Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Gabi Darmetko

Szalony świat

Kiedy technologia wkracza w nasze życie, zaczyna się ono zmieniać. Wydaje się nam, że dużo zyskujemy, a nie zawsze mamy świadomość, że zawsze oddajemy coś w zamian. W tym podcaście zadaję pytania o przyszłość, opowiadam o nowych technologiach i o tym, jak one one na nas wpływają. Na naszą psychikę, zachowania, przyzwyczajenia, nasze ciało i komfort życia. Zapraszam na opowieść o jasnych i ciemnych stronach technologicznego rozwoju. Podcast ma uświadamiać, pokazywać plusy i minusy życia w sieci. Ważne, żebyśmy wiedzieli kto i co o nas wie, jaki ma na nas wpływ, jak może wykorzystać technologię do rządzenia. Zawsze warto być świadomym użytkownikiem. Premierowe odcinki "Szalonego świata" w co drugą środę tylko w Twoje 357.
30.11.2022, 23’

#6 Metawersum - następca internetu

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Jesteśmy świadkami tworzenia się czegoś zupełnie nowego w świecie technologii. Dzisiaj może to wydawać się nieprawdopodobne, ale niedługo zamiast scrollować media społecznościowe będziemy spotykać się ze swoimi znajomymi w wirtualnym świecie za pomocą naszych awatarów. Bez wychodzenia z domu będziemy mogli spełniać marzenia i odczuwać wszystko prawie tak samo, jakbyśmy robili to naprawdę. Idąc ulicą nie będziemy potrzebowali smartfona, bo informacje o tym, którędy się poruszać, jakie oceny ma dana restauracja i gdzie jest super promocja będą nam wyświetlać soczewki. Wirtualna rzeczywistość zostanie dokładnie nałożona na prawdziwy świat. W 6. odcinku podcastu "Szalony świat" opowieść o tym, jakie możliwości da nam Metawersum.
16.11.2022, 26’

#5 AI w medycynie

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Kolejki do lekarza pierwszego kontaktu, odległe terminy zabiegów czy wizyt u specjalistów, godziny oczekiwania na SOR. Taka jest rzeczywistość. Może zmienić ją technologia. Sztuczna inteligencja w medycynie rozwija się bardzo szybko. Już niedługo pierwszą diagnozę będzie można postawić w domu, przy pomocy specjalnej platformy. Działające już w Polsce mobilne przychodnie odciążą SORy i usprawnią pracę lekarzy. Roboty, które pomagają w diagnozie pacjenta w USA działają nawet w małych szpitalach. Jak będzie wyglądać przyszłość w medycynie? O tym w 5. odcinku podcastu Szalony świat.
02.11.2022, 30’

#4 Ekościema

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Dzisiaj już chyba każdy z nas wie czym jest ślad węglowy. Jednak możemy być zaskoczeni, jeżeli dowiemy się kto i po co go wymyślił. Tak samo możemy być zaskoczeni, jak bardzo pozorne działania eko okazują się w rzeczywistości szkodliwe dla środowiska. Kiedy my staramy się naprawdę żyć eko, ci którzy, czerpią największe zyski z trucia środowiska śmieją nam się w twarz. W tym odcinku opowiem o dużych i małych ekościemach, które mają sprawić, że klient uwierzy, że firma dba o klimat. A tak naprawdę dba tylko o swoje interesy.
19.10.2022, 26’

#3 Nie daj się zhakować

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Czy w wirtualnym świecie jesteśmy bezpieczni? Czy zachowujemy ostrożność? Niekoniecznie. W sieci często robimy rzeczy, których nigdy w życiu nie zrobilibyśmy w realnym świecie. No bo przecież chowamy swoje dokumenty, karty kredytowe, klucze do domu czy samochodu. W sieci jesteśmy bardziej beztroscy. A na to tylko czekają oszuści. Nie wychodząc z domu możemy paść ofiarą oszustwa, wyłudzenia czy zapłacić okup. W najnowszym odcinku podcastu "Szalony świat" Gabi Darmetko opowie o cyberbezpieczeństwie.
05.10.2022, 27’

#2 Czy gotówka zniknie?

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Coraz chętniej sięgamy po płatności bezgotówkowe. Możemy płacić kartą, telefonem lub zegarkiem. A nawet ręką, jeżeli mamy wszyty implant płatniczy. Coraz rzadziej widujemy gotówkę. W bankach coraz trudniej ją wpłacić lub wypłacić. Czy to jest droga do tego, żeby gotówkę zlikwidować? W tym odcinku na to pytanie odpowiedzą: Tomek Jaroszek - bloger finansowy, autor podcast "Nic za darmo"; Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich oraz Zbigniew Wiśniewski z Fundacji Polska Bezgotówkowa.
28.09.2022, 30’

#1 Dasz się zaczipować?

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Zamiast nosić ze sobą telefon czy portfel możesz mieć w ręku implant, który pozwoli ci szybko zapłacić. Możesz mieć tam też wizytówkę i klucze do mieszkania. A być może w przyszłości będziesz mógł spojrzeć na kogoś i wiedzieć o czym myśli. Tak będą działać implanty wszczepione do mózgu.
doładowanie ...