Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
gabi@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Gabi Darmetko

Szalony świat

Kiedy technologia wkracza w nasze życie, zaczyna się ono zmieniać. Wydaje się nam, że dużo zyskujemy, a nie zawsze mamy świadomość, że zawsze oddajemy coś w zamian. W tym podcaście zadaję pytania o przyszłość, opowiadam o nowych technologiach i o tym, jak one one na nas wpływają. Na naszą psychikę, zachowania, przyzwyczajenia, nasze ciało i komfort życia. Zapraszam na opowieść o jasnych i ciemnych stronach technologicznego rozwoju. Podcast ma uświadamiać, pokazywać plusy i minusy życia w sieci. Ważne, żebyśmy wiedzieli kto i co o nas wie, jaki ma na nas wpływ, jak może wykorzystać technologię do rządzenia. Zawsze warto być świadomym użytkownikiem. Premierowe odcinki "Szalonego świata" w co drugą środę tylko w Twoje 357.
DLA WSZYSTKICH 28.12.2022, 23’

#8 Czym jest sztuczna inteligencja?

Gabi Darmetko
"Sztuczna inteligencja to obszar nauki i technologii zajmujący się tworzeniem komputerowych systemów, które posiadają zdolność do samodzielnego uczenia się i podejmowania decyzji. W ostatnich latach sztuczna inteligencja stała się bardzo popularnym tematem, ponieważ coraz więcej firm i organizacji korzysta z jej technologii do rozwiązywania różnorodnych problemów" - opis ten został wygenerowany przez... sztuczną inteligencję. Jak zresztą wstęp do tego odcinka, w którym Gabi Darmetko rozmawia z prof. Aleksandrą Przegalińską, badaczką rozwoju nowych technologii, futurolożką, wykładowczynią Akademii Leona Koźmińskiego.
TYLKO W TWOJE 357 14.12.2022, 20’

#7 Metawersum - następca internetu cz. 2

Gabi Darmetko
Metaverse jest reklamowane jako wspaniały wirtualny świat. Bill Gates zapowiada, że już za 2-3 lata większość spotkań online będzie się odbywać w Metaverse. Będziemy tam pracować, uczyć się i prowadzić życie towarzyskie. Tylko tak samo jak w realnym świecie, i w tym wirtualnym, nie będzie tam całkiem bezpiecznie.
TYLKO W TWOJE 357 30.11.2022, 23’

#6 Metawersum - następca internetu

Gabi Darmetko
Jesteśmy świadkami tworzenia się czegoś zupełnie nowego w świecie technologii. Dzisiaj może to wydawać się nieprawdopodobne, ale niedługo zamiast scrollować media społecznościowe będziemy spotykać się ze swoimi znajomymi w wirtualnym świecie za pomocą naszych awatarów. Bez wychodzenia z domu będziemy mogli spełniać marzenia i odczuwać wszystko prawie tak samo, jakbyśmy robili to naprawdę.
Idąc ulicą nie będziemy potrzebowali smartfona, bo informacje o tym, którędy się poruszać, jakie oceny ma dana restauracja i gdzie jest super promocja będą nam wyświetlać soczewki. Wirtualna rzeczywistość zostanie dokładnie nałożona na prawdziwy świat.
W 6. odcinku podcastu "Szalony świat" opowieść o tym, jakie możliwości da nam Metawersum.
TYLKO W TWOJE 357 16.11.2022, 26’

#5 AI w medycynie

Gabi Darmetko
Kolejki do lekarza pierwszego kontaktu, odległe terminy zabiegów czy wizyt u specjalistów, godziny oczekiwania na SOR. Taka jest rzeczywistość. Może zmienić ją technologia. Sztuczna inteligencja w medycynie rozwija się bardzo szybko. Już niedługo pierwszą diagnozę będzie można postawić w domu, przy pomocy specjalnej platformy. Działające już w Polsce mobilne przychodnie odciążą SORy i usprawnią pracę lekarzy. Roboty, które pomagają w diagnozie pacjenta w USA działają nawet w małych szpitalach. Jak będzie wyglądać przyszłość w medycynie? O tym w 5. odcinku podcastu Szalony świat.
TYLKO W TWOJE 357 02.11.2022, 30’

#4 Ekościema

Gabi Darmetko
Dzisiaj już chyba każdy z nas wie czym jest ślad węglowy. Jednak możemy być zaskoczeni, jeżeli dowiemy się kto i po co go wymyślił. Tak samo możemy być zaskoczeni, jak bardzo pozorne działania eko okazują się w rzeczywistości szkodliwe dla środowiska. Kiedy my staramy się naprawdę żyć eko, ci którzy, czerpią największe zyski z trucia środowiska śmieją nam się w twarz. W tym odcinku opowiem o dużych i małych ekościemach, które mają sprawić, że klient uwierzy, że firma dba o klimat. A tak naprawdę dba tylko o swoje interesy.
TYLKO W TWOJE 357 19.10.2022, 26’

#3 Nie daj się zhakować

Gabi Darmetko
Czy w wirtualnym świecie jesteśmy bezpieczni? Czy zachowujemy ostrożność? Niekoniecznie. W sieci często robimy rzeczy, których nigdy w życiu nie zrobilibyśmy w realnym świecie. No bo przecież chowamy swoje dokumenty, karty kredytowe, klucze do domu czy samochodu. W sieci jesteśmy bardziej beztroscy. A na to tylko czekają oszuści. Nie wychodząc z domu możemy paść ofiarą oszustwa, wyłudzenia czy zapłacić okup. W najnowszym odcinku podcastu "Szalony świat" Gabi Darmetko opowie o cyberbezpieczeństwie.
DLA WSZYSTKICH 05.10.2022, 27’

#2 Czy gotówka zniknie?

Gabi Darmetko
Coraz chętniej sięgamy po płatności bezgotówkowe. Możemy płacić kartą, telefonem lub zegarkiem. A nawet ręką, jeżeli mamy wszyty implant płatniczy. Coraz rzadziej widujemy gotówkę. W bankach coraz trudniej ją wpłacić lub wypłacić. Czy to jest droga do tego, żeby gotówkę zlikwidować? W tym odcinku na to pytanie odpowiedzą: Tomek Jaroszek - bloger finansowy, autor podcast "Nic za darmo"; Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich oraz Zbigniew Wiśniewski z Fundacji Polska Bezgotówkowa.
DLA ZALOGOWANYCH 28.09.2022, 30’

#1 Dasz się zaczipować?

Gabi Darmetko
Zamiast nosić ze sobą telefon czy portfel możesz mieć w ręku implant, który pozwoli ci szybko zapłacić. Możesz mieć tam też wizytówkę i klucze do mieszkania. A być może w przyszłości będziesz mógł spojrzeć na kogoś i wiedzieć o czym myśli. Tak będą działać implanty wszczepione do mózgu.
doładowanie ...