Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
ola.budka@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Ola Budka

Stonowanie

Niedzielne przedpołudnia niech będą leniwe i błogie. Prawdziwe niedzielne stonowanie i reset przed rozpoczęciem tygodnia. Wspólnie posłuchamy zagranicznych i krajowych nowości pop, chillout i folk. Na stałe przepustkę do naszego świata dostaną songwriterzy z Wysp i Stanów Zjednoczonych. To będzie muzyczny przegląd premier i odkryć z całego tygodnia z selekcją na bramce. Zero gitar, ciężkich brzmień i szarpania instrumentów – sąsiedzi też chcą w niedzielę pospać dłużej. W każdą niedzielę między 10 a 13 zaprasza Ola Budka.
01.10.2023, 119’

Stonowanie

Ola Budka
24.09.2023, 119’

Stonowanie

Maja Piskadło
17.09.2023, 119’

Stonowanie

Ola Budka
DLA WSZYSTKICH 10.09.2023, 120’

Sopockie Stonowanie

Ola Budka
Stonowanie wraca do Sopotu! 11 września 2022 roku po raz pierwszy w małym gronie Słuchaczy sprawdzaliśmy jak radio komponuje się z morskimi falami. I co? I 10 września chcemy to powtórzyć! Od dawna obserwuję, jak muzyka w Stonowaniu działa na tych, którzy mieszkają nad wodą - nie tylko na polskim wybrzeżu. To szczególnie sprzężenie było wpisane w ideę audycji, która swoje korzenie ma w siedzeniu na plaży ze słuchawkami w/na uszach i patrzeniu na fale. Moimi gośćmi w audycji będa: Katarzyna Groniec, Patrycja Tuchanowska-Ruszkiewicz - producentka sopockiego Festiwalu Fotografii oraz odet, która w finale audycji wystąpi z minirecitalem. Playlista złożona jest z propozycji Słuchaczy, na pewno nie zabraknie na niej tytułów odnoszących się do nadmorskiego klimatu.
Klub Atelier w Sopocie oraz antena Radia 357 w niedzielę od 11. do 13. stonują się przy morskich dźwiękach i opowieściach. Do usłyszenia!
Partner audycji Partner audycji
Partner audycji Partner audycji
03.09.2023, 119’

Stonowanie

Ola Budka
27.08.2023, 118’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
20.08.2023, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
13.08.2023, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Didirri - chłopak z Warrnambool, tam gdzie kończy się Great Ocean Road. Najpiękniejsze miejsce na ziemi. Na okładce nowej płyty "Caught In The Act" wygląda jak młody Nick Cave. Tak... znowu o Australii. W dzisiejszej audycji sięgam po nieznanych szeroko artystów z drugiego końca świata. A zatem proszę zrobić miejsce dla duetu Minor Gold, Harrisona Storma i Jacka Colwella. Dope Lemon w nowym singlu jest jeszcze bardziej wyluzowany, a Phillip Bracken buduje most z Antypodów do... Bieszczadów. Jeden to nowoczesny hipis z Byron Bay, drugi nagrał koncertową płytę w bieszczadzkiej Hipisówce. Często powtarzam, że to audycja dla introwertyków, ale jej antenowe drzwi są otwarte dla wszystkich - ekstra- i intro-wertyków, hipisów, kawoszy, wędrowców, domatorów, psiarzy i kociarzy. A ty kim jesteś?
06.08.2023, 118’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
30.07.2023, 119’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Drogę chyba znam/ wyłączam mózg/ już tylko serce/ łapię dystans śpiewa w nowym singlu "Serce". seeme, czyli Kasia Makowiecka odwiedzi mnie w studiu i liczę na rozmowę o sercu, a nie rozumie. Wyłamię się ze stonowanego schematu i drugą godzinę poświęcę tylko jednemu artyście. Dzień po jego łódzkim koncercie, a kilkanaście tygodni przed występem na festiwalu Inside Seaside w Gdańsku posłuchamy muzyki Toma Odella. O dekadzie scenicznego życia chłopaka niezdolnego do miłości - a jak to zwykle bywa - o tej miłości piszącego najpiękniej, dekadzie, którą wieńczą dwie skrajne lirycznie płyty opowiem w Stonowaniu tuż po 12.
23.07.2023, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Nie da się ukryć, że w głowie mam jeszcze fado, pasteis de nata, bacalhau czy Alfamę. Echa kilku dni w Lizbonie zabrzmią w audycji. Kto kocha Lizbonę, a kto tej miłości jeszcze nie zaznał? Ze złamanym sercem jak w pieśni fado opuszczałam to miasto pełne słońca i pięknych ludzi, ale to dobry smutek, to saudade. Wracam przecież do studia i niedzielnego Stonowania, przy którym mile widziane są drzemki, a nawet przedpołudniowe siesty. Do usłyszenia!
16.07.2023, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
09.07.2023, 120’

