Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
jaroslaw.juszkiewicz@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Jarosław Juszkiewicz

Realny ślad technologii

Nowoczesne technologie tak bardzo zmieniły nasze życie, że trudno nam wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie poza internetem. Granice pomiędzy światem, w którym jemy, śpimy i oddychamy, a sferą cyfrową zacierają się coraz bardziej. Ale przecież te rzeczywistości również się przenikają. Korzystanie z technologii ma swoją psychologiczną i ekologiczną cenę. Musimy brać pod uwagę wpływ naszej codziennej aktywności związanej z elektroniką na naszą planetę i jej przyszłość. O tym właśnie rozmawiamy z ekspertami w tym cyklu podcastów.
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 21.09.2023, 12’

Dlaczego warto mówić głośno o ekologii cyfrowej? Dyskusja

Jarosław Juszkiewicz
Niedawno w niewielkiej miejscowości pod Rzeszowem odbyła się już po raz 15-ty konferencja Internet Beta. W jej trakcie po raz pierwszy w takiej skali poruszono tematykę ekologii cyfrowej. Wiele wskazuje na to, że dziennikarz Radia 357 Jarosław Juszkiewicz uczestniczył w historycznym wydarzeniu.
DLA WSZYSTKICH 15.09.2023, 11’

Aplikacje do wszystkiego?

Jarosław Juszkiewicz
Niemal każdy z nas ma zainstalowanych w swoim smartfonie dziesiątki aplikacji, które pomagają rozwiązywać codzienne problemy. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że pozostawiamy za sobą cyfrowy ślad węglowy. W tym odcinku podcastu Jarosław Juszkiewicz rozmawia z dr. hab. Cezarym Biele – kierownikiem Laboratorium Interaktywnych Technologii w Ośrodku Przetwarzania Informacji Państwowego Ośrodka Badawczego.
DLA WSZYSTKICH 08.09.2023, 11’

Tylko jeden mały plik?

Jarosław Juszkiewicz
Choć trudno w to uwierzyć każdego dnia generujemy w sieci setki gigabajtów danych. Nie pozostaje to bez wpływu na naszą planetę. W tym odcinku podcastu rozmawiamy z Joanną Murzyn z Instytutu Technologii Cyfrowej o tym, w jaki sposób nawet jeden niewielki plik dźwiękowy wpływa na cyfrowy ślad węglowy oraz czy istnieją rozwiązania prawne, dzięki którym ten ślad można zmniejszyć.
DLA WSZYSTKICH 25.08.2023, 10’

Cyfrowe nawyki Polaków

Jarosław Juszkiewicz
Raport stworzony przez ekspertów z the:protocol „Cyfrowy ślad technologii. Cyfrowa ekologia w życiu Polaków” to niezwykły dokument, który wskazuje na zachowania Polaków związane z korzystaniem z nowoczesnych technologii i ich wpływ na środowisko. W tym odcinku podcastu rozmawiamy z Bartoszem Walterem z the:protocol o cyfrowych nawykach Polaków i nie tylko.
doładowanie ...