Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,

Sobota i Gomora

Dwie wieczorne, sobotnie godziny. Za każdym razem inny motyw, wokół którego będziemy się muzycznie obracać, a czasami odbijać z hukiem. W pierwszej godzinie - gość, jego muzyczne wybory oraz odpowiedzi na nasze pytania. I Państwa udział w tej karuzeli.... Taki jest plan na "Sobotę i Gomorę" w Radiu 357. Polecają się - Antoni Grudniewski i Krzysztof Tubilewicz.
26.11.2022, 120’

#10 Karol Paciorek

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Rzadko kiedy odpowiada na pytania. Zazwyczaj je zadaje. Tym sposobem nieodwołalnie zmienił historię polskiego internetu goszcząc w swoim studiu wszystkich ważnych kandydatów na urząd prezydenta. Choć jak pokazują ostatnie wydarzenia - do urzędującego prezydenta nie trudno się dodzwonić. Interesuje się wszystkim, a jego wentylem jest kanał "Lekko stronniczy" Na co dzień rozmawia ze swoimi gośćmi na kanale "Imponderabilia". I nie ma osoby, która w ramach tej formuły nie znalazłaby czegoś dla siebie. Gościem Soboty i Gomory był Karol Paciorek.
19.11.2022, 120’

#9 Maciej Jabłoński i dobre pierwsze wrażenie

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz
Dziś Krzysztof w wydaniu solo... Radio 357 odwiedzi zapowiadany już - jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Kojarzący się ze sportowymi emocjami i nienaganną dykcją. Wszechobecny w filmach, audiobookach i reklamach. Uczy również wystąpień publicznych - Maciej Jabłoński. W wigilię pierwszych mundialowych rozgrywek na pewno nie zabraknie pytań związanych z "piłeczką"; wspomnień, anegdotek i docierania do meandrów pracy telewizyjnego dziennikarza sportowego.
12.11.2022, 119’

#8 Artur Rawicz i o jeden krok za dużo

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Rozmawiał już niemal z każdym, kto muzycznie miał lub ma coś do powiedzenia w Polsce. Dziś Sobotę i Gomorę nawiedzi Brutal Wieczorową Porą - Artur Rawicz! Zapytamy go o trzeszczące tryby polskiego przemysłu muzycznego, którym przygląda się od lat. Będziemy pytać o każdy moment, kiedy poczuł, że jego gość *(lub on sam) wykonał przysłowiowy jeden krok za dużo... Ale zabawnie też będzie!
05.11.2022, 119’

#7 Michał Olszański i pytania, na które nie ma dobrej odpowiedzi

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Ponieważ naprzeciwko nas zasiadł naprawdę wytrawny gracz, poleciała w jego stronę największa w dotychczasowej, krótkiej i burzliwej historii Soboty i Gomory liczba podkręconych piłek. Niska temperatura na Szrenicy to przy tym pikuś. Dlaczego posądzał kolegów z pracy, że ukradli mu ciasto jagodowe? Dlaczego po przegranym meczu na prowadzonej przez niego konferencji zabrakło piłkarzy? Czy chciałby jeszcze przeprowadzić wywiad z papieżem Franciszkiem? Które rozmowy nie dają mu spokoju?
29.10.2022, 119’

#6 Olga Drenda i szkoła sprzed lat

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Ostatnio budzi się w nas coraz to więcej nostalgii… Ale nie takiej smutnej, raczej twórczej. Były już pierwsze randki, wycieczki szkolnej, ale nie było nic o szkole… Jakie były pierwsze szkolne wspomnienia? Czy doskwierały subkultury, a może ich brak? Jak wspominać jednocześnie nie wpadając w filozofię pt. "kiedyś to było"? Opowiada Olga Drenda - autorka "Duchologii", pisarka, felietonistka, antropolożka.
22.10.2022, 119’

#5 Agnieszka Szwajgier i natręctwa, obsesje...

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Okazuje się, że nasza wzięta i nagradzana reportażystka czasami słucha współczesnej muzyki. Też jesteśmy w szoku. A co opowiedziała nam o swoich obsesjach i natręctwach? Co można robić w trakcie montowania reportażu, a czego absolutnie unikać? Harder, better, faster, stronger i nie tylko.
15.10.2022, 120’

#4 Tomasz Smokowski i szkolne wycieczki

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Umówmy się - klasowe wyjazdy były esencją szkolnego życia i potrafiły dostarczyć nam więcej wspomnień niż lata spędzone przy tablicy. Jak to wyglądało w przypadku Tomka Smokowskiego? Co wydarzyło się z pewną tylną szybą pewnego autokaru i dlaczego? Czym różnią się szkolne wycieczki w Polsce i Francji? Jaką muzykę przyniósł do nas dziennikarz sportowy? Posłuchajcie!
08.10.2022, 119’

#3 Radomir Wit i muzyczny motyw kłamstwa

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Dziś od kuchni - wielka polityka i sejmowe korytarze. I nasz gość, który czuje się w nich jak ryba w wodzie. Czy naprawdę to najbardziej "sexy" gałąź dziennikarstwa, jaką można sobie wyobrazić? Tym razem od kuchni – wielka polityka i sejmowe korytarze. I nasz gość, który czuje się w nich jak ryba w wodzie. Czy naprawdę to najbardziej „sexy” gałąź dziennikarstwa, jaką można sobie wyobrazić? Plecy którego polityka ogląda najczęściej? Gdzie widzi się za dziesięć lat? Później przekrojowo - od Milli Vanilli po Rage Agains The Machine.
01.10.2022, 119’

#2 Mrozu i polskie koleje

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Mrozu zamknie ten rok z setką koncertów na karku. Tym bardziej cieszymy się, że znalazł czas i siły dla nas! Wystarczy mu totalne inferno, które zgotował na tegorocznym Męskim Graniu niejako z tylnego fotela? A może myśli o MGO 2023? O hymnach, teledyskach, i pierwszych skrzypcach? Jeśli tak, to jak zareagowałby na propozycję zagrania w podwrocławskim Mrozowie...? Oprócz tego "Nobody But Me" i "Konduktorka PKP" jako muzyczne świadectwa amplitudy emocji, jaką mogą ze sobą nieść podróże polskimi kolejami... Bo taki był nasz motyw. Posłuchajcie!
24.09.2022, 120’

#1 Paweł Domagała i pierwsza randka

PROWADZENIE: Krzysztof Tubilewicz, Antoni Grudniewski,
Jak wyglądają domówki Pawła Domagały? Dlaczego oświadczyny na jego koncercie poszły źle? I co go łączy z Bradem Pittem? Poza tym "Don't go", "Why can't we be friends" i inne utwory, które możemy - choć nie chcemy - kojarzyć z pierwszą randką.
doładowanie ...