Zregowanie

Ola Budka
Różni ich wiele. Doświadczenie zawodowe, wiedza o sporcie, staż pracy, wzrost, długo by wymieniać. Łączy też wiele: zamiłowanie do psów i podróży oraz - co w kontekście tej audycji najważniejsze - miłość do muzyki reggae. Raz w roku spotykają się w Ostródzie i już po raz trzeci będą relacjonować razem to, co dzieje się podczas Ostróda Reggae Festivalu. On mówi na nią Oleczka, ona do niego - Miśku. Ola Budka i Michał Olszański w Stonowaniu, które z tej okazji zamieni się w Zregowanie przeprowadzą słuchaczy przez historię festiwalu w Ostródzie i jego tegoroczną edycję. Po raz 22. Warmia przyciąga artystów i fanów jamajskiego brzmienia, a jak to wygląda w tym roku, dowiedzą się państwo z anteny. Radio 357 objęło festiwal patronatem.
Partner audycji Partner audycji
02.07.2023, 120’

Tash Sultana / Phillip Bracken / Harry Styles

Ola Budka
To pierwsza rozmowa z Tash Sultaną na naszej antenie. Z Polski do Australii zadzwonił Mateusz Fusiarz, wziął na siebie nie tylko koszty połączenia, ale też cały splendor płynący z tej ważnej rozmowy. Tash Sultana jest właśnie w trasie koncertowej, która obejmuje także Polskę. 15 lipca wystąpi na warszawskiej Letniej Scenie Progresji. Australijczycy uwielbiają pić kawę, a więc drugie tego dnia espresso dostarczy rozmowa z Phillipem Brackenem. Phillipa poznali Państwo przed tygodniem, tym razem opowie o tym, jak połączył artystyczne kropki i z Sydney przeprowadził się do Opola. A na finał - rozgrzewka przed wieczornym koncertem Harry'ego Stylesa!
25.06.2023, 119’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Doczekałam się... Ben Howard wydał nową płytę. Jeszcze tylko doczekam koncertu i kolejne marzenie spełnione. W drugiej godzinie skróconej wakacyjnej audycji duuuuużo opowieści. Australijczyk Phillip Bracken opowie o rodzinnej Australii... mówiąc po polsku! Phillip mieszka w Opolu, to w naszym kraju tworzy swoją muzykę i koncertuje. Czy tęskni za Australią? Jeśli tak, to za czym? Pierwsza część rozmowy o smakach, muzyce, mitach, nawykach, narodowym sporcie Australijczyków i o samym Phillipie Brackenie dziś, a kolejna za tydzień.
18.06.2023, 180’

Nowy album Keatona Hensona

Ola Budka
„House Party” - siódmy studyjny album Keatona Hensona - stonowaną płytą tygodnia. Słucham jej nieustannie i ciągle odkrywam nowe wątki. Polecam się przy niej zadumać, ale nie zasmucić. Wśród nowości także wycieczka po Paryżu, Berlinie, NYC i Londynie, słońce po polsku, cykl „Austria czy Australia” i Naprawdę Duży Zespół na finał.
11.06.2023, 180’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Can you feel the love tonight? It is where we are. A na pewno będzie płynąć z głośników w niedzielne trzy godziny podczas Stonowania. Czekam na wspomnienia Słuchaczy, rocznicowe życzenia przekazywane przez radio, odliczanie w listach do ważnych uroczystości. Wybrałam piosenki o miłości z poprzednich wydań audycji, usłyszymy zatem Blossoms, Warhaus, duet BOY i First Aid Kit. A w trzeciej godzinie przedstawi nam się wrocławski zespół Älskar.
04.06.2023, 179’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Piosenka pacyfistyczna czy profetyczny song? O "Rdzy" - nowym singlu nagranym w duecie z Krzysztofem Zalewskim - opowie Skubas. W rozmowie zdradza, kiedy ukaże się jego nowy album i co kocha w życiu najbardziej. Na playliście w większości stonowane powtórki: The Tallest Man On Earth na "Henry St.", Jack Savoretti w Portofino, Damien Rice na krakowskim chodniku. To pierwsza czerwcowa audycja, więc sięgam po piosenki z czerwcem w tytule, a w stałym cyklu pytam: "Austria czy Australia?".
28.05.2023, 179’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
W piątek, 26 maja Lenny Kravitz obchodził urodziny. I cóż, że nadajemy audycję dwa dni później? I tak o Lennym nie zapomnimy. W audycji - i w Radiu 357 - po raz pierwszy gościmy Julię Wieniawę. Wspólnie z Dawidem Tyszkowskim nagrali balladę "Nie całuj", która znajduje się w zestawie do głosowania na Listę Piosenek. Julia opowie o tym, jak jeden moment warunkuje przyszłość. Na stonowanej playliście także: GoGo Penguin (stołeczny koncert grupy 4 czerwca), Tamino, Katarzyna Groniec, Pola Chobot i Adam Baran oraz Daria ze Śląska - a dla Słuchaczy zaproszenia na zbliżający się koncert Darii w Warszawie.
21.05.2023, 181’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Czy można przejść obojętnie obok nowego albumu Miley Cyrus? Według mnie nie, ciekawa jestem, co sądzą o nim niedzielni słuchacze. Miley zatem pojawi się między 10. a 13, ale przecież nie tylko ona. Alice Phoebe Lou, Duncan Laurence i Rhye - to zagraniczne nowości. TYNSKY opowie o międzynarodowej współpracy, a Leski o tym, jak słuchało się na żywo Tamino i jak się z nim rozmawiało - na antenie zapis wywiadu z Belgiem, recenzja koncertu i powiew Orientu. Z tęsknoty z polską muzyką wracam do młodych artystów, nastąpi więc niejedno wyznanie miłości (albo przynajmniej wiary w ich rychły sukces i zwiększenie grona odbiorców).
14.05.2023, 181’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
07.05.2023, 180’

Gypsy

Ola Budka
Gypsy And The Acid Queen - zawiły pseudonim? Sprawdzimy, co się pod nim kryje. Moim gościem będzie dziś Kuba Jaworski - autor tekstów, kompozytor, producent, człowiek wielu talentów. O wszystkie dokładnie zapytam. Pośród wielu nowości, w audycji znajdą się przeróżne wspomnienia. Z Australii, z wiedeńskiego koncertu Stonesów i z pewnego spotkania w maju 2019 roku. Dobrego wypoczywania przy stonowanych dźwiękach, do usłyszenia.
30.04.2023, 180’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Piotr Stelmach
23.04.2023, 180’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
16.04.2023, 179’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Pierwsze opaskowanie w tym roku! - powiedziała moja znajoma Weronika, zakładając opaskę podczas rozpoczęcia Sea You Showcase w Gdańsku. Znacie to uczucie ekscytacji z „zaopaskowania”? Za chwilę ruszamy na kolejny festiwal - czyli Next Fest, a wrócimy z całym naręczem polskich piosenek i artystów do zaprezentowania w audycjach. Ale w dzisiejszej też ich nie zabraknie. Aga Bigaj ponownie wkracza na scenę jako solistka. W audycji opowie o singlu „Kiedyś” oraz zaprezentuje ukochane piosenki z początku XXI wieku. Z kolei Różanek przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty. Na ostatniej prostej opisze emocje, które temu towarzyszą. A poza tym, jak zwykle w niedziele, solidna stonowana dawka folku i muzyki autorskiej ze świata.
09.04.2023, 181’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Przyzwyczaiłam się do tego, że gdy ja prowadzę audycję, część Słuchaczy je w tym czasie śniadanie. I choć sama tego dnia jem szybko, lubię świadomość, że Radio 357 gra właśnie podczas takich niespiesznych i celebrowanych poranków. Ten jest szczególny, bo Stonowanie zabrzmi podczas tradycyjnego wielkanocnego śniadania. Będzie zatem - i w audycji, i w śniadaniu - dużo wiosny. A ci, którym daleko do tradycji, także są zaproszeni do posłuchania pięknych i nieco bardziej podniosłych utworów z polskiej i zagranicznej klasyki piosenki radiowej.
02.04.2023, 180’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
2 kwietnia 1991 roku ukazał się drugi, prawie w całości wypełniony hitami, album Lenny'ego Kravitza, czyli "Mama said". Sięgniemy więc po Lenny'ego w dawce ponadprogramowej. A tradycją jest, że każde
"Stonowanie" rozpoczyna się jedną z piosenek Amerykanina, stali słuchacze to wiedzą, nowych przygotowuję. Poza celebrowaniem rocznicy w programie Lana Del Rey, Ny Oh, polskie premiery ostatniego tygodnia oraz zaproszenie na showcase Next Fest. W studiu Sonia, która pisze piosenki, a które wykona na żywo na poznańskim festiwalu. Oprócz pięknego pseudonimu, czyli "Sonia pisze piosenki", ma także plan powrotu na scenę, a o kolejne zapytam ją już na żywo w studiu.
26.03.2023, 179’

Świat Hikikomori

Ola Budka
Czym jest Hikikomori? Alternatywną rzeczywistością. I chociaż często
przenosimy się do takiej w niedzielnych "Stonowaniach", to tym razem
po swoim świecie oprowadzi Pola Rise. Hikikomori to tytuł płyty, ale
też książki, którym artystka poświęciła całą swoją uwagę w ostatnich
miesiącach. Ile energii ją to kosztowało i ile można poświęcić dla
sztuki - o tym w rozmowie z Polą Rise o godz. 11.30. W trzeciej
godzinie spotkanie z zespołem Krzewy. Miesiąc przed poznańskim
festiwalem Next Fest chcą przypomnieć o sobie nowym singlem "Naprawdę"
i zaanonsować koncert.
A w muzyce zagranicznej... zgubimy się. Skręcimy w uliczkę, gdzie
rozbrzmiewa bossa nova i fado, posłuchamy nowoczesnego brzmienia
Izraela oraz zapytamy: I cóż, że ze Szwecji? A w Belgii, Rzymie i
Bydgoszczy będzie padał deszcz - to nawiązania do utworów, które
pojawią się w audycji. Już teraz mogą Państwo pobawić się w
zgadywanie, o jakie chodzi.
19.03.2023, 180’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
12.03.2023, 181’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Czy można przejść obojętnie obok nowego albumu Miley Cyrus? Według mnie nie, ciekawa jestem, co sądzą o nim niedzielni słuchacze. Miley zatem pojawi się między 10. a 13, ale przecież nie tylko ona. Alice Phoebe Lou, Duncan Laurence i Rhye - to zagraniczne nowości. TYNSKY opowie o międzynarodowej współpracy, a Leski o tym, jak słuchało się na żywo Tamino i jak się z nim rozmawiało - na antenie zapis wywiadu z Belgiem, recenzja koncertu i powiew Orientu. Z tęsknoty z polską muzyką wracam do młodych artystów, nastąpi więc niejedno wyznanie miłości (albo przynajmniej wiary w ich rychły sukces i zwiększenie grona odbiorców).
05.03.2023, 179’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
To będzie opowieść o piosenkach przyklejonych do miejsc. O muzyce Tash
Sultany, z którą Ola przemierzała Great Ocean Road i pingwinach wychodzących na ląd. Czego słuchała, gdy za szybą auta mijała kolejne kilometry lasów eukaliptusowych, czym Finneas ją rozczarował, a czym zachwycił oraz jak mają się Apostołowie do australijskiego wybrzeża i czym pachnie Melbourne - Ola Budka przywiozła pocztówki z podróży i zaprezentuje je w najnowszym Stonowaniu, pierwszym po lutowej przerwie.
26.02.2023, 181’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
19.02.2023, 180’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
12.02.2023, 179’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
05.02.2023, 181’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
29.01.2023, 179’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
22.01.2023, 180’

Bovska w roli głównej

Ola Budka
„Wielka cisza”, wydana w październiku ubiegłego roku piosenka Bovskiej, uruchomiła wielką lawinę.

Ta intymna historia o upragnionym macierzyństwie sprawiła, że do Bovskiej zaczęły pisać kobiety, które również zmagają się z problemem niepłodności.

O tym i o celach przyświecających artystom - w ostatniej rozmowie przed planowaną na marzec premierą nowej płyty - Bovska opowie w niedzielnym Stonowaniu.

Posłuchamy także nagrań z listopadowej wizyty wokalistki w Garażu 357.

Poza tym dwie piątkowe premiery płytowe - Rhys Lewis wydał drugi w karierze album „Corner Of The Sky”, a José James na „On & On” interpretuje dorobek Eryki Badu.
15.01.2023, 179’

Radio to dom

Ola Budka
Mówimy, że radio to dom. I to prawda. W naszym domu w niedziele między 10. a 13. gra amerykański folk, psychodeliczne indie z australijskiego wybrzeża, słychać polskie piosenki i brytyjski pop. W najbliższą niedzielę do domu zawita DOM, czyli projekt warszawskich artystów, którzy w kilku protest songach wyrazili to, co ich kłuje i boli, jak to w każdej rodzinie. Płyta „Dom” to podróż wgłąb siebie, a opowiedzą o niej Aleksandra Cieślak, Maniucha Bikont i Bartek Weber. To będzie także nasza płyta tygodnia od poniedziałku 16 stycznia.
08.01.2023, 180’

Stopowanie 2022

Ola Budka
Oska, Stromae, Marcus Mumford, Blossoms - to ich słuchaliśmy w Stonowaniu w 2022 roku. Ola Budka przygotowała 3-godzinny przegląd ulubionych płyt ubiegłego roku. Nie jest to ranking, nie jest to top, choć podium będzie wyraźnie zaznaczone. Australijski ciepły prąd to ekipa Ocean Alley, Tash Sultana i Ry X, Europę reprezentują Tom Odell, TYNSKY i Dawid Tyszkowski, z grona amerykańskich artystów postawimy na Mayę Hawke i Khruangbin. A król? Król w 2022 był jeden, a my po raz kolejny zajrzymy do jego domu.
18.12.2022, 180’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Piotr Stelmach
11.12.2022, 180’

Prosto z Sopotu

Ola Budka
To będzie drugie takie spotkanie, po raz drugi w tym samym miejscu spotkamy się na plaży w Sopocie w gronie stonowanych Słuchaczy. Nadajemy na żywo z Klubu Atelier w Sopocie, kto był z nami we wrześniu, ten wie jak to wygląda. A więc jak? Goście, słuchacze, muzyka na żywo, szum fal i wspaniały niedzielny powolny czas. A w najbliższej niedzielnej odsłonie szczegółowy plan ułożył się tak: w pierwszej godzinie Ola zaprezentuje wybrane nowości ze stonowanej szuflady oraz subiektywny przegląd stonowanych propozycji do Topu 357. Druga godzina to piosenki z dzwoneczkami i big surprise. Ale skoro to niespodzianka, nie zdradzajmy, że chodzi o wspólne kolędowanie... W trzeciej godzinie spotkanie z artystami trójmiejskimi: seeme i Irkiem Wojtczakiem oraz na wielki finał minikoncert Konrada Słoki.
Partner audycji Partner audycji
04.12.2022, 180’

Mikrowszczyzna

Ola Budka
„Mikrowszczyzna” - to nowy minialbum zespołu Mikromusic z autorskimi wersjami pieśni ludowych. Dwie z nich zespół nagrał w naszym Garażu 357. Rozmowa z Natalią Grosiak oraz emisja sesji zespołu nagranej przed miesiącem w 357 w trzeciej godzinie audycji. Uwaga! Zespół jest w trasie!

Zaczynamy sezon świąteczny, a wraz z nim granie piosenek o świątecznym charakterze. Odwiedzi nas Vincent, który zaprosi do słuchania swojego albumu „Stany”. Zapraszamy także do Sopotu - w niedzielę 11 grudnia nadajemy na żywo z Klubu Atelier tuż przy plaży, to będzie druga odsłona sopockiej niedzielnej audycji, na żywo zagra Konrad Słoka.
27.11.2022, 179’

Otwieramy Garaż!

Ola Budka
Dla debiutanta, którego wyróżnił "Rolling Stone", a to jest coś! Wyróżniamy go i my, oddając antenę, by zaprezentował na żywo utwory z debiutanckiej EP "See what’s on my mind". TYNSKY przedstawi się Słuchaczom 357 tuż po godz. 12. A wcześniej druga część rozmowy z Duxius o płycie "Remanence", nad którą mamy patronat. O długiej drodze nie zawsze usłanej różami Edyta Rogowska na antenie o godz. 11, ale stonowane spotkanie zaczynamy jak zwykle o 10.
20.11.2022, 180’

Dwie artystki

Ola Budka
W tym wydaniu muzyka jest kobietą. Sięgnę nie tylko po artystki z zagranicy, jak Morgan Harper-Jones z Manchesteru, CATT z Berlina, The Big Moon - girlsband z Londynu, ale także ugoszczę dwie autorki z rodzimej sceny. W pierwszej godzinie Ania Dąbrowska opowie o tym, czy chce wracać do siebie sprzed lat, czego słucha przy porannej kawie oraz które urodziny były dla niej magiczną granicą, której przekroczenie zainspirowało ją do napisania płyty. W ostatniej godzinie audycji sprawdzę, co po roku od spotkania zmieniło się w życiu mieszkającej w Berlinie, ale pochodzącej z Leżajska Edyty Rogowskiej stojącej na czele projektu Duxius. Radio 357 objęło patronatem jej debiutancki album "Remanence".
13.11.2022, 179’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Dziś nie wychylamy nosów spod kołdry, no, może żeby siorbnąć herbatę. Jedna wielka błogość do południa, a w trzeciej godziny PSPL21, czyli 9 utworów z 9 ważnych polskich płyt według Oli Budki.
06.11.2022, 179’

Wolny spokój

Ola Budka
Jestem ciekawa, jak ten tytuł wytłumaczy nam jego autor. W “Stonowaniu” prapremiera minialbumu Marcina Januszkiewicza, a jeśli prapremiera - to w studiu zapanuje podniosła atmosfera wielkiego wydarzenia, zabrzmi muzyka, padną duże słowa… Może tak będzie, ale jeśli to Marcin Januszkiewicz, to będzie także nastrojowo, niedzielnie, po prostu stonowanie. I na pewno wspomnimy o tenisie!
30.10.2022, 180’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
Jak się czujesz? Nie mogę narzekać. Minęło trochę czasu... Cieszę się, że wpadłeś.
Taki dialog prowadzi Tom Odell ze słuchaczami, a może z samym sobą? Wydał nową płytę, która po ostatnim albumie "monsters" wprowadza dużo światła i spokoju do serca artysty i jego odbiorców. Posłuchamy jej w dzisiejszym "Stonowaniu". "Best Day Of My Life" i inne nowości z szuflady z dream popem i piosenką autorską, skok na Antypody, Harry Styles jako współczesna syrena i nowe oblicze Szymona Żurawskiego. Przestawiamy się na czas zimowy i zbieramy płyty do podsumowania roku. Może to dobry moment, aby zapytać o najważniejsze tegoroczne wydania?
23.10.2022, 180’

Grasz i pomagasz

Ola Budka
To nie będzie takie spokojne Stonowanie. To będzie Stonowanie-granie-planszówkowanie.
W pierwszej godzinie standardowy przegląd nowości, ale zabawa zacznie się na dobre w drugiej godzinie. Pan Krzysztof w ubiegłym roku wylicytował na aukcji Allegro x Radio 357 partię planszówki z Olą na antenie podczas niedzielnej audycji i właśnie dziś przybędzie do radia, aby "odebrać" co jego. Bo przedmiotem licytacji był nie tylko udział w audycji, ale także domowej roboty sernik, który upiekła Ola. A tak naprawdę chodzi przecież o pomaganie, bo konto Fundacji Świętego Mikołaja trafiło 6 tys. złotych, które wsparło zbiórkę na pomoc psychologiczną dla dzieci w Polsce i w Syrii. To też dobry moment na przypomnienie, że w tym roku na antenie 357 i w internecie kolejne licytacje z udziałem naszych dziennikarzy.
16.10.2022, 179’

Jack i Portofino

Ola Budka
O dzieciństwie w Portofino i radzeniu sobie ze starzeniem. Jack Savoretti tuż przed warszawskim koncertem udzielił mi wywiadu i jak zwykle z wielką pasją opowiadał o swojej muzyce i nowej płycie "Europiana". Wydany w czerwcu ubiegłego roku album był drugim z rzędu jego numerem jeden sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jack zapowiedział także kolejną płytę, która ukaże się w 2023 roku. Poza tym w programie nowości krajowe - Pola Rise, Vincent i Keatsu, nowy singiel zespołu Dom z Gabą Kulką oraz Finneas w wersji deluxe.
09.10.2022, 180’

Retro-Stonowanie prosto z Villi Polanica

Ola Budka
Gdzie się podziały tamte prywatki, gdzie te dziewczyny? Jedna poprowadzi audycję i będzie to prawie jak „Wakacje z blondynką”. Ola Budka nadaje Retro-Stonowanie prosto z Villi Polanica i Festiwalu Cały Kazio. Gościć będzie m.in. Anię Rusowicz, a od godz. 10 muzycznie prawie wyłącznie lata 60. Prawie, bo miksujemy epoki. Mamy do rozdania bilety na koncert Jacka Savorettiego we Wrocławiu i Warszawie oraz zaprosimy na finisaż wieńczący promocję płyty „Gorliwość” Radka Polakowskiego.
02.10.2022, 179’

Ultimate Autumn

Ola Budka
Czyli najlepsze na jesień. Jesienna selekcja dźwięków, słuchać tylko w pakiecie z kocem i herbatą!
25.09.2022, 180’

Pierwsze takie Stonowanie...

Ola Budka
... bo trzygodzinne! Stonowanie w nowej odsłonie w sam raz na jesienne długie niedziele. I na pierwszy ogień, aby wejść z przytupem w nową godzinę - Dawid Tyszkowski na żywo prosto z Garażu 357.
18.09.2022, 121’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
11.09.2022, 120’

Na żywo z Sopotu

Ola Budka
Leski - wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz, Kuba Jaźwiecki, który podczas audycji zagra i zaśpiewa, więc otworzymy dla niego nasz przenośny Garaż 357 i MajLo - pochodzący z Trójmiasta kompozytor, autor tekstów, producent, pianista, założyciel wytwórni Seagull Ross.
28.08.2022, 121’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
Prowadzenie: Maja Piskadło.
21.08.2022, 120’

Stonowanie - podziwianie

Ola Budka
... a dokładniej - podziwianie widoków za oknem. Playlista do słuchania i wpatrywania się w przesuwający się horyzont.
14.08.2022, 119’

Stonowanie - zakochanie

Ola Budka
Bo playlista o miłości może powstać nie tylko z okazji Walentynek. Dla zakochanych szczęśliwie i ze złamanym sercem.
07.08.2022, 120’

Stonowanie - gotowanie

Ola Budka
Słuchasz muzyki podczas gotowania? To zestaw dla ciebie!
31.07.2022, 119’

Playlista o morzu, żeglowaniu i marzeniach

Ola Budka
Row row row your Boat and... słuchaj muzyki! Stonowania playlista o morzu, żeglowaniu i marzeniach.
24.07.2022, 120’

Stonowanie - wędrowanie

Ola Budka
Dla włóczykijów i niedzielnych spacerowiczów po parku - playlista idealna do słuchania podczas wędrówek.
17.07.2022, 121’

Stonowanie - grillowanie

Ola Budka
Przy grillu i ognisku - playlista do wykorzystania podczas letnich wieczorów. Uwaga! Zawiera śladowe ilości country.
10.07.2022, 121’

Stonowanie - plażowanie

Ola Budka
Playlista idealna na plażę? Włącz audycję i wykorzystaj ją jako gotową składankę do słuchania podczas kąpieli słonecznej.
03.07.2022, 119’

Lipcowanie

Ola Budka
Powroty do domu, powroty do stonowanej muzyki i pierwsza lipcowa audycja.
26.06.2022, 119’

Ulubione piosenki z filmów i seriali Tomka Michniewicza

Tomek Michniewicz
Prowadzenie: Tomek Michniewicz.
19.06.2022, 121’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
Tuż przed rozpoczęciem kalendarzowego lata, w Stonowaniu, rozmarzymy się o wojażach i relaksie w towarzystwie leniwych, błogich dźwięków.
Pojawią się nowe single Ego Elli May, Jacoba Banksa, Leona Bridgesa czy RY X. Maja Piskadło zaprezentuje też kilka utworów ze swojej prywatnej szufladki, do której ucieka zawsze, kiedy potrzebuje się stonować. John Mayer też będzie, a jakże!
12.06.2022, 121’

Wywiad z Emeli Sande

Maja Piskadło
Maja Piskadło rozmawia z Emeli Sandé, której płyta „Let's Say For Instance” była jedną z naszych popołudniowych płyt tygodnia.
05.06.2022, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
W zastępstwie Oli Budki audycję poprowadziła Maja Piskadło.
29.05.2022, 119’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
W zastępstwie red. Budki audycję poprowadziła Maja Piskadło.
22.05.2022, 120’

W domu Harry'ego

Ola Budka
Harry's House to najnowszy album Harry'ego Stylesa. Słuchamy płyty i wnikliwie i z wypiekami na twarzy.
15.05.2022, 120’

jucho i jej świat

Ola Budka
W pierwszej godzinie rozmowa z MajLo o nowym singlu "Healing", a w drugiej spotkanie z jucho.
08.05.2022, 120’

Piosenki z Europy...

Ola Budka
Tuż przed rozpoczęciem tygodnia eurowizyjnego typujemy zwycięzcę. A w drugiej godzinie odrobina Kalifornii, ale także Archive z Garażu 357.
01.05.2022, 120’

Wywiad z zespołem Archive

Ola Budka
24.04.2022, 121’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
17.04.2022, 120’

Dźwięki błogie jak niedziela

Ola Budka
10.04.2022, 119’

Czesław Mozil w Stonowaniu

Ola Budka
03.04.2022, 120’

Harry

Ola Budka
Tym razem główny bohater ma swoje 5 albo i 10 minut w drugiej godzinie audycji.
27.03.2022, 120’

Yana w studiu 357

Ola Budka
Tuż przed premierą debiutanckiej płyty Yana opowiada o pracy nad materiałem do "Solace".
20.03.2022, 119’

Garden

Ola Budka
Wspomnienia nowojorskich koncertów Johna Mayera i Eltona Johna. Słuchamy przede wszystkim albumów "Sob Rock", "Continuum" oraz "Goodbye Yellow Brick Road". W drugiej godzinie zagraniczne stonowane nowości.
13.03.2022, 121’

Niedzielne, błogie Stingowanie

Marta Kula
W zastępstwie Oli Budki audycję poprowadziła Marta Kula.
06.03.2022, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
27.02.2022, 115’

One world is enough for all of us

Marta Kula
Prowadzenie: Marta Kula.
20.02.2022, 119’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
13.02.2022, 119’

Walentynkowo

Ola Budka
Dzień przed Walentynkami gramy piosenki o różnych odcieniach miłości.
06.02.2022, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
30.01.2022, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
23.01.2022, 120’

nastroje i ona

Ola Budka
Świętujemy wydanie debiutanckiej płyty zespołu nastroje
16.01.2022, 120’

Lizbona-Warszawa-Nashville

Ola Budka
Czyli niedzielne podróże na pierwszym biegu.
09.01.2022, 120’

Stonowany Top 2021

Ola Budka
Słuchacze wybierają, Ola Budka gra - najlepsze stonowane utwory i płyty 2021 roku
02.01.2022, 120’

Noworoczny odpoczynek

Ola Budka
Po sylwestrowych i pierwszostyczniowych zawirowaniach dziś odpoczywamy. Stonowanie do kwadratu!
26.12.2021, 119’

Świąteczne stonowanie z gośćmi

Ola Budka
19.12.2021, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
12.12.2021, 120’

Pola Rise w studiu 357

Ola Budka
05.12.2021, 119’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Maja Piskadło
28.11.2021, 121’

Swiernalis w Garażu 357

Ola Budka
Przegląd nowości i półek z muzyką chillout, a w drugiej godzinie rozmowa ze Swiernalisem oraz zapis Garażu 357 z udziałem Artysty.
21.11.2021, 119’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
14.11.2021, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
07.11.2021, 120’

Kamil Kowalski debiutuje

Ola Budka
Gościem Oli Budki w drugiej godzinie audycji jest Kamil Kowalski z debiutanckim albumem "Dom".
31.10.2021, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
24.10.2021, 120’

Duxius live i Karol Wróblewski

Ola Budka
W tym odcinku Stonowania otwieramy Garaż 357, w którym zagrało trio z Berlina, czyli nietuzinkowy Duxius. A wokalista i autor tekstów Karol Wróblewski gra to, co kocha najbardziej.
17.10.2021, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Marta Kula
10.10.2021, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Marta Kula
03.10.2021, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
26.09.2021, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Ola Budka
19.09.2021, 120’

Niektóre utwory czekały na taką pogodę...

Ola Budka
12.09.2021, 120’

Miłe PSOtkanie

Ola Budka
Nadajemy z Zamku Ujazdowskiego, gdzie odbywa się Miłe PSOtkanie. Zaprasza Patrick The Pan.
05.09.2021, 120’

Wrześniowe powroty

Ola Budka
Po miesięcznej przerwie Ola Budka w stonowanym nastroju. A bohaterką drugiej godziny była Helaine Vis - debiutanka z Krakowa.
29.08.2021, 119’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Marta Kula
15.08.2021, 120’

Dźwięki błogie i leniwe jak niedziela

Marta Kula
08.08.2021, 119’

Niedzielne zastępstwo

Marta Kula
01.08.2021, 120’

Niedzielne Stonowanie

Ola Budka
W niedzielny poranek stonowanie odkrywamy nowości, nadrabiamy zaległości i składamy urodzinowe życzenia.
25.07.2021, 120’

1. rocznica "Folklore" Taylor Swift

Ola Budka
Świętujemy pierwszą rocznicę wydania albumu, który w dużej mierze określił brzmienie "Stonowania".
18.07.2021, 119’

Summertime Sadness

Ola Budka
Letnie smuteczki i premiery: Tom Odell i John Mayer z nowymi albumami
11.07.2021, 120’

Ostróda Reggae Festival!

Ola Budka
Na żywo z Ostróda Reggae Festival - rozmawiamy z Artystami i słuchaczami.
04.07.2021, 120’

Pierwsze takie lipcowe

Ola Budka
Co oznacza PWNT i czy na początku lipca można już wybrać swoją piosenkę roku? O tym w pierwszym lipcowym "Stonowaniu".
27.06.2021, 119’

Miło wszystko

Ola Budka
"Miło wszystko" to płyta, której słuchamy w drugiej godzinie Stonowania. Patrick The Pan opowiada o najnowszym albumie
20.06.2021, 120’

Paula i Karol w Garażu

Ola Budka
Otwieramy Garaż 357 w ,,Stonowaniu" - Paula i Karol grają na żywo utwory z płyty "Lifestrange" i rozmawiają o ulicy Chłodnej, swoich początkach i pewnej mamie.
13.06.2021, 120’

Supersamowe Stonowanie

Ola Budka
Dwa dni po wydaniu trzeciego albumu "Supersam" Leski opowiada o dzieciach, życiu, pisaniu muzyki w domu i wolnej głowie.
06.06.2021, 120’

Blauka gra po swojemu

Ola Budka
W tym wydaniu rozmowa z cudoską - nową arystką na alternatywnej polskiej scenie. W drugiej godzinie duet Blauka gra ulubione utwory. Rozmawiamy o koncertach, o ich twórczości oraz o tym, jak to jest spotkać idoli nad ranem po intensywnej festiwalowej nocy.
30.05.2021, 120’

Arek Kłusowski o "Lumpeksie"

Ola Budka
Rocznik '92 i rocznik '93 - czyli rozmawiam z Arkiem Kłusowskim. O płycie "Lumpeks", kompleksach, o tym, aby nie żałować i być sobą.
23.05.2021, 118’

Eurowizja w żółtej taksówce

Ola Budka
Audycja dzień po finale Eurowizji? Nie może zatem zabraknąć najlepszych utworów z konkursu. Dobór bardzo subiektywny. Poza tym Daria Zawiałow opowiada o tym, jak się pisze piosenkę o miłości do Nowego Jorku.
16.05.2021, 120’

Gościmy keatsu

Ola Budka
Keatsu opowiada o debiutanckiej EP "Boil", a w pierwszej godzinie słuchamy piosenek dla złamanych serc. I nie tylko.
09.05.2021, 119’

W niedzielę słuchamy powoli

Ola Budka
Czy to maj inspiruje, czy przez tydzień nastąpił wysyp stonowanych dźwięków? Lubię odkrywać dla państwa muzykę. I z tej playlisty jestem szczególnie... dumna.
02.05.2021, 120’

Błoga majówka

Ola Budka
Zostajemy w domach, otwieramy okna i łapiemy wiosenne powietrze. I zwiedzamy świat dzięki muzyce.
25.04.2021, 118’

Podkręcamy tempo

Ola Budka
Wprowadzamy dynamikę, nastraja nas wiosna. Głównym bohaterem wydania jest Hozier, słuchamy nowego singla duetu Sons of Leaves oraz Jessie Ware, Jose Jamesa i I See Rivers.
18.04.2021, 118’

Stonowana niedziela

Ola Budka
Słuchamy Sama Fendera i wracamy do Bena Howarda. Pola Chobot i Adam Baran w sekcji krajowej, Kortez śpiewa w duecie z Kaśką Sochacką, a na koniec Michael Kiwanuka.
11.04.2021, 120’

Stonowanie pod chmurką

Ola Budka
Okazuje się, że czasem mimo słońca, nad głową zbierają się chmury.
04.04.2021, 121’

Wielkanocne Stonowanie

Ola Budka
Stonujemy się w Wielkanoc. Słuchacze jedzą świąteczne śniadanie, a ja towarzyszę Państwu przez radio.
28.03.2021, 120’

Świętujemy Piano Day

Ola Budka
W przeddzień Piano Day rozmawiam z Wojtkiem Olszakiem i prezentuję ulubionych pianistów.
21.03.2021, 119’

"Folklore" płytą roku

Ola Budka
W "Stonowaniu" Taylor, Lana, ale i obiecany duet Follow Rivers oraz koncertowy Sam Smith.
14.03.2021, 119’

Niedziela, Lenny i słońce

Ola Budka
Po raz pierwszy gramy EP-kę Jacoba Banska "For My Friends". A poza tym sporo premierowych utworów Toma Grennana, tajemniczy Sons of Leaves oraz Low Roar.
07.03.2021, 120’

Frele przejmują antenę

Ola Budka
Dwie godziny z trzema Frelami, w tym jedną na przyuczeniu. Dwie frele to dwie trzecie zespołu Frele, czyli Marta Skiba i Marcelina Bednarska. A trzecia to Ola Budka. Dziewczyny rozmawiają o dziewczynach i wszystkie trzy prezentują muzykę ulubionych artystek. A to wszystko z okazji Dnia Kobiet.
28.02.2021, 120’

Nieco więcej o Lennym Kravitzu

Ola Budka
Lenny Kravitz ułożył playlistę dla marcowego "Harper's Bazaar". Słuchamy jego wyborów. Poza tym polecam Państwu film "Teoria Wszystkiego" i słuchamy tematu, który wybrzmiewa w finale.
21.02.2021, 120’

Niedziela w radiu

Ola Budka
Słuchamy drugiego krążka australijskiej artystki Tash Sultany „Terra Firma". Poza tym, w oczekiwaniu na nowości od Justina Timberlake’a, wrócimy do jego ostatniego dotychczas albumu z lasem w tle. Zabrzmią też nowe single: Toma Odella, LP i Kaśki Sochackiej.
14.02.2021, 119’

Walentynki? Święto muzyki!

Ola Budka
Walentynkowe wydanie "Stonowania" - muzyka dla świętujących i dla omijających święto z daleka.
07.02.2021, 119’

Niedzielne Stonowanie

Ola Budka
Winyle, winyle, winyle. Gramy i kochamy, kochamy grać. Lana Del Rey, LemON, ale także premiery: Jeremy Zucker & Chelsea Cutler, Arlo Parks oraz Józefina.
17.01.2021, 119’

TOP 2020 według Słuchaczy

Ola Budka
Ulubione utwory z zestawu Top 2020 zostały poddane głosowaniu słuchaczy. Co z tego wyszło? Pierwszy w historii Top "Stonowania"!
10.01.2021, 120’

TOP 2020

Ola Budka
Top 2020 - czyli najcudowniejsi artyści i ich piosenki z ubiegłego roku. Na antenie Kuba Jaźwiecki oraz MaJLo - obaj po raz pierwszy w Radiu 357.
doładowanie ...