dzień, kiedy chcemy powiedzieć sobie i światu stop i wspominać. Dlatego w „Takiej sytuacji” wrócimy do muzyki tych, których pożegnaliśmy w 2022 roku. Andy Fletcher, Taylor Hawkins i Ryan Karazija, czyli Depeche Mode, Foo Fighters i Low Roar to przecież część naszego brzmienia i anteny. Jacka Budynia Szymkiewicza wspomną Borys Sawaszkiewicz i Olek Różanek. Posłuchamy Perfectu, z którym wszystkie płyty nagrał Piotr Szkudelski. A dzień przed koncertem Polskich Znaków Radek Łukasiewicz opowie o tym, jak bez patosu pisać o śmierci i przemijaniu. Beata Kwiatkowska udostępni nam telefon na wietrze, który umożliwia rozmowę z tymi z przeszłości….
31.10.2022, 178’

Zaprasza Piotr Stelmach

PROWADZENIE: Piotr Stelmach
27.10.2022, 179’

Zapraszają Marcin Klimkowski i Michał Gąsiorowski

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
Taka sytuacja w czwartek - modowo-biznesowo-książkowa . Po 13 .00 Michał Zaczyński bloger modowy o moralności w świecie mody i wycofaniu się Adidasa ze współpracy z raperem Kanye Westem . Po 14.00 Trendbook. Zapraszają Paweł Sołtys i Grzegorz Nawacki z Pulsu Biznesu. Po 15.00 porozmawiamy z twórcami naszego pierwszego w historii Radia 357 kalendarza . Będzie też zaproszenie do lektury „Jak nakarmić dyktatora” Witolda Szabłowskiego .To połączenie książki historycznej i kucharskiej przedstawi Beata Kwiatkowska . Miłośnicy muzycznych sprzeczek autorów Michała Gąsiorowskiego i Marcina Klimkowskiego nie będą zawiedzeni . Dziś muzyczny spór z półki : soul lat 80.
26.10.2022, 179’

Zaprasza Krzysztof Tubilewicz

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz
Zastępowy Katarzyny Borowieckiej - Krzysztof Tubilewicz zaprasza na krótką wycieczkę po Łodzi. To będzie historia o grupie znajomych, którzy kilka lat temu postanowili otworzyć kino. To był nieco szalony pomysł, który trafił na zdecydowanie szalone czasy, ale i tak - udało się prowadzić to miejsce wielokrotnie dłużej - niż ktokolwiek przypuszczał. O łódzkim Kinie Bodo opowie jeden z jego założycieli - Wojciech Wojtaszczyk. W "Takiej Sytuacji" ukraiński stand-up. To brzmi niewiarygodnie, ale jednym z takich występów była Aleksandra Rutkowska z Grupy Reporterskiej Outriders. W Radiu 357 opowie nam o swoich wrażeniach. Po 15.00 Obszary Obszany. A tu spotkanie z Polą ESTHER - fotografką, artystką multimedialną, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Jej fotografie są publikowane w wielu magazynach na świecie. Artystka wystawiała swoje prace w muzeach i galeriach w Polsce, Francji, Bułgarii, Niemczech, Chinach i Stanach Zjednoczonych oraz współpracowała przy projektach z Beyonce, Blondie, koreańską grupą Big Bang i Lennym Kravitzem. Porozmawiamy o jej wystawie w Polsce, którą możemy zobaczyć w Pop-up Ogrodowa 8 w Łodzi. "Notorious nylons" to wystawa na której artystka prezentuje portrety 15 muz, które zaprosiła do kreatywnego dialogu, do wykonania aktu zakładania rajstop przed kamerą i odpowiedzi na kilka pytań dotyczących kobiecości i tożsamości.
25.10.2022, 180’

Spotkanie z Moniką Brodką

PROWADZENIE: Ola Budka
Brodka o "Monice" i Monice, nowym singlu i nowej płycie, o tym dlaczego lubi Berlin i co kręci ją w pisaniu po polsku. To pierwsza sytuacja w dzisiejszej "Takiej sytuacji". Druga to cyrkowa płyta "Dialog 2", której premiera w listopadzie. Dlaczego cyrkowa? O tym jej autor L.U.C. Na wtorkowe pasmo pełne polskiej muzyki zaprasza Ola Budka.
24.10.2022, 179’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
20.10.2022, 178’

