Cofnij

Radiowe biuro karier

Marcin Cichoński

Rozmowy o tym, jak wygląda współczesny rynek pracy. Do środowiska pracy zapraszają Radio 357 i eksperci Pracuj.pl. Na antenie: w każdy poniedziałek lutego 2022. W #twoje357: w każdy czwartek lutego 2022.

Pracuj.pl
Radiowe biuro karier 24.03.22, 21’
#4 Kompetencje cyfrowe cz. 2
W chaosie ostatnich dwóch lat jedna rzecz była niezmienna - rosła rola technologii cyfrowych, a z nimi - zapotrzebowanie na umiejętności cyfrowe. Na przykład umiejętność pracy zdalnej i wykorzystania w jej trakcie odpowiednich narzędzi. Choć większość z nas nie pójdzie typową, informatyczną czy programistyczną ścieżką kariery, wielu będzie potrzebowało kompetencji cyfrowych, np.: umiejętności wykorzystania programów, skutecznego wyszukiwania informacji w sieci czy zdolności uczenia się online. Jednocześnie wzrośnie rola empatii i kreatywności, wyróżniających nas na tle maszyn. Które z tych kompetencji są już teraz potrzebne na rynku pracy i jak te potrzeby mogą zmienić się w przyszłości? Kiedy jest najlepszy czas na ich zdobywanie? I czy trzeba być informatykiem, żeby powiedzieć o sobie, że mamy kompetencje cyfrowe? O tym posłuchacie w kontynuacji rozmowy Marcina Cichońskiego z Alkiem Tarkowskim.
Radiowe biuro karier 21.03.22, 11’
#4 Kompetencje cyfrowe cz. 1
Pierwsza część rozmowy Marcina Cichońskiego z Alkiem Tarkowskim, doktorem socjologii, współzałożycielem Open Future i Centrum Cyfrowe, koordynatora polskiego oddziału Creative Commons.
Radiowe biuro karier 24.02.22, 21’
#3 Praca zdalna i hybrydowa cz. 2
Druga część rozmowy z Tiną Sobocińską o mitach i faktach dotyczących pracy zdalnej i hybrydowej.
Radiowe biuro karier 21.02.22, 12’
#3 Praca zdalna i hybrydowa cz. 1
Marcin Cichoński rozmawia z Tiną Sobocińską, wykładowczynią na Uniwersytecie SWPS i w Szkole Głównej Handlowej, autorką pierwszego w Polsce programu studiów podyplomowych na temat pracy hybrydowej i nowoczesnych biur.
Radiowe biuro karier 17.02.22, 23’
#2 Czy to dobry moment na zmianę pracy? cz. 2
Rozmowa Marcina Cichońskiego z Konstancją Zyzik, managerką ds. pozyskania talentów i rozwoju pracowników w Grupie Pracuj.
Radiowe biuro karier 14.02.22, 11’
#2 Czy to dobry moment na zmianę pracy?
Wydaje się, że rośnie liczba ofert pracy, z drugiej strony - że brakuje kandydatów. Między innymi o tym w rozmowie z Marcinem Łukawskim opowiada Konstancja Zyzik, managerka ds. pozyskania talentów i rozwoju pracowników w Grupie Pracuj.
Radiowe biuro karier 10.02.22, 25’
#1 Praca fizyczna cz. 2
Druga część rozmowy Marcina Cichońskiego z dr Barbarą Godlewską-Bujok z Uniwersytetu Warszawskiego o sytuacji pracowników fizycznych na rynku pracy.
Radiowe biuro karier 07.02.22, 11’
#1 Praca fizyczna cz. 1
Pracownicy fizyczni. Skąd wzięło się ogromne zapotrzebowanie na nich w Polsce? Czy będzie sezonowe? Czy pracownikom fizycznym zagrożą przybysze z Ukrainy, Białorusi i Rosji? Czy automatyzacja jest ich wrogiem czy raczej przyjacielem? Między innymi na te pytania w rozmowie z Marcinem Cichońskim odpowiada dr Barbara Godlewska-Bujok z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Wesprzyj nas

Patronite

Polub nas

v1.3.6