Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,

Sobota i Gomora

Dwie wieczorne, sobotnie godziny. Za każdym razem inny motyw, wokół którego będziemy się muzycznie obracać, a czasami odbijać z hukiem. W pierwszej godzinie - gość, jego muzyczne wybory oraz odpowiedzi na nasze pytania. I Państwa udział w tej karuzeli.... Taki jest plan na "Sobotę i Gomorę" w Radiu 357. Polecają się - Antoni Grudniewski i Krzysztof Tubilewicz.
03.12.2022, 119’

#11 Joanna Kołaczkowska

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Po serii spotkań z muzykami, dziennikarzami a także aktorami i youtuberami przyszedł czas na… hrabinę. Hrabinę polskiej sceny kabaretowej, czyli Joanna Kołaczkowska. Krzysztof Tubilewicz i Antoni Grudniewski od kilku dni czują więc nawracające uczucie niepokoju… Nie sposób zliczyć jej artystycznych wcieleń. Nie sposób również nie śmiać się słuchając tego, co ma do powiedzenia przy okazji każdego z występów. Jednak pozostaje pytanie, czy dziś będzie równie zabawnie? Zapytamy na pewno o dobry sposób na podryw. Liczymy również na Państwa telefoniczny udział, bo trzy głowy mogą okazać się niewystarczające….
26.11.2022, 120’

#10 Karol Paciorek

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Rzadko kiedy odpowiada na pytania. Zazwyczaj je zadaje. Tym sposobem nieodwołalnie zmienił historię polskiego internetu goszcząc w swoim studiu wszystkich ważnych kandydatów na urząd prezydenta. Choć jak pokazują ostatnie wydarzenia - do urzędującego prezydenta nie trudno się dodzwonić. Interesuje się wszystkim, a jego wentylem jest kanał "Lekko stronniczy" Na co dzień rozmawia ze swoimi gośćmi na kanale "Imponderabilia". I nie ma osoby, która w ramach tej formuły nie znalazłaby czegoś dla siebie. Gościem Soboty i Gomory był Karol Paciorek.
19.11.2022, 120’

#9 Maciej Jabłoński i dobre pierwsze wrażenie

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz
Dziś Krzysztof w wydaniu solo... Radio 357 odwiedzi zapowiadany już - jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Kojarzący się ze sportowymi emocjami i nienaganną dykcją. Wszechobecny w filmach, audiobookach i reklamach. Uczy również wystąpień publicznych - Maciej Jabłoński. W wigilię pierwszych mundialowych rozgrywek na pewno nie zabraknie pytań związanych z "piłeczką"; wspomnień, anegdotek i docierania do meandrów pracy telewizyjnego dziennikarza sportowego.
12.11.2022, 119’

#8 Artur Rawicz i o jeden krok za dużo

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Rozmawiał już niemal z każdym, kto muzycznie miał lub ma coś do powiedzenia w Polsce. Dziś Sobotę i Gomorę nawiedzi Brutal Wieczorową Porą - Artur Rawicz! Zapytamy go o trzeszczące tryby polskiego przemysłu muzycznego, którym przygląda się od lat. Będziemy pytać o każdy moment, kiedy poczuł, że jego gość *(lub on sam) wykonał przysłowiowy jeden krok za dużo... Ale zabawnie też będzie!
05.11.2022, 119’

#7 Michał Olszański i pytania, na które nie ma dobrej odpowiedzi

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Ponieważ naprzeciwko nas zasiadł naprawdę wytrawny gracz, poleciała w jego stronę największa w dotychczasowej, krótkiej i burzliwej historii Soboty i Gomory liczba podkręconych piłek. Niska temperatura na Szrenicy to przy tym pikuś. Dlaczego posądzał kolegów z pracy, że ukradli mu ciasto jagodowe? Dlaczego po przegranym meczu na prowadzonej przez niego konferencji zabrakło piłkarzy? Czy chciałby jeszcze przeprowadzić wywiad z papieżem Franciszkiem? Które rozmowy nie dają mu spokoju?
29.10.2022, 119’

#6 Olga Drenda i szkoła sprzed lat

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Ostatnio budzi się w nas coraz to więcej nostalgii… Ale nie takiej smutnej, raczej twórczej. Były już pierwsze randki, wycieczki szkolnej, ale nie było nic o szkole… Jakie były pierwsze szkolne wspomnienia? Czy doskwierały subkultury, a może ich brak? Jak wspominać jednocześnie nie wpadając w filozofię pt. "kiedyś to było"? Opowiada Olga Drenda - autorka "Duchologii", pisarka, felietonistka, antropolożka.
22.10.2022, 119’

#5 Agnieszka Szwajgier i natręctwa, obsesje...

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Okazuje się, że nasza wzięta i nagradzana reportażystka czasami słucha współczesnej muzyki. Też jesteśmy w szoku. A co opowiedziała nam o swoich obsesjach i natręctwach? Co można robić w trakcie montowania reportażu, a czego absolutnie unikać? Harder, better, faster, stronger i nie tylko.
15.10.2022, 120’

#4 Tomasz Smokowski i szkolne wycieczki

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Umówmy się - klasowe wyjazdy były esencją szkolnego życia i potrafiły dostarczyć nam więcej wspomnień niż lata spędzone przy tablicy. Jak to wyglądało w przypadku Tomka Smokowskiego? Co wydarzyło się z pewną tylną szybą pewnego autokaru i dlaczego? Czym różnią się szkolne wycieczki w Polsce i Francji? Jaką muzykę przyniósł do nas dziennikarz sportowy? Posłuchajcie!
08.10.2022, 119’

#3 Radomir Wit i muzyczny motyw kłamstwa

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Dziś od kuchni - wielka polityka i sejmowe korytarze. I nasz gość, który czuje się w nich jak ryba w wodzie. Czy naprawdę to najbardziej "sexy" gałąź dziennikarstwa, jaką można sobie wyobrazić? Tym razem od kuchni – wielka polityka i sejmowe korytarze. I nasz gość, który czuje się w nich jak ryba w wodzie. Czy naprawdę to najbardziej „sexy” gałąź dziennikarstwa, jaką można sobie wyobrazić? Plecy którego polityka ogląda najczęściej? Gdzie widzi się za dziesięć lat? Później przekrojowo - od Milli Vanilli po Rage Agains The Machine.
01.10.2022, 119’

#2 Mrozu i polskie koleje

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Mrozu zamknie ten rok z setką koncertów na karku. Tym bardziej cieszymy się, że znalazł czas i siły dla nas! Wystarczy mu totalne inferno, które zgotował na tegorocznym Męskim Graniu niejako z tylnego fotela? A może myśli o MGO 2023? O hymnach, teledyskach, i pierwszych skrzypcach? Jeśli tak, to jak zareagowałby na propozycję zagrania w podwrocławskim Mrozowie...? Oprócz tego "Nobody But Me" i "Konduktorka PKP" jako muzyczne świadectwa amplitudy emocji, jaką mogą ze sobą nieść podróże polskimi kolejami... Bo taki był nasz motyw. Posłuchajcie!
24.09.2022, 120’

#1 Paweł Domagała i pierwsza randka

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Jak wyglądają domówki Pawła Domagały? Dlaczego oświadczyny na jego koncercie poszły źle? I co go łączy z Bradem Pittem? Poza tym "Don't go", "Why can't we be friends" i inne utwory, które możemy - choć nie chcemy - kojarzyć z pierwszą randką.
doładowanie ...