Zaprasza Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
Będą się kłócić , sprzeczać , przekomarzać . Ale spokojnie! Tylko o muzykę ! W czwartek w audycji " Taka sytuacja " Sound Clash między Michałem Gąsiorowskim a Marcinem Klimkowskim . Sprawę rozstrzygną słuchacze . Nie zabraknie tematów motoryzacyjnych , będzie rozmowa z " Bujającą w obłokach " Justyną Kłęk . Po 15.00 kącik literacki . Tu Justyna Dżbik-Kluge o pożegnaniu Marka Krajewskiego ze swym bohaterem Eberhardem Mockiem oraz retelling mitu o Ariadnie i Tezeuszu czyli Magda Knedler i powieść "Pani Labiryntu".
19.10.2022, 180’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

PROWADZENIE: Katarzyna Borowiecka
18.10.2022, 180’

Zaprasza Ola Budka i Mateusz Fusiarz

PROWADZENIE: Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
We wtorkowej Takiej sytuacji premiery muzyczne, spotkania ze sztuką i niesamowitymi historiami! Jak co dwa tygodnie po godzinie 13:30 antenę przejmuje Leski. Klasycznie z kawą, słońcem i muzycznymi wędrówkami! Beata Kwiatkowska w Nonfiction opowie o Silent Twins, czyli prawdziwej historii bliźniaczek które zamilkły dla świata zewnętrznego. W Obszarach pojawi się dr Krzysztof Czubaszek - dyrektor Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy". Agnieszka Obszańska ze swoim gościem porozmawia o Festiwalu Nowe Oświecenie. A w Wersji polskiej zespół Kim z premierą singla „Sukienki”. To i jeszcze więcej od godziny 13:00 na antenie! Zapraszają Budka i Fusiarz!
17.10.2022, 180’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
Co jest lepsze dla naszego pupila- szelki czy obroża? W co ubrać psa na spacer? Na pytanie, które zadała słuchaczka Danusia, odpowiemy już po godzinie 14:15. O korzyściach i niebezpieczeństwach obu rozwiązań w "Psychodni" porozmawiają Aneta Awtoniuk i Michał Olszański. A poza tym wybierzemy się na wycieczkę do stanu Connecticut, skąd pochodzi nasz dzisiejszy Hometown Hero - John Mayer, który wczoraj obchodził 45. urodziny. W Wersji polskiej odkryjemy kolejną kartę związaną z PL21. A na koniec rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Marcinem Napiórkowskim wokół książki "Naprawić przyszłość" - o tym, dlaczego potrzebujemy lepszych opowieści, żeby uratować świat... I mnóstwo muzyki Odrobinę nowej, i tej mniej nowej, a nawet niegrzesznie przyjemnej! Zaprasza Maja Piskadło!
13.10.2022, 180’

Zapraszają Marcin Klimkowski i Michał Gąsiorowski

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
Anulować punkty karne? Czemu nie? Cztery dni zajęć lekcyjnych i cena około 2 tys. zł. Tak, według nieoficjalnych doniesień, wyglądać mają nowe kursy reedukacyjne dla kierowców. Mogą być nawet obowiązkowe po przekroczeniu limitu punktów karnych. Trzydzieści lat po zakończeniu produkcji Renault przedstawi, podczas paryskiego Międzynarodowego Salonu Samochodowego 2022, nowoczesną interpretację kultowego Renault 4, modelu znanego i cieszącego się uznaniem na całym świecie. Będzie też o dostępności, a właściwie braku w Polsce, stacji ładowania samochodów elektrycznych. W kąciku czytelniczym Justyna Dżbik-Kluge zaprosi Jakuba Nowaka z jego debiutem - nowoczesnym westernem z Modrzejewską i Sienkiewiczem w tle "To przez wiatr". Jak pisze wydawca książki: to pachnąca whiskey, potem i krwią wielogatunkowa powieść o emigracyjnych losach warszawskiej bohemy. Grali już Państwo w Padla? Nie? Zasady gry wyjaśni nie byle kto, ale redaktor Tomasz Smokowski. Zapraszają Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski
12.10.2022, 179’

Zaprasza Katarzyna Borowiecka

PROWADZENIE: Katarzyna Borowiecka
W dzisiejszej audycji: - Agata Napiórska o jubileuszu magazynu „Zwykłe życie” - Joanna Kaczmarek o filmie „Chopin. Nie boję się ciemności” (od piątku w kinach) - Agnieszka Obszańska zabiera nas na wystawę Justyny Mielnikiewicz "W Ukrainie " prezentowaną w Krakowie - lektury szkolne w wykonaniu koleżanek i kolegów z R357 - muzyka, także filmowa i cotygodniowy środowy flirt z Radiohead
11.10.2022, 180’

Zapraszają Ola & Mateo

PROWADZENIE: Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
Dziś w Wersji polskiej połączymy się z Natalią Grosiak i porozmawiamy o naszym listopadowym wydarzeniu, czyli PL 21! Chwilę później z Leszkiem Biolikiem zaprosimy Państwa na wydarzenie "Obywatele Republiki" które już 15 października w Poznaniu. Na jednej scenie oprócz Zbigniewa Krzywańskiego i Leszka Biolika wystąpią Renata Przemyk, Kaśka Sochacka, Piotr Rogucki i Błażej Król. Nie tylko w Światowy Dzień zdrowia psychicznego rozmawiamy o naszym psyche! Dziś o studentach, którzy rozpoczęli rok akademicki, a więc wcale niełatwy psychicznie czas. O nie najłatwiejszych emocjach, spadkach nastroju i presji porozmawiamy z psychologiem Stefanem Sawickim. Wpadnie Beata Kwiatkowska z Nonfiction, a w nim dokument "Trzy minuty zawieszone w czasie". Na koniec gratka dla tych, którzy kochają teatr w najlepszym wydaniu! Legendarny duński Odin Teatret, założony w 1964 roku przez włoskiego dyrektora teatru Eugenio Barbę szykuje swoją premierę w Polsce! Więcej po. godzinie 15:15. w Obszarach Agnieszki Obszańskiej. Zaprasza niezmiennie wtorkowy duet: Budka i Fusiarz!
10.10.2022, 177’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
06.10.2022, 179’

Jesień drogowa

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
Uwaga, jesień przyszła - kierowcom trudniej zauważyć pieszego; coraz więcej starszych aut na polskich drogach; recykling baterii do samochodów elektrycznych wspomoże Unia Europejska - to tylko niektóre tematy czwartkowej audycji Taka sytuacja. Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski zaprosili też do studia Jarka Szubrychta, który opowie o swojej najnowszej książce "Skóra i ćwieki - na wieki. Moja historia metalu". Może się Państwo zdziwią, ale będzie też trochę poezji... jak trudny jest los współczesnych poetów. A trudno jest, mimo, że to właśnie poetę Jerzego Jarniewicza uhonorowano ostatnio nagrodą NIKE. Będzie też kącik zoologiczny. Porozmawiamy o sympatycznym zwierzątku, który potrafi chodzić do tyłu, ma słaby wzrok ale doskonały węch, buduje nory dla całych pokoleń. 6 października to Dzień Borsuka.
05.10.2022, 180’

Dzień Patrona

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
W "Takiej Sytuacji" ugości Państwa sobotni duet - Antoni Grudniewski i Krzysztof Tubilewicz. Ale piąty października to nie byle jaki dzień - to Dzień Patrona. W związku z tym będziemy podsumowywać akcję sadzenia Lasu 357. Na naszej antenie pojawią się Patroni, którzy opowiedzą Państwu swoje niezwykłe historie zakupu... Pod nieobecność Katarzyny Borowieckiej nie zabraknie wątków filmowych. W drugiej godzinie audycji Gabi Darmetko z zapowiedzią najnowszego odcinka podcastu "Szalony Świat". Po godzinie 15:00 w studiu zamelduje się Agnieszka Obszańska, która opowie o Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu.
04.10.2022, 180’

Zapraszają Ola & Mateo

PROWADZENIE: Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
03.10.2022, 181’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
W Hometown Heroes razem z dr. Maciejem Smółką z UJ wybierzemy się do Minneapolis, w którym król, a właściwie Książę był, jest i będzie tylko jeden. Zajrzymy do "Psychodni" gdzie Michał Olszański zapyta Anetę Awtoniuk o sekret jej filozofii i podejście do zwierząt. Do “Wersji polskiej” wpadnie Duxius, czyli Edyta Rogowska, która opowie o swoim najnowszym singlu “Dziki bez”. Na koniec książki, czyli Justyna Dżbik-Kluge i goście. Będzie niełatwo o rodzinie, będą reportaże i powieści. To wszystko w Takiej sytuacji.
29.09.2022, 180’

Zapraszają Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski

PROWADZENIE: Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski,
W audycji dużo tematów motoryzacyjnych - o niechlubnych rekordzistach w nowym taryfikatorze kar, o autach spalinowych, które z pewnością pojawią się na rynku zanim przesiądziemy się na elektryki i o kalkulatorze: co się bardziej opłaca - jazda komunikacją miejską czy samochodem. Panowie porozmawiają też o piłce nożnej i piłkarskim Pucharze Świata w Warszawie. Będzie też muzyczne starcie Gąs vs Klimek z głosowaniem słuchaczy. W ostatniej godzinie audycji cykl Książki. Lubię to! Justyny Dżbik-Kluge. To będzie lektura książki dla dzieci "Praktycznie wszystko " autorstwa Justyny właśnie i Jarka Sowizdraniuka. A w Poradniku: jak spakować plecak na wycieczkę, zrobić pożywne kanapki, przyszyć guzik...
28.09.2022, 180’

Audycja pełna niespodzianek!

PROWADZENIE: Katarzyna Borowiecka
Katarzyna Borowiecka zapewnia - wędrówki pomiędzy audio i video, autorski wybór muzyki nie tylko filmowej, a więc - piosenki na każdą okazję, flirt z Radiohead, słowo od twórców filmu "Johnny" (od piątku w kinach) i parę niespodzianek, których nie zdradzi, bo nie taki jest sens niespodzianek ;) Do Borowieckiej przyjdzie Obszańska, Agnieszka Obszańska.... i wyruszymy do Krakowa na Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab, a potem do Łodzi na wystawę “Miasto-Moda-Maszyna” którą po prostu trzeba zobaczyć! Gabi Darmetko przyjrzy się implantom. Zarówno tym, które mogą być wszczepiane do mózgu, dzięki czemu będziemy czytać myśli innych ludzi. Ale i tym, które już dziś możemy zamontować w ręku i używać zamiast kart płatniczych. To będzie zapowiedź podcastu "Szalony świat".
27.09.2022, 181’

Zapraszają Ola Budka i Mateusz Fusiarz

PROWADZENIE: Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
Wtorkowa Taka sytuacja w duecie! Przy mikrofonach Ola Budka i Mateusz Fusiarz. Porozmawiamy o zbliżającym się wielkimi krokami rozpoczęciu roku akademickiego. O studiach, wspomnieniach i planach. Które z kierunków są przyszłością, a które kuriozum? Porozmawiamy też o studiach za granicą i planowaniu kariery. Razem z naszą gościnią zaprosimy Państwa na wydarzenie Elab EXPO. Nonfiction wraca i zadomawia się w Takiej sytuacji. Beata Kwiatkowska opowie o Instynkcie zwierzęcym na dużym ekranie, czyli od Simony Kossak po Rin Tin Tina. W ostatniej godzinie zapraszamy Państwa na kulturę. A jak kultura to Agnieszka Obszańska i Obszary. Ruszymy na Warsaw Gallery Weekend! Będą też goście muzyczni, premiery, bilety i niespodzianki!
26.09.2022, 180’

Zaprasza Maja Piskadło

PROWADZENIE: Maja Piskadło
W premierowej "Takiej sytuacji" poniedziałkowe popołudnie będzie oswajać Maja - i nie będzie sama. Do pierwszej odsłony cyklu "Hometown Heroes" wpadnie Justyna Kazubińska - razem odkryjemy nowojorskie Marcy Houses, z których pochodzi Jay-Z. W "Wersji polskiej" pojawi się Ania Bratek z zespołu MÓW, żeby opowiedzieć o wyjątkowym polsko-ukraińskim projekcie, czyli teledysku "Uciekaj". W kąciku książkowym Justyna Dżbik-Kluge zaproponuje mocne książkowe tytuły non-fiction: wznowione "Niebo bez ptaków" Danuty Brzosko-Mędryk i reportaż Elżbiety Turlej "Fuck fame and game. Co faceci robią w sieci". Do zgarnięcia w "Takiej sytuacji" będą książki i bilety na koncerty. I mnóstwo nowej muzyki, ma się rozumieć!
doładowanie